Zaproszenie do składania wniosków - DG EAC nr 62/05 - Zaproszenie do składania innowacyjnych projektów w zakresie współpracy, szkoleń i informacji - Akcja 5 - działania wspierające.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2006.27.10

Akt nienormatywny
Wersja od: 3 lutego 2006 r.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW - DG EAC nr 62/05

Zaproszenie do składania innowacyjnych projektów w zakresie współpracy, szkoleń i informacji

Akcja 5 - działania wspierające

(2006/C 27/08)

(Dz.U.UE C z dnia 3 lutego 2006 r.)

1. Cele i opis

W ramach niniejszej Akcji 5 Zaproszenie do składania projektów innowacyjnych Komisja Europejska ma na celu wsparcie innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych w zakresie edukacji nieformalnej. Wszystkie zgłoszenia muszą dotyczyć tematów/dziedzin priorytetowych wymienionych poniżej:

1. Różnorodność kulturowa i tolerancja

2. Regiony najmniej uprzywilejowane

3. Europa Wschodnia - Kaukaz - Europa Południowo-Wschodnia

4. Innowacja w edukacji obywatelstwa europejskiego

5. Współpraca między władzami lokalnymi lub regionalnymi a młodzieżowymi organizacjami pozarządowymi

Jest konieczne, aby promotorzy projektu wyszczególnili w zgłoszeniu elementy innowacyjne, które zamierzają wprowadzić. Projekty muszą mieć jasny europejski wymiar transnarodowy i przyczyniać się to współpracy europejskiej w sprawach młodzieży. W szczególności muszą prowadzić do tworzenia i/lub konsolidacji silnych partnerstw między organizacjami młodzieżowymi lub partnerstw między organizacjami młodzieżowymi a ciałami publicznymi.

2. Kwalifikujący się kandydaci

Osoby prawne takie jak pozarządowe organizacje młodzieżowe, jak również władze lokalne lub regionalne, ustanowione w tak zwanych "krajach programowych", mogą składać zgłoszenia i mogą uczestniczyć jako partnerzy w kontekście niniejszego Zaproszenia.

Do krajów programowych należą:

– 25 Krajów Członkowskich Unii Europejskiej,

– Trzy kraje EOG/EFTA (Islandia, Lichtenstein i Norwegia),

– Kraje kandydujące Bułgaria, Rumunia i Turcja.

Organizacje z krajów sąsiadujących z UE (Algieria, Egipt, Izrael, Jordania, Liban, Maroko, Syria, Tunezja, Autonomia Palestyńska, Białoruś, Mołdowa, Rosja, Ukraina, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Serbia i Czarnogóra) mogą uczestniczyć jako partnerzy w kontekście niniejszego Zaproszenia; nie są jednak uprawnione do składania wniosków.

Projekty muszą obejmować organizacje partnerskie z przynajmniej czterech różnych krajów (włącznie z aplikującym), z których jeden musi być krajem członkowskim UE.

3. Budżet i czas trwania projektów

Całkowita kwota przyznana na współfinansowanie projektów w kontekście niniejszego Zaproszenia wynosi 2 000 000 EUR, zgodnie z zatwierdzeniem władz budżetowych na rok budżetowy 2006.

Maksymalna kwota finansowania na każdy projekt nie przekroczy 100 000 EUR na rok (12 miesięcy) działalności, a maksymalny grant nie przekroczy 300 000 EUR.

Oczekuje się, że niniejsze Zaproszenie pozwoli na wsparcie około 10 - 15 projektów wysokiej jakości.

Czas projektu musi wynosić co najmniej 18 miesięcy. Jeśli jest to uzasadnione, zostanie zaakceptowany maksymalny czas trwania do 36 miesięcy. Działania muszą rozpocząć się pomiędzy 1 stycznia 2007 r. a 28 lutego 2007 r.

4. Opóźnienia

Wnioski muszą zostać przesłane do Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego najpóźniej do 1 lipca 2006 r.

5. Pełna informacja

Pełny tekst niniejszego Zaproszenia do składania wniosków oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na następującej stronie www:

http://europa.eu.int/comm/youth/call/index_en.html

Zgłoszenia muszą przestrzegać założeń pełnego tekstu niniejszego Zaproszenia i muszą zostać wysłane przy użyciu właściwego formularza zgłoszeniowego.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.