Realizacja współzawodnictwa sportowego w 2014 r. w resorcie obrony narodowej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MON.2014.82

Akt utracił moc
Wersja od: 5 marca 2014 r.

DECYZJA Nr 65/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 5 marca 2014 r.
w sprawie realizacji współzawodnictwa sportowego w 2014 r. w resorcie obrony narodowej

Zarząd Szkolenia - P7

Na podstawie § 2 pkt 4 i 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426), w celu zapewnienia właściwych warunków realizacji zadań dotyczących współzawodnictwa sportowego w resorcie obrony narodowej, ustala się, co następuje:

1.
Współzawodnictwo sportowe w 2014 r. w resorcie obrony narodowej realizuje się zgodnie z "Planem - kalendarzem przedsięwzięć sportu powszechnego resortu obrony narodowej oraz regulaminami zawodów na 2014 r.", zwanym dalej "Planem kalendarzem", stanowiącym załącznik do niniejszej decyzji.
2.
Funkcję planowania i nadzoru nad współzawodnictwem sportowym realizowanym zgodnie z "Planem kalendarzem", sprawuje Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który:
1)
wyłoni reprezentacje Instytucji Centralnych Ministerstwa Obrony Narodowej do udziału w wojskowych spartakiadach, w mistrzostwach i otwartych zawodach Wojska Polskiego;
2)
przedstawi Ministrowi Obrony Narodowej podsumowanie współzawodnictwa sportowego określonego "Planem kalendarzem" w terminie do dnia 31 grudnia 2014 r.;
3)
zorganizuje i przeprowadzi "Galę Sportu Wojskowego" za rok 2014 w pierwszym kwartale 2015 r.
3.
Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych:
1)
zorganizuje i przeprowadzi przedsięwzięcia sportu powszechnego zgodnie z "Planem kalendarzem";
2)
przygotuje i skieruje reprezentacje Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych do udziału w zawodach zgodnie "Planem kalendarzem";
4.
Rektorzy-Komendanci: Akademii Obrony Narodowej, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych zorganizują współzawodnictwo sportowe uczelni wojskowych oraz skierują podległych żołnierzy do udziału w zawodach zgodnie z "Planem kalendarzem".
5.
Dowódca Garnizonu Warszawa i Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej odpowiednio:
1)
zorganizują współzawodnictwo sportowe Dowództwa Garnizonu Warszawa i Żandarmerii Wojskowej;
2)
przygotują i skierują reprezentacje do udziału w przedsięwzięciach sportowych organizowanych zgodnie z "Planem kalendarzem".
6.
Dowódca Garnizonu Warszawa zorganizuje współzawodnictwo sportowe obejmujące komórki i jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowane dyslokowane w Garnizonie Warszawa.
7.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZAŁĄCZNIK

PLAN - KALENDARZ

PRZEDSIĘWZIĘĆ SPORTU POWSZECHNEGO W RESORCIE OBRONY NARODOWEJ ORAZ REGULAMINY ZAWODÓW

NA 2014 ROK

SPIS TREŚCI

I. Założenia ogólne współzawodnictwa w sporcie powszechnym na 2014 r.

II. Kalendarz zawodów sportowych w sporcie powszechnym na 2014 r.

1) Mistrzostwa Wojska Polskiego - spartakiada wiosenna

2) Mistrzostwa Wojska Polskiego - spartakiada jesienna

3) Mistrzostwa Wojska Polskiego

4) Otwarte zawody Wojska Polskiego

5) Mistrzostwa uczelni wojskowych

III. Regulaminy mistrzostw Wojska Polskiego - spartakiada wiosenna

1) Piłka siatkowa kadry zawodowej

2) Pływanie

3) Bieg na orientację

4) Futsal

IV. Regulaminy mistrzostw Wojska Polskiego - spartakiada jesienna

1) Strzelanie z broni etatowej

2) Pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej

3) Bieg patrolowy

4) Biegi przełajowe

V. Regulaminy mistrzostw Wojska Polskiego

1) Strzelanie z broni pneumatycznej

2) Piłka siatkowa sztabów

3) Maraton

VI. Załączniki:

1) Imienna lista zgłoszeń do spartakiady - wzór

2) Imienna lista zgłoszeń do mistrzostw Wojska Polskiego - wzór

3) Tabela współzawodnictwa sportowego na 2014 r.

4) Wykaz reprezentacji biorących udział we współzawodnictwie na szczeblu centralnym w 2014 roku

ZAŁOŻENIA OGÓLNE WSPÓŁZAWODNICTWA W SPORCIE POWSZECHNYM NA 2014 ROK

I.

 CELE SPORTU POWSZECHNEGO ORAZ ZAKRES WSPÓŁZAWODNICTWA

1. Wyłonienie najlepszych struktur organizacyjnych pod względem wyszkolenia z wychowania fizycznego i sportu.

2. Wyłonienie najlepszych żołnierzy-sportowców we wszystkich rozgrywanych dyscyplinach i konkurencjach sportowych.

3. Wyłonienie najlepszej uczelni wojskowej we współzawodnictwie sportu powszechnego.

4. Umożliwienie żołnierzom-sportowcom zaprezentowania poziomu swojego wyszkolenia.

5. Inspirowanie żołnierzy i środowisk wojskowych do podnoszenia i utrzymywania wysokiej osobistej sprawności fizycznej.

6. Propagowanie wśród żołnierzy zawodowych aktywnych form wypoczynku i uczestniczenia w różnorakich zamierzeniach sportu powszechnego.

7. Prowadzenie działalności promocyjnej Wojska Polskiego.

8. Kwalifikacja zawodników-reprezentantów Wojska Polskiego do udziału w zawodach organizowanych pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM).

9. Współzawodnictwo sportowe w 2014 r. obejmuje wybrane konkurencje i dyscypliny sportowe, które ze względu na przyjęte priorytety zostały pogrupowane jako:

1) dyscypliny wchodzące w zakres współzawodnictwa centralnego - spartakiady i mistrzostwa Wojska Polskiego;

2) otwarte zawody Wojska Polskiego.

10. Klasyfikacja podmiotów współzawodnictwa sportowego w 2014 r. obejmuje konkurencje i dyscypliny sportowe zgodnie z tabelą współzawodnictwa w sporcie powszechnym w 2014 r. stanowiącą załącznik nr 3 do niniejszego planu-kalendarza.

II.

 UCZESTNICTWO I WERYFIKACJA

1. W spartakiadach i mistrzostwach Wojska Polskiego biorą udział zespoły wyszczególnione w załączniku nr 4.

2. W zawodach otwartych Wojska Polskiego biorą udział reprezentacje według komunikatów organizacyjnych poszczególnych zawodów.

3. W mistrzostwach Wojska Polskiego, poza wymienionymi w pkt 1 podmiotami, dopuszcza się udział reprezentacji innych służb mundurowych i zespołów zagranicznych z zastrzeżeniem, że nie będą one klasyfikowane zespołowo i ujmowane w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego w 2014 r.

4. Żołnierze na etatach zawodników w wojskowych zespołach sportowych nie mogą występować w składzie reprezentacji biorących udział w mistrzostwach Wojska Polskiego objętych tabelą współzawodnictwa.

5. W składzie poszczególnych reprezentacji mogą występować zawodnicy zgodnie z regulaminami konkurencji oraz komunikatami organizacyjnymi zawodów.

6. Zgłoszenia do zawodów należy przesyłać do organizatora przedsięwzięcia zgodnie z postanowieniem komunikatu organizacyjnego.

7. Imienne zgłoszenia do zawodów należy przesłać lub przedstawić w postaci określonej niniejszym dokumentem, z zastrzeżeniem postanowień zawartych w komunikacie organizacyjnym zawodów.

8. W przypadku stwierdzenia nieuprawnionego udziału zawodników w reprezentacji podczas zawodów, drużyna zostanie zdyskwalifikowana.

9. Każde mistrzostwa Wojska Polskiego poprzedzone są odprawą techniczną w dniu przyjazdu reprezentacji, w której uczestniczą: przedstawiciel: Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, komitetu organizacyjnego mistrzostw Wojska Polskiego oraz kierownicy zespołów i skład sędziowski.

10. Wszystkich uczestników odprawy technicznej obowiązuje umundurowanie polowe.

11. Weryfikacji zawodników i zespołów zgłoszonych do zawodów dokonuje komisja, której przewodniczy przedstawiciel Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego - zawodnicy i drużyny niezweryfikowane nie mają prawa startu w zawodach.

12. Weryfikacji reprezentacji oraz żołnierzy sportowców do udziału w zawodach dokonuje się na podstawie następujących dokumentów:

1) podpisanej oraz opatrzonej pieczęcią herbową jednostki wojskowej imiennej listy zgłoszeń sporządzonej zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 i 2 do niniejszego planu-kalendarza;

2) polecenia wyjazdu służbowego;

3) wojskowych i cywilnych dokumentów tożsamości.

13. Warunkiem dopuszczenia do udziału w zawodach sportowych jest kwalifikacja medyczna, stwierdzająca posiadanie przez żołnierzy aktualnych badań okresowych, potwierdzona przez lekarza lub organ kadrowy na imiennej liście zgłoszeń reprezentacji lub imiennych zaświadczeniach.

III.

 USTALENIA ORGANIZACYJNE

1. Organizator zawodów przygotowuje i przeprowadza je zgodnie z regulaminami i wymogami organizacyjno-technicznymi poszczególnych dyscyplin i konkurencji sportowych.

2. Organizator zawodów opracowuje szczegółowy komunikat organizacyjny zawodów według następującego układu:

1) cel, termin i miejsce zawodów;

2) skład osobowy komitetu organizacyjnego i osoby funkcyjne zabezpieczające mistrzostwa;

3) konkurencje sportowe i warunki uczestnictwa;

4) przepisy BHP obowiązujące podczas zawodów;

5) sposób rozgrywania poszczególnych konkurencji;

6) program zawodów, a w nim termin i miejsce stawiennictwa zespołów, szczegółowy plan zawodów, czas i miejsce odprawy technicznej i weryfikacji uczestników, termin i miejsce ceremonii otwarcia, zakończenia mistrzostw;

7) szczegółowy plan otwarcia i zakończenia zawodów sportowych;

8) zasady punktacji i nagradzania;

9) informacje dodatkowe dotyczące: zakwaterowania, spożywania posiłków, transportu, zabezpieczenia medycznego, terminu i sposobu przesyłania zgłoszeń wstępnych i końcowych oraz numery telefonów kontaktowych;

10) wzory zgłoszenia wstępnego i listy imiennej.

3. Organizator zawodów określa rozkazem zadania organizacyjne, przeprowadzenie i rozliczenie zawodów.

4. Komunikat organizacyjny oraz całokształt przedsięwzięć związanych z realizacją zawodów, organizator uzgadnia z Szefem Sztabu Generalnego WP nie później niż na 45 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia zawodów (dotyczy komunikatów z "Kalendarza zawodów w sporcie powszechnym na rok 2014" - tabela pkt. I, II, III i V).

5. Komunikat organizacyjny po akceptacji Szefa Sztabu Generalnego WP, organizator przesyła do wszystkich uczestników współzawodnictwa, nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem zawodów (jeżeli opis nie określa inaczej).

6. Ostatecznych interpretacji zapisów dokumentacji zawodów dokonuje Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego lub jego przedstawiciel.

7. Organizator mistrzostw Wojska Polskiego zapewnia właściwą oprawę medialną.

8. Obsadę sędziowską zawodów zabezpiecza się w maksymalnym stopniu bazując na

żołnierzach posiadających stosowne uprawnienia.

9. Podczas ceremonii otwarcia i zakończenia mistrzostw oraz w trakcie wystąpień oficjalnych

kierownik zespołu występuje w umundurowaniu polowym, a zawodnicy w jednolitych strojach sportowych lub umundurowaniu.

10. Podczas ceremonii otwarcia, zespoły ustawiane są w kolejności zajętych miejsc w roku poprzednim, natomiast podczas ceremonii zamknięcia według zajętych miejsc w zawodach.

11. Organizator zawodów zobowiązany jest (dotyczy również uczelni wojskowych):

1) sporządzić komunikat końcowy zawodów zawierający szczegółowy opis przeprowadzonego przedsięwzięcia, wyniki, klasyfikacje indywidualne, zespołowe, drużynowe (podając stopień wojskowy, imię i nazwisko najlepszych zawodników konkurencji indywidualnych i drużynowych) i inne prowadzone podczas zawodów, a także dokumentację fotograficzną z opisem, w którym należy wskazać zwycięzców zawodów (o pojemności 1Gb);

2) przesłać opracowany materiał z zawodów sportowych na adres: Szefa Sztabu Generalnego /Zarząd Szkolenia - P7 SG WP, 00-904 Warszawa ul. Rakowiecka 4a SG WP, nie później niż 3 dni od zakończenia zawodów zawierający:

komunikat końcowy podpisany przez przewodniczącego komitetu organizacyjnego zawodów,

- informację opisową o organizacji przeprowadzonych zawodów, w tym przebiegu ceremonii otwarcia oraz zamknięcia, a także przebiegu rywalizacji sportowej,

- opisany materiał fotograficzny zawierający zdjęcia z ceremonii otwarcia, przebiegu rywalizacji sportowej i zakończenia mistrzostw,

ponadto:

- do wszystkich podmiotów współzawodnictwa uczestniczących w zawodach przesłać komunikat końcowy podpisany przez przewodniczącego komitetu organizacyjnego zawodów;

3) wszystkie wyniki, klasyfikacje indywidualne, zespołowe, drużynowe i inne prowadzone podczas zawodów, organizator przekazuje w formie wydruku oraz elektronicznej przedstawicielowi Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego uczestniczącemu w mistrzostwach bezpośrednio po zakończeniu imprezy, a także w formie dokumentu wszystkim kierownikom zespołów uczestniczących w mistrzostwach.

12. Komunikaty organizacyjne i końcowe zawodów, a także tabela współzawodnictwa sportowego zamieszczana będzie na bieżąco w sieci MIL-WAN na stronie internetowej Zarządu Szkolenia - P7 (http://sgwp.ron.int/SztabGener/P7/OddziaWych).

IV.

 KLASYFIKACJA I PUNKTACJA:

1. W komórkach oraz jednostkach organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych prowadzona będzie klasyfikacja podmiotów współzawodnictwa sportowego zgodnie z tabelą współzawodnictwa w sporcie powszechnym w 2014 roku stanowiącą załącznik nr 2 do niniejszego planu-kalendarza.

2. Klasyfikacja współzawodnictwa sportowego w 2014 r. uwzględnia wyniki wszystkich dyscyplin rozgrywanych w ramach spartakiad oraz mistrzostw Wojska Polskiego w maratonie i strzelaniu z broni pneumatycznej.

3. Klasyfikację współzawodnictwa sportowego w 2014 r. będzie uwzględniać osiągnięte wyniki indywidualne, drużynowe, zespołowe i inne wynikające ze specyfiki dyscypliny.

4. Za poszczególne klasyfikacje indywidualne w zawodach będą przyznawane punkty według założeń:

1) 1 miejsce - n+1;

2) 2 miejsce - n-1;

3) 3 miejsce - n-2;

4) za pozostałe miejsca analogicznie, przy czym "n" oznacza ilość zawodników w najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej (lub innej indywidualnej grupie klasyfikacyjnej).

5. Za poszczególne klasyfikacje zespołowe przeprowadzone w ramach poszczególnych dyscyplin (np. OSF i biegu patrolowym) i sztafety (w biegach przełajowych i biegu na orientację) będzie przyznawana dwukrotnie większa ilość punktów w stosunku do poszczególnych miejsc w klasyfikacjach indywidualnych.

6. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów przez dwa lub więcej zespołów, o kolejności w klasyfikacji zespołowej zawodów będzie decydować kolejno lepszy wynik indywidualny w klasyfikacji generalnej mężczyzn, następnie większa ilość zdobytych pierwszych miejsc, drugich miejsc itd.

7. Za zajęcie poszczególnych miejsc w zawodach, niezależnie od ilości zespołów startujących w poszczególnych zawodach, reprezentacje otrzymają następującą ilość punktów we współzawodnictwie sportu powszechnego do klasyfikacji generalnej:

1) 1 miejsce - 12 pkt;

2) 2 miejsce - 10 pkt;

3) 3 miejsce - 8 pkt;

4) 4 miejsce - 7 pkt;

5) 5 miejsce - 6 pkt;

6) za pozostałe miejsca - analogicznie.

8. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów przez dwa lub więcej podmiotów współzawodnictwa w podsumowaniu 2014 r., o kolejności w klasyfikacji końcowej decyduje miejsce zdobyte w zawodach w pokonywaniu OSF.

V.

 NAGRODY:

1. Zawodnicy, którzy zajmą czołowe lokaty w indywidualnej klasyfikacji generalnej oraz kategoriach zgodnie z regulaminami zawodów, zostaną wyróżnieni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

2. Zespoły, drużyny, pary deblowe i inne (zgodnie z regulaminami zawodów), które zajmą czołowe miejsca, zostaną wyróżnione medalami i dyplomami.

3. Reprezentacje, które zajmą czołowe miejsca, zostaną wyróżnione pucharami i dyplomami.

KALENDARZ ZAWODÓW W SPORCIE POWSZECHNYM NA ROK 2014

KALENDARZ ZAWODÓW W SPORCIE POWSZECHNYM NA ROK 2014
LpPrzedsięwzięcie sportoweTerminOdpowiedzialny za organizacjęWykonawca miejsceŚrodki finansoweOddział gospodarczy
I. MISTRZOSTWA WOJSKA POLSKIEGO - Spartakiada Wiosenna
1.Piłka siatkowa13-18.04.Dowódca Generalny RSZDowódca 31 BLT Poznań Krzesiny25.000,0031 BLT Poznań
2.Pływanie18.000,00
3.Bieg na orientację18.000,00
4.FutsalKomendant CS WLąd. Poznań20.000,0014 WOG Poznań
II. MISTRZOSTWA WOJSKA POLSKIEGO - Spartakiada Jesienna
1.Pokonywanie OSF29.09-03.10.Dowódca Generalny RSZKomendant CSŁil

Zegrze

20.000,0026 WOG Zegrze
2.Strzelanie z broni etatowej - PW15.000,00
Strzelanie z broni etatowej - kbkAK/beryl
3.Bieg patrolowy18.000,00
4.Biegi przełajowe12.000,00
III. MISTRZOSTWA WOJSKA POLSKIEGO
1.Strzelanie z broni pneumatycznej01-03.04.Dowódca Generalny RSZDowódca bdow IWspSZ35.000,0011 WOG Bydgoszcz
2.Piłka siatkowa kadry sztabów27-30.04.Dowódca Generalny RSZKomendant WOSzK Zakopane30.000,008 BLTr Kraków Balice
3.Maraton22.06.Dowódca Generalny RSZDowódca 7 BOW Słupsk Lembork35.000,006 WOG Ustka
4.Spadochroniarstwo27.07.-02.08.Dowódca Generalny RSZKomendant OSWRiS Poznań50.000,0031 BLT Poznań
IV. OTWARTE ZAWODY SPORTOWE WOJSKA POLSKIEGO
1.Mistrzostwa Wojskowych Jednostek Organizacyjnych Prokuratury i Sądów Wojskowych w piłce siatkowej17-20.03.Dowódca Generalny RSZWojskowy Prokurator Okręgowy Poznań10.000,0014 WOG Poznań
2.Bieg z okazji 70. rocznicy bitwy o Monte Casino17.05.Szef SG WPKB "Sporting" CasinoUdział reprezentacji Wojska Polskiego w zawodach wg odrębnego planu
3.Tenis ziemny23-27.06.Dowódca Generalny RSZDowódca 31 BLT Poznań30.000,0031 BLT Poznań
4.Bieg Katorżnika16.08.Dowódca Generalny RSZWKB "Meta" LubliniecZadanie zlecone
5.Żeglarstwo25-29.08.Dowódca Generalny RSZDowódca 3 SLTr Powidz30.000,0033 BLTr Poznań
6.Półmaraton07.09.Dowódca Generalny RSZDowódca 104bzab BWDWKP-W Wałcz PiłaZadanie zlecone
7.Otwarte Mistrzostwa WP w tenisie stołowym im. mł. chor. Jarosława Maćkowiaka24-26.09.Dowódca Generalny RSZKomendant CSWLąd. Poznań15.000,0014 WOG Poznań
8.XII Puchar Szefa Sztabu Generalnego WP w żeglarstwie27-28.09.Szef SG WPSzef ZS-P7 SG WP Warszawa15.000,0026 WOG Zegrze
9.Bieg o Nóż Komandosa03.10.Dowódca Generalny RSZWKB "Meta" LubliniecZadanie zlecone
10.XIII Puchar Szefa Sztabu Generalnego WP w strzelaniu07.10.Szef SG WPSzef ZS-P7 SG WP Warszawa10.000,0026 WOG Zegrze
11.I Puchar Szefa Sztabu Generalnego WP w piłce siatkowej21-22.10.Szef SG WPSzef ZS-P7 SG WP Warszawa20.000,0026 WOG Zegrze
12.Judo04-06.11.Dowódca Generalny RSZKomendant KPW Gdynia30.000,00KPW Gdynia
13.X Maraton Komandosa30.11.Dowódca Generalny RSZWKB "Meta" LubliniecZadanie zlecone
14.Deblowy Puchar WP w Tenisie Ziemnymkwiecień maj

czerwiec wrzesień listopad

DG RSZ

DG RSZ

DGW

DG RSZ

DG RSZ

4 RBLog

WZS w Poznaniu

DGW

3 RBLog

1 RBLog

Środki własne
V. MISTRZOSTWA UCZELNI WOJSKOWYCH
1.Piłka siatkowa13-14.01.Rektor -Komendant AMWGdyniaŚrodki własne
2.Futsal12.02.Rektor -Komendant AONWarszawaŚrodki własne
3.Pływanie12-13.03.Rektor -Komendant WSO WPDęblinŚrodki własne
4.Biegi przełajowe
5.Bieg na orientacjękwiecieńRektor -Komendant WATWarszawaŚrodki własne
6.Pokonywanie OSF16-18.05.Rektor -Komendant WSO WLąd.WrocławŚrodki własne
7.Strzelanie z broni etatowej
8.Bieg patrolowy

REGULAMINY MISTRZOSTW WOJSKA POLSKIEGO SPARTAKIADA WIOSENNA 2014

PIŁKA SIATKOWA ŻOŁNIERZY

1) UCZESTNICY:

a) w skład zespołu: 9 zawodników w tym kierownik-trener zespołu,

b) w zawodach biorą udział żołnierze zawodowi i kandydaci do zawodowej służby wojskowej.

2) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) turniej w fazie eliminacyjnej rozgrywany będzie w grupach w systemie "każdy z każdym", a następnie systemem pucharowym,

b) cztery najlepsze zespoły z ubiegłorocznych mistrzostw WP zostaną rozstawione w różnych grupach, kolejne cztery rozlosowane do różnych grup, pozostałe zespoły rozlosowane dowolnie.

3) DODATKOWE USTALENIA:

a) wszystkie mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów (wygrane spotkanie 2:0 - 3 pkt, 2:1 - 2 pkt, przegrane 1:2 - 1 pkt, 0:2 - 0 pkt.)

b) w turnieju obowiązują przepisy gry w piłkę siatkową PZPS,

c) każdy zespół zobowiązany jest do posiadania dwóch różniących się barwami kompletów ubiorów sportowych z numerami.

PŁYWANIE

1) UCZESTNICY:

a) w skład reprezentacji wchodzi 8 żołnierzy oraz kierownik /trener zespołu.

b) w zawodach biorą udział żołnierze zawodowi i kandydaci do zawodowej służby wojskowej;

c) w zawodach dopuszcza się start jednego zawodnika w 2 konkurencjach indywidualnych z uwzględnieniem grup wiekowych oraz w jednej sztafecie.

2) KATEGORIE WIEKOWE:

a) mężczyźni:

* I grupa -żołnierze do 35 lat, (3 żołnierzy)

* II grupa -żołnierze od 36 lat, (3 żołnierzy)

b) kobiety:

* kategoria "OPEN" (2 żołnierzy).

3) KONKURENCJE:

a) mężczyźni:

- 50 m stylem dowolnym,

- 50 m stylem klasycznym,

- 50 m stylem grzbietowym,

- 100 m stylem dowolnym,

- 100 m stylem klasycznym,

b) kobiety:

- 50 m stylem dowolnym,

- 50 m stylem klasycznym,

c) sztafety:

- sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem dowolnym; (2 kobieta i 2 mężczyzn);

- sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym;

4) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) pod względem techniczno-sportowym mistrzostwa rozgrywane są w oparciu o przepisy PZP o ile niniejszy regulamin nie stanowi inaczej,

b) konkurencje będą rozgrywane grupami wiekowymi w seriach na czas a następnie finał do którego kwalifikuje się sześciu żołnierzy z najlepszymi czasami.

c) kolejność w klasyfikacjach indywidualnych i sztafetach będzie ustalona na podstawie uzyskanych czasów (przy jednakowych wynikach o kolejności decyduje wcześniejszy start), do startów finałów kwalifikują się żołnierze którzy uzyskają najlepsze czasy ze startów eliminacyjnych. Liczba miejsc w finale uzależniona jest od liczby torów znajdujących się na pływalni na której rozgrywane są mistrzostwa,

d) losowanie zawodników do startu odbędzie się wg klucza opracowanego przez organizatora zawodów;

5) KLASYFIKACJA:

a) indywidualna - będzie prowadzona we wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych,

b) sztafetowa - będzie prowadzona we wszystkich sztafetach,

c) ZESPOŁOWA (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym) - o wyniku decydować będzie suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników zespołu w konkurencjach indywidualnych i kategoriach oraz sztafetach.

BIEG NA ORIENTACJĘ

1) UCZESTNICY:

a) w skład reprezentacji wchodzi 8 żołnierzy oraz kierownik/trener zespołu w następującym składzie:

- w kategorii do 35 lat - 2 żołnierzy,

- w kategorii 36 - 45 lat - 2 żołnierzy,

- w kategorii powyżej 45 lat - 2 żołnierzy,

- w kategorii kobiet "OPEN" - 2 żołnierzy,

b) w zawodach biorą udział żołnierze zawodowi i kandydaci do zawodowej służby wojskowej;

c) o zaliczeniu zawodnika do danej kategorii wiekowej decyduje rok urodzenia;

2) KATEGORIE WIEKOWE:

a) mężczyźni:

M - 35 - żołnierze, kandydaci do zawodowej służby wojskowej, w wieku do 35 lat,

M - 45 - żołnierze, kandydaci do zawodowej służby wojskowej, w wieku 36 do 45 lat,

M - 46 - żołnierze powyżej 45 lat,

b) kobiety:

K - "OPEN" - żołnierze, kandydaci do zawodowej służby wojskowej;

3) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) zawody zostaną rozegrane w formie:

- dwóch biegów indywidualnych,

- biegów sztafetowych:

S (seniorska) - każda sztafeta składa się z trzech zawodników,

M (mieszana) - sztafeta składa się z trzech zawodników z tej samej reprezentacji (obowiązkowo minimum 1 kobieta).

b) pod względem techniczno-sportowym mistrzostwa rozgrywane są w oparciu o przepisy Polskiego Związku Orientacji Sportowej, o ile niniejszy regulamin nie stanowi inaczej,

c) organizator zobowiązany jest do zapewnienia obsady sędziowskiej z licencją sędziowską PZOS na stanowisku sędziego głównego, sędziego budowniczego tras, sędziego startu i sędziego mety,

d) podczas zawodów obowiązują mapy IOF w skali 1:15000 lub 1:10000, (w uzasadnionych przypadkach podczas biegu sztafetowego można użyć map w skali 1:5000),

e) szczegóły organizacyjne i techniczno-sportowe (w szczególności długość tras dla poszczególnych kategorii wiekowych) organizator zobowiązany jest przekazać w komunikacie organizacyjnym nie później, niż na dwa miesiące przed mistrzostwami;

4) KLASYFIKACJA:

a) indywidualna:

- będzie prowadzona w każdej kategorii wiekowej i obejmować będzie wszystkich zawodników, którzy ukończą przynajmniej jeden bieg,

- o wyniku decydować będzie kolejno łączny czas dwóch biegów oraz czas jednego ukończonego biegu;

b) biegu sztafetowego - obejmuje w każdej kategorii sztafetę danego zespołu,

c) zespołowa (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym) - o wyniku decydować będzie suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wszystkich sztafetach.

FUTSAL

1) UCZESTNICY:

a) w skład zespołu wchodzi 9 żołnierzy w tym kierownik/trener zespołu,

b) w zawodach biorą udział żołnierze w wieku powyżej 35 lat;

2) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) turniej w fazie eliminacyjnej rozegrany zostanie w dwóch grupach,

b) cztery zespoły z ubiegłorocznych mistrzostw WP zostaną rozstawione, pozostałe zespoły rozlosowane dowolnie,

c) mecze w grupach rozegrane zostaną systemem każdy z każdym, a następnie pucharowym;

3) DODATKOWE USTALENIA:

a) czas trwania każdego meczu to: 2 x 12 min. z przerwą 2 min,

b) ostatnie 2 min (każdej połowy meczu). - efektywny czas gry,

c) w turnieju obowiązują przepisy gry w piłkę nożną pięcioosobową PZPN Wydział Futsalu,

d) każdy zespół zobowiązany jest do posiadania dwóch różniących się barwami kompletów ubiorów sportowych z numerami oraz ochraniacze piłkarskie.

REGULAMINY MISTRZOSTW

WOJSKA POLSKIEGO

SPARTAKIADA JESIENNA 2014

STRZELANIE Z BRONI ETATOWEJ

1) UCZESTNICY:

W skład zespołu wchodzi:

a) w konkurencjach pistolet wojskowy indywidualnie i drużynowo - 4 żołnierzy spośród korpusu oficerów i podoficerów (w obu konkurencjach startują ci sami zawodnicy),

b) w konkurencjach strzelanie z kbk AK indywidualnie i zespołowo - 4 żołnierzy spośród korpusu szeregowych zawodowych oraz kandydatów do zawodowej służby wojskowej (w obu konkurencjach startują ci sami zawodnicy),

c) kierownik i trener zespołu;

2) KONKURENCJE I WARUNKI STRZELANIA Z PW:

a) KONKURENCJA INDYWIDUALNA - WARUNKI STRZELANIA:

- w konkurencji może startować 4 zawodników zespołu,

- odległość - 25 m,

- cel - tarcza sportowa nr 4,

- liczba strzałów - 3 próbne w czasie 3 minut, 20 ocenianych w 4 seriach po 5 strzałów, w czasie 5 minut na serię;

b) KONKURENCJA DRUŻYNOWA - WARUNKI STRZELANIA:

- skład drużyny - 4 zawodników,

- odległość - 25 m,

- cel - figura bojowa nr 23 P,

- liczba strzałów - 3 próbne w czasie 3 minut, 20 ocenianych w czasie 10 minut oddanych w 2 seriach po 10 strzałów w czasie 5 minut na serię;

c) WARUNKI ORGANIZACYJNO-TECHNICZNE:

- obowiązuje pistolet wojskowy 9 mm (wpisany do legitymacji służbowej lub zgodny z wyciągiem z rozkazu właściwego przełożonego o jego przydzieleniu) bez celownika laserowego oraz jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych, przeróbek i udoskonaleń o charakterze trwałym lub czasowym, np.: owijania lub oklejania rękojeści, malowania przyrządów celowniczych itp.,

- zezwala się jedynie na czernienie przyrządów celowniczych, siła oporu języka spustowego nie mniejsza niż 1360 g,

- strzelania odbywają się z amunicji dostarczonej przez organizatora i tylko z tej amunicji można strzelać,

- zawodnicy strzelają w umundurowaniu polowym (trzewiki typowe będące na wyposażeniu żołnierzy SZ RP stacjonujących w kraju);

3) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA STRZELANIE Z PW:

a) wszyscy zawodnicy danego zespołu strzelają z tego samego wylosowanego stanowiska, które zostaną rozlosowane do poszczególnych konkurencji,

b) kolejność startu zawodników podają kierownicy zespołów po losowaniu stanowisk,

c) sprawdzenie stanu technicznego broni zostanie przeprowadzone 15 minut przed rozpoczęciem poszczególnych zmian po dopuszczeniu zawodników do startu przez sędziego weryfikującego,

d) broń zastrzeżona nie zostanie dopuszczona do strzelania - zawodnik ma prawo do jej wymiany lecz bez przyznawania mu czasu dodatkowego na jej dostarczenie i ponowne sprawdzenie:

- zawodnik może skorzystać z broni przygotowanej przez organizatora,

- w przypadku, gdy zawodnik nie zdąży w wyznaczonym czasie rozpocząć strzelania, traci prawo do strzałów próbnych, a następnie do kolejnych serii ocenianych,

e) zacięcia broni liczą się na niekorzyść zawodnika,

f) w przypadku uszkodzenia broni podczas strzelania, zawodnik może skorzystać z broni przygotowanej przez organizatora w czasie proporcjonalnym do ilości pozostałych do wykonania strzałów w konkurencji,

g) niewypały, po zakończeniu poszczególnych serii strzelania oraz uzyskaniu zgody sędziego, można wymienić i dokończyć konkurencję w czasie proporcjonalnym do pozostałych do wykonania strzałów w konkurencji,

h) za oddanie więcej strzałów w poszczególnych seriach do tarczy odlicza się zawodnikowi najlepszą wartość przestrzelin,

i) oddanie strzału do niewłaściwej tarczy powinno być zgłoszone sędziemu przez obu zainteresowanych zawodników, natomiast sędziowie zobowiązani są rozstrzygać zgłoszenia zgodnie z przepisami PZSS,

j) czas na zmianę tarcz w poszczególnych seriach - 3 minuty,

k) wartość poszczególnych przestrzelin odczytuje się za pomocą kalibromierza,

l) korzystanie z przyrządów optycznych jest dozwolone,

m) zezwala się na pojedyncze ładowanie broni i odkładanie jej na przygotowane do tego celu miejsce,

n) nie zezwala się na strzelanie z obu rąk;

4) KLASYFIKACJA STRZELANIA Z PW:

a) indywidualna:

- zwycięża zawodnik, który osiągnie największą sumę punktów,

- przy jednakowej sumie punktów o lepszym miejscu decydować będzie większa liczba dziesiątek (dziesiątek centralnych), dziewiątek itd.,

- przy równych wyżej wymienionych wartościach, decydować będzie wyższa suma punktów uzyskanych w czwartej serii, następnie trzeciej, drugiej i pierwszej;

b) drużynowa - o miejscu drużyny decydować będzie większa suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników wyłącznie w konkurencji drużynowej,

c) ZESPOŁOWA (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym) - o miejscu zespołu decydować będą wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

5) KONKURENCJE I WARUNKI STRZELANIA Z kbk AK/beryl:

a) kbk AK - KONKURENCJA INDYWIDUALNA "20 STRZAŁÓW":

- pozycja strzelecka - leżąca bez podpórki,

- obowiązuje karabinek kbk AK - bez zmian konstrukcyjnych (dopuszcza się karabinek z kolbą składaną oraz kbk AK GN i beryl),

- odległość - 100 m,

- cel - figura bojowa nr 23 P,

- liczba strzałów - 3 próbne w czasie 3 minut, 20 ocenianych w 2 seriach po 10 strzałów w czasie 6 minut na serię,

- czas zmiany tarczy po pierwszej serii - 3 minuty,

- obowiązuje ubiór polowy;

b) kbk AK/beryl - KONKURENCJA DRUŻYNOWA "20 STRZAŁÓW":

- pozycja strzelecka - leżąca z podpórką,

- obowiązuje karabinek kbk AK bez zmian konstrukcyjnych (dopuszcza się karabinek z kolbą składaną oraz kbk AK GN, beryl),

- odległość - 100 m,

- cel - figura bojowa nr 23 P,

liczba strzałów - 3 próbne w czasie 3 minut, 20 ocenianych w 2 seriach po 10 strzałów, w czasie 6 minut na serię,

- czas zmiany tarczy po pierwszej serii - 3 minuty,

- obowiązuje ubiór polowy;

6) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA STRZELANIA Z kbk AK/beryla:

a) losowanie zmian i stanowisk dokonuje się według klucza opracowanego przez organizatora,

b) broń i amunicję zabezpiecza organizator zawodów,

c) zawodnicy strzelają w umundurowaniu polowym

d) dopuszcza się strzelanie z własnej broni;

7) KLASYFIKACJA STRZELANIA Z kbk AK /beryla:

a) indywidualna:

- zwycięża zawodnik, który osiągnie największą sumę punktów,

- przy jednakowej sumie punktów o lepszym miejscu decydować będzie większa liczba dziesiątek, dziewiątek itd.,

- przy równych wyżej wymienionych wartościach decydować będzie wyższa suma punktów uzyskanych w serii drugiej, a następnie w pierwszej;

b) drużynowa - o miejscu drużyny decydować będzie większa suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników wyłącznie w konkurencji drużynowej,

c) ZESPOŁOWA (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym) - o miejscu zespołu decydować będą wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

POKONYWANIE OŚRODKA SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

1) UCZESTNICY:

a) w skład zespołu wchodzi 10 żołnierzy oraz kierownik-trener zespołu;

b) w zawodach biorą udział żołnierze zawodowi i kandydaci do zawodowej służby wojskowej;

2) KONKURENCJE:

a) bieg indywidualny,

b) bieg zespołowy;

3) UBIÓR:

a) mundur polowy, trzewiki typowe będące na wyposażeniu żołnierzy SZ RP stacjonujących w kraju,

b) zabrania się wprowadzania zmian technologicznych umundurowania i obuwia pod rygorem niedopuszczenia do startu oraz dyskwalifikacji zawodnika i zespołu;

4) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) bieg indywidualny - sposób pokonania toru OSF

- zawodnik wyskakuje ze stanowiska wyjściowego,

- pokonuje sklepienia wieloskokami,

- przeskakuje rów,

- wbiega na pochylnię, chwyta linę, przejeżdża na kładkę ruchomą i przebiega po niej,

- pokonuje płot górą,

- wskakuje na przedni krąg, grzybek i tylny krąg,

- przeczołguje się przez tunel,

- przechodzi w podporze na ramionach wzdłuż poręczy rozpoczynając przed podporą przednią, kończąc za podporą tylną (minimalny rozstaw podpór 200 cm, wysokość żerdzi 150 cm),

- pokonuje ściankę na fosie górą,

- wspina się za pomocą liny na parapet górnego okna fasady, przebiega po równoważni, zeskakuje po progach,

- przebiega po spadni,

- przekracza linię mety;

b) bieg indywidualny - dodatkowe ustalenia do sposobu pokonania toru OSF

Sposób pokonywania przeszkód zgodnie z następującymi dodatkowymi ustaleniami:

- jeżeli przeszkoda nie zostanie pokonana właściwie, zawodnik - po komendzie sędziego "WRÓĆ" - pokonuje ją od początku (nie wykonanie komendy powoduje dyskwalifikację zawodnika),

- pozycja startowa na stanowisku wyjściowym: kontakt nogi z podłożem, głowa poniżej górnej krawędzi stanowiska,

- sklepienia uważa się za pokonane, jeżeli zawodnik dotknie nogą (nogami) każdego z nich (kontakt zawodnika jakąkolwiek częścią ciała z podłożem podczas pokonywania sklepień powoduje niezaliczenie przeszkody),

- rów pokonuje się między chorągiewkami ustawionymi na jego szerokości równej 3 m (nieudany przeskok, np. dotknięcie jakąkolwiek częścią ciała dna rowu, spowoduje niezaliczenie przeszkody),

- podczas przemieszczania się za pomocą liny na ruchomą kładkę i przebiegania po niej zawodnik nie może mieć kontaktu z podłożem, a pokonując kładkę musi przemieścić się między łańcuchami nośnymi (w razie błędu, zawodnik powtórnie pokonuje przeszkodę od wbiegnięcia na pochylnię),

- linę służącą do pokonania kładki podaje zawodnikowi żołnierz z tego samego zespołu,

- długość liny powinna być taka, aby nie sięgała podłoża, a jej dolny koniec znajdował się na wysokości nie większej, niż ok. 30 cm od podłoża,

- podczas pokonywania płotu, zabroniony jest kontakt rękoma z jakąkolwiek częścią konstrukcji powyżej górnej krawędzi płotu,

- pokonywanie poręczy (końcówki żerdzi maluje się od środka podpór farbą kontrastową w stosunku do koloru całości konstrukcji jasnego koloru): zawodnik wyskakuje do podporu chwytając oburącz przednie końcówki żerdzi tak, aby każda z dłoni dotykała w podporze oznaczonej części początkowej żerdzi, następnie przemieszcza się w podporze po żerdziach (na przemian lewą i prawą ręką lub podskokami z odbicia oburącz) tak, aby znaleźć się w podporze trzymając oburącz oznaczone końcowe części żerdzi (zawodnik nie może od razu przeskoczyć z przednich na tylne końcówki żerdzi, lecz musi wykonać minimum jeden podpór w środkowej ich części),

- w czasie przemieszczania się po żerdziach w podporze, gdy zawodnik opiera się na ramionach lub znajduje w zwisie, a następnie wydźwignie się do podporu, może kontynuować ćwiczenie, jeżeli nie miał kontaktu z podłożem,

- pokonanie poręczy ślizgiem po żerdziach oraz opierając się na ramionach lub przedramionach jest niedozwolone,

- ścianki z fosą nie można pokonywać przeskokiem wolnym i bezpośrednim naskokiem na górną żerdź (kontakt z dnem przedniej lub tylnej fosy w czasie jej pokonywania powoduje nie zaliczenie przeszkody),

- zawodnik dobiegając do fasady chwyta linę oburącz, a następnie wspina się za jej pomocą - w dowolny sposób - na górne okno fasady (może również naskoczyć na fasadę z jednoczesnym chwytem liny oburącz i kontynuować wspinanie na jej górne okno),

- zawodnik może chwycić futrynę górnego okna fasady tylko wówczas, gdy jedną nogę oprze na parapecie tego okna,

- zeskok z równoważni fasady bez kontaktu nogą (nogami) z dwoma progami za fasadą powoduje nie zaliczenie przeszkody,

- podczas pokonywania spadni, zeskok musi nastąpić za rurą podporową bez dotykania jej,

- popełnienie dwukrotnego falstartu lub nie pokonanie poprawnie przeszkód eliminuje zawodnika z biegu;

c) bieg indywidualny - ustalenia organizacyjne:

- przeprowadza się dwa biegi eliminacyjne parami,

- do pierwszego biegu zawodnicy z poszczególnych reprezentacji zostaną dobrani w pary drogą losowania wg przykładowego schematu (klucza startowego), gdzie licznik oznacza zespół, mianownik natomiast kolejnego zawodnika zespołu,

ZESTAWIENIE PAR
1. 1/1 - 2/17. 6/3 - 1/313. 3/5 - 1/519. 4/7 -1/725. 5/9 - 1/9
2. 3/1 - 4/18. 4/3 - 5/314. 5/5 - 2/520. 6/7 - 2/726. 3/9 - 6/9
3. 5/1 - 6/19. 2/3 - 3/315. 6/5 - 4/521. 5/7 - 3/727. 2/9 - 4/9
4. 1/2 - 4/210. 1/4 - 5/416. 2/6 - 1/622. 1/8 - 6/828. 1/10 - 3/10
5. 2/2 - 6/211. 6/4 - 3/417. 4/6 - 3/623. 5/8 - 4/829. 2/10 - 5/10
6. 3/2 - 5/212. 4/4 - 2/418. 6/6 - 5/624. 3/8 - 2/830. 4/10 - 6/10

- tabela zostanie dostosowana do ilości startujących zespołów,

- kolejność startu w drugim biegu zostanie ustalona wg czasów uzyskanych przez zawodników w pierwszym biegu z uwzględnieniem zmiany toru w stosunku do pierwszego biegu,

- w pierwszej dwójce startują zawodnicy z najsłabszymi czasami, pary startują w odstępach czasowych co dwie minuty,

- niezgłoszenie się zawodników w wyznaczonym czasie na start powoduje dyskwalifikację,

- czas mierzy się z dokładnością do 0,01 sek. od komendy "START" do momentu zetknięcia się stopy zawodnika z podłożem za linią mety;

d) bieg zespołowy - sposób pokonania toru OSF

Sposób pokonywania przeszkód zgodny z opisem konkurencji indywidualnej zawartej w pkt. 4) a) i b) oraz następującymi dodatkowymi ustaleniami:

- start ze stanowiska wyjściowego - pojedynczo,

- na stanowisku może przebywać jeden żołnierz,

- pozycja startowa pierwszego zawodnika - jak w biegu indywidualnym, drugiego i następnych zawodników obowiązuje jedynie kontakt nogą z podłożem w stanowisku startowym,

- zabrania się siadania na obrzeżu stanowiska z opuszczonymi nogami do wewnątrz kolejnych zawodników,

- przejeżdżanie na kładkę ruchomą za pomocą liny pojedynczo,

- podczas pokonywania kładki, jej przytrzymywanie (blokowanie) jest dozwolone,

- poręcze pokonuje się slalomem między podporami żerdzi, przy czym slalom można rozpoczynać od lewej lub prawej podpory żerdzi,

- sposób wejścia na górne okno fasady - dowolny,

- podczas pokonywania spadni jej trzymanie (blokowanie) jest dozwolone,

- zezwala się na udzielanie wzajemnej pomocy,

- zawodnik, który przekroczył linię mety nie może powrócić na tor i udzielać pomocy członkom zespołu,

- jeżeli przeszkoda nie zostanie właściwie pokonana przez zawodnika zespołu, sędzia podaje komendę "WRÓĆ" i zawodnik musi daną przeszkodę pokonać ponownie,

- popełnienie dwukrotnego falstartu lub niepokonanie poprawnie którejkolwiek przeszkody eliminuje zespół z biegu;

e) bieg zespołowy - ustalenia organizacyjne

- w biegu zespołowym biorą udział 8 lub 9-osobowe zespoły (ci sami żołnierze, którzy startowali w biegu indywidualnym),

- każdy zespół startuje dwa razy w ciągu jednego dnia (jeden bieg do południa, drugi po południu),

- dobór zespołów do pierwszego startu dokonany zostanie na podstawie sumy czasów 8 najlepszych zawodników zespołu z biegu indywidualnego (pierwszy zespół tor lewy, drugi zespół tor prawy itd.),

- dobór zespołów do drugiego biegu odbędzie się na podstawie uzyskanych czasów z pierwszego biegu ze zmianą toru - w pierwszych parach w obu biegach wystartują zespoły, które uzyskały najsłabsze wyniki;

5) DODATKOWE USTALENIA:

Gospodarz zawodów jest zobowiązany zapewnić:

a) sędziów do sędziowania poszczególnych przeszkód na każdym z torów (wszyscy mają być wyposażeni w dwie chorągiewki - żółtą i czerwoną), sędziego weryfikującego zawodników przed startem oraz sędziego startera i sekretarza zawodów,

b) dwa radiotelefony wraz z ich obsługą do ogłaszania startu kolejnych zawodników i zespołów,

c) chorągiewkę dla startera na wypadek awarii radiotelefonu,

d) obsługę techniczną i porządkową w OSF-ie,

e) karty startowe dla każdego zawodnika przystępującego do biegu indywidualnego,

f) oznakowanie toru linami i chorągiewkami, a także zabezpieczenie rowów materacami oraz zeskoków za przeszkodami piaskiem w celu uniknięcia urazów zawodników,

g) namiot i sprzęt potrzebny do pracy komisji sędziowskiej i sekretarza zawodów,

h) nkomplet numerów startowych dla każdego zespołu,

i) zabezpieczenie medyczne zawodów (sanitarka, lekarz, ratownik medyczny);

6) KLASYFIKACJA:

a) w biegu indywidualnym:

- każdy zawodnik ma prawo do dwóch startów, z których do klasyfikacji indywidualnej liczy się lepszy wynik,

- w przypadku uzyskania jednakowych czasów przez dwóch i więcej zawodników, o wyższej lokacie będą decydować w kolejności: mniejsza suma czasów z obydwu biegów, wcześniejsza kolejność startu w pierwszym biegu;

b) w biegu zespołowym:

zwycięży zespół, który uzyska najlepszy czas w pierwszym lub drugim biegu, przy jednakowych czasach decyduje mniejsza suma czasów z obydwu biegów;

c) ZESPOŁOWA (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym) - o wyniku zespołu decyduje suma punktów uzyskanych przez dziewięciu najlepszych zawodników w biegu indywidualnym oraz przez zespół w biegu zespołowym.

BIEG PATROLOWY

1) UCZESTNICY:

a) w skład zespołu wchodzi 4 żołnierzy oraz kierownik-trener zespołu;

b) w zawodach biorą udział żołnierze zawodowi i kandydaci do zawodowej służby wojskowej;

2) KONKURENCJE:

a) bieg zespołowy (3-osobowy patrol),

b) bieg indywidualny (może startować 4 zawodników z zespołu);

3) UBIÓR I WYPOSAŻENIE:

a) mundur polowy, trzewiki typowe będące na wyposażeniu żołnierzy SZ RP stacjonujących w kraju,

b) zabrania się wprowadzania zmian technologicznych umundurowania i obuwia pod rygorem niedopuszczenia do startu oraz dyskwalifikacji zawodnika i zespołu,

c) obowiązuje pistolet wojskowy 9 mm (wpisany do legitymacji służbowej lub zgodny z wyciągiem z rozkazu właściwego przełożonego o jego przydzieleniu) bez celownika laserowego oraz jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych, przeróbek i udoskonaleń o charakterze trwałym lub czasowym, np.: owijania lub oklejania rękojeści, malowania przyrządów celowniczych itp.,

d) numer startowy;

4) OGÓLNA STRUKTURA BIEGU PATROLOWEGO:

a) bieg na odcinku 2000 m (tolerancja 100 m) zakończony strzelaniem z pistoletu na odległość 25 m do tarcz 23P pięcioma nabojami,

b) w odległości 500-1000 m od startu patrol (zawodnik) pokonuje przeszkody w OSF według opisu pokonywania toru zespołowo zamieszczonego przy konkurencji "Pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej" - pkt 4), ppkt d) i e);

5) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) KONKURENCJA ZESPOŁOWA:

- na komendę "START" rozpoczynają bieg jednocześnie dwa patrole,

- po osiągnięciu stanowisk wyjściowych w OSF-ie rozpoczynają wykonywanie zadania cząstkowego, tj. testu podstawowego 200 m zespołowo,

- sędzia konkurencji włącza stoper w momencie, gdy pierwszy żołnierz patrolu przekroczy linię łączącą stanowiska wyjściowe, a wyłącza w momencie przekroczenia linii stanowisk końcowych przez ostatniego żołnierza patrolu,

- zezwala się uczestnikom biegu na wzajemną pomoc podczas pokonywania przeszkód,

- po wykonaniu zadania w OSF-ie patrol kontynuuje bieg w kierunku strzelnicy - po jej osiągnięciu żołnierze patrolu zajmują stanowiska strzeleckie i bez komendy przyjmują postawę strzelecką stojąc, ładują broń uprzednio przygotowanymi magazynkami, które wraz z bronią znajdują się na stanowiskach strzeleckich (dopuszcza się strzelanie oburącz),

- czynności żołnierzy na stanowiskach ogniowych kontrolują sędziowie pomocniczy (jeden sędzia nadzoruje tylko jednego strzelającego), którzy czuwają przede wszystkim nad prawidłowym i bezpiecznym wykonywaniem czynności manualnych, a po zakończeniu strzelania sygnalizują ten fakt uniesieniem chorągiewki w górę - trzymają ją w tym położeniu do chwili podania przez kierownika strzelania komendy: "PRZERWIJ OGIEŃ",

- kierownik strzelania podaje tę komendę, jednocześnie sygnalizując zakończenie strzelania przez ostatniego żołnierza patrolu,

- czas biegu patrolowego mierzy się z dokładnością do 1 sekundy od komendy "START" do komendy "PRZERWIJ OGIEŃ", która musi być jednoczesna z zakończeniem strzelania przez patrol;

b) KONKURENCJA INDYWIDUALNA:

- startuje jednocześnie dwóch żołnierzy,

- sposób pokonywania dystansu, testu w OSF-ie i warunki strzelania tak jak w konkurencji zespołowej,

- ponadto podczas pokonywania OSF-u: linę służącą do pokonywania kładki ruchomej podaje zawodnikowi żołnierz z tego samego zespołu; poręcze pokonuje się tak jak w biegu zespołowym, tj. slalomem między podporami żerdzi; wejście na górne okno fasady odbywa się sposobem dowolnym;

6) DODATKOWE USTALENIA:

a) kolejność rozgrywania konkurencji:

- bieg indywidualny,

- bieg zespołowy;

b) do biegu indywidualnego zawodnicy dobierani będą drogą losowania wg przykładowego schematu (klucza startowego), dostosowanego do ilości startujących zespołów, gdzie licznik oznacza zespół, a mianownik kolejnego zawodnika:

* 1 para 1/1 - 2/1 * 5 para 4/2 - 3/2 * 9 para 5/3 - 6/3

* 2 para 3/1 - 4/1 * 6 para 6/2 - 5/2 * 10 para 2/4 - 1/4

* 3 para 5/1 - 6/1 * 7 para 1/3 - 2/3 * 11 para 4/4 - 3/4

* 4 para 2/2 - 1/2 * 8 para 3/3 - 4/3 * 12 para 6/4 - 5/4

c) pierwszy zawodnik z pary pokonuje OSF lewym torem i na strzelnicy strzela ze skrajnego lewego stanowiska,

d) kolejność startu zawodników podają kierownicy zespołów po losowaniu,

e) w biegu zespołowym patrole, które wylosują nieparzyste numery pokonują OSF lewym torem i strzelają ze stanowisk od lewego skrajnego,

f) zespoły wykorzystują w zawodach własną broń i sprzęt, natomiast amunicję zabezpiecza organizator i tylko z tej amunicji można strzelać;

7) KLASYFIKACJA:

a) w biegu indywidualnym - o wyniku decydują punkty obliczone analogicznie do przykładu:

- ogólny czas biegu wynosi 600 sek., co daje 600 pkt,

- za pokonanie OSF w czasie 80 sek. zawodnik otrzymuje 290 pkt. (punkty wylicza się następująco: za bieg w czasie 75 sek. zawodnik otrzymuje 300 pkt., każda sekunda powyżej lub poniżej 75 sek. powoduje dodanie lub odjęcie 2 pkt.),

- za sumę przestrzelin równą np.: 40 pkt., zawodnik otrzymuje: 40 pkt. x 2 = 80 pkt.,

- łącznie za OSF i strzelanie zawodnik otrzymałby: 290 pkt. + 80 pkt. = 370 pkt.

- następnie od punktów za bieg odejmuje się punkty uzyskane za OSF i strzelanie, tj.: 600 pkt. -370 pkt. =230 pkt.,

- zwycięży zawodnik, który uzyska najmniejszą liczbę punktów (mogą to być punkty ujemne),

- w przypadku równej liczby punktów, o wyższym miejscu decyduje kolejno: lepszy wynik strzelania, lepszy wynik osiągnięty w OSF-ie, większa liczba dziesiątek uzyskanych w strzelaniu,

- niewykonanie zadania cząstkowego (np. pokonanie OSF-u) powoduje dyskwalifikację zawodnika;

b) w biegu zespołowym - o wyniku zespołu decydują punkty obliczone analogicznie do przykładu:

- ogólny czas biegu wynosi 600 sek. co daje 600 pkt.,

- za pokonanie OSF w czasie 95 sek. patrol otrzymuje 290 pkt. (punkty oblicza się następująco: za bieg w czasie 90 sek. patrol otrzymuje 300 pkt., każda sekunda powyżej lub poniżej 90 sek. powoduje odjęcie lub dodanie 2 pkt.),

- za sumę przestrzelin 3 zawodników, na przykład równą 140, patrol otrzymuje 280 pkt. (140 x 2),

- łącznie za OSF i strzelanie patrol otrzymałby: 290 pkt. + 280 pkt. = 570 pkt.,

- następnie od punktów za bieg odejmuje się punkty uzyskane za OSF i strzelanie: 600 pkt. -570 pkt. =30 pkt,

- zwycięża zespół, który uzyska najmniejszą liczbę punktów (mogą to być punkty ujemne),

- w przypadku równej liczby punktów o wyższym miejscu decyduje kolejno lepszy wynik strzelania, lepszy wynik osiągnięty w OSF-ie, większa liczba dziesiątek uzyskanych w strzelaniu,

- w razie wyeliminowania jednego lub dwóch żołnierzy patrolu, konkurencji nie przerywa się, jednak za nieuczestniczenie w biegu w OSF-ie odejmuje się

- 100 pkt. za jednego lub 200 pkt. za dwóch żołnierzy (punkty te odejmuje się od wyniku, jaki za wykonanie tego zadania uzyskali pozostali żołnierze patrolu,

- niewykonanie zadania cząstkowego, np. pokonanie OSF, powoduje wyeliminowanie danego żołnierza z dalszej walki sportowej;

c) zespołowa (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym) - o wyniku zespołu decyduje suma punktów uzyskanych przez trzech najlepszych zawodników indywidualnie oraz przez zespół w biegu zespołowym.

BIEGI PRZEŁAJOWE

1) UCZESTNICY:

a) w skład reprezentacji wchodzi 10 żołnierzy oraz kierownik-trener zespołu,

b) w zawodach biorą udział żołnierze zawodowi i kandydaci do zawodowej służby wojskowej;

c) w biegach indywidualnych mężczyzn startuje po 2 zawodników w każdej grupie wiekowej i 2 kobiety (zawodniczki) w kategorii "OPEN";

2) KATEGORIE WIEKOWE:

a) mężczyźni:

* I grupa - żołnierze do 35 lat - 2 żołnierzy,

* II grupa - żołnierze pow. 35 lat - 2 żołnierzy,

b) kobiety:

* kategoria "OPEN" - 2 żołnierzy.

3) KONKURENCJE:

a) bieg indywidualny żeński na dystansie 3000 m,

b) biegi indywidualne męskie na dystansie 3000 m

c) biegi indywidualne męskie na dystansie 8000 m,

d) bieg sztafetowy 3 x 1000 m - sztafeta mieszana (minimu1 kobieta),

e) bieg sztafetowy 3 x 2000 m - sztafeta męska;

4) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) biegi odbędą się w terenie o zróżnicowanym podłożu,

b) biegi indywidualne odbędą się w trzech seriach na dystansie 3000 m, 3000 m i 8000 m,

c) biegi sztafetowe odbędą się w terenie otwartym zapewniającym dobrą widoczność) seriami w kolejności: sztafeta mieszana, sztafeta męska,

d) ubiór - sportowy,

e) nie zezwala się na start tych samych zawodników w obu sztafetach;

5) KLASYFIKACJA:

a) indywidualna i sztafetowa:

- będzie prowadzona w każdym z biegów indywidualnych i sztafetach,

b) zespołowa (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym):

- do klasyfikacji zespołowej punktują zawodnicy we wszystkich biegach indywidualnych oraz sztafetach,

- o miejscu zespołu decydować będzie większa ilość punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników na każdym z dystansów, (kobiet i mężczyzn) oraz obie sztafety,

- w przypadku uzyskania równej sumy punktów przez dwa lub więcej zespołów, o lepszym miejscu decydować będzie liczba zajętych pierwszych miejsc, a następnie drugich itd.

REGULAMINY MISTRZOSTW WOJSKA POLSKIEGO

STRZELANIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

1) UCZESTNICY:

a) w skład reprezentacji wchodzi 8 żołnierzy oraz kierownik-trener zespołu,

b) w każdej konkurencji indywidualnej startuje 4 zawodników,

c) jeden zawodnik może startować tylko w jednej konkurencji;

2) KONKURENCJE I WARUNKI STRZELANIA:

a) karabinek pneumatyczny indywidualnie - 60 strzałów + finał (wg przepisów PZSS),

b) pistolet pneumatyczny indywidualnie - 60 strzałów + finał (wg przepisów PZSS);

3) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) zawody zostaną przeprowadzone w oparciu o przepisy PZSS,

b) losowanie zmian i stanowisk zostanie przeprowadzone według klucza opracowanego przez organizatora,

c) zawodnicy wykorzystują podczas zawodów własną broń bez ograniczeń jej typów (musi ona jednak odpowiadać przepisom PZSS), amunicję oraz sprzęt;

4) KLASYFIKACJA:

a) indywidualna w Ppn i Kpn - na podstawie sumy punktów uzyskanych w strzelaniu podstawowym konkurencji + finał,

b) zespołowa w konkurencjach Ppn i Kpn - na podstawie sumy punktów uzyskanych przez 8 zawodników zespołu w konkurencji podstawowej (bez finałów),

c) ZESPOŁOWA (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym) - na podstawie sumy punktów uzyskanych przez cały zespół (Ppn zespołowo i Kpn zespołowo - bez finałów).

PIŁKA SIATKOWA SZTABÓW

1) UCZESTNICY:

a) w turnieju biorą udział reprezentacje sztabów: Urząd MON (sekretariat i departamenty) SG WP, DG RSZ, DO RSZ, DSS, Dowództwo 11 DKPanc; Dowództwo 12 DZ; Dowództwo 16 DZ; KG ŻW, DGW, IWsp DG RSZ, Dowództwo 1 SLT; Dowództwo 2 SLT; Dowództwo 3 SLTt; Dowództwo 4 SLS, Dowództwo 3 FOW; Dowództwo 8 FO,

b) w skład reprezentacji: 9 zawodników w tym kierownik/trener zespołu,

c) w zawodach mogą brać udział żołnierze w wieku powyżej 35 lat, zatwierdzeni na etacie;

2) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) turniej w fazie eliminacyjnej rozgrywany będzie w grupach w systemie "każdy z każdym", a następnie systemem pucharowym,

b) cztery najlepsze zespoły z ubiegłorocznych mistrzostw WP zostaną rozstawione w różnych grupach, pozostałe zespoły rozlosowane dowolnie,

c) kolejność zajętych miejsc w grupach eliminacyjnych decydować będzie o przydziale do grup walczących o miejsca: pierwsze i drugie zespoły - miejsca I-VIII, trzecie i czwarte zespoły - o pozostałe miejsca,

d) w grupach o kolejności miejsc zespołów decyduje większa liczba zdobytych punktów (wygrane spotkanie 2:0 - 3 pkt, 2:1 - 2 pkt, przegrane 1:2 - 1 pkt, 0:2 - 0 pkt),

d) w przypadku jednakowej liczby punktów uzyskanych przez dwa zespoły o lepszym miejscu decyduje wynik bezpośredniego spotkania,

e) w razie uzyskania jednakowej liczby punktów przez trzy zespoły, o kolejności decydować będzie lepszy stosunek setów ze spotkań między zainteresowanymi zespołami, a następnie lepszy stosunek małych punktów ze spotkań między zainteresowanymi zespołami;

3) DODATKOWE USTALENIA:

a) wszystkie mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów,

b) w turnieju obowiązują przepisy gry w piłkę siatkową PZPS,

c) każdy zespół zobowiązany jest do posiadania dwóch różniących się barwami kompletów ubiorów sportowych z numerami.

MARATON

1) UCZESTNICY:

a) w skład reprezentacji wchodzi 30 zawodników oraz kierownik-trener zespołu w kategoriach:

- do 35 lat,

- 36 - 45 lat,

- powyżej 45 lat,

- kobiet "OPEN",

b) w zawodach biorą udział żołnierze zawodowi i kandydaci do zawodowej służby wojskowej;

2) KATEGORIE WIEKOWE:

a) mężczyźni:

M 35 - żołnierze, kandydaci do zawodowej służby wojskowej,

w wieku do 35 lat,

M 45 - żołnierze, kandydaci do zawodowej służby wojskowej,

w wieku 36 do 45 lat,

M 46 - żołnierze powyżej 45 lat;

b) kobiety:

K - "OPEN" - żołnierze, kandydaci do zawodowej służby wojskowej,

3) SPOSÓB PRZEPROWADZENIA:

a) zawody odbędą się w ramach "XXIII Maratonu Ekologicznego - Lębork",

b) bieg odbędzie się ulicami i drogami o nawierzchni utwardzonej,

c) ubiór - sportowy;

4) KLASYFIKACJA:

a) indywidualna - prowadzona będzie w kategoriach wiekowych oraz generalnej kobiet i mężczyzn,

b) zespołowa (do współzawodnictwa w sporcie powszechnym) - o miejscu zespołu decydować będzie suma punktów uzyskanych przez najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych wg kryteriów:

- w kategorii do 35 lat - 10 żołnierzy,

- w kategorii 36 - 45 lat - 10 żołnierzy,

- w kategorii powyżej 45 lat - 5 żołnierzy,

- w kategorii kobiet "OPEN" - 5 żołnierzy,

c) w przypadku uzyskania równej sumy punktów przez dwa lub więcej zespołów, o lepszym miejscu decydować będzie wynik indywidualny w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

ZAŁĄCZNIKI

Załącznik Nr  1

IMIENNA LISTA ZGŁOSZEŃ

DO SPARTAKIADY ...........................

-WZÓR-

ZESPÓŁ: ........................................ (pełna nazwa reprezentacji) ................................

KIEROWNIK ZESPOŁU: ...................... (etatowa kadra WF).................

(stopień, imię i nazwisko)

DYSCYPLINA............................................................................................................
Lp.StopieńImię i nazwiskoNr legitymacji służbowej żołnierza/ emeryta wojskowego oraz dowodu osobistego pozostałych zawodnikówUwagi

(kategoria wiekowa, np. w BnO, konkurencja indywidualna)

1.
2.
3...
DYSCYPLINA............................................................................................................
1.
2.
3...
DYSCYPLINA............................................................................................................
1.
2.
3...
DYSCYPLINA............................................................................................................
1.
2.
3...

Stwierdzam

ważność badań okresowych *

...........................................................

(pieczęć i podpis lekarza lub organu kadrowego)

DOWÓDCA (SZEF, KOMENDANT)

(m. p.) ..............................................................

(stanowisko, stopień, imię i nazwisko)

* Dopuszcza się możliwość przedstawienia indywidualnych zaświadczeń lekarskich zawodników o braku przeciwwskazań zdrowotnych do startu w zawodach sportowych.

Załącznik Nr  2

IMIENNA LISTA ZGŁOSZEŃ

DO MISTRZOSTW WOJSKA POLSKIEGO

-WZÓR-

DYSCYPLINA: ......................................................................................................................

ZESPÓŁ: ........................................................... (pełna nazwa reprezentacji) ....................

KIEROWNIK ZESPOŁU: ...................................... (etatowa kadra WF)............................

(stopień, imię i nazwisko)

Lp.StopieńImię i nazwiskoNr legitymacji służbowej żołnierza/ emeryta wojskowego oraz dowodu osobistego pozostałych zawodnikówUwagi

(kategoria wiekowa, np. w BnO, tenisie ziemnym, konkurencja indywidualna)

3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10
11
12

Stwierdzam

ważność badań okresowych *

...........................................................

(pieczęć i podpis lekarza lub organu kadrowego)

(m. p.)

DOWÓDCA (SZEF, KOMENDANT)

..............................................................

(stanowisko, stopień, imię i nazwisko)

* Dopuszcza się możliwość przedstawienia indywidualnych zaświadczeń lekarskich zawodników o braku przeciwwskazań zdrowotnych do startu w zawodach sportowych.

Załącznik Nr  3

TABELA WSPÓŁZAWODNICTWA W SPORCIE POWSZECHNYM W 2014 ROKU

MIEJSCEPODMIOTY WSPÓŁZAWODNICTWAPiłka siatkowaPływanieBieg na orientacjęFutsalPokonywanie ośrodka sprawności fizycznejStrzelanie z broni etatowej - kbk AK/berylStrzelanie z broni etatowej - PWBieg patrolowyBiegi przełajoweMaratonStrzelanie z broni pneumatycznejPUNKTACJA KOŃCOWA
111 LDKPanc. - DG RSZ 1
212 DZ- DGRSZ2
316 DZ- DGRSZ3
4Siły Powietrzne - DG RSZ 4
5Marynarka Wojenna - DG RSZ 5
6Inspektorat Wsparcia - DG RSZ 6
7Dowództwo Garnizonu Warszawa
8Żandarmeria Wojskowa
9Instytucje Centralne MON
10Reprezentacja uczelni wojskowych
ILOŚĆ ZESPOŁÓW / ZAWODNIKÓW

Załącznik Nr  4

WYKAZ REPREZENTACJI BIORĄCYCH UDZIAŁ WE WSPÓŁZAWODNICTWIE NA SZCZEBLU CENTRALNYM W 2014 ROKU

Lp.Nazwa reprezentacji do Mistrzostw WPOdpowiedzialny za wyłonienie i przygotowanie reprezentacji i organizację współzawodnictwaJednostki lub instytucje biorące udział we współzawodnictwie sportowym szczebla ZT wyłaniające jedną wspólną reprezentację do Mistrzostw WP
1.11 DKPanc Dowództwo Generalne RSZ 1Dowódca 11 DKPanc11 DKPanc, 6 BPD Kraków, 21 BSP Rzeszów, 5 pchem Tarnowskie Góry, 1 psap Brzeg, CSWInżiCh Wrocław, OSPWL Żagań, OSPWL Wędrzyn, OSPG Duszniki Zdrój
2.12 DZ

Dowództwo Generalne RSZ 2

Dowódca 12 DZ12 DZ, 25 BKPow Tomaszów, 5 pinż Szczecin, BWD WKP-W Stargard Szcz., D-wo WKP-W (część polska) Szczecin, OSPWL Drawsko Pomorskie, CSWLąd Poznań
3.16 DZ

Dowództwo Generalne RSZ 3

Dowódca 16 DZ16 DZ, 1 BLWL Inowrocław, D-wo WB Lublin z bdow, 4 pchem Brodnica, 2 pr Hrubieszów, 9 pr Lidzbark Warm., 18 pr Białystok, 2 psap Kazuń, CSŁiI Zegrze, CSAiU Toruń, 2 ORel Przasnysz, 9 BWD Białobrzegi, CGDPsych Bydgoszcz, CPdMZ Kielce, OSPWL Orzysz, OSPWL Dęba, Wojskowy Zespół Sportowy w Zegrzu
4.SIŁY POWIETRZNE Dowództwo Generalne RSZ 4Dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego1 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie; 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu; 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego w Powidzu; 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie; 1 ORel Grójec; CSIL Dęblin; 3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej w Sochaczewie; 3 Brygada Radiotechniczna we Wrocławiu; CSSP Koszalin; CWT SP; COP - DKP
5.MARYNARKA WOJENNA Dowództwo Generalne RSZ 5Dowódca 3 Flotylli Okrętów3 Flotylla Okrętów w Gdyni; 8 Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu Brygada Lotnictwa MW w Gdyni; Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia MW w Wejherowie; Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków w Gdyni i Oddział Zabezpieczenia MW w Gdyni; 6 Ośrodek Radioelektroniczny w Gdyni i Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego w Gdyni; Centrum Szkolenia MW i Szkoła Podoficerska MW w Ustce; Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego w Gdyni; Biuro Hydrograficzne MW w Gdyni
6.INSPEKTORAT WSPARCIA Dowództwo Generalne RSZ 6Szef IWsp. SZ1 Brygada Logistyczna w Bydgoszczy; 10 Brygada Logistyczna w Opolu Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu; 1,2,3,4 Regionalna Baza Logistyczna; 16 Wojewódzkich Sztabów Wojskowych (TOAW); Region Wsparcia Teleinformatycznego w Bydgoszczy, Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie; 1 bdm Dęblin, 3binz Głogów, 4binz Nisko, 2pinz Inowrocław; OZ JFTC Bydgoszcz; 3NSB Bydgoszcz; JW Grom; JW Komadasów; JW Formoza; JW Agat; JW Nil
7.Żandarmeria WojskowaKomendant Główny Żandarmerii WojskowejJednostki/komórki organizacyjne Żandarmerii Wojskowej
8.Dowództwo Garnizonu WarszawaDowódca Garnizonu WarszawaJednostki/komórki organizacyjne Dowództwa Garnizonu Warszaw
9.Reprezentacja Szkolnictwa WojskowegoSzef Sztabu Generalny Wojska PolskiegoWojskowa Akademia Techniczna

Akademia Obrony Narodowej

Akademia Marynarki Wojennej

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych

10.Instytucje Centralne Ministerstwa Obrony NarodowejSztab Generalny WP z podległymi jednostkami i komórkami org.

Dowództwo Operacyjne RSZ

Departamenty i Biura Urzędu MON

Inspektorat Systemów Informacyjnych

Wojskowy Instytut Medyczny

Inspektorat Uzbrojenia

Naczelna Prokuratura Wojskowa

Szefostwo Geografii Wojskowej oraz Wojskowe Centrum Geograficzne