Powołanie pełnomocnika do spraw realizacji projektu MAO (Measure Autorising Officer) w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Dzienniki resortowe

B.I.LP.2009.6.51

Akt obowiązujący
Wersja od: 20 maja 2009 r.

ZARZĄDZENIE Nr 37
DYREKTORA GENERALNEGO LASÓW PAŃSTWOWYCH
z dnia 20 maja 2009 r.
w sprawie powołania pełnomocnika do spraw realizacji projektu MAO (Measure Autorising Officer) w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych

GK-110-73/09

W wykonaniu § 6 Statutu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe zarządzam, co następuje.

§  1.
W celu właściwego reprezentowania Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych jako beneficjenta środków z Funduszu Spójności w stosunkach z instytucjami zewnętrznymi w sprawach związanych z realizacją projektu pt.: "Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP" powołuję pana Zbigniewa Filipka - starszego specjalistę SL w Wydziale Ochrony Lasu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych do pełnienia funkcji pełnomocnika ds. realizacji projektu MAO (Measure Authorising Officer) w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
§  2.
Zakres obowiązków pełnomocnika ds. realizacji projektu MAO stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.
§  3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

ZAKRES OBOWIĄZKÓW PEŁNOMOCNIKA

D.S. REALIZACJI PROJEKTU - MAO

Realizacja projektu

1. MAO odpowiada za prawidłową realizację projektu, a w szczególności odpowiednie zarządzanie administracyjne, finansowe i techniczne projektem oraz monitorowanie jego realizacji.

2. Funkcje i zakres obowiązków MAO oraz osób odpowiedzialnych za księgowość są rozdzielone.

3. MAO zatwierdza i podpisuje lub poświadcza strategiczne dokumenty dla realizacji projektu, m.in. studium wykonalności, prognoza oddziaływania na środowisko, oraz dokumenty zapewniające prawidłowe wykonanie zakresu rzeczowego projektu, m.in. wytyczne dla nadleśnictw, raport końcowy.

Przetargi

1. MAO sprawuje nadzór nad odpowiednim przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie strategicznych dokumentów dla realizacji projektu, zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych: przygotowanie i publikacja ogłoszenia, przygotowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), w tym kryteriów oceny ofert.

2. MAO odpowiada za prawidłowe przechowywanie i udostępnianie dokumentacji związanej z realizacją projektu, zgodnie z zasadami określonymi w umowie o dofinansowanie.

Finanse i monitoring

1. MAO sprawuje nadzór nad prawidłowym założeniem przez beneficjenta rachunku bankowego projektu.

2. MAO podpisuje wnioski beneficjenta o przekazanie środków wraz z niezbędnymi dokumentami, warunkującymi przekazanie tych środków.

3. MAO ustala rodzaje dokumentów zabezpieczających prawidłowe wykorzystanie środków przekazywanych w związku z realizacją projektu, podpisywanych przez przedstawicieli beneficjenta (zabezpieczenie zaliczki).

4. MAO nadzoruje rzeczowe i finansowe monitorowanie postępu realizacji projektu oraz zgodności realizacji projektu z przepisami prawa krajowego i wspólnotowego.

Kontrola

1. MAO jest powiadamiany w formie pisemnej o podstawowym zakresie, trybie i dacie planowanej kontroli realizacji umowy o dofinansowanie. W szczególnych przypadkach kontrola doraźna realizacji umowy może być podjęta bez wcześniejszego powiadamiania MAO o terminie jej przeprowadzenia.

2. Pracownik kontrolujący przed przystąpieniem do czynności kontrolnych informuje MAO o swych uprawnieniach do kontroli, a następnie zwraca się o:

a)
skierowanie do współpracy z kontrolującym kompetentnych osób (w tym np. inspektora nadzoru inwestorskiego i przedstawiciela inżyniera kontraktu), odpowiedzialnych za realizację zadania w celu udzielania informacji i tym samym sprawnego przeprowadzenia kontroli;
b)
udostępnienie do wglądu akt i dokumentów, umów wykonawczych, dokumentacji i ewidencji urządzeń, dokumentów dotyczących zakresu rzeczowego i finansowego, analiz z zakresu projektu objętego umową, a także o sporządzenie odpowiednich wyciągów, kserokopii, odpisów itp.

3. MAO ma prawo zgłaszania zastrzeżeń do informacji pokontrolnej, w szczególności zastrzeżeń do konkretnych faktów ujętych w protokole kontroli, w przypadku uznania ich za niezgodne ze stanem faktycznym.

4. MAO upoważnia osoby do składania wyjaśnień lub udzielania informacji oraz podpisywania protokołu z kontroli.

5. Protokół kontroli podpisują oraz parafują każdą ze stron protokołu: ze strony beneficjenta MAO lub osoba przez niego upoważniona oraz kontrolujący.

6. MAO otrzymuje jeden egzemplarz protokołu.