Normy należności uzbrojenia oraz normy wyposażenia specjalnego, a także warunki przyznawania i użytkowania uzbrojenia Straży Granicznej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGSG.2016.21

Akt obowiązujący
Wersja od: 1 października 2023 r.

ZARZĄDZENIE Nr 26
KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ
z dnia 5 maja 2016 r.
w sprawie norm należności uzbrojenia oraz norm wyposażenia specjalnego, a także warunków przyznawania i użytkowania uzbrojenia Straży Granicznej

Na podstawie art. 75 ust. 3 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2014 r. poz. 1402, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Zarządzenie określa normy należności uzbrojenia zespołowego i indywidualnego oraz normy wyposażenia specjalnego obejmującego sprzęt optyczny, noktowizyjny, ochronny oraz indywidualne środki ochrony przeciwchemicznej przed skażeniami, a także warunki przyznawania i użytkowania uzbrojenia Straży Granicznej.
§  2. 
Użyte w zarządzeniu określenia oznaczają:
1)
ustawa - ustawę z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej;
2)
funkcjonariusz - funkcjonariusza Straży Granicznej;
3)
bezpośredni przełożony - bezpośredniego przełożonego w rozumieniu § 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 czerwca 2002 r. w sprawie właściwości organów i jednostek organizacyjnych Straży Granicznej w sprawach wynikających ze stosunku służbowego funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz trybu postępowania w tych sprawach (Dz. U. poz. 814, z 2006 r. poz. 318, z 2013 r. poz. 1705 oraz z 2015 r. poz. 135);
4)
KGSG - Komendę Główną Straży Granicznej;
5) 1
 jednostka organizacyjna - Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, oddział Straży Granicznej, ośrodek szkolenia Straży Granicznej lub ośrodek Straży Granicznej;
6)
wewnętrzna komórka zaopatrująca - wewnętrzną komórkę zaopatrującą w rozumieniu § 1 pkt 17 zarządzenia nr 95 Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia 31 października 2014 r. w sprawie określenia zasad gospodarowania mieniem będącym w zarządzie Straży Granicznej (Dz. Urz. KGSG poz. 120 i 132 oraz z 2015 r. poz. 89);
7)
decyzja - decyzję, polecenie, rozkaz albo rozkaz dzienny;
8)
delegowanie - delegowanie, o którym mowa w art. 40 ustawy;
9)
skierowanie - skierowanie na szkolenie lub skierowanie, o którym mowa w art. 40a ustawy;
10)
WZD - wydział zabezpieczenia działań w komendzie oddziału Straży Granicznej oraz w ośrodku Straży Granicznej;
11) 2
 WSSG - Wyższą Szkołę Straży Granicznej.
§  3. 
1. 
Uzbrojenie jest przyznawane zgodnie z normami należności uzbrojenia zespołowego i indywidualnego, stanowiącymi załącznik nr 1 do zarządzenia.
2. 
Wyposażenie specjalne jest przyznawane zgodnie z normami należności wyposażenia specjalnego, stanowiącymi załącznik nr 2 do zarządzenia.
3.  3
 W przypadku wykonywania przez funkcjonariusza czynności służbowych uzasadniających przyznanie uzbrojenia lub wyposażenia specjalnego innego rodzaju lub w ilości innej niż określona w normach należności, o których mowa w ust. 1 i 2, rodzaj oraz ilość uzbrojenia lub wyposażenia specjalnego ustala i przyznaje na czas określony kierownik jednostki organizacyjnej, Rektor - Komendant WSSG lub kierownik komórki organizacyjnej KGSG, w której funkcjonariusz pełni służbę.
4. 
Uzbrojenie wykorzystywane podczas wystąpień reprezentacyjnych przyznaje się zgodnie z potrzebami wynikającymi z odrębnych przepisów określających ceremoniał Straży Granicznej i regulamin musztry.
§  4. 
W czasie prowadzenia szkolenia funkcjonariusza wykorzystuje się uzbrojenie oraz wyposażenie specjalne, zgodnie z normami należności, o których mowa w § 3, a ponadto:
1)
broń treningową na amunicję barwiącą, wkładki lufowe na amunicję barwiącą, broń pneumatyczną, broń sportową, przekroje broni i inny sprzęt niezbędny w procesie szkolenia,
2)
amunicję do broni, o której mowa w pkt 1

- w ilości niezbędnej do realizacji procesu szkolenia.

§  5. 
Uzbrojenie i wyposażenie specjalne może być wykorzystywane przez funkcjonariusza tylko do celów służbowych, zgodnie z jego przeznaczeniem i instrukcją obsługi.
§  6. 
Uzbrojenie oraz wyposażenie specjalne jest przyznawane funkcjonariuszowi, który:
1)
wykonuje zadania służbowe związane z koniecznością wykorzystania danego rodzaju uzbrojenia i wyposażenia specjalnego;
2)
został przeszkolony w zakresie jego użytkowania.
§  7. 
1. 
Broń palną stanowiącą indywidualne uzbrojenie funkcjonariusza przyznaje się na podstawie złożonego przez funkcjonariusza wniosku o przyznanie broni palnej, którego wzór określa załącznik nr 3 do zarządzenia.
2. 
Wniosek, o którym mowa w ust. 1, zatwierdza:
1)
bezpośredni przełożony funkcjonariusza;
2)
przełożony właściwy w sprawach osobowych - w przypadku funkcjonariusza pozostającego w dyspozycji, jeżeli przewiduje się wyznaczenie go na inne stanowisko służbowe.
3.  4
 Komendantowi Głównemu Straży Granicznej, Rektorowi - Komendantowi WSSG oraz kierownikowi jednostki organizacyjnej broń palną, o której mowa w ust. 1, przyznaje się na podstawie aktu o powołaniu na stanowisko.
4. 
Przyznanie funkcjonariuszowi broni palnej następuje po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności związanych z użytkowaniem broni palnej określonego typu dotyczących w szczególności:
1)
budowy broni palnej i zasad jej działania;
2)
zasad użycia lub wykorzystania broni palnej, jej noszenia, przechowywania oraz bezpiecznego obchodzenia się;
3)
postępowania w przypadku utraty broni palnej.
5. 
Sprawdzenia wiedzy i umiejętności dokonuje funkcjonariusz upoważniony przez:
1)
Komendanta Głównego Straży Granicznej - jeżeli sprawdzenie dotyczy funkcjonariusza pełniącego służbę w KGSG;
2) 5
 kierownika jednostki organizacyjnej, na której zaopatrzeniu pozostaje funkcjonariusz, którego dotyczy sprawdzenie;
3) 6
 Rektora - Komendanta WSSG.
6.  7
 Zatwierdzony wniosek, o którym mowa w ust. 1, lub akt o powołaniu, o którym mowa w ust. 3, stanowi podstawę przydzielenia funkcjonariuszowi broni palnej przez:
1)
kierownika wewnętrznej komórki zaopatrującej albo osobę przez niego upoważnioną;
2)
osobę upoważnioną przez Rektora - Komendanta WSSG.
§  8. 
Przepisów § 7 ust. 4 i 5 nie stosuje się do funkcjonariusza:
1) 8
 powołanego na stanowisko Komendanta Głównego Straży Granicznej, Rektora - Komendanta WSSG albo kierownika jednostki organizacyjnej;
2)
dokonującego wymiany uszkodzonej broni palnej na broń palną tego samego typu;
3)
któremu po okresie przerwy w wykonywaniu obowiązków służbowych, nie przekraczającym sześciu miesięcy, ponownie jest przyznawana broń palna tego samego typu;
4) 9
 który ukończył szkolenie podstawowe, szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej, szkoły chorążych lub przeszkolenie specjalistyczne do mianowania na pierwszy stopień oficerski w ośrodku szkolenia Straży Granicznej lub WSSG, o ile od jego ukończenia nie upłynęło więcej niż sześć miesięcy.
§  9. 
1.  10
 Broń palną znajdującą się na stanie jednostki organizacyjnej, WSSG, komórki organizacyjnej KGSG, placówki Straży Granicznej, dywizjonu Straży Granicznej lub WZD przyznaje funkcjonariuszowi odpowiednio kierownik jednostki organizacyjnej, Rektor - Komendant WSSG, kierownik komórki organizacyjnej KGSG, komendant placówki Straży Granicznej, komendant dywizjonu Straży Granicznej lub naczelnik WZD na podstawie decyzji.
2. 
Decyzja, o której mowa w ust. 1, określa:
1)
funkcjonariusza, któremu przyznaje się broń palną wraz z podaniem imienia, nazwiska oraz stopnia służbowego, a w przypadku broni zespołowej lub jeżeli jest przewidziane użytkowanie danej broni przez więcej niż jednego funkcjonariusza - dane wszystkich funkcjonariuszy uprawnionych do jej użytkowania;
2)
nazwę i numer broni palnej;
3)
okres, na jaki broń palna jest przyznawana;
4)
rodzaj oraz ilość amunicji.
§  9a.  11
 W przypadku gdy w szkoleniu realizowanym na podstawie umów, o których mowa w art. 55 ust. 3 zdanie drugie lub art. 62 ust. 3 zdanie pierwsze rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1896 z dnia 13 listopada 2019 r. w sprawie Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej oraz uchylenia rozporządzeń (UE) nr 1052/2013 i (UE) 2016/1624 (Dz. U. UE. L 295 z 2019 r. s. 1) albo umowie zawartej na podstawie odrębnych przepisów prawa Unii Europejskiej, w ośrodku szkolenia Straży Granicznej lub WSSG uczestniczy osoba niebędąca funkcjonariuszem przepisy § 4 i 9 stosuje się odpowiednio.
§  10. 
1. 
Funkcjonariuszowi wraz z bronią palną przyznaje się amunicję w ilości jednostki ognia określonej w załączniku nr 1 do zarządzenia.
2. 
Funkcjonariuszowi może zostać przyznana zwiększona odpowiednio do potrzeb służbowych ilość amunicji na podstawie decyzji właściwej osoby, o której mowa w § 7 ust. 2.
3. 
W celu realizacji wzmożonych działań służbowych do broni palnej znajdującej się na stanie placówki Straży Granicznej lub dywizjonu Straży Granicznej można przydzielić amunicję w ilości do 4 jednostek ognia, określonych w załączniku nr 1 do zarządzenia, z zaokrągleniem do pełnego opakowania zbiorczego w górę, w ramach zapasu amunicji, o którym mowa w § 16 pkt 2, ustalonego dla oddziału Straży Granicznej.
4. 
W uzasadnionych przypadkach komendant oddziału Straży Granicznej może podjąć decyzję o zwiększeniu ilości amunicji określonej w ust. 3.
5. 
Amunicję, o której mowa w ust. 3, przyznaje się funkcjonariuszowi doraźnie na podstawie decyzji kierownika zmiany albo dyżurnego operacyjnego.
§  11. 
1. 
Funkcjonariusz, któremu została przyznana broń palną, odpowiada za ochronę, stan techniczny i utrzymanie broni.
2. 
Nadzór nad należytym wywiązywaniem się z obowiązków, o których mowa w ust. 1, sprawuje bezpośredni przełożony funkcjonariusza.
3. 
W razie stwierdzenia nienależytego wywiązywania się z obowiązków, o których mowa w ust. 1, bezpośredni przełożony niezwłocznie inicjuje przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, a w przypadkach zagrażających bezpieczeństwu poleca ponadto funkcjonariuszowi zdanie broni palnej do magazynu broni lub magazynu uzbrojenia.
§  12. 
1. 
Zasady dotyczące użycia lub wykorzystania broni palnej przez funkcjonariusza w trakcie wykonywania zadań służbowych określają odrębne przepisy.
2.  12
 Kierownik jednostki organizacyjnej, Rektor - Komendant WSSG lub kierownik komórki organizacyjnej KGSG może ustalić, w formie decyzji, sposób noszenia broni palnej, bezpiecznego posługiwania się bronią palną oraz jej ładowania i rozładowania przez funkcjonariusza w trakcie wykonywania zadań służbowych, jeżeli uzasadnia to rodzaj lub sposób realizacji tych zadań.
§  13. 
1. 
W przypadku skierowania lub delegowania funkcjonariusza z bronią palną, o ile nie regulują tego odrębne przepisy, należy:
1)
fakt skierowania lub delegowania z bronią palną podać w decyzji przełożonego właściwego w sprawie skierowania lub delegowania, z uwzględnieniem rodzaju broni palnej, jej numeru oraz rodzaju i ilości amunicji;
2)
w dokumencie "polecenie wyjazdu" lub "wniosek o zgodę na podróż służbową poza granicami kraju" umieścić dane dotyczące broni palnej, z którą funkcjonariusz jest skierowany lub delegowany albo wydać zaświadczenie o skierowaniu lub delegowaniu z bronią palną i amunicją.
2. 
Wzór zaświadczenia, o którym mowa ust. 1 pkt 2, określa załącznik nr 4 do zarządzenia.
§  14. 
1. 
Funkcjonariusz niezwłocznie rozlicza się z przyznanego uzbrojenia i wyposażenia specjalnego w przypadku:
1)
przeniesienia do pełnienia służby w KGSG lub innej jednostce organizacyjnej;
2)
oddelegowania do wykonywania pracy poza Strażą Graniczną;
3)
na polecenie przełożonego;
4)
zwolnienia ze służby w Straży Granicznej.
2. 
Przepisu ust. 1 pkt 1 nie stosuje się do funkcjonariusza przeniesionego do pełnienia służby w KGSG lub jednostce organizacyjnej, jeżeli jest zaopatrywana przez jednostkę, w której broń palną i amunicję przyznano.
§  15. 
1. 
W przypadku długotrwałej nieobecności lub niezdolności funkcjonariusza do służby powyżej dwóch miesięcy, przeniesienia funkcjonariusza do dyspozycji lub w innych przypadkach uzasadnionych kwestiami bezpieczeństwa przełożony funkcjonariusza może polecić mu zdanie broni palnej do depozytu albo wyznaczyć, w drodze decyzji, funkcjonariusza, który tę broń zda do depozytu lub zwróci do magazynu broni lub magazynu uzbrojenia.
2. 
W przypadku zawieszenia funkcjonariusza w czynnościach służbowych przełożony funkcjonariusza poleca mu zdanie broni palnej do depozytu albo wyznacza, w drodze decyzji, funkcjonariusza, który tę broń zda do depozytu lub zwróci do magazynu broni lub magazynu uzbrojenia.
§  16. 
Ustala się normy zapasów:
1)
broni palnej i środków przymusu bezpośredniego - do 10 % należności etatowej określonej w załączniku nr 1 do zarządzenia;
2)
amunicji do broni palnej - do 4 jednostek ognia, określonych w załączniku nr 1 do zarządzenia;
3)
wyposażenia specjalnego - w ilościach nie przekraczających 10 % ich należności określonych w załączniku nr 2 do zarządzenia.
§  17. 
Wnioski o wydanie broni palnej złożone przed dniem wejścia w życie zarządzenia zachowują ważność.
§  18. 
W sprawach określonych w zarządzeniu, o którym mowa w § 19:
1)
czynności dokonane przed dniem wejścia w życie niniejszego zarządzenia zachowują ważność;
2)
czynności rozpoczęte i niezakończone przed dniem wejścia w życie niniejszego zarządzenia są realizowane na podstawie niniejszego zarządzenia.
§  19. 
W zarządzeniu nr 66 Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie norm należności uzbrojenia zespołowego i indywidualnego oraz norm wyposażenia specjalnego jednostek organizacyjnych i funkcjonariuszy Straży Granicznej a także warunków przyznawania i użytkowania uzbrojenia Straży Granicznej (Dz. Urz. KGSG poz. 78, z późn. zm.) uchyla się § 2 ust. 1-3 pkt 1, § 3 - § 15, załączniki nr 1-3 do zarządzenia.
§  20. 
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1  13  

Normy należności uzbrojenia zespołowego i indywidualnego

Grupa I - Broń palna
Lp.WyszczególnienieRodzaj broni palnej
PistoletPistolet

sygnałowy*

Strzelba gładkolufowaKarabin wyborowyKarabinek lub pistolet maszynowyKarabin maszynowy lub karabinek maszynowy
1.funkcjonariusz1
2.funkcjonariusz WZD22**
3.funkcjonariusz pełniący wartę ochronną na pokładzie statku powietrznego2
4.funkcjonariusz nieetatowego pododdziału odwodowego11
5.funkcjonariusz wydziału odwodowego (reprezentacyjnego)12**
6.funkcjonariusz wykonujący zadania konwojowo-ochronne11
7.ośrodek szkolenia Straży Granicznej/Wyższa Szkoła Straży Granicznej1006841003
8.placówka Straży Granicznej - granica zewnętrzna (bez placówek z przejściami lotniczymi)4221 na 2 etaty, co najmniej 302
9.placówka Straży Granicznej - granica zewnętrzna (z placówkami z przejściami lotniczymi), placówka Straży Granicznej - granica wewnętrzna220
10.dywizjon Straży Granicznej22
11.strzeżony ośrodek, areszt dla cudzoziemców2
12.Wydział Organizacji i Koordynacji Szkolenia Biura Kadr i Szkolenia KGSG122
13.Zarząd Operacyjno-Śledczy KGSG1044
14.nieetatowy pododdział odwodowy210
15.wydział odwodowy (reprezentacyjny)22
16.grupa (zespół) interwencji specjalnych w placówce Straży Granicznej51
17.WZD461 na 10 etatów, co najmniej 31 na 10 etatów, co najmniej 3
18.jednostka pływająca Straży Granicznej12
19.Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej3 17

* w zależności od wyposażenia można stosować inne urządzenia sygnalizacyjne np. race

** pistolet maszynowy i karabinek

*** komórki organizacyjne pozostające na zaopatrzeniu Nadwiślańskiego OSG

Grupa II - Środki przymusu bezpośredniego

Lp.WyszczególnienieRodzaj środków przymusu bezpośredniego
Ręczny miotacz substancji obezwładniających (np. ręczny miotacz gazu/żelu obezwładniającego)Przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej (np. paralizator elektryczny)Kolczatka drogowa
1.funkcjonariusz WZD1
2.funkcjonariusz grupy (zespołu) interwencji specjalnych w placówce Straży Granicznej1
3.funkcjonariusz Sekcji Ochrony Fizycznej Wydziału Administracji i Ochrony Obiektów Biura Ochrony Informacji KGSG1
4.komenda oddziału Straży Granicznej1006
5.KGSG100
6.ośrodek szkolenia Straży Granicznej/Wyższa Szkoła Straży Granicznej22
7.Zarząd Operacyjno-Śledczy KGSG84
8.grupa (zespół) interwencji specjalnych w placówce Straży Granicznej5
9.placówka Straży Granicznej2031*
10.strzeżony ośrodek, areszt dla cudzoziemców2510
11.wydział ds. cudzoziemców komendy oddziału Straży Granicznej5
12.WZD184
13.nieetatowy pododdział odwodowy82
14.wydział odwodowy (reprezentacyjny)82
15.Sekcja Ochrony Fizycznej Wydziału Administracji i Ochrony Obiektów Biura Ochrony Informacji KGSG14
16.funkcjonariusz Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej1

* w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej - 3

Grupa III - Amunicja do broni palnej

Lp.Rodzaj broni palnejSkład jednostki ogniaUwagi
Nazwa amunicjiIlość
12345
1.Karabin wyborowyCzterokrotne pełne załadowanie jednego

magazynka wchodzącego w skład wyposażenia karabinu

Dla WZD dziesięciokrotne załadowanie

jednego magazynka wchodzącego w skład wyposażenia karabinu

2.PistoletPełne załadowanie magazynków wchodzących w skład wyposażenia pistoletuDla WZD dwukrotne pełne załadowanie magazynków wchodzącego w skład wyposażenia pistoletu
3.Pistolet sygnałowyNaboje sygnałowe5
Naboje oświetlające ze spadochronem5
4.Strzelba gładkolufowaCzterokrotne pełne załadowanie magazynka
5.Karabinek lub pistolet maszynowyPełne załadowanie magazynków wchodzących w skład wyposażenia broniDla WZD dziesięciokrotne załadowanie jednego magazynka wchodzącego w skład wyposażenia broni
6.Karabin maszynowy lub karabinek maszynowy500 (dla broni zasilanej z taśmy)/ Pełne załadowanie magazynków wchodzących w skład wyposażenia dla broni zasilanej z magazynkaDla WZD

1000 (dla broni zasilanej z taśmy)/ dziesięciokrotne załadowanie jednego magazynka wchodzącego w skład wyposażenia dla broni zasilanej z magazynka

ZAŁĄCZNIK Nr  2  14  

Normy należności wyposażenia specjalnego

Grupa I - Sprzęt optyczny i noktowizyjny
Lp.WyszczególnienieNazwa sprzętu
Lornetka

pryzmatyczna

Noktowizor obserwacyjny

(gogle noktowizyjne)

1.KGSG505
2.Zarząd Graniczny Komendy Głównej Straży Granicznej11
3.komenda oddziału Straży Granicznej30
4.ośrodek szkolenia Straży Granicznej/Wyższa Szkoła Straży Granicznej302
5.dywizjon Straży Granicznej104
6.placówka Straży Granicznej156
7.jednostka pływająca Straży Granicznej3
8.WZD618
9.Wydział Zamiejscowy Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej21
10.Wydział Lotniczy Biura Lotnictwa Straży Granicznej33
11.wydział operacyjno - śledczy komendy oddziału Straży Granicznej44
12.nieetatowy pododdział odwodowy1010
13.wydział odwodowy (reprezentacyjny)1010

Grupa II - Sprzęt ochronny

Lp.WyszczególnienieNazwa sprzętu
Hełm kevlarowyKamizelka kuloodporna*Tarcza kuloodpornaTorba balistycznaKomplet przeciwuderzeniowy
1.funkcjonariusz nieetatowego pododdziału odwodowego11
2.funkcjonariusz wydziału odwodowego (reprezentacyjnego)11
3.funkcjonariusz grupy (zespołu) interwencji specjalnych w placówce Straży Granicznej11
4.funkcjonariusz wydziału operacyjno-śledczego komendy oddziału Straży Granicznej11
5.funkcjonariusz WZD11
6.funkcjonariusz Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej1
7.KGSG5015
8.komenda oddziału Straży Granicznej150150
9.ośrodek szkolenia Straży Granicznej/Wyższa Szkoła Straży Granicznej602**30
10.Zarząd Operacyjno-Śledczy KGSG10
11.placówka Straży Granicznej3030
12.dywizjon Straży Granicznej3030
13.strzeżony ośrodek, areszt dla cudzoziemców5025
14.grupa (zespół) interwencji specjalnych w placówce Straży Granicznej2/4***5
15.WZD3310

* w przypadku potrzeby wykorzystania kamizelki kuloodpornej zewnętrznej i wewnętrznej przyznaje się 2 kamizelki

** tylko w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej

*** przejścia lotnicze (podwyższonego ryzyka): Warszawa-Okęcie, Warszawa - Modlin, Kraków-Balice, Gdańsk-Rębiechowo, Katowice-Pyrzowice

Grupa III - Indywidualne środki ochrony przeciwchemicznej przed skażeniami

Lp.WyszczególnienieMaska przeciwgazowa

(lub kaptur ewakuacyjny)

Odzież ochronna (lub odzież

ochronna jednorazowa)

1.funkcjonariusz WZD11
2.funkcjonariusz grupy (zespołu) interwencji specjalnych w placówce Straży Granicznej11
3.funkcjonariusz nieetatowego pododdziału odwodowego11
4.funkcjonariusz wydziału odwodowego (reprezentacyjnego)11
5.KGSG100100
6.komenda oddziału Straży Granicznej100100
7.Nadwiślański Oddział Straży Granicznejwg potrzeb*wg potrzeb*
8.ośrodek szkolenia Straży Granicznej/Wyższa Szkoła Straży Granicznej100100
9.placówka Straży Granicznej, dywizjon Straży Granicznejwg potrzeb**wg potrzeb**
10.strzeżony ośrodek, areszt dla cudzoziemców2525

* nalicza się rezerwę pozwalającą na doposażenie placówek Straży Granicznej lub dywizjonów Straży Granicznej jednego oddziału w przypadku zwiększonego zagrożenia skażeniem środowiska. Wielkość rezerwy, o której mowa wyżej przyjmuje się na 100% stanu etatowego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej

** nalicza się nie mniej niż na 40% stanu etatowego

ZAŁĄCZNIK Nr  3  15  

ZAŁĄCZNIK Nr  4  16  

1 § 2 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 33 z dnia 20 lutego 2018 r. (Dz.Urz.KGSG.2018.40) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 20 lutego 2018 r.
2 § 2 pkt 11 dodany przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
3 § 3 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
4 § 7 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
5 § 7 ust. 5 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 33 z dnia 20 lutego 2018 r. (Dz.Urz.KGSG.2018.40) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 20 lutego 2018 r.
6 § 7 ust. 5 pkt 3 dodany przez § 1 pkt 3 lit. b zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
7 § 7 ust. 6 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
8 § 8 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 4 lit. a zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
9 § 8 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 4 lit. b zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
10 § 9 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 5 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
11 § 9a:

- dodany przez § 1 zarządzenia nr 44 z dnia 25 września 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.44) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 15 września 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 6 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.

12 § 12 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 7 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
13 Załącznik nr 1:

- zmieniony przez § 1 zarządzenia nr 68 z dnia 14 lipca 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.65) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 23 lipca 2016 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 zarządzenia nr 33 z dnia 20 lutego 2018 r. (Dz.Urz.KGSG.2018.40) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 20 lutego 2018 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 8 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.

17
14 Załącznik nr 2:

- zmieniony przez § 1 zarządzenia nr 68 z dnia 14 lipca 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.65) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 23 lipca 2016 r.

- zmieniony przez § 1 zarządzenia nr 56 z dnia 14 sierpnia 2019 r. (Dz.Urz.KGSG.2019.57) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 16 września 2019 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 8 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.

15 Załącznik nr 3 zmieniony przez § 1 pkt 9 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.
16 Załącznik nr 4 zmieniony przez § 1 pkt 9 zarządzenia nr 17 z dnia 26 marca 2024 r. (Dz.Urz.KGSG.2024.17) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 października 2023 r.