Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania rolą inwestora strategicznego lub nabyciem mniejszościowego pakietu akcji lub zakupem energii elektrycznej.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2019.176.18

Akt nienormatywny
Wersja od: 22 maja 2019 r.

Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania rolą inwestora strategicznego lub nabyciem mniejszościowego pakietu akcji lub zakupem energii elektrycznej

(2019/C 176/06)

PROJEKT BUDOWY ELEKTROWNI JĄDROWEJ W BELENE

marzec 2019 r.

(Dz.U.UE C z dnia 22 maja 2019 r.)

WAŻNE INFORMACJE

Zgodnie z decyzją Zgromadzenia Narodowego Republiki Bułgarii z dnia 7 czerwca 2018 r. i decyzją Rady Ministrów Republiki Bułgarii nr 447 z dnia 29 czerwca 2018 r. Natsionalna Elektricheska Kompania EAD (NEK) ogłasza niniejsze zaproszenie do wzięcia udziału w procedurze wyboru inwestora strategicznego zaangażowanego w budowę elektrowni jądrowej w Belene, a także zaproszenie do wyrażenia zainteresowania nabyciem mniejszościowego pakietu akcji przyszłej spółki projektowej, która po utworzeniu ma odpowiadać za budowę i eksploatację elektrowni jądrowej w Belene oraz ma być jej właścicielem na zasadach rynkowych, lub do wyrażenia zainteresowania zakupem energii elektrycznej z przyszłej elektrowni.

Strona bułgarska, za pośrednictwem NEK, wniesie wkład niepieniężny w przyszłą spółkę projektową w postaci aktywów związanych z projektem budowy elektrowni jądrowej w Belene, m.in. teren objęty zezwoleniem, sprzęt o długim cyklu życia, wydane decyzje, pozwolenia, koncesje oraz inne dokumenty i prawa związane z projektem.

Strona bułgarska, za pośrednictwem NEK, zastrzega sobie prawo do posiadania pakietu blokującego przy podejmowaniu decyzji w określonych kwestiach leżących w gestii Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki projektowej w całym okresie budowy, eksploatacji i późniejszej likwidacji elektrowni.

CEL ZAPROSZENIA

Jedynym celem niniejszego zaproszenia jest przedstawienie określonych informacji stronom zainteresowanym udziałem w procedurze nabycia określonego odsetka akcji spółki projektowej oraz pomoc w podjęciu decyzji w sprawie wyrażenia zainteresowania w związku z tym zaproszeniem. Zaproszenie nie służy przedstawieniu wyczerpujących informacji, których mogą potrzebować osoby zainteresowane zapisem na akcje spółki projektowej, a informacje w nim zawarte mają wyłącznie charakter orientacyjny.

Ani NEK, Bulgarian Energy Holding EAD (BEH), Ministerstwo Energii, ani rząd Republiki Bułgarii nie składają żadnych deklaracji ani nie udzielają żadnych gwarancji co do dokładności lub kompletności informacji zawartych w niniejszym zaproszeniu; nie mają też obowiązku poprawy żadnych zawartych w nim błędów, które mogą zostać im zgłoszone. Rząd Republiki Bułgarii, Ministerstwo Energii, BEH, NEK, ich jednostki powiązane, dyrektorzy, członkowie zarządów, partnerzy, urzędnicy, przedstawiciele, doradcy i pracownicy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i wyraźnie zaprzeczają, jakoby ponosili jakąkolwiek odpowiedzialność lub byli jakkolwiek zobowiązani, w zakresie błędów, nieprawidłowych stwierdzeń, przeinaczeń lub pominięć w niniejszym zaproszeniu lub w dowolnym innym dokumencie.

Publikując niniejsze zaproszenie ani rząd Republiki Bułgarii, ani Ministerstwo Energii, BEH, NEK, ich jednostki powiązane, dyrektorzy, zarządy, partnerzy, urzędnicy, przedstawiciele, doradcy ani pracownicy nie zobowiązują się do udzielenia adresatom zaproszenia dodatkowych informacji ani do przesłania zaproszenia jakiejkolwiek stronie do udziału w procesie nabywania akcji.

Uwzględniając zobowiązania wynikające z poufności, NEK zamierza przedstawić memorandum informacyjne niektórym podmiotom (każdy z nich jest dalej zwany "wstępnie wybranym podmiotem"), które zgłosiły swoje zainteresowanie w odpowiedzi na niniejsze zaproszenie i które - na podstawie oceny zgodności i oceny merytorycznej tych zgłoszeń - mają doświadczenie w zakresie inwestycji i budowy dużych obiektów energetycznych najbardziej odpowiadające przedstawionym wymogom oraz odpowiednią zdolność finansową umożliwiającą wywiązanie się takich podmiotów z zobowiązań w zakresie inwestycji w spółkę projektową i zaangażowania w niej. NEK zamierza ponadto przekazać wstępnie wybranym podmiotom (również z zastrzeżeniem zobowiązań wynikających z poufności) informacje zgromadzone w biurze danych, których część lub całość może mieć formę elektroniczną.

Potencjalni inwestorzy muszą we własnym zakresie przeprowadzić badanie sytuacji finansowej i perspektyw spółki projektowej i jej przyszłej działalności gospodarczej oraz badanie dokładności i kompletności stwierdzeń zawartych w niniejszym dokumencie.

ZASTRZEŻENIE PRAWNE

Mimo że NEK i Ministerstwo Energii dołożyły wszelkich starań przy sporządzaniu informacji zawartych w niniejszym dokumencie, ani one, ani ich dyrektorzy, partnerzy, pracownicy, podwykonawcy, pośrednicy ani przedstawiciele nie przedstawią jednak żadnych zapewnień ani gwarancji, bezpośrednio ani pośrednio, względem niniejszego zaproszenia. Wyżej wymienione strony ani żadni ich dyrektorzy, partnerzy, pracownicy, podwykonawcy, pośrednicy ani przedstawiciele nie wydadzą żadnego oświadczenia ani nie udzielą żadnej gwarancji względem dokładności lub kompletności treści niniejszego zaproszenia ani dowolnych innych informacji przedstawionych w dowolnym czasie w związku z przedmiotową procedurą. Przedstawione zostaną jedynie oświadczenia i gwarancje, które ostatecznie mogą zostać włączone do końcowej umowy dotyczącej nabycia określonego odsetka akcji spółki projektowej.

Publikując niniejsze zaproszenie, żadna z wyżej wymienionych stron nie zobowiązuje się do przedstawienia dodatkowych informacji, do poprawienia nieścisłości w niniejszym zaproszeniu, ani do usunięcia jakichkolwiek zidentyfikowanych w dowolnym momencie błędów. NEK i Ministerstwo Energii zastrzegają sobie prawo do zmiany procedury nabycia określonego odsetka akcji spółki projektowej, lub do jej zawieszenia lub zakończenia w dowolnym momencie przed zawarciem wiążącej umowy i bez uprzedniego powiadomienia. Wszelkie koszty i wydatki poniesione przez osoby, które wyraziły zainteresowanie zapisem na akcje spółki projektowej lub nabyciem energii elektrycznej, lub takie koszty poniesione przez ich pośredników lub doradców, będą ponoszone na wyłączną odpowiedzialność tych osób. Ani Ministerstwo Energii, BEH, NEK, ani rząd Republiki Bułgarii nie zobowiązują się do pokrycia takich kosztów w przypadku zmiany, zawieszenia lub zakończenia procedury w dowolnym momencie.

Osoba wyznaczona do kontaktów

Odpowiedzi na wszystkie zapytania dotyczące procedury udziela:

Bianka Kalcheva

Młodszy specjalista w Dyrekcji ds. Projektów i Współpracy Międzynarodowej w dziedzinie Energii, Ministerstwo Energii

Tel. +359 29263259

Faks +359 29807630

E-mail:

b.kalcheva@me.government.bg

MOŻLIWOŚCI INWESTYCYJNE

Spółka Natsionalna Elektricheska Kompania EAD (NEK) opracowała projekt budowy elektrowni jądrowej o mocy 2 000 MW w Belene (elektrownia jądrowa w Belene) na północy Bułgarii. Właścicielem elektrowni jądrowej w Belene będzie nowo utworzona spółka projektowa, której akcjonariuszem będzie NEK. NEK zaprasza potencjalnych inwestorów kapitałowych do wyrażania zainteresowania posiadaniem udziałów w elektrowni jądrowej w Belene, uczestnictwem w jej finansowaniu, budowie, zarządzaniu nią i prowadzeniu jej działalności lub do wyrażenia zainteresowania nabyciem energii elektrycznej z przyszłej elektrowni jądrowej.

Zaproszenie stanowi okazję do wyrażenia zainteresowania przez strony (każda dalej zwana "zainteresowaną stroną") chcące wziąć udział w procedurze nabycia określonego odsetka akcji spółki projektowej, która po utworzeniu będzie odpowiedzialna za budowę i obsługę elektrowni jądrowej w Belene oraz będzie właścicielem tej elektrowni, lub chcące wyrazić zainteresowanie nabyciem energii elektrycznej.

Wnioski o udział w procedurze wyboru inwestora strategicznego lub wnioski składane w celu wyrażenia zainteresowania nabyciem mniejszościowego pakietu akcji spółki projektowej mogą składać bułgarskie lub zagraniczne osoby prawne, a także konsorcja takich przedsiębiorstw.

Zainteresowanie nabyciem energii elektrycznej może zgłosić każda bułgarska lub zagraniczna osoba prawna lub konsorcjum, lub każdy inny podmiot.

W procedurze wyboru inwestora nie mogą brać udziału osoby ani przedsiębiorstwa podlegające jurysdykcjom, w których obowiązuje preferencyjny system podatkowy - chyba że mają zastosowanie wyjątki przewidziane w art. 4 ustawy o stosunkach ekonomicznofinansowych z przedsiębiorstwami podlegającymi jurysdykcjom, w których obowiązują preferencyjne systemy podatkowe, osobami przez nie kontrolowanymi i ich rzeczywistymi właścicielami - ani osoby objęte innymi ograniczeniami na mocy przepisów prawa bułgarskiego.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU

Projekt budowy elektrowni jądrowej w Belene w północnej Bułgarii (na terenie obiektu Belene oddalonym o 4 km od miasta Belene i 11 km od miasta Swisztow) obejmuje budowę dwóch bloków o mocy 1 000 MW, obu wykorzystujących modele A-92 trzeciej generacji najpowszechniejszych reaktorów jądrowych na świecie - reaktorów wodnych ciśnieniowych. Zanim projekt został zawieszony w 2012 r., głównym wykonawcą w zakresie prac inżynierskich, zamówień i budowy była spółka Atomstroyexport JSC. Projekt techniczny elektrowni jądrowej w Belene został wykonany przez głównego konstruktora Atomenergoproject JSC - Moskwa, a podwykonawcą w zakresie układów elektrycznych, systemów bezpieczeństwa, zarządzania i kontroli, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji itp. była spółka Areva NP GmbH. Sprzęt wyprodukowany i dostarczony w 2017 r. na potrzeby części jądrowej został wyprodukowany przez Izhora Plants JSC, ZiO - Podolsk PJSC i Atommashexport OJSC.

Jest to projekt, który ewoluuje dzięki wykorzystaniu najlepszych doświadczeń zdobytych na przestrzeni dziesięcioleci w zakresie projektowania i eksploatacji reaktorów lekkowodnych (LWR) w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i unikalnymi innowacjami. W bloku reaktora w ramach projektu budowy elektrowni jądrowej w Belene wykorzystano reaktor wodny ciśnieniowy (PWR) z czterema pętlami. Nominalna moc cieplna wynosi 3 000 MW, a moc użytkowa netto to 1 000 MW. Proces ponownego załadowania paliwa trwa 14 dni, a czas planowanego rocznego wyłączenia w celach konserwacyjnych został skrócony do 20-50 dni w zależności od zakresu bieżących napraw.

Projekt budowy elektrowni jądrowej w Belene to optymalne połączenie kilku elementów: większej efektywności produkcyjnej, krótszego czasu budowy i wdrożenia, konkurencyjnych cen energii elektrycznej oraz długiego projektowanego czasu eksploatacji, przy czym kwestią najwyższej wagi pozostaje jednocześnie bezpieczeństwo i dbałość o dobro ludzi i ochronę środowiska.

Systemy bezpieczeństwa zaprojektowano tak, aby były w stanie wytrzymać awarie, m.in. awarie ogólne, i spełniać swoje funkcje w przypadku przerw w zasilaniu.

Wybrany projekt elektrowni jądrowej w Belene zapewnia wydajniejsze zużycie paliwa jądrowego w porównaniu z reaktorami lekkowodnymi drugiej generacji. Dzięki temu można wytworzyć 20 % więcej energii elektrycznej, zużywając 25 % mniej paliwa. Jednocześnie wysoki poziom osiągniętego wypalenia skutkuje zmniejszeniem o połowę ilości wypalonego paliwa jądrowego w ciągu roku.

Model A-92, który został opracowany przez wiodące przedsiębiorstwa projektowe i inżynieryjne w oparciu o wiedzę i doświadczenie uzyskane w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych wyposażonych w reaktory VVER, jest przedmiotem koncesji wydanej przez organy regulacyjne w państwie produkcji i spełnia współczesne krajowe wymogi bezpieczeństwa i zalecenia MAEA, a także wymogi międzynarodowej grupy konsultingowej INSAG itp.

WARUNKI OKREŚLONE PRZEZ STRONĘ BUŁGARSKĄ W ZAKRESIE BUDOWY ELEKTROWNI JĄDROWEJ W BELENE

W celu zapewnienia maksymalnej ochrony własności i interesów finansowych strony bułgarskiej oraz bezpieczeństwa energetycznego Republiki Bułgarii, a także aby zagwarantować bezpieczne użytkowanie energii jądrowej, strona bułgarska określa następujące warunki w odniesieniu do procedury budowy elektrowni jądrowej w Belene:

-
projekt dotyczy budowy elektrowni jądrowej w Belene na północy Bułgarii z wykorzystaniem modeli A-92 trzeciej generacji reaktorów wodnych ciśnieniowych według rosyjskiego modelu VVER-1000/V-466: dwa bloki o mocy zainstalowanej równej 2 000 MW,
-
budową elektrowni jądrowej w Belene zajmuje się utworzona w tym celu spółka projektowa,
-
budowa elektrowni odbywa się na zasadach rynkowych (Bułgaria nie może zawierać żadnych umów dotyczących obowiązkowego nabywania energii, oferować preferencyjnych cen na zakup energii elektrycznej, zawierać żadnych kontraktów różnic kursowych, udzielać żadnych gwarancji korporacyjnych, a także nie mogą obowiązywać żadne inne, nierynkowe mechanizmy gwarantowania inwestycji) oraz bez udzielania jakichkolwiek gwarancji państwowych,
-
budowa musi odbywać się z wykorzystaniem sprzętu i zasobów dostępnych na terenie objętym koncesją,
-
projekt realizuje się z maksymalnym i pełnym wykorzystaniem już dostarczonego wyposażenia reaktora oraz dokumentacji projektowej,
-
w trakcie realizacji projektu nie można wprowadzać żadnych zmian w elementach bezpieczeństwa projektu, co ma zapewnić jego koncesjonowanie,
-
właściciel technologii VVER-1000 musi uczestniczyć w procesie uzyskania koncesji i pozwoleń na budowę i eksploatację w ramach projektu,
-
spółka projektowa musi zawrzeć umowę z dostawcą świeżego paliwa jądrowego, który dostarczy paliwo do reaktorów VVER-1000 zgodnie z obowiązującymi umowami koncesyjnymi i mającymi zastosowanie przepisami,
-
operator wybudowanej elektrowni musi mieć doświadczenie w zakresie eksploatacji reaktorów VVER-1000,
-
maksymalna ilość posiadanych przez stronę bułgarską akcji spółki projektowej, która będzie realizować projekt - wyłącznie wartość wkładu niepieniężnego aktywów związanych z projektem budowy elektrowni jądrowej w Belene,
-
strona bułgarska, za pośrednictwem NEK, zastrzega sobie prawo do posiadania udziału blokującego przy podejmowaniu decyzji w określonych kwestiach leżących w gestii Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki projektowej w całym okresie budowy, funkcjonowania i późniejszej likwidacji elektrowni,
-
zapewnienie możliwości negocjacji z dużymi przemysłowymi i innymi konsumentami energii elektrycznej w kraju i w regionie, którzy zadeklarowali chęć zawarcia umów na zakup energii,
-
maksymalny koszt budowy - nie więcej niż 10 mld EUR,
-
maksymalny okres do oddania inwestycji - 10 (dziesięć) lat od momentu podpisania umowy akcjonariuszy,
-
możliwość uczestnictwa miejscowych przedsiębiorstw w realizacji projektu na warunkach określonych w mających zastosowanie przepisach.

INFORMACJE WYMAGANE W CELU SKŁADANIA WNIOSKÓW O UDZIAŁ W PROCEDURZE LUB ZGŁOSZEŃ ZAINTERESOWANIA NABYCIEM MNIEJSZOŚCIOWEGO PAKIETU AKCJI LUB ZAKUPEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ

1.
Wnioski o udział w procedurze wyboru inwestora strategicznego powinny zawierać następujące informacje o ewentualnych inwestorach, jak wskazano w zaproszeniu:
-
profil wnioskodawcy ze wskazaniem struktury organizacyjnej (w tym jednostek zależnych), a także struktury akcjonariatu,
-
powiązania korporacyjne wnioskodawcy z przedsiębiorstwami zapewniającymi dostawy, roboty budowlane i innymi przedsiębiorstwami zaangażowanymi w budowę lub eksploatację elektrowni jądrowych,
-
przyznane ratingi kredytowe i sprawozdania finansowe poddane audytowi z ostatnich 3 lat, z których sporządzane są sprawozdania z audytu. Sprawozdania finansowe powinny obejmować następujące dokumenty: sprawozdanie z finansowych wyników działalności, bilans, rachunek przepływów pieniężnych, zestawienie zmian w kapitale własnym, sprawozdanie z audytu i załączone to nich noty wyjaśniające,
-
opis działalności inwestycyjnej wnioskodawcy z ostatnich 10 lat, z podaniem typu i wartości inwestycji, w tym inwestycji w moce wytwórcze elektrowni jądrowych i inne duże projekty w zakresie energii/infrastruktury,
-
sugerowaną koncepcję rozwoju projektu, m.in. okres budowy elektrowni, a także proponowana podaż paliwa jądrowego i proponowana ilość wypalonego paliwa jądrowego,
-
sugerowane źródła finansowania projektu, m.in. proponowany sposób pozyskania finansowania dłużnego na potrzeby realizacji projektu, a także własne możliwości finansowania wnioskodawcy,
-
maksymalny/minimalny ewentualny poziom udziałów kapitałowych w projekcie, jakie wnioskujący chciałby nabyć,
-
okres ewentualnej inwestycji.

Wymagane informacje zostaną wykorzystane do celów wstępnego wyboru preferowanych wnioskodawców, którzy zostaną poproszeni o przedstawienie wiążącej oferty.

2.
Wzór zgłoszenia zainteresowania nabyciem mniejszościowego pakietu akcji spółki projektowej lub zakupem energii elektrycznej zawiera następujące wymagane informacje dotyczące przedmiotu zainteresowania:
-
zainteresowanie wyłącznie nabyciem mniejszościowego pakietu akcji spółki projektowej,
-
zainteresowanie nabyciem mniejszościowego pakietu akcji spółki projektowej i zakupem energii elektrycznej,
-
zainteresowanie wyłącznie zakupem energii elektrycznej.
2.1.
Wraz ze zgłoszeniem zainteresowania nabyciem mniejszościowego pakietu akcji spółki projektowej i zakupem energii elektrycznej należy przedstawić następujące informacje:
-
profil wnioskodawcy ze wskazaniem struktury organizacyjnej (w tym jednostek zależnych), a także struktury akcjonariatu,
-
sprawozdania finansowe poddane audytowi z ostatnich 3 lat, z których sporządzane są sprawozdania z audytu. Sprawozdania finansowe powinny obejmować następujące dokumenty: sprawozdanie z finansowych wyników działalności, bilans, rachunek przepływów pieniężnych, zestawienie zmian w kapitale własnym, sprawozdanie z audytu i załączone to nich noty wyjaśniające.
2.2.
W przypadku zgłoszenia zainteresowania zakupem energii elektrycznej w zgłoszeniu należy wskazać ilość, okres zakupu i inne istotne informacje, a także profil zapotrzebowania na energię elektryczną.

WYTYCZNE DOTYCZĄCE SPORZĄDZANIA I SKŁADANIA WNIOSKÓW O UDZIAŁ W PROCEDURZE LUB SPORZĄDZANIA I SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ ZAINTERESOWANIA NABYCIEM MNIEJSZOŚCIOWEGO PAKIETU AKCJI LUB ZAKUPEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ

1.
Składane wnioski o udział w procedurze wyboru inwestora strategicznego sporządza się zgodnie ze wzorem załączonym do niniejszego zaproszenia.

Wnioski o udział w procedurze należy sporządzać w języku bułgarskim i angielskim, a złożyć należy wersję oryginalną na papierze oraz wersję elektroniczną.

Wniosek o udział w procedurze podpisuje pełnomocnik wnioskodawcy lub osoba wyraźnie do tego upoważniona. Jeżeli wnioskodawcą jest konsorcjum, które nie jest osobą prawną, wniosek o udział w procedurze powinien podpisać pełnomocnik partnera wyznaczonego do reprezentowania konsorcjum.

2.
Zgłoszenia zainteresowania nabyciem mniejszościowego pakietu akcji spółki projektowej lub zakupem energii elektrycznej są sporządzane w języku bułgarskim i angielskim, a ich oryginały zostają złożone w wersji papierowej z podpisem pełnomocnika wnioskodawcy lub osoby wyraźnie do tego upoważnionej. Jeżeli wnioskodawcą jest konsorcjum, które nie jest osobą prawną, zgłoszenie zainteresowania podpisuje pełnomocnik partnera wyznaczonego do reprezentowania konsorcjum.

SPOSÓB, MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O UDZIAŁ W PROCEDURZE LUB ZGŁOSZEŃ ZAINTERESOWANIA NABYCIEM MNIEJSZOŚCIOWEGO PAKIETU AKCJI LUB ZAKUPEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Wnioski o udział w procedurze lub zgłoszenia zainteresowania, zależnie od przypadku, są składane przez wnioskodawców lub przez upoważnionych przez nich przedstawicieli w następujący sposób:

a)
osobiście, z podpisem; albo
b)
za pośrednictwem poczty, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru; albo
c)
za pośrednictwem innej firmy kurierskiej, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Wnioskodawcy składają wnioski / zgłoszenia zainteresowania na adres NEK EAD: 5, Veslets St., Sofia.

Termin na wpływanie wniosków / zgłoszeń zainteresowania mija o godzinie 17:30 czasu w Sofii 90. dnia od dnia publikacji niniejszego zaproszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Jeżeli wnioskodawca wysyła wniosek o udział w procedurze / zgłoszenie zainteresowania listem poleconym lub kurierem, musi on nadać przesyłkę tak, aby dotarła do NEK EAD przez upływem terminu.

Przy odbiorze wniosku o udział w procedurze / zgłoszenia zainteresowania przesyłka zostanie oznaczona numerem referencyjnym poczty przychodzącej, datą i godziną odbioru, a doręczyciel otrzyma potwierdzenie odbioru.

Załączniki:

1.
Krótka informacja o Natsionalna Elektricheska Kompania EAD.
2.
Krótka historia projektu.
3.
Dokumentacja statusu projektu budowy elektrowni jądrowej w Belene, m.in. dokumenty wydane przed publikacją zaproszenia - postanowienia, decyzje, zezwolenia itp., w zakresie realizacji projektu (w tym jego budowy)
4.
Krótki opis rynku energii elektrycznej w Bułgarii
5.
Informacje na temat etapów procedury wyboru inwestora strategicznego na potrzeby budowy elektrowni jądrowej w Belene
6.
Wzór wniosku o udział w procedurze wyboru inwestora strategicznego
7.
Wzór zgłoszenia zainteresowania nabyciem mniejszościowego pakietu akcji spółki projektowej
8.
Wzór zgłoszenia zainteresowania nabyciem mniejszościowego pakietu akcji spółki projektowej i zakupem energii elektrycznej
9.
Wzór zgłoszenia zainteresowania zakupem energii elektrycznej

Niniejsze zaproszenie wraz ze wszystkimi towarzyszącymi załącznikami jest dostępne w bułgarskiej i angielskiej wersji językowej na stronie internetowej Ministerstwa Energii Republiki Bułgarii (www.me.government.bg) oraz na stronie internetowej Natsionalna Elektricheska Kompania EAD (www.nek.bg).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.