Zaproszenie dla instytucji akademickich do wyrażenia zainteresowania udziałem w pracach Wspólnego Komitetu Konsultacyjnego CARIFORUM-WE na podstawie decyzji Rady w sprawie stanowiska Wspólnoty dotyczącego uczestnictwa w Komitecie Konsultacyjnym CARIFORUM-WE przewidzianym w Umowie o partnerstwie gospodarczym między państwami CARIFORUM, z jednej strony, a Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z drugiej strony, oraz w sprawie wyboru przedstawicieli organizacji zlokalizowanych na terytorium WE.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2011.312.10

Akt nienormatywny
Wersja od: 25 października 2011 r.

Zaproszenie dla instytucji akademickich do wyrażenia zainteresowania udziałem w pracach Wspólnego Komitetu Konsultacyjnego CARIFORUM-WE na podstawie decyzji Rady w sprawie stanowiska Wspólnoty dotyczącego uczestnictwa w Komitecie Konsultacyjnym CARIFORUM-WE przewidzianym w Umowie o partnerstwie gospodarczym między państwami CARIFORUM, z jednej strony, a Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z drugiej strony, oraz w sprawie wyboru przedstawicieli organizacji zlokalizowanych na terytorium WE 1

(2011/C 312/05)

(Dz.U.UE C z dnia 25 października 2011 r.)

Na mocy art. 232 Umowy o partnerstwie gospodarczym między państwami CARIFORUM, z jednej strony, a Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z drugiej strony, powołany zostaje Komitet Konsultacyjny CARIFORUM-WE, którego zadaniem jest wspieranie Wspólnej Rady CARIFORUM-WE w promowaniu dialogu i współpracy pomiędzy przedstawicielami organizacji społeczeństwa obywatelskiego, w tym społeczności akademickich, oraz partnerami społecznymi i gospodarczymi.

Komitet Konsultacyjny wspiera dialog społeczny i obywatelski za pośrednictwem konsultacji obejmujących wszystkie aspekty kwestii ekonomicznych, społecznych i dotyczących ochrony środowiska naturalnego, które pojawiają się w kontekście realizacji Umowy o partnerstwie gospodarczym CARIFORUM-UE.

Ze strony Wspólnoty Europejskiej w skład Komitetu Konsultacyjnego wejdzie 15 członków, w tym 9 członków reprezentujących podmioty społeczno-gospodarcze, 4 członków reprezentujących organizacje pozarządowe i 2 członków reprezentujących środowisko akademickie.

1.
Zaprasza się instytucje akademickie do wyrażenia zainteresowania umieszczeniem ich w spisie organizacji, które będą uczestniczyć w pracach Komitetu Konsultacyjnego CARIFORUM-WE (zwanego dalej "komitetem"). W spisie mogą zostać umieszczone wszystkie instytucje akademickie, w tym niezależne instytucje badawcze, spełniające wymogi określone w decyzji Rady 2010/207/WE z dnia 16 listopada 2009 r. w sprawie stanowiska Wspólnoty dotyczącego uczestnictwa w Komitecie Konsultacyjnym CARIFORUM-WE przewidzianym w Umowie o partnerstwie gospodarczym między państwami CARIFORUM, z jednej strony, a Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z drugiej strony, oraz w sprawie wyboru przedstawicieli organizacji zlokalizowanych na terytorium WE(1).
2.
W celu rejestracji w spisie instytucje akademickie będą musiały dostarczyć informacji, w jaki sposób spełniają te wymogi, szczególnie w zakresie lokalizacji i posiadanej wiedzy fachowej.
3.
Instytucje akademickie wyrażające zainteresowanie umieszczeniem w spisie powinny również wskazać, czy jeden z ich przedstawicieli jest zainteresowany pełnieniem funkcji stałego członka komitetu. W takim przypadku będą musiały dostarczyć informację o wiedzy fachowej, jaką posiada zgłaszana osoba w dziedzinach objętych umową, oraz jej szczegółowy życiorys. Informacje te zostaną udostępnione wszystkim instytucjom akademickim umieszczonym w spisie. Instytucje akademickie umieszczone w spisie są następnie wzywane do poparcia kandydatur dwóch stałych członków komitetu spośród tych, którzy wyrazili zainteresowanie kandydowaniem. Stałym członkom zwraca się koszty podróży i wypłaca diety w związku z ich udziałem w posiedzeniach Komitetu Konsultacyjnego.
4.
Instytucje akademickie umieszczone w spisie informowane są o pracach komitetu przez jego sekretariat i będą mogły uczestniczyć na własny koszt w tych pracach jako obserwatorzy. Warunki udziału zostaną określone w regulaminie wewnętrznym komitetu.
5.
Wszystkie wnioski o umieszczenie w spisie należy składać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej http://portal2.eesc.europa.eu/cariforum-eu. Wnioski muszą zostać przesłane do dnia 15 grudnia 2011 r. do godz. 19.00 (czasu brukselskiego).
6.
Potwierdzenie otrzymania wniosku o umieszczenie w spisie zostanie przesłane pocztą elektroniczną.
______

(1) Dz.U. L 88 z 8.4.2010, s. 23.

1 Ogłoszenie zmienione przez sprostowanie z dnia 29 października 2011 r. (Dz.U.UE.C.11.317.14).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.