Przeprowadzenie w 1995 r. dobrowolnego badania młodych rodzin.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.GUS.1995.9.56

Akt nienormatywny
Wersja od: 22 maja 1995 r.

KOMUNIKAT
PREZESA GŁÓWNEGO URZĘDU STATYSTYCZNEGO
z dnia 15 maja 1995 r.
w sprawie przeprowadzenia w 1995 r. dobrowolnego badania młodych rodzin

Główny Urząd Statystyczny w maju i w czerwcu 1995 r. przeprowadzi dobrowolne, reprezentacyjne badanie statystyczne wśród respondentów, którzy w 1985 r. zostali wylosowani do badania "Ankieta Rodzinna 1985 r." i wyrazili zgodę na ponowny udział w nim w roku bieżącym.
Celem badania jest poznanie uwarunkowań dzietności rodzin polskich oraz czynników sprzyjających i zakłócających realizację ich planów prokreacyjnych.

Badanie przeprowadzone będzie poprzez rozesłanie do respondentów pocztą formularza "Ankieta Rodzinna 1995", który stanowi załącznik do komunikatu.

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK 

ANKIETA RODZINNA 1995

grafika

Wyjaśnienia do ankiety

Wyjaśnienia ogólne

W celu ułatwienia wypełnienia Ankiety oraz późniejszej rejestracji zawartych w niej danych, treść poszczególnych jej pytań wydrukowano półgrubym drukiem, możliwe odpowiedzi na większość pytań drukiem normalnym, cyfrowe odpowiedniki tych odpowiedzi (symbole) drukiem grubym w pogrubionej ramce, a objaśnienia dotyczące poszczególnych pytań drukiem pochyłym.

Na pytania od 1 do 16 odpowiadają wszystkie osoby - kobiety i mężczyźni. Osoby, których małżeństwo zawarte w 1985 r. trwa do dzisiaj otaczają w pyt. 06 obwódką symbol 1 i przechodzą do pyt. 15. Jeżeli małżeństwo zostało rozwiązane (tzn. w pyt. 06 został zakreślony symbol 2 lub 3 lub 4) należy odpowiedzieć na pytania od 07 do 13, w zależności od powodu ustania małżeństwa.

Udzielenie odpowiedzi na poszczególne pytania Ankiety polega na:

1. otoczeniu obwódką (kółkiem) jednego (lub więcej) numeru (symbolu) wyszczególnionych w danym pytaniu odpowiedzi słownych. Symbole umieszczone w obwiedzionej grubszą linią ramce są odpowiednikami tych odpowiedzi słownych. W poszczególnych pytaniach podano czy należy otoczyć kółkiem jeden czy więcej symboli i ile maksymalnie. Jest to ważna informacja dla wypełniającego, gdyż podczas rejestracji danych będą uznawane za błędne przypadki zakreślenia więcej odpowiedzi niż przewidziano dla danego pytania. Ten sposób odpowiadania dotyczy pytań o numerach: 06, 08 do 11, 13 do 15, 19, 20, 22, 23, 26 do 30, 32 do 42, 44 do 56, 58, 60 do 61.

Na końcu niektórych pytań występuje możliwość "inne, jakie?". Jeśli podane możliwości nie wyczerpują Pana(i) odpowiedzi wtedy należy wpisać własne. Takim odpowiedziom będą nadane symbole podczas odpracowywania wyników badania.

2. wpisaniu w odpowiednie kratki daty, przy czym dni i miesiące należy pisać cyframi arabskimi, a rok zupełnić dwoma ostatnimi cyframi. Daty dotyczą pytań o numerach: 01 do 03, 07, 12, 19, 21, 43.

3. wpisaniu w odpowiednie kratki liczb w pytaniach oznaczonych numerami: 25, 31, 57, 59.

4. wpisaniu w odpowiednie kratki tekstu słownego w pytaniach: 05, 16.

Wyjaśnienia szczegółowe

1.
W pyt. 14 w każdym wierszu oznaczonym cyframi od 01 do 12 należy otoczyć obwódką, jeden symbol (jak stopnie w szkole).
2.
W pyt. 16 ocena całego małżeństwa zawartego w 1985 roku (niezależnie od tego czy ono istnieje, czy zostało rozwiązane) jest niezależna od ocen, jakie zostały nadane poszczególnym wartościom małżeństwa w pyt. 14.
3.
Na pyt. 23 odpowiadają Panie, które urodziły już jedno lub w sumie urodzą mniej dzieci, niż planowały (to znaczy mniej niż podały w pytaniu 17).
4.
W pyt. 30 w każdym wierszu należy otoczyć obwódką albo symbol 1, albo symbol 2.
5.
W pyt. od 44 do 47 oraz w pyt. 60 i 61 kolumnie "Żona" wpisują Panie informacje o sobie, a w kolumnie "Mąż" o mężu. Jeżeli Pani żyje samotnie, proszę przekreślić kolumnę przeznaczoną dla męża.
6.
W pyt. 49 należy wziąć pod uwagę wszystkie dochody uzyskiwane przez Pani gospodarstwo domowe i określić z którego źródła uzyskują Państwo najwięcej dochodów.
7.
W pyt. 55 suma procentów nie może być większa od 100%, ponieważ nie ujmuje wszystkich wydatków.
8.
Jeżeli mieszka Pani wspólnie z inną rodziną (na przykład z rodzicami) proszę w pyt. 57 wpisać liczbę izb i powierzchnię pomieszczeń używanych tylko przez Panią, męża i dzieci.
9.
W pytaniu 59 w pierwszym wierszu należy wpisać ogólną liczbę osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego, a w drugim wierszu tylko liczbę dzieci do lat 18 (w tym także np. rodzeństwo).
Miejsce na uwagi: