Rehabilitacja lecznicza w warunkach ambulatoryjnych w centrach i ośrodkach Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.PKRUS.2002.2.1

Akt utracił moc
Wersja od: 7 czerwca 2002 r.

PISMO OKÓLNE
PREZESA KASY ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO
z dnia 7 czerwca 2002 r.
w sprawie rehabilitacji leczniczej w warunkach ambulatoryjnych w centrach i ośrodkach Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Na podstawie § 6 I. ust. 2 pkt 14) Regulaminu Organizacyjnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, stanowiącego załącznik do Zarządzenia Nr 8 Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 28 marca 2002 r. w związku z art. 64 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (tekst jedn. Dz. U. z 1998 Nr 7, poz. 25 ze zm.) ustalam, co następuje:
§  1.
1.
W celu wykorzystania możliwości leczniczych centrów i ośrodków Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zezwalam na prowadzenie w nich rehabilitacji leczniczej w warunkach ambulatoryjnych dla osób uprawnionych do świadczeń KRUS.
2.
Przy wnioskowaniu i kierowaniu na rehabilitację leczniczą, o której mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio Zarządzenie Nr 4 Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 5 lutego 1998 r. dotyczące zasad i trybu postępowania przy kwalifikowaniu i kierowaniu na rehabilitację leczniczą.
§  2.
1.
Propozycja odbycia rehabilitacji leczniczej w warunkach ambulatoryjnych powinna być kierowana do zainteresowanych zamieszkałych w takiej odległości od centrum i ośrodka, która pozwala na uczestnictwo w zabiegach bez konieczności korzystania z noclegów i wyżywienia.
2.
Propozycja skierowania na rehabilitację ambulatoryjną powinna być uzgodniona pomiędzy kierującym OR KRUS a centrum lub ośrodkiem, z powiadomieniem Biura Prewencji i Rehabilitacji, które wydaje skierowanie i prowadzi rejestr zawierający informację o wydaniu i wykorzystaniu skierowań.
§  3.
1.
Odpłatność za każdy dzień pobytu na rehabilitacji leczniczej realizowanej w warunkach ambulatoryjnych stanowi równowartość dziennego kosztu leczenia w działalności rehabilitacyjnej, obowiązującego w centrum lub ośrodku w danym roku.
2.
Koszty, o których mowa w ust. 1, pokrywane są przez fundusz prewencji i rehabilitacji na podstawie faktury wystawionej przez centrum lub ośrodek i przekazanej na adres Biura Prewencji i Rehabilitacji Centrali KRUS.
3.
Skierowanemu na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych zwrot kosztów dojazdu nie przysługuje.
§  4.
Kierowanie na rehabilitację ambulatoryjną realizowane jest poza limitem osób kierowanych na rehabilitację stacjonarną przez poszczególne OR KRUS.
§  5.
Pismo Okólne wchodzi w życie z dniem podpisania.