Organizacja Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lucieniu.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.CBA.2014.21 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 13 listopada 2014 r.

OBWIESZCZENIE Nr 2/14
SZEFA CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO
z dnia 13 listopada 2014 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu zarządzenia Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie organizacji Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lucieniu

1.
Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 197, poz. 1172 i Nr 232, poz. 1378) ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst zarządzenia nr 12/13 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 10 czerwca 2013 r. w sprawie organizacji Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lucieniu (Dz. Urz. CBA poz. 18), z uwzględnieniem zmian wprowadzonych zarządzeniem nr 11/14 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 28 lipca 2014 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie organizacji Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lucieniu (Dz. Urz. CBA poz. 12).
2.
Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity zarządzenia nie obejmuje § 2 zarządzenia nr 11/14 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 28 lipca 2014 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie organizacji Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lucieniu (Dz. Urz. CBA poz. 12), który stanowi:

"§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.",

ZAŁĄCZNIK Nr  1

ZARZĄDZENIE Nr 12/13

SZEFA CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO

z dnia 10 czerwca 2013 r.

w sprawie organizacji Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lucieniu

Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 1411) oraz § 1 statutu Centralnego Biura Antykorupcyjnego, stanowiącego załącznik do zarządzenia nr 72 Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 października 2010 r. w sprawie nadania statutu Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu (M.P. Nr 76, poz. 953), postanawia się, co następuje:

Rozdział  1.

Przepisy ogólne

§  1.
Zarządzenie określa:
1)
zadania Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lucieniu, zwanego dalej "Ośrodkiem",
2)
organizację pracy i zasady wykorzystania Ośrodka, w szczególności:
a)
pobytu grup szkoleniowych w Ośrodku i ich rozliczania,
b)
organizacji pobytów indywidualnych w Ośrodku i ich rozliczania.
§  2.
Tworzy się Ośrodek.
§  3.
Użyte w zarządzeniu określenia oznaczają:
1)
funkcjonariusz - także pracownika Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zwanego dalej "CBA", oraz byłego funkcjonariusza CBA, korzystającego ze świadczeń emerytalnych, z zastrzeżeniem § 15;
2)
Kierownik - kierownika komórki organizacyjnej w Biurze Logistyki CBA, zwanym dalej "BL CBA", odpowiedzialnej za obsługę Ośrodka;
3)
organizator szkolenia - Biuro Kadr i Szkolenia CBA, zwane dalej "BKS CBA" lub jednostkę organizacyjną CBA odpowiedzialną za realizację własnego szkolenia;
4)
szkolenie - formę zbiorowego kształcenia taką jak warsztat, seminarium, sympozjum, konferencja, a także odprawy i spotkania kierownictwa CBA.

Rozdział  2.

Zadania Ośrodka

§  4.
1.
Ośrodek pełni funkcję szkoleniową, związaną z realizacją potrzeb szkoleniowych CBA.
2.
Inne podmioty mogą organizować szkolenia w Ośrodku na zasadzie wzajemności lub na podstawie zawartych porozumień.
3.
W organizowanych przez CBA w Ośrodku szkoleniach mogą brać udział również osoby niebędące funkcjonariuszami.
4.
Osoby, o których mowa w ust. 3, przebywają na szkoleniach organizowanych przez CBA na podstawie skierowania przez instytucję delegującą.

Rozdział  3.

Organizacja i zasady wykorzystania Ośrodka

§  5.
1.
Nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem Ośrodka pełni dyrektor BL CBA.
2.
Za bieżącą kontrolę wykorzystania miejsc noclegowych i posiłków przez uczestników szkoleń jest odpowiedzialny Kierownik.
3.
Kierownik jest odpowiedzialny ponadto za prowadzenie dokumentacji finansowo-księgowej związanej z rozliczaniem pobytu osób przebywających w Ośrodku i przekazywanie jej do Biura Finansów CBA.
§  6.
1.
Za wykorzystanie Ośrodka do celów szkoleniowych, w tym za opracowanie rocznego harmonogramu szkoleń, jest odpowiedzialny dyrektor BKS CBA.
2.
Roczny harmonogram szkoleń opracowywany jest zgodnie z terminami przewidzianymi dla opracowania rocznego planu szkoleń.
3.
Harmonogram szkoleń określa w szczególności terminy szkoleń przewidzianych do realizacji w Ośrodku, liczbę uczestników wraz z kadrą wykładowców oraz dodatkowe wskazówki istotne dla organizacji szkoleń.
4.
W harmonogramie można wskazać dodatkowe wymagania dotyczące poszczególnych szkoleń, w tym zgłoszone przez organizatora szkolenia, w szczególności konieczność zapewnienia ochrony tożsamości uczestników szkolenia lub potrzebę wyłączenia w danym czasie Ośrodka dla innych szkoleń lub pobytów indywidualnych.
§  7.
1.
Kierownicy jednostek organizacyjnych CBA mogą zgłaszać zapotrzebowanie na organizację w Ośrodku własnych szkoleń oraz szkoleń realizowanych przez podmioty, o których mowa w § 4 ust. 2 do dyrektora BKS CBA zgodnie z terminami przewidzianymi dla opracowania rocznego planu szkoleń.
2.
W zapotrzebowaniu określa się w szczególności propozycje terminów zaplanowanych szkoleń, liczbę uczestników wraz z kadrą wykładowców oraz dodatkowe wskazówki istotne dla organizacji danego szkolenia, takie jak konieczność wyłączenia w danym czasie Ośrodka dla innych przedsięwzięć, a także ewentualne dodatkowe wymagania, związane z potrzebą zapewnienia ochrony tożsamości uczestników szkolenia lub koniecznością wyłączenia w danym czasie Ośrodka dla innych szkoleń lub pobytów indywidualnych.
3.
Jednostki organizacyjne planują, w miarę możliwości, szkolenia własne oraz inne przedsięwzięcia na miesiące styczeń, maj i październik.
4.
Decyzję w sprawie możliwości organizacji oraz terminów szkoleń własnych i innych przedsięwzięć zgłaszanych przez kierowników jednostek organizacyjnych CBA, podejmuje dyrektor BKS CBA po konsultacji z kierownikiem właściwej jednostki organizacyjnej CBA.
§  8.
1.
BKS CBA przekazuje do realizacji Kierownikowi roczny harmonogram szkoleń bezpośrednio po zatwierdzeniu przez Szefa CBA rocznego planu szkoleń.
2.
Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o okolicznościach mogących mieć wpływ na liczbę uczestników danego szkolenia lub na inne warunki dodatkowe, wynikających w szczególności z konieczności wyłączenia dostępności Ośrodka dla innych grup szkoleniowych i funkcjonariuszy, dokonuje się korekty harmonogramu szkoleń.
§  9.
1.
Najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem organizator szkolenia przekazuje Kierownikowi imienną listę jego uczestników.
2.
Jeżeli uczestnikami szkolenia lub wykładowcami mają być osoby niebędące funkcjonariuszami, organizator szkolenia przekazuje Kierownikowi dane tych osób, w zakresie nieprzekraczającym imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz nazwy i numeru dokumentu potwierdzającego tożsamość, z zastrzeżeniem ust. 3.
3.
Jeżeli uczestnikami szkolenia lub wykładowcami mają być osoby pełniące służbę w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Wywiadu Wojskowego, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, Służbie Celnej oraz Biurze Ochrony Rządu, organizator szkolenia przekazuje Kierownikowi dane tych osób, w zakresie nieprzekraczającym imienia i nazwiska, numeru legitymacji służbowej oraz nazwy organu, który ją wydał.
§  10.
1.
W okresach, w których Ośrodek nie jest wykorzystany do realizacji zadań wskazanych w § 4 ust. 1 i 2 lub też realizacja tych zadań nie powoduje pełnego obciążenia Ośrodka, może być on wykorzystany do wypoczynku funkcjonariuszy w formie indywidualnego pobytu.
2.
W Ośrodku mogą być organizowane, na podstawie indywidualnej zgody udzielonej przez Szefa CBA, przedsięwzięcia inne niż szkolenie.
§  11.
1.
Osoby przebywające w Ośrodku są obowiązane przestrzegać Regulaminu Ośrodka.
2.
Regulamin Ośrodka opracowuje i publikuje dyrektor BL CBA.
§  12.
1.
Do zasad ochrony Ośrodka nie stosuje się przepisów decyzji:
1)
nr 192/11 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 28 czerwca 2011 r. w sprawie organizacji ochrony obiektów oraz służby ochrony w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. Urz. CBA Nr 1, poz. 48), z zastrzeżeniem ust. 2;
2)
nr 193/11 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 28 czerwca 2011 r. w sprawie określenia zasad i organizacji dostępu do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz ruchu pojazdów w tych obiektach (Dz. Urz. CBA Nr 1, poz. 49).
2.
W ramach systemu ochrony Ośrodka mają zastosowanie zasady ochrony obiektów określone w § 15 - 17 decyzji nr 192/11 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 28 czerwca 2011 r. w sprawie organizacji ochrony obiektów oraz służby ochrony w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.
§  13.
Wyciąg z Instrukcji kontroli ruchu osobowego oraz wyciąg z Instrukcji ochrony, zawierające podstawowe zasady ochrony Ośrodka, a w szczególności uprawnienia i obowiązki osób przebywających na jego terenie oraz zasady ruchu pojazdów, stanowią integralną część Regulaminu Ośrodka, o którym mowa w § 11 ust. 1.

Rozdział  4.

Zasady pobytu grup szkoleniowych i ich rozliczania

§  14.
1.
Funkcjonariusz skierowany na szkolenie ma obowiązek udziału w szkoleniu w terminie określonym przez jego organizatora.
2.
Kierownik jednostki organizacyjnej, kierującej funkcjonariusza na szkolenie do Ośrodka, może wycofać jego udział najpóźniej na 3 dni przed terminem rozpoczęcia tego szkolenia. W pozostałych przypadkach należy wskazać innego funkcjonariusza, który weźmie udział w szkoleniu.
§  15.
W uzasadnionych przypadkach funkcjonariusz, przebywający w Ośrodku na szkoleniu, może być kierowany do pełnienia służby na jego terenie. W tym zakresie funkcjonariusz jest obowiązany stosować się do poleceń wydawanych przez Kierownika.
§  16.
1.
Koszty pobytu osób niebędących funkcjonariuszami rozlicza się zgodnie z zawartymi porozumieniami albo dokonanymi na ich podstawie innymi ustaleniami.
2.
Pobyt osób, o których mowa w ust. 1, rozlicza się na podstawie not obciążeniowych, kierowanych przez Biuro Finansów CBA do podmiotów ich delegujących.

Rozdział  5.

Zasady organizacji pobytu indywidualnego w Ośrodku

§  17.
1.
Funkcjonariusz może korzystać z pobytu indywidualnego w Ośrodku w przypadkach, o których mowa w § 10 ust. 1.
2.
Pobyt indywidualny i przedsięwzięcie inne niż szkolenie nie może:
1)
uniemożliwiać realizacji szkoleń zgodnie z wymaganiami, o których mowa w § 6 ust. 4;
2)
stwarzać zagrożenia ujawnienia osobom nieuprawnionym charakteru zadań wykonywanych w toku służby przez funkcjonariuszy CBA uczestniczących w szkoleniu.
3.
Zgłoszenie zamiaru skorzystania z pobytu indywidualnego kieruje się do Kierownika.
4.
O przyjęciu zgłoszeń decyduje ich kolejność.
§  18.
1.
W Ośrodku może przebywać z funkcjonariuszem korzystającym z pobytu indywidualnego łącznie do pięciu osób dorosłych lub dzieci, które ukończyły 16 rok życia. Liczba dzieci, które nie ukończyły tego wieku nie podlega ograniczeniom.
2.
Dane osób towarzyszących, w zakresie nieprzekraczającym imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz nazwy i numeru dokumentu potwierdzającego tożsamość, funkcjonariusz przekazuje Kierownikowi przed planowanym rozpoczęciem pobytu.
3.
Odpowiedzialność za osoby towarzyszące ponosi funkcjonariusz, który je zgłosił.
§  19.
1.
Rozliczenie kosztów pobytu indywidualnego funkcjonariusza oraz osób mu towarzyszących, odbywa się na poziomie rzeczywistych i szacunkowych kosztów.
2.
Do kosztów rzeczywistych zalicza się w szczególności koszty posiłków oraz prania pościeli i ręczników.
3.
Do kosztów szacunkowych zalicza się koszty utrzymania Ośrodka, w szczególności zużytych mediów.
4.
Pobyt dzieci niekorzystających z posiłków i pościeli Ośrodka jest do ukończenia przez nie trzeciego roku życia bezpłatny.
5.
Płatności za pobyt indywidualny dokonuje się w formie:
1)
gotówkowej w kasie CBA przy al. Ujazdowskich 9 w Warszawie,
2)
przelewu na rachunek CBA wskazy w nocie obciążeniowej wystawionej przez Kierownika lub osobę przez niego upoważnioną.
6.
Potwierdzeniem rozliczenia jest dowód wpłaty, wystawiany w kasie CBA lub dokument potwierdzenia przelewu.
§  20.
1.
Jednostkowe koszty pobytu indywidualnego oblicza się według wzoru określonego w załączniku.
2.
Koszty pobytu indywidualnego podawane są do wiadomości w formie powszechnie dostępnego komunikatu, w terminie do:
1)
31 maja - w odniesieniu do kosztów pobytu indywidualnego obowiązujących w okresie zimowym liczonym od 1 października do 31 marca roku następującego po roku ogłoszenia;
2)
30 listopada - w odniesieniu do kosztów pobytu indywidualnego obowiązujących w okresie letnim liczonym od 1 kwietnia do 30 września roku następującego po roku ogłoszenia.
3.
Za obliczanie wysokości kosztów pobytu w Ośrodku oraz ich publikowanie odpowiada dyrektor BL CBA

Rozdział  6.

Zaciąganie zobowiązań przez Kierownika

§  21.
1.
Kierownik ośrodka, na podstawie imiennego upoważnienia wydanego przez Szefa CBA, ma prawo zaciągać w jego imieniu i na jego rzecz, zobowiązania do wysokości 5.000 zł, w tym także prowadzić rozliczenia z tytułu podatków lokalnych, na zasadach określonych w odrębnych przepisach.
2.
Ośrodek może posiadać subkonto, które jest zasilane na podstawie pisemnego wniosku Kierownika, składanego do Biura Finansów CBA.
3.
Wniosek, o którym mowa w ust. 2, wymaga zatwierdzenia przez dyrektora Biura Finansów CBA po uprzednim zabezpieczeniu środków finansowych, w budżecie ośrodka, zgodnie z zasadami określonymi w odrębnych przepisach.
§  22.
Przepisy § 23-27 zarządzenia nr 38/12 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 27 grudnia 2012 r. w sprawie określenia zasad obiegu i kontroli dokumentów finansowo-księgowych w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym stosuje się odpowiednio.

Rozdział  7.

Przepisy końcowe

§  23.
Traci moc zarządzenie nr 7/13 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 15 kwietnia 2013 r. w sprawie organizacji Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lucieniu.
§  24.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Załącznik Nr  1

 Sposób obliczania jednostkowych kosztów pobytu indywidualnego

Gdzie:

JKPI - oznacza jednostkowy koszt pobytu indywidualnego, zaokrąglony do pełnych dziesiątych złotego -obliczany odpowiednio dla okresu letniego (od 1 kwietnia do 30 września danego roku) lub zimowego (od 1 października danego roku do 31 marca roku następnego);

Kr - oznacza koszty rzeczywiste dla danego okresu - odpowiednio letniego lub zimowego;

Ks - oznacza jednostkowe koszty szacunkowe;

Ld - oznacza liczbę dni danego okresu - odpowiednio letniego lub zimowego;

Lm - oznacza liczbę miejsc noclegowych w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym CBA w Lucieniu.

CBA w Lucieniu.