Powołanie Zespołu do spraw koordynacji procesu uzyskania przez Polską Komisję Akredytacyjną statusu podmiotu działającego zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez Światową Federację Edukacji Medycznej (World Federation for Medical Education).

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MEiN.2022.103

Akt utracił moc
Wersja od: 25 października 2022 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI I NAUKI
z dnia 25 października 2022 r.
w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji procesu uzyskania przez Polską Komisję Akredytacyjną statusu podmiotu działającego zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez Światową Federację Edukacji Medycznej (World Federation for Medical Education)

Na podstawie art. 7 ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2022 r. poz. 1188) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Powołuje się, na okres od dnia 25 października 2022 r. do dnia 31 grudnia 2023 r., Zespół do spraw koordynacji procesu uzyskania przez Polską Komisję Akredytacyjną statusu podmiotu działającego zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez Światową Federację Edukacji Medycznej (World Federation for Medical Education), zwany dalej "zespołem".
§  2. 
1. 
W skład zespołu wchodzą:
1)
przewodniczący - Kamil Torres - Pełnomocnik Przewodniczącego Polskiej Komisji Akredytacyjnej do spraw akredytacji kierunków medycznych, Uniwersytet Medyczny w Lublinie;
2)
członkowie:
a)
Marcin Czaja - Ministerstwo Edukacji i Nauki,
b)
Grzegorz Dworacki - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
c)
Agata Filip - Uniwersytet Medyczny w Lublinie,
d)
Mariola Głowacka - Polska Komisja Akredytacyjna, Akademia Mazowiecka,
e)
Piotr Kowalski - Ministerstwo Edukacji i Nauki,
f)
Jakub Kozieł - Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej,
g)
Marcin Rusinek - Uniwersytet Medyczny w Lublinie,
h)
Magdalena Staśkiewicz - Uniwersytet Medyczny w Lublinie,
i)
Małgorzata Zadorożna - Ministerstwo Zdrowia,
j)
Katarzyna Ziemnicka - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
k)
Katarzyna Żukowska - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
2. 
W pracach zespołu mogą uczestniczyć, z głosem doradczym, osoby zaproszone przez przewodniczącego, których kwalifikacje, wiedza lub doświadczenie mogą być przydatne w realizacji zadania zespołu.
§  3. 
Zadaniem zespołu jest koordynacja prac związanych z przygotowaniem wniosku o uzyskanie przez Polską Komisję Akredytacyjną statusu podmiotu działającego zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez Światową Federację Edukacji Medycznej (World Federation for Medical Education), w tym:
1)
zebranie niezbędnych informacji z uczelni prowadzących studia na kierunkach lekarskim i lekarsko--dentystycznym oraz ich opracowanie;
2)
opracowanie niezbędnych załączników do wniosku;
3)
zapewnienie realizacji poszczególnych etapów prac związanych z przygotowaniem wniosku zgodnie z harmonogramem określonym przez Światową Federację Edukacji Medycznej (World Federation for Medical Education).
§  4. 
1. 
Przewodniczący kieruje pracami zespołu, w szczególności:
1)
planuje i organizuje prace zespołu;
2)
wyznacza zadania członkom zespołu;
3)
zwołuje i prowadzi posiedzenia zespołu;
4)
reprezentuje zespół na zewnątrz;
5)
określa sposób i termin wykonania zadania zespołu;
6)
zaprasza na posiedzenia zespołu osoby, o których mowa w § 2 ust. 2;
7)
przedstawia ministrowi właściwemu do spraw szkolnictwa wyższego i nauki oraz ministrowi właściwemu do spraw zdrowia informacje o bieżących działaniach zespołu, w tym o stanie realizacji zadania zespołu.
2. 
W przypadku nieobecności przewodniczącego zadania, o których mowa w ust. 1, wykonuje wyznaczony przez niego członek zespołu.
§  5. 
1. 
Zespół działa na posiedzeniach.
2. 
Posiedzenia zespołu mogą odbywać się przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej zapewniających w szczególności:
1)
transmisję obrad posiedzenia w czasie rzeczywistym;
2)
wielostronną komunikację w czasie rzeczywistym umożliwiającą uczestnikom posiedzenia wypowiadanie się w jego toku.
§  6. 
1. 
Ustalenia zespołu są podejmowane w drodze uzgodnienia stanowisk.
2. 
W przypadku gdy uzgodnienie stanowiska nie jest możliwe, przewodniczący zarządza głosowanie. Rozstrzygnięcie jest podejmowane zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy składu zespołu.

W przypadku równiej liczby głosów rozstrzyga głos przewodniczącego albo członka zespołu, o którym mowa w § 4 ust. 2.

§  7. 
1. 
Z posiedzenia zespołu sporządza się protokół, w którym zamieszcza się w szczególności listę uczestników posiedzenia i treść ustaleń zespołu.
2. 
Protokół podpisuje przewodniczący, a w przypadku jego nieobecności na posiedzeniu, którego dotyczy protokół - członek zespołu, o którym mowa w § 4 ust. 2.
§  8. 
Obsługę zespołu zapewnia Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Ministerstwem Zdrowia.
§  9. 
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.