Ogłoszenie "Programu dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań w zakresie szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych w roku 2017".

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MSiT.2017.11

Akt utracił moc
Wersja od: 26 stycznia 2016 r.

DECYZJA Nr 6
MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI 1
z dnia 25 stycznia 2017 r.
w sprawie ogłoszenia "Programu dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań w zakresie szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych w roku 2017".

Na podstawie art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 471 z późn. zm.) oraz § 10 ust. 1 i 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 18 grudnia 2015 roku w sprawie przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Dz. U. poz. 2252) ustala się, co następuje:
§  1. 
Ogłasza się "Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań wzakresie szkolenia iwspółzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego wAkademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych wroku 2017", stanowiący załącznik do niniejszej decyzji.
§  2. 
Decyzja wchodzi wżycie zdniem następującym po dniu ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

PROGRAM DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ ZADAŃ W ZAKRESIE SZKOLENIA I WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY, REALIZOWANEGO W AKADEMICKICH CENTRACH SZKOLENIA SPORTOWEGO, WOJSKOWYCH CENTRACH SZKOLENIA SPORTOWEGO, OŚRODKACH SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH W ROKU 2017

Na podstawie art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 471 z późn. zm.) oraz § 10 ust. 1 i 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 18 grudnia 2015 roku w sprawie przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Dz. U. poz. 2252), zwanego dalej "rozporządzeniem", ogłasza się "Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań w zakresie szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych w roku 2017", zwany dalej "Programem".

I. 

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

Minister Sportu i Turystyki, zwany dalej "Ministrem", w roku 2017 przyznaje, w ramach posiadanych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, zwanego dalej "FRKF", dofinansowanie na realizację zadań z obszaru szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, zwanych dalej "ACSS", Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, zwanych dalej "WCSS" i Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych, zwanych dalej "OSSM LZS".

1. Celem Programu jest:

1) zapewnienie zawodnikom optymalnych warunków szkolenia, możliwości podnoszenia poziomu sportowego oraz przygotowania do udziału we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym w sportach i konkurencjach indywidualnych ujętych w programie igrzysk olimpijskich;

2) awans reprezentacji Polski w klasyfikacjach: medalowej i punktowej na międzynarodowych zawodach mistrzowskich.

2. Realizacja celów nastąpi poprzez realizację zadań o których mowa w dziale III Rodzaje zadań przewidzianych do realizacji.

3. Dofinansowanie szkolenia zawodników odbywać się będzie niezależnie od ich udziału w innych zadaniach zleconych przez Ministra z uwzględnieniem uczestnictwa zawodnika tylko w jednej akcji w danym czasie.

II. 

PODMIOTY UPRAWNIONE DO UZYSKANIA DOFINANSOWANIA I DOPUSZCZALNE FORMY SZKOLENIA

1. Wnioski na realizację zadań objętych Programem mogą składać stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie kultury fizycznej i sportu w środowisku akademickim, wojskowym lub wiejskim, zwane dalej "stowarzyszeniami".

2. W ramach Programu, dopuszcza się realizację zadań w:

1) ACSS określonych przez stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie kultury fizycznej i sportu w środowisku akademickim,

2) WCSS określonych przez stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie kultury fizycznej i sportu w środowisku wojskowym,

3) OSSM LZS określonych przez stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie kultury fizycznej i sportu w środowisku wiejskim.

III. 

RODZAJE ZADAŃ PRZEWIDZIANYCH DO REALIZACJI

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w ACSS, WCSS i OSSM LZS.

IV. 

WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJĘ PROGRAMU

a. Na realizację Programu Minister w 2017 roku przeznacza kwotę 15 200 000,00 zł ujętą w projekcie ustawy budżetowej na rok 2017.

b. W przypadku zmniejszenia przychodów z FRKF w stosunku do założonego planu, Minister może zmienić kwotę przyznanego dofinansowania, na warunkach określonych w umowie.

V. 

WARUNKI UDZIELANIA DOFINANSOWANIA I JEGO WYSOKOŚĆ

1. Wniosek na realizację zadania należy złożyć w terminie określonym w dziale X.

2. Wymogi formalne wniosku z zakresu rozwijania sportu i aktywności fizycznej określa § 12 rozporządzenia.

3. Załącznikami do wniosku są:

1) preliminarz kosztów bezpośrednich i pośrednich - zestawienie zbiorcze;

2) harmonogram planowanych działań;

3) preliminarz kosztów pośrednich;

4) kryteria powoływania zawodników do ACSS, WCSS, OSSM LZS opracowane przez stowarzyszenia, o których mowa w pkt II.1 i zaopiniowane przez Zespół Metodyczno- Szkoleniowy 2 , zwany dalej "Zespołem";

5) ramowy program szkolenia oraz regulamin szkolenia zawodników powołanych do ACSS, WCSS, OSSM LZS,

6) statut wnioskodawcy.

4. Formularz wniosku w wersji papierowej składa się wraz z załącznikami wymienionymi w ust. 3.

5. Wzór wniosku o dofinansowanie zadań w ramach Programu, a także wzór umowy na realizację zadania oraz wzory załączników do wniosku i umowy, zostaną udostępnione na stronie internetowej MSiT oraz w BIP.

6. Dokumentacja musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania wnioskodawcy.

7. Kopie dokumentów załączanych do wniosku należy opatrzyć poświadczeniem "za zgodność z oryginałem" (podpisują te same osoby uprawnione do reprezentowania wnioskodawcy). Dokumenty niespełniające tego wymogu nie będą uwzględniane.

8. Wniosek musi określać finansowy wkład własny wnioskodawcy lub z innych źródeł w realizację zadania w wysokości nie niższej niż 10 % ogólnych kosztów zadania. Wkład ten nie może być finansowany ze środków przekazanych przez MSiT w ramach innych zadań.

9. Wysokość kosztów pośrednich nie może przekroczyć 10 % kosztów bezpośrednich przyznanego dofinansowania.

10. Podział środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań w:

1) ACSS, o których mowa w dziale II, ust. 2, pkt 1, dokonany zostanie z uwzględnieniem liczby i poziomu sportowego zawodników zakwalifikowanych do szkolenia oraz udziału klubów - realizatorów programu w rankingu Zarządu Głównego stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym działającego w zakresie kultury fizycznej i sportu w środowisku akademickim,

2) WCSS, o których mowa w dziale II, ust. 2, pkt 2 oraz OSSM LZS, o których mowa w dziale II, ust. 2, pkt 3 - dokonany zostanie z uwzględnieniem liczby i poziomu sportowego zawodników zakwalifikowanych do szkolenia w roku 2017.

11. W ramach posiadanych środków Minister może udzielić dodatkowego dofinansowania w ramach realizowanego zadania na warunkach określonych w niniejszym Programie, z następującymi zastrzeżeniami:

1) Minister w celu rozpatrzenia zasadności wystąpienia o dodatkowe dofinansowanie powoła Komisję w MSiT;

2) Komisja przedłoży rekomendację odnośnie proponowanej wysokości dofinansowania;

3) rozstrzygnięcie o wysokości udzielonego dofinansowania podejmuje Minister. Od rozstrzygnięcia Ministra nie przysługuje odwołanie;

4) przyznanie dodatkowego dofinansowania wymaga zachowania formy pisemnej, w postaci aneksu do umowy.

VI. 

TERMIN I WARUNKI REALIZACJI ZADAŃ

a. Termin realizacji zadań obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku.

b. Warunki dofinansowania oraz jego wysokość a także sposób rozliczenia zadania określa umowa ze Zleceniobiorcą.

VII. 

ZAKRES I WARUNKI REALIZACJI ZADANIA

1. Zakres przeznaczenia dofinansowania.

W ramach Programu ustala się następujący zakres przeznaczenia dofinansowania, przy czym przeznaczenie dofinansowania określone w Tabeli 1 musi być zgodne z katalogiem kosztów, który stanowi załącznik nr 1 do Programu.

Tabela 1. Zakres przeznaczenia dofinansowania.

I.Koszty bezpośrednie
1.Współzawodnictwo
a)Zawody zagraniczne
b)Zawody krajowe
2.Szkolenie
a)Zgrupowania/konsultacje krajowe*
b)Zgrupowania/konsultacje zagraniczne *
3.Wspomaganie
a)Sprzęt specjalistyczny
b)Sprzęt sportowy
c)Suplementy diety, odżywki, itp.
d)Doszkalanie trenerów/instruktorów
e)Badania diagnostyczne/monitoring
4.Inne
a)Ubezpieczenia zawodników objętych szkoleniem i sprzętu sportowego
b)Bezosobowy fundusz płac (w tym również składki na ZUS płacone przez pracodawcę)***
c)Osobowy fundusz płac (w tym również składki na ZUS płacone przez pracodawcę)***
d)Działalność gospodarcza (związana z realizacją procesu szkolenia sportowego)
e)Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW****
II.Koszty pośrednie
a)Wynajem lokalu
b)Zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz programów komputerowych
c)Koszty konserwacji urządzeń biurowych i środków transportu
d)Koszty łączności i korespondencji, w tym koszty związane m.in. z opłatami bankowymi
e)Opłaty za nośniki energii
f)Koszty niezbędnych podróży w tym koszty związane z kontrolami i wizytacjami
g)Wynagrodzenie za obsługę zadania***
h)Koszty transportu
i)Usługi obce związane z obsługą finansową i organizacyjna zadania
j)Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW****

* - podstawowa forma szkolenia,

** - wyłącznie jako uzupełnienie szkolenia ośrodkowego,

*** - z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii,

**** - Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego

2. Warunki realizacji zadań w ACSS.

W szkoleniu mogą uczestniczyć zawodnicy zaproponowani przez stowarzyszenie o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie kultury fizycznej i sportu w środowisku akademickim realizujące program, pozytywnie zaopiniowani przez właściwy polski związek sportowy, zwany dalej "pzs" i Zespół, którzy:

1) w roku objęcia szkoleniem są w kategoriach wiekowych: junior, młodzieżowiec oraz studenci do 28 roku życia;

2) są członkami kadry narodowej właściwego pzs lub spełnili kryteria powoływania zawodników opracowane przez właściwy pzs;

3) mieszkają na stałe lub przebywają czasowo w związku ze studiami dziennymi lub nauką w szkole i realizują szkolenie w sposób ciągły w miejscowości (ośrodku akademickim), w której działa ACSS. W przypadkach indywidualnych, uzasadnionych specyfiką szkolenia sportowego uzależnionych od warunków klimatycznych lub geograficznych (np. żeglarstwo, narciarstwo) na wniosek właściwego pzs, przy pozytywnej opinii Zespołu i zgodzie Dyrektora DSW, możliwy jest udział w programie zawodników mieszkających lub przebywających czasowo poza miejscowością, w której działa ACSS.

4) legitymują się udokumentowanym wynikiem sportowym w sportach i konkurencjach objętych programem najbliższych igrzysk olimpijskich letnich i zimowych:

a) uzyskanym w ostatnich zawodach mistrzowskich:

- Igrzyska Olimpijskie - udział,

- Mistrzostwa Świata - udział,

- Mistrzostwa Europy, Igrzyska Europejskie - miejsca 1 - 16,

- Uniwersjada - miejsca 1-8.

b) uzyskanym w poprzednich 2 latach i ostatnich zawodach:

- Młodzieżowe Mistrzostwa Świata - miejsca 1 - 8,

- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - miejsca 1 - 8,

- Mistrzostwa Świata Juniorów - miejsca 1 - 8,

- Akademickie Mistrzostwa Świata - miejsca 1 - 6,

- Mistrzostwa Europy Juniorów - miejsca 1 - 6,

c) uzyskanym w poprzednim roku i ostatnich zawodach:

- Puchar Świata - jednorazowe uzyskanie miejsc 1 - 6,

- Puchar Europy - jednorazowe uzyskanie miejsc 1 - 4,

- Mistrzostwa Polski - miejsca 1 - 6,

- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - miejsca 1 - 3,

- Mistrzostwa Polski Juniorów - miejsca 1 - 3.

3. Warunki realizacji zadań w WCSS.

W szkoleniu mogą uczestniczyć zawodnicy zaproponowani przez stowarzyszenie o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie kultury fizycznej i sportu w środowisku wojskowym realizujące program, pozytywnie zaopiniowani przez właściwy pzs i Zespół, którzy:

1) w roku objęcia szkoleniem są w kategoriach wiekowych: junior, młodzieżowiec oraz studenci do 28 roku życia;

2) są członkami kadry narodowej właściwego pzs lub spełnili kryteria powoływania zawodników opracowane przez właściwy pzs;

3) mieszkają na stałe lub przebywają czasowo w związku ze studiami dziennymi lub nauką w szkole i realizują szkolenie w sposób ciągły w miejscowości, w której działa WCSS. W przypadkach indywidualnych, uzasadnionych specyfiką szkolenia sportowego uzależnionych od warunków klimatycznych lub geograficznych (np. żeglarstwo, narciarstwo) na wniosek właściwego pzs, przy pozytywnej opinii Zespołu i zgodzie Ministra, możliwy jest udział w programie zawodników mieszkających lub przebywających czasowo poza miejscowością, w której działa WCSS.

4) legitymują się udokumentowanym wynikiem sportowym:

a) uzyskanym w ostatnich zawodach mistrzowskich:

- Igrzyska Olimpijskie - udział,

- Mistrzostwa Świata - udział,

- Mistrzostwa Europy, Igrzyska Europejskie - miejsca 1 - 16,

- Wojskowe Mistrzostwa Świata - miejsca 1 - 6.

b) uzyskanym w poprzednich 2 latach:

- Młodzieżowe Mistrzostwa Świata - miejsca 1 - 8,

- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - miejsca 1 - 8,

- Mistrzostwa Świata Juniorów - miejsca 1 - 8,

- Mistrzostwa Europy Juniorów - miejsca 1 - 6,

c) uzyskanym w poprzednim roku i ostatnich zawodach

- Puchar Świata - jednorazowe uzyskanie miejsc 1 - 6,

- Puchar Europy - jednorazowe uzyskanie miejsc 1 - 4,

- Mistrzostwa Polski - miejsca 1 - 6,

- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - miejsca 1 - 3,

- Mistrzostwa Polski Juniorów - miejsca 1 - 3,

- Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - miejsca 1 - 3.

4. Warunki realizacji zadań w OSSM LZS.

1. Szkoleniem mogą być objęci zawodnicy zaproponowani przez stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie kultury fizycznej i sportu w środowisku wiejskim realizujące program, pozytywnie zaopiniowani przez właściwy pzs i Zespół, którzy:

1) w roku objęcia szkoleniem są w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz studenci do 28 roku życia;

2) są członkami kadry narodowej właściwego pzs lub spełnili kryteria powoływania zawodników opracowane przez właściwy pzs;

5. Postanowienia z zakresu realizacji zadań, wspólne dla ACSS, WCSS, OSSM LZS.

1) Informację o aktualnym wykazie szkolonych zawodników należy składać w formie pisemnej i elektronicznej do DSW w terminie:

- do 30 czerwca 2017 roku,

- do 31 grudnia 2017 roku.

2) Wyżej wymieniony wykaz powinien być zatwierdzony przez pzs i zaopiniowany przez Zespół Metodyczno-Szkoleniowy.

3) Zawodnicy objęci szkoleniem muszą posiadać:

- licencję właściwego pzs lub inny dokument potwierdzający uczestnictwo zawodnika we współzawodnictwie sportowym, organizowanym przez dany pzs,

- aktualne lekarskie orzeczenie o zdolności do uprawniania danego sportu,

4) Zaleca się, aby zleceniobiorca do organizacji szkolenia obejmującego przygotowania olimpijskie wykorzystywał bazę sportową w oddziałach Centralnego Ośrodka Sportu, zwanego dalej "COS", ze względu na zachowanie optymalnych standardów szkolenia sportowego. Realizacja zadania z wykorzystaniem ośrodków innych niż COS - wymaga spełnienia standardów określonych w załączniku nr 2 do Programu;

5) Zaleca się, aby zleceniobiorca wykonywał badania diagnostyczne w Instytucie Sportu - Państwowym Instytucie Badawczym. Przy wykonaniu badań diagnostycznych w innych placówkach badawczych Wnioskodawca przesyła wyniki badań do Instytutu Sportu;

6) Zleceniobiorca ma obowiązek prowadzenia:

a) ewidencji dystrybucji suplementów diety i odżywek zawierającej m.in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór,

b) ewidencji dystrybucji sprzętu sportowego zawierającej m.in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór w formie protokołu zdawczo-odbiorczego,

c) wykazu badań diagnostycznych wraz z listą zawodników potwierdzających udział w badaniach,

d) list uczestników akcji szkoleniowych wraz z potwierdzeniem ich udziału,

e) ewidencji miejsc pobytu zawodnika/zawodników do celów kontroli antydopingowej,

f) ewidencji ubezpieczeń zawodników kadry narodowej od następstw nieszczęśliwych wypadków;

7) Zleceniobiorca ma obowiązek posiadania zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników realizujących zadania objęte Programem;

8) Zleceniobiorca zobowiązany jest do złożenia w MSiT wykazu zawodników, którzy podpisali oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie ich danych osobowych;

9) Zleceniobiorca zobowiązany jest do dysponowania majątkowymi prawami autorskimi do utworów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późn. zm.) powstałych w związku z realizacją zadania realizowanego w ramach niniejszego Programu. Zleceniobiorca zobowiązany będzie do przekazania ww. praw Ministrowi na warunkach określonych w umowie;

10) Przy wspólnej organizacji zgrupowań dla uczestników finansowanych z różnych programów Ministra sporządza się oddzielnie listy uczestników dla każdego z programów;

11) Środki FRKF, których dysponentem jest Minister, przeznaczone na pokrycie kosztów udziału w zawodach krajowych i zagranicznych, nie obejmują zawodów mistrzowskich krajowych i zawodów mistrzowskich międzynarodowych, niezależnie od kategorii wiekowej uczestników.

6. Zasady dofinansowania wynagrodzenia kadry trenerskiej i osób współpracujących w stowarzyszeniach realizujących szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży w ACSS, WCSS i OSSM LZS.

a) Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w ramach niniejszego Programu nie mogą otrzymywać dodatkowych wynagrodzeń z tytułu wykonywanej pracy podczas szkoleń i zawodów sportowych dofinansowywanych w tym Programie.

b) Wysokość dofinansowania wynagrodzeń kadry szkoleniowej i osób współpracujących określa Tabela 2.

Tabela 2. Wysokość dofinansowania wynagrodzeń kadry trenerskiej i osób współpracujących.

Lp.RodzajStanowiskoFunkcjaWysokość dofinansowania wynagrodzenia z dotacji *
1.Kadra szkoleniowa w

sportach olimpijskich

TrenerTrener koordynatordo 6 000,00 zł/mies.
Trener głównydo 5 200,00 zł/mies.
Trener asystentdo 4 400,00 zł/mies.
2.Kadra współpracującaTrenerdo 250,00 zł/dzień/przy akcji
Lekarz **

Terapeuta

Psycholog

do 250,00 zł/dzień/przy akcji lub do 4 300,00 zł/mies.
Inni (technik, serwisant itp.)do 200,00 zł /dzień/przy akcji lub do 4 000 zł/mies.
Sparingpartner***do 200,00 zł /dzień/przy akcji nie więcej niż 2 000 zł/mies.

* - podane kwoty są kwotami brutto bez naliczonych pochodnych pracodawcy 3 ,

** - dotyczy monitoringu procesu szkoleniowego,

*** - szkolenie z udziałem sparingpartnerów wyłącznie po wcześniejszej akceptacji Dyrektora DSW.

VIII. 

KRYTERIA OCENY WNIOSKÓW

1. Wniosek podlega ocenie pod względem formalnym i merytorycznym.

2. Odrzuceniu podlegają wnioski nie spełniające wymogów formalnych.

3. Warunkiem rozpatrywania wniosku pod względem merytorycznym jest pozytywna ocena wniosku pod względem formalnym, tj. złożenie przez wnioskodawcę w terminie określonym w Programie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku podpisanego przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli wraz z wymaganymi załącznikami.

4. Oceny wniosków dokonuje DSW.

5. Przy ocenie merytorycznej wniosku uwzględnia się:

1) zgodność zakresu merytorycznego wniosku z obszarami zadań określonymi w Programie oraz ich znaczenie dla realizacji zadań z tego obszaru;

2) stan zasobów kadrowych i rzeczowych, wskazujących na możliwość realizacji zadania;

3) doświadczenie wnioskodawcy w realizacji zadań podobnego rodzaju (ocena oparta będzie na danych zawartych we wniosku, jak i na dotychczasowej współpracy w realizacji podobnych zadań);

4) wysokość udziału w dofinansowaniu zadania ze środków własnych, środków jednostek samorządu terytorialnego, funduszy UE oraz innych źródeł;

5) oszczędność i racjonalność kalkulacji kosztów przewidzianych na realizację zadania;

6) rzetelność i terminowość rozliczeń zadań w latach poprzednich (o ile zadania były realizowane).

6. Rozstrzygnięcie o wysokości udzielonego dofinansowania podejmuje Minister. Od rozstrzygnięcia Ministra nie przysługuje odwołanie. Rozstrzygnięcie Ministra nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego.

7. Minister ogłosi na stronie internetowej MSiT oraz w BIP wysokość przyznanego dofinansowania.

IX. 

WARUNKI REALIZACJI I ROZLICZENIA UMOWY

1. Szczegółowe warunki dofinansowania i rozliczania zadań reguluje umowa zawarta pomiędzy Ministrem a zleceniobiorcą.

2. Załącznikiem do umowy jest wniosek oraz:

1) preliminarz kosztów bezpośrednich i pośrednich - zestawienie zbiorcze;

2) harmonogram planowanych działań;

3) uzasadnienie miejsca organizacji i składu osobowego ekipy wraz z imienną listą uczestników - w przypadku planowanych zgrupowań i konsultacji zagranicznych,

4) preliminarz kosztów pośrednich;

5) statut Zleceniobiorcy zadania publicznego;

6) wykaz sprzętu sportowego i specjalistycznego;

7) wykaz dofinansowywanych wynagrodzeń;

8) wykaz dofinansowywanych wynagrodzeń w kosztach pośrednich;

9) wykaz szkolonych zawodników w Programie;

10) wykaz kadry trenerskiej i współpracującej;

11) plan organizacji szkolenia;

12) plan startów/zadania wynikowe;

13) kryteria podziału środków zatwierdzone przez organ zarządzający zleceniobiorcy zadania publicznego;

14) harmonogram przekazywania transz.

3. Druki załączników do Programu dostępne będą na stronie internetowej MSiT i w BIP.

4. Środki na realizację zadań mogą być przeznaczone wyłącznie na dofinansowanie kosztów określonych w niniejszym Programie oraz w umowie i załącznikach do umowy.

5. Przekazywanie środków finansowych odbywać się będzie w formie transz, zgodnie z harmonogramem ich przekazywania.

6. Zleceniobiorca zobowiązany jest poinformować w formie elektronicznej DSW o zmianach terminu i miejsca realizacji akcji wraz z uzasadnieniem dla zmian, przed terminem ich realizacji i po uzyskaniu akceptacji - zmiany zamieścić w planie po zmianach harmonogramu planowanych działań.

7. Wszelkie przesunięcia środków w ramach i pomiędzy grupami kosztów możliwe są jedynie za zgodą Ministra w formie pisemnego aneksu.

8. Na podstawie wyżej określonych zmian zakresu rzeczowo-finansowego zadań jednostkowych sporządza się plan po zmianach dla:

1) I półrocza - należy złożyć w terminie do 31 sierpnia 2017 r.;

2) II półrocza - należy złożyć w terminie do 30 listopada 2017 r.

Ww. zmiany wymagają akceptacji w formie pisemnego aneksu.

9. Zleceniobiorca zobowiązany jest do poddania się kontroli w zakresie objętym umową oraz udostępnienia na wniosek Ministra wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących realizowanego zadania.

10. Wzory załączników do realizacji i rozliczenia umowy, a także sprawozdania częściowego/końcowego zostaną udostępnione na stronie internetowej MSiT oraz w BIP.

11. Minister zatwierdza prawidłowe rozliczenie zadania w terminie 30 dni od daty wpłynięcia rozliczenia. Przy rozliczeniu zadania będą brane pod uwagę w szczególności:

1) terminowe złożenie sprawozdania;

2) osiągnięcie celu zadania;

3) zgodność realizacji zadania z działaniami określonymi we wniosku i zawartej umowie;

4) prawidłowość wykorzystania otrzymanych środków publicznych;

5) rzetelność przedstawionej dokumentacji rozliczeniowej.

12. Zleceniobiorca jest zobowiązany do umieszczania w materiałach promocyjnych i informacyjnych dotyczących realizacji zadania oraz na stronie internetowej informacji: "dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki" wraz z logotypem MSiT.

13. Zleceniobiorca przedstawia sprawozdanie końcowe z wykonania zadania stosownie do treści zawartej umowy i zawartych do niej aneksów. Sprawozdanie należy złożyć osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830) na adres: Ministerstwo Sportu i Turystyki, ul. Senatorska 14, 00-082 Warszawa.

14. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Minister może wyrazić zgodę na odstępstwa od warunków określonych w niniejszym Programie.

X. 

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA WNIOSKÓW

1. Wnioski należy składać w terminie od dnia ogłoszenia do dnia 31 października 2017 r. osobiście w siedzibie MSiT, lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe, na adres: Ministerstwo Sportu i Turystyki, ul. Senatorska 14, 00-082 Warszawa.

2. O terminie wpływu wniosku decyduje data złożenia lub data stempla pocztowego.

3. Na kopercie należy zamieścić nazwę i adres wnioskodawcy oraz nazwę zadania z adnotacją "Dofinansowanie zadań ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - ACSS / WCSS / OSSM LZS".

XI. 

TERMIN ROZPATRZENIA WNIOSKÓW

Wniosek podlega rozpatrzeniu nie później niż w ciągu 30 dni od daty wpływu do Ministerstwa.

grafika

Załącznik Nr  1

KATALOG KOSZTÓW

w zakresie realizacji zadań publicznych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

związanych ze szkoleniem i współzawodnictwem sportowym młodzieży, realizowanym w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych w roku 2017

ACSS

I. Koszty szkoleniowe

Poz.

(z ZZ1)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
1-2Zgrupowania i konsultacje krajowe i zagraniczne1. Zakwaterowanie.

2. Opłaty klimatyczne/miejscowe.

3. Wyżywienie indywidualne i zorganizowane.

4. Napoje.

5. Podróże krajowe:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.

6. Podróże zagraniczne:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- transport lotniczy w tym przelot krajowy, jeżeli stanowi element podróży zagranicznej,

- opłata za prom,

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- opłaty za nadbagaż lub/i bagaż niewymiarowy

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, przejazdy tunelem,

postój w strefie płatnego parkowania itp.

7. Wynagrodzenia szkoleniowców oraz osób współpracujących, obsługujących akcje szkoleniowe z wyłączeniem trenerów ujętych w wykazie wynagrodzeń stanowiącym zał. nr 8 do umowy (na okres ujęty w wykazie).

8. Usługa transportowa - wynajem autokaru, busa.

9. Usługa transportowa- dojazd lotnisko-hotel w akcjach zagranicznych.

10. Opłata za prom w akcjach zagranicznych.

11. Transport i obsługa sprzętu,

12. Wynajem obiektów sportowych i sprzętu sportowego, w tym opłaty za wyciągi narciarskie

13. Odnowa biologiczna.

14. Ubezpieczenie zawodników kadry narodowej od NNW jednorazowo w kosztach akcji.

15. Ubezpieczenie trenerów (akcje zagraniczne).

16. Ubezpieczenie sprzętu

17. Wizy.

18. Paliwo do zabezpieczenia treningów.

19. Paliwo do sprzętu sportowego.

20. Ryczałty sędziowskie i delegacje sędziowskie w akcjach szkoleniowych w grach zespołowych,

21. Koszty magazynowania sprzętu na akcjach np. łódki.

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami.

• W wyjątkowych i jednostkowych sytuacjach wydatki mogą być udokumentowane paragonami fiskalnymi, o ile spełniają one wymogi wskazane w art. 21 ustawy o rachunkowości. W świetle art. 21 ustawy o rachunkowości paragon fiskalny nie spełnia warunków dowodu księgowego ale może być dopuszczony po spełnieniu następujących wymogów:

- określenie daty dokonania operacji gospodarczej;

- oznaczenie stron (nazwy, adres - pieczęć) jednostki wydającej paragon i dokonującej zakupu;

- opis operacji, określenie ilości i ceny jednostkowej oraz kwoty zakupu.

• Zwrot kosztów przejazdu na akcje powinien być udokumentowany biletami, rachunkami lub fakturami publicznego transportu zbiorowego (w klasie II/ekonomicznej z uwzględnieniem ulgi przysługującej delegowanemu), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. poz. 167).

• Dopuszcza się zwrot kosztów dla zawodników biorących udział w akcji zgodnie z uchwalonymi przez pzs zasadami lub regulaminem.

• Dopuszcza się zwrot kosztów podróży uczestników zadania samochodem prywatnym na zasadach rozliczania kosztów podróży krajowych i zagranicznych do wysokości określonych w w/w rozporządzeniu.

3-5Zawody krajowe

Zawody zagraniczne

Zawody mistrzowskie (ME i MŚ)

1. Zakwaterowanie.

2. Opłaty klimatyczne/miejscowe.

3. Wyżywienie indywidualne lub zorganizowane.

4. Napoje.

5. Podróże krajowe:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.

6. Podróże zagraniczne:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- transport lotniczy, w tym przelot krajowy, jeżeli stanowi element podróży zagranicznej,

- opłata za prom,

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- opłaty za nadbagaż lub/i bagaż niewymiarowy,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.;

7. Wynagrodzenia szkoleniowców oraz osób współpracujących, obsługujących akcje szkoleniowe, z wyłączeniem trenerów ujętych w wykazie wynagrodzeń stanowiącym zał. nr 8 do umowy (na okres ujęty w wykazie).

8. Usługa transportowa - wynajem autokaru, busa.

9. Usługa transportowa- dojazd lotnisko-hotel w akcjach zagranicznych.

10. Opłata za prom w akcjach zagranicznych.

11. Transport i obsługa sprzętu.

12. Wynajem obiektów sportowych.

13. Odnowa biologiczna.

14. Wpisowe tzw. startowe.

15. Ubezpieczenie zawodników kadry narodowej od NNW jednorazowo w kosztach akcji.

16. Ubezpieczenie trenerów (akcje zagraniczne).

17. Ubezpieczenie sprzętu

18. Wizy.

19. Paliwo do zabezpieczenia zawodów.

20. Ryczałty sędziowskie i delegacje sędziowskie.

• Wskazane rodzaje kosztów dotyczą wyłącznie wydatków związanych z udziałem zawodników kadry narodowej a nie organizacją i przeprowadzaniem zawodów.

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami

• W wyjątkowych i jednostkowych sytuacjach wydatki mogą być udokumentowane paragonami fiskalnymi, o ile spełniają one wymogi wskazane w art. 21 ustawy o rachunkowości. W świetle art. 21 ustawy o rachunkowości paragon fiskalny nie spełnia warunków dowodu księgowego ale może być dopuszczony po spełnieniu następujących wymogów:

- określenie daty dokonania operacji gospodarczej;

- oznaczenie stron (nazwy, adres - pieczęć) jednostki wydającej paragon i dokonującej zakupu;

- opis operacji, określenie ilości i ceny jednostkowej oraz kwoty zakupu.

• Zwrot kosztów przejazdu na akcje powinien być udokumentowany biletami, rachunkami lub fakturami publicznego transportu zbiorowego (w klasie II/ekonomicznej z uwzględnieniem ulgi przysługującej delegowanemu), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. poz. 167).

• Dopuszcza się zwrot kosztów dla zawodników biorących udział w akcji zgodnie z uchwalonymi przez pzs zasadami lub regulaminem.

• Dopuszcza się zwrot kosztów podróży uczestników zadania samochodem prywatnym na zasadach rozliczania kosztów podróży krajowych i zagranicznych do wysokości określonych w w/w rozporządzeniu.

II. Koszty wspomagania szkolenia

Poz.

(z ZZ2)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
7Doszkalanie kadry szkoleniowejKrajowe i zagraniczne doszkalanie trenerów, instruktorów:

1. Zakwaterowanie

2. Wyżywienie

3. Zwrot kosztów dojazdu

4. Materiały szkoleniowe

5. Wynagrodzenie prelegentów

6. Wynajem obiektu

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami
8Suplementy diety, odżywki, itp.1. Zakup leków, odżywek, suplementów

2. Zakup i uzupełnienie wyposażenia apteczek

• Prowadzenie ewidencji dystrybucji suplementów diety i odżywek zawierającej m.in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór
9Zakup i obsługa sprzętu sportowego,

specjalistycznego

1. Zakup i dostawa sprzętu

2. Koszty wyposażenia zawodników i osób biorących udział w procesie szkolenia w sprzęt sportowy osobisty

3. Naprawy, przeglądy i remonty

4. Transport

5. Wynajem powierzchni magazynowej

6. Materiały konserwacyjne

• Prowadzenie ewidencji dystrybucji sprzętu sportowego zawierającej m. in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór w formie protokołu zdawczo-odbiorczego
10Badania diagnostyczne/ monitoring1. Zwrot kosztów dojazdu

2. Zakwaterowanie (jeżeli pobyt trwa więcej niż 1 dobę)

3. Wyżywienie

4. Koszty badań i monitoringu

• Prowadzenie wykazu badań diagnostycznych wraz z listą zawodników potwierdzających udział w badaniach
12Osobowy fundusz płacWynagrodzenia wraz z pochodnymi dla kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia• Osoby wymienione w Tabeli 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii, ekwiwalent za urlop

13Bezosobowy fundusz płac /poza akcjami szkoleniowymi/Wynagrodzenia wraz z pochodnymi dla kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia• Osoby wymienione w tabeli nr 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

14Działalność gospodarcza (kontrakt, usługi)Koszty kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia prowadzących działalność gospodarczą• Osoby wymienione w tabeli nr 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

16Ubezpieczenia zawodnikówIndywidualne i grupowe pakiety ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie inne niż ubezpieczenia jednorazowe w poszczególnych akcjach szkoleniowych• Prowadzenie ewidencji ubezpieczeń członków kadry narodowej od następstw nieszczęśliwych wypadków
17Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSWKoszty związane ze specyfiką danego sportu na wniosek zleceniobiorcy• Pozycję wykazuje się w przypadku dokonania zmian w umowie w toku realizacji zadania w drodze aneksu

III. Koszty obsługi szkolenia - koszty pośrednie

Wskazane rodzaje kosztów powinny być pokrywane w wysokości adekwatnej do stopnia udziału przy realizacji zadania.

Poz.

(z ZZ3)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
18Koszty pośrednie niezbędne do obsługi zadaniaWynajem lokalu• Pokrycie kosztów wynajęcia lokalu powinien być w wysokości adekwatnej do stopnia wykorzystania przy realizacji zadania
Zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz programów komputerowych• Koszt zakupu niezbędnego sprzętu i urządzeń biurowych nie powinien jednostkowo przekraczać 3 500 zł
Konserwacja urządzeń biurowych i środków transportu
Korespondencja i łączność oraz opłaty bankowe
Nośniki energii
Podróże służbowe• Niezbędne koszty podróży służbowych związanych z realizacją zadania określonego w umowie osób nieuczestniczących bezpośrednio w procesie szkolenia
• Podróże służbowe powinny być uzasadnione i

udokumentowane ze wskazaniem celu i dokonanych ustaleń

Wynagrodzenie za obsługę zadania• Nie dotyczy osób zabezpieczających proces szkolenia ujętych w akcjach szkoleniowych i kosztach bezpośrednich wynagrodzeń
Koszty transportu• Dotyczy kosztów nie ujętych w kosztach bezpośrednich

• Koszty związane z administracyjną obsługą zadania

Inne koszty, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW.• Pozycję wykazuje się w przypadku dokonania zmian w umowie w toku realizacji zadania w drodze aneksu

WCSS

I. Koszty szkoleniowe

Poz.

(z ZZ4)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
1-2Zgrupowania i konsultacje krajowe i zagraniczne1. Zakwaterowanie.

2. Opłaty klimatyczne/miejscowe.

3. Wyżywienie indywidualne i zorganizowane.

4. Napoje.

5. Podróże krajowe:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.

6. Podróże zagraniczne:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- oplata za prom,

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- opłaty za nadbagaż lub/i bagaż niewymiarowy

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, przejazdy tunelem,

postój w strefie płatnego parkowania itp.

7. Wynagrodzenia szkoleniowców oraz osób współpracujących, obsługujących akcje szkoleniowe z wyłączeniem trenerów ujętych w wykazie wynagrodzeń stanowiącym zał. nr 8 do umowy (na okres ujęty w wykazie).

8. Usługa transportowa - wynajem autokaru, busa.

9. Usługa transportowa- dojazd lotnisko-hotel w akcjach zagranicznych.

10. Opłata za prom w akcjach zagranicznych.

11. Transport i obsługa sprzętu.

12. Wynajem obiektów sportowych.

13. Odnowa biologiczna.

14. Ubezpieczenie zawodników kadry narodowej od NNW jednorazowo w kosztach akcji.

15. Ubezpieczenie trenerów (akcje zagraniczne).

16. Ubezpieczenie sprzętu

17. Wizy.

18. Paliwo do zabezpieczenia treningów.

19. Paliwo do sprzętu sportowego.

20. Ryczałty sędziowskie i delegacje sędziowskie w akcjach szkoleniowych w grach zespołowych.

21. Koszty magazynowania sprzętu na akcjach np. łódki.

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami.

• W wyjątkowych i jednostkowych sytuacjach wydatki mogą być udokumentowane paragonami fiskalnymi. W świetle art. 21 ustawy o rachunkowości paragon fiskalny nie spełnia warunków dowodu księgowego ale może być dopuszczony po spełnieniu następujących wymogów:

- określenie daty dokonania operacji gospodarczej;

- oznaczenie stron (nazwy, adres - pieczęć) jednostki wydającej paragon i dokonującej zakupu;

- opis operacji, określenie ilości i ceny jednostkowej oraz kwoty zakupu.

• Zwrot kosztów przejazdu na akcje powinien być udokumentowany biletami, rachunkami lub fakturami publicznego transportu zbiorowego (w klasie II/ekonomicznej z uwzględnieniem ulgi przysługującej delegowanemu), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. poz. 167).

• Dopuszcza się zwrot kosztów dla zawodników biorących udział w akcji zgodnie z uchwalonymi przez pzs zasadami lub regulaminem.

• Dopuszcza się zwrot kosztów podróży uczestników zadania samochodem prywatnym na zasadach rozliczania kosztów podróży krajowych i zagranicznych do wysokości określonych w w/w rozporządzeniu.

3-5Zawody krajowe

Zawody zagraniczne

1. Zakwaterowanie.

2. Opłaty klimatyczne/miejscowe.

3. Wyżywienie indywidualne lub zorganizowane.

4. Napoje.

5. Podróże krajowe:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.

6. Podróże zagraniczne:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- transport lotniczy, w tym przelot krajowy, jeżeli stanowi element podróży zagranicznej,

- oplata za prom,

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- opłaty za nadbagaż lub/i bagaż niewymiarowy,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.;

7. Wynagrodzenia szkoleniowców oraz osób współpracujących, obsługujących akcje szkoleniowe, z wyłączeniem trenerów ujętych w wykazie wynagrodzeń stanowiącym zał. nr 8 do umowy (na okres ujęty w wykazie).

8. Usługa transportowa - wynajem autokaru, busa.

9. Usługa transportowa- dojazd lotnisko-hotel w akcjach zagranicznych.

10. Opłata za prom w akcjach zagranicznych.

11. Transport i obsługa sprzętu.

12. Wynajem obiektów sportowych.

13. Odnowa biologiczna.

14. Wpisowe tzw. startowe.

15. Ubezpieczenie zawodników kadry narodowej od NNW jednorazowo w kosztach akcji.

16. Ubezpieczenie trenerów (akcje zagraniczne).

17. Ubezpieczenie sprzętu

18. Wizy.

19. Paliwo do zabezpieczenia zawodów.

20. Ryczałty sędziowskie i delegacje sędziowskie.

• Wskazane rodzaje kosztów dotyczą wyłącznie wydatków związanych z udziałem zawodników kadry narodowej a nie organizacją i przeprowadzaniem zawodów.

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami

* W wyjątkowych i jednostkowych sytuacjach wydatki mogą być udokumentowane paragonami fiskalnymi. W świetle art. 21 ustawy o rachunkowości paragon fiskalny nie spełnia warunków dowodu księgowego ale może być dopuszczony po spełnieniu następujących wymogów:

- określenie daty dokonania operacji gospodarczej;

- oznaczenie stron (nazwy, adres - pieczęć) jednostki wydającej paragon i dokonującej zakupu;

- opis operacji, określenie ilości i ceny jednostkowej oraz kwoty zakupu.

• Zwrot kosztów przejazdu na akcje powinien być udokumentowany biletami, rachunkami lub fakturami publicznego transportu zbiorowego (w klasie II/ekonomicznej z uwzględnieniem ulgi przysługującej delegowanemu), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. poz. 167).

• Dopuszcza się zwrot kosztów dla zawodników biorących udział w akcji zgodnie z uchwalonymi przez pzs zasadami lub regulaminem.

• Dopuszcza się zwrot kosztów podróży uczestników zadania samochodem prywatnym na zasadach rozliczania kosztów podróży krajowych i zagranicznych do wysokości określonych w w/w rozporządzeniu.

II. Koszty wspomagania szkolenia

Poz.

(z ZZ5)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
7Doszkalanie kadry szkoleniowejKrajowe i zagraniczne doszkalanie trenerów, instruktorów:

1. Zakwaterowanie

2. Wyżywienie

3. Zwrot kosztów dojazdu

4. Materiały szkoleniowe

5. Wynagrodzenie prelegentów

6. Wynajem obiektu

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami
8Suplementy diety, odżywki, itp.1. Zakup leków, odżywek, suplementów

2. Zakup i uzupełnienie wyposażenia apteczek

• Prowadzenie ewidencji dystrybucji suplementów diety i odżywek zawierającej m.in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór
9Zakup i obsługa sprzętu sportowego,

specjalistycznego

1. Zakup i dostawa sprzętu

2. Koszty wyposażenia zawodników i osób biorących udział w procesie szkolenia w sprzęt sportowy osobisty

3. Naprawy, przeglądy i remonty

4. Transport

5. Wynajem powierzchni magazynowej

6. Materiały konserwacyjne

• Prowadzenie ewidencji dystrybucji sprzętu sportowego zawierającej m. in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór w formie protokołu zdawczo-odbiorczego
10Badania diagnostyczne/ monitoring1. Zwrot kosztów dojazdu

2. Zakwaterowanie (jeżeli pobyt trwa więcej niż 1 dobę)

3. Wyżywienie

4. Koszty badań i monitoringu

• Prowadzenie wykazu badań diagnostycznych wraz z listą zawodników potwierdzających udział w badaniach
12Osobowy fundusz płacWynagrodzenia wraz z pochodnymi dla kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia• Osoby wymienione w Tabeli 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii, ekwiwalent za urlop

13Bezosobowy fundusz płac /poza akcjami szkoleniowymi/Wynagrodzenia wraz z pochodnymi dla kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia• Osoby wymienione w tabeli nr 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

14Działalność gospodarcza (kontrakt, usługi)Koszty kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia prowadzących działalność gospodarczą• Osoby wymienione w tabeli nr 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

16Ubezpieczenia zawodnikówIndywidualne i grupowe pakiety ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie inne niż ubezpieczenia jednorazowe w poszczególnych akcjach szkoleniowych• Prowadzenie ewidencji ubezpieczeń członków kadry narodowej od następstw nieszczęśliwych wypadków
17Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSWKoszty związane ze specyfiką danego sportu na wniosek zleceniobiorcy• Pozycja nie należy wykazywać przy składaniu wniosku wraz z załącznikami o dofinansowanie

• Pozycję wykazuje się w przypadku dokonania zmian w umowie w toku realizacji zadania w drodze aneksu

III. Koszty obsługi szkolenia - koszty pośrednie

Wskazane rodzaje kosztów powinny być pokrywane w wysokości adekwatnej do stopnia udziału przy realizacji zadania.

Poz.

(z ZZ6)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
18Koszty pośrednie niezbędne do obsługi zadaniaWynajem lokalu• Pokrycie kosztów wynajęcia lokalu powinien być w wysokości adekwatnej do stopnia wykorzystania przy realizacji zadania
Zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz programów komputerowych• Koszt zakupu niezbędnego sprzętu i urządzeń biurowych nie powinien jednostkowo przekraczać 3 500 zł
Konserwacja urządzeń biurowych i środków transportu
Korespondencja i łączność oraz opłaty bankowe
Nośniki energii
Podróże służbowe• Niezbędne koszty podróży służbowych związanych z realizacją zadania określonego w umowie osób nieuczestniczących bezpośrednio w procesie szkolenia • Podróże służbowe powinny być uzasadnione i udokumentowane ze wskazaniem celu i dokonanych ustaleń
Wynagrodzenie za obsługę zadania• Nie dotyczy osób zabezpieczających proces szkolenia ujętych w akcjach szkoleniowych i kosztach bezpośrednich wynagrodzeń
Koszty transportu• Dotyczy kosztów nie ujętych w kosztach bezpośrednich

• Koszty związane z administracyjną obsługą zadania

Inne koszty wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW• Pozycja nie należy wykazywać przy składaniu wniosku wraz z załącznikami o dofinansowanie

• Pozycję wykazuje się w przypadku dokonania zmian w umowie w toku realizacji zadania w drodze aneksu

OSSM LZS

I. Koszty szkoleniowe

Poz.

(z ZZ7)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
1-2Zgrupowania i konsultacje krajowe i zagraniczne1. Zakwaterowanie.

2. Opłaty klimatyczne/miejscowe.

3. Wyżywienie indywidualne i zorganizowane.

4. Napoje.

5. Podróże krajowe:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.

6. Podróże zagraniczne;

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- opłata za prom,

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- opłaty za nadbagaż lub/i bagaż niewymiarowy

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, przejazdy tunelem,

postój w strefie płatnego parkowania itp.

7. Wynagrodzenia szkoleniowców oraz osób współpracujących, obsługujących akcje szkoleniowe z wyłączeniem trenerów ujętych w wykazie wynagrodzeń stanowiącym zał. nr 8 do umowy (na okres ujęty w wykazie).

8. Usługa transportowa - wynajem autokaru, busa.

9. Usługa transportowa- dojazd lotnisko-hotel w akcjach zagranicznych.

10. Opłata za prom w akcjach zagranicznych.

11. Transport i obsługa sprzętu.

12. Wynajem obiektów sportowych.

13. Odnowa biologiczna.

14. Ubezpieczenie zawodników kadry narodowej od NNW jednorazowo w kosztach akcji.

15. Ubezpieczenie trenerów (akcje zagraniczne).

16. Ubezpieczenie sprzętu

17. Wizy.

18. Paliwo do zabezpieczenia treningów.

19. Paliwo do sprzętu sportowego.

20. Ryczałty sędziowskie i delegacje sędziowskie w akcjach szkoleniowych w grach zespołowych.

21. Koszty magazynowania sprzętu na akcjach np. łódki.

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami.

• W wyjątkowych i jednostkowych sytuacjach wydatki mogą być udokumentowane paragonami fiskalnymi. W świetle art. 21 ustawy o rachunkowości paragon

fiskalny nie spełnia warunków dowodu księgowego ale może być dopuszczony po spełnieniu następujących wymogów:

- określenie daty dokonania operacji gospodarczej;

- oznaczenie stron (nazwy, adres - pieczęć) jednostki wydającej paragon i dokonującej zakupu;

- opis operacji, określenie ilości i ceny jednostkowej oraz kwoty zakupu.

• Zwrot kosztów przejazdu na akcje powinien być udokumentowany biletami, rachunkami lub fakturami publicznego transportu zbiorowego (w klasie II/ekonomicznej z uwzględnieniem ulgi przysługującej delegowanemu), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. poz. 167).

• Dopuszcza się zwrot kosztów dla zawodników biorących udział w akcji zgodnie z uchwalonymi przez pzs zasadami lub regulaminem.

• Dopuszcza się zwrot kosztów podróży uczestników zadania samochodem prywatnym na zasadach rozliczania kosztów podróży krajowych i zagranicznych do wysokości określonych w w/w rozporządzeniu.

3-5Zawody krajowe

Zawody zagraniczne

1. Zakwaterowanie.

2. Opłaty klimatyczne/miejscowe.

3. Wyżywienie indywidualne lub zorganizowane.

4. Napoje.

5. Podróże krajowe:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.

6. Podróże zagraniczne:

- diety,

- przejazdy (pociąg, autokar, bus, samochód),

- transport lotniczy, w tym przelot krajowy, jeżeli stanowi element podróży zagranicznej,

- opłata za prom,

- dojazdy środkami komunikacji miejskiej,

- noclegi,

- opłaty za nadbagaż lub/i bagaż niewymiarowy,

- przejazdy drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania itp.;

7. Wynagrodzenia szkoleniowców oraz osób współpracujących, obsługujących akcje szkoleniowe, z wyłączeniem trenerów ujętych w wykazie wynagrodzeń stanowiącym zał. nr 8 do umowy (na okres ujęty w wykazie).

8. Usługa transportowa - wynajem autokaru, busa.

9. Usługa transportowa- dojazd lotnisko-hotel w akcjach zagranicznych.

10. Opłata za prom w akcjach zagranicznych.

11. Transport i obsługa sprzętu.

12. Wynajem obiektów sportowych.

13. Odnowa biologiczna.

14. Wpisowe tzw. startowe.

15. Ubezpieczenie zawodników kadry narodowej od NNW jednorazowo w kosztach akcji.

16. Ubezpieczenie trenerów (akcje zagraniczne).

17. Ubezpieczenie sprzętu

18. Wizy.

19. Paliwo do zabezpieczenia zawodów.

20. Ryczałty sędziowskie i delegacje sędziowskie.

• Wskazane rodzaje kosztów dotyczą wyłącznie wydatków związanych z udziałem zawodników kadry narodowej a nie organizacją i przeprowadzaniem zawodów.

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami

• W wyjątkowych i jednostkowych sytuacjach wydatki mogą być udokumentowane paragonami fiskalnymi. W świetle art. 21 ustawy o rachunkowości paragon fiskalny nie spełnia warunków dowodu księgowego ale może być dopuszczony po spełnieniu następujących wymogów:

- określenie daty dokonania operacji gospodarczej;

- oznaczenie stron (nazwy, adres - pieczęć) jednostki wydającej paragon i dokonującej zakupu;

- opis operacji, określenie ilości i ceny jednostkowej oraz kwoty zakupu.

• Zwrot kosztów przejazdu na akcje powinien być udokumentowany biletami, rachunkami lub fakturami publicznego transportu zbiorowego (w klasie II/ekonomicznej z uwzględnieniem ulgi przysługującej delegowanemu), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. poz. 167).

• Dopuszcza się zwrot kosztów dla zawodników biorących udział w akcji zgodnie z uchwalonymi przez pzs zasadami lub regulaminem.

• Dopuszcza się zwrot kosztów podróży uczestników zadania samochodem prywatnym na zasadach rozliczania kosztów podróży krajowych i zagranicznych do wysokości określonych w w/w rozporządzeniu.

II. Koszty wspomagania szkolenia

Poz.

(z ZZ8)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
7Doszkalanie kadry szkoleniowejKrajowe i zagraniczne doszkalanie trenerów, instruktorów:

1. Zakwaterowanie

2. Wyżywienie

3. Zwrot kosztów dojazdu

4. Materiały szkoleniowe

5. Wynagrodzenie prelegentów

6. Wynajem obiektu

• Wydatki powinny być udokumentowane fakturami lub rachunkami
8Suplementy diety, odżywki, itp.1. Zakup leków, odżywek, suplementów

2. Zakup i uzupełnienie wyposażenia apteczek

• Prowadzenie ewidencji dystrybucji suplementów diety i odżywek zawierającej m.in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór
9Zakup i obsługa sprzętu sportowego,

specjalistycznego

1. Zakup i dostawa sprzętu

2. Koszty wyposażenia zawodników i osób biorących udział w procesie szkolenia w sprzęt sportowy osobisty

3. Naprawy, przeglądy i remonty

4. Transport

5. Wynajem powierzchni magazynowej

6. Materiały konserwacyjne

• Prowadzenie ewidencji dystrybucji sprzętu sportowego zawierającej m. in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór w formie protokołu zdawczo-odbiorczego
10Badania diagnostyczne/ monitoring1. Zwrot kosztów dojazdu

2. Zakwaterowanie (jeżeli pobyt trwa więcej niż 1 dobę)

3. Wyżywienie

4. Koszty badań i monitoringu

• Prowadzenie wykazu badań diagnostycznych wraz z listą zawodników potwierdzających udział w badaniach
12Osobowy fundusz płacWynagrodzenia wraz z pochodnymi dla kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia• Osoby wymienione w Tabeli 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii, ekwiwalent za urlop

13Bezosobowy fundusz płac /poza akcjami szkoleniowymi/Wynagrodzenia wraz z pochodnymi dla kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia• Osoby wymienione w tabeli nr 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

14Działalność gospodarcza (kontrakt, usługi)Koszty kadry trenerskiej i osób współpracujących biorących udział w procesie szkolenia prowadzących działalność gospodarczą• Osoby wymienione w tabeli nr 5 Programu

• Z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

16Ubezpieczenia zawodnikówIndywidualne i grupowe pakiety ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie inne niż ubezpieczenia jednorazowe w poszczególnych akcjach szkoleniowych• Prowadzenie ewidencji ubezpieczeń członków kadry narodowej od następstw nieszczęśliwych wypadków
17Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSWKoszty związane ze specyfiką danego sportu na wniosek zleceniobiorcy• Pozycja nie należy wykazywać przy składaniu wniosku wraz z załącznikami o dofinansowanie

• Pozycję wykazuje się w przypadku dokonania zmian w umowie w toku realizacji zadania w drodze aneksu

III. Koszty obsługi szkolenia - koszty pośrednie

Wskazane rodzaje kosztów powinny być pokrywane w wysokości adekwatnej do stopnia udziału przy realizacji zadania.

Poz.

(z ZZ9)

Zakres zadaniaRodzaj kosztówUwagi
18Koszty pośrednie niezbędne do obsługi zadaniaWynajem lokalu• Pokrycie kosztów wynajęcia lokalu powinien być w wysokości adekwatnej do stopnia wykorzystania przy realizacji zadania
Zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz programów komputerowych• Koszt zakupu niezbędnego sprzętu i urządzeń biurowych nie powinien jednostkowo przekraczać 3 500 zł
Konserwacja urządzeń biurowych i środków transportu
Korespondencja i łączność oraz opłaty bankowe
Nośniki energii
Podróże służbowe• Niezbędne koszty podróży służbowych związanych z
realizacją zadania określonego w umowie osób nieuczestniczących bezpośrednio w procesie szkolenia

• Podróże służbowe powinny być uzasadnione i

udokumentowane ze wskazaniem celu i dokonanych ustaleń

Wynagrodzenie za obsługę zadania• Nie dotyczy osób zabezpieczających proces szkolenia ujętych w akcjach szkoleniowych i kosztach bezpośrednich wynagrodzeń
Koszty transportu• Dotyczy kosztów nie ujętych w kosztach bezpośrednich

• Koszty związane z administracyjną obsługą zadania

Inne koszty, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW.• Pozycja nie należy wykazywać przy składaniu wniosku wraz z załącznikami o dofinansowanie

• Pozycję wykazuje się w przypadku dokonania zmian w umowie w toku realizacji zadania w drodze aneksu

1 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

2 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

3 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

4 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

5 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

6 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

7 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

8 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

9 PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH 1 POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW (ZAŁĄCZNIK NR 1)

Załącznik Nr  2

Obiekty specjalistyczne niezbędne do realizacji szkolenia w sportach

SportObiekty główneObiekty /sprzęt uzupełniający
1Badminton6x Boiska badmintonaSzatnie i natrysk
2Boks2xring8 stanowisk do podwieszenia worków treningowych oraz inny sprzęt treningowy: tarcze, łapy
3GimnastykaSala gimnastyczna(skoki, poręcze, kółka, ćwiczenia wolne, koń z łękamiSzatnie i natrysk
4JeździectwoStadnina, tor do WKKW, padok
5Judo2x mata 10x10Materace, manekiny, szatnie i natrysk
6KajakarstwoPrzystań wodna, Tor kajakowy sprint, górskiSzatnie i natrysk, hangar
7KolarstwoTor kolarski, szosa, tereny górskieSzatnie i natrysk
8Lekka atletykaStadion LA tartan 8 torów, skocznie w dal, wzwyż, tyczki, rzutnie młotem, pchnięcia kulą, dyskiem, oszczepemSzatnie i natrysk
9ŁucznictwoTory łucznicze 70mSzatnie i natrysk
10Pięciobój nowoczesnyPływalnia, strzelnica, plansze szermiercze, stadnina, teren biegowySzatnie i natrysk
11PływaniePływalnia 25, 50 mSzatnie i natrysk
12Podnoszenie ciężarówSiłownia 10 pomostówSzatnie i natrysk
13Strzelectwo sportoweStrzelnica pneumatyczna, kulowa, trap, skeetSzatnie i natrysk
14Szermierka6x plansze szermierczeSzatnie i natrysk
15Taekwondo olimpijskie2x mataSzatnie i natrysk, 8 stanowisk do podwieszenia worków treningowych oraz inny sprzęt treningowy: tarcze, łapy
16Tenis4xkorty ziemne, 4x nawierzchnia syntetycznaŚciana do tenisa
17Tenis stołowy10 stołów tenisowychSzatnie i natrysk
18WioślarstwoPrzystań wodna, Tor wioślarskiSzatnie i natrysk, hangar
19TriathlonAkwen, teren biegowy, szosaSzatnie i natrysk
20Zapasy2x mataMaterace, manekiny, szatnie i natrysk
21ŻeglarstwoPrzystań wodna, akwenszatnie i natrysk, hangar
SportObiekty główneObiekty /sprzęt uzupełniający
1Hokej na trawieBoisko trawa syntetycznaSzatnie i natrysk
2KoszykówkaSala gier - boisko do koszykówkiElektroniczna tablica wyników, szatnie i natrysk
3Piłka nożnaBoisko trawa naturalna/syntetycznaSzatnie i natrysk
4Piłka siatkowaSala gier - boisko do piłki siatkowejElektroniczna tablica wyników, szatnie i natrysk
5Piłka ręcznaSala gier - boisko do piłki ręcznejElektroniczna tablica wyników, szatnie i natrysk
SportObiekty główneObiekty /sprzęt uzupełniający
1BiathlonTrasy biegowe, strzelnica biathlonowaTor nartorolkowy, szatnie i natrysk
2CurlingLodowisko, tor curlingowySzatnie i natrysk
3Hokej na lodzieLodowiskoBramki, szatnie i natrysk
4Łyżwiarstwo figuroweLodowiskoNagłośnienie, szatnie i natrysk
5Łyżwiarstwo szybkieTor łyżwiarski długiTor nartorolkowy
6NarciarstwoTrasy biegowe do stylu dowolnego i klasycznego, skocznie narciarskie, trasy zjazdowe alpejczykówwieże sędziowskie, wyciąg krzesełkowy 2 osobowy, zaplecze dla zawodników, tor nartorolkowy
7SnowboardStoki zjazdowe, rynnaSzatnie i natrysk
8Sporty saneczkoweTor bobslejowy, saneczkowySzatnie i natrysk
9Bobsleje i skeletonTor bobslejowy, saneczkowySzatnie i natrysk
SportObiekty główneObiekty /sprzęt uzupełniający
1Sport lotniczy (Aeroklub Polski)lotniskohangar
2Akrobatyka sportowasalaścieżka do skoków, plansza do ćwiczeń
3Alpinizmterenścianki wspinaczkowe
4Orientacja sportowateren, mapa
5Bilard4 x stoły bilardoweszatnie i natrysk
6Brydż sportowysalaszatnie i natrysk
7Golfpole golfoweszatnie i natrysk
8Ju-Jitsu2 maty10 x 10 mmaterace, manekiny, szatnie i natrysk
9Karate2 maty10 x 10 mmaterace, manekiny, szatnie i natrysk
10Karate tradycyjne2 maty10 x 10 mmaterace, manekiny, szatnie i natrysk
11Kendosala, gładka elastyczna podłoga drewnianaszatnie i natrysk
12Kick - Boxing2 x ring8 stanowisk do podwieszenia worków treningowych oraz inny sprzęt treningowy: tarcze, łapy, szatnie i natrysk
13Kręglarstwo4 toryszatnie, natrysk
14Kulturystyka, fitness i trójbój siłowysiłownia 10 pomostówszatnie i natrysk
15Motorowodny i narciarstwa wodnegoakwenszatnie i natrysk, hangar
16Skibobystoki zjazdowe,szatnie i natrysk
17Snooker & Bilard Angielskistoły bilardowe 4 xszatnie, natrysk
18Sport Wrotkarskitor wrotkarskiszatnie, natrysk
19Sport psich zaprzęgówteren
20Sumo2 x maty sumoszatnie, natrysk, siłownia
21Szachysalaszatnie, natrysk
22Taekwon-Do ITF2x matyszatnie i natrysk, 8 stanowisk do podwieszenia worków treningowych oraz inny sprzęt treningowy: tarcze, łapy
23Unihokejsala gier - boisko do unihokejaszatnie i natrysk
24Warcabysalaszatnie i natrysk
25Wędkarstwoakwen
26Wu-Shumata 12 x 16szatnie i natrysk, siłownia
27Baseball & Softballboisko do baseballaszatnie i natrysk
28Motorowytor żużlowy, kartingowy, samochodowyszatnie i natrysk
29Płetwonurkowanieakwen, basenszatnie i natrysk
30Karate Fudokansala, matyszatnie, natrysk, siłownia
31Korfballsala, boisko do kortfballaszatnie i natrysk
32Muaythairingszatnie, natrysk, siłownia
33Taniec sportowySala baletowaszatnie i natrysk
34Rugbyboisko do rugbytrenażery, szatnie i natrysk
BAZA TRENINGOWA

(Obiekty sportowe powinny spełniać standardy międzynarodowe)

Hala sportowa wielofunkcyjna dla sportów indywidualnych i zespołowych gier sportowych (min. 28 - 17,5 m) optymalna wielkość (45 x 22 m) wysokość 10 m.

Siłownia:

- atlas do ćwiczeń siłowych oraz pomosty ciężarowe minimum 6 (optymalnie 10) stanowisk;

- boiska wielofunkcyjne;

- stadion treningowy z boiskiem piłkarskim oraz z bieżnią mineralną okólną 400 m (4-6 torów);

- boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.

Sporty wodne

wypożyczalnia sprzętu :

- łodzie motorowodne;

- łodzie wiosłowe;

- kajaki.

Obiekty dodatkowe

- pływalnia kryta;

- korty tenisowe.

HOTELE/INTERNATY SPORTOWE

- pokoje 1 - 2 osobowe;

- pokoje 3 - 4 osobowe (maksymalnie 30% miejsc hotelowych);

- parking strzeżony.

Wyposażenie pokoi:

- węzeł sanitarno - higieniczny;

- szafy;

- wieszaki;

- regał na bagaż;

- stół /biurko;

- krzesła;

- TV - sat;

- telefon;

- internet bezprzewodowy.

Dodatkowe obiekty/usługi:

- pralnia lub dostęp do pralki;

- suszarnia.

GASTRONOMIA

Stołówka/restauracja na minimum 100 miejsc:

- posiłki w systemie "szwedzkiego stołu";

- kuchnia powinna realizować indywidualne potrzeby zawodników dostosowując menu do zaprojektowanej diety;

- diety uzgadniane z Zakładem Fizjologii Żywienia IS lub dietetykiem uwzględniające codzienne obciążenia treningowe oraz rodzaje treningów całej grupy czy potrzeby indywidualne zawodnika;

- możliwość elastycznego dopasowania godzin posiłków na potrzeby indywidualne grup sportowych, uwzględniające realizowany program treningowy. Woda mineralna niegazowana bez ograniczeń.

ODNOWA BIOLOGICZNA

Wyposażenie gabinetów odnowy biologicznej:

- zabiegi fizykalne

diadynamik, jontoforeza, elektrostymulacja, ultradźwięki, diatermia krótkofalowa, laser, krioterapia, lampa soluks kinezyterapia;

- zabiegi hydroterapeutyczne

bicze szkockie, masaż podwodny, kąpiel perełkowa, masaż wirowy mały, masaż wirowy duży, okłady cieplne);

- inne zabiegi

masaż suchy całkowity, masaż suchy częściowy, terapia manualna sauna sucha/parowa.

Inne:

- gabinet lekarski;

- gabinet pielęgniarski (zabiegowy, EKG);

- gabinet badań dopingowych i nadzoru medycznego;

- pokoje relaksacyjne;

- kadra medyczna- lekarz ze specjalnością medycyny sportowej.

WYPOSAŻENIE SALI KONFERENCYJNEJ (odprawy trenerskie):

- nagłośnienie;

- mikrofon bezprzewodowy;

- projektor multimedialny;

- rzutnik pisma (overhead projektor);

- zestaw video; flipcharty (tablice z papierem);

- łącze internetowe wifi / lan; pc / notebook;

- ekran;

- obsługa techniczna.

Załącznik nr 1 do wniosku/umowy* ...............................................

Wnioskodawca / zleceniobiorca***

PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - ZESTAWIENIE ZBIORCZE KOSZTÓW

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

Poz.Zakres zadaniaŚrodki FRKFŚrodki własne i z innych źródełKoszt całkowityLiczba działań
I. Koszty szkoleniowe
1.Zgrupowania i konsultacje krajowe0,000,000,000
2.Zgrupowania i konsultacje zagraniczne0,000,000,000
3.Zawody krajowe0,000,000,000
4.Zawody zagraniczne0,000,000,000
5.Zawody mistrzowskie (ME i MŚ)***0,000,000,000
6.Stypendia sportowe0,000,000,00
Razem (poz. 1-6)0,000,000,000
II. Koszty wspomagania szkolenia
7.Doszkalanie kadry szkoleniowej0,000,000,000
8.Suplementy diety, odżywki itp.0,000,000,00
9.Zakup i obsługa sprzętu sportowego, specjalistycznego0,000,000,00
10.Badania diagnostyczne / monitoring0,000,000,000
11.Składki do organizacji międzynarodowych0,000,000,00
12.Osobowy fundusz płac0,000,000,00
13.Bezosobowy fundusz płac0,000,000,00
14.Działalność gospodarcza (związana z realizacją procesu szkolenia sportowego)0,000,000,00
15.Zadanie "Trener"
16.Ubezpieczenia zawodników0,000,000,00
17.Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW0,000,000,00
Razem (poz. 7-17)0,000,000,000
Razem koszty bezpośrednie (poz. 1-17)0,000,000,000
III. Koszty obsługi szkolenia
18.Koszty pośrednie niezbędne do obsługi zadania0,000,000,00
OGÓŁEM (poz. 1-18)0,000,000,000

* - niewłaściwe skreślić

** - informacja dotyczące ew. formy szkolenia (inywidualne lub grupowe), sportów lub grup szkoleniowych, których dotyczy zestawienie.

*** - dotyczy ACSS

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 2 do wniosku/umowy* ...............................................

............................................................

Wnioskodawca/ zleceniobiorca*

**

HARMONOGRAM PLANOWANYCH DZIAŁAŃ

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów

Sportowych* w roku 2017

(sporządzić dla poz. 1-5 zał. nr 1)

LpDataNumer pozycji z zestawienia zbiorczego załącznika nr 1Liczba osóbMiejsce akcji zgodnie z jej realizacją (miasto i kraj)Środki FRKF
OD

(RRRR-MM-DD)

DO

(RRRR-MM-DD)

zawodnicyosoby towarzyszące
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
OGÓŁEM000,00 zł

* - niewłaściwe skreślić

** - informacja dotyczące ew. formy szkolenia (inywidualne lub grupowe), sportów lub grup szkoleniowych, których dotyczy harmonogram działań.

- w przypadku planowania większej ilości działań dodać dodatkowy wiersz

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 3 do wniosku/umowy * ................

............................................................

Wnioskodawca / zleceniobiorca*

KOSZTY POŚREDNIE - OBSŁUGA ZADANIA

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

(do poz. 18 w załączniku nr 1)

Lp.Rodzaje kosztówPlan
1.Zużycie materiałów i energii, w tym:0,00
a) opłaty za nośniki energii0,00
b) zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz
programów komputerowych0,00
c) koszty konserwacji urządzeń biurowych i środków transportu0,00
2.Usługi obce, w tym:0,00
a) koszty łączności i korespondencji0,00
b) wynajem lokalu0,00
c) opłaty bankowe0,00
d) inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po
akceptacji Dyrektora DSW0,00
3.Wynagrodzenia osobowe za obsługę zadania0,00
4.Wynagrodzenia bezosobowe za obsługę zadania0,00
5.Pochodne od wynagrodzeń0,00
6.Pozostałe koszty0,00
a) koszty podróży służbowych0,00
b) koszty transportu0,00
c) usługi obce związane z obsługą finansową i organizacyjną zadania0,00
d) inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po
akceptacji Dyrektora DSW0,00
7.Ogółem koszty obsługi zadania0,00

* - niewłaściwe skreślić

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 7 do Umowy ............

............................................................

Zleceniobiorca

*

WYKAZ SPRZĘTU SPORTOWEGO I SPECJALISTYCZNEGO NA REALIZACJĘ ZADANIA

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych** w roku 2017

(do poz. 9 w załączniku nr 1)

Lp.Nazwa sprzętuliczbaCena jednostkowaKoszt całkowity
1.0,00
2.0,00
3.0,00
4.0,00
5.0,00
6.0,00
7.0,00
8.0,00
9.0,00
10.0,00
11.0,00
12.0,00
13.0,00
14.0,00
15.0,00
16.0,00
17.0,00
18.0,00
19.0,00
20.0,00
21.0,00
22.0,00
23.0,00
24.0,00
Razem:0,00

* - informacja dotyczące ew. formy szkolenia (inywidualne lub grupowe), sportów lub grup szkoleniowych, których dotyczy wykaz sprzętu.

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 8 do umowy ......

............................................................

Zleceniobiorca

WYKAZ DOFINANSOWYWANYCH WYNAGRODZEŃ W ZAKRESIE REALIZACJI ZADANIA

(do poz. 12-14 w załączniku nr 1)

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

Lp.StanowiskoNazwisko i imię**Forma zatrudnieniaOkres zatrudnienia

(w miesiącach)

Kwota brutto

(na miesiąc)

Pochodne od wynagrodzeń pracodawcy

(na miesiąc)

Razem

w skali -

1 miesiąc

Razem

w skali -

1 rok

1.Sekretarz Generalny***0,000,000,000,00
2.Dyrektor Sportowy

(Kierownik Wyszkolenia)***

0,000,000,000,00
3.Trenerzy0,000,000,000,00
4.Lekarze0,000,000,000,00
5.Inni: .........................|0,000,000,000,00
RAZEM0,000,000,000,00

* - niewłaściwe skreślić

** - zatrudnieni w polskich związkach sportowych

*** - nie dotyczy sportu osób niepełnosprawnych

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 9 do umowy ......

............................................................

Zleceniobiorca

WYKAZ DOFINASOWYWANYCH WYNAGRODZEŃ W RAMACH KOSZTÓW POŚREDNICH

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

(do poz. 3-5 zał. nr 3)

Lp.StanowiskoNazwisko i imięForma zatrudnieniaOkres zatrudnienia

(w miesiącach)

Kwota brutto

(na miesiąc)

Pochodne od wynagrodzeń pracodawcy

(na miesiąc)

Razem w skali -

1 miesiąc

Razem w skali -

1 rok

1.0,000,00
2.0,000,00
3.0,000,00
4.0,000,00
5.0,000,00
RAZEM0,000,000,000,00

* - niewłaściwe skreślić

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 10 do umowy ......

............................................................

Zleceniobiorca

Polski Związek

Wykaz szkolonych zawodników

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* na okres od do

Lp.NazwiskoImięData urodzeniaPłećNumer licencji pzsSportKonkurencjaNazwa klubuMiejscowośćKryteria kwalifikacji: zawody-uzyskany wynik - data, miejsce, konkurencja 1)Kadra

PZS

Miejsce pobierania nuki (nazwa szkoły, uczelni, klasa, rok studiów)Miejsce realizacji szkolenia (ACSS, WCSS, OSSM LZS)Miejscowość realizacji szkoleniaWoj.Kategoria wiekowa2)Zadanie

szkoleniowo-startowe na rok …

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.

* - niewłaściwe skreślić

 ........................................................

 Kierownik Wyszkolenia PZS/

 Dyrektor Sportowy PZS

 (pieczątka i podpis)

1) zgodnie z kryteriami ogłoszonymi w decyzji nr MSiT z dn.

2) - kategorie wiekowe:młodzik, junior młodszy (kadet), junior, młodzieżowiec, senior

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 11 do umowy ......

............................................................

Zleceniobiorca

Wykaz kadry trenerskiej i osób współpracujących

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

Lp.Nazwisko i imięSportKlasa trenerskaNumer licencjiOkres zatrudnieniaFunkcja**/forma zatrudnienia
Kadra szkoleniowa
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Osoby współpracujące
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18

* - niewłaściwe skreślić

* formy zatrudnienia :

kontrakt - kontrakt lub umowa bezterminowa

dz.gosp. - usługa w ramach działalności gospaderczej

zlecenie - umowa z bezosobowego funduszu płac

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 12 do umowy ......

.

*

Plan organizacji szkolenia dla poszczególnych kategorii wiekowych, grup szkoleniowych, sportów, ośrodków szkoleniowych

 na rok 2017

grafika

Załącznik nr 13 do umowy ......

..........................................................................SPORT ....................................

ZADANIA WYNIKOWE NA ROK 2017KONKURENCJA ...................

GRUPA SZKOLENIOWA ....................................

Trener Kadry ..................................Dyrektor Soportowy/Kierownik Wyszkolenia* ................................................
L.p.TERMINMIEJSCESTARTY GŁÓWNE (IO, MŚ, ME)LOKATAUWAGI

 * - niewłaściwe skreślić

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 15 do umowy ......

............................................................

Zleceniobiorca

HARMONOGRAM PRZEKAZYWANIA TRANSZ NA REALIZACJĘ ZADANIA

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

Lp.TerminKwota transzy FRKF
1.do 30 styczenia0,00
2.do 27 lutego0,00
3.do 31 marca0,00
4.do 30 kwietnia0,00
5.do 29 maja0,00
6.do 30 czerwca0,00
7.do 31 lipca0,00
8.do 31 sierpnia0,00
9.do 30 września0,00
10.do 30 października0,00
11.do 30 listopada0,00
12.do 15 grudnia0,00
OGÓŁEM0,00

* - niewłaściwe skreśłić

Numer konta bankowego (odrębny dla realizowanego zadania wynikającego z umowy)

............................................................................................................................................................

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 18 do umowy ......

............................................................

Zleceniobiorca

Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań w zakresie szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centyrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży LZS w roku 2017.

Oświadczenie

Zleceniobiorca ............................................................. zgodnie z § .... umowy Nr ............ z dnia .............................................., oświadcza, że:

• posiada oświadczenia wszystkich osób (wykaz w załączeniu), których dane osobowe zostały zawarte w dokumentacji do umowy, o wyrażeniu przez nie zgody na przetwarzanie danych, na potrzeby zawarcia i realizacji niniejszej umowy;

• posiada zgodę wszystkich osób, których dane osobowe zostały zawarte w dokumentacji do umowy na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby administrowanych przez Ministra Sportu i Turystyki systemów informatycznych.

* niepotrzebne skreślić

.............................................................

miejscowość, data

............................................................

Osoba uprawniona

.............................................................

Osoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 21 do sprawozdania do umowy

............................................................

Zleceniobiorca

**

PRELIMINARZ KOSZTÓW BEZPOŚREDNICH I POŚREDNICH - PLAN PO ZMIANACH ZESTAWIENIA ZBIORCZEGO*

PLAN PO ZMIANACH ZESTAWIENIA ZBIORCZEGO ZA I/II *półrocze*

SPRAWOZDANIE FINANSOWE Z REALIZACJI ZADANIA*

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

Poz.Zakres zadaniaCałość zadania zgodnie z umową / aneksem zestawienia zbiorczegoPlan po zmianach / Wykonanie*
Środki FRKFŚrodki własne i z innych źródełKoszt całkowityLiczba działańŚrodki FRKFŚrodki własne i z innych źródełKoszt całkowityLiczba działań
I. Koszty szkoleniowe
1.Zgrupowania i konsultacje krajowe0,000,000,0000,000,000,000
2.Zgrupowania zagraniczne0,000,000,0000,000,000,000
3.Zawody krajowe0,000,000,0000,000,000,000
4.Zawody zagraniczne0,000,000,0000,000,000,000
5.Zawody mistrzowskie (ME i MŚ***)0,000,000,0000,000,000,000
6.Stypendia sportowe0,000,000,0000,000,000,00
Razem (poz. 1-6)0,000,000,0000,000,000,000
II. Koszty wspomagania szkolenia
7.Doszkalanie kadry szkoleniowej0,000,000,0000,000,000,000
8.Suplementy diety, odżywki itp.0,000,000,000,000,000,00
9.Zakup i obsługa sprzętu sportowego, specjalistycznego0,000,000,000,000,000,00
10.Badania diagnostyczne/ monitoring0,000,000,0000,000,000,000
11Składki do organizacji międzynarodowych0,000,000,000,000,000,00
12.Osobowy fundusz płac0,000,000,000,000,000,00
13.Bezosobowy fundusz płac /poza akcjami szkoleniowymi/0,000,000,000,000,000,00
14.Działalność gospodarcza (kontrakt, usługi)0,000,000,000,000,000,00
15Zadanie "Tener"
16.Ubezpieczenia zwawodników0,000,000,000,000,000,00
17.Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW0,000,000,000,000,000,00
Razem (poz. 7-17)0,000,000,0000,000,000,000
Razem (poz. 1-17)0,000,000,0000,000,000,000
III. Koszty obsługi szkolenia
18.Koszty pośrednie niezbędne do obsługi zadania zleconego0,000,000,000,000,000,00
OGÓŁEM (poz. 1-18)0,000,000,0000,000,000,000

* - niewłaściwe skreślić

** - informacja dotyczące ew. formy szkolenia (inywidualne lub grupowe), sportów lub grup szkoleniowych, których dotyczy zestawienie.

*** - dotyczy ACSS

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 22 do sprawozdania do umowy ...............

............................................................

Zleceniobiorca

**

PLAN PO ZMIANACH HARMONOGRAM PLANOWANYCH DZIAŁAŃ *

PLAN PO ZMIANACH I / II* półrocze - HARMONOGRAM PLANOWANYCH DZIAŁAŃ * WYKONANIE HARMONOGRAM PLANOWANYCH DZIAŁAŃ *

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego,

Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

(sporządzić dla poz. 1-5 zał. nr 21)

L.p.DataPlanDataPlan po zmianach / Wykonanie*
Od

RRRR-MM-DD

Do

RRRR-

MW-DD

Numer pozycji z zestawienia

zbiorczego załącznika nr 1

Liczba osóbMiejsce akcji zgodnie z jej realizacją (miasto/kraj)Środki FRKFOd

RRRR-MM-DD

Do

RRRR-MM-DD

Numer pozycji z zestawienia

zbiorczego załącznika nr 1

Liczba osóbMiejsce akcji zgodnie z jej realizacją (miasto/kraj)Środki FRKF
zaw.os. tow.zaw.os.

tow.

0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
0,000,00
OGÓŁEM000,00OGÓŁEM000,00

* - niewłaściwe skreślić

**- informacja dotyczące ew. formy szkolenia (inywidualne lub grupowe), sportów lub grup szkoleniowych, których dotyczy harmonogram działań.

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 23 do sprawozdania do umowy ............................

............................................................

Zleceniobiorca

PRELIMINARZ KOSZTÓW POŚREDNICH - PLAN PO ZMIANACH/WYKONANIE*

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych w roku 2017

(do poz. 18 w załączniku nr 21)

Lp.Rodzaje kosztówPlanPlan po zmianach / Wykonanie*
1.Zużycie materiałów i energii, w tym:0,000,00
a) opłaty za nośniki energii0,000,00
b) zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz programów komputerowych0,000,00
c) koszty konserwacji urządzeń biurowych i środków transportu0,000,00
2.Usługi obce, w tym:0,000,00
a) koszty łączności i korespondencji0,000,00
b) wynajem lokalu0,000,00
c) opłaty bankowe0,000,00
d) inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW0,000,00
3.Wynagrodzenia osobowe za obsługę zadania0,000,00
4.Wynagrodzenia bezosobowe za obsługę zadania0,000,00
5.Pochodne od wynagrodzeń0,000,00
6.Pozostałe koszty0,000,00
a) koszty podróży służbowych0,000,00
b) koszty transportu0,000,00
c) usługi obce związane z obsługą finansową i organizacyjną zadania0,000,00
d) inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW0,000,00
Ogółem koszty obsługi zadania0,000,00

* - niewłaściwe skreślić

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 24 do sprawozdania do umowy ............................

............................................................

Zleceniobiorca

**

WYKAZ SPRZĘTU SPORTOWEGO I SPECJALISTYCZNEGO - PLAN PO ZMIANACH/WYKONANIE*

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych**

w roku 2017

(do poz. 9 w załączniku nr 21)

L.p.Nazwa sprzętuPlanPlan po zmianach / Wykonanie*
liczbaCena jednostkowaKoszt całkowityliczbaCena jednostkowaKoszt całkowity
1.0,000,00
2.0,000,00
3.0,000,00
4.0,000,00
5.0,000,00
6.0,000,00
7.0,000,00
8.0,000,00
9.0,000,00
10.0,000,00
11.0,000,00
12.0,000,00
13.0,000,00
14.0,000,00
15.0,000,00
16.0,000,00
17.0,000,00
18.0,000,00
19.0,000,00
20.0,000,00
0,000,00

* - niewłaściwe skreślić

** - informacja dotyczące ew. formy szkolenia (inywidualne lub grupowe), sportów lub grup szkoleniowych, których dotyczy wykaz sprzętu.

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 25 do sprawozdania do umowy

............................................................

Zleceniobiorca

WYKAZ DOFINANSOWYWANYCH WYNAGRODZEŃ - PLAN PO ZMIANACH/WYKONANIE*

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

(do poz. 12-14 w załączniku nr 21)

Lp.StanowiskoNazwisko i imięForma zatrudnieniaOkres zatrudnienia

(w miesiącach)

Kwota brutto (na miesiąc)Pochodne od wynagrodzeń pracodawcy (na miesiąc)Razem w skali

- 1 miesiąc

Razem w skali -1 rok
Plan zgodnie z umową /aneksemPlan po zmianach / Wykonanie*Plan zgodnie z umową/

aneksem

plan po zmianach / Wykonanie*
1.Sekretarz Generalny0,000,000,000,000,000,00
2.Dyrektor Sportowy

(Kierownik Wyszkolenia)

0,000,000,000,000,000,00
3.Trenerzy0,000,000,000,000,000,00
4.Lekarze0,000,000,000,000,000,00
5.Inni: ..................................0,000,000,000,000,000,00
RAZEM0,000,000,000,000,00

W przypadku zmiany liczby osób lub zmiany stawek dla zatrudninej osoby należy wstawić dodatkowy wiersz z zachowaniem zapisanych w komórkach funkcji.

* - niewłaściwe skreślić

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 26 do sprawozdania do umowy

............................................................

Zleceniobiorca

WYKAZ DOFINASOWYWANYCH WYNAGRODZEŃ W KOSZTACH POŚREDNICH - PLAN PO ZMIANACH/WYKONANIE*

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych* w roku 2017

(do poz. 3-5 zał. nr 23)

Lp.StanowiskoNazwisko i imię**Forma zatrudnieniaOkres zatrudnienia

(w miesiącach)

Kwota brutto (na miesiąc)Pochodne od wynagrodzeń pracodawcy (na miesiąc)Razem w skali

- 1 miesiąc

Razem w skali -1 rok
Plan zgodnie z umową /aneksemPlan po zmianach / wykonanie*Plan zgodnie z umową/

aneksem

plan po zmianach / wykonanie*
1.0,000,000,000,000,000,00
2.0,000,000,000,000,000,00
3.0,000,000,000,000,000,00
4.0,000,000,000,000,000,00
5.0,000,000,000,000,000,00
RAZEM0,000,000,000,000,00

W przypadku zmiany liczby osób lub zmiany stawek dla zatrudninej osoby należy wstawić dodatkowy wiersz z zachowaniem zapisanych w komórkach funkcji.

* - niewłaściwe skreślić

** - zatrudnieni w polskich związkach sportowych

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 28 do sprawozdania do umowy

............................................................

Zleceniobiorca

Zestawienie faktur (rachunków) do zrealizowanego działania

(sporządzić odrębnie dla każdego działania)

Szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży, realizowane w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego, Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych*

(wpisać zakres kosztów zadania z zał. nr 21 - wykonanie)

w terminie od ..................... do ..................... roku 2017

Lp.Numer faktury/rachunkuData wystawieniaData zapłatyKwota**Nazwa firmy lub nazwisko i imię wystawcy rach./faktury i adresOpis
1.0,00
2.0,00
3.0,00
4.0,00
5.0,00
6.0,00
7.0,00
8.0,00
9.0,00
10.0,00
11.0,00
12.0,00
13.0,00
14.0,00
15.0,00
16.0,00
17.0,00
18.0,00
19.0,00
20.0,00
RAZEM0,00

* - niewłaściwe skreślić

** dotyczy środków MSiT

________________________________________

Osoba uprawnionaOsoba uprawniona

(pieczątka i podpis)(pieczątka i podpis)

Załącznik nr 29 do umowy

............................................................

Zleceniobiorca

SPRAWOZDANIE (CZĘŚCIOWE*/KOŃCOWE*)

z wykonania zadania publicznego

............................................................................................................................................................

nazwa zadania

w terminie .........................................................................................................................................

data zadania

określonego w umowie nr ...............................................................................................................

nr umowy

zawartej w dniu ................................................................................................................................

termin podpisania umowy

pomiędzy

............................................................................................................................................................

nazwa organu zlecającego

a

............................................................................................................................................................

nazwa Zleceniobiorcy

............................................................................................................................................................

Miejscowość i data złożenia sprawozdania

CZĘŚĆ  I.

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE

1. Zakładane cele i rezultaty. Czy zakładane cele i rezultaty zostały osiągnięte w wymiarze określonym we wniosku? Jeśli nie - proszę uzasadnić dlaczego?

2. Opis wykonania zadania z wyszczególnieniem działań partnerów i podwykonawców.

3. Badania lekarskie, diagnostyczne, wydolnościowe:

SportRodzaj badańTerminMiejsceLiczba badanych

4. Zgrupowania / konsultacje organizowane poza stałym miejscem szkolenia:

SportZgrupowanie / konsultacjaLiczba dniLiczba szkolonych
krajowe
zagraniczne
krajowe
zagraniczne
krajowe
zagraniczne
krajowe
zagraniczne

5. Starty główne:

SportRanga imprezyTerminMiejsceLiczba zajętych miejsc
IIIIIIIV-VIIIDalsze

6. Dokształcanie kadry trenersko-instruktorskiej:

Nazwisko i imięRodzaj kursuOrganizatorLiczba uczestników

7. Realizacja współpracy z:

- Instytutem Sportu, AWF i innymi placówkami naukowo-badawczymi:

- klubami sportowymi:

- polskimi związkami sportowymi:

- lokalnymi władzami samorządowymi lub oświatowymi:

8. ZAWODNICY:

- Liczba zawodników w okresie sprawozdawczym od ............ do ............

Sportw kadrach pzsŁącznie
gr. szkolenia olimpijskiegoKNSKN Mł.KNJInne

- Liczba zawodników z określonymi zadaniami szkoleniowo-startowymi: ................

- Liczba zawodników, którzy zrealizowali zadania szkoleniowo-startowe w okresie sprawozdawczym: ................

- Liczba klubów sportowych, z których pochodzą zawodnicy: ................

- Liczba województw, z których pochodzą zawodnicy: ................

9. WNIOSKI:

CZĘŚĆ  II.

SPRAWOZDANIE Z WYKONANIA WYDATKÓW

Rozliczenie ze względu na źródło finansowania zawiera Sprawozdanie finansowe realizacji zadania (zał. nr ...........) do sprawozdania częściowego / rozliczenia).

Uwagi mogące mieć znaczenie przy ocenie realizacji budżetu:

CZĘŚĆ  III.

DODATKOWE INFORMACJE

Załączniki:

1. Sprawozdanie finansowe z realizacji zadania (zał. nr ... do sprawozdania częściowego /... do rozliczenia);

2. Wykonanie harmonogramu planowanych działań do rozliczenia (zał. nr .... I ......);

3.

4.

5.

Oświadczam (-my), że:

1. od daty zawarcia umowy nie zmienił się status prawny podmiotu:

2. wszystkie informacje podane w niniejszym sprawozdaniu są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym;

3. wszystkie kwoty wymienione w zestawieniu faktur (rachunków) zostały faktycznie poniesione;

4. płatności na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie społeczne zostały uregulowane w terminie;

5. w księgach rachunkowych ujmowane są dowody spełniające warunki określone w art. 21 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2013 r., poz. 330 z późn. zm.);

6. zakupiony sprzęt ze środków otrzymanych na realizację zadania został przekazany do użytkowania.

.............................................................................................................................................................

pieczątki i podpisy osób uprawnionych do składania oświadczeń woli

Poświadczenie złożenia sprawozdania:

Adnotacje urzędowe:

POUCZENIE:

Sprawozdanie składa się osobiście lub nadsyła przesyłką poleconą w przewidzianym w umowie terminie na adres organu zlecającego.

1. Sprawozdanie częściowe / końcowe sporządzać należy w terminach określonych w umowie.

2. Opis musi zawierać szczegółową informację o zrealizowanych działaniach zgodnie z ich układem zawartym we wniosku, który był podstawą przygotowania umowy. W opisie konieczne jest uwzględnienie wszystkich planowanych działań, zakresu, w jakim zostały zrealizowane i wyjaśnienie ewentualnych odstępstw w ich realizacji, zarówno w odniesieniu do ich zakresu jak i harmonogramu realizacji.

3. Do niniejszego sprawozdania załączyć można dodatkowe materiały mogące dokumentować działania faktyczne, podjęte przy realizacji zadania (np. listy uczestników szkolenia, publikacje wydane podczas realizacji zadania, raporty, wyniki prowadzonych ewaluacji), jak również dokumentować konieczne działania prawne, kopie umów, dowodów przeprowadzania odpowiedniego postępowania w ramach zamówień publicznych).

* - należy wpisać okres w zależności od terminu sprawozdania: do 30.06., 31.12.

1 Minister Sportu i Turystyki kieruje działem administracji rządowej kultura fizyczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Sportu i Turystyki (Dz. U. poz. 1911).
2 Zespół Metodyczno-Szkoleniowy - do nadzoru merytorycznego oraz kontroli procesu szkolenia realizowanego w ramach ww. zadań, złożony z ekspertów w dziedzinie sportu, wskazany przez Ministra Sportu i Turystyki.
3 Pochodne pracodawcy dotyczą: Funduszu Emerytalnego, Funduszu Rentowego, Funduszu Wypadkowego oraz Funduszu Pracy. Mogą też dotyczyć Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.