Regulamin sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. oraz zasady i termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r.

Dzienniki resortowe

B.I.LP.2014.10.75

Akt utracił moc
Wersja od: 10 września 2014 r.

DECYZJA Nr 50
DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH
z dnia 10 września 2014 r.
w sprawie Regulaminu sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. oraz zasad i terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r.

GM-900-5/14

Na podstawie § 6 Statutu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe 1 - w wykonaniu zadania Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, określonego w § 8 ust. 1 pkt 5 Statutu 2 , postanawiam, co następuje:

§  1.
1.
Wprowadzam do stosowania w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych do procedur sprzedaży drewna w PGL LP na 2015 r. - "Regulamin sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 rok", stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej decyzji.
§  2.
1.
Podany w komunikacie na stronie PL-D w dniu 22 lipca 2014 r. termin składania przez przedsiębiorców wniosków o dopuszczenie do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w PL-D dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. zostaje przedłużony do dnia 10 października 2014 r.
2.
Złożone dotychczas wnioski przedsiębiorców na 2015 r. zachowują ważność bez konieczności ich uzupełniania, chyba że nie spełniają warunków, jakie zawarte są w "Regulaminie sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 rok", o którym mowa w § 1 niniejszej decyzji oraz wzorze wniosku stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszej decyzji. W takim przypadku ponowny wniosek powinien zostać złożony w terminie, o którym mowa w ust. 1.
3.
Termin zaistnienia inwestycji określa "Regulamin sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 rok", o którym mowa w § 1 niniejszej decyzji.
4.
Wzór "Opinii RDLP" potwierdzającej/niepotwierdzającej zasadność wniosku o dopuszczenie do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w PL-D dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. stanowi załącznik nr 3 do niniejszej decyzji.
5.
Wzór decyzji Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych o dopuszczeniu/niedopuszczeniu. Przedsiębiorcy do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w PL-D dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. stanowi załącznik nr 4 do niniejszej decyzji.
§  4.
Weryfikacja wniosków złożonych przez przedsiębiorców nastąpi na szczeblu regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, obejmującej swym zasięgiem terytorialnym miejsce zaistnienia inwestycji, w terminie do dnia 28 listopada 2014 r.
§  5.
Rozpatrzenie wniosków złożonych przez przedsiębiorców do Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych za pośrednictwem RDLP nastąpi w terminie do dnia 31 grudnia 2014 r.
§  6.
Rozpoczęcie procedury sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. (składanie ofert przez przedsiębiorców) nastąpi w dniu 19 stycznia 2015 r., a ogłoszenie wyników w dniu 29 stycznia 2015.
§  7.
Niniejsza decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

REGULAMIN SPRZEDAŻY OFERTOWEJ

W PORTALU LEŚNO-DRZEWNYM

dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r.

§  1.
Użyte w niniejszym regulaminie określenia oznaczają:
1)
Aplikacja Portal Leśno-Drzewny (PL-D) - program oraz baza danych służące do obsługi sprzedaży drewna prowadzonej przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP), w oparciu o który następuje spisywanie umów rocznych na podstawie sprzedaży ofertowej dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje (sprzedaż ofertowa dla nowych inwestycji).
2)
Portal Leśno-Drzewny (strona internetowa PL-D) - strona internetowa www.zilp.lasy.gov.pl/drewno z zamieszczonymi na niej informacjami dotyczącymi sprzedaży drewna przez PGL LP oraz przyciskami logowania do PL-D.
3)
Przedsiębiorca - osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, wykonujące działalność gospodarczą w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.
4)
Użytkownik - osoba reprezentująca przedsiębiorcę, posiadająca własny login i hasło dostępu do PL-D.
5)
Zarządzenie - Zarządzenie nr 71 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 27. 09.2013 r. w sprawie sprzedaży drewna przez PGL LP.
6)
Jednostka organizacyjna Lasów Państwowych (jednostka organizacyjna LP) - regionalna dyrekcja Lasów Państwowych, nadleśnictwo, zakład Lasów Państwowych.
7)
Kierownik jednostki organizacyjnej LP - dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, nadleśniczy, kierownik zakładu Lasów Państwowych.
8)
Reprezentant - w przypadku grup handlowo-gatunkowych zawierających więcej niż jedną klasę jakości i grubości jest to sortyment drewna, na który określana jest cena.
9)
Cena - cena 1 m3 drewna w danej grupie handlowo-gatunkowej lub reprezentanta grupy, za którą przedsiębiorca może nabyć drewno, akceptowana przez jednostkę organizacyjną LP, określana w ofercie sprzedaży.
§  2.
1.
Sprzedaż ofertowa dla nowych inwestycji w PL-D jest procedurą sprzedaży drewna w PGL LP, prowadzoną w cyklach rocznych, w której następuje przypis drewna na podstawie redukcji ofert zakupu przedsiębiorców, o którym mowa w ust. 16.
2.
Każdy przedsiębiorca, który wykaże wzrost mocy produkcyjnych w wysokości minimum 5 tys. m3 drewna w skali roku (z wyłączeniem wzrostu mocy produkcyjnych, które zostały już uwzględnione w procedurach sprzedaży na lata 2013 lub 2014), może ubiegać się o możliwość udziału w procedurze sprzedaży ofertowej na nowe inwestycje w przypadku spełnienia poniższych kryteriów:
1)
dokonał w okresie od 1 stycznia 2012 r. do dnia 10 października 2014 r.:
a)
inwestycji w środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, związane z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa lub rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa, która spowodowała wzrost możliwości produkcyjnych przerobu drewna o co najmniej 5 tys. m3 drewna w skali roku; za inwestycję nie uznaje się nabycia wyłącznie udziałów lub akcji; za datę dokonania inwestycji uznaje się datę uzyskania pozwolenia na użytkowanie,
b)
potwierdzi kryterium, o którym mowa w pkt 1 lit. a, ostateczną decyzją administracyjną - pozwoleniem na użytkowanie zakładu albo jego zorganizowanej części wydanym przez właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej i decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach, a także innymi dokumentami potwierdzającymi wzrost mocy produkcyjnych (dokumentacja techniczna);
2)
udokumentuje rozpoczęcie inwestycji (inwestycja niezakończona), w rozumieniu inwestycji określonej w pkt 1 lit. a oraz zakończenie jej we wskazanym terminie, nie później niż do 30.09.2015 r., w którym to terminie będzie możliwe przystąpienie do użytkowania inwestycji zgodnie z przepisami prawa w rozumieniu zapisów z pkt 1 lit. b.
3)
skieruje wniosek do Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych poprzez regionalną dyrekcję Lasów Państwowych, na obszarze której zlokalizowana jest inwestycja, która potwierdza zasadność złożonego wniosku oraz faktyczny wzrost mocy produkcyjnych inwestycji, o której mowa w pkt 1, lub potwierdzi rozpoczęcie inwestycji, o której mowa w pkt 2, wraz z podaniem mocy produkcyjnych w pierwszym roku jej funkcjonowania;
4)
wniosek powinien zawierać podział wzrostu mocy produkcyjnych na grupy drewna, o których mowa w ust. 11.
3.
Termin składania wniosków dotyczących sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji jest podawany do publicznej wiadomości na stronie internetowej PL-D. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu przedsiębiorcy do sprzedaż ofertowej dla nowych inwestycji podejmuje Dyrektor Generalny LP.
4.
Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, o której mowa w ust. 3, przedsiębiorca bierze udział w kolejnych 3 rocznych procedurach sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji, z zastrzeżeniem, że dla inwestycji niezakończonych do dnia 10 października 2014 r. (o których mowa w ust. 2 pkt 2 przedsiębiorca bierze udział w procedurze sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji na rok 2015 na warunkach uzgodnionych z właściwą regionalną dyrekcję Lasów Państwowych, a udział w kolejnych dwóch rocznych procedurach sprzedaży ofertowej odbywał się będzie po udokumentowaniu rozpoczęcia użytkowania inwestycji, na zasadach określonych w regulaminach procedur sprzedaży dla nowych inwestycji na te lata.
5.
Oferta sprzedaży drewna, na podstawie której następuje sprzedaż ofertowa dla nowych inwestycji, przygotowana jest zgodnie z Wykazem grup handlowo-gatunkowych ogłaszanym na stronie internetowej PL-D.
6.
Oferta sprzedaży drewna sporządzana jest przez poszczególne nadleśnictwa i zakłady Lasów Państwowych. Zawiera ilość drewna danej grupy handlowo-gatunkowej wyrażoną w metrach sześciennych (bez kory) oraz cenę.
7.
Minimalna oferta sprzedaży każdej grupy handlowo-gatunkowej wynosi 50 m3.
8.
Ceny drewna ustalane są wg zasad podanych w zarządzeniu.
9.
Na daną grupę handlowo-gatunkową obowiązują jednolite normy/warunki techniczne - wykaz aktualnie obowiązujących norm i warunków technicznych znajduje się na stronie internetowej PL-D. Przedsiębiorca może wnioskować o podwyższenie lub obniżenie jakości lub wymiarów w stosunku do norm/ warunków technicznych (drewno z wyborem). Dopuszcza się niewielkie korekty parametrów jakościowych i wymiarowych, które nie zmieniają w sposób zasadniczy cech technicznych i użytkowych danej grupy handlowej. Warunkiem akceptacji takiego wniosku przez kierownika jednostki organizacyjnej LP jest zmiana cen drewna w wyniku negocjacji cenowej, przeprowadzonej pomiędzy stronami. Zgoda kierownika jednostki organizacyjnej LP na przystąpienie do negocjacji jest dobrowolna. Wynik negocjacji zatwierdza dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych. Odmowa przystąpienia do negocjacji przez sprzedającego nie zwalnia przedsiębiorcy od obowiązku spisania umowy.
10.
Procedura sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji odbywa się w dwóch etapach.
11.
W etapie pierwszym sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji oferty zakupu drewna złożone przez przedsiębiorcę wynoszą maksymalnie odpowiednio w pierwszym roku 70%, a w następnych odpowiednio 60% i 35% wzrostu zatwierdzonych mocy produkcyjnych osobno dla każdej z poniższych grup drewna:

- drewno wielkowymiarowe iglaste,

- drewno wielkowymiarowe liściaste,

- drewno średniowymiarowe,

- drewno małowymiarowe.

W przypadku inwestycji niezakończonych maksymalna oferta zakupu drewna w pierwszym roku będzie proporcjonalnie pomniejszona.
12.
W etapie drugim sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji przedsiębiorca może złożyć oferty zakupu na drewno w ilości stanowiącej różnicę pomiędzy ilością drewna określoną w ust. 11, a ilością przypisu w etapie pierwszym.
13.
W sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji nie mogą brać udziału przedsiębiorcy, w stosunku do których występują należności przeterminowane nieobjęte kwotą zabezpieczenia, o którym mowa w § 5 ust. 1 i 3. Powstanie takich należności skutkuje założeniem blokady składania ofert zakupu przez przedsiębiorcę. Blokada usuwana jest po uregulowaniu tych należności.
14.
W pierwszym i drugim etapie sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji stosuje się takie same ceny i kryteria przyjęcia lub redukcji ofert, z zastrzeżeniem, że w drugim etapie przy składaniu oferty zakupu nie obowiązuje podział na grupy drewna.
15.
W każdym z dwóch etapów przedsiębiorca może złożyć jedną ofertę na daną grupę handlowo-gatunkową w nadleśnictwie lub zakładzie Lasów Państwowych. W ofercie musi zostać podana minimalna ilość zakupu, która nie może być wyższa niż 100 m3.
16.
Przypis drewna przebiega dla każdej oferty sprzedaży oddzielnie wg następującego algorytmu:

a) dla ofert sprzedaży, w których suma złożonych ofert zakupu jest mniejsza lub równa ofercie sprzedaży, dokonuje się pełnego przypisu drewna do ofert przedsiębiorców;

b) dla ofert sprzedaży, w których suma złożonych ofert zakupu jest większa niż oferta sprzedaży, dokonuje się proporcjonalnej redukcji każdej złożonej oferty zakupu;

c) przy redukcji przypisu drewna uwzględnia się parametr minimalnej masy zakupu - pozostała ilość drewna pochodząca z odrzuconych ofert zakupu, gdzie dokonano przypisu poniżej masy minimalnej, zostaje rozpisana do pozostałych ofert z zachowaniem zasady proporcjonalności;

d) odrzucenie ofert, o których mowa powyżej, odbywa się sukcesywnie od pozycji o największej różnicy między określoną masą minimalną przez przedsiębiorcę, a tym, co zostało mu przypisane.

17.
Przedsiębiorca zakupuje drewno wg ceny określonej w ofercie sprzedaży, a w przypadku grup handlowo-gatunkowych z reprezentantem na podstawie przeliczników, o których mowa w § 3 ust. 11 zarządzenia. Ceny zaokrąglane są z dokładnością do jednego grosza.
18.
W przypadku, kiedy w wyniku sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji w PL-D w nadleśnictwie lub zakładzie Lasów Państwowych przedsiębiorcy zostanie przypisana ilość drewna określonej grupy handlowo-gatunkowej mniejsza od masy transportowej, ale równa lub większa od minimalnej masy zakupu zadeklarowanej w ofercie zakupu, przedsiębiorca nie może zrezygnować z podpisania umowy.
§  3.
1.
Uczestnictwo w procedurze sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji możliwe jest po zidentyfikowaniu użytkownika na podstawie unikatowego loginu i hasła.
2.
Użytkownik korzysta z PL-D, logując się na swoje konto przy użyciu przycisku "Moduł Klient LP" na stronie internetowej PL-D.
3.
Oferta zakupu zgłoszona z danego konta jest wiążąca dla przedsiębiorcy, którego reprezentuje zarejestrowany użytkownik, legitymujący się tym kontem.
4.
Oferty zakupu, aby mogły podlegać rozpatrzeniu, muszą zostać podpisane w PL-D, przez uprawnionego użytkownika (użytkowników).
5.
"Zasady rejestracji oraz bezpieczeństwo w pracy z aplikacją PL-D" zamieszczone są na stronie PL-D.
6.
Wszelkie dane dotyczące wyników sprzedaży ofertowej poszczególnych przedsiębiorców traktuje się jako informację stanowiącą tajemnicę przedsiębiorstwa - zgodnie z art. 4 pkt 17 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się tajemnicę zdefiniowaną w art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.).
§  4.
1.
Umowę sprzedaży uznaje się za zawartą w chwili ogłoszenia wyników drugiego etapu sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji. Czynność spisania umowy jest potwierdzeniem zawarcia umowy. Przedsiębiorca jest zobowiązany do spisania rocznej umowy sprzedaży z kierownikiem jednostki organizacyjnej Lasów Państwowych, w której otrzymał przypis drewna, lub jego pełnomocnikiem ustanowionym zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, do 30 dni od daty ogłoszenia wyników.
2.
Umowa z przedsiębiorcą, który wziął udział w procedurze sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji, o których mowa w § 2 ust. 2 pkt 2 (inwestycja niezakończona), staje się aktywna pod warunkiem uzyskania przez przedsiębiorcę i przedstawieniu właściwej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych dokumentów potwierdzających, że inwestycja powodująca wzrost możliwości produkcyjnych może być zgodnie w przepisami prawa użytkowana w rozumieniu zapisów § 2 ust. 2 pkt 1 lit. b. Przedsiębiorca składa w regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych kopię dokumentów, poświadczonych za zgodność z oryginałem, a oryginały dokumentów są okazywane do wglądu. W razie niespełnienia warunku zawarta umowa wygasa. Wygaśnięcie umowy nie stanowi podstawy do żądania zapłaty kar umownych w niej zastrzeżonych.
3.
W przypadku uzgodnionego z kierownikiem jednostki organizacyjnej Lasów Państwowych sposobu spisania umowy w drodze korespondencyjnej, przedsiębiorca zobowiązany jest do skutecznego dostarczenia podpisanej przez siebie umowy w terminie maksymalnie 30 dni od daty ogłoszenia wyników procedury. Niedotrzymanie przez przedsiębiorcę powyższego terminu oznacza, że umowa nie została spisana.
4.
Niespisanie umowy w terminie, o którym mowa w ust. 1, uprawnia jednostki organizacyjne LP do odstąpienia od umowy oraz skutkuje blokadą zakładaną na okres 180 dni na: udział w sprzedaży ofertowej w PL-D z uwzględnieniem wielkości zakupu drewna, sprzedaż ofertową w PL-D dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje, zawieranie umów wieloletnich za pośrednictwem PL-D, udział w systemowych aukcjach internetowych w aplikacji "e-drewno" i aukcjach internetowych w aplikacji "e-drewno".
§  5.
1.
Przedsiębiorca przyjmuje do wiadomości, że zabezpieczeniem należności z tytułu zakupu drewna w procedurze sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji są odpowiednio:

a) gwarancja bankowa,

b) ubezpieczenie na koszt kupującego,

c) factoring pełny (koszt factoringu obciąża kupującego),

d) cesja praw z lokaty,

e) kaucja pieniężna,

f) inne "produkty" zabezpieczenia płatności zaproponowane przez bank, dające gwarancje zabezpieczenia interesu Skarbu Państwa.

2.
Zabezpieczenia wymienione w ust. 1 nie obowiązują w przypadku zastosowania przedpłaty.
3.
Dopuszcza się ustalenie przez strony innej formy zabezpieczenia należności z tytułu sprzedaży drewna niż wymienione w ust. 1, dającej gwarancje zabezpieczenia interesu Skarbu Państwa.
§  6.
PGL LP nie odpowiadają za skutki złożenia omyłkowej oferty zakupu drewna.
§  7.
1.
W przypadku wystąpienia błędów techniczno-informatycznych po stronie PGL LP lub proceduralnych, polegających na naruszeniu postanowień niniejszego regulaminu, przedsiębiorcy służy prawo złożenia odwołania do nadleśnictwa lub zakładu Lasów Państwowych, w którym nastąpił błąd, w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników w procedurze sprzedaży ofertowej.
2.
W przypadkach spornych ostateczną decyzję co do zasadności reklamacji podejmuje nadleśniczy lub kierownik zakładu Lasów Państwowych w porozumieniu z dyrektorem właściwej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, który działa w porozumieniu z Zakładem Informatyki Lasów Państwowych.
3.
Termin podjęcia ostatecznej decyzji upływa w ciągu 14 dni od daty złożenia odwołania.
§  8.
1.
Akceptacja niniejszego regulaminu przez użytkownika zarejestrowanego w PL-D jest warunkiem uprawniającym tego użytkownika do złożenia oferty zakupu oraz uczestniczenia w procedurze sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji.
2.
Akceptacji regulaminu dokonuje się poprzez zatwierdzenie go przy użyciu odpowiedniego przycisku podczas logowania użytkownika do PL-D.
3.
Brak akceptacji regulaminu uniemożliwia złożenie oferty zakupu w procedurze sprzedaży ofertowej dla nowych inwestycji.
Powyższy regulamin akceptuję

.....................................................

(data i podpis Klienta)

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WNIOSEK

miejscowość

................................................

Firma

Do

Dyrektora Generalnego

Lasów Państwowych

za pośrednictwem

Regionalnej Dyrekcji

Lasów Państwowych

w ..............................................

Działając w imieniu Przedsiębiorcy:

..............................................................................................................

(pełna firma przedsiębiorcy zgodnie z CEIDG / KRS)

zgodnie z Regulaminem sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. wnoszę o*):

* dopuszczenie Przedsiębiorcy do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r., ponieważ Przedsiębiorca dokonał w okresie od 1 stycznia 2012 r. do dnia 10 października 2014 r. inwestycji w środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, związane z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa lub rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa, i ta inwestycja spowodowała wzrost mocy produkcyjnych przerobu drewna o co najmniej 5 tysięcy m3 drewna w skali roku;

* dopuszczenie Przedsiębiorcy do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r., dla inwestycji niezakończonej, inwestycja niezakończona spowoduje wzrost mocy produkcyjnych przerobu drewna o co najmniej 5 tysięcy m3 drewna w skali roku, termin oddania do użytkowania, zgodnie z przepisami prawa, inwestycji niezakończonej: ......................................

Skutkiem, inwestycji, o której mowa powyżej, jest/ ma być*) wzrost mocy produkcyjnych przerobu surowca drzewnego o ................. m3

w skali roku, w tym:

* ................ m3 w skali roku - drewna wielkowymiarowego iglastego;

* ................ m3 w skali roku - drewna wielkowymiarowe liściastego;

* ................ m3 w skali roku - drewna średniowymiarowego;

* ................ m3 w skali roku - drewna małowymiarowego.

W załączeniu:

Dokumenty potwierdzające nabycie (faktura VAT, pisemne gwarancje, itp.):

* maszyn/urządzeń/instalacji: .................................................................................................. *)

* zakładu produkcyjnego lub jego części: ............................................................................... *)

Dokumenty potwierdzające skalę inwestycji:

* dokumentacja techniczna (której zakres i forma zgodna jest z załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn)*)

* projekt budowlany

* decyzja administracyjna - pozwolenie na budowę wraz z załącznikami*)

* zgłoszenie zamierzenia budowlanego nie wymagającego pozwolenia na budowę*)

* decyzja administracyjna - pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego*)

* decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wraz ze stanowiącą jej załącznik charakterystyką przedsięwzięcia oraz wniosek o jej wydanie wraz z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko albo kartą informacyjną przedsięwzięcia*)

* inne: ......................................................................................................

............................................

Podpis/y i pieczęć/cie

uprawnionej/ych osoby/osób

*) zaznaczyć właściwe

ZAŁĄCZNIK Nr  3

OPINIA RDLP

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w .................................. na podstawie przedłożonych dokumentów potwierdza zasadność / nie potwierdza zasadności*) wniosku Przedsiębiorcy:

.......................................................................................................................................................

o dopuszczenie do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r.

Stwierdza się, że:

* Od dnia ...................... nastąpił u Przedsiębiorcy wzrost mocy produkcyjnych przerobu surowca drzewnego o ...................... m3 w skali roku.

* Przedsiębiorca rozpoczął inwestycję, która, wg przedstawionych dokumentów, od dnia ............................ spowoduje u Przedsiębiorcy wzrost mocy produkcyjnych przerobu surowca drzewnego o .............................. m3 w skali roku.

W związku z tym w pierwszym roku inwestycji ww. wzrost mocy produkcyjnych uwzględnionych do sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. zostaje pomniejszony do wielkości .............................. m3.

Wzrost, o którym mowa powyżej (bez redukcji w przypadku inwestycji niezakończonej), dzieli się na:

a) ..................... m3 w skali roku - drewna wielkowymiarowego iglastego;

b) ..................... m3 w skali roku - drewna wielkowymiarowe liściastego;

c) ..................... m3 w skali roku -drewna średniowymiarowego;

d) ..................... m3 w skali roku - drewna małowymiarowego.

............................................

Podpis i pieczęć

*) zaznaczyć właściwe

ZAŁĄCZNIK Nr  4

DECYZJA

o dopuszczeniu/niedopuszczeniu Przedsiębiorcy

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych na podstawie przedłożonych dokumentów oraz opinii Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w ................................, dotyczącej Przedsiębiorcy:

.......................................................................................................................................................

* Dopuszcza Przedsiębiorcę do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. z uznanym wzrostem mocy produkcyjnych na poziomie ..................... m3.

Wzrost, o którym mowa powyżej, dzieli się na:

a) ................ m3 w skali roku - drewna wielkowymiarowego iglastego;

b) ................ m3 w skali roku - drewna wielkowymiarowe liściastego;

c) ................ m3 w skali roku - drewna średniowymiarowego;

d) ................ m3 w skali roku - drewna małowymiarowego.

* Dopuszcza Przedsiębiorcę do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. na zasadzie inwestycji niezakończonej, skutkiem inwestycji, o której mowa powyżej ma być wzrost mocy produkcyjnych przerobu surowca drzewnego o .................... m3 w skali roku.

Wzrost, o którym mowa powyżej, dzieli się na:

a) ................ m3 w skali roku - drewna wielkowymiarowego iglastego;

b) ................ m3 w skali roku - drewna wielkowymiarowe liściastego;

c) ................ m3 w skali roku - drewna średniowymiarowego;

d) ................ m3 w skali roku - drewna małowymiarowego.

W pierwszym roku inwestycji ww. wzrost mocy produkcyjnych uwzględnionych do sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r. zostaje pomniejszony do wielkości ................... m3.

* Nie dopuszcza Przedsiębiorcy do udziału w procedurze sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na 2015 r.

1 Statut Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe został nadany Zarządzeniem nr 50 Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 18 maja 1994 r.; w § 6 Statut Lasów Państwowych stanowi, że w wykonaniu zadań określonych przez ustawę (o lasach) oraz przez przepisy wykonawcze do ustawy, a także inne przepisy prawne Dyrektor Generalny wydaje zarządzenia i decyzje obowiązujące w Lasach Państwowych.
2 W § 8 ust. 1 pkt 5 Statut Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe określił, że "Dyrektor Generalny ustala w szczególności (...) zasady sprzedaży drewna przez Lasy Państwowe...".