Jednorazowe badanie statystycznego wynagrodzenia pracowników.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.GUS.1989.7.22

Akt utracił moc
Wersja od: 15 kwietnia 1989 r.

ZARZĄDZENIE Nr 28
PREZESA GŁÓWNEGO URZĘDU STATYSTYCZNEGO
z dnia 12 kwietnia 1989 r.
w sprawie jednorazowego badania statystycznego wynagrodzeń pracowników

(znak: BS-2-02-06)

Na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o statystyce państwowej (Dz. U. Nr 7, poz. 58) zarządza się, co następuje:

§  1.
Wprowadza się obowiązek sporządzenia i przekazania sprawozdania statystycznego na formularzu oznaczonym symbolem W-07 - jednorazowe sprawozdanie o wynagrodzeniach wypłaconych w maju 1989 r. według wzoru stanowiącego załącznik do zarządzenia.
§  2.
Obowiązek, o którym mowa w § 1, dotyczy zakładów pracy, do których zwrócą się wojewódzkie urzędy statystyczne o przekazanie informacji.
§  3.
Sprawozdanie wprowadzone zarządzeniem przekazuje się w terminie do dnia 24 lipca 1989 r. do wojewódzkiego urzędu statystycznego, który nadesłał formularz.
§  4.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK 

W-07 JEDNORAZOWE

sprawozdanie o wynagrodzeniach wypłaconych w maju 1989 r.

grafika

Objaśnienia

do sporządzania sprawozdań o wynagrodzeniach wypłaconych pracownikom w miesiącu maju 1989 r.

1. Sprawozdanie należy sporządzić dla pracowników zakodowanych symbolami cyfrowymi w przesłanym przez WUS bez pozostawienia odpisu w aktach i przekazać na adres uwidoczniony w prawym górnym rogu formularza na firmowej pieczątce wojewódzkiego urzędu statystycznego.

2. Wiersze sprawozdania są przeznaczone dla poszczególnych pracowników objętych sprawozdaniem.

3. Na wynagrodzenia składają się:

- wynagrodzenia osobowe łącznie z dodatkami z tytułu wzrostu cen. Wynagrodzenia osobowe obejmują np. wynagrodzenia zasadnicze, premie i nagrody, dodatki np. za staż pracy, wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, wynagrodzenia za czas urlopów, przestojów i inne świadczenia z tytułu pracy wypłacone lub wydane w naturze (bezpłatnie lub częściowo bezpłatnie) np. deputaty węglowe, świadczenia z tytułu należnego umundurowania, świadczenia z tytułu należnego mieszkania służbowego itp. Wartości otrzymane w naturze należy wycenić według cen detalicznych;

- wynagrodzenia bezosobowe;

- honoraria;

- wynagrodzenia agencyjno-prowizyjne;

- nagrody z zakładowego funduszu nagród;

- wypłaty z zysku do podziału i nadwyżki bilansowej w spółdzielniach.

4. Składniki wynagrodzeń należy wykazać zgodnie z uchwałą nr 33 Rady Ministrów z dnia 25 marca 1983 r. w sprawie klasyfikacji wynagrodzeń w jednostkach gospodarki uspołecznionej - MP Nr 15, poz. 85 (z późniejszymi zmianami) oraz zarządzeniem nr 21 Prezesa GUS z 18 maja 1984 r. w sprawie klasyfikacji składników wynagrodzeń (Dz. Urz. GUS Nr 3, poz. 6).