Ustanowienie sztandarów przechodnich Ministra Finansów i Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych dla załóg przodujących w międzynarodowym współzawodnictwie pracy w Narodowym Banku Polskim, Banku Gospodarki Żywnościowej i Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MF.1979.14.28

Akt utracił moc
Wersja od: 10 października 1979 r.

ZARZĄDZENIE Nr 62
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 7 września 1979 r.
w sprawie ustanowienia sztandarów przechodnich Ministra Finansów i Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych dla załóg przodujących w międzyzakładowym współzawodnictwie pracy w Narodowym Banku Polskim, Banku Gospodarki Żywnościowej i Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń.

W związku z § 4 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 oraz § 6 ust. 1 i ust. 2 pkt 2 uchwały Nr 49 Rady Ministrów z dnia 14 lutego 1974 r. w sprawie socjalistycznego współzawodnictwa pracy (Monitor Polski Nr 7, poz. 53) oraz po porozumieniu z Zarządem Głównym Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych, zarządza się, co następuje:
§  1.
Przez użyte w zarządzeniu określenie:
1)
wojewódzki okręg Narodowego Banku Polskiego - należy rozumieć działające na terenie danego województwa jednostki organizacyjne Narodowego Banku Polskiego,
2)
wojewódzki okręg Banku Gospodarki Żywnościowej - należy rozumieć oddział wojewódzki Banku Gospodarki Żywnościowej i działające na terenie danego województwa banki spółdzielcze zrzeszone w Banku Gospodarki Żywnościowej,
3)
wojewódzki okręg Państwowego Zakładu Ubezpieczeń - należy rozumieć działające na terenie danego województwa jednostki organizacyjne Państwowego Zakładu Ubezpieczeń.
§  2.
1.
Ustanawia się sztandary przechodnie Ministra Finansów i Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych za osiągnięcie przodujących wyników w międzyzakładowym współzawodnictwie pracy w Narodowym Banku Polskim, Banku Gospodarki Żywnościowej i w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń, organizowanym na zasadach ustalonych w porozumieniu z Zarządem Głównym Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych.
2.
Sztandary przechodnie, o których mowa w ust. 1 przyznaje się w każdym roku, po ustaleniu wyników współzawodnictwa pracy za rok poprzedni na podstawie uzgodnionego z Zarządem Głównym Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych, umotywowanego wniosku:
1)
Prezesa Narodowego Banku Polskiego - najlepszemu okręgowi wojewódzkiemu Narodowego Banku Polskiego,
2)
Prezesa Banku Gospodarki Żywnościowej - najlepszemu okręgowi wojewódzkiemu Banku Gospodarki Żywnościowej,
3)
Naczelnego Dyrektora Państwowego Zakładu Ubezpieczeń - najlepszemu okręgowi wojewódzkiemu Państwowego Zakładu Ubezpieczeń.
§  3.
Załoga okręgu wojewódzkiego wyróżniona sztandarem przechodnim otrzymuje jednocześnie:
1)
dyplom uznania Ministra Finansów i Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych,
2)
list gratulacyjny Ministra Finansów i Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych, skierowany do wszystkich pracowników jednostek organizacyjnych wyróżnionego okręgu wojewódzkiego uczestniczących we współzawodnictwie pracy, a w wypadku Banku Gospodarki Żywnościowej - również do działaczy samorządu spółdzielczego,
3)
nagrodę pieniężną z budżetu Ministerstwa Finansów w wysokości ustalanej każdorazowo przez Ministra Finansów po porozumieniu z Zarządem Głównym Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych.
§  4.
Okręg wojewódzki, który zdobędzie kolejno trzykrotnie sztandar przechodni, zatrzymuje go na stałe.
§  5.
Sztandar przechodni wręczany jest przedstawicielom załóg jednostek organizacyjnych wyróżnionego okręgu wojewódzkiego uczestniczących we współzawodnictwie, a w wypadku Banku Gospodarki Żywnościowej - także przedstawicielom samorządu spółdzielczego, przez Ministra Finansów i Przewodniczącego Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych lub przez osoby działające z ich upoważnienia. Wręczenie sztandaru przechodniego powinno nastąpić podczas uroczystości organizowanych w oddziale wojewódzkim lub innej jednostce organizacyjnej wyróżnionego okręgu wojewódzkiego dla uczczenia Święta Odrodzenia Polski - 22 Lipca.
§  6.
Przyznanie sztandarów przechodnich może nastąpić po raz pierwszy w roku 1980 za wyniki osiągnięte w roku 1979.
§  7.
Ministerstwo Finansów (Gabinet Ministra) założy księgę pamiątkową każdego sztandaru przechodniego.
§  8.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.