Aneks Nr 3 do regulaminu pracy w Komendzie Głównej Straży Granicznej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGSG.2014.117

Akt jednorazowy
Wersja od: 30 października 2014 r.

ANEKS Nr 3
KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ
z dnia 30 października 2014 r.
do regulaminu pracy w Komendzie Głównej Straży Granicznej

Na podstawie art. 1042 § 1, art. 145 § 1 i 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.) ustala się, co następuje:
§  1.
W regulaminie pracy nr 1 w Komendzie Głównej Straży Granicznej z dnia 4 września 2009 r. (Dz. Urz. KGSG Nr 10, poz. 64, z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 32 ust. 1 pkt 1 i 2 otrzymują brzmienie:

"1) na stanowiskach związanych z ochroną obiektów urzędu w Wydziale Administracji i Ochrony Obiektów oraz Wydziale II Archiwum Straży Granicznej Biura Ochrony Informacji Komendy Głównej Straży Granicznej;

2) na stanowisku kierownika zespołu magazynów III Wydziału Lotniczego z siedzibą w Chełmie Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej;";

2)
§ 39a otrzymuje brzmienie:

"§ 39a. 1. Pracownikom wykonującym pracę w pomieszczeniach urzędu, w których w związku ze stwierdzeniem występowania warunków szczególnie uciążliwych lub szczególnie szkodliwych dla zdrowia zalecono skrócenie czasu pracy, normę czasu pracy obniża się do 7 godzin 50 minut na dobę.

2. Za pracowników, o których mowa w ust. 1, uważa się osoby wykonujące pracę przez co najmniej połowę obowiązującego ich czasu pracy.

3. Wykaz pomieszczeń, o których mowa w ust. 1, zostaje określony corocznie w protokole z przeglądu stanowisk służby (pracy) w Komendzie Głównej Straży Granicznej.

4. Prawo do obniżenia normy czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, pracownicy nabywają po upływie 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia wykonywania pracy w pomieszczeniach umieszczonych w wykazie, o którym mowa w ust. 3.

5. Przerwa w wykonywaniu pracy w pomieszczeniach umieszczonych w wykazie, o którym mowa w ust. 3, trwająca nie dłużej niż 3 miesiące w okresie 12 miesięcy pracy w tych pomieszczeniach, wliczana jest do okresu pracy, o którym mowa w ust. 4.

6. W przypadku gdy przerwa w wykonywaniu pracy, o której mowa w ust. 5, trwa dłużej niż 3 miesiące, okres pracy wymagany do obniżenia normy czasu pracy, o którym mowa w ust. 4, wydłuża się o czas trwania tej przerwy.

7. Do ustalania czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy w pomieszczeniach, o których mowa w ust. 1, przepis § 39 ust. 4 stosuje się odpowiednio.".

§  2.
Pracownikom, którym na podstawie dotychczasowych przepisów, przysługiwała dodatkowo 10-minutowa przerwa w pracy wliczana do czasu pracy, obniża się normę czasu pracy do 7 godzin 50 minut na dobę, z dniem wejścia w życie niniejszego aneksu.
§  3.
Aneks wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2014 r.