Porozumienie o współpracy między Ministrem Obrony Narodowej i Dyrektorem Muzeum Łazienki Królewskie.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MON.2006.15.194

Akt obowiązujący
Wersja od: 15 sierpnia 2006 r.

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY
MIĘDZY MINISTREM OBRONY NARODOWEJ I DYREKTOREM MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE
zawarte w Warszawie w dniu 15 sierpnia 2006 r.

Departament Wychowania i Promocji Obronności

Mając na uwadze potrzebę wspólnego działania w zakresie promocji i przekazywania wartości kultury narodowej, Minister Obrony Narodowej i dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie zwani dalej "Stronami", zawierają porozumienie następującej treści:

§  1.
Komórki organizacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej, a także jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowane, zwane dalej "resortem obrony narodowej", oraz Muzeum Łazienki Królewskie, będą współpracować ze sobą w celu:
1)
promocji i koordynacji działań w zakresie funkcjonowania Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego, z siedzibą w Warszawie przy ul. Agrykoli 1, zwanego dalej "Muzeum", stanowiącego integralną część Muzeum Łazienki Królewskie (Podchorążówka);
2)
zapewnienia właściwych warunków funkcjonowania Muzeum i podjęcia działań zmierzających do stworzenia systemu gwarantującego stały napływ materiałów dokumentacyjnych, ikonografii oraz pamiątek z wszystkich krajów, w których żyją Polacy.
§  2.
Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie zobowiązuje się do:
1)
bezpłatnego udostępniania resortowi obrony narodowej budynku Podchorążówki lub terenu Łazienek Królewskich w celu organizacji imprez o charakterze patriotycznym, edukacyjnym i kulturalnym - w dniach 3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada;
2)
udostępniania obiektu, o którym mowa w § 1, lub pozostałych obiektów w innych terminach - na podstawie odrębnej umowy między Stronami.
§  3.
Minister Obrony Narodowej zobowiązuje się do:
1)
udostępniania na potrzeby Muzeum zasobów będących w dyspozycji Centralnego Archiwum Wojskowego, Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowego Biura Badań Historycznych i Centralnej Biblioteki Wojskowej (w formie depozytów lub kopii dokumentów);
2)
przeprowadzania akcji informacyjnych poprzez polskich attache wojskowych w różnych krajach, których celem będzie pozyskanie z zagranicy na potrzeby Muzeum materiałów i eksponatów;
3)
umieszczenia na portalu internetowym Ministerstwa Obrony Narodowej pełnej informacji o zasadach funkcjonowania Muzeum i możliwości bezpłatnego korzystania z niego przez instytucje i jednostki wojskowe;
4)
wspólnego realizowania przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych promujących Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, które będą organizowane w Łazienkach Królewskich.
§  4.
Resort obrony narodowej nie ponosi odpowiedzialności cywilnej, odszkodowawczej i innej za zdarzenia, które mogą wystąpić podczas lub w związku z wykonywaniem niniejszego porozumienia.
§  5.
Porozumienie nie powoduje, z zastrzeżeniem § 2 pkt 2, skutków finansowych dla resortu obrony narodowej.
§  6.
Strony porozumienia wyznaczą swoich przedstawicieli do koordynowania współpracy oraz oceny przebiegu realizacji niniejszego porozumienia.
§  7.
Porozumienie zostaje zawarte na czas nieokreślony, z możliwością jego rozwiązania przez każdą ze Stron z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.
§  8.
Wszelkie spory mogące wyniknąć w związku z wykonywaniem postanowień porozumienia Strony będą rozstrzygały w drodze negocjacji, dążąc do ich polubownego zakończenia. We wszystkich sprawach, w których polubowne zakończenie sporu nie będzie możliwe do osiągnięcia, strony poddadzą spór rozpoznaniu przez właściwy dla m. st. Warszawy sąd powszechny.
§  9.
Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszego porozumienia wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
§  10.
Porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.
§  11.
Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania.