Nabór kandydatów do korpusu służby cywilnej w Komendzie Głównej Straży Granicznej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGSG.2011.3.15

Akt obowiązujący
Wersja od: 20 marca 2020 r.

DECYZJA Nr 65
KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ
z dnia 15 kwietnia 2011 r.
w sprawie naboru kandydatów do korpusu służby cywilnej w Komendzie Głównej Straży Granicznej

W związku z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. Nr 227, poz. 1505, z późn. zm.) i art. 5a ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2005 r. Nr 234, poz. 1997, z późn. zm.) ustala się, co następuje:

Rozdział  1

Przepisy ogólne

§  1. 
Decyzja określa organizację przeprowadzenia naboru kandydatów do korpusu służby cywilnej w Komendzie Głównej Straży Granicznej, zwanego dalej "naborem" oraz czynności poprzedzające sporządzenie projektu umowy o pracę z kandydatem wyłonionym w drodze naboru.
§  2. 
Użyte w decyzji określenia oznaczają:
1)
kandydat - osobę składającą dokumenty w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze;
2)
KGSG - Komendę Główną Straży Granicznej;
3)
ogłoszenie - ogłoszenie o naborze;
4)
komórka ds. naboru - Wydział Organizacji i Naboru Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej;
5)
komórka ds. osobowych - Wydział Spraw Osobowych Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej;
6)
BKiS - Biuro Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej;
7)
komórka merytoryczna - komórkę organizacyjną KGSG, do której prowadzony jest nabór;
8)
lista rankingowa - wykaz kandydatów biorących udział w rozmowie kwalifikacyjnej, uszeregowanych według poziomu spełniania przez nich wymagań określonych w ogłoszeniu;
9)
oferta - komplet dokumentów i oświadczeń, które są wymagane od kandydata aplikującego na stanowisko określone w ogłoszeniu, na które prowadzony jest nabór;
10)
osoba uprawniona - Komendanta Głównego Straży Granicznej albo przez niego upoważnionego Dyrektora BKiS.

Rozdział  2

Przebieg naboru

§  3. 
1. 
Nabór składa się z następujących etapów:
1)
złożenia wniosku w sprawie wszczęcia naboru;
2)
podjęcia decyzji w sprawie wszczęcia naboru;
3)
upowszechnienia informacji o naborze;
4)
rejestracji ofert;
5)
powołania komisji do przeprowadzenia naboru;
6)
przeglądu ofert pod kątem spełniania wymogów formalnych;
7)
preselekcji ofert;
8)
rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatami;
9)
oceny i wyboru nie więcej niż pięciu najlepszych kandydatów;
10)
podjęcia decyzji w sprawie zatrudnienia wybranego kandydata;
11)
upowszechnienia informacji o wynikach naboru.
2. 
Decyzję w sprawie wszczęcia naboru podejmuje:
1)
Komendant Główny Straży Granicznej - z urzędu;
2)
osoba uprawniona - na wniosek kierownika komórki merytorycznej w sprawie wszczęcia naboru, zwanym dalej "wnioskiem".
3. 
Przed wszczęciem naboru komórka merytoryczna może przeprowadzić nabór wewnętrzny w KGSG. W tym przypadku ogłoszenie, którego treść zawiera opis wolnego stanowiska, zamieszcza się na stronie intranetowej komórki merytorycznej i na tablicy ogłoszeń komórki ds. naboru oraz informuje się, w formie pisemnej, inne komórki organizacyjne KGSG o przeprowadzeniu naboru wewnętrznego.
4.  1
 Nabór odbywa się z uwzględnieniem pierwszeństwa w zatrudnieniu przysługującego osobom, o których mowa w:
1)
art. 29a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej;
2)
art. 33 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa (Dz. U. Nr 205, poz. 1203)
na zasadach wskazanych w tych przepisach.
§  4. 
1. 
Warunkiem wszczęcia naboru jest posiadanie przez komórkę merytoryczną wolnego, opisanego i zwartościowanego stanowiska pracy, zwanego dalej "stanowiskiem" oraz środków finansowych na zatrudnienie na stanowisku i ustalonego dla stanowiska mnożnika kwoty bazowej. Ustalenia tego mnożnika dokonuje dyrektor komórki merytorycznej wspólnie z Dyrektorem Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej.
1a.  2
 Mnożnik kwoty bazowej, o którym mowa w ust. 1, ustala się dla stanowiska obsadzanego na pełny wymiar czasu pracy.
2. 
Wniosek kieruje się do Komendanta Głównego Straży Granicznej za pośrednictwem Dyrektora BKiS. Dyrektor BKiS wniosek kieruje bezpośrednio do Komendanta Głównego Straży Granicznej.
3. 
W przypadku naboru wszczętego z urzędu:
1)
Dyrektor BKiS ustala w porozumieniu z Dyrektorem Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej, mnożnik kwoty bazowej dla stanowiska;
2) 3
 komórka ds. naboru sporządza wniosek, uzgadniając z komórką merytoryczną skład komisji oraz inne niezbędne do jego wypełnienia elementy, jak również informuje tę komórkę o konieczności przygotowania i przesłania do komórki ds. naboru w terminie do 10 dni roboczych:
a)
kryteriów oceny analizy merytorycznej ofert wraz z zastosowaniem punktowego systemu ocen, o których mowa w § 14 ust. 2,
b)
zadania praktycznego wraz z materiałem weryfikacyjnym, o którym mowa w § 13 ust. 3 pkt 3,
c)
zestawu pytań obowiązkowych wraz z materiałem weryfikacyjnym, o którym mowa w § 16 ust. 2a;
3)
Dyrektor BKiS przedstawia wniosek Komendantowi Głównemu Straży Granicznej.
4. 
Można przyznać mnożnik kwoty bazowej dla stanowiska inny niż ustalony zgodnie z ust. 1 i 3, uwzględniając przyporządkowane do poszczególnych stanowisk służby cywilnej w KGSG mnożniki kwoty bazowej określone na podstawie odrębnych przepisów. Mnożnik kwoty bazowej dla stanowiska ustalony zgodnie z:
1)
ust. 1 może zmienić Komendant Główny Straży Granicznej albo Dyrektor BKiS;
2)
ust. 3 może zmienić Komendant Główny Straży Granicznej.
5. 
W przypadku nie ustalenia mnożnika kwoty bazowej dla stanowiska zgodnie z:
1)
ust. 1 decyzję w sprawie jego ustalenia podejmuje Komendant Główny Straży Granicznej albo Dyrektor BKiS;
2)
ust. 3 decyzję w sprawie jego ustalenia podejmuje Komendant Główny Straży Granicznej.
6.  4
 Przed sporządzeniem wniosku, komórka merytoryczna ustala, w trybie roboczym, w komórce ds. osobowych wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w KGSG w miesiącu poprzedzającym planowaną datę upublicznienia ogłoszenia o naborze.
6a.  5
 W przypadku, gdy wskaźnik, o którym mowa w ust. 6, wynosi poniżej 6%, dyrektor komórki merytorycznej, a gdy nabór prowadzony jest na podstawie § 3 ust. 2 pkt 1- Dyrektor BKiS określa dopuszczalny do zatrudnienia stopień niepełnosprawności kandydatów, a także zamieszcza informację dotyczącą potrzeby albo braku potrzeby przystosowania infrastruktury (pomieszczeń oraz istniejących stanowisk pracy) do potrzeb osób niepełnosprawnych.
6b.  6
 W przypadku, gdy wskaźnik, o którym mowa w ust. 6, wynosi powyżej 6%, dyrektor komórki merytorycznej, albo gdy nabór prowadzony jest na podstawie § 3 ust. 2 pkt 1, Dyrektor BKiS z polecenia Komendanta Głównego Straży Granicznej, może wyrazić zainteresowanie zatrudnieniem osób niepełnosprawnych poprzez zamieszczenie we wniosku w sprawie naboru w rubryce UWAGI formuły zachęcającej osoby niepełnosprawne do składania ofert pracy. W takim przypadku określa również dopuszczalny do zatrudnienia stopień niepełnosprawności kandydatów, a także zamieszcza informację dotyczącą potrzeby albo braku potrzeby przystosowania infrastruktury (pomieszczeń oraz istniejących stanowisk pracy) do potrzeb osób niepełnosprawnych.
7. 
Wzór wniosku w sprawie naboru określa załącznik nr 1 do decyzji.
§  5. 
1. 
Treść wniosku sporządzonego poza BKiS podlega ocenie w komórce ds. naboru pod względem poprawności jego wypełnienia. Analiza dotycząca opisu i wartościowania stanowiska pracy jest dokonywana na podstawie informacji otrzymanych z komórki ds. osobowych.
2. 
W przypadku stwierdzenia niepoprawnego wypełnienia wniosku komórka kadrowa zwraca wniosek do komórki merytorycznej wskazując stwierdzone uchybienia lub braki.
3. 
Poprawne wypełnienie wniosku komórka ds. naboru potwierdza adnotacją o treści "pozytywnie zweryfikowany", opatrzoną datą, pieczęcią imienną i podpisem osoby dokonującej analizy oraz przedkłada wniosek Dyrektorowi BKiS.
4. 
Czynności, o których mowa w ust. 1-3, komórka ds. naboru dokonuje w terminie 7 dni roboczych od daty wpływu wniosku do BKiS.
§  6. 
Podjęcie decyzji w sprawie naboru następuje poprzez umieszczenie przez osobę uprawnioną na wniosku pieczątki imiennej, daty i podpisu oraz adnotacji o treści:
1)
"zgoda" - w przypadku wyrażenia zgody na wszczęcie naboru;
2)
"odmowa" - w przypadku niewyrażenia zgody na wszczęcie naboru;
3)
"zgoda - zadanie praktyczne obowiązkowe" - w przypadku wyrażenia zgody na wszczęcie naboru i niewyrażenia zgody na wnioskowane przez kierownika komórki merytorycznej odstąpienie od wykonania przez kandydata zadania praktycznego w trakcie naboru.
§  7. 
1. 
W przypadku podjęcia decyzji, o której mowa w § 6:
1)
pkt 2 - komórka ds. naboru zwraca wniosek do komórki merytorycznej;
2)
pkt 3 - komórka ds. naboru informuje komórkę merytoryczną o konieczności przygotowania, w terminie 10 dni roboczych, zadania praktycznego wraz z arkuszem instrukcyjnym jego realizacji i arkuszem zastosowanych kryteriów oceny.
2. 
W przypadku podjęcia decyzji, o której mowa w § 3 ust. 2, komórka ds. naboru podejmuje nastepujące czynności w celu upowszechnienia informacji o naborze:
1)
sporządza ogłoszenie, w którym oprócz elementów, o których mowa w art. 28 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, podaje również kwotę netto proponowanego wynagrodzenia;
2) 7
 przekazuje treść ogłoszenia do Biuletynu Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów;
2a) 8
 umieszcza niezwłocznie ogłoszenie w Biuletynie Informacji Publicznej Komendy Głównej Straży Granicznej;
3)
umieszcza ogłoszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie KGSG w Warszawie przy Al. Niepodległości 100 nie wcześniej niż w dniu ukazania się ogłoszenia o naborze w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i nie później niż w pierwszym dniu roboczym następującym po tym dniu.
3.  9
 (uchylony).
4. 
Ogłoszenie sporządza się w oparciu o dane zawarte we wniosku.
5. 
Za datę upowszechnienia informacji o naborze przyjmuje się datę upowszechnienia ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. O dacie upowszechnienia informacji o naborze, w celu przyjmowania ofert, komórka ds. naboru informuje niezwłocznie biuro przepustek w siedzibie KGSG w Warszawie przy Al. Niepodległości 100.
6. 
Czynności, o których mowa w ust. 2 pkt 1 i 2, komórka ds. naboru dokonuje w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania informacji o wyrażeniu zgody, o której mowa w § 6 pkt 1, albo od dnia otrzymania z komórki merytorycznej prawidłowo przygotowanego zadania praktycznego w przypadku, o którym mowa w § 6 pkt 3.
7. 
Komórka ds. naboru drukuje treść ogłoszenia wraz z datą jego ukazania się i dołącza do dokumentów związanych z naborem.
§  8. 
1. 
Oferty przyjmuje się po upowszechnieniu informacji o naborze. Oferty składane bezpośrednio przyjmuje biuro przepustek, o którym mowa w § 7 ust. 5, które niezwłocznie przekazuje je do komórki ds. naboru.
2.  10
 W komórce ds. naboru dokonuje się rejestracji ofert w odrębnym dzienniku korespondencji prowadzonym przez kancelarię jawną właściwą do spraw obsługi kancelaryjnej BKiS. Przy rejestrowaniu oferty, w pozycji rejestrowanej oferty, w rubryce "Czego dokument dotyczy" uwzględnia się numer ogłoszenia nadany w Biuletynie Infromacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wzór dziennika korespondencji określają przepisy w sprawie instrukcji kancelaryjnej.
§  9. 
1. 
Komendant Główny Straży Granicznej powołuje, w drodze decyzji, komisję do przeprowadzenia naboru, zwaną dalej «komisją», określając jej skład, zadania, organizację oraz okres działania.
2. 
W przypadku, gdy w tym samym czasie prowadzone są dwa lub więcej nabory w tej samej komórce merytorycznej do ich przeprowadzenia można powołać jedną komisję.
3. 
Projekt decyzji w sprawie powołania komisji przygotowuje komórka ds. naboru niezwłocznie po wpłynięciu pierwszej oferty, ale nie później niż 14 dni roboczych od daty upływu terminu wyznaczonego do składania ofert. W przypadku braku ofert komórka ds. naboru przygotowuje projekt decyzji w sprawie powołania komisji niezwłocznie po upływie terminu wyznaczonego do składania ofert.
4. 
Przed sporządzeniem projektu decyzji w sprawie powołania komisji komórka ds. naboru, w trybie roboczym, potwierdza skład komisji podany we wniosku.
§  10. 
1. 
W skład komisji wchodzi:
1)
przewodniczący komisji - funkcjonariusz albo pracownik komórki merytorycznej;
2)
dwóch lub więcej członków komisji, w tym co najmniej po jednym funkcjonariuszu lub pracowniku komórki merytorycznej i komórki ds. naboru;
3)
sekretarz komisji - funkcjonariusz albo pracownik komórki ds. naboru (bez prawa głosu).
2. 
W przypadku braku ofert komisję powołuje się wyłącznie spośród osób zatrudnionych lub pełniących służbę w komórce ds. naboru w składzie: przewodniczący komisji, członek komisji i sekretarz komisji.
3. 
W przypadku naboru na wolne stanowisko w komórce ds. naboru skład komisji proponuje Dyrektor BKiS.
4. 
W przypadku długotrwałego braku możliwości uczestniczenia w pracy komisji osoby wchodzącej w jej skład, można w szczególności, w drodze decyzji Komendanta Głównego Straży Granicznej, dokonać zmiany składu komisji albo terminu jej działania. Zmiana składu komisji nie wpływa na ważność czynności podjętych przez komisję przed tą zmianą. Informację w sprawie zmiany składu komisji umieszcza się w protokole z naboru.
5. 
Komisja od powołania do zakończenia swojej działalności weryfikuje spełnianie przez kandydatów kryteriów, o których mowa w art. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej.
6. 
Komisja kończy swoją działalność z chwilą zatwierdzenia przez Komendanta Głównego Straży Granicznej protokołu z naboru i zniszczenia ofert kandydatów, którzy nie zostali ujęci na liście rankingowej jeżeli takie oferty pozostały.
§  11. 
1. 
W terminie od 5 do 14 dni roboczych od daty upływu terminu do składania ofert, przewodniczący komisji lub wyznaczony przez niego członek komisji będący pracownikiem albo funkcjonariuszem komórki merytorycznej oraz sekretarz komisji dokonują przeglądu ofert pod względem spełnienia wymogów formalnych określonych w ogłoszeniu.
2. 
Za ofertę spełniającą wymogi formalne określone w ogłoszeniu uważa się ofertę, która spełnia łącznie następujące warunki:
1)
złożona w terminie;
2)
kompletna;
3)
uwiarygodniona własnoręcznym podpisem.
3. 
Za ofertę złożoną w terminie uważa się ofertę, którą złożono w sposób, o którym mowa w § 8 ust. 1, albo nadano na poczcie nie później niż w ostatnim dniu terminu wyznaczonego do składania ofert. Datę nadania oferty na poczcie ustala się na podstawie daty stempla pocztowego.
4. 
Za ofertę kompletną uważa się ofertę zawierającą wszystkie wymagane w ogłoszeniu dokumenty i oświadczenia, a w szczególności:
1)
list motywacyjny;
2)
życiorys (CV);
3)
oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobych do celów rekrutacji;
4)
oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
5)
oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych;
6) 11
 kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, określone kwalifikacje zawodowe lub uprawnienia, a w przypadku osób niepełnosprawnych również kopie dokumentów potwierdzających stopień niepełnosprawności;
7)
kopię dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub zawierającego pisemnie oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego.
5.  12
 Za ofertę uwiarygodnioną własnoręcznym podpisem uważa się ofertę zawierającą oświadczenia wymagane w ogłoszeniu i dokumenty, o których mowa w ust. 4 pkt 1, 2 i 7, opatrzone przez kandydata datą i własnoręcznym podpisem.
6. 
Komisja odrzuca ofertę w przypadku niespełnienia choćby jednego z warunków, o których mowa w ust. 2.
7. 
Osoby dokonujące przeglądu ofert składają na liście motywacyjnym, obok pieczątki potwierdzającej zarejestrowanie oferty, opatrzoną datą i podpisem adnotację o treści:
1)
"sw" - w przypadku oferty spełniającej wymogi formalne określone w ogłoszeniu;
2)
"nw" -w przypadku oferty niespełniającej wymogów formalnych określonych w ogłoszeniu.
8. 
W przypadku, o którym mowa w ust. 7 pkt 2, adnotację uzupełnia się dodatkowo o informację przedstawiającą powód odrzucenia oferty.
9. 
Z przeglądu ofert pod względem spełnienia wymogów formalnych określonych w ogłoszeniu sporządza się protokół z przeglądu ofert, którego wzór określa załącznik nr 2 do decyzji.
10. 
Sekretarz komisji przekazuje protokół z przeglądu ofert, wraz z ofertami kandydatów spełniających wymogi formalne określone w ogłoszeniu, osobom wchodzącym w skład komisji, które nie uczestniczyły w przeglądzie ofert.
11. 
W przypadku braku ofert albo gdy wszystkie oferty zostały odrzucone nabór traktuje się jako nierozstrzygnięty i niezwłocznie sporządza się protokół z naboru oraz upowszechnia się informację o jego wynikach. Przepisy § 7 ust. 2 pkt 2 i 3 oraz ust. 3 stosuje się odpowiednio.
§  12. 
1. 
W celu wyboru kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza się preselekcję ofert, zwaną dalej "preselekcją".
2. 
Po zapoznaniu się z częścią I protokołu z przeglądu ofert komisja wybiera metodę preselekcji.
3. 
Preselekcję przeprowadza się w oparciu o następujące metody:
1)
wykonanie zadania praktycznego przez kandydatów, albo
2)
analizę merytoryczną ofert.
4.  13
 Wybór metody preselekcji wskazuje się w protokole z przeglądu ofert, a w przypadku przeprowadzenia preselekcji metodą, o której mowa w ust. 3 pkt 2, wymienia się również przyjęte kryteria oceny analizy merytorycznej ofert oraz podaje uzyskaną przez kandydatów liczbę punktów. Wszystkie dokumenty zgromadzone w trakcie preselekcji dołącza się do protokołu z przeglądu ofert.
5. 
W przypadku, gdy liczba ofert spełniających wymogi formalne jest nie większa niż 10, komisja zaprasza kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne z pominięciem preselekcji.
§  13. 
1. 
Zadanie praktyczne ma na celu sprawdzenie prawdziwości deklaracji składanych w ofertach przez kandydatów oraz określenie poziomu wiedzy teoretycznej i przygotowania zawodowego w odniesieniu do wymagań stawianych na stanowisku.
2. 
Zadanie praktyczne może polegać w szczególności na:
1)
teście praktycznym stosowanym do weryfikacji poziomu wymaganych i wymienionych w ogłoszeniu umiejętności praktycznych;
2)
teście wyboru będącym testem wiedzy służącym określeniu poziomu wiedzy teoretycznej;
3)
zadaniu selekcyjnym polegającym na wykonaniu zadania analitycznego, sporządzeniu pisma lub rozwiązaniu testu liczbowego służącego weryfikacji posiadanych przez kandydata kompetencji niezbędnych do wykonywania zadań na stanowisku.
3. 
Zadanie praktyczne jest opracowywane w postaci arkusza na podstawie sporządzonego opisu stanowiska i składa się z:
1)
instrukcji lub metryczki opisującej przebieg zadania;
2)
części merytorycznej, na którą składa się test lub zadanie;
3) 14
 materiału weryfikacyjnego, na który składa się wzorzec prawidłowych odpowiedzi lub rozwiązań wraz z punktacją w skali od 0 do 10 punktów oraz ustalona, minimalna liczba punktów warunkująca pozytywne zaliczenie zadania praktycznego.
4. 
Komórka merytoryczna przekazuje zadanie praktyczne do komórki ds. naboru w zamkniętej i opieczętowanej kopercie, na której umieszcza się informację "zadanie praktyczne" oraz nazwę stanowiska.
§  14. 
1. 
Analiza merytoryczna ofert ma na celu dokonanie oceny i weryfikację ofert pod względem adekwatności do wymagań określonych w ogłoszeniu oraz wybór ofert kandydatów najbardziej odpowiadających tym wymaganiom.
2.  15
 Analiza merytoryczna ofert dokonywana jest na podstawie ustalonych przez komórkę merytoryczną weryfikowalnych kryteriów oceny z zastosowaniem punktowego systemu ocen. Kryteria oceny dotyczą w szczególności:
1)
poziomu spełniania wymagań dodatkowych podanych w ogłoszeniu;
2)
profilu wykształcenia;
3)
przebiegu pracy zawodowej;
4)
znajomości języków obcych;
5)
ukończonych form doskonalenia zawodowego;
6)
referencji.
3.  16
 Kryteria oceny analizy merytorycznej ofert wraz z punktowym systemem ocen, komórka merytoryczna dołącza w zamkniętej i opieczętowanej kopercie do wniosku o nabór, na której umieszcza się informację kryteria analizy merytorycznej ofert oraz nazwę stanowiska.
§  15. 
1. 
Komisja ustala listę nie więcej niż 10 kandydatów, którzy uzyskali podczas preselekcji najwyższą ilość punktów.
2. 
Usprawiedliwiona nieobecność jednego z członków komisji w trakcie przeprowadzania preselekcji, z wyłączeniem przewodniczącego komisji, nie wstrzymuje realizacji czynności wchodzących w zakres preselekcji. W takim przypadku przewodniczący komisji sporządza na protokole z przeglądu ofert adnotację o przyczynie nieobecności członka komisji potwierdzoną podpisem oraz datą.
3.  17
 Sekretarz komisji zaprasza telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wybranych w ramach preselekcji kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną, informując o metodach i technikach, które zostaną zastosowane w trakcie jej przebiegu.
4. 
W przypadku, gdy w wyniku preselekcji żadna z ofert nie uzyskała wymaganej ilości punktów, nabór uważa się za nierozstrzygnięty i niezwłocznie sporządza się protokół z naboru oraz upowszechnia się informację o jego wynikach. Przepisy § 7 ust. 2 pkt 2 i 3 oraz ust. 3 stosuje się odpowiednio.
§  16. 
1. 
Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest dokonanie oceny kwalifikacji i kompetencji kandydata pod kątem wymogów określonych w ogłoszeniu poprzez ustalenie w szczególności:
1)
celów zawodowych kandydata;
2)
predyspozycji i umiejętności kandydata umożliwiających prawidłowe wykonanie obowiązków na stanowisku;
3)
zakresu wiedzy niezbędnej do wykonywania obowiązków na stanowisku.
2. 
Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza się według następującego schematu:
1)
powitanie kandydata i przedstawienie składu komisji;
2)
wstępne zaprezentowanie się kandydata przed komisją, w tym przedstawienie oryginałów dokumentów, o których mowa w § 11 ust. 4 pkt 6 i 7;
3)
zadawanie pytań przez komisję;
4)
wykonanie przez kandydata zadania praktycznego przygotowanego na potrzeby przeprowadzanej rozmowy kwalifikacyjnej;
5)
umożliwienie kandydatowi zadawania pytań w interesujących go kwestiach;
6)
wyjaśnienie kandydatowi dalszego przebiegu procesu naboru, w tym ustalenie terminu i sposobu powiadamiania o wyniku naboru;
7)
uwagi końcowe i pożegnanie kandydata.
2a.  18
 W celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej komórka merytoryczna przygotowuje zestaw pytań obowiązkowych wraz z materiałem weryfikacyjnym, na który składają się przykładowe, modelowe odpowiedzi wraz z punktacją oraz ustalona minimalna liczba punktów pozwalających na pozytywną ocenę przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej. Przepis § 14 ust. 3 stosuje się odpowiednio.
2b.  19
 Kandydaci zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną otrzymują jednakowy zestaw od trzech do pięciu pytań obowiązkowych z zakresu wiedzy niezbędnej do wykonywania obowiązków na stanowisku.
2c.  20
 W ramach prowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej komisja zadaje kandydatowi również, formułowane na bieżąco, w dowolnej ilości, pytania dodatkowe z obszaru tematycznego, o którym mowa w ust. 1 pkt 1-2.
2d.  21
 Komisja dokonuje oceny wiedzy, predyspozycji i umiejętności zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną kandydatów według jednolitej punktowej skali oceniania kandydatów uczestniczących w rozmowie kwalifikacyjnej, która stanowi załącznik nr 6 do decyzji.
3. 
Rozmowy kwalifikacyjne z poszczególnymi kandydatami powinny mieć zbliżony czas trwania i o ile nie jest to uzasadnione charakterem stanowiska nie dłuższy niż 60 minut.
4. 
Zadania praktycznego, o którym mowa w § 16 ust. 2 pkt 4, nie wykonuje się, gdy decyzja o wyrażeniu zgody na wszczęcie naboru obejmowała również akceptację na wnioskowane przez kierownika komórki merytorycznej odstąpienie od wykonania przez kandydata zadania praktycznego w trakcie naboru.
5. 
W przypadku, gdy preselekcja przebiegała w oparciu o metodę polegającą na wykonaniu zadania praktycznego, podczas rozmowy kwalifikacyjnej przewodniczący komisji może podjąć decyzję o odstąpieniu od wykonania zadania praktycznego, o którym mowa w § 16 ust. 2 pkt 4.
6. 
W przypadku, gdy preselekcja przebiegała w oparciu o metodę polegającą na wykonaniu zadania praktycznego, zadanie praktyczne, o którym mowa w § 16 ust. 2 pkt 4, przygotowuje przewodniczący komisji wspólnie z członkiem komisji będącym pracownikiem lub funkcjonariuszem komórki merytorycznej.
7. 
Przewodniczący komisji może podjąć decyzję o wykonaniu zadania praktycznego, o którym mowa w § 16 ust. 2 pkt 4, równocześnie przez wszystkich kandydatów przed rozpoczęciem rozmów kwalifikacyjnych.
8.  22
 Przy wykonywaniu zadania praktycznego, o którym mowa w § 16 ust. 2 pkt 4, przepisy § 13 ust. 1-3 stosuje się odpowiednio.
§  17.  23
1. 
Po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych komisja przeprowadza ocenę poszczególnych kandydatów na podstawie uzyskanych przez nich wyników i dokonuje wyboru nie więcej niż pięciu najlepszych kandydatów. Warunkiem uzyskania pozytywnej oceny jest osiągnięcie przez kandydata minimalnej liczby punktów pozwalających na pozytywne zaliczenie zadania praktycznego i rozmowy kwalifikacyjnej.
2. 
Z przeprowadzonego naboru sekretarz komisji przygotowuje protokół z naboru i dołącza do niego zestaw pytań obowiązkowych wraz z modelowymi odpowiedziami, arkusze ocen uzyskanych w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oraz ocenione arkusze zadań praktycznych wykonanych przez kandydatów, o których mowa w ust. 1.
3. 
W przypadku wystąpienia rozbieżności w ocenie kandydatów w ramach przeprowadzanej preselekcji i rozmowy kwalifikacyjnej lub braku jednomyślności komisji w sytuacji uzyskania przez kandydatów tej samej liczby punktów, ostateczną decyzję w wyborze kandydata podejmuje przewodniczący komisji. Członkowie komisji, którzy nie zgadzają się z wyborem lub oceną, podpisują protokół z naboru umieszczając jednocześnie na tym protokole pisemny sprzeciw wraz z uzasadnieniem.
4. 
W przypadku usprawiedliwionej nieobecności jednego z członków komisji podczas rozmów kwalifikacyjnych lub przy podpisywaniu protokołu z naboru, mają zastosowanie przepisy § 15 ust. 2.
§  18. 
1. 
Decyzję w sprawie zatrudnienia wybranego kandydata podejmuje Komendant Główny Straży Granicznej lub osoba go zastępująca na podstawie przedłożonego do zatwierdzenia przez BKiS protokołu z naboru.
2.  24
 Sekretarz komisji przekazuje wybranemu kandydatowi, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, informację w sprawie wyboru tego kandydata powiadamiając go jednocześnie - w przypadku, gdy stanowisko wiąże się z dostępem do informacji niejawnych - o obowiązku dostarczenia do komórki ds. naboru w terminie 10 dni roboczych licząc od dnia przekazania informacji, wypełnionej ankiety bezpieczeństwa osobowego lub poświadczenia bezpieczeństwa, jeśli kandydat posiada taki dokument i jest on ważny zgodnie z odrębnymi przepisami.
3. 
Po przekazaniu informacji, o której mowa w ust. 2, sekretarz komisji umieszcza na protokole z naboru adnotację w tej sprawie, potwierdzoną podpisem i datą.
4. 
Informację o wynikach naboru upowszechnia się niezwłocznie po jego zakończeniu. Przepisy § 7 ust. 2 pkt 2 i 3 oraz ust. 3 stosuje się odpowiednio, przy czym okres upowszechnienia informacji o wynikach naboru w przypadku czynności, o której mowa w § 7 ust. 2 pkt 3, wynosi co najmniej 14 dni roboczych.

Rozdział  3

Zatrudnienie wybranego kandydata

§  19. 
1. 
Czynności związane z zatrudnieniem wybranego kandydata poprzedzające sporządzenie projektu umowy o pracę realizuje komórka ds. naboru. Do czynności tych należy:
1)
uzyskanie od wybranego kandydata:
a)
wypełnionego kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, którego wzór określa załącznik nr 3 do decyzji;
b)
dokumentów, o których mowa w § 18 ust. 2;
2) 25
 przesłanie dokumentów, o których mowa w § 18 ust. 2, do Biura Ochrony Informacji Komendy Głównej Straży Granicznej celem weryfikacji lub przeprowadzenia postępowania sprawdzającego;
3) 26
 przekazanie telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej osobie, która po zatrudnieniu wybranego kandydata będzie jego bezpośrednim przełożonym, informacji o obowiązku wystawienia temu kandydatowi skierowania na lekarskie badania profilaktyczne w celu uzyskania zaświadczenia o braku przeciwwskazań medycznych do zatrudnienia na stanowisku oraz przesłania tego skierowania do komórki ds. naboru;
4)
przekazanie wybranemu kandydatowi skierowania, o którym mowa w pkt 3;
5)
powiadomienie komórki merytorycznej o zakończonym naborze;
6)
przekazanie komórce ds. osobowych oferty wybranego kandydata wraz z kopią zatwierdzonego protokołu z naboru.
2.  27
 (uchylony).
3. 
Kierownik komórki merytorycznej, po uzyskaniu informacji o zakończonym naborze, składa osobie uprawnionej wniosek o zatrudnienie w korpusie służby cywilnej w Komendzie Głównej Straży Granicznej wybranego kandydata. Wzór wniosku określa załącznik nr 5 do decyzji.
§  20. 
1.  28
 W przypadku złożenia przez wybranego kandydata pisemnej lub ustnej rezygnacji z ubiegania się o zatrudnienie przed dniem nawiązania stosunku pracy lub wydania przez lekarza - profilaktyka orzeczenia o niezdolności tego kandydata do podjęcia pracy na stanowisku, a także braku odpowiedzi kandydata w terminie 10 dni roboczych licząc od dnia przekazania informacji, o której mowa w § 18 ust. 2, lub innych podejmowanych prób skontaktowania się w celu podjęcia niezbędnych czynności do zatrudnienia, Komendant Główny Straży Granicznej może podjąć decyzję o zatrudnieniu na stanowisku innej osoby spośród kandydatów, o których mowa w § 17 ust. 1. Przepisy § 19 stosuje się odpowiednio.
2. 
W przypadku złożenia ustnej rezygnacji, o której mowa w ust. 1, pracownik komórki ds. naboru lub komórki ds. osobowych powiadamia wybranego kandydata o konieczności przesłania tej rezygnacji w formie pisemnej.
3. 
Podjęcie decyzji, o której mowa w ust. 1, dokumentuje się w formie notatki służbowej sporządzonej przez pracownika komórki ds. naboru lub komórki ds. osobowych. W treści notatki odnotowuje się datę i godzinę złożenia ustnej rezygnacj

Rozdział  4

Dokumentowanie naboru

§  21. 
1. 
Dokumenty dotyczące przeprowadzonego naboru, zwane dalej "aktami naboru", archiwizuje się zgodnie z jednolitym rzeczowym wykazem akt Straży Granicznej oraz obowiązującymi w tym zakresie odrębnymi przepisami w sprawie zasad i trybu postępowania z materiałami archiwalnymi i dokumentacją niearchiwalną w Straży Granicznej.
2. 
Akta naboru składają się z:
1)
wniosku;
2)
wydruku ogłoszenia;
3)
decyzji Komendanta Głównego Straży Granicznej w sprawie powołania komisji;
4)
protokołu z przeglądu ofert;
5)
protokołu z przeprowadzonego naboru;
6)
informacji o wynikach naboru.
3. 
Oferty kandydatów, którzy:
1)
nie zostali umieszczeni w protokole z naboru - są niszczone przez komisję niezwłocznie po zakończonym naborze;
2)
zostali umieszczeni w protokole z naboru, a nie zostali przyjęci do pracy w Komendzie Głównej Straży Granicznej - są niszczone przez komisję powoływaną przez Dyrektora BKiS w celu brakowania/niszczenia dokumentów niearchiwalnych oznaczonych symbolem "Bc" niezwłocznie po upływie trzech miesięcy od zatrudnienia wybranego kandydata na stanowisku.
4. 
Czynności, o których mowa w ust. 3, dokumentowane są w protokołach brakowania/niszczenia dokumentów niearchiwalnych oznaczonych symbolem "Bc", zgodnie z odrębnymi przepisami dotyczącymi szczególnego sposobu organizacji kancelarii tajnych, stosowania środków ochrony fizycznej oraz obiegu informacji niejawnych.
5.  29
 Protokoły, o których mowa w ust. 4, nie podlegają opiniowaniu przez kierownika Archiwum Zakładowego Wydziału Ochrony Dokumentacji Biura Ochrony Informacji Komendy Głównej Straży Granicznej ani zatwierdzaniu przez Dyrektora BKiS.
6. 
Ofertę wybranego kandydata, który został zatrudniony w Komendzie Głównej Straży Granicznej, włącza się do jego akt osobowych.

Rozdział  5

Przepisy końcowe

§  22. 
1. 
Przedstawiciele KGSG biorący udział w naborze są zobowiązani do zachowania tajemnicy odnośnie prowadzonego naboru, a w szczególności informacji dotyczących osób ubiegających się o zatrudnienie.
2. 
Nabory rozpoczęte i niezakończone w KGSG przed dniem wejścia w życie decyzji przeprowadza się na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów.
§  23. 
Decyzja wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia podpisania.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1  30

WZÓR

WNIOSEK W SPRAWIE NABORU

Egz. pojedynczy

Nabór wszczynany w trybie § 3 ust. 2:

□ pkt 1 decyzji;

□ pkt 2 decyzji.

(właściwy tryb zaznaczyć)

Nabór w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej:

□ NIE;

□ TAK.

(właściwe zaznaczyć)

CZĘŚĆ A (stanowi treść ogłoszenia publikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Biuletynie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Komenda Główna Straży Granicznej w Warszawie

Komendant Główny Straży Granicznej poszukuje kandydatów na stanowisko:

..............................................................................................

(nazwa stanowiska)

..................................................................................

(funkcjonalna nazwa stanowiska)

.....................................................................................................................................................................................

(nazwa wewnętrznej komórki organizacyjnej)

.....................................................................................................................................................................................

(nazwa komórki organizacyjnej KGSG)

Liczba stanowisk i wymiar czasu pracy:

..............................................................................................

Miejsce wykonywania pracy:

..................................................................................

(miejscowość, ulica)

Informacja dotycząca możliwości ubiegania się o zatrudnienie osób niepełnosprawnych na stanowisku pracy:

(właściwe podkreślić)

Tak■ .................................................................................................................

(należy określić stopień niepełnosprawności dopuszczalny na danym stanowisku pracy)

Nie

(zaznaczenie możliwe w przypadku, gdy w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych jest wyższy niż 6%)

Warunki pracy na stanowisku:

- warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

- miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................................................

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

- ....................................................................................................................................................................................

- ....................................................................................................................................................................................

- ....................................................................................................................................................................................

- ....................................................................................................................................................................................

- ....................................................................................................................................................................................

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:
■ niezbędne:

- wykształcenie: ...............................................................

- doświadczenie: ..............................................................

- pozostałe wymagania niezbędne:

■ ........................................................................

■ ........................................................................

■ ........................................................................

■ .........................................................................

■ dodatkowe:

- wykształcenie:

........................................................

- doświadczenie:

........................................................

- pozostałe wymagania dodatkowe:

■ .............................................................................

■ .............................................................................

■ .............................................................................

■ .............................................................................

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

■ życiorys (CV)

■ list motywacyjny

■ oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji

■ kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

■ kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego

■ oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

■ oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych

■ ...........................................................................................................

■ ...........................................................................................................

(kopie innych dokumentów i o świadczeń np.: świadectwa pracy, dokumenty potwierdzające posiadanie określonych kwalifikacji lub uprawnień, referencje)

Wyznaczenie terminu składania dokumentów:

.....................................................................................................................................................................................

(termin na składanie dokumentów powinien obejmować okres od 10 do 20 dni, a w przypadku naboru w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej od 5 do 15 dni)

Miejsce składania dokumentów:

Biuro Kadr i Szkolenia

Komendy Głównej Straży Granicznej

Al. Niepodległości 100

02-514 Warszawa

z dopiskiem "oferta pracy - ................................................................................................... oraz numer ogłoszenia"

(nazwa stanowiska oraz komórki organizacyjnej KGSG)

Inne informacje:

■ wynagrodzenie na powyższym stanowisku wynosi ok. ................ zł. netto + dodatek za wysługę lat,

■ dokumenty należy składać osobiście w siedzibie urzędu lub listownie,

■ oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane - decyduje data przyjęcia oferty w urzędzie lub data stempla pocztowego,

■ rozpatrzeniu nie będą podlegać oferty niespełniające wymagań określonych w ogłoszeniu a także oferty, które nie zawierają kompletu wymaganych oraz uwiarygodnionych (opatrzonych datą i własnoręcznym podpisem kandydata) dokumentów i oświadczeń,

■ kandydaci zakwalifikowani będą informowani telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej o terminie rozmowy kwalifikacyjnej,

■ przyjmujemy tylko kompletne kserokopie dokumentów,

■ oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

CZĘŚĆ B (stanowi informacje niezbędne do sprawnego procedowania procesu naboru na wolne stanowisko w korpusie służby cywilnej)

Dane personalne osób wyznaczonych do składu komisji przeprowadzającej nabór:

■ Przewodniczący - ......................................................................................................................................................

(stopień, imię i nazwisko, stanowisko, nazwa wewnętrznej komórki organizacyjnej)

■ Członek - ...................................................................................................................................................................

(stopień, imię i nazwisko, stanowisko, nazwa wewnętrznej komórki organizacyjnej)

■ Członek - ...................................................................................................................................................................

(stopień, imię i nazwisko, stanowisko, nazwa wewnętrznej komórki organizacyjnej)

Zadanie praktyczne:

(właściwe podkreślić)

■ tak (w załączeniu)■ ......................................................................................................................................

(rodzaj zadania: test praktyczny, test wyboru, zadanie selekcyjne itp.)

■ nie■ Uzasadnienie:

..........................................................................................................................................

.........................................................................................................................................

Ilość punktów jaką uzyskało stanowisko w wyniku wartościowania:

■ ...................................................................................................................................................................................

Mnożnik kwoty bazowej ustalonej dla stanowiska obsadzanego na pełny wymiar czasu pracy:

■ ..................................................................

■ ..........................................................................................................

(pieczątka i podpis dyrektora Biura Finansów KGSG lub adnotacja o załączeniu kopii pisma uzgadniającego mnożnik)

Klauzula dostępu do informacji niejawnych przewidziana na stanowisku pracy:

.......................................................................................................................................................................................

UWAGI:

...................................................................................

(pieczątka i podpis dyrektora merytorycznej

komórki organizacyjnej KGSG/

dyrektora Biura Kadr i Szkolenia KGSG)

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie w miesiącu poprzedzającym datę planowanego upublicznienia:

■ ..............................................................

■ ..........................................................................................................

(data, podpis i pieczęć pracownika komórki do spraw osobowych)

Wykonano w egz. pojedynczym

Wyk/Sporz. ................

Dnia ...........................

ZAŁĄCZNIK Nr  2  31

WZÓR PROTOKOŁU Z PRZEGLĄDU OFERT

………………………

(miejscowość, data)

Egz. pojedynczy

PROTOKÓŁ Z PRZEGLĄDU OFERT

CZĘŚĆ I

1. Stanowisko, na które prowadzony jest nabór:

* ………………………………………………………………………………………….

(nazwa stanowiska pracy i umiejscowienie w strukturze organizacyjno-etatowej komórki organizacyjnej KGSG)

2. Numer ogłoszenia opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

* ………………………………………………………………………………………….

3. Podstawa prawna powołania komisji do przeprowadzenia naboru na wyżej wymienione stanowisko:

* ………………………………………………………………………………………….

4. Dane personalne osób dokonujących przeglądu ofert:

* ………………………………………………………………………………………….

* ………………………………………………………………………………………….

5. Liczba wszystkich ofert: ………………......, w tym ofert:

* niespełniających wymagań formalnych - .......................,

* spełniających wymagania formalne - .............................

6. W dniu/dniach ....................... dokonano przeglądu ofert pod względem spełniania wymogów formalnych określonych w ogłoszeniu o naborze. W wyniku przeglądu:

1) odrzucono następujące oferty:…………………………………………………………………………………………
2) ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
3) ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
(imię i nazwisko kandydata oraz nazwa miejscowości, w której mieszka)(przyczyna odrzucenia oferty)

* ustalono wykaz kandydatów spełniających wymogi formalne:

1) ..............................................................

2) ..............................................................

3) ..............................................................

(imię i nazwisko kandydata oraz nazwa

miejscowości, w której mieszka)

Podpisy osób dokonujących przeglądu ofert:ZATWIERDZAM
…………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………

(podpis przewodniczącego komisji)*

CZĘŚĆ II

1. Komisja po zapoznaniu się z częścią I protokołu z przeglądu ofert dokonała wyboru kandydatów, którzy wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej **:

1) na podstawie preselekcji ofert spełniających wymagania formalne przeprowadzonej w oparciu o**:

* zadanie praktyczne,

* analizę merytoryczną ofert według przyjętych kryteriów oceny:

................................................................................................................................;

(kryteria oceny oraz liczba punktów przyznawanych do każdego kryterium)

2) z pominięciem preselekcji na podstawie § 12 ust. 2 decyzji.

2. Wykaz kandydatów zakwalifikowanych przez komisję do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej:

1) ..............................................................................................................................,

2) ..............................................................................................................................,

3) ..............................................................................................................................,

4) ..............................................................................................................................,

5) ...............................................................................................................................

(imię i nazwisko kandydata oraz nazwa miejscowości, w której mieszka, ilość uzyskanych punktów w przypadku przeprowadzenia preselekcji ofert).

3. Wymienione osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.

Podpisy członków komisji:

..........................................................................

..........................................................................

..........................................................................

..........................................................................

..........................................................................

Wykonano w egz. pojedynczym

Wyk./Sporz. ………….......

Dnia ...................................

______

* Przewodniczący komisji zatwierdza protokół w przypadku gdy nie uczestniczy w czynnościach przeglądu ofert

ZAŁĄCZNIK Nr  3 

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY DLA OSOBY UBIEGAJĄCEJ SIĘ O ZATRUDNIENIE

1. Imię (imiona) i nazwisko ......................................................................................................

2. Imiona rodziców ...................................................................................................................

3. Data urodzenia ......................................................................................................................

4. Obywatelstwo .......................................................................................................................

5. Miejsce zamieszkania (adres do korespondencji) .................................................................

6. Wykształcenie .......................................................................................................................

(nazwa szkoły i rok jej ukończenia)

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

(zawód, specjalność, stopień naukowy, tytuł zawodowy, tytuł naukowy)

7. Wykształcenie uzupełniające ................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

(kursy, studia podyplomowe, data ukończenia nauki lub data rozpoczęcia nauki

w przypadku jej trwania)

8. Przebieg dotychczasowego zatrudnienia ..............................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

(wskazać okresy zatrudnienia u kolejnych pracodawców oraz zajmowane

stanowiska pracy)

9. Dodatkowe uprawnienia, umiejętności, zainteresowania .....................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

(np. stopień znajomości języków obcych, prawo jazdy, obsługa komputera)

10. Oświadczam, że dane zawarte w pkt 1-3 są zgodne z dowodem osobistym seria ................ nr ...................................... wydanym przez .......................................................................... lub innym dowodem tożsamości ...........................................................................................

 ...............................................................................

 (podpis osoby ubiegającej się o zatrudnienie)

.................................................

(miejscowość i data)

ZAŁĄCZNIK Nr  4  32

 (uchylony).

ZAŁĄCZNIK Nr  5 

 Warszawa, dn. ..............................20 ....... r.

............................................................

(pieczęć komórki organizacyjnej)

WNIOSEK

o zatrudnienie w korpusie służby cywilnej w Komendzie Głównej Straży Granicznej

Wnoszę o przyjęcie do pracy z dniem ..........................................................................................

Pana/Panią ....................................................................................................................................

Kandydat zostanie zatrudniony na stanowisku ............................................................................

.......................................................................................................................................................

Proponowany kandydat posiada wymagane kwalifikacje (podać jakie) ......................................

.......................................................................................................................................................

Proponuję przyznać w/w wynagrodzenie według mnożnika ................................. w kwocie ...............................zł

Dodatek specjalny w wysokości ........................................ do dnia ............................................

Kandydat powinien być przyjęty na czas .....................................................................................

 .............................................................

 (kierownik komórki organizacyjnej)

ZAŁĄCZNIK Nr  6  33

JEDNOLITA PUNKTOWA SKALA OCENIANIA KANDYDATÓW UCZESTNICZĄCYCH W ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ

1.
Skala oceniania stosowana w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej uwzględniającej wykonanie przez kandydata zadania praktycznego:
Lp.ZAKRES PODLEGAJĄCY OCENIESKALA OCENIANIA
1* zadanie praktyczne

* 3 pytania obowiązkowe

* pytania dodatkowe

od 0 do 10 punktów

od 0 do 9 punktów

od 0 do 3 punktów

SUMA:od 0 do 22 punktów
2* zadanie praktyczne

* 4 pytania obowiązkowe

* pytania dodatkowe

od 0 do 10 punktów

od 0 do 12 punktów

od 0 do 3 punktów

SUMA:od 0 do 25 punktów
3* zadanie praktyczne

* 5 pytań obowiązkowe

* pytania dodatkowe

od 0 do 10 punktów

od 0 do 15 punktów

od 0 do 3 punktów

SUMA:od 0 do 28 punktów
2.
Skala oceniania stosowana w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej nieuwzględniającej wykonania zadania praktycznego:
Lp.ZAKRES PODLEGAJĄCY OCENIESKALA OCENIANIA
1* 3 pytania obowiązkowe

* pytania dodatkowe

od 0 do 9 punktów

od 0 do 3 punktów

SUMA:od 0 do 12 punktów
2* 4 pytania obowiązkowe

* pytania dodatkowe

od 0 do 12 punktów

od 0 do 3 punktów

SUMA:od 0 do 15 punktów
3* 5 pytań obowiązkowe

* pytania dodatkowe

od 0 do 15 punktów

od 0 do 3 punktów

SUMA:od 0 do 18 punktów
3.
Skala oceniania wiedzy, predyspozycji i umiejętności zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną kandydatów wynosi w przypadku:
1)
odpowiedź na każde zadane pytanie obowiązkowe od 0 do 3 punktów;
2)
łącznie, wszystkie odpowiedzi na pytania dodatkowe od 0 do 3 punktów.
1 § 3 ust. 4 dodany przez § 1 pkt 1 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
2 § 4 ust. 1a dodany przez § 1 pkt 2 lit. a) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
3 § 4 ust. 3 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
4 § 4 ust. 6 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. c) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
5 § 4 ust. 6a dodany przez § 1 pkt 2 lit. d) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
6 § 4 ust. 6b dodany przez § 1 pkt 2 lit. d) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
7 § 7 ust. 2 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) decyzji nr 96 z dnia 6 czerwca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.6.24) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 czerwca 2011 r.
8 § 7 ust. 2 pkt 2a dodany przez § 1 pkt 1 lit. b) decyzji nr 96 z dnia 6 czerwca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.6.24) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 czerwca 2011 r.
9 § 7 ust. 3 uchylony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 96 z dnia 6 czerwca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.6.24) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 czerwca 2011 r.
10 § 8 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 38 z dnia 5 marca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 20 marca 2020 r.
11 § 11 ust. 4 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 195 z dnia 18 listopada 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.13.47) zmieniającej nin. decyzję z dniem 26 listopada 2011 r.
12 § 11 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 38 z dnia 5 marca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 20 marca 2020 r.
13 § 12 ust. 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
14 § 13 ust. 3 pkt 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 4 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 5 z dnia 13 stycznia 2015 r. (Dz.Urz.KGSG.2015.5) zmieniającej nin. decyzję z dniem 13 stycznia 2015 r.

15 § 14 ust. 2 zdanie wstępne zmienione przez § 1 pkt 5 lit. a) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
16 § 14 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 5 lit. b) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
17 § 15 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 6 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
18 § 16 ust. 2a dodany przez § 1 pkt 7 lit. a) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
19 § 16 ust. 2b dodany przez § 1 pkt 7 lit. a) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
20 § 16 ust. 2c dodany przez § 1 pkt 7 lit. a) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
21 § 16 ust. 2d:

- dodany przez § 1 pkt 7 lit. a) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 5 z dnia 13 stycznia 2015 r. (Dz.Urz.KGSG.2015.5) zmieniającej nin. decyzję z dniem 13 stycznia 2015 r.

22 § 16 ust. 8 zmieniony przez § 1 pkt 7 lit. b) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
23 § 17 zmieniony przez § 1 pkt 8 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
24 § 18 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 9 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
25 § 19 ust. 1 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 decyzji nr 5 z dnia 13 stycznia 2015 r. (Dz.Urz.KGSG.2015.5) zmieniającej nin. decyzję z dniem 13 stycznia 2015 r.
26 § 19 ust. 1 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 10 lit. a) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
27 § 19 ust. 2 uchylony przez § 1 pkt 10 lit. b) decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
28 § 20 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 11 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
29 § 21 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 4 decyzji nr 5 z dnia 13 stycznia 2015 r. (Dz.Urz.KGSG.2015.5) zmieniającej nin. decyzję z dniem 13 stycznia 2015 r.
30 Załącznik nr 1:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 decyzji nr 195 z dnia 18 listopada 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.13.47) zmieniającej nin. decyzję z dniem 26 listopada 2011 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 12 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 5 decyzji nr 5 z dnia 13 stycznia 2015 r. (Dz.Urz.KGSG.2015.5) zmieniającej nin. decyzję z dniem 13 stycznia 2015 r.

31 Załącznik nr 2:

- zmieniony przez § 1 pkt 4 decyzji nr 195 z dnia 18 listopada 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.13.47) zmieniającej nin. decyzję z dniem 26 listopada 2011 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 12 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.

32 Załącznik nr 4 uchylony przez § 1 pkt 13 decyzji nr 58 z dnia 29 marca 2013 r. (Dz.Urz.KGSG.13.27) zmieniającej nin. decyzję z dniem 29 marca 2013 r.
33 Załącznik nr 6 dodany przez § 1 pkt 6 decyzji nr 5 z dnia 13 stycznia 2015 r. (Dz.Urz.KGSG.2015.5) zmieniającej nin. decyzję z dniem 13 stycznia 2015 r.