Powołanie Zespołu doradczego do wdrożenia platformy e-learningowej dla państwowych wyższych szkól zawodowych w ramach projektu "Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych".

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MNiSW.2019.34

Akt utracił moc
Wersja od: 22 marca 2019 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO 1
z dnia 22 marca 2019 r.
w sprawie powołania Zespołu doradczego do wdrożenia platformy e-learningowej dla państwowych wyższych szkół zawodowych w ramach projektu "Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych"

Na podstawie art. 341 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, 2024 i 2245 oraz z 2019 r. poz. 276, 447 i 534) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Powołuje się, na okres od dnia 22 marca 2019 r. do dnia 31 marca 2020 r., Zespół doradczy do wdrożenia platformy e-leamingowej dla państwowych wyższych szkół zawodowych w ramach projektu "Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych", zwany dalej "zespołem".
§  2. 
W skład zespołu wchodzą:
1)
przewodniczący - Konrad Wałęka;
2)
członkowie:
a)
Barbara Jank,
b)
Arkadiusz Lewicki.
§  3. 
Do zadań zespołu należy wsparcie merytoryczne ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki podczas wykonywania jako zamawiający postanowień umowy, której przedmiotem jest dostawa i wdrożenie zintegrowanej platformy informatycznej zamawiania, zatwierdzania, realizacji i koordynacji praktyk zawodowych państwowych wyższych szkół zawodowych, wraz z systemami klasy Learning Management System i Learning Content Management System, zapewniającymi wsparcie procesu realizacji praktyk zawodowych w obszarze zdalnego kształcenia, zawartej w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym "Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w szczególności formułowanie merytorycznych opinii pomocnych w:
3)
dostarczeniu wykonawcy umowy, w ramach analizy przedwdrożeniowej, niezbędnej wiedzy do pełnego wdrożenia platformy;
4)
akceptacji koncepcji funkcjonowania platformy i harmonogramu prac związanych z realizacją umowy;
5)
monitorowaniu postępu prac związanych z wdrożeniem platformy oraz konsultowaniu poszczególnych zagadnień związanych z tymi pracami;
6)
odbiorze wdrożenia platformy.
§  4. 
1. 
Przewodniczący kieruje pracami zespołu, a w szczególności:
1)
zwołuje posiedzenia, ustala projekt porządku obrad oraz prowadzi posiedzenia;
2)
przydziela zadania członkom zespołu;
3)
zaprasza na posiedzenia osoby, których kwalifikacje, wiedza lub doświadczenie mogą być przydatne w pracach zespołu.
2. 
W przypadku nieobecności przewodniczącego zadania, o których mowa w ust. 1, wykonuje wyznaczony przez niego członek zespołu.
§  5. 
1. 
Zespół działa na posiedzeniach.
2. 
Zawiadomienie o terminie oraz o miejscu posiedzenia wraz z projektem porządku obrad i wykazem materiałów przeznaczonych do rozpatrzenia, uczestnicy posiedzenia otrzymują nie później niż na 7 dni przed terminem posiedzenia.
3. 
W uzasadnionych przypadkach przewodniczący może skrócić termin, o którym mowa w ust. 2.
4. 
Przewodniczący może podjąć decyzję o rozpatrzeniu sprawy w drodze korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk (tryb obiegowy). Przyjęte w tym trybie ustalenia przewodniczący przedstawia na najbliższym posiedzeniu.
§  6. 
1. 
W szczególnych przypadkach przewodniczący może wyrazić zgodę na udział członka zespołu w posiedzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
2. 
Członek zespołu zamierzający wziąć udział w posiedzeniu w sposób określony w ust. 1, informuje o tym przewodniczącego przed posiedzeniem.
3. 
Środki komunikacji elektronicznej powinny zapewniać:
1)
transmisję obrad posiedzenia w czasie rzeczywistym;
2)
dwustronną komunikację w czasie rzeczywistym umożliwiającą członkowi zespołu przebywającemu w miejscu innym niż miejsce posiedzenia wypowiadanie się w toku obrad.
§  7. 
1. 
Zespół podejmuje ustalenia w drodze uzgodnienia stanowisk.
2. 
W przypadku gdy osiągnięcie uzgodnienia nie jest możliwe rozstrzyga głos przewodniczącego albo członka zespołu, o którym mowa w § 4 ust. 2.
3. 
Z posiedzenia zespołu sporządza się protokół, w którym zamieszcza się w szczególności listę uczestników posiedzenia, w tym informację o członkach zespołu biorących udział w posiedzeniu w sposób określony w § 6 ust. 1, przyjęty porządek obrad oraz treść ustaleń zespołu.
4. 
Projekt protokołu jest udostępniany członkom zespołu z możliwością wnoszenia uwag co do treści.
5. 
Protokół podpisuje przewodniczący albo członek zespołu, o którym mowa w § 4 ust. 2.
§  8. 
1. 
Przewodniczący i członkowie zespołu są obowiązani do zachowania bezstronności i poufności w związku z realizacją zadań zespołu.
2. 
Przewodniczący i członkowie zespołu przed pierwszym posiedzeniem zespołu składają ministrowi właściwemu do spraw szkolnictwa wyższego i nauki oświadczenie, w którym zobowiązują się do:
1)
bezstronnego działania w interesie publicznym;
2)
niewykorzystywania i nieudostępniania osobom trzecim informacji uzyskanych w trakcie realizacji zadań zespołu.
§  9. 
Obsługę zespołu zapewnia Departament Innowacji i Rozwoju.
§  10. 
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
1 Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego kieruje działem administracji rządowej - szkolnictwo wyższe i nauka, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz. U. poz. 2317 oraz z 2018 r. poz. 1998).