Ustanowienie Specjalnego Wysłannika Ministra Spraw Zagranicznych do spraw Roku Polsko-Niemieckiego.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MSZ.2005.4.79

Akt utracił moc
Wersja od: 29 lipca 2005 r.

DECYZJA Nr 34
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH
z dnia 29 lipca 2005 r.
w sprawie ustanowienia Specjalnego Wysłannika Ministra Spraw Zagranicznych do spraw Roku Polsko-Niemieckiego.

Na podstawie § 14a ust. 1 pkt 2 regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Dz. Urz. Min. Spraw Zagr. z 2004 r. Nr 1, poz. 6 oraz z 2005 r. Nr 2, poz. 33) postanawia się, co następuje:
§  1.
1.
Ustanawia się Specjalnego Wysłannika do spraw Roku Polsko-Niemieckiego, zwanego dalej "Specjalnym Wysłannikiem".
2.
Funkcję Specjalnego Wysłannika powierza się panu Piotrowi Legutowi - I radcy, koordynatorowi MSZ do spraw Roku Polsko-Niemieckiego.
§  2.
Do zadań Specjalnego Wysłannika należy koordynowanie i realizacja we współpracy z podmiotami krajowymi i zagranicznymi przedsięwzięć planowanych w ramach Roku Polsko-Niemieckiego w zakresie public relations, marketingu, sponsoringu oraz w obszarze projektów społecznych i gospodarczych, a także wspomaganie przedsięwzięć promujących Polskę we wszystkich pozostałych obszarach i działań polskich placówek na terytorium Republiki Federalnej Niemiec, a w szczególności:
1)
współpraca w realizacji wydatków z rezerwy celowej przeznaczonej na finansowanie działań public relations podejmowanych w ramach Roku Polsko-Niemieckiego i monitorowanie ich realizacji przy wykonaniu tej części rezerwy celowej, która dotyczy wydatków Ambasady RP w Republice Federalnej Niemiec w tym zakresie, oraz we współpracy z dyrektorem Instytutu im. Adama Mickiewicza przy wykonaniu tej części rezerwy celowej, która realizowana jest przez Instytut;
2)
bezpośrednie prowadzenie oraz koordynacja działań podejmowanych w ramach współpracy z mediami, w zakresie informacji i public relations, sponsoringu, promocji i marketingu; współdziałanie z Instytutem im. Adama Mickiewicza przy wyborze agencji public relations wspierającej Rok Polsko-Niemiecki oraz przy nadzorze nad jej pracami, a także we wszystkich ww. obszarach;
3)
stworzenie i prowadzenie przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec biura Roku Polsko-Niemieckiego, wspomagającego Specjalnego Wysłannika, w tym rekrutacja i kierowanie zespołem praktykantów i wolontariuszy oraz zapewnienie jego współpracy z portalem internetowym www.pl-de.info, a także sprawowanie nadzoru nad redakcją tego portalu w obszarach objętych zakresem obowiązków Specjalnego Wysłannika i koordynacja działań informacyjnych na stronach internetowych polskich placówek w Republice Federalnej Niemiec;
4)
wspieranie organizacyjne i pomoc w zapewnieniu finansowania ze środków publicznych i prywatnych działań programowych związanych z Rokiem Polsko-Niemieckim, w szczególności podejmowanych przez organizacje pozarządowe oraz w sferze projektów społecznych i gospodarczych, również z wykorzystaniem możliwości wspierania projektów przez struktury i fundusze Unii Europejskiej;
5)
opracowanie koncepcji wykorzystania doświadczeń wynikających z przeprowadzenia Roku Polsko-Niemieckiego oraz powstałej w jego wyniku infrastruktury w działalności promocyjnej na terytorium Republiki Federalnej Niemiec w następnych latach.
§  3.
1.
Specjalny Wysłannik informuje o realizacji swojego mandatu kierownictwo MSZ, ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec oraz Zespół Roboczy Rady Promocji Polski.
2.
Obsługę organizacyjną i techniczną Specjalnego Wysłannika zapewnia, w zależności od zakresu działalności, Ambasada RP w Republice Federalnej Niemiec oraz inne komórki organizacyjne Ministerstwa Spraw Zagranicznych - w zakresie ich właściwości.
§  4.
1.
Specjalny Wysłannik wykonuje swoje zadania od dnia akredytacji w państwie przyjmującym do dnia odwołania, które nastąpi po akceptacji przez Ministra Spraw Zagranicznych raportu końcowego z wykonania przez Specjalnego Wysłannika powierzonych mu zadań.
2.
Specjalny Wysłannik przedkłada raport, o którym mowa w ust. 1, za pośrednictwem dyrektora generalnego służby zagranicznej.
§  5.
Nadzór nad działalnością Specjalnego Wysłannika sprawuje dyrektor generalny służby zagranicznej oraz bezpośrednio ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec.
§  6.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.