Określenie dokumentów stwierdzających pełnienie służby w warunkach uzasadniających podwyższenie emerytury policyjnej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MSW.1996.9.60

Akt utracił moc
Wersja od: 26 maja 1996 r.

ZARZĄDZENIE Nr 62
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 26 lipca 1996 r.
w sprawie określenia dokumentów stwierdzających pełnienie służby w warunkach uzasadniających podwyższenie emerytury policyjnej.

Na podstawie § 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 lutego 1995 r. w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur funkcjonariuszy Policji, Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej (Dz. U. Nr 21, poz. 114) - zarządza się, co następuje:
§  1.
Zarządzenie dotyczy funkcjonariuszy Policji, Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, zwanych dalej "funkcjonariuszami".
§  2.
Dokumentem stwierdzającym pełnienie przez funkcjonariusza służby w warunkach uzasadniających podwyższenie emerytury policyjnej jest rozkaz personalny, zwany dalej "rozkazem", wydany przez przełożonego właściwego w sprawach osobowych.
§  3.
1.
Rozkaz powinien zawierać:
1)
nazwisko i imię funkcjonariusza, jego stopień i numer identyfikacyjny oraz imię ojca,
2)
stanowisko,
3)
miejsce pełnienia służby lub jednostkę organizacyjną,
4)
dokładne określenie czasu i przebiegu służby w warunkach uzasadniających podwyższenie emerytury policyjnej,
5)
datę wydania rozkazu,
6)
oznaczenie i podpis przełożonego w sprawach osobowych.
§  4.
1.
Rozkaz wydaje się na podstawie akt osobowych funkcjonariusza oraz innych dokumentów dotyczących przebiegu służby, a w szczególności: dziennika lotów, dziennika prac nurka, książki skoków spadochronowych, książki interwencji pirotechnicznych, książki podziału bojowego jednostki, książki wydarzeń jednostki, notatnika służbowego, imiennych kart rocznych służby.
2.
Wyciągi z dokumentów, o których mowa w ust. 1, poświadczone przez kierownika właściwej jednostki organizacyjnej, włącza się do akt osobowych funkcjonariusza.
§  5.
1.
Pierwszy rozkaz, uwzględniający okresy służby do końca 1995 r., wydaje się w terminie do dnia 31 grudnia 1996 r.
2.
Rozkaz, uwzględniający kolejne roczne okresy służby, wydaje się w terminie do dnia 31 marca każdego roku - za rok ubiegły.
3.
W razie zwolnienia funkcjonariusza ze służby albo przeniesienia go do innej jednostki organizacyjnej, rozkaz wydaje się nie później niż w dniu zwolnienia albo przeniesienia.
§  6.
1.
Terminów określonych w § 5 nie stosuje się do rozkazów dotyczących funkcjonariuszy:
1)
pełniących służbę na froncie w czasie wojny oraz w strefie działań wojennych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w składzie polskich kontyngentów do misji specjalnych organizacji międzynarodowych,
2)
oddelegowanych do wykonywania zadań służbowych poza resortem spraw wewnętrznych,
3)
wykonujących czynności operacyjno-rozpoznawcze lub kierujących takimi czynnościami w służbie wywiadowczej za granicą.
2.
Rozkazy dotyczące służby wyszczególnionej w ust. 1:
1)
pkt 1 i 2 wydaje się po zakończeniu tej służby,
2)
pkt 3 wydaje się na wniosek zainteresowanego funkcjonariusza przed zwolnieniem go ze służby.
3.
Do rozkazów dotyczących funkcjonariuszy, o których mowa w ust. 1 pkt 3, nie stosuje się przepisów § 3 ust. 1 pkt 2, 3, 4, a nadto w rozkazie tym nie wyszczególnia się stopnia i numeru identyfikacyjnego, a zamiast dokładnego określenia czasu i przebiegu służby w warunkach uzasadniających podwyższenie emerytury stwierdza się wyłącznie łączny okres służby, w czasie którego funkcjonariusz wykonywał czynności uzasadniające podwyższenie emerytury policyjnej o 1% za każdy rok tej służby.
§  7.
W stosunku do funkcjonariuszy zwolnionych ze służby po dniu 25 maja 1994 r., a przed wejściem w życie zarządzenia, rozkaz uwzględniający cały okres służby, wydaje się do dnia 30 października 1996 r.
§  8.
1.
Rozkaz sporządza się w 2 egzemplarzach, z których jeden doręcza się za pokwitowaniem funkcjonariuszowi, a drugi włącza do jego akt osobowych.
2.
Rozkaz dotyczący funkcjonariusza, o którym mowa w 6 ust. 1 pkt 3 włącza się do akt osobowych na wniosek funkcjonariusza.
§  9.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą, od dnia 26 maja 1994 r.