Określenie zasad i organizacji dostępu do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz ruchu pojazdów w tych obiektach.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.CBA.2011.1.49

Akt utracił moc
Wersja od: 28 czerwca 2011 r.

DECYZJA Nr 193/11
SZEFA CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO
z dnia 28 czerwca 2011 r.
w sprawie określenia zasad i organizacji dostępu do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz ruchu pojazdów w tych obiektach

Na podstawie § 1 statutu Centralnego Biura Antykorupcyjnego, stanowiącego załącznik do zarządzenia nr 72 Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 października 2010 r. w sprawie nadania statutu Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu (M. P. Nr 76, poz. 953), postanawia się, co następuje:

Rozdział  I

Przepisy ogólne

§  1.
Decyzja określa:
1)
zasady i organizację dostępu funkcjonariuszy do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zwanego dalej "CBA";
2)
zasady i organizację dostępu gości do obiektów CBA;
3)
zasady ruchu pojazdów w obiektach CBA;
4)
zasady wnoszenia i wynoszenia bagażu, urządzeń oraz przedmiotów niebezpiecznych niestanowiących mienia CBA do obiektów CBA.
§  2.
Użyte w decyzji określenia oznaczają:
1)
decyzja o ochronie obiektów - decyzję nr 192/11 Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego z dnia 28 czerwca 2011 r. w sprawie organizacji ochrony obiektów oraz służby ochrony w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym;
2)
delegatura - jednostkę organizacyjną CBA, o której mowa w § 3 ust. 1 pkt 14-24 statutu CBA;
3)
funkcjonariusz - funkcjonariusza lub pracownika CBA;
4)
gość - osobę niebędącą funkcjonariuszem przebywającą w obiekcie;
5)
jednostka organizacyjna - jednostkę organizacyjną, o której mowa w § 3 ust. 1 statutu CBA;
6)
kierownik jednostki organizacyjnej odpowiedzialny za ochronę obiektu - kierownika, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 i 3 decyzji o ochronie obiektów;
7)
obiekt - nieruchomość będącą w zarządzie CBA;
8)
pojazd służbowy - pojazd stanowiący własność bądź użytkowany przez CBA;
9)
przedmiot niebezpieczny - rzecz niestanowiąca mienia CBA, mogąca stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia CBA, w szczególności broń palną, materiały wybuchowe, łatwopalne lub trujące, ostre narzędzia;
10)
służba - służbę i pracę w CBA;
11)
służba ochrony - służbę ochrony, o której mowa w § 2 pkt 5 decyzji o ochronie obiektów;
12)
urządzenie - przedmiot niestanowiący mienia CBA, umożliwiający przetwarzanie, przenoszenie lub przekazywanie danych lub rejestrację obrazu lub dźwięku.

Rozdział  II

Zasady dostępu funkcjonariuszy do obiektów

§  3.
1.
Funkcjonariusz jest uprawniony do przebywania w obiekcie w zakresie określonym w przyznanym uprawnieniu, na podstawie otrzymanego identyfikatora.
2.
Uprawnienie, o którym mowa w ust. 1, jest przyznawane, zmieniane lub odbierane przez kierownika jednostki organizacyjnej odpowiedzialnego za ochronę obiektu na podstawie pisemnego wniosku kierownika jednostki organizacyjnej, w której funkcjonariusz pełni służbę, z zastrzeżeniem § 4 ust. 1.
3.
W przypadku konieczności uzyskania przez funkcjonariusza uprawnienia do przebywania w pomieszczeniu przeznaczonym dla innej jednostki organizacyjnej, niż ta, w której pełni służbę, wniosek, o którym mowa w ust. 2, musi zostać również zaakceptowany przez kierownika tej innej jednostki.
4.
Warunek, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy pomieszczeń wykorzystywanych jako sekretariaty jednostek organizacyjnych oraz innych pomieszczeń ogólnodostępnych, w szczególności kasy czy kancelarii ogólnej.
5.
Początkowe uprawnienia do dostępu do podstawowych ciągów komunikacyjnych obiektu, z wyłączeniem części obiektu zastrzeżonych przez kierownika jednostki organizacyjnej CBA, przyznaje kierownik jednostki organizacyjnej odpowiedzialny za ochronę obiektu na podstawie zaświadczenia o przyjęciu do służby.
6.
Wzór wniosku o przyznanie, zmianę lub odebranie uprawnień określa, indywidualnie dla każdego obiektu, kierownik jednostki organizacyjnej odpowiedzialny za ochronę obiektu.
§  4.
1.
Wniosek o odebranie uprawnień w stosunku do każdego funkcjonariusza może również złożyć, najpóźniej w dniu ustania stosunku służby albo zawieszenia funkcjonariusza w czynnościach służbowych, dyrektor Biura Kadr i Szkolenia CBA;
2.
Kierownik jednostki organizacyjnej odpowiedzialny za ochronę obiektu może w przypadkach uzasadnionych ochroną obiektu lub ochroną informacji służbowych odebrać funkcjonariuszowi uprawnienia bez wniosku, o którym mowa w § 3 ust. 2.
§  5.
1.
Funkcjonariusz nieposiadający przyznanego identyfikatora jest obowiązany na żądanie służby ochrony potwierdzić swoje uprawnienia do przebywania w obiekcie okazując legitymację służbową albo legitymację pracownika.
2.
Po zweryfikowaniu uprawnień funkcjonariusza, o których mowa w ust. 1, służba ochrony wydaje identyfikator zastępczy.
3.
W przypadku niedysponowania przez funkcjonariusza identyfikatorem i legitymacją służbową lub pracowniczą, otrzymuje on dostęp do obiektu na zasadach określonych dla gości.
§  6.
1.
Identyfikatory podlegają ewidencjonowaniu oraz są wydawane i odbierane za potwierdzeniem w postaci czytelnego podpisu funkcjonariusza.
2.
Ewidencja, o której mowa w ust. 1, jest prowadzona w formie papierowej lub elektronicznej i zawiera:
1)
unikalny znak identyfikujący użytkowany identyfikator;
2)
imię i nazwisko funkcjonariusza, któremu go wydano;
3)
zakres uprawnień przyznanych funkcjonariuszowi.
3.
Sposób prowadzenia ewidencji i zakres danych w niej zawartych oraz sposób przechowywania wniosków muszą zapewniać rozliczalność identyfikatorów oraz pozwalać w sposób niewymagający nadmiernych kosztów, czasu lub działań na ustalenie:
1)
prawidłowości wprowadzonych do ewidencji danych;
2)
daty przyznania lub cofnięcia uprawnień;
3)
dat poszczególnych zmian uprawnień i ich zakresów;
4)
daty wydania identyfikatora i daty jego zwrotu;
5)
innych obiektów, w których identyfikatorom przypisano dodatkowe uprawnienia.
4.
O przyznaniu, zmianie lub odebraniu uprawnień oraz o zwrocie identyfikatora, w innym obiekcie niż ten, w którym go wydano, należy powiadomić pisemnie kierownika jednostki organizacyjnej, w której ten identyfikator został zaewidencjonowany. Odebrane potwierdzenie załącza się do ewidencji.

Rozdział  III

Zasady dostępu gości do obiektów

§  7.
1.
Wstęp gości do obiektów odbywa się na podstawie przepustek.
2.
Bez konieczności posiadania przepustki, a także legitymowania się dokumentem potwierdzającym tożsamość wstęp do obiektów mają:
1)
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej;
2)
Prezes Rady Ministrów;
3)
ministrowie i kierownicy urzędów centralnych zgłoszeni przez funkcjonariusza Gabinetu Szefa CBA lub funkcjonariusza prowadzącego obsługę sekretariatu innej jednostki organizacyjnej
-
wraz z osobami towarzyszącymi.
3.
Przepis ust. 2 stosuje się w sytuacjach nadzwyczajnych do osób, których obecność jest niezbędna do usunięcia zagrożenia związanego z sytuacją nadzwyczajną.
§  8.
1.
Ruch gości odbywa się przez Biuro Przepustek, które stanowi wyznaczoną część obiektu przeznaczoną do obsługi gości.
2.
Przepisu ust. 1 nie stosuje się w stosunku do gości Szefa CBA lub jego zastępców, zgłaszanych przez dyrektora lub sekretariat Gabinetu Szefa CBA oraz osób, o których mowa w § 7 ust. 2 i 3.
§  9.
1.
Obecność gości w obiekcie służba ochrony odnotowuje w książce wizyt wraz ze wskazaniem numeru przepustki, o ile została ona wydana.
2.
W stosunku do osób, o których mowa w § 7 ust. 3, obowiązku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się.
3.
Wzór książki wizyt stanowi załącznik nr 1.
§  10.
1.
Przepustki dla gości mogą mieć charakter jednorazowy lub okresowy.
2.
Przepustki jednorazowe wydaje się na czas nie dłuższy niż jeden dzień.
3.
Przepustki okresowe są wydawane na okres nie dłuższy niż do końca roku kalendarzowego, w którym je wydano. Przepustki okresowe wydaje się najpóźniej w dniu pierwszego wejścia lub wjazdu na teren obiektu.
4.
Przepustki każdorazowo podlegają zwrotowi przy opuszczeniu obiektu.
5.
Przepustka jest ważna tylko na warunkach określonych we wniosku o jej wydanie, a jej wzór określa kierownik jednostki organizacyjnej odpowiedzialny za ochronę obiektu.
§  11.
1.
Przepustki wydaje służba ochrony na podstawie wniosku kierownika jednostki organizacyjnej lub osoby przez niego upoważnionej.
2.
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, zawiera:
1)
miejscowość i datę;
2)
imię i nazwisko gościa;
3)
rodzaj przepustki oraz okres jej ważności;
4)
termin wizyty, w miarę możliwości z uwzględnieniem planowanej godziny przybycia gościa i czasu trwania wizyty;
5)
wskazanie części obiektu, w której będzie przebywał gość;
6)
wskazanie funkcjonariusza odpowiedzialnego za pobyt gościa wraz z jego numerem telefonu służbowego;
7)
podpis kierownika jednostki organizacyjnej lub osoby przez niego upoważnionej.
3.
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, może również zawierać informacje, o których mowa w § 15 ust. 2 oraz § 20 ust. 2.
4.
Zwolnienie z obowiązku posiadania przepustki gości, o których mowa w § 7 ust. 2, nie wyłącza obowiązku złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 1, w celu zaewidencjonowania pobytu gościa w obiekcie.

Rozdział  IV

Zasady ruchu pojazdów w obiektach

§  12.
1.
Pojazdami służbowymi można poruszać się na terenie obiektu w zakresie uprawnień przyznanych na dany pojazd na podstawie przepustki.
2.
Zasady dotyczące wnioskowania o przyznanie identyfikatorów i przepustek oraz ich ewidencjonowania, o których mowa w § 3 ust. 1 i 2, § 5, § 7 oraz § 10 i 11 ust. 2 decyzji, stosuje się odpowiednio do przepustek.
§  13.
1.
Miejsca parkingowe nieobjęte przydzieleniem uprawnień, o których mowa w § 12 ust. 1, wykorzystuje się jako miejsca rezerwowe do parkowania jednorazowego.
2.
Uprawnienia do jednorazowego wjazdu lub parkowania pojazdu służbowego realizowane są na podstawie zezwolenia szefa zmiany służby ochrony lub innego funkcjonariusza, wyznaczonego przez kierownika jednostki organizacyjnej odpowiedzialnego za ochronę obiektu, stosownie do aktualnych możliwości parkingowych.
§  14.
1.
Za zgodą kierownika jednostki organizacyjnej, odpowiedzialnego za ochronę obiektu, dopuszczalny jest wjazd i parkowanie na terenach obiektów pojazdów niesłużbowych.
2.
Przyznawanie i cofanie uprawnień do wjazdu i parkowania pojazdów niesłużbowych odbywa się na zasadach dotyczących wjazdu i parkowania pojazdów służbowych.
3.
Parkowanie pojazdów niesłużbowych na terenie obiektu dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach, zgodnie z uprawnieniami oraz w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa lub utrudniania ruchu pojazdów lub pieszych.
§  15.
1.
Wjazd pojazdów niesłużbowych z gośćmi na teren obiektu należy poprzedzić zgłoszeniem tego faktu służbie ochrony.
2.
Zgłoszenie, o którym mowa w ust. 1, powinno nastąpić najpóźniej na 2 godziny przed planowanym wjazdem i zawierać następujące dane:
1)
marka, numer rejestracyjny;
2)
imiona i nazwiska gości znajdujących się w pojeździe;
3)
godzina przyjazdu i przewidywany czas trwania wizyty.
3.
W przypadku, o którym mowa w § 7 ust. 3, obowiązku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się.

Rozdział  V

Zasady wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych, urządzeń i bagażu do obiektów

§  16.
1.
Wnoszenie i używanie prywatnych urządzeń i przedmiotów niebezpiecznych w obiektach jest zabronione, z zastrzeżeniem ust. 3-5.
2.
Na czas pobytu w obiekcie należy umożliwić funkcjonariuszowi przekazanie do depozytu urządzeń i przedmiotów niebezpiecznych.
3.
Wnoszenie przedmiotów, o których mowa w ust. 1, jest dopuszczalne za zgodą kierownika jednostki organizacyjnej odpowiedzialnego za ochronę obiektu, wydaną po rozpatrzeniu wniosku zainteresowanego funkcjonariusza, przekazanego drogą służbową.
4.
Prywatny telefon komórkowy może być wniesiony do obiektu bez konieczności uzyskania zgody, o której mowa w ust. 3.
5.
Prywatny telefon komórkowy nie może być używany w obiekcie do dokonywania rejestracji audio-wideo, prowadzenia wideorozmów i wysyłania wiadomości multimedialnych (mms).
6.
Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 3, stanowi załącznik nr 2.
§  17.
1.
Na żądanie służby ochrony funkcjonariusz jest obowiązany okazać swój bagaż, prywatne urządzenie lub przedmiot niebezpieczny.
2.
W uzasadnionych przypadkach, służba ochrony może żądać przekazania do depozytu rzeczy, o których mowa w ust. 1, na czas pobytu funkcjonariusza w obiekcie.
3.
Depozyt i ewidencję rzeczy przyjętych do depozytu prowadzi służba ochrony.
§  18.
1.
Wnoszenie przez gościa urządzenia, bagażu lub przedmiotu niebezpiecznego do obiektu jest zabronione.
2.
Gościowi na czas pobytu w obiekcie należy umożliwić przekazanie do depozytu bagażu, przedmiotu niebezpiecznego lub urządzenia.
§  19.
1.
Szef CBA lub osoba przez niego upoważniona oraz kierownik jednostki organizacyjnej odpowiedzialny za ochronę obiektu może zezwolić na wniesienie przez gościa do obiektu przedmiotów, o których mowa w § 18, albo na całkowite wyłączenie z procedury sprawdzenia gościa przez służbę ochrony.
2.
O zezwoleniu, o którym mowa w ust. 1, informuje się służbę ochrony, wskazując:
1)
datę jego wydania,
2)
imię i nazwisko gościa, którego zezwolenie dotyczy,
3)
nazwę i rodzaj oraz dane identyfikujące wnoszone urządzenie, bagaż lub przedmiot niebezpieczny albo informację "bez sprawdzenia".
3.
Bez zezwolenia i sprawdzenia, o którym mowa w ust. 1, do obiektów CBA mają dostęp osoby, o których mowa w § 7 ust. 2.
§  20.
1.
Kierownik jednostki organizacyjnej lub osoba przez niego upoważniona może zwrócić się do kierownika jednostki organizacyjnej odpowiedzialnej za ochronę obiektu z wnioskiem o wydanie zezwolenia, o którym mowa w § 19.
2.
We wniosku, o którym mowa w ust. 1, podaje się informacje, o których mowa w § 19 ust. 2 pkt 2 i 3.
3.
Zezwolenie lub odmowę jej wydania odnotowuje się na wniosku, który podlega przekazaniu służbie ochrony. O wydanym rozstrzygnięciu informuje się kierownika, o którym mowa w ust. 1.

Rozdział  VI

Uprawnienia i obowiązki osób przebywających w obiektach

§  21.
Służba ochrony jest uprawniona do:
1)
kontroli przedmiotów niebezpiecznych, urządzeń i bagażu w celu oceny zagrożenia związanego z ich wniesieniem, używaniem lub wyniesieniem, w tym sprawdzenia ich przy użyciu odpowiedniego sprzętu;
2)
kontroli pojazdów, o których mowa w § 12 ust. 1, § 14 ust. 1 oraz § 15 ust. 1;
3)
żądania pozostawienia w depozycie przedmiotów niebezpiecznych, urządzeń oraz bagażu;
4)
żądania okazania identyfikatora lub przepustki, w przypadku ich wydania;
5)
uniemożliwienia wstępu do obiektu funkcjonariuszowi, który odmawia podporządkowania się zasadom określonym w decyzji;
6)
uniemożliwienia wjazdu lub żądania usunięcia z obiektu pojazdu poruszającego się w sposób niezgodny z zasadami określonymi w decyzji.
§  22.
Funkcjonariusz jest obowiązany:
1)
podporządkować się poleceniom służby ochrony;
2)
nosić w widocznym miejscu identyfikator, o którym mowa w § 3 ust. 1, podczas przebywania w obiekcie;
3)
bez wezwania okazywać służbie ochrony przepustkę przy wjeździe do obiektu oraz umieszczać ją za przednią szybą pojazdu podczas wjazdu i parkowania na terenie obiektu;
4)
niezwłocznie zgłosić bezpośredniemu przełożonemu i służbie ochrony fakt utraty identyfikatora lub przepustki;
5)
parkować pojazd na wyznaczonym miejscu, zgodnie z nadanymi uprawnieniami oraz w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa lub utrudniania ruchu innych pojazdów lub pieszych.
§  23.
1.
W przypadku odmowy wykonania przez funkcjonariusza czynności poleconych przez służbę ochrony, może ona:
1)
ponownie wezwać funkcjonariusza do wykonania poleconych czynności;
2)
wezwać funkcjonariusza do pozostania na miejscu, z jednoczesnym powiadomieniem odpowiednich przełożonych;
3)
w przypadku niezastosowania się do wezwania, o którym mowa w pkt 2, podjąć czynności w celu uniemożliwienia funkcjonariuszowi, stosownie do okoliczności, wejścia lub wyjścia z obiektu.
2.
Służba ochrony sporządza notatkę służbową z przebiegu zdarzenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 i 3.
§  24.
Służba ochrony jest uprawniona do żądania od gościa:
1)
okazania przedmiotów niebezpiecznych, urządzeń i bagażu w celu oceny zagrożenia związanego z ich wniesieniem, używaniem lub wyniesieniem oraz umożliwienia sprawdzenia ich przy użyciu odpowiedniego sprzętu;
2)
umożliwienia kontroli osobistej przy użyciu specjalistycznego sprzętu;
3)
umożliwienia kontroli pojazdu wjeżdżającego i wyjeżdżającego z terenu obiektu;
4)
pozostawienia w depozycie urządzenia, bagażu lub przedmiotu niebezpiecznego;
5)
okazania dokumentu tożsamości.
§  25.
1.
Gościa informuje się o obowiązku:
1)
przestrzegania zasad postępowania określonych w decyzji;
2)
podporządkowania się poleceniom służby ochrony oraz funkcjonariusza wyznaczonego do asystowania;
3)
okazania dokumentu tożsamości na żądanie służby ochrony;
4)
noszenia w widocznym miejscu przepustki, o której mowa w § 7 ust. 1, przez cały czas trwania wizyty;
5)
poruszania się tylko w asyście funkcjonariusza;
6)
zwrotu wydanych przepustek;
7)
odbioru pozostawionego depozytu.
2.
W przypadkach uzasadnionych rodzajem wykonywanych prac na rzecz CBA, gość może poruszać się bez asysty w częściach obiektu, do których uzyskał dostęp na podstawie przepustki.
3.
Gość przebywający w obiekcie, na warunkach określonych w ust. 2, jest obowiązany każdorazowo zgłaszać służbie ochrony fakt opuszczenia tego obiektu lub tej jego części, do której otrzymał dostęp.
4.
O obowiązkach, o których mowa w ust. 1, informują gościa odpowiednio:
1)
funkcjonariusz wyznaczony do asystowania;
2)
organizator spotkania;
3)
koordynator prac wykonywanych na rzecz CBA;
4)
służba ochrony.
§  26.
1.
Odmowa realizacji obowiązków, o których mowa § 25 ust. 1, powoduje utratę uprawnień do przebywania na terenie obiektu.
2.
W przypadkach, o których mowa w ust. 1, służba ochrony podejmuje działania zmierzające do uniemożliwienia gościowi wstępu do obiektu lub niezwłocznego jego opuszczenia.
§  27.
Kierownik jednostki organizacyjnej odpowiedzialny za ochronę obiektu może wprowadzić w podległym mu obiekcie szczegółową instrukcję dotyczącą zasad ruchu gości i pojazdów niesłużbowych.

Rozdział  VII

Przepisy końcowe

§  28.
Decyzji nie stosuje się do bagażu, przedmiotów niebezpiecznych, urządzeń i innych rzeczy niestanowiących własności CBA, zabezpieczonych lub przejętych przez funkcjonariuszy w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych.
§  29.
Ewidencje dokumentujące ruch osób, prowadzone na podstawie § 14 pkt 3 decyzji nr 39/08 z dnia 27 sierpnia 2008 r. w sprawie określenia zasad ruchu gości i pojazdów niesłużbowych na obszarach i w obiektach Centralnego Biura Antykorupcyjnego (Dz. Urz. Nr 3 poz. 37 oraz z 2010 r. Nr 1 poz. 35 i Nr 2 poz. 87), mogą być wykorzystywane do wyczerpania zapasów, pod warunkiem, że zakres ujmowanych w nich informacji będzie odpowiadał zakresowi określonemu dla książki wizyt, o której mowa w § 10 niniejszej decyzji.
§  30.
Traci moc:
1)
decyzja nr 38/08 z dnia 27 sierpnia 2008 r. w sprawie określenia zasad ruchu funkcjonariuszy i pracowników oraz pojazdów służbowych Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a także pojazdów stanowiących własność bądź używanych przez funkcjonariuszy i pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego na obszarach i w obiektach Centralnego Biura Antykorupcyjnego;
2)
decyzja nr 39/08 z dnia 27 sierpnia 2008 r. w sprawie określenia zasad ruchu gości i pojazdów niesłużbowych na obszarach i w obiektach Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
§  31.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

KSIĄŻKA WIZYT

(pieczęć nagłówkowa)

ROZPOCZĘTO DNIA: ...............

ZAKOŃCZONO DNIA: ............

Lp.Godzina przybyciaImię i nazwisko gościaDokument seria i numerDo kogo udaje się gośćGodzina zakończenia wizytyPodpis lub nr funkcjonariuszaNr depozytuUwagi*
123456789

* np. Numer przepustki gościa, kontrola pirotechniczna tak/nie, inne

............/............

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WNIOSEK

(miejscowość i data)

o wydanie zgody na jednorazowe wniesienie/okresowe wnoszenie* do obiektu Centralnego Biura Antykorupcyjnego .....................................................................................

(wskazanie obiektu CBA)

przedmiotów niebezpiecznych/urządzeń*

Na podstawie § 16 ust. 3 decyzji Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego nr 193/11 z dnia 28 czerwca 2011 r. w sprawie określenia zasad i organizacji dostępu do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz ruchu pojazdów w tych obiektach wnoszę o wydanie zezwolenia na jednorazowe wniesienie/okresowe wnoszenie* niżej wymienionych przedmiotów:

Lp.Imię i nazwisko dysponenta przedmiotuNazwa/rodzaj przedmiotu/unikalny nr wnoszonego egzemplarzaOkres przyznanego uprawnienia:

........................................................................................................................................

(imienna pieczęć i podpis kierownika wnioskującej jednostki organizacyjnej CBA)

WYRAŻAM ZGODĘ/NIE WYRAŻAM ZGODY*

........................................................................................

(data, imienna pieczęć i podpis kierownika jednostki

organizacyjnej odpowiedzialnego za ochronę obiektu)

______

* niepotrzebne skreślić