Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/14/09 - Program współpracy w dziedzinie szkolnictwa w ramach ICI - Współpraca w dziedzinie szkolnictwa wyższego i szkoleń między UE a Australią, Japonią i Republiką Korei.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2009.136.31

Akt nienormatywny
Wersja od: 16 czerwca 2009 r.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW - EACEA/14/09

Program współpracy w dziedzinie szkolnictwa w ramach ICI - Współpraca w dziedzinie szkolnictwa wyższego i szkoleń między UE a Australią, Japonią i Republiką Korei

(2009/C 136/09)

(Dz.U.UE C z dnia 16 czerwca 2009 r.)

1. CELE I OPIS

Ogólnym celem zaproszenia do składania wniosków jest wspieranie wzajemnego zrozumienia między narodami UE i krajów partnerskich z uwzględnieniem lepszej znajomości ich języków, kultur i instytucji oraz poprawa jakości szkolnictwa wyższego oraz szkolenia poprzez stymulowanie zrównoważonych partnerstw pomiędzy szkolnictwem wyższym a instytucjami szkolenia zawodowego w Europie i krajach partnerskich.

2. KWALIFIKUJĄCY SIĘ WNIOSKODAWCY

Składanie wniosków o dotację w ramach niniejszego zaproszenia jest otwarte dla instytucji szkolnictwa wyższego i instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego oraz konsorcjów szkolnictwa wyższego i (lub) instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego.

Kwalifikujący się wnioskodawcy muszą mieć siedzibę w jednym z krajów partnerskich i w jednym z 27 państw Unii Europejskiej.

3. KWALIFIKUJĄCE SIĘ DZIAŁANIA

Zaproszenie ICI-ECP wspiera wspólne projekty w zakresie mobilności dotyczące zorganizowanej wymiany studentów i członków wydziałów oraz wielostronnego rozwijania wspólnych programów nauczania lub studiów.

Wszystkie projekty w zakresie mobilności muszą uwzględniać: opracowanie innowacyjnych, międzynarodowych programów nauczania; usługi na rzecz studentów, przygotowanie językowe i kulturowe; ramy organizacyjne dla mobilności studentów i członków wydziałów; ocenę oraz trwałość i rozpowszechnianie.

Konsorcjum składające wniosek ICI-ECP w zakresie mobilności musi składać się, z co najmniej 3 wyższych uczelni i (lub) instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego z 3 rożnych krajów członkowskich i co najmniej 2 instytucji mających siedzibę w kraju partnerskim.

Czas trwania projektu wynosi trzy lata.

Działania należy rozpocząć między dniem 1 listopada 2009 r. a dniem 31 grudnia 2009 r. i zakończyć do dnia 31 października 2012 r.

4. KRYTERIA PRZYZNANIA DOTACJI

W celu określenia ogólnego wyniku dotyczącego jakości każdego kwalifikującego się wniosku będą stosowane następujące kryteria jakościowe:

Znaczenie projektu dla stosunków pomiędzy UE a krajami partnerskimi (stanowiące 25 % całkowitego wyniku) zostanie określone na podstawie:

– istotności wniosku dla celów zaproszenia;

– wartości dodanej programu badań w proponowanej dziedzinie i zawodzie z punktu widzenia stosunków pomiędzy UE i krajem partnerskim.

Wkład w jakość i doskonałość (stanowiący 25 % całkowitego wyniku) zostanie określony na podstawie:

– prawdopodobnego wkładu projektu w jakość, doskonałość i innowację w zakresie edukacji;

– znaczenia projektu w zakresie poprawy metod nauczania i dalszych możliwości edukacyjnych/szkoleniowych dla studentów;

– zakresu definicji akademickiego systemu kontroli jakości i jego skuteczności w zakresie zapewniania udziału w doskonałości akademickiej.

Jakość wdrożenia projektu (stanowiąca 50 % ogólnego wyniku) określona na podstawie:

– dobrze zdefiniowanych mechanizmów współpracy i struktur administracyjnych funkcjonującego partnerstwa;

– bilansu integracji planu mobilności pośród instytucji partnerskich; bilansu proponowanych przepływów mobilności;

– zasadności stosowania mechanizmów wyboru studentów w oparciu o przejrzystość, równość i zasługi oraz wspólne standardy uzgodnione przez partnerstwo do wspólnego stosowania, dopuszczenia do wyboru i procedury przeprowadzania egzaminów;

– zasadności i jasności ustaleń w zakresie punktów akademickich i transferu punktów oraz stopnia zgodności z ECTS;

– jakości zasobów przeznaczonych na przyjęcie zagranicznych studentów i członków wydziałów;

– jakości planu językowego;

– jakości systemu monitoringu i oceny;

– jakości działań w zakresie rozpowszechniania oraz

– jakości planu rozwoju u trwałości.

5. BUDŻET

Dostępny budżet szacuje się na około 2,8 mln EUR. Porównywalne środki zostaną zapewnione przez kraje partnerskie zgodnie z zasadami mającymi zastosowanie do każdego z tych krajów.

Oczekuje się, że w 2009 r. zostaną sfinansowane trzy lub cztery projekty UE-Australia, jeden lub dwa projekty UE-Japonia i trzy lub cztery projekty UE-Republika Korei.

6. TERMIN

Wnioski należy składać do zarówno w UE (Agencja), jak i w instytucjach wdrażających w Australii (Australijski Departament Edukacji - DEEWR), Japonii (Japońska Organizacja Usług Studenckich - JASSO) i Republice Korei (Ministerstwo Edukacji, Nauki i Technologii - MEST).

Wnioski w imieniu głównej instytucji unijnej należy przesłać Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego najpóźniej do dnia 15 września 2009 r.

Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego

EU-ICI Call for Proposals 2009

Avenue du Bourget no 1

Bour 02/23

1140 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

Wnioski w imieniu głównej instytucji unijnej należy składać na odpowiednim formularzu, należycie wypełnionym, opatrzonym datą i podpisanym przez osobę upoważnioną do zawierania prawnie wiążących zobowiązań w imieniu organizacji składającej wniosek.

7. DODATKOWE INFORMACJE

Wskazówki oraz odpowiednie formularze do składania wniosków znajdują się na następującej stronie internetowej:

http://eacea.ec.europa.eu/extcoop/ici-ecp/index_en.htm

Wnioski należy składać na przeznaczonym do tego celu formularzu; muszą zawierać wszystkie załączniki i wymagane informacje.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.