Program badań statystycznych na rok 1992.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.GUS.1991.24.137

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 1991 r.

ZARZĄDZENIE Nr 55
PREZESA GŁÓWNEGO URZĘDU STATYSTYCZNEGO
z dnia 31 grudnia 1991 r.
w sprawie programu badań statystycznych na rok 1992

(znak: PB-1-020-1)

Na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o statystyce państwowej (Dz. U. z 1989 r. Nr 40, poz. 221) w związku z uchwałą nr 207/90 Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 1990 r. w sprawie programu badań statystycznych na lata 1991-1995 i po uzyskaniu stanowiska Rady do Spraw Systemów Informacji Społeczno-Gospodarczej zarządza się, co następuje:

§  1.
Ustala się program badań statystycznych na rok 1992, stanowiący załącznik do zarządzenia.
§  2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

PROGRAM BADAŃ STATYSTYCZNYCH NA 1992 ROK

Wstęp

Program badań statystycznych na 1992 rok jest konkretyzacją Wieloletniego Programu Badań Statystycznych i obejmuje badania statystyki centralnej prowadzone przez GUS samodzielnie lub wspólnie z innymi organami. Badania zostały pogrupowane zgodnie z układem Programu Badań na lata 1991-1995 w następujący sposób:

1. Ludność. Warunki życia

2. Społeczeństwo i państwo

3. Rachunki gospodarki narodowej

4. Finanse gospodarki narodowej

5. Działalność gospodarcza

6. Warunki działalności gospodarczej

W 1992 roku Główny Urząd Statystyczny prowadził będzie 146 różnego rodzaju badań. Większość z nich to kontynuacja badań dotychczasowych. Z nowych na podkreślenie zasługują badania związane z budową systemu rachunków narodowych według metodologii SNA oraz badania dotyczące lepszego rozpoznania warunków życia i pracy społeczeństwa.

Ważnym akcentem będą badania przekształceń własnościowych oraz szeroko rozumianego rynku kapitałowego. Wymagać to będzie poszerzenia zakresu pozyskiwanych danych o działalności przedsiębiorstw, banków oraz o sytuacji na rynku kapitałowym.

W miejsce dotychczas prowadzonych badań pełnych, coraz więcej prowadzić się będzie badań reprezentacyjnych oraz ankietowych. Dotyczy to przede wszystkim szeroko rozumianej sfery warunków życia ludności i procesów demograficznych, a także statystyki rolnictwa, przemysłu, handlu i cen.

Przebudowie ulegnie dotychczasowy system sprawozdawczości o działalności gospodarczej na formularzach DG, m.in. w kierunku zapewnienia spójności zakresu podmiotowego i przedmiotowego z innymi badaniami.

W statystyce handlu zagranicznego obowiązywać będzie od 1 stycznia 1992 roku Jednolity Dokument Administracyjny SAD, zastępujący w Systemie Informatycznym Statystyki Handlu Zagranicznego (SISHZ) faktury FE i FI oraz zgłoszenia celne (system AWIZ). W 1992 roku prowadzone będzie nowe badanie sieci handlowej oraz prace metodologiczne w zakresie badań szeroko rozumianej sfery usług, według rozwiązań stosowanych w krajach zachodnich.

Do zmieniającego się systemu finansowego dostosowywane będą badania z tego zakresu. Zakłada się rozszerzenie zakresu podmiotowego odnośnie finansów przedsiębiorstw o próbę tzw. jednostek średnich w okresach miesięcznych bądź kwartalnych. Poszerzeniu ulegnie również badanie "Bilans i rachunek wyników" w związku z proponowaną likwidacją odrębnych dotychczas badań dotyczących gospodarki funduszami zakładowymi i podziału zweryfikowanego wyniku finansowego. Po wprowadzeniu w 1992 roku podatku od wartości dodanej, modyfikacji ulegnie badanie na formularzu F-01.

W 1992 roku przebudowane zostaną odpowiednio badania z oświaty i wychowania w dostosowaniu do zmian w organizacji szkolnictwa i programach nauczania. Zmieni się także zakres i organizacja badań w sferze nauki i postępu naukowo-technicznego, we współpracy z Komitetem Badań Naukowych. Do badań prowadzonych przez GUS przyjęte zostały badania Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej dotyczące personelu medycznego i bazy służby zdrowia, ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, szpitali ogólnych, pomocy doraźnej, sieci aptek i punktów aptecznych oraz zatrudnienia pracowników farmaceutycznych.

Do badań statystycznych wdrożona zostanie metoda testu koniunkturalnego, jako jedna z najbardziej uniwersalnych i efektywnych procedur wykorzystywanych w gospodarce rynkowej do badań zmian sytuacji gospodarczej.

W oparciu o doświadczenia krajów o gospodarce rynkowej, a także potrzeby wynikające ze współpracy z EWG i innymi organizacjami, program zakłada poszerzenie zakresu informacji statystycznej, szczególnie o dane dotyczące sektora prywatnego.

Integralną częścią programu badań są publikacje i informacje statystyczne. W 1992 roku zamierza się je wydać w ilości około 120 tytułów. Pogrupowane one zostały według następujących serii wydawniczych:

1. Roczniki statystyczne

2. Studia i analizy statystyczne

3. Materiały i opracowania statystyczne

4. Statystyka na co dzień

5. Informacje statystyczne

6. Zeszyty metodyczne i klasyfikacyjne

Oprócz wydawnictw ukazujących się systematycznie, w 1992 roku kontynuowane będzie, rozpoczęte w 1991 roku, wydawanie budzących obecnie zainteresowanie takich pozycji, jak "Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarczych" i "Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych". Na uwagę zasługują również nowe pozycje, a mianowicie: "Działalność gospodarcza jednostek małych zatrudniających do 5 pracowników", "Etos pracy a postawy religijne w rodzinach polskich", "Wyznania i narodowości w Polsce 1945 - 1991" oraz publikacje studialne Zakładu Badań Statystyczno-Ekonomicznych GUS i PAN.

W publikacjach, zawierających dane dotyczące roku 1992, począwszy od II półrocza informacje grupowane będą - w miarę możliwości - zgodnie z Europejską Klasyfikacją Działalności.

Realizacja zamierzonych badań uzależniona będzie przede wszystkim od możliwości finansowych GUS. Z uwagi na trudną sytuację budżetową należy liczyć się z koniecznością ograniczenia zakresu niektórych badań lub zmniejszenia ich częstotliwości, a nawet rezygnacji z pewnych tematów. Dlatego program badań statystycznych na 1992 rok należy traktować jako projekt zamierzeń GUS, który w miarę rozwoju sytuacji będzie podlegał niezbędnym korektom.

PUBLIKACJE

Uwaga

1.
Wszystkie informacje dotyczące wydawnictwa GUS i ich dystrybucji zawarte są w "Tytułowym planie wydawniczym 1992", opracowanym przez Zakład Wydawnictw Statystycznych, który udziela w tej sprawie również bezpośrednich wyjaśnień (teleks 814581a, tel. 25-14-55, 25-32-41 w. 210, fax 25-95-45).
2.
Zamówienia na publikacje rozpowszechniane przez sieć księgarską (zgodnie z "Tytułowym planem wydawniczym 1992") należy kierować do:

- Powszechnej Księgarni Wysyłkowej, 00-950 Warszawa, ul. Nowolipie 4 lub

- Księgarni Akademickiej "Afiks", 00-631 Warszawa, ul. Waryńskiego 10 lub

- Zakładu Wydawnictw Statystycznych, 00-925 Warszawa, al. Niepodległości 208 najpóźniej na 3 miesiące przed terminem wydania publikacji.

3.
Zamówienia na wydawnictwa rozpowszechniane wyłącznie przez GUS (zgodnie z "Tytułowym planem wydawniczym 1992") należy kierować do Departamentu Programowania Badań Statystycznych GUS, 00-925 Warszawa, al. Niepodległości 208 (tel. 25-32-41 w. 475) najpóźniej na miesiąc (dla informacji miesięcznych) lub na trzy miesiące (dla pozostałych) przed terminem wydania.
4.
Sprzedaż wszystkich wydawnictw GUS prowadzi punkt sprzedaży w gmachu GUS, Warszawa al. Niepodległości 208 (parter), tel. 25-32-41 w. 427.

1. Roczniki statystyczne

Lp.Tytuł i krótka charakterystykaDepartament autorskiCzęstotliwośćTermin wydania
01MAŁY ROCZNIK STATYSTYCZNY 1992DAiOZrokczerwiec
02ROCZNIK STATYSTYCZNY 1992DAiOZrokpaździernik
03ROCZNIK STATYSTYCZNY WOJEWÓDZTW 1992DAiOZroklistopad
04DEMOGRAFIA 1992DBSiDroklistopad
05KULTURA 1992DBSiDco 3 latawrzesień
06KOŚCIÓŁ PRAWOSŁAWNY W POLSCEGPco 4-5 latgrudzień
07ROLNICTWO 1992DRLiOŚco 2 latalistopad
08PRZEMYSŁ 1992DPiPN-Troklistopad
09HANDEL ZAGRANICZNY 1992DHroksierpień

2. Studia i analizy statystyczne

Lp.Tytuł i krótka charakterystykaDepartament autorskiCzęstotliwośćTermin wydania
01WARUNKI ŻYCIA LUDNOŚCI W 1991 R.DBSiDroklistopad
Warunki życia ludności oraz zróżnicowanie sytuacji bytowej gospodarstw domowych w zależności od grupy społeczno-ekonomicznej. Ogólne tendencje przedstawione zostaną w oparciu o dane makroekonomiczne, natomiast zróżnicowanie warunków życia miedzy grupami społeczno-ekonomicznymi gospodarstw domowych na podstawie wyników badań budżetów rodzinnych. Tytuł, spis treści oraz streszczenie w językach angielskim i rosyjskim.
02PRZEMIANY RODZINY I WZORCE DZIETNOŚCI W POLSCE - 1991DBSiDjednorazowogrudzień
Publikacja analityczno-tabelaryczna opracowana w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego w 1991 r. na próbie ok. 10 tys. osób w wieku 18-49 lat. Podstawowe biografie osób obejmujące: edukację, aktywność zawodową, migracje, warunki mieszkaniowe, skład gospodarstw domowych, sytuację rodzinną, więzi partnerskie, regulację urodzeń. Publikacja we współpracy z Instytutem Statystyki i Demografii SGH.
03SYTUACJA SOCJALNO-BYTOWA MŁODYCH MAŁŻEŃSTW W 1992 R.DBSiDjednorazowolistopad
Warunki bytowe, zawodowe, mieszkaniowe, potrzeby i aspiracje oraz organizacja życia rodzinnego.
04ANALIZA UMIERALNOŚCI - POLSKA NA TLE ŚWIATADBSiDjednorazowogrudzień
Poziom i zróżnicowanie umieralności i trwania życia w zależności od płci, wieku i przyczyn zgonu w Polsce i wybranych krajach.
05PRZYCZYNY I KONSEKWENCJE ROZPADU RODZIN (raport dla ONZ) DBSiDjednorazowogrudzień
Przyczyny rozwodów i skutki rozpadu rodzin z uwzględnieniem cech demograficzno-społecznych osób rozwiedzionych.
06POLACY POZA GRANICAMI KRAJUDBSiDjednorazowoczerwiec
Retrospektywne i współczesne dane statystyczne o liczbie i rozmieszczeniu Polaków i Polonii w świecie.
07ETOS PRACY A POSTAWY RELIGIJNE W RODZINACH POLSKICH 1992GPjednorazowogrudzień
Analiza statystyczno-socjologiczna postaw rodzin wobec różnych typów prac i zajęć oraz związane z tym motywacje i oczekiwania. Związek między stosunkiem do pracy a stosunkiem do wiary z uwzględnieniem różnych typów rodzin, miejsca zamieszkania, poziomu ekonomicznego oraz cech społeczno-demograficznych ich członków.
08OBSZARY EKOLOGICZNEGO ZAGROŻENIA W POLSCEDAiOZjednorazowoczerwiec
Charakterystyka koncentracji i zróżnicowania skali degradacji oraz zanieczyszczeń środowiska naturalnego dla 27 obszarów ekologicznego zanieczyszczenia w ujęciu retrospektywnym (1982-1990). Dziedziny życia społeczno-gospodarczego występujące w zasięgu oddziaływania procesów degradacyjnych środowiska.
09PRODUKT KRAJOWY BRUTTO W 1991 R.DMiDNroklistopad
Ostateczny szacunek produktu krajowego brutto określający całokształt działalności ekonomicznej kraju według zasad SNA/ESA.
10KONCENTRACJA PRODUKCJI PRZEMYSŁOWEJ 1990-1991DPiPN-Troksierpień
Analiza statystyczno-ekonomiczna koncentracji i dekoncentracji organizacyjnej, majątkowej i produkcyjnej przemysłu. Zjawiska towarzyszące zmianom koncentracji przemysłu.
11WARUNKI WDRAŻANIA POSTĘPU TECHNICZNEGO W 1991 R.DPiPN-Trokpaździernik
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące postęp techniczny w przemyśle i w innych działach gospodarki narodowej, potencjał produkcyjny, poziom mechanizacji i automatyzacji ważniejszych procesów, nowoczesne technologie, odnowienie produkcji, wykorzystanie licencji, wynalazczość. Uzupełnienie nowym tematem charakteryzującym stan i strukturę sprzętu komputerowego opracowanym na podstawie wyników badania przeprowadzonego za 1990 r.
Z PRAC ZBSE
12STATYSTYCZNE BADANIE KONIUNKTURY GOSPODARCZEJ W WARUNKACH POLSKIEJ GOSPODARKIZBSEjednorazowogrudzień
Metody badania koniunktury gospodarczej w literaturze krajów zachodnich oraz wstępna wersja metodyczna badania koniunktury gospodarczej w Polsce.
13KONIECZNOŚĆ DYFUZJI NOWOCZESNEJ TECHNIKI W GOSPODARCE POLSKI I INTENCJE PRZEDSIĘBIORSTWZBSEjednorazowolistopad
Metody badania dyfuzji nowoczesnej techniki (na podstawie ankiet przedsiębiorstw).
14ROZKŁADY DOCHODÓW LUDNOŚCI POLSKI W 1990 R.ZBSEjednorazowopaździernik
Rozkłady dochodów w grupach społeczno-zawodowych i typach rodziny biologicznej.
15ANALIZA KOSZTÓW PRACY W PRZEDSIĘBIORSTWACH PRZEMYSŁOWYCHZBSEjednorazowogrudzień
Metodologia i wyniki pilotażowego badania kosztów pracy w zakładach przemysłowych.
16PORÓWNANIE STRUKTUR GOSPODARKI POLSKI I HOLANDIIZBSEjednorazowomaj
Studium metodologiczne i analiza porównawcza struktury gospodarki Polski i Holandii na podstawie tzw. macierzy rachunkowości społecznej (Social Accounting Matrix - SAM).
17PORÓWNANIE DOCHODU NARODOWEGO I SIŁY NABYWCZEJ WALUT KRAJÓW EUROPEJSKICHZBSEjednorazowowrzesień
Prezentacja wyników międzynarodowego porównania dochodu narodowego i siły nabywczej walut za 1990 r. realizowanego przez kraje europejskie w ramach programu ICP.
18ANALIZA REGIONALNEGO ZRÓŻNICOWANIA PRZEDSIĘBIORSTW ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW ŚREDNICH I MAŁYCHZBSEjednorazowomaj
Wyniki badania porównawczego sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw przemysłowych Polski w przekroju regionalnym (wojewódzkim) w 1990 r., ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji przedsiębiorstw średnich i małych.
19PORÓWNANIE REGIONALNEGO ZRÓŻNICOWANIA GOSPODARKI POLSKIEJ NA TLE WYBRANYCH KRAJÓW EUROPY ZACHODNIEJZBSEjednorazowogrudzień
Analiza porównawcza podstawowych kategorii makroekonomicznych Polski w układzie regionalnym na tle wybranych krajów Europy Zachodniej.
20REGIONALNE ZRÓŻNICOWANIE MIESZKALNICTWA W POLSCEZBSEjednorazowokwiecień
Analiza porównawcza dotycząca zróżnicowania poziomu mieszkalnictwa w Polsce według regionów oraz budownictwa mieszkaniowego.
21EMPIRYCZNE BADANIA ZMIAN POZIOMU AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ W RÓŻNYCH SEKTORACH GOSPODARKIZBSEjednorazowoczerwiec
Wyniki badania ankietowego przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki dotyczące kształtowania się koniunktury gospodarczej (za pomocą metody testu koniunkturalnego).
22METODA REPREZENTACYJNA W WARUNKACH GOSPODARKI RYNKOWEJZBSEjednorazowomaj
Podstawowe założenia metody reprezentacyjnej oraz praktyczne aspekty (głównie dotyczące operatów losowania) prowadzenia badań reprezentacyjnych przez GUS.

3. Materiały i opracowania statystyczne

Lp.Tytuł i krótka charakterystykaDepartament autorskiCzęstotliwośćTermin wydania
01POWIERZCHNIA I LUDNOŚĆ W PRZEKROJU TERYTORIALNYMDSiBMrokkwiecień
Powierzchnia, liczba ludności i gęstość zaludnienia wg stanu z dnia 31 XII 1991 r., w przekroju województw, rejonów administracyjnych oraz miast i gmin. Ponadto zamieszczone będą informacje pomocne do ustalania subwencji dla gmin.
02MIGRACJE LUDNOŚCI W POLSCE W LATACH 1979-1988DSiBMjednorazowomaj
Stałe przepływy ludności w ujęciu przestrzennym, demograficznym i społecznym w latach 1979-1988. Stopień zasiedziałości i ruchliwości przestrzennej poszczególnych terenów kraju oraz różnice między strukturą demograficzno-społeczną ludności mobilnej a zasiedziałej.
03BUDŻETY GOSPODARSTW DOMOWYCH W 1991 R.DBSiDrokpaździernik
Przychody, rozchody, spożycie niektórych artykułów żywnościowych oraz wyposażenie gospodarstw domowych w niektóre przedmioty trwałego użytku. Tytuł, spis treści i słowniczek terminów w językach angielskim i rosyjskim.
04STAN I ZMIANY STRUKTURY LUDNOŚCI, GOSPODARSTW DOMOWYCH I RODZIN W LATACH 1988-1990DBSiDroklistopad
Zmiany w procesach demograficznych (urodzenia, zgony, migracje, zawieranie małżeństw) oraz społeczno-ekonomicznych (wykształcenie, aktywność zawodowa, źródło utrzymania). Cechy demograficzno-społeczne osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego.
05OCHRONA ŚRODOWISKA 1992 R.DRLiOŚrokpaździernik
Stan, zagrożenie i ochrona środowiska w 1991 r. na tle lat poprzednich. Ochrona powietrza, gleby, wody, lasów oraz obszarów o szczególnych walorach przyrodniczych. Charakterystyka obszarów ekologicznego zagrożenia. Problematyka zagrożeń odpadami, promieniowaniem i hałasem. Działalność inspekcyjno-kontrolna i społeczne skutki zdrowotne degradacji środowiska i skażeń żywności. Ekonomiczne aspekty ochrony środowiska. Porównania międzynarodowe oparte na standardowych wskaźnikach i klasyfikacjach ekologicznych, głównie EKG ONZ, EWG-EUROSTAT, OECD.
06ZRÓŻNICOWANIA DEMOGRAFICZNE I WARUNKÓW MIESZKANIOWYCH W MIASTACH LICZĄCYCH PONAD 0,5 MLN OSÓBDSiBMjednorazowolipiec
Zróżnicowanie wewnętrzne miast i pomiędzy największymi miastami w zakresie m.in. cech społeczno-demograficznych i warunków mieszkaniowych. Prezentacja danych w układzie dzielnic i jednostek urbanistycznych, a dla fragmentów miast również w przekroju rejonów statystycznych i obwodów spisowych.
07GOSPODARKA MIESZKANIOWA W 1991 R.DMiDNroklipiec
Bilans zasobów mieszkaniowych, mieszkania oddane do użytku, przydziały mieszkań, remonty i modernizacja zasobów mieszkaniowych, wyposażenie w instalacje, nakłady inwestycyjne na gospodarkę mieszkaniową.DSiBM
08WYZNANIA I NARODOWOŚCI W POLSCE 1945-1991GPco 2 latawrzesień
Kompendium wiedzy na temat wszystkich kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych. Struktura organizacyjna, liczebność, rozmieszczenie terytorialne, baza organizacyjna i kulturowa.
09BILANS PRZEPŁYWÓW MIĘDZYGAŁĘZIOWYCH 1990 R.DMiDNrokgrudzień
Bilanse przepływów międzygałęziowych w ujęciu 38x38 gałęzi produkcji materialnej oraz tablice pomocnicze i analityczne charakteryzujące strukturę powiązań międzygałęziowych w gospodarce narodowej.
10FINANSE PODMIOTÓW GOSPODARCZYCHDMiDNrokczerwiec
Przychody ze sprzedaży, koszty uzyskania przychodów oraz podstawowe kategorie finansowe. Przekroje działowe i gałęziowe. Wyniki za 1991 r. w wersji bilansowej.półroczepaździernik
11ZMIANY CEN W GOSPODARCE NARODOWEJ W 1991 R. I W I PÓŁROCZU 1992 R.DCrokwrzesień
Opracowanie tekstowo-tabelaryczne przedstawiające kompleksowo wyniki badań GUS w zakresie cen (deflatory podstawowych kategorii ekonomicznych, szczegółowe wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych i cen uzyskiwanych przez producentów oraz relacje cen). Niektóre informacje w przekroju wojewódzkim.
12ROLNICZA PRODUKCJA TOWAROWA I ŚRODKI PRODUKCJI W ROLNICTWIE W 1991 R.DRLiOŚroklipiec
Zbiorcze mierniki produkcji rolniczej. Skup produktów rolnych. Wyposażenie rolnictwa w środki produkcji i ich zużycie.
13PRODUKCJA ROŚLINNA W 1991 R.DRLiOŚrokluty
Wynikowy szacunek (po omłotach, wykopkach, zbiorach) ziemiopłodów rolnych i ogrodniczych oraz produkcji z trwałych użytków zielonych.
14WYNIKI SPISU ROLNICZEGO W 1992 R.DRLiOŚcykliczniepaździernik
Użytkowanie gruntów, powierzchnia zasiewów i zwierzęta gospodarskie - wg użytkowników i województw.
15LEŚNICTWO W 1991 R.DRLiOŚrokczerwiec
Powierzchnia leśna, stan zasobów leśnych oraz zagospodarowanie lasów i zadrzewienia. Gospodarcze wykorzystanie lasów. Zagrożenie i ochrona środowiska leśnego oraz przyrody. Zatrudnienie i wynagrodzenia. Porównania międzynarodowe.
16ZATRUDNIENIE W GOSPODARCE NARODOWEJ 1992DPiDLroksierpień
Pracujący wg form zatrudnienia i działów gospodarki narodowej. Zatrudnieni w jednostkach państwowych, spółdzielczych, prywatnych i innych. Poziom wykształcenia zatrudnionych. Ruch zatrudnionych. Uczniowie i młodociani. Przekroje działowe i wojewódzkie.
17STAN I RUCH ZATRUDNIONYCH W 1991 R.DPiDLrokmaj
Pełnozatrudnieni wg poziomu wykształcenia. Osoby wykonujące pracę nakładczą, agenci, osoby na urlopach bezpłatnych i wychowawczych. Przyjęcia i zwolnienia. Uczniowie i młodociani. Przekroje działowe i wojewódzkie.
18ZATRUDNIENIE WEDŁUG WYSOKOŚCI WYNAGRODZENIA ZA WRZESIEŃ 1991 R.DPiDLrokkwiecień
Rozkłady i zróżnicowanie przeciętnych wynagrodzeń pracowników wg działów gospodarki narodowej w podziale na stanowiska robotnicze, nierobotnicze i płeć.
19LUDNOŚĆ CZYNNA ZAWODOWO W I PÓŁROCZU 1992 R.DPiDLpółroczepaździernik
Poziom i struktura zasobów siły roboczej z uwzględnieniem cech demograficzno-społecznych czynnych zawodowo wg działów gospodarki narodowej i w przekrojach wojewódzkich.
20DZIAŁALNOŚĆ INWESTYCYJNA W 1991 ROKU. CZĘŚĆ I - NAKŁADY INWESTYCYJNEDMiDNrokczerwiec
Nakłady inwestycyjne w gospodarce narodowej. Projektowane zdolności produkcyjne i usługowe z inwestycji oddanych do eksploatacji. Cykle realizacji inwestycji.
21DZIAŁALNOŚĆ INWESTYCYJNA W 1991 ROKU.

CZĘŚĆ II - INWESTYCJE BUDOWLANE W GOSPODARCE PRYWATNEJ

DMiDNrokczerwiec
Budynki oddane do użytku i w budowie, wydawane pozwolenia na budowę wg przeznaczenia budynków w podziale na miasta, wieś, województwa i wg głównych źródeł utrzymania budujących.
22ŚRODKI TRWAŁE W GOSPODARCE NARODOWEJDMiDNrokpaździernik
Wartość środków trwałych wg działów, gałęzi i grup środków trwałych - stan na 31 XII 1991 r. i stan na 1 I 1992 r.
23GOSPODARKA PALIWOWO-ENERGETYCZNA 1990-1991DHrokwrzesień
Syntetyczny bilans energii oraz bilanse przemiany energii. Bilanse energii wg działów i gałęzi. Zużycie bezpośrednie energii w wybranych działach oraz wskaźniki energochłonności produkcji wybranych wyrobów.
24PORÓWNANIE WYBRANYCH INFORMACJI ZE SPISÓW POWSZECHNYCH W POLSCE I NA WĘGRZECHDSiBMjednorazowolipiec
Podstawowe informacje demograficzne i społeczne dotyczące ludności polskiej i węgierskiej oraz podstawowe informacje o warunkach mieszkaniowych ludności. Poszczególne dane (jeśli to będzie możliwe) będą ukazane w retrospekcji.

4. Statystyka na co dzień

Lp.Tytuł i krótka charakterystykaDepartament autorskiCzęstotliwośćTermin wydania
01KOMUNIKAT PRASOWY GUS O SYTUACJI GOSPODARCZEJ KRAJU

(publikowany na łamach "Rzeczpospolitej" we wkładce "Statystyka Polski")

DAiOZmiesiąc21-23 dzień roboczy
02STATYSTYKA POLSKI

(dodatek do "Rzeczpospolitej")

GPmiesiącokoło 25 każdego miesiąca
03WIADOMOŚCI STATYSTYCZNEGPmiesiącokoło 25 każdego miesiąca
04POLSKA - WYBRANE DANEDAiOZrok
Dane wstępne o gospodarce w 1991 r.

- wersja polska

- wersja angielska

- wersja francuska

marzec

kwiecień

kwiecień

05FOLDER - POLSKA W LICZBACH 1992

- wersja polska

- wersja angielska

- wersja niemiecka

- wersja francuska

- wersja hiszpańska

- wersja rosyjska

DAiOZrokkwiecień

5. Informacje statystyczne

Lp.Tytuł i krótka charakterystykaDepartament autorskiCzęstotliwośćTermin wydania
01BIULETYN STATYSTYCZNYCOISmiesiąc10 dzień roboczy
Informacje dotyczące gospodarki narodowej oraz ważniejsze wskaźniki ilustrujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju. Podstawowe dane w przekrojach wojewódzkich. Opisy również w języku angielskim.
02INFORMACJA O SYTUACJI GOSPODARCZEJ KRAJU W 1992 R.DAiOZmiesiąc17-19 dzień roboczy
03ZMIANY STRUKTURALNE GRUP PODMIOTÓW GOSPODARCZYCHDSiBMkwartałluty
maj

sierpień

listopad

04PRYWATYZACJA PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCHDSiBMkwartałluty
Skala i zakres procesu przekształceń własnościowych przedsiębiorstw państwowych oraz stopień ich sprywatyzowania.maj

sierpień

listopad

05DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA JEDNOSTEK MAŁYCH ZATRUDNIAJĄCYCH DO 5 PRACOWNIKÓWDPiPN-Trokmarzec
Podstawowe informacje dot. przychodów, kosztów, zatrudnienia i wynagrodzeń w układzie wg gałęzi.
06SPÓŁKI JOINT-VENTURESDAiOZroksierpień
Zaangażowanie kapitałów obcych w Polsce. Spółki według: rodzajów działalności, siedziby, skali działalności, wielkości inwestycji, produkcji, eksportu, wielkości transferu zysków.
07BIULETYN STATYSTYKI MIĘDZYNARODOWEJDAiOZkwartałluty
Najnowsze dostępne dane krótkookresowe, z uwzględnieniem retrospekcji na temat sytuacji ekonomicznej świata i wybranych krajów (część tabelaryczna). Analiza opisowa rozwoju sytuacji gospodarczej świata, jego regionów oraz ważniejszych państw.maj

sierpień

listopad

08BIULETYN - POLSKA, CZECHO-SŁOWACJA, WĘGRYDAiOZkwartałluty
Wersja angielsko-polska.maj

sierpień

listopad

09PODSTAWOWE DANE O HEKSAGONALEDAiOZrokwrzesień
10LUDNOŚĆ WEDŁUG PŁCI, WIEKU, WOJEWÓDZTW, MIAST I GMINDBSiDpółroczekwiecień
Dane o liczbie i strukturze ludności według stanu w dniu:

a) 31 XII 1991 r.

b) 30 VI 1992 r.

październik
11TRWANIE ŻYCIA I UMIERALNOŚĆ WEDŁUG PRZYCZYN W 1991 R.DBSiDroklipiec
Parametry trwania życia według płci i wieku dla Polski oraz w podziale na miasta i wieś.
12OŚWIATA I WYCHOWANIE W ROKU SZKOLNYM 1991/92DBSiDrokluty
Rodzaje szkół, pomieszczenia do nauczania, oddziały, klasy, zmianowość nauczania, uczniowie i absolwenci wg cech demograficznych, czas trwania nauki, profile kształcenia i wyniki nauczania oraz stypendia, internaty, domy dziecka, świetlice, zajęcia pozalekcyjne, kolonie, obozy i inne formy opieki nad dzieckiem i młodzieżą.
13SZKOŁY WYŻSZE W ROKU SZKOLNYM 1991/92DBSiDrokmaj
Typy i rodzaje szkół, płeć i wiek studentów, grupy kierunków i kierunki studiów, absolwenci, studia podyplomowe i doktoranckie, nauczyciele akademiccy, stypendia, domy i stołówki studenckie.
14PODSTAWOWE DANE Z ZAKRESU SŁUŻBY ZDROWIADBSiDroksierpień
Personel medyczny, placówki służby zdrowia i ich działalność, żłobki, domy małych dzieci, stan zdrowia.
15TURYSTYKA I WYPOCZYNEKDBSiDrokmaj
Stan i wykorzystanie bazy noclegowej turystyki, działalność PTTK i turystyka zagraniczna.
16ZMIANY CEN W 1991 R.DCrokmarzec
Zestaw tablic zawierających wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych i cen uzyskiwanych przez producentów, ceny ważniejszych wyrobów oraz ważniejsze relacje cen.
17MIESIĘCZNA INFORMACJA O ZMIANACH CEN W GOSPODARCE NARODOWEJDCmiesiąc18 dzień roboczy
Charakterystyka zmian cen producentów i konsumentów.
18INFORMACJA O ZMIANACH CEN ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH I OBIEKTÓW BUDOWLANYCHDCmiesiąc20 dzień roboczy
Opracowanie tabelaryczne zawierające wskaźniki cen grup robót budowlano-montażowych, rodzajów obiektów budowlanych i materiałów używanych w budownictwie.
19POWIERZCHNIA, PLONY I ZBIORY PODSTAWOWYCH UPRAW ROLNYCH W 1991 R. WEDŁUG WOJEWÓDZTW I GRUP PRODUCENTÓWDRLiOŚrokluty
Wyniki ostatecznych szacunków podstawowych upraw rolnych wg województw i producentów zweryfikowane rozliczeniem bilansowym i wynikami sprawozdawczości ze skupu.
20PRODUKCJA PODSTAWOWYCH UPRAW OGRODNICZYCH W 1991 R. WEDŁUG WOJEWÓDZTW I GRUP PRODUCENTÓWDRLiOŚrokmarzec
Wyniki ostatecznych szacunków produkcji warzyw, owoców z drzew i owoców jagodowych zweryfikowane wynikami skupu.
21POWIERZCHNIA, PLONY I ZBIORY PODSTAWOWYCH UPRAW PASTEWNYCH W 1991 R. WEDŁUG WOJEWÓDZTW I GRUP PRODUCENTÓWDRLiOŚrokmarzec
Wyniki ostatecznych szacunków plonów roślin pastewnych wg kierunków uprawy (ziarno, pasza, nawóz zielony) zweryfikowane rozliczeniem bilansowym zasobów paszowych.
22WIOSENNA OCENA STANU UPRAW W 1992 R.DRLiOŚrokmaj
Ocena stanu upraw na podstawie lustracji zasiewów, użytków zielonych, plantacji jagodowych i drzew w poszczególnych fazach rozwojowych roślin. Straty w zasiewach ozimin, straty w przechowywanych ziemniakach, warzywach i jabłkach.
23WSTĘPNY SZACUNEK PRODUKCJI ZIEMIOPŁODÓW ROLNYCH I OGRODNICZYCH W 1992 R.DRLiOŚroksierpień
Wstępny szacunek plonów i zbiorów zbóż, rzepaku, I pokosu siana, owoców i warzyw. Ocena stanu upraw ziemniaków i buraków cukrowych.
24PRZEDWYNIKOWY SZACUNEK PRODUKCJI ZIEMIOPŁODÓW ROLNYCH I OGRODNICZYCH W 1992 R.DRLiOŚrokwrzesień
Szacunek plonów i zbiorów zbóż i rzepaku oparty na częściowych omłotach. Szacunek "na pniu" ziemniaków, buraków cukrowych, warzyw i owoców.
25ROLNICTWO W I PÓŁROCZU 1992 R.DRLiOŚroksierpień
Ogólne tendencje w rolnictwie, sytuacja w produkcji roślinnej i zwierzęcej, skup oraz zaopatrzenie rolnictwa w środki produkcji.
26OBRÓT GRUNTAMI PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU ZIEMI I ZMIANY W ZBIOROWOŚCI INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTW ROLNYCH W 1991 R.DRLiOŚrokkwiecień
Powierzchnia gruntów przekazanych do PFZ przez rolników indywidualnych oraz pozostałe jednostki produkcyjne rolnictwa, kierunki rozdysponowania tych gruntów oraz formy zagospodarowania gruntów będących w dyspozycji PFZ.
27ZUŻYCIE NAWOZÓW SZTUCZNYCH I WAPNIOWYCH W ROKU GOSPODARCZYM 1991/92DRLiOŚroklistopad
Zużycie nawozów w ujęciu sektorowym i na 1 ha użytków rolnych. Stan zapasów nawozów sztucznych i wapniowych w państwowych gospodarstwach rolnych, rolniczych spółdzielniach produkcyjnych i kółkach rolniczych.
28ZWIERZĘTA GOSPODARSKIEDRLiOŚcykliczniekwiecień
Stan pogłowia zwierząt na koniec kwartału. Tendencje rozwojowe w chowie zwierząt i ocena możliwości produkcyjnych, zwłaszcza w zakresie produkcji towarowej. Reprodukcja stada, straty przy chowie zwierząt.czerwiec

grudzień

29JAKOŚĆ UŻYTKÓW ROLNYCHDRLiOŚjednorazowostyczeń
Powierzchnia użytków rolnych wg klas bonitacyjnych, grup jakości i form władania.
30NAKŁADY I WYNIKI PRZEMYSŁUDPiPN-Tkwartałmarzec
Produkcja, indeksy cen, zatrudnienie i wynagrodzenia, czas pracy, wskaźniki finansowe wg gałęzi i branż przemysłu.czerwiec

wrzesień

grudzień

31PRODUKCJA WYROBÓW PRZEMYSŁOWYCH W 1991 R.DPiPN-Troklipiec
Produkcja wytworzona wg ilości dla ponad tysiąca wyrobów wg grupowania SWW. Produkcja sprzedana wg ilości i wartości wg gałęzi, branż i podbranż w cenach bieżących.
32KOSZTY PRODUKCJI I RENTOWNOŚĆ W PRZEMYŚLE W 1991 R.DPiPN-Trokczerwiec
Kształtowanie się kosztów i wyników finansowych przemysłu w układzie gałęziowym oraz rentowność wybranych grup wyrobów i wyrobów.
33BUDOWNICTWO - WYNIKI DZIAŁALNOŚCI W 1991 R.

CZĘŚĆ I. PRODUKCJA, ZATRUDNIENIE I WYNAGRODZENIA W PRZEDSIĘBIORSTWACH BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH

DPiPN-Trokczerwiec
Produkcja podstawowa, zatrudnienie i wynagrodzenia. Pomocnicza produkcja przemysłowa i usługi produkcyjne. Przekroje wg ekonomicznego charakteru robót i rodzajów obiektów budowlanych, przekroje gałęziowo-branżowe. Niektóre dane wg województw.
34BUDOWNICTWO - WYNIKI DZIAŁALNOŚCI W 1991 R.

CZĘŚĆ II. SPRZEDAŻ, AKUMULACJA FINANSOWA, KOSZTY

DPiPN-Troklipiec
Sprzedaż, koszt własny sprzedaży, akumulacja finansowa i jej podział, obciążenia, koszty (ogółem, materialne i niematerialne) - w jednostkach budowlano-montażowych, geologicznych, geodezyjno-kartograficznych i biurach projektów.
35BUDOWNICTWO MIESZKANIOWEDMiDNkwartałluty
Mieszkania oddane do użytku wg form budownictwa (spółdzielcze, zakładowe, komunalne, indywidualne itp.). Przeciętne cykle rzeczywiste realizacji budynków mieszkalnych. Budynki mieszkalne rozpoczęte. Przekroje wojewódzkie.maj

sierpień

listopad

36PODAŻ WYBRANYCH SUROWCÓW, MATERIAŁÓW I TOWARÓWDHkwartałmaj
Podaż, produkcja, import, eksport oraz zmiany stanu zapasów u producentów.sierpień

listopad

37RYNEK WEWNĘTRZNYDHrokkwiecień
Zatrudnienie i wynagrodzenia. Punkty sprzedaży detalicznej i placówki gastronomiczne. Wyniki finansowe. Bilans pieniężnych przychodów i wydatków ludności. Podaż, sprzedaż i zapasy towarów, struktura zapasów. Niektóre dane w przekroju wojewódzkim.półroczewrzesień
38HANDEL ZAGRANICZNYDHmiesiąc12-14 dni
Dynamika i struktura obrotów handlu zagranicznego wg grup gałęzi i grup krajów. Eksport i import ważniejszych towarów oraz osiągnięć naukowych i technicznych. Wskaźniki cen transakcyjnych. (Przewiduje się zmianę zakresu i charakteru publikacji.)
39TRANSPORT - WYNIKI DZIAŁALNOŚCI W 1991 R.

CZĘŚĆ I. ŚRODKI TRANSPORTU, PRZEWOZY I WYKORZYSTANIE TABORU

DPiPN-Trokmaj
Sieć komunikacyjna, tabor, przewozy ładunków i pasażerów, przeładunki w morskich portach handlowych. Wykorzystanie taboru. Pojazdy samochodowe zarejestrowane w wydziałach komunikacji.
40TRANSPORT - WYNIKI DZIAŁALNOŚCI W 1991 R.

CZĘŚĆ II. PRODUKCJA, KOSZTY I WYNIKI FINANSOWE, ZATRUDNIENIE I WYNAGRODZENIA

DPiPN-Trokmaj
Sprzedaż, koszt własny sprzedaży, akumulacja finansowa i jej podział. Koszty w układzie rodzajowym, obciążenia, podstawowe wskaźniki finansowe. Zatrudnienie i wynagrodzenia wg grup zatrudnionych i rodzajów transportu. Niektóre dane w przekroju wojewódzkim.
41ŁĄCZNOŚĆ - WYNIKI DZIAŁALNOŚCI W 1991 R.DPiPN-Trokmaj
Produkcja, koszty, wynik finansowy, zatrudnienie, wynagrodzenia, środki techniczne łączności, usługi pocztowe i telekomunikacyjne. Abonenci telefoniczni i teleksowi.
42GOSPODARKA KOMUNALNA W 1991 R.DPiPN-Troklipiec
Stan urządzeń komunalnych, wyposażenie miast w urządzenia komunalne. Świadczone usługi. Korzystanie przez ludność z urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych. Zatrudnienie i nakłady na gospodarkę komunalną.
43ZATRUDNIENIE I WYNAGRODZENIADPiDLrokmarzec
Poziom oraz dynamika zatrudnienia i wynagrodzeń wg form finansowania, działów, gałęzi i branż gospodarki. Informacje o świadczeniach społecznych. W publikacji rocznej składniki wynagrodzeń, podział na stanowiska robotnicze i nierobotnicze, przekrój wojewódzki.kwartałczerwiec

wrzesień

grudzień

44BEZROBOCIE W POLSCEDPiDLkwartałstyczeń
Dynamika, struktura bezrobotnych według płci, wieku, poziomu wykształcenia, w przekroju wojewódzkim.kwiecień

lipiec

wrzesień

45CZAS PRACY ROBOTNIKÓW GRUPY WYTWÓRCZEJ W 1991 R.DPiDLrokmarzec
Czas przepracowany i nie przepracowany przez robotników grupy wytwórczej - wg wybranych przyczyn oraz ograniczenia czasu pracy z powodów ekonomicznych.
46ZATRUDNIENIE I WYNAGRODZENIA W DZIAŁACH: ADMINISTRACJA PAŃSTWOWA I WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚĆ ORAZ FINANSE I UBEZPIECZENIA W 1991 R.DPiDLrokmaj
Zatrudnienie i wynagrodzenia w administracji państwowej (centralnej i terenowych organach rządowej administracji ogólnej i specjalnej), administracji samorządu terytorialnego, w jednostkach wymiaru sprawiedliwości, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych. Przekroje wojewódzkie.
47ZATRUDNIENIE I WYNAGRODZENIA WEDŁUG STANOWISK W JEDNOSTKACH NACZELNYCH I CENTRALNYCH ORAZ W WYBRANYCH URZĘDACH WOJEWÓDZKICH W MAJU 1992 R.DPiDLroksierpień
48WARUNKI PRACY W 1991 R.DPiDLrokmaj
Warunki pracy - pracujący w warunkach zagrażających zdrowiu, ponoszone świadczenia w związku z pracą w szkodliwych warunkach. Wypadki przy pracy - przyczyny i skutki, czynniki i wydarzenia powodujące wypadki przy pracy, przekroje działowe i wojewódzkie.
49GOSPODARKA MATERIAŁOWA 1990-1991DHrokmaj
Bilanse podstawowych paliw, surowców i materiałów. Zużycie i zapasy podstawowych surowców i materiałów wg działów, gałęzi i grup wyrobów oraz zużycie jednostkowe w przemyśle. Obrót środkami produkcji dla rolnictwa oraz surowcami wtórnymi. Porównania międzynarodowe w zakresie produkcji i zużycia.

6. Zeszyty metodyczne i klasyfikacje

Lp.Tytuł i krótka charakterystykaDepartament autorskiCzęstotliwośćTermin wydania
01EUROPEJSKA KLASYFIKACJA DZIAŁALNOŚCI WYD. IIIOBRSjednorazowolistopad
Opracowana w oparciu o ostateczny projekt NACE przewidziany do wprowadzenia w krajach Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej od dnia 1 I 1993 r. Uwaga. Wydanie uzależnione jest od terminu zatwierdzenia NACE w EUROSTAT.
02WYKAZ PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH, SPÓŁDZIELNI, SPÓŁEK, FUNDACJI ORAZ ICH NUMERÓW STATYSTYCZNYCH

(4-5 publikacji)

DSiBMsukcesywnie w miarę potrzebuzależniony od potrzeb i przebiegu prac nad REGON-em
03WYKAZ WYROBÓW PRODCOMOBRSjednorazowogrudzień
Pierwsza polska wersja językowa wydawnictwa EWG.
04WYKAZ NAZW ROZWINIĘTYCH SCALONEJ NOMENKLATURY TOWAROWEJ HANDLU ZAGRANICZNEGO - CNOBRSjednorazowolipiec
05SKOROWIDZ SCALONEJ NOMENKLATURY TOWAROWEJ HANDLU ZAGRANICZNEGO - CNOBRSjednorazowopaździernik
06WYKAZ SYMBOLI TERYTORIALNYCH JEDNOSTEK ADMINISTRACYJNYCH UŻYWANYCH DO CELÓW STATYSTYCZNYCHDSiBMw miarę potrzebluty
Podział administracyjny z dnia 1 I 1992 r.
07DEFINICJE POJĘĆ STOSOWANYCH W ELEKTROENERGETYCE I CIEPŁOWNICTWIEDHjednorazowostyczeń

BADANIA STATYSTYCZNE

01. Ludność. Warunki życia

Lp.Symbol wg WPBS na lata 1991-95Temat badania oraz źródło danychCzęstotliwośćZakres podmiotowy oraz liczebność zbioruPodstawowe grupowaniaTermin i forma udostępniania danych
01.0101.1.01Liczba i struktura ludności w podstawowych przekrojach

Zbiory GUS oraz zbiory RCI PESEL (w zakresie migracji)

kwartał, półrocze, rokludność Polski (około 39 min) ludność (faktycznie mieszkająca i zameldowana na pobyt stały wg płci, wieku) oraz dane ogółem (w podziale na płeć) o poszczególnych faktach ruchu naturalnego i migracyjnego ludności dla województw, miast i gmin imiennie. Szerokie opracowanie dla okresów półr.1) 56-66 dni po kw. - dane ogólne, tabulogramy i taśma magnetyczna,

2) 60 dni po półr. i roku - "Ludność wg płci, wieku, województw, miast i gmin",

3) październik - "Demografia 1992"

01.0201.1.03Ruch naturalny ludnościkwartał, półrocze, rokurzędy stanu cywilnego oraz sądy rejonowemałżeństwa, rozwody, urodzenia, zgony1) 60 dni po kw., półr. i roku - dane ogólne tabulogramy,

2) październik - "Demografia 1992"

- małżeństwa

Karta statystyczna zawarcia małżeństwa DN-1 (dla 1992 r.), odpis skrócony aktu małżeństwa (dla 1991 r.)

kwartał, półrocze, rokurzędy stanu cywilnego (ok. 300 tys. małżeństw) województwa, miasta, gminy, wiek, stan cywilny, źródło utrzymania, poziom wykształceniamaj-czerwiec - dane szczegółowe za rok poprzedni, taśma magnetyczna, tabulogramy
- rozwody

Karta statystyczna prawomocnie orzeczonego rozwodu D-R1

kwartał, półrocze, roksądy rejonowe (ok. 50 tys. rozwodów)województwa, miasta, gminy, wiek, przyczyny rozwodu, poziom wykształcenia, źródło utrzymania, małoletnie dzieci w rozwodzących się małżeństwachmaj-czerwiec - dane szczegółowe za rok poprzedni, taśma magnetyczna, tabulogramy
- urodzenia

"Zgłoszenie urodzenia noworodka", Mz-K10 - dokument podstawowy Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej

kwartał, półrocze, rokurzędy stanu cywilnego (ok. 600 tys. urodzeń)urodzenia żywe, martwe, niezdolne do życia, małżeńskie, pozamałżeńskie, płeć, waga noworodka, kolejność urodzenia oraz wiek, wykształcenie, źródło utrzymania matki i ojca, województwa, miasta, gminymaj-czerwiec - dane szczegółowe za rok poprzedni, taśma magnetyczna, tabulogramy
- zgony

"Karta statystyczna do karty zgonu" Pu-M67 - dokument podstawowy Min. Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa

kwartał, półrocze, rokurzędy stanu cywilnego (ok. 400 tys. zgonów)zgony wg płci, wieku, stanu cywilnego, źródła utrzymania, wykształcenia osób zmarłych oraz przyczyn zgonów, województwa, miasta, gminyczerwiec - dane szczegółowe za rok poprzedni, taśma magnetyczna, tabulogramy
01.0301.1.04Migracje wewnętrzne i zagraniczne ludności

Zbiory RCI PESEL

kwartał, półrocze, rok(ok. 700 tys. osób) zameldowania na stałe w kraju oraz wymeldowania na stałe za granicę, kierunki migracji oraz wiek, płeć, stan cywilny, wykształcenie, źródło utrzymania, zawód wykonywany osób migrujących, województwa, miasta, gminy1) kwiecień-maj - taśma magnetyczna, tabulogramy,

2) październik - "Demografia 1992"

01.0401.1.05Prognozy ludności i gospodarstw domowych (prace związane ze zmianą systemu oprogramowania oraz ewentualna korekta prognozy ludności dla Polski) jednorazowoopracowanie na zbiorach Departamentu za 1991 rokwiek, płeć, ogółem i w podziale na miasta i wieśczerwiec - tabulogram
Zbiory Departamentu
01.0501.1.06Tablice trwania życia
- tablice trwania życia i umieralności (skrócone) według przyczyn w 1991 rokurokopracowanie pełne na zbiorze zgonów za 1991 rokparametry trwania życia według grup wieku, płci i przyczyn zgonów w podziale na miasta i wieś1) czerwiec - dyskietka,

2) lipiec - "Trwanie życia i umieralność wg przyczyn"

- polskie tablice trwania życia (pełne) 1990-1991

Zbiory Departamentu

cyklicznie co 5 latopracowanie pełne na zbiorach zgonów za lata 1990-1991parametry trwania życia według roczników wieku (0-100 lat), płci ogółem, miasta, wieś1) wrzesień - tabulogram,

2) I 1993 - "Polskie tablice trwania życia"

01.0601.1.07Rozwody - przyczyny i skutki rozpadu rodzin (kontynuacja badania) jednorazowo w latach 1990-1992badanie reprezentacyjne na 10% próbie (ok. 25 tys. osób rozwiedzionych) wiek, płeć, przyczyny rozwodów, poziom wykształcenia, źródła utrzymania ogółem oraz w podziale na miasta i wieśgrudzień - tabulogramy, dyskietki, publikacja, raport dla ONZ
Ankieta wypełniana przez osoby rozwiedzione w latach 1987-1989, metodą samospisywania i przekazywania drogą korespondencyjną
01.0701.1.08Demograficzno-społeczne i zdrowotne uwarunkowania umieralności niemowląt (kontynuacja badania)

Ankieta przeprowadzona przez specjalną sieć ankieterek wśród rodzin niemowląt zmarłych i żyjących w latach 1990 i 1991

jednorazowo w latach 1990-1992badanie reprezentacyjne na 20% próbie, tj. ok. 3 tys. rodzin niemowląt zmarłych oraz ok. 3 tys. rodzin niemowląt przeżywających 1 rok życiawiek, płeć, cechy społeczno-ekonomiczne rodziców, przyczyny zgonów niemowląt ogółem oraz w podziale na miasta i wieś1993 rok - tabulogramy, dyskietki, publikacja, raport dla ONZ
01.0801.1.09Stałe badanie demograficzne gospodarstw domowych

a) badanie kontynuowane z 1991 r.

b) badanie przeprowadzone w 1992 r.

Ankieta przeprowadzona przez sieć ankieterów w gospodarstwach domowych

rok III/IVbadanie reprezentacyjne ludności na 2‰ próbie (ok. 24 tys. gospodarstw domowych) ludność wg płci, wieku, stanu cywilnego, wykształcenia, aktywności zawodowej, źródła utrzymania, gospodarstwa domowe wg grup społeczno-ekonomicznych ogółem oraz w podziale na miasta i wieś1) styczeń - wyniki wstępne,

2) maj - wyniki ostateczne, tabulogramy, taśmy,

3) listopad - "Stan i zmiany struktury ludności, gospodarstw domowych i rodzin w latach 1988-1990"

01.0901.1.10"Ankieta rodzinna" - postawy prokreacyjne małżeństw po upływie 5-letniego okresu stażu małżeńskiegocyklicznie co 5 latbadanie reprezentacyjne na 5% próbie (ok. 10 tys. małżeństw zawartych po raz pierwszy w 1985 r.) cechy demograficzne i społeczno-ekonomiczne nowożeńców, dzietność rodzin ogółem oraz w podziale na miasta i wieś1993 rok - tabulogramy, taśmy magnetyczne, publikacja
Ankieta przekazywana drogą korespondencyjną
01.1001.1.10Przemiany rodziny i wzorce dzietności w Polsce w 1991 r.

Badanie GUS i Instytutu Demografii i Statystyki SGH (pod auspicjami EKG ONZ) przeprowadzone przez specjalną sieć ankieterów

jednorazowoosoby w wieku 18-49 lat (ok. 10 tys. osób) wiek, płeć, miejsce zamieszkania (miasta wg grup wielkości, wieś) oraz podstawowe dane dotyczące: edukacji, zawodu, zmian miejsca zamieszkania, zmian warunków mieszkaniowych, zmiany składu gosp. domowych, historii tworzenia się rodziny, historii więzi partnerskich, regulacji urodzeńgrudzień - "Przemiany rodziny i wzorce dzietności w Polsce - 1991" (wspólna GUS i SGH) - tabulogramy, taśmy ze zbiorem jednostkowym
01.1101.2.01Dochody i wydatki gospodarstw domowych - badanie budżetów rodzinnych

Miesięczny budżet gospodarstwa domowego (W-03), W-04K, W-04R oraz informacje uzupełniające (W-04K, W-04R, W-06)

miesiąc, kwartał, rokbadanie reprezentacyjne gosp. domowychgrupy społeczno-ekonomiczne, grupy dochodowe, wielkość gosp. domowych1) 50 dni po m-cu, 70 dni po kw. i 160 dni po roku - taśmy magnetyczne, dyskietki, tabulogramy,

2) Biuletyn Statystyczny,

3) październik - "Budżety gospodarstw domowych w 1991 r.",

4) listopad - "Warunki życia ludności w 1991 r.",

5) inne opracowania analityczne i informacje operatywne

01.1201.2.09Sytuacja socjalno-bytowa młodych małżeństw

Wywiady ankietowe poprzez sieć instruktorów

co 4 latabadanie reprezentacyjne (na próbie ok. 3 tys. małżeństw) grupy społeczno-ekonomiczne, wiek, wykształcenie, wielkość rodziny, grupy dochodowe, grupy społeczno-zawodowe1) listopad -"Sytuacja socjalno-bytowa młodych małżeństw w 1992 r.",

2) notatka prasowa

01.1301.3.03

01.3.04

Personel i zakłady służby zdrowia wg miast i gmin imiennie

Sprawozdanie MZ-10

rokbadanie pełne (ok. 700 jed.) miasta i gminy imiennie1) maj - bank danych o miastach i gminach,

2) "Rocznik Statystyczny Województwa..."

01.1401.3.03Zakłady stacjonarnej opieki zdrowotnej

Sprawozdania ZD-1, ZD-2

rokszpitale ogólne, uzdrowiska, sanatoria leczenia gruźlicy i chorób płuc, prewentoria, zakłady rehabilitacyjne (ok. 1,5 tys.) resorty, województwa, rodzaje zakładów1) kwiecień - tabulogramy, zbiory na taśmach,

2) sierpień - "Podstawowe dane z zakresu służby zdrowia"

01.1501.3.03Otwarta opieka zdrowotna

Sprawozdania ZD-3, ZD-4

rokprzychodnie, ośrodki zdrowia, ambulatoria, pogotowia ratunkowe (ok. 16 tys.) rodzaje zakładów, województwa, resorty1) kwiecień - tabulogramy, zbiory na taśmach,

2) sierpień - "Podstawowe dane z zakresu służby zdrowia"

01.1601.3.03Zakłady opieki nad małym dzieckiem

Sprawozdania ZD-6, ZD-7

rokżłobki, domy małych dzieci (ok. 1,8 tys.) rodzaje zakładów, województwa, resorty1) kwiecień - tabulogramy, zbiory na taśmach,

2) sierpień - "Podstawowe dane z zakresu służby zdrowia"

01.1701.3.05Zaopatrzenie ludności w leki

Sprawozdanie ZD-5

rokapteki i punkty apteczne ogólnie dostępne (ok. 7,5 tys.) rodzaje zakładów, województwa, resorty1) kwiecień - tabulogramy, zbiory na taśmach,

2) sierpień - "Podstawowe dane z zakresu służby zdrowia"

01.1801.2.06Stacjonarna opieka społeczna

Sprawozdanie ZD-8

rokdomy pomocy społecznej i zakłady opiekuńcze (ok. 1 tys.) rodzaje zakładów, województwa, resorty1) kwiecień - tabulogramy, zbiory na taśmach,

2) sierpień - "Podstawowe dane z zakresu służby zdrowia"

01.1901.4.01Stan, zagrożenie i ochrona środowiska na obszarach ekologicznego zagrożenia

Sprawozdania OS-1 do OS-6, SG-01, system LS (ludność)

rokzakłady spełniające kryteria sprawozdawcze, zlokalizowane na obszarach ekologicznego zagrożenia (ok. 2 tys.) obszary ekologicznego zagrożenia, miasta, gminy, miejscowości wiejskie1) czerwiec - tablice wynikowe,

2) październik - "Ochrona środowiska 1992"

01.2001.4.02Zagrożenie środowiska przez zakłady uznane za szczególnie uciążliwe

Sprawozdania OS-1, OS-3, OS-6

rokzakłady uznane za najbardziej uciążliwe dla środowiska (ok. 2 tys.) gałęzie, branże, województwa, miasta, regiony hydrograficzneczerwiec - tablice wynikowe
01.2101.4.04Ścieki, ładunki zanieczyszczeń i oczyszczalnie ścieków

Sprawozdania OS-3, OS-5, M-06

rokzakł. przem. pobierające 20 tys. i więcej m3 wód pow. lub 5 tys. i więcej m3 wód podz. lub odprow. 20 tys. i więcej m3 ścieków; zakłady komun. eksploatujące wodociągi i oczyszcz. ścieków (ok. 6 tys.) województwa, miasta (gminy), miejscowości wiejskie, obszary ekologicznego zagrożenia, regiony hydrograficzne, gałęzie, branże1) maj - tabulogramy, nośniki magnetyczne,

2) październik - "Ochrona środowiska 1992"

01.2201.4.05Emisja zanieczyszczeń powietrza oraz urządzenia do jego ochrony

Sprawozdanie OS-1

rokzakłady przemysłowe i energetyki cieplnej uznane za szczególnie uciążliwe dla czystości powietrza (ok. 1,7 tys.) województwa, miasta (gminy), miejscowości wiejskie, obszary ekologicznego zagrożenia, gałęzie, branże1) maj - tabulogramy, nośniki magnetyczne,

2) październik - "Ochrona środowiska 1992"

01.2301.4.07Odpady uciążliwe dla środowiska

Sprawozdanie OS-6

rokjednostki wytwarzające 1 tys. ton i więcej odpadów lub posiadające 1 mln ton i więcej odpadów nagromadzonych na swoim terenie; jednostki oczyszczania (ok. 1,5 tys.) rodzaje odpadów przemysłowych uciążliwych dla środowiska, wg nowej rozszerzonej klasyfikacji wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 XII 1990 r. (Dz. U. Nr 88, poz. 511), województwa, miasta (gminy), miejscowości wiejskie, obszary ekologicznego zagrożenia, gałęzie, branże1) kwiecień - tabulogramy, nośniki magnetyczne,

2) październik - "Ochrona środowiska 1992"

01.2401.4.08Ochrona przyrody i krajobrazu

Sprawozdanie OS-7

rokdyrekcje parków narodowych i krajobrazowych, wojewódzcy konserwatorzy przyrody (ok. 70) kategorie obiektów chronionych, w tym imiennie parki narodowe i krajobrazowe oraz obszary chronionego krajobrazu, województwa, gatunki zwierząt chronionych1) kwiecień - tabulogramy,

2) październik - "Ochrona środowiska 1992"

01.2501.4.09Stan, zagrożenie i ochrona zasobów leśnych

Sprawozdanie OS-2

roknadleśnictwa Lasów Państwowych (ok. 400) nadleśnictwa, regionalne dyrekcje lasów państwowych, województwa, obszary ekologicznego zagrożenia1) kwiecień - tabulogramy, nośniki magnetyczne,

2) październik - "Ochrona środowiska 1992"

01.2601.4.10Nakłady i efekty rzeczowe inwestycji ochrony środowiska i gospodarki wodnej

Sprawozdawczość inwestycyjna

rokinwestorzy realizujący zadania w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej (ok. 1 tys.) województwa1) czerwiec - tablice wynikowe,

2) październik - "Ochrona środowiska 1992"

01.2701.5.01

01.5.02

01.5.03

Zasoby mieszkaniowe

Sprawozdania M-01, M-02, SG-01, zestawienia GKM-11 i GKM-12

rokjednostki posiadające zasoby mieszkaniowe (ok. 15 tys.), urzędy rejonowej administracji rządowej, gminywojewództwa w podziale na miasta i wieś, formy własności, miasta i gminy imiennie, wg wyposażenia w podstawowe instalacje1) maj-czerwiec - tabulogramy,

2) lipiec - "Gospodarka mieszkaniowa"

01.2801.6.01Szkolnictwo - nauczanie w zakresie szkół podstawowych i średnich

Sprawozdania S-02, S-03, S-04, S-05, S-06, S-07, S-15, S-19, S-21

rokszkoły podstawowe, zawodowe i średnietypy szkół, uczniowie, oddziały, absolwenci, nauczyciele, pomieszczenia do nauki, województwa, miasta i gminy1) XI 1992 do II 1993 - tablice wynikowe, tabulogramy, taśmy magnetyczne

2) luty - "Oświata i wychowanie w roku szkolnym..."

01.2901.6.01Szkolnictwo - nauczanie w zakresie szkół wyższych

Sprawozdania S-10, S-12 oraz dane resortowe

rokszkoły wyższe, studia podyplomowe i doktoranckietypy i rodzaje szkół, miejscowości, płeć i wiek studentów, grupy kierunków i kierunki studiów, absolwenci, nauczyciele akademiccy1) marzec - dyskietki,

2) maj - "Szkoły wyższe w roku szkolnym..."

01.3001.6.01Szkolnictwo - pomoc materialna i socjalna dla uczniów i studentów

Sprawozdania S-08, S-09, S-11

rokinternaty (bursy), szkoły podstawowe, zawodowe, średnie i wyższetypy i rodzaje placówek, stypendia wg typów szkół, województwa, miasta, gminy, miejscowości1) 1 I 1993 - tabulogramy, taśmy magnetyczne,

2) luty - "Oświata i wychowanie w roku szkolnym.-",

3) maj - "Szkoły wyższe w roku szkolnym..."

01.3101.6.03Wychowanie przedszkolne oraz opieka nad dziećmi i młodzieżą

Sprawozdania S-01, S-13, S-14, S-16, S-17, S-20

rokplacówki wychowania przedszkolnego i pozaszkolnego, opieki całkowitej, rodziny zastępczerodzaje i typy placówek, miejsca, dzieci, oddziały, nauczyciele, województwa, miasta i gminy1) XII 1992 do I 1993 - tabulogramy, taśmy magnetyczne,

2) luty - "Oświata i wychowanie w roku szkolnym..."

01.3201.6.04Instytucje kultury

Sprawozdania K-01, K-02, K-03, K-04, K-05, K-06, K-07

rokjednostki artystyczne i rozrywkowe, biblioteki, muzea, biura wystaw artystycznych, wytwórnie filmowe, domy, ośrodki, kluby kultury i świetlicerodzaje i typy jednostek obiektów, formy działalności, województwa1) marzec - tabulogramy, taśmy magnetyczne,

2) sierpień - "Kultura 1992"

01.3301.7.02Turystyka i wypoczynek

Sprawozdanie K-T1 oraz dane PTTK

rokobiekty turystyczne i wczasowo-wypoczynkowe (ok. 11 tys.) gestorzy, rodzaje i kategorie obiektów, województwa, miasta i gminy, miesiące1) luty - tabulogramy,

2) maj - "Turystyka i wypoczynek"

01.3401.7.03Kluby sportowe, polskie związki sportowe, wojewódzkie federacje sportu oraz TKKF i LZS

Dane Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki oraz TKKF i LZS

rokzwiązki, federacje i kluby sportowe, TKKF, LZSrodzaje organizacji, piony sportowe, dyscypliny, klasy sportowe, województwa1) marzec - tabulogramy lub zbiory,

2) "Rocznik Statystyczny Województwa..."

01.3501.7.05Ruch graniczny osób i środków transportu. Przyjazdy cudzoziemców wg krajów

Zestawienia Straży Granicznej

miesiąc3x15 zestawieńprzejścia graniczne15-20 dni po miesiącu - tablice wynikowe
01.3601.7.05Kierunki wyjazdów zagranicznych

Badanie ankietowe

jednorazowobadanie reprezentacyjne (ok. 70 tys. ankiet) kraje, cele, okres pobytudwa m-ce po badaniu - notatka prasowa

02. Społeczeństwo i państwo

Lp.Symbol wg WPBS na lata 1991-95Temat badania oraz źródło danychCzęstotliwośćZakres podmiotowy oraz liczebność zbioruPodstawowe grupowaniaTermin i forma udostępniania danych
02.0102.1.02Działalność Sejmu, Senatu, samorządu terytorialnegorokSejm, Senat, rady gminPolska, województwa, gminyRoczniki, opracowania okolicznościowe
Ankiety i informacje przekazywane przez organy władzy i administracji
02.0202.1.03Wyniki uzupełniających wyborów do rad gminrokrady gminwojewództwa, gminyRoczniki
Protokoły Komisji Wyborczych
02.0302.1.04Podmioty gospodarcze

Wniosek zgłoszenia do systemu MIKROREGON-2 oraz sprawozdawczość Ministerstwa Finansów

na bieżąco, kwartałpełny zbiór REGON, zbiorowość osób fizycznych zarejestrowanych w urzędach skarbowychprzekroje: organizacyjne, branżowe, wojewódzkie i gminne, formy własności, formy finansowania, formy powiązania z budżetem1) taśmy magnetyczne, tabulogramy, dyskietki,

2) Biuletyn Statystyczny,

3) komunikat prasowy,

4) "Wykaz przedsiębiorstw państwowych, spółdzielni, spółek, fundacji oraz ich numerów statystycznych",

5) "Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarczych" - kwartalnie

02.0402.1.04Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw państwowychkwartałprzedsiębiorstwa państwowe oraz spółki z udziałem Skarbu Państwarodzaje przekształceń: z mocy ustawy o likwidacji i o prywatyzacji kapitałowej,

rodzaje spółek: sprywatyzowane i Skarbu Państwa

"Prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych"
Informacje z organów założycielskich oraz Ministerstwa Przekształceń Własnościowych
02.0502.2.01Kościół prawosławny w Polsce

Ankieta diecezjalna, ankieta parafialna, sprawozdania statystyczne, kwerenda archiwalna w Polsce i w byłym ZSRR

co 4-5 lat (1992 r.) Kościół prawosławny - wszystkie główne struktury organizacyjnemetropolie, diecezje, parafie, świątynie, duchowni, szkołygrudzień - "Kościół Prawosławny w Polsce"
02.0602.2.03Religijność w życiu społecznym

- sondaże socjologiczne:

- etos pracy a postawy religijne

- rodziny wobec problemów patologii Standaryzowane sondaże na próbach gospodarstw domowych objętych badaniami budżetów domowych - samodzielne lub jako części badań społecznych GUS

co 2-4 lata

II kw. (1992 r.)

III kw. (1992 r.)

ok. 2-3 tys. osób w ramach badania budżetów gospodarstw domowychtypy gospodarstw, wiek, płeć, wykształcenie, wyznanie, liczba dzieci, typy postaw religijnych1) 60 dni po badaniu - notatka prasowa, tabulogramy, dyskietki,

2) grudzień - "Etos pracy a postawy religijne w rodzinach polskich 1992"

03. Rachunki gospodarki narodowej

Lp.Symbol wg WPBS na lata 1991-95Temat badania oraz źródło danychCzęstotliwośćZakres podmiotowy oraz liczebność zbioruPodstawowe grupowaniaTermin i forma udostępniania danych
03.0103.1.01Wartość globalna i produkt krajowy brutto wg SNA (wytwarzanie i podział) w cenach bieżących i stałych

Sprawozdawczość centralna i resortowa oraz szacunki GUS

półrocze, rokcałokształt działalności w gospodarce narodowejpółrocze - produkt krajowy brutto wg głównych działów i form własności,

rok - wersja wstępna ogółem, szacunek skorygowany wg głównych działów oraz kierunków wykorzystania, szacunek ostateczny dodatkowo wg form własności

1) styczeń - komunikat po roku,

2) maj - dane skorygowane,

3) sierpień - dane ostateczne,

4) wrzesień - komunikat po półroczu,

5) listopad - "Produkt krajowy brutto"

03.0203.1.02Wartość globalna, zużycie pośrednie i wartość dodana (ceny bieżące, ceny stałe)

Zbiory danych ze sprawozdań: F-01, DG-2, DG-3, B-01, B-01 mutacja, G-05, indeksy zmian cen, szacunki

rok, półroczejednostki zaliczone do działów: Przemysł, Budownictwo, Transport, Łączność, Gospodarka komunalnadziały, formy własności, gałęzie oraz w dz. Przemysł i Budownictwo - grupy gałęzi; w dz. Przemysł dodatkowe grupowania danych w cenach bieżących, w podziale na przemysł wydobywczy i przetwórczy oraz branże; dane półroczne w cenach stałych tylko w ujęciu przemysł ogółemlipiec, październik - tabulogramy, tablice wynikowe
03.0303.1.03Spożycie przez ludność dóbr materialnych i usług niematerialnych

Sprawozdawczość centralna i resortowa oraz szacunki GUS

rok- wersja wstępna ogółem wg grup, podgrup asortymentowych w cenach bieżących i stałych1) styczeń - dane wstępne,

2) maj - dane skorygowane,

3) sierpień - dane ostateczne,

4) listopad - "Produkt krajowy brutto"

03.0403.1.04Dochody nominalne i realne ludności ogółem i na 1 mieszkańca

Sprawozdawczość centralna i resortowa oraz szacunki GUS

rokźródła dochodów nominalnych i kierunki rozdysponowania1) maj - dane szacunkowe ogółem,

2) sierpień - dane ostateczne

03.0503.1.04Bilans dochodów i wydatków ludności wg zasad SNA

Sprawozdawczość centralna i resortowa oraz szacunki GUS

rokźródła dochodów nominalnych i kierunki rozdysponowanialistopad - "Warunki życia ludności"
03.0603.2.01Międzygałęziowe przepływy materiałowe

Sprawozdanie G-05m o wartości zużytych materiałów i energii oraz zapasów i G-05u o wydatkach na zakup obcych usług

rokjednostki przemysłowe - badanie pełne inne działy - badanie reprezentacyjne (ok. 9 tys.) działy, gałęzie, branże, formy własności30 IV - tabulogramy, taśmy
03.0703.2.01Tablice przepływów międzygałęziowych za 1990 r.

Sprawozdawczość centralna, resortowa oraz szacunki GUS

rokwg zasad MPS - w układzie gałęzi produkcji materialnejgrudzień - "Bilans przepływów międzygałęziowych 1990"

04. Finanse gospodarki narodowej

Lp.Symbol wg WPBS na lata 1991-95Temat badania oraz źródło danychCzęstotliwośćZakres podmiotowy oraz liczebność zbioruPodstawowe grupowaniaTermin i forma udostępniania danych
04.0104.1.01Wyniki finansowe podmiotów gospodarczych (przychody ze sprzedaży, koszty uzyskania przychodów oraz podstawowe kategorie finansowe)

Sprawozdania: F-01, F-02, E-01

miesiąc, rokF-01:

- badanie pełne w działach "Przemysł" i "Budownictwo" podmioty zatrudniające powyżej 5 osób, w pozostałych działach - powyżej 20,

- badanie reprezentacyjne: podmioty zatrudniające 5-50 i 5-20 osób w odpowiednich działach; F-02: podmioty zobowiązane do prowadzenia ksiąg handlowych

działy, gałęzie i branże gospodarki narodowej, formy własności1) tablice wynikowe - 40 dni po m-cu,

2) czerwiec, październik - "Finanse podmiotów gospodarczych"

04.0204.1.03Rentowność wyrobów

Sprawozdanie P-02

rok, półroczeproducenci wybranych wyrobów zatrudniający powyżej 50 osób (ok. 3,5 tys.) gałęzie, branże, województwa1) 15 IV - taśmy magnetyczne,

2) czerwiec - "Koszty produkcji i rentowność w przemyśle",

3) 18 IX - taśmy magnetyczne,

4) listopad - "Przemysł 1992"

04.0304.2.04Przychody, koszty i wynik finansowy banków

Sprawozdanie F-01/b o przychodach, kosztach i wyniku finansowym (banki)

kwartałjednostki bankowe, badanie pełne (ok. 150 jednostek) przychody, koszty i wyniki finansowe1) Komunikat o sytuacji gospodarczej kraju,

2) Biuletyn Statystyczny,

3) tablice wynikowe - 25 III, 20 V, sierpień, wrzesień,

4) komunikat roczny

04.0404.3.01Budżet gmin

Sprawozdania:

- o dochodach i wydatkach gmin,

- o zadaniach zleconych gminom przez administrację centralną

rokok. 2,5 tys. gminźródła dochodów i kierunki wydatkówKomunikat o sytuacji gospodarczej kraju
04.0504.3.01Finanse szkolnictwa wyższego

Sprawozdanie F-01/s

półrocze, rokbadanie pełne (93 jednostki) przychody, koszty, fundusze, wynik finansowysierpień - półrocze,

marzec - rok - tabulogramy

04.0604.4.02Finanse instytucji ubezpieczeniowych

Sprawozdanie F-01/u

kwartał, rokbadanie pełne (ok. 22 jednostki) przychody, koszty, wynik finansowy25 III, 20 V, sierpień, wrzesień - tablice wynikowe
04.0704.5.01Rynek kapitałowy

Na podstawie danych Min. Finansów, NBP, BGK, Giełdy Papierów Wartościowych

miesiąc, kwartał, rokemisja, przetargi akcji, obligacji, bonów skarbowych1) Komunikat o sytuacji gospodarczej kraju,

2) Biuletyn Statystyczny

04.0804.5.03Działalność spółek za granicą z udziałem kapitału polskiego

Na podstawie rejestrów administracyjnych, danych Ministerstwa Współpracy Gospodarczej z Zagranicą i NBP

rokpodmioty polskie posiadające udziały za granicąrodzaje podmiotów, skala działalności, krajelipiec - tablice wynikowe (ew. publikacja)
04.0904.6.01Ceny realizacji reprezentantów towarów i usług w wybranych jednostkach produkcyjnych i usługowych

Sprawozdanie C-01, cenniki

miesiąc, kwartał, rokbadanie reprezentacyjne, wybrane jednostki sfery produkcji materialnej (ok. 4,5 tys.) działy: Przemysł, Budownictwo, Rolnictwo, Leśnictwo, Transport, Łączność, Gospodarka komunalna, Handel, gałęzie, branże1) Biuletyn Statystyczny,

2) 18 dni po miesiącu - "Miesięczna informacja o zmianach cen w gospodarce narodowej", "Informacja o zmianach cen robót budowlano-montażowych i obiektów budowlanych",

3) 40 dni po miesiącu - tabulogramy, dyskietki, taśmy magnetyczne,

4) III, IX - "Zmiany cen"

04.1004.6.01Ceny uzyskiwane przez rolników na targowiskach

Informacje korespondentów rolnych

miesiącindywidualne gospodarstwa rolne (ok. 4 tys.) przeciętne ceny produktów rolnych, wskaźniki cen1) Biuletyn Statystyczny,

2) 30 dnia danego m-ca - tabulogramy

04.1104.6.01Ceny ziemi oraz gospodarstw rolnych

Informacje korespondentów rolnych

2 razy w roku (VI, XII) indywidualne gospodarstwa rolne (ok. 4 tys.) województwa, klasy gruntów1) 17 VIII - tabulogramy,

2) 15 II - tabulogramy

04.1204.6.02Poziomy, dynamika i relacje cen towarów i usług konsumpcyjnych i niekonsumpcyjnych

Notowania cen - C-02, sprawozdanie R-10, szacunki GUS oraz dane o wydatkach ludności z badań budżetów rodzinnych

dekada (dla żywności), miesiącbadanie reprezentacyjne wybranych towarów i usług ok. 1,8 tys. reprezentantówgrupy towarów i usług, województwa, grupy gospodarstw domowych1) 5 dnia po dekadzie - komunikat,

2) 14 dnia kal. po m-cu - komunikat,

3) Biuletyn Statystyczny,

4) 18 dnia rob. - "Miesięczna informacja o zmianach cen w gospodarce narodowej",

5) 15-22 dzień po m-cu - tabulogramy,

6) marzec, wrzesień - "Zmiany cen"

04.1304.6.03Indeksy cen transakcyjnych, wskaźniki terms of trade

System Informatyczny Statystyki Handlu Zagranicznego w oparciu o Jednolity Dokument Administracyjny SAD

miesiąc, półrocze, rokbadanie pełne, jednostki prowadzące działalność w zakresie handlu zagranicznegomiesiąc: towary-reprezentanty wg CN, grupy gałęzi wg SWW; półrocze: towary-reprezentanty wg CN, grupy gałęzi wg SWW oraz 3 grupy krajów; rok: towary-reprezentanty, grupy gałęzi, grupy krajów - wg NTHZ1) marzec - tabulogramy,

2) 43-44 dni po m-cu - "Handel zagraniczny"

05. Działalność gospodarcza

Lp.Symbol wg WPBS

na lata 1991-95

Temat badania oraz źródło danychCzęstotliwośćZakres podmiotowy oraz liczebność zbioruPodstawowe grupowaniaTermin i forma udostępniania danych
05.0105.1.01Produkcja rolnicza (globalna, końcowa i towarowa; metoda rodzaju działalności - ceny stałe)

Sprawozdania: F-01, R-05, R-06, R-07, R-08, R-09, R-10, wyniki spisów rolnych

rokpaństwowe gospodarstwa rolne, rolnicze spółdzielnie produkcyjne, kółka rolnicze, spółki, gospodarstwa indywidualne (6 tys.) formy własności, województwa, kategorie produkcji, relacje ogółem i na 1 ha użytków rolnych1) 17 II - tablice robocze,

2) czerwiec - "Potencjał produkcyjny i wyniki rolnictwa w 1991 r.",

3) lipiec - "Rolnicza produkcja towarowa i środki produkcji w rolnictwie w 1992 r."

05.0205.1.02Bilanse ważniejszych produktów roślinnych (zbóż, ziemniaków, warzyw, owoców) i zwierzęcych (żywiec, mleko, jaja) szczebla wytwórczego i scentralizowanego

Sprawozdania: R-05, R-06, R-07, R-08, R-09, R-10, wyniki spisów rolnych, kwestionariusze badania gosp. indywidualnych i oceny korespondentów rolnych

rokpaństwowe gospodarstwa rolne, rolnicze spółdzielnie produkcyjne, kółka rolnicze, gospodarstwa indywidualne (6 tys.) formy własności, produkty rolnicze wg źródeł pochodzenia i rozdysponowania wg odbiorców i końcowego przeznaczenia; przychody z produkcji krajowej i z importu1) czerwiec - bilanse produktów zwierzęcych, warzyw i owoców,

2) grudzień - bilanse zbóż i ziemniaków

05.0305.1.03Użytkowanie gruntów, powierzchnia zasiewów i struktura upraw rolnych i ogrodniczych

Sprawozdania R-02 i R-05 oraz kwestionariusz czerwcowego spisu rolniczego

rokpaństwowe gospodarstwa rolne, rolnicze spółdzielnie produkcyjne, kółka rolnicze, spółki, gospodarstwa indywidualne (ok. 6 tys.) sektory, formy własności, województwa, gminy (układ wg gmin - dostępny w WUS) 1) lipiec-sierpień - tabulogramy,

2) październik - "Wyniki spisu rolniczego w 1992 r."

05.0405.1.04Gospodarka i obrót gruntami

Sprawozdanie SG-01 w zakresie obrotu gruntami PFZ i zmian w zbiorowości indywidualnych gospodarstw rolnych

rokgminy (miasta) (2,7 tys.) gospodarstwa indywidualne, gospodarstwa państwowe, pozostałe, województwakwiecień - "Obrót gruntami PFZ i zmiany w zbiorowości indywidualnych gospodarstw rolnych w 1991 r."
05.0505.1.06Produkcja ważniejszych upraw rolnych i ogrodniczych

Sprawozdania: R-05, R-06, R-07, R-08, zał. do spr. R-08, wyniki badań reprezentacyjnych gospodarstw indywidualnych, szacunki

okresowopaństwowe gospodarstwa rolne, rolnicze spółdzielnie produkcyjne, kółka rolnicze, spółki, gospodarstwa indywidualne (ok. 6 tys.) sektory, formy własności, województwa, poszczególne ziemiopłody, grupy upraw; układ wg gmin dostępny w WUS1) luty - "Produkcja roślinna w 1991 r.",

2) marzec - "Produkcja podstawowych upraw ogrodniczych w 1991 r.", "Powierzchnia, plony i zbiory podst. upraw pastewnych...",

3) sierpień - "Wstępny szacunek-prod. ziemiopł. roln. i ogrodn. w 1992 r.",

4) wrzesień - "Przedwynikowy szacunek prod. ziemiopł. roln. i ogrodn. w 1992 r.,

5) listopad, grudzień - szacunek wynikowy - tabulogramy i not. sygn.

05.0605.1.07Okresowe oceny stanu upraw rolnych i ogrodniczych (wstępna, wiosenna i jesienna) oraz zaistniałych strat w uprawachokresowopaństwowe gospodarstwa rolne, gosp. indywidualne (ok. 2 tys.) formy własności, województwa, układ wg gmin dostępny w WUS1) luty - "Produkcja roślinna w 1991 r.",

2) maj - "Wiosenna ocena stanu upraw w 1992 r."

Sprawozdanie R-04 z wylosowanych państwowych gospodarstw rolnych, szacunki dla gospodarstw indywidualnych, informacje korespondentów rolnych, ekspertyzy rzeczoznawców wojewódzkich
05.0705.1.09Produkcja zwierzęca

Sprawozdanie R-09, kwestionariusze spisów rolnych (kwartalnego i czerwcowego), informacje korespondentów rolnych

miesiąc, kwartał, rokpaństwowe gospodarstwa rolne, rolnicze spółdzielnie produkcyjne, kółka rolnicze, spółki, gosp. indywidualne (ok. 6 tys.) formy własności, województwa, gatunki zwierząt, wiek i płeć zwierząt1) Biuletyn Statystyczny, tabulogramy, tablice rob., notatka sygnalna,

2) 20 i 50 dni po kw. - pogłowie zwierząt,

3) marzec i czerwiec - produkcja zwierzęca,

4) marzec, czerwiec, grudzień - "Zwierzęta gospodarskie",

5) październik - "Wyniki spisu rolniczego w 1992 r."

05.0805.1.09Produkcja i kierunki rozchodu mleka

Informacje korespondentów rolnych

miesiącbadanie reprezentacyjne sektora prywatnego (ok. 5 tys.) województwa1) miesięcznie - tabulogramy,

2) marzec - tabulogramy roczne

05.0905.1.09Tendencje w chowie zwierząt gospodarskich

Informacje korespondentów rolnych

rokbadanie reprezentacyjne sektora prywatnego (ok. 5 tys.) województwastyczeń - tabulogramy
05.1005.1.11Zapotrzebowanie i zasoby paszowe

Opracowania GUS, ekspertyzy rzeczoznawców

rokgospodarstwa indywidualnegospodarstwa indywidualne, województwa1) styczeń 1993 - tabulogramy,

2) luty 1993 - "Produkcja roślinna w 1992 r."

05.1105.1.13Skup i pozaskupowa podaż ważniejszych produktów rolnych

Meldunek R-10 (miesięczny) o skupie ważniejszych produktów rolnych oraz sprawozdanie R-10 (półroczne) o skupie produktów rolnych, szacunki w zakresie sektora prywatnego

miesiąc, półroczejednostki skupujące płody rolne: gminne spółdz. "Samopomoc Chłopska", okręgowe spółdzielnie mleczarskie, spółdz. ogrodniczo-pszczelarskie, zakł. przemysłu rolno-spoż., państw, gosp. rolne, roln. spółdzielnie produkcyjne, kółka roln, spółki prod.-handl.-usł., osoby fizyczne prowadzące skup żywca rzeźnego jeżeli wartość skupu w półroczu, za które sporządza się sprawozdanie przekracza 100 mln zł (ok. 20 tys.) województwa, skup ogółem z wydzieleniem sektora prywatnego, grupy dostawców produktów rolnych1) Biuletyn Statystyczny,

2) 5 dnia roboczego po miesiącu, 30 dnia po półroczu - tabulogramy,

3) czerwiec - "Potencjał produkcyjny i wyniki rolnictwa w 1991 r.",

4) lipiec - "Rolnicza produkcja-towarowa i środki produkcji w rolnictwie"

05.1205.1.14Obrót środkami ochrony roślin

Sprawozdanie G-06

kwartałjednostki produkujące oraz importujące pestycydyrodzaje preparatów30 dni po kwartale - tabulogramy, dyskietki
05.1305.1.14Zużycie nawozów sztucznych i wapniowych oraz środków ochrony roślin i pasz w rolnictwie

Sprawozdania: R-03, H-02, szacunki

rok, rok gosp.państwowe gospodarstwa rolne, rolnicze spółdzielnie produkcyjne, kółka roln., gosp. indywidualne, jednostki zajmujące się dystrybucją środków do produkcji rolnej (ok. 5 tys.) formy własności, województwa, grupy pasz, grupy nawozów, grupy środków ochrony roślin1) marzec (rok kalend.), wrzesień (rok gosp.) - tabulogramy,

2) czerwiec - "Potencjał produkcyjny i wyniki rolnictwa w 1991 r.",

3) listopad - "Zużycie nawozów sztucznych i wapniowych w roku gospodarczym"

05.1405.1.15Ciągniki w rolnictwie

Ustalenia szacunkowe na podstawie informacji o sprzedaży ciągników w ciągu roku, z uwzględnieniem kasacji

rokpaństwowe gospodarstwa rolne, rolnicze spółdzielnie produkcyjne, kółka rolnicze, gosp. indywidualne (ok. 5 tys.) formy własności, województwa1) marzec - tablice wynikowe
05.1505.1.16Usługi produkcyjne dla rolnictwa

Sprawozdania F-01 i ustalenia szacunkowe oraz informacje korespondentów rolnych

rokspecjalistyczne jednostki świadczące usługi dla rolnictwa, w tym głównie dla gosp. indywidualnych (ok. 7 tys.) gospodarstwa indywidualne, województwa1) marzec - tablice wynikowe,

2) czerwiec - "Potencjał produkcyjny i wyniki rolnictwa w 1991 r.",

3) lipiec - "Rolnicza produkcja towarowa i środki produkcji w rolnictwie"

05.1605.2.01Produkcja leśnictwa

Sprawozdania: F-01, L-01, L-02, SG-01, materiały Naczelnego Zarządu Lasów Państwowych

rok, półroczenadleśnictwa lasów państwowych, parki narodowe, inne jednostki państwowe, rolnicze spółdzielnie produkcyjne i kółka rolnicze posiadające lasy, indywidualni właściciele lasów (2,5 tys.) formy własności1) maj - tablice wynikowe (rok),

2) czerwiec - "Leśnictwo w 1991 r.",

3) sierpień - tablice wynikowe (półrocze)

05.1705.2.02Użytkowanie lasu i obrót produktami leśnymi

Sprawozdania: L-01, SG-01, P-01 mutacja, materiały Naczelnego Zarządu Lasów Państwowych, Ministerstwa Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

roknadleśnictwa lasów państwowych, parki narodowe, inne jednostki państwowe, rolnicze spółdzielnie produkcyjne i kółka rolnicze posiadające lasy, indywidualni właściciele lasów (2,8 tys.) formy własności, sortymenty, województwa, jednostki organizacyjne1) kwiecień - tabulogramy,

2) czerwiec - "Leśnictwo w 1991 r."

05.1805.2.03Zagospodarowanie lasu, zadrzewienia

Sprawozdania: L-01, L-02, SG-01

roknadleśnictwa lasów państwowych, parki narodowe, inne jednostki państwowe, rsp i kółka roln. posiadające lasy, indywidualni właściciele lasów, a w zakresie zadrzewień - gminy, DOKP, rejony dróg publicznych i zakłady przemysłowe (ok. 3 tys.) formy własności, województwa, regionalne dyrekcje lasów państwowych1) marzec - tabulogramy,

2) czerwiec - "Leśnictwo w 1991 r."

05.1904.1.01

05.3.01

05.4.01

Bieżąca charakterystyka działalności gospodarczej przedsiębiorstw
05.5.01

05.7.01

05.8.01

05.9.01

06.1.03

06.4.02

1. Produkcja sprzedana przemysłu, produkcja budowlano-montażowa, sprzedaż produkcji i usług budownictwa, sprzedaż usług transportu, łączności i gospodarki komunalnej, sprzedaż detaliczna towarów, zatrudnienie i wynagrodzeniamiesiącpodmioty zatrudniające powyżej 5 osób (ok. 25 tys.) działy, gałęzie, branże, formy własności (w zakresie zatrudnienia i wynagrodzeń - sektory), województwaBiuletyn Statystyczny
Meldunek DG-1 i DG-1t oraz miesięczne szacunki w oparciu o 10% reprezentację zbioru DG-2 - w okresach miesięcznychrok, półroczew działach Przemysł i Budownictwo podmioty zatrudniające 6-50 osób zaś w pozostałych działach zatrudniające 6-20 osób (ok. 22 tys.) działy, gałęzie, branże, formy własności, formy organizacyjno-prawne, województwa6 ID, 15 VIII - taśmy magnetyczne
Sprawozdanie DG-2 w okresach półrocznych
2. Przychody i koszty działalności, nakłady inwestycyjne, zatrudnienie i wynagrodzeniadwukrotnie w roku - za kwiecień i wrzesieńpodmioty zatrudniające do 5 osób - reprezentacja obejmująca ok. 50 tys. jednostekdziały, gałęzie, branże wg KGN oraz przekroje wg EKGczerwiec, listopad - tablice wynikowe
Ankieta badania reprezentacyjnego DG-3
05.2005.3.02Produkcja wyrobów
- w ujęciu ilościowym Meldunek DG-1 dz. 2miesiącpodmioty zatrudniające powyżej 50 osób w dz. Przemysł i Budownictwo oraz powyżej 20 osób w pozostałych działach (bez dz. Rolnictwo) (ok. 22 tys.) wybrane wyroby wg SWW (ok. 150)

wyroby (ok. 450)

Biuletyn Statystyczny

1) 28 dni po m-cu - taśmy magnetyczne,

2) marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień - "Nakłady i wyniki w przemyśle"

Sprawozdanie DG-2półroczepodmioty zatrudniające od 6-50 osób w dziale Przemysł i Budownictwo oraz 6-20 osób w pozostałych działach (bez Rolnictwa) wyroby (ok. 80) 15 VIII - taśmy magnetyczne
- w ujęciu ilościowo-wartościowym

Sprawozdania: P-01, P-01 - mutacja i DG-2 dz. 4

rokpodmioty zatrudniające powyżej 5 osób (ok. 28 tys.) gałęzie, branże, podbranże, województwa, wyroby1) 22 V - taśmy magnetyczne,

2) lipiec - "Produkcja wyrobów-przemysłowych w 1991 r.",

3) listopad - "Przemysł 1992"

05.2105.3.02Indeks ilości produkcji przemysłowejrokpodmioty zatrudniające powyżej 5 osób (ok. 10 tys.) gałęzie przemysłu, grupy wyrobówsierpień - tablice robocze i tablice wynikowe
Zbiór z danymi ze sprawozdań P-01, P-01 - mutacja za 1990 r. i 1991 r. oraz NP-4 za 1990 r. i DG-2 za 1991 r.
05.2205.3.02Sezonowość produkcji ważniejszych dla gospodarki narodowej wyrobówrokpodmioty zatrudniające powyżej 5 osób (ok. 6 tys.) wyroby1) lipiec - tablice wynikowe,

2) listopad - "Przemysł 1992"

05.2305.3.04Zdolności produkcyjne w przemyśle

Obliczenia szacunkowe dot. wykorzystania zdolności produkcyjnych w przemyśle w oparciu o dane z wielu opracowań statystycznych

rokpodmioty zatrudniające powyżej 50 osóbgrupy gałęzi, gałęzie1) 29 VI - tabulogramy,

2) październik - "Warunki wdrażania postępu technicznego w 1991 r."

05.2405.3.05Koncentracja produkcji przemysłowej w 1991 r.

Na podstawie danych o produkcji przemysłowej, meldunek DG-1 i baza danych B.1

rokgłówni producenci o pozycji monopolistycznej i dominującej na rynkugrupy wyrobów, gałęzie, branżesierpień - "Koncentracja produkcji przemysłowej 1990-1991 r."
05.2505.4.01

05.4.02

Produkcja podstawowa (w zakresie przedsiębiorstw budowlano-montażowych - produkcja budowlano-montażowa), pomocnicza produkcja przemysłowa oraz usługi produkcyjne jednostek budowlano-montażowych, geologicznych, geodezyjno-kartograficznych i biur projektówrokpodmioty zatrudniające powyżej 5 osób (ok. 6 tys.) gałęzie, branże, formy własności, województwa1) czerwiec - "Budownictwo - wyniki działalności w 1991 r. - część I",

2) luty - wydruki dot. jednostek geologicznych, geodezyjno-kartograficznych i biur projektów

Sprawozdania B-01 i B-01 mutacja, zbiór DG-2 i Z-07
05.2605.4.01Produkcja budowlano-montażowa wykonana systemem gospodarczym (ceny bieżące) rokpodmioty zatrudniające powyżej 50 osób (ok. 8 tys.) podstawowe formy własności24 IV - wydruki
Sprawozdanie B-02
05.2705.5.01Podaż podstawowych towarów konsumpcyjnych na potrzeby krajowe z uwzględnieniem produkcji krajowej i importu (produkcja-eksport+import)

Meldunek DG-1, szacunki w oparciu o 10% reprezentację zbioru DG-2, wyniki eksportu i importu - na podstawie Systemu Informatycznego Statystyki Handlu Zagranicznego

miesiącjednostki przemysłowe i handlu zagranicznegook. 100 grup towarowych1) Biuletyn Statystyczny,

2) 36 dni po kwartale - "Podaż wybranych surowców, materiałów i towarów",

3) kwiecień - rok, wrzesień - półrocze "Rynek Wewnętrzny"

05.2805.5.01Sprzedaż środków produkcji dla rolnictwa przez jednostki produkcyjne i handlowepółrocze, rokjednostki prowadzące sprzedaż - produkcyjne i handlowegrupy rodzajowe, województwa1) 10 II, 10 VIII - tabulogramy, dyskietki,

2) maj - "Gospodarka materiałowa"

Sprawozdanie H-02
05.2905.5.01Sprzedaż detaliczna towarów

Sprawozdanie H-01, DG-1, szacunek dla jednostek małych

miesiąc, półrocze, rokjednostki handlowewartościowo w cenach bieżących wg 4 grup, województwa, sektory gospodarki1) tabulogramy,

2) kwiecień - rok, wrzesień - półrocze "Rynek Wewnętrzny"

05.3005.5.01Zapasy towarów w hurcie i w detalu

Sprawozdanie H-01, DG-1

kwartał, półrocze rokjednostki handlowewartościowo w cenach bieżących wg 4 grup, województwa, kwartał - ilościowo1) tabulogramy,

2) kwiecień - rok, wrzesień - półrocze "Rynek Wewnętrzny"

05.3105.5.01Sprzedaż towarów w placówkach gastronomicznych

Sprawozdanie H-01

półrocze, rokjednostki handlowe prowadzące działalność gastronomicznąwartościowo w cenach bieżących wg 4 grup, województwakwiecień - rok, wrzesień - półrocze "Rynek Wewnętrzny"
05.3205.5.01Sprzedaż hurtowa towarów

Sprawozdanie H-01

półrocze rokjednostki handlowe realizujące sprzedaż hurtowąwartościowo w cenach bieżących wg 4 grup, województwakwiecień - rok, wrzesień - półrocze "Rynek Wewnętrzny"
05.3305.5.02Sieć handlowa

Sprawozdanie H-03 i ankieta za 1991 r.

rokjednostki handlu detalicznego, hurtowniesklepy: liczba wg branż, form własności i województw; sprzedaż detaliczna wg asortymentów1) tabulogramy,

2) kwiecień - "Rynek wewnętrzny"

05.3405.6.01

05.6.03

Realizacja eksportu i importu w wyrażeniu ilościowym i wartościowym

System Informatyczny Statystyki Handlu Zagranicznego w oparciu o Jednolity Dokument Administracyjny SAD

miesiąc, kwartał, rokbadanie pełne - jednostki prowadzące działalność handlu zagranicznego (ok. 6-8 tys. jednostek, ok. 1,5 mln dokumentów rocznie)
- w nomenklaturze SWWmiesiąc, roktowary, branże, gałęzie, grupy gałęzi, kraje, grupy krajów, formy własności, województwa1) 5-6 dzień roboczy po m-cu, 20-25 styczeń - po roku, - tabulogramy, zbiory na TM, publikacje,

2) sierpień - "Handel Zagraniczny 1992"

- w nomenklaturze SITC i CNmiesiąc, kwartał, roktowary, grupy towarów, kraje; dla CN także grupy krajów1) 8-10 dzień roboczy po m-cu, 25-30 styczeń - po roku, - tabulogramy, zbiory na TM, publikacje,

2) sierpień - "Handel Zagraniczny 1992"

05.3505.7.01Usługi podstawowej działalności transportowej (ceny bieżące)

Sprawozdanie T-02

rokpodmioty zatrudniające powyżej 20 pracowników (ok. 600 jedn.) formy własności, rodzaje usługmaj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. II"
05.3605.7.02Sieć komunikacyjna

Zestawienia: PKP, LOT, PERN; sprawozdania: T-01, T-10, T-11, T-12, SG-1

rokpodmioty zarządzające siecią komunikacyjną (ok. 3 tys. jedn.) sieć kolejowa, autobusowa, lotnicza, rurociągi naftowe, drogi publiczne, drogi wodne śródlądowe, nabrzeża w portach rzecznych i morskich - rodzaje linii, województwamaj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. I"
05.3705.7.03Tabor

Zestawienia PKP i LOT, sprawozdania: T-04, T-05, T-06, T-09, T-11

kwartał - dla transportu kolejowego, rok - dla wszystkich rodzajów transportupodmioty zatrudniające powyżej 20 pracowników oraz w zakresie taboru samochodowego gosp. - w dz. Przemysł i Budownictwo powyżej 50 osób (ok. 17 tys.) tabor kolejowy, samochodowy (publiczny, gospodarczy i specjalizowany), lotniczy, tabor żeglugi śródlądowej i morskiej - rodzaje taboru1) 20 dni po kwartale - tablice robocze,

2) maj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. I"

05.3805.7.03Praca i wykorzystanie taboru. Remonty taboru i linii kolejowych (PKP)

Zestawienia PKP i LOT, sprawozdania: T-04, T-05, T-06

rokpodmioty zatrudniające powyżej 20 osób oraz w zakresie transportu samochodowego gosp. w dz. Przemysł i Budownictwo - powyżej 50 osób (ok. 10 tys.) praca i wykorzystanie taboru kolejowego (wybrane wskaźniki techniczno-ekonomiczne), lotniczego, samochodowego (publicznego, specjalizowanego i gospodarczego) - rodzaje taboru, rodzaje prac remontowychmaj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. I"
05.3905.7.04Przewozy pasażerów

Zestawienia PKP i LOT, sprawozdania: T-06, T-08, T-11, DG-1t

miesiąc, rokpodmioty transportu publicznego zatrudniające powyżej 20 osób (ok. 210 jedn.) transport kolejowy, lotniczy, samochodowy publiczny, żegluga morska i śródlądowa1) Biuletyn Statystyczny,

2) maj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. I"

05.4005.7.05Przewozy ładunków

Zestawienia PKP, LOT i PERN, sprawozdania: T-04, T-05, T-08, T-11, DG-1t, DG-2

miesiąc, rok, kwartał - tylko dla transportu kolejowegopodmioty zatrudniające powyżej 5 osób oraz w zakresie transportu samochodowego gosp. - powyżej 50 osób w dz. Przemysł i Budownictwo i powyżej 20 osób w pozostałych działach (ok. 10 tys.) transport kolejowy, lotniczy, samochodowy (publiczny, specjalizowany i gospodarczy), rurociągowy, żegluga morska i śródlądowa - rodzaje taboru, grupy ładunków1) Biuletyn Statystyczny,

2) maj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. I"

05.4105.7.05Przewozy ładunków - w komunikacji międzynarodowej - w kontenerachrokpodmioty zatrudniające powyżej 20 osób (ok. 400) rodzaje transportumaj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. I"
Sprawozdania: T-04, T-08, T-11, zestaw. PKP, PERN, PLL "LOT"
05.4205.7.06Przeładunki

Zestawienia PKP, sprawozdanie T-10

miesiąc, rokpodmioty dokonujące przeładunków (ok. 35 jedn.) stacje graniczne PKP, morskie porty handlowe - grupy ładunków, rodzaje obrotu, przeładunki tranzytowe, przeładunki w kontenerach, paletach i pakietach1) Biuletyn Statystyczny,

2) maj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. I"

05.4305.7.07Ruch pasażerów w portach lotniczych i portach morskichrokUrzędy Morskie - kapitanaty, PLL "LOT" (7 jedn.) przyjazdy, wyjazdy - w podziale na portyczerwiec - tablice robocze
05.4405.7.08Sprawozdanie T-13, zestaw. LOT Ruch statków w portach morskichrokUrzędy Morskie - kapitanaty (6 jedn.) porty, banderyczerwiec - tablice robocze
Sprawozdanie T-13
05.4505.7.09Pojazdy samochodowe zarejestrowane w urzędach administracji terenowejrokwydziały komunikacji w urzędach wojewódzkichrodzaje pojazdów, województwa, formy własnościmaj - "Transport - wyniki działalności w 1991 r. - cz. I"
Sprawozdanie T-03
05.4605.8.01Usługi podstawowej działalności łączności (ceny bieżące i stałe) rokpodmioty zatrudniające powyżej 20 osób (15 jedn.) formy własności, rodzaje usług1) 15 V - tabulogramy,

2) maj - "Łączność - wyniki działalności w 1991 r."

Sprawozdanie T-02
05.4705.8.02Usługi i środki łączności, telekomunikacja, placówki pocztowe

- usługi pocztowe i telekomunikacyjne, radiofoniczne, telewizyjne i radiokomunikacyjne,

- placówki pocztowo-telekomunikacyjne i aparaty telefoniczne,

- środki łączności w zakresie telekomunikacji, radiofonii i radiokomunikacji, środki transportu i urządzenia w służbie pocztowej,

- abonenci telefoniczni i teleksowi,

- wskaźniki techniczno-ekonomiczne w zakresie telekomunikacji

rok

miesiąc - dot. tylko badania abonentów telefonicznych i teleksowych

jednostki łącznościrodzaje usług, rodzaje środków, województwa - w zakresie tematów: usługi, placówki, abonenci telefoniczni i teleksowi, miasto i wieś - w zakresie tematów: placówki i abonenci1) Biuletyn Statystyczny,

2) marzec - tablice robocze,

3) maj - "Łączność - wyniki działalności w 1991 r."

Zestawienia jednostek łączności (Polska Poczta oraz Telekomunikacja Polska - Spółka Akcyjna)
05.4805.9.01Urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne (sieć wodociągowa i kanalizacyjna, połączenia, zdroje uliczne, produkcja i zużycie wody) rokjednostki administrujące urządzeniami wodociągowo-kanalizacyjnymi (3565 jedn.) województwa, miasta, wieś1) 15 V - tabulogramy,

2) lipiec - "Gospodarka komunalna w 1991 r."

Sprawozdania: M-07, M-06, SG-01
05.4905.9.01Gospodarka cieplna - urządzenia, kubatura ogrzewanych budynków, dostawa ciepłej wody, sprzedaż energii cieplnej

Sprawozdanie M-08

rokjednostki dostarczające energii cieplnej (426 jedn.) województwa1) 15 V - tabulogramy,

2) lipiec - "Gospodarka komunalna w 1991 r."

05.5005.9.01Komunikacja miejska (autobusy, tramwaje, trolejbusy, przewozy pasażerów, trasy, linie komunikacyjne) rokpodmioty świadczące usługi miejskiej komunikacji zbiorowej (100 jedn.) województwa1) 15 V - tabulogramy,

2) lipiec - "Gospodarka komunalna w 1991 r."

Sprawozdanie M-05
05.5105.9.01Oczyszczanie i wywóz odpadów (sprzęt do oczyszczania, wysypiska zorganizowane i ich powierzchnia oraz powierzchnia wysypisk zrekultywowanych) rokpodmioty świadczące usługi oczyszczania (424 jedn.) województwa1) 20 IV - tabulogramy,

2) lipiec - "Gospodarka komunalna w 1991 r.

Sprawozdanie M-09
05.5205.9.01Zaopatrzenie ludności w gaz płynny (odbiorcy i zużycie gazu w gospodarstwach domowych) rokjednostki zaopatrujące ludność w gaz płynny (250 jedn.) województwa1) 30 III - tabulogramy,

2) lipiec - "Gospodarka komunalna w 1991 r."

Sprawozdanie M-10
05.5306.4.05Statystyczna charakterystyka gmin (gospodarka mieszkaniowa, komunalna, rolnictwo, leśnictwo, ochrona gruntów, drogi i inwestycje) rokwszystkie urzędy gmingminy miejskie i wiejskie dla wszystkich województwluty-marzec - tabulogramy
Sprawozdanie SG-01

06. Warunki działalności gospodarczej

Lp.Symbol wg WPBS na lata 1991-95Temat badania oraz źródło danychCzęstotliwośćZakres podmiotowy oraz liczebność zbioruPodstawowe grupowaniaTermin i forma udostępniania danych
06.0102.1.01

06.1.01

06.1.07

Pracujący w gospodarce narodowej - zatrudnieni na podstawie stosunku pracy, osoby wykonujące pracę nakładczą, agenci, uczniowie i inni oraz ruch zatrudnionychrokbadanie pełne jednostek w całej gospodarcedziały, gałęzie, województwa, gminy, formy własności, płeć, grupy zatrudnionych, pracownicy pełnozatrudnieni przyjęci do pracy i zwolnieni z pracy1) luty-czerwiec - tabulogramy,

2) maj - "Stan i ruch zatrudnionych w 1991 r.",

3) sierpień - "Zatrudnienie w gospodarce narodowej 1992 r."

Sprawozdania: Z-01, Z-06, Z-07 oraz szacunki GUS
06.0206.1.02Obywatele polscy pracujący za granicą u pracodawcy zagranicznego

Sprawozdanie Z-02

rokbadanie pełne, jednostki kierujące i wysyłające pracowników do pracy za granicą u pracodawcy zagranicznegopłeć, wykształcenie, kraje5 II - tabulogramy
06.0306.1.03Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenia - poziom i dynamika oraz pracujący wg stanu na koniec okresu

Sprawozdania: DG-1, DG-2, DG-3, Z-03, Z-05, Z-06, Z-07

miesiąc, kwartał, rokbadanie pełne i częściowe, miesięcznie - jednostki prowadzące poza-rolniczą działalność gospodarczą, kwartalnie - pozostałe, rok - cała gospodarkadziały, gałęzie, branże, województwa, stanowiska robotnicze i nierobotnicze, składniki wynagrodzeń, formy własności i źródła finansowania1) Biuletyn Statystyczny,

2) marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień - "Zatrudnienie i wynagrodzenia w 1991 r. oraz w I, II i III kw. 1992 r."

06.0406.1.04Rozkłady i zróżnicowanie wynagrodzeń pracowników wg wysokości przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego za wrzesieńrok (wrzesień) badanie reprezentacyjne w wylosowanych jednostkach gospodarki narodowej (ok. 13 tys.) sektory, działy, wynagrodzenia ogółem i wg klas wysokości, stanowiska robotnicze i nierobotnicze, mierniki zróżnicowania i koncentracjikwiecień - "Zatrudnienie wg wysokości wynagrodzenia miesięcznego za wrzesień... roku"
Sprawozdanie Z-08
06.0506.1.04Wynagrodzenia za pracę robotników niestałych, dniówkowych w okresie robót wiosennych, letnich i jesiennych3 razy w roku (V, VIII, IX) indywidualne gospodarstwa rolne (ok. 4 tys.) województwa, rodzaje prac10 VII, 10 X, 10 I 1993 - tabulogramy
Informacje korespondentów rolnych
06.0606.1.04Wynagrodzenia pracowników wg stanowisk w jednostkach naczelnych i centralnych oraz w wybranych urzędach wojewódzkich za majrok (maj) jednostki naczelne i centralne oraz urzędy wojewódzkiejednostki, wybrane stanowiska robotnicze i nierobotniczesierpień - "Zatrudnienie i wynagrodzenia w działach..."
Sprawozdanie Z-04
06.0706.1.05Wykorzystanie czasu pracy - czas pracy robotników grupy wytwórczej - przepracowany i nie przepracowany wg wybranych przyczyn. Czas nie przepracowany opłacony ze środków zakładu pracy, ograniczenie czasu pracy z powodów ekonomicznychrokjednostki sfery produkcji materialnej poza rolnictwem (ok. 20 tys.) działy, gałęzie, województwa, struktura nominalnego czasu pracymarzec - "Czas pracy robotników grupy wytwórczej" - tabulogramy
Sprawozdanie Z-11
06.0806.1.05Strajki

Karta statystyczna strajku

w zależności od wystąpienia zjawiskajednostki objęte strajkamidziały, województwa, charakterystyka strajkówinformacja miesięczna stosownie do wystąpienia zjawiska
06.0906.1.06Warunki pracy - zagrożenia na stanowiskach pracy oraz świadczenia wynikające z ochrony pracy

Sprawozdanie Z-10

rokjednostki sfery produkcji materialnej i służby zdrowia, naukowo-badawcze i szkoły wyższe (ok. 26 tys.) działy, województwa, rodzaje zagrożeń i świadczeń z tytułu warunków szkodliwych dla zdrowiamaj - "Warunki pracy w 1991 r." - tabulogramy
06.1006.1.06Wypadki przy pracy - przyczyny, czynniki i wydarzenia powodujące wypadki oraz ich skutkikwartałjednostki całej gospodarki narodowejdziały, województwa, rodzaje i przyczyny wypadków oraz ich skutki1) 40 dni po kw. - tabulogramy,

2) maj - "Warunki pracy w 1991 r."

Karta statystyczna wypadku oraz dane Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (półroczne) w zakresie rolnictwa indywidualnego
06.1106.1.07Bezrobocie

Dane z rejonowych biur pracy

miesiącsprawozdania z rejonowych biur pracy (ok. 300) bezrobotni wg płci, oferty pracy, skierowani do pracy w podziale na stanowiska robotnicze i nierobotnicze, absolwenci bezrobotni, województwa, rejonyBiuletyn Statystyczny
06.1206.1.07Aktywność ekonomiczna ludności - problemy zatrudnienia i bezrobocia

Badanie reprezentacyjne gospodarstw domowych

kwartałdziały, województwa, zatrudnieni i bezrobotni wg cech demograficzno-społecznych, przyczyny utraty pracy i sposoby jej poszukiwania1) 15 dni po kwartale - tabulogramy,

2) styczeń, kwiecień, lipiec, październik - "Bezrobocie w Polsce"

06.1306.2.01Zasoby ziemi

Sprawozdanie SG-01 w zakresie ochrony gruntów rolnych i leśnych oraz rekultywacji i zagospodarowania gruntów zdewastowanych i zdegradowanych

rokgminy i miasta (ok. 2,2 tys.) województwa, gminy, obszary ekologicznego zagrożenia1) maj, czerwiec - tabulogramy, nośniki magnetyczne,

2) październik "Ochrona środowiska 1992 "

06.1406.2.02Zasoby leśne

Sprawozdania L-01, SG-01, materiały Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Min. Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

rokNadleśnictwa Lasów Państwowych, parki narodowe, inne jednostki państwowe, rolnicze spółdzielnie produkcyjne i kółka rolnicze posiadające lasy, indywidualni właściciele lasów (ok. 2,5 tys.) formy własności, województwa, regionalne dyrekcje lasów państwowych, parki narodowe, resorty, grupy rodzajów drzew, klasy wieku drzewostanów1) kwiecień, maj - tabulogramy, tablice wynikowe,

2) czerwiec - "Leśnictwo w 1991 r."

06.1506.2.04Pobór i zużycie wody

Sprawozdania: OS-3, OS-4 oraz częściowo M-06

rokzakłady przemysłowe pobierające 20 tys. i więcej m3 wód pow. lub 5 tys. i więcej m3 wód podziemnych, lub odprowadzające 20 tys. i więcej m3 ścieków oraz jednostki gospodarki komunalnej (ok. 5,5 tys.) województwa, miasta (gminy), obszary ekologicznego zagrożenia, regiony hydrograficzne1) czerwiec, lipiec - tablice wynikowe,

2) październik - "Ochrona środowiska 1992 "

06.1606.3.01

06.3.02

Działalność naukowo-badawcza i rozwojowa

- zatrudnienie w jednostkach naukowych i badawczo-rozwojowych

- aparatura naukowo-badawcza

- sprzedaż i koszt własny działalności badawczo-rozwojowej

- udzielone patenty na wynalazki i prawa ochronne na wzory użytkowe

- koszty prac wdrożeniowych

- nakłady inwestycyjne

rokjednostki prowadzące działalność naukową, badawczo-rozwojową i rozwojową (ok. 1,2 tys.) działy, rodzaje jednostek, kierunki działalności, województwa1) 20 V - taśmy magnetyczne,

2) październik - "Warunki wdrażania postępu technicznego w 1991 r.",

3) listopad - "Przemysł 1992"

Sprawozdanie PNT-01+zbiory F-01, I-02, Z-06
06.1706.3.02Nakłady finansowe na postęp techniczny

Sprawozdanie P-01

rokpodmioty zatrudniające powyżej 50 osób (ok. 6 tys.) gałęzie, branże, województwa1) 13 V - taśmy magnetyczne,

2) październik - "Warunki wdrażania postępu technicznego w 1991 r.",

3) listopad - "Przemysł 1992"

06.1806.3.03Licencje zagraniczne

- okres ważności

- termin wdrożenia

- koszty zakupu i zagospodarowania

- eksport wyrobów licencyjnych

Karta statystyczna wykorzystania licencji - PNT-03

rokjednostki, które nabyły licencje zagraniczne (ok. 350 jedn.) gałęzie, branże, gałęzie wyrobów, województwa1) 30 III - tabulogramy,

2) październik - "Warunki wdrażania postępu technicznego w 1991 r.",

3) listopad - "Przemysł 1992"

06.1906.3.04Wynalazczość

Sprawozdanie PNT-02

rokpodmioty zatrudniające w przemyśle i budownictwie powyżej 50 osób w pozostałych działach powyżej 20 (ok. 11 tys.) działy, gałęzie, branże, województwa1) 15 V - taśmy magnetyczne, wydruki,

2) październik - "Warunki wdrażania postępu technicznego w 1991 r.",

3) listopad - "Przemysł 1992"

06.2006.3.05Wskaźniki techniczno-produkcyjne charakteryzujące postęp techniczny w przemyśle

Sprawozdanie PNT-04

rokjednostki reprezentujące ważniejsze branżowe procesy produkcyjne (ok. 1,6 tys.) podstawowe branże przemysłu1) 6 V - taśmy magnetyczne,

2) październik - "Warunki wdrażania postępu technicznego w 1991 r.",

3) listopad - "Przemysł 1992"

06.2106.3.06Odnowienie produkcji przemysłowej (udział nowych i zmodernizowanych wyrobów w sprzedaży wyrobów ogółem)

Sprawozdanie P-01

rokpodmioty zatrudniające powyżej 50 osób (ok. 6 tys.) gałęzie, województwa1) 13 V - taśmy magnetyczne,

2) październik - "Warunki wdrażania postępu technicznego w 1991 i."

3) listopad - "Przemysł 1992"

06.2206.4.01Procesy inwestycyjne w gospodarce narodowej. Wartość kosztorysowa inwestycji

Sprawozdania I-01 (w 1992 r.) oraz I-02 i SG-01 za 1991 r.

kwartał, rokjednostki prowadzące działalność inwestycyjną (ok. 30 tys.) wg działów, gałęzi, województw, ekonomicznego charakteru inwestycji1) Biuletyn Statystyczny,

2) czerwiec - tabulogramy, "Działalność inwestycyjna"

06.2306.4.02Nakłady inwestycyjne

Sprawozdania: I-01, DG-2, I-02, SG-01

kwartał, rokjednostki prowadzące działalność inwestycyjną (ok. 30 tys.) struktura techniczna, działy, gałęzie gospodarki narodowej, dla danych rocznych - źródła finansowania, województwa, budownictwo inwestycyjne i nie związane z budownictwem inwestycyjnym1) Biuletyn Statystyczny,

2) czerwiec - "Działalność inwestycyjna - cz. I", tabulogramy

06.2406.4.03Efekty rzeczowe inwestycji - budownictwo mieszkaniowe, budynki oddane do użytku, cykle realizacji inwestycji, obiekty użyteczności publicznej, projektowane zdolności produkcyjne i usługowe, obiekty ochrony środowiskamiesiąc, kwartał, półrocze, rokok. 30 tys. jednostek gospodarki narodowej prowadzących działalność inwestycyjnądziały gospodarki narodowej, województwa, rodzaje zdolności, inne układy strukturalne1) Biuletyn Statystyczny,

2) maj, sierpień, listopad - "Budownictwo mieszkaniowe",

3) czerwiec - "Działalność inwestycyjna - cz. I i II",

4) lipiec - "Gospodarka mieszkaniowa"

Sprawozdania: I-02, I-03, I-04, DG-2, SG-01
06.2506.4.04Środki trwałe w gospodarce narodowej. Wartość brutto i netto, wartość umorzenia, amortyzacja i remonty środków trwałychrokjednostki gospodarki narodowej (ok. 46 tys.) sfery, sektory, działy, gałęzie gospodarki narodowej, grupy środków trwałych, województwa1) czerwiec - tabulogramy,

2) październik -"Środki trwałe w gospodarce narodowej w 1991 r."

Sprawozdania F-05, F-05/b i inne z danymi dot. środków trwałych oraz szacunki GUS i resortów
06.2606.5.01Bilanse, podaż, zużycie i zapasy podstawowych surowców i materiałów

Sprawozdania: G-01, G-04 oraz materiały GUS i sprawozdanie DG-1

miesiąc, kwartał, rokjednostki produkujące i zużywające materiały określone w liście asortymentowejdziały, gałęzie, formy własności1) Biuletyn Statystyczny,

2) 36 dni po kwartale - tabulogramy, dyskietki oraz "Podaż wybranych surowców, materiałów i towarów",

3) maj - "Gospodarka materiałowa"

06.2706.5.01Obroty, zużycie, zapasy i przerób węgla, paliw i energii oraz działalność elektrownimiesiąc, kwartał, rokjednostki zużywające paliwa i energię, kopalnie, elektrownie oraz zakłady energetycznegałęzie, działy1) tabulogramy, dyskietki dysponuje:

- ORGMASZ (paliwa),

- Państwowa Agencja Węgla Kamiennego (węgiel),

- Centrum Informatyki Energetyki (energia),

2) wrzesień - "Gospodarka paliwowo-energetyczna"

Sprawozdania: G-02a, G-02b, G-03, G-09.1, G-09.2, G-09.3, G-10.1, G-10.2, G-10.3, G-10.4, G-10.5, G-10.6, G-10.7, G-10.8 i G-10.9
06.2806.5.01Zużycie nośników energii w gospodarstwach domowychokresowobadanie reprezentacyjne gospodarstw domowych (ok. 130 tys.) rodzaje nośników energiiII półrocze 1992 r. - wyniki badania
Ankieta (w opracowaniu)
06.2906.5.01Zużycie paliw i energii w usługachjednorazowobadanie reprezentacyjne (ok. 10 tys.) II półrocze 1992 r. - wyniki badania
Ankieta (w opracowaniu)
06.3006.5.02Obrót surowcami wtórnymi i gospodarka złomem

Sprawozdania: G-07 i G-08

półrocze, rokjednostki prowadzące skup i sprzedaż oraz huty i jednostki przeroburodzaje, województwa1) tabulogramy, dyskietki,

2) maj - "Gospodarka materiałowa"

06.3106.5.03Jednostkowe zużycie niektórych surowców i materiałów

Sprawozdanie PNT-04 (dot 1991 r.)

rokbadanie reprezentacyjne, wybrane produkty i branżebranże1) kwiecień - dyskietki,

2) maj - "Gospodarka materiałowa"