Zawiadomienie - oznaczenia geograficzne z Republiki Korei.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2009.84.14

Akt nienormatywny
Wersja od: 8 kwietnia 2009 r.

Zawiadomienie - oznaczenia geograficzne z Republiki Korei

(2009/C 84/11)

(Dz.U.UE C z dnia 8 kwietnia 2009 r.)

W ramach prowadzonych obecnie negocjacji w sprawie zawarcia porozumienia o wolnym handlu z Republiką Korei rozpatruje się ochronę we Wspólnocie Europejskiej jako oznaczeń geograficznych podanych poniżej nazw zastrzeżonych w Republice Korei na podstawie "Agricultural Products Quality Control Act" (ustawy o kontroli jakości produktów rolnych). Nazwy z tego wykazu stanowią uzupełnienie nazw opublikowanych do zgłaszania sprzeciwów w dniu 7.6.2008 r. w Dz.U. 2008/C 141/15, w odniesieniu do których rozpatruje się możliwość objęcia ochroną we WE.

W odniesieniu do produktów objętych zakresem rozporządzenia Rady (WE) nr 510/2006 z dnia 20 marca 2006 r. w sprawie ochrony oznaczeń geograficznych i nazw pochodzenia produktów rolnych i środków spożywczych(1), rozważa się ochronę poprzez umieszczenie w rejestrze zgodnie z art. 7 rozporządzenia.

Komisja wzywa państwa członkowskie, kraje trzecie oraz wszelkie zasadnie zainteresowane osoby fizyczne lub prawne, mające swoje siedziby lub miejsca zamieszkania w państwie członkowskim lub kraju trzecim, do zgłaszania sprzeciwów wobec takiej ochrony przez złożenie odpowiednio uzasadnionego oświadczenia.

Oświadczenia o sprzeciwie należy przekazać Komisji Europejskiej w ciągu 2 miesięcy od daty niniejszej publikacji.

Oświadczenia o sprzeciwie są dopuszczalne jedynie, jeśli zostaną dostarczone w wyżej ustalonym terminie i jeśli wykazane zostanie, że ochrona proponowanej nazwy:

a) będzie kolidować z nazwą odmiany roślin lub rasy zwierząt i może z tego powodu wprowadzić w błąd konsumenta co do prawdziwego pochodzenia danego produktu (art. 3 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 510/2006);

b) będzie homonimiczna lub częściowo homonimiczna w stosunku do nazwy już zarejestrowanej na mocy rozporządzenia (WE) nr 510/2006 i będzie powodować zaistnienie warunków wymienionych w art. 3 ust. 3 rozporządzenia;

c) przy uwzględnieniu renomy danego znaku towarowego, jego powszechnej znajomości oraz okresu, przez jaki jest on używany, rejestracja mogłaby wprowadzić w błąd konsumenta co do prawdziwego pochodzenia produktu (art. 3 ust. 4 rozporządzenia (WE) nr 510/2006);

d) zagroziłaby istnieniu całkowicie lub częściowo identycznej nazwy lub znaku towarowego lub istnieniu produktów, które były zgodnie z prawem wprowadzane do obrotu przez okres co najmniej pięciu lat poprzedzających publikację niniejszego zawiadomienia (art. 7 ust. 3 lit. c) rozporządzenia (WE) nr 510/2006);

e) lub jeśli podane zostaną informacje, z których wynika, że nazwa, której ochrona jest rozpatrywana, jest nazwą rodzajową w rozumieniu art. 3 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 510/2006.

Kryteria wymienione powyżej będą podlegać ocenie w odniesieniu do terytorium Wspólnoty, które w przypadku praw własności intelektualnej odnosi się wyłącznie do terytorium lub terytoriów, na których wspomniane prawa są chronione.

Oświadczenia o sprzeciwie należy przesyłać na następujący adres poczty elektronicznej:

AGRI-A2@ec.europa.eu

Niniejsze zawiadomienie nie narusza możliwości składania wniosków o rejestrację nazw z Republiki Korei na podstawie art. 5 ust. 9 rozporządzenia (WE) nr 510/2006.

Wykaz oznaczeń geograficznych dla produktów rolnych i środków spożywczych(2)

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

grafika

______

(1) Dz.U. L 93 z 31.3.2006, s. 12.

(2) Wykaz dostarczony przez władze Republiki Korei w ramach prowadzonych negocjacji w sprawie zawarcia porozumienia o wolnym handlu. Wyciąg z koreańskiego rejestru oznaczeń geograficznych na podstawie Agricultural Products Quality Control Act nr 7675 z 4.8.2005 r.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.