Zaproszenia do składania wniosków dotyczących działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego w ramach programu jednostkowego na rzecz badań naukowych, rozwoju technologicznego i prezentacji: "Kształtowanie Europejskiego Obszaru Badawczego".

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2004.255.12

Akt nienormatywny
Wersja od: 15 października 2004 r.

Zaproszenia do składania wniosków dotyczących działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego w ramach programu jednostkowego na rzecz badań naukowych, rozwoju technologicznego i prezentacji: "Kształtowanie Europejskiego Obszaru Badawczego"

(2004/C 255/08)

(Dz.U.UE C z dnia 15 października 2004 r.)

1.
Zgodnie z decyzją 1513/2002/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 czerwca 2002 r. w sprawie Szóstego programu ramowego Wspólnoty Europejskiej na rzecz badań naukowych, rozwoju technologicznego i prezentacji, przyczyniających się do tworzenia Europejskiego Obszaru Badawczego oraz innowacji (2002-2006)(1) Rada przyjęła w dniu 30 września 2002 r. program jednostkowy na rzecz badań naukowych, rozwoju technologicznego i prezentacji pt.: "Kształtowanie Europejskiego Obszaru Badawczego" (2002-2006)(2) (zwany dalej "programem jednostkowym").

Zgodnie z art. 5 ust. 1 programu jednostkowego Komisja Wspólnot Europejskich (zwana dalej "Komisją") przyjęła w dniu 6 grudnia 2002 r. program pracy (zwany dalej "programem pracy"(3)) szczegółowo określający cele i priorytety naukowe i techniczne programu jednostkowego, jak również harmonogram wdrażania.

Zgodnie z art. 9 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie wdrażania Szóstego programu ramowego Wspólnoty Europejskiej (2002-2006)(4) (zwanego dalej "zasadami uczestnictwa") wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego należy składać na zasadach zaproszenia do składania wniosków.

2.
Niniejsze zaproszenia do składania wniosków dotyczących działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego (dalej zwane "zaproszeniami") obejmują niniejszą część ogólną oraz warunki szczególne, opisane w załącznikach. Załączniki zawierają w szczególności terminy składania wniosków dotyczących działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego, przybliżony termin zakończenia oceny, przybliżony budżet, instrumenty i dziedziny objęte działaniami, kryteria oceny wniosków dotyczących działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego, minimalną liczbę uczestników oraz informacje o wszelkich ograniczeniach.
3.
Osoby fizyczne lub prawne spełniające warunki określone w zasadach uczestnictwa oraz nieobjęte żadnym z przypadków wykluczenia określonych w zasadach uczestnictwa lub w art. 114 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE, Euratom) nr 1605/2002 z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie rozporządzenia finansowego odnośnie do budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich(5) (zwane dalej "wnioskodawcami") mogą składać do Komisji wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego, pod warunkiem spełnienia warunków określonych w zasadach uczestnictwa oraz we właściwym zaproszeniu.

Weryfikacja spełnienia przez wnioskodawcę warunków uczestnictwa ma miejsce na etapie negocjacji działania pośredniego w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego. Niemniej, zanim to nastąpi, wnioskodawcy podpisują deklarację, w której potwierdzają, iż nie kwalifikują się do żadnego z przypadków wymienionych w art. 93 ust. 1 rozporządzenia finansowego. Wnioskodawcy przedkładają również Komisji informacje wymienione w art. 173 ust. 2 rozporządzenia Komisji (WE, Euratom) nr 2342/2002 z dnia 23 grudnia 2002 r. ustanawiającego szczegółowe zasady wdrażania rozporządzenia Rady (WE, Euratom) nr 1605/2002 w sprawie rozporządzenia finansowego odnośnie do budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich(6).

Wspólnota Europejska prowadzi politykę równych szans, w której ramach szczególnie zachęca kobiety do składania wniosków dotyczących pośrednich działań w dziedzinie badań naukowych i rozwoju której lub do uczestniczenia w składaniu takich projektów.

4.
Komisja udostępnia wnioskodawcom przewodniki dla wnioskodawców, odnoszące się do poszczególnych zaproszeń, które zawierają informacje o sposobie przygotowania i złożenia wniosku dotyczącego działania pośredniego w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego. Komisja udostępnia również Wytyczne oceny projektów i procedury selekcji(7). Wymienione wyżej przewodniki i wytyczne, jak również program pracy i wszelkie inne informacje odnoszące się do zaproszenia (zaproszeń) można uzyskać w Komisji pod następującymi adresami:

European Commission

The FP6 Information Desk

Directorate General RTD

B-1049 Brussels, Belgium

Adres internetowy: www.cordis.lu/fp6

5.
Wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego można składać wyłącznie jako wnioski elektroniczne poprzez internetowy Elektroniczny System Składania Wniosków (EPSS)(8). Niemniej, w szczególnych przypadkach, koordynator może, z odpowiednim wyprzedzeniem terminu składania wniosków wskazanego w zaproszeniu, wystąpić z prośbą o zezwolenie Komisji na złożenie wniosku na papierze. Prośbę taką należy złożyć w formie pisemnej na jeden z poniższych adresów:

European Commission

The HRM Activity Information Desk

(Call identifier:.............)

Research Directorate General

B-1049 Brussels

lub adres e-mail: rtd-mc-papersubmission@cec.eu.int

Prośbie o wyłączenie musi towarzyszyć odpowiednie uzasadnienie. Wnioskodawcy pragnący złożyć wniosek na papierze ponoszą odpowiedzialność za zapewnienie, by odpowiednia prośba o wyłączenie oraz związane z nią procedury nastąpiły w czasie pozwalającym im na złożenie wniosku w terminie wskazanym w zaproszeniu. Wszystkie wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego muszą zawierać dwie części: formularze (Część A) oraz treść (Część B).

Wnioski dotyczące pośrednich działań w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technicznego można przygotowywać zarówno w trybie off-line, jak i on-line, a następnie składać w trybie on-line. Część B wniosków dotyczących działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technicznego należy składać w formacie pdf ("portable document format", kompatybilnym z Adobe w wersji 3 lub wyższej z osadzonymi czcionkami - embedded fonts). Pliki poddane kompresji ("zzipowane") nie będą rozpatrywane.

Oprogramowanie EPSS (do wykorzystania zarówno w trybie off-line, jak i on-line) dostępne jest na stronie CORDIS pod adresem www.cordis.lu.

Wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego złożone w trybie on-line, które są niepełne, nieczytelne lub zawierają wirusy, nie będą rozpatrywane.

Nie będą rozpatrywane wersje projektów działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego, które złożono na przenośnych elektronicznych nośnikach informacji (np. CD-ROM, dyskietka), za pośrednictwem e-maila lub faksu.

Wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego, co do których wyrażono zgodę na złożenie na papierze, a które są niepełne, nie będą rozpatrywane.

Szczegółowe informacje o poszczególnych procedurach składania wniosków znajdują się w załączniku J do Wytycznych oceny projektów i procedur selekcji.

6.
Wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego muszą dotrzeć do Komisji w terminie podanym we właściwym zaproszeniu (dzień i godzina). Wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego, które przybędą po tym terminie, nie będą rozpatrywane.

Wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego, które nie spełniają warunków związanych z minimalną liczbą uczestników wskazaną we właściwym zaproszeniu, nie będą rozpatrywane.

To samo ma zastosowanie w odniesieniu do wszelkich dodatkowych kryteriów kwalifikujących podanych w programie pracy.

7.
W przypadku kilkakrotnego złożenia tego samego wniosku dotyczącego działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technicznego, Komisja rozpatruje ostatnią wersję otrzymaną w terminie wskazanym we właściwym zaproszeniu.
8.
Wnioski dotyczące działań pośrednich w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego mogą być rozpatrywane w ramach późniejszego terminu oceny, jeżeli możliwość taka jest przewidziana we właściwym zaproszeniu.
9.
We wszelkiej korespondencji związanej z zaproszeniem (np. w przypadku prośby o dodatkowe informacje, składania wniosku dotyczącego działania pośredniego w dziedzinie badań naukowych i rozwoju technologicznego) wnioskodawcy są proszeni o powoływanie się na odpowiedni identyfikator zaproszenia.

______

(1) Dz.U. L 232 z 29.8.2002, str. 1.

(2) Dz.U. L 294 z 29.10.2002, str. 44.

(3) Decyzja Komisji C(2002) 4791, zmieniona decyzjami Komisji C(2003) 635, C(2003) 998, C(2003) 1951, C(2003) 2708, C(2003) 4571, C(2004) 48 i C(2004) 3330 - żadna niepublikowana.

(4) Dz.U. L 355 z 30.12.2002, str. 23.

(5) Dz.U. L 248 z 16.09.2002, str. 1.

(6) Dz.U. L 357 z 31.12.2002, str. 1.

(7) C(2003) 883 z 27.3.2003, ostatnio zmienione przez C(2004) 3337 z 1.9.2004.

(8) EPSS to narzędzie wspomagające wnioskodawców w przygotowaniu i złożeniu wniosku w wersji elektronicznej.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

INFORMACJE O SKŁADANIU WNIOSKÓW DOTYCZĄCYCH STYPENDIÓW WEWNĄTRZEUROPEJSKICH IM. MARIE CURIE

1. Program szczegółowy: Kształtowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej

2. Dział: Działania związane z zasobami ludzkimi i mobilnością

3. Tytuł ogłoszenia: Zaproszenie do składania wniosków dotyczących stypendiów wewnątrzeuropejskich im. Marie Curie

4. Oznaczenie ogłoszenia: FP6-2004-Mobility-5

5. Data publikacji: 15 października 2004 r.

6. Termin składania wniosków: 16 lutego 2005 r., godz. 17:00 (czas lokalny w Brukseli).

7. Orientacyjny budżet całkowity: 65 mln euro.

8. Instrumenty: zob. punkt 2.3.2.1. programu prac.

9. Minimalna liczba uczestników: zob. warunki określone w punkcie 2.3.2.1. programu prac.

10. Ograniczenia uczestnictwa (rodzaje organizacji, przedmiot działalności, państwa trzecie): zob. warunki przewidziane w punktach 2.3.2.1. i 2.5 programu prac.

11. Umowy konsorcjalne: Od uczestników działań w zakresie badań naukowych i rozwoju technologicznego, będących następstwem niniejszego ogłoszenia, nie wymaga się zawarcia umów konsorcjalnych.

12. Procedura oceny wniosków: Dwuetapowa ocena po upływie terminu składania wniosków (jeden na uczestnika). Liczba wniosków zakwalifikowanych do drugiego etapu zostanie określona jako wielokrotność liczby wniosków przewidzianych do sfinansowania w ramach ogłoszenia, zgodnie z informacjami zawartymi w Wytycznych do oceny i procedur selekcji wniosków. Zastosowany zostanie mnożnik 2,5. Wnioski nie będą oceniane anonimowo.

13. Kryteria oceny: Informacje o obowiązujących kryteriach (oraz ich odpowiednich punktacjach, progach i łącznym progu) dla każdego instrumentu znajdują się w załączniku Mob-B programu prac.

14. Orientacyjny harmonogram oceny wniosków i zawierania umów:

– Wstępne wyniki oceny: Oczekuje się, że wyniki pierwszego etapu będą dostępne w maju 2005 r., a drugiego etapu - w ciągu około 6 miesięcy od terminu składania wniosków.

– Podpisanie umów: Oczekuje się, że pierwsze umowy związane z niniejszym zaproszeniem wejdą w życie w po lecie 2005 r.

ZAŁĄCZNIK  II

INFORMACJE O SKŁADANIU WNIOSKÓW DOTYCZĄCYCH MIĘDZYNARODOWYCH STYPENDIÓW WYJAZDOWYCH IM. MARIE CURIE

1. Program szczegółowy: Kształtowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej

2. Dział: Działania związane z zasobami ludzkimi i mobilnością

3. Tytuł ogłoszenia: Zaproszenie do składania wniosków dotyczących międzynarodowych stypendiów wyjazdowych im. Marie Curie

4. Oznaczenie ogłoszenia: FP6-2004-Mobility-6

5. Data publikacji: 15 października 2004 r.

6. Termin składania wniosków: 19 stycznia 2005 r., godz. 17:00 (czas lokalny w Brukseli).

7. Orientacyjny budżet całkowity: 20 mln euro.

8. Instrumenty: zob. punkt 2.3.2.2. programu prac.

9. Minimalna liczba uczestników: zob. warunki określone w punkcie 2.3.2.2. programu prac.

10. Ograniczenia uczestnictwa (rodzaje organizacji, przedmiot działalności, państwa trzecie): zob. warunki przewidziane w punktach 2.3.2.2. i 2.5 programu prac.

11. Umowy konsorcjalne: Od uczestników działań w zakresie badań naukowych i rozwoju technologicznego, będących następstwem niniejszego ogłoszenia, nie wymaga się zawarcia umów konsorcjalnych.

12. Procedura oceny wniosków: Dwuetapowa ocena po upływie terminu składania wniosków (jeden na uczestnika). Liczba wniosków zakwalifikowanych do drugiego etapu zostanie określona jako wielokrotność liczby wniosków przewidzianych od sfinansowania w ramach ogłoszenia, zgodnie z informacjami zawartymi w Wytycznych do oceny i procedur selekcji wniosków. Zastosowany zostanie mnożnik 2,5. Wnioski nie będą oceniane anonimowo.

13. Kryteria oceny: Informacje o obowiązujących kryteriach (oraz ich odpowiednich punktacjach, progach i łącznym progu) dla każdego instrumentu znajdują się w załączniku Mob-B programu prac.

14. Orientacyjny harmonogram oceny wniosków i zawierania umów:

– Wstępne wyniki oceny: Oczekuje się, że wyniki pierwszego etapu będą dostępne w kwietniu 2005 r., a drugiego etapu w ciągu około 6 miesięcy od terminu składania wniosków.

– Podpisanie umów: Oczekuje się, że pierwsze umowy związane z niniejszym zaproszeniem wejdą w życie w po lecie 2005 r.

ZAŁĄCZNIK  III

INFORMACJE O SKŁADANIU WNIOSKÓW DOTYCZĄCYCH MIĘDZYNARODOWYCH STYPENDIÓW PRZYJAZDOWYCH IM. MARIE CURIE

1. Program szczegółowy: Kształtowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej

2. Dział: Działania związane z zasobami ludzkimi i mobilnością

3. Tytuł ogłoszenia: Zaproszenie do składania wniosków dotyczących międzynarodowych stypendiów przyjazdowych im. Marie Curie

4. Oznaczenie ogłoszenia: FP6-2004-Mobility-7

5. Data publikacji: 15 października 2004 r.

6. Termin składania wniosków: 19 stycznia 2005 r., godz. 17:00 (czas lokalny w Brukseli).

7. Orientacyjny budżet całkowity: 20 mln euro.

8. Instrumenty: zob. punkt 2.3.2.3. programu prac.

9. Minimalna liczba uczestników: zob. warunki określone w punkcie 2.3.2.3. programu prac.

10. Ograniczenia uczestnictwa (rodzaje organizacji, przedmiot działalności, państwa trzecie): zob. warunki przewidziane w punktach 2.3.2.3. i 2.5 programu prac.

11. Umowy konsorcjalne: Od uczestników działań w zakresie badań naukowych i rozwoju technologicznego, będących następstwem niniejszego ogłoszenia, nie wymaga się zawarcia umów konsorcjalnych.

12. Procedura oceny wniosków: Dwuetapowa ocena po upływie terminu składania wniosków (jeden na uczestnika). Liczba wniosków zakwalifikowanych do drugiego etapu zostanie określona jako wielokrotność liczby wniosków przewidzianych od sfinansowania w ramach ogłoszenia, zgodnie z informacjami zawartymi w Wytycznych do oceny i procedur selekcji wniosków. Zastosowany zostanie mnożnik 2,5. Wnioski nie będą oceniane anonimowo.

13. Kryteria oceny: Informacje o obowiązujących kryteriach (oraz ich odpowiednich punktacjach, progach i łącznym progu) dla każdego instrumentu znajdują się w załączniku Mob-B programu prac.

14. Orientacyjny harmonogram oceny wniosków i zawierania umów:

– Wstępne wyniki oceny: Oczekuje się, że wyniki pierwszego etapu będą dostępne w kwietniu 2005 r., a drugiego etapu w ciągu około 6 miesięcy od terminu składania wniosków.

– Podpisanie umów: Oczekuje się, że pierwsze umowy związane z niniejszym zaproszeniem wejdą w życie w po lecie 2005 r.

ZAŁĄCZNIK  IV

INFORMACJE O SKŁADANIU WNIOSKÓW DOTYCZĄCYCH GRANTÓW ZA WYSOKĄ JAKOŚĆ IM. MARIE CURIE

1. Program szczegółowy: Kształtowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej

2. Dział: Działania związane z zasobami ludzkimi i mobilnością

3. Tytuł ogłoszenia: Zaproszenie do składania wniosków dotyczących grantów za wysoką jakość im. Marie Curie

4. Oznaczenie ogłoszenia: FP6-2004-Mobility-8

5. Data publikacji: 15 października 2004 r.

6. Termin składania wniosków: 16 lutego 2005 r., godz. 17:00 (czas lokalny w Brukseli)

7. Orientacyjny budżet całkowity: 40 mln euro.

8. Instrumenty: zob. punkt 2.3.3.1. programu prac.

9. Minimalna liczba uczestników: zob. warunki określone w punkcie 2.3.3.1. programu prac.

10. Ograniczenia uczestnictwa (rodzaje organizacji, przedmiot działalności, państwa trzecie): zob. warunki przewidziane w punktach 2.3.3.1. i 2.5 programu prac.

11. Umowy konsorcjalne: Od uczestników działań w zakresie badań naukowych i rozwoju technologicznego, będących następstwem niniejszego ogłoszenia, nie wymaga się zawarcia umów konsorcjalnych.

12. Procedura oceny wniosków: Dwuetapowa ocena po upływie terminu składania wniosków (jeden na uczestnika). Liczba wniosków zakwalifikowanych do drugiego etapu zostanie określona jako wielokrotność liczby wniosków przewidzianych od sfinansowania w ramach ogłoszenia, zgodnie z informacjami zawartymi w Wytycznych do oceny i procedur selekcji wniosków. Zastosowany zostanie mnożnik 2,5. Wnioski nie będą oceniane anonimowo.

13. Kryteria oceny: Informacje o obowiązujących kryteriach (oraz ich odpowiednich punktacjach, progach i łącznym progu) dla każdego instrumentu znajdują się w załączniku Mob-B programu prac.

14. Orientacyjny harmonogram oceny wniosków i zawierania umów:

– Wstępne wyniki oceny: Oczekuje się, że wyniki pierwszego etapu będą dostępne w maju 2005 r., a drugiego etapu w ciągu około 6 miesięcy od terminu składania wniosków.

– Podpisanie umów: Oczekuje się, że pierwsze umowy związane z niniejszym zaproszeniem wejdą w życie w po lecie 2005 r.

ZAŁĄCZNIK  V

INFORMACJE O SKŁADANIU WNIOSKÓW DOTYCZĄCYCH NAGRÓD ZA WYSOKĄ JAKOŚĆ IM. MARIE CURIE

1. Program szczegółowy: Kształtowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej

2. Dział: Działania związane z zasobami ludzkimi i mobilnością

3. Tytuł ogłoszenia: Zaproszenie do składania wniosków dotyczących nagród za wysoką jakość im. Marie Curie

4. Oznaczenie ogłoszenia: FP6-2004-Mobility-9

5. Data publikacji: 15 października 2004 r.

6. Termin składania wniosków: dla nominacji - 16 lutego 2005 r., godz. 17:00 (czas lokalny w Brukseli).

7. Orientacyjny budżet całkowity: 250.000 euro.

8. Instrumenty: zob. punkt 2.3.3.2. programu prac.

9. Minimalna liczba uczestników: zob. warunki określone w punkcie 2.3.3.2 programu prac.

10. Ograniczenia uczestnictwa (rodzaje organizacji, przedmiot działalności, państwa trzecie): zob. warunki przewidziane w punktach 2.3.3.2. i 2.5 programu prac.

11. Umowy konsorcjalne: Od uczestników działań w zakresie badań naukowych i rozwoju technologicznego, będących następstwem niniejszego ogłoszenia, nie wymaga się zawarcia umów konsorcjalnych.

12. Procedura oceny wniosków: Ocena nastąpi po zakończeniu jednoetapowego procesu składania wniosków. Wnioski nie będą oceniane anonimowo. Oceny dokona panel ekspertów z poszczególnych dziedzin nauki, a następnie jury.

13. Kryteria oceny: Informacje o obowiązujących kryteriach (oraz ich odpowiednich punktacjach, progach i łącznym progu) dla każdego instrumentu znajdują się w załączniku Mob-B programu prac.

14. Orientacyjny harmonogram oceny wniosków i zawierania umów:

– Wstępne wyniki oceny: Oczekuje się, że będą dostępne w ciągu około 4 miesięcy od terminu składania wniosków.

– Podpisanie umów: Oczekuje się, że pierwsze umowy związane z niniejszym zaproszeniem wejdą w życie latem 2005 r.

ZAŁĄCZNIK  VI

INFORMACJE O SKŁADANIU WNIOSKÓW DOTYCZĄCYCH STANOWISK NAUKOWYCH IM. MARIE CURIE

1. Program szczegółowy: Kształtowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej

2. Dział: Działania związane z zasobami ludzkimi i mobilnością

3. Tytuł ogłoszenia: Zaproszenie do składania wniosków dotyczących stanowisk naukowych im. Marie Curie

4. Oznaczenie ogłoszenia: FP6-2004-Mobility-10

5. Data publikacji: 15 października 2004 r.

6. Termin składania wniosków: 16 lutego 2005 r., godz. 17:00 (czas lokalny w Brukseli)

7. Orientacyjny budżet całkowity: 8 mln euro.

8. Instrumenty: zob. punkt 2.3.3.3. programu prac.

9. Minimalna liczba uczestników: zob. warunki określone w punkcie 2.3.3.3. programu prac.

10. Ograniczenia uczestnictwa (rodzaje organizacji, przedmiot działalności, państwa trzecie): zob. warunki przewidziane w punktach 2.3.3.3. i 2.5 programu prac.

11. Umowy konsorcjalne: Od uczestników działań w zakresie badań naukowych i rozwoju technologicznego, będących następstwem niniejszego ogłoszenia, nie wymaga się zawarcia umów konsorcjalnych.

12. Procedura oceny wniosków: Dwuetapowa ocena po upływie terminu składania wniosków (jeden na uczestnika). Liczba wniosków zakwalifikowanych do drugiego etapu oceny zostanie określona jako wielokrotność liczby wniosków przewidzianych od sfinansowania w ramach ogłoszenia zgodnie z informacjami zawartymi w Wytycznych do oceny i procedur selekcji wniosków. Zastosowany zostanie mnożnik 2,5. Wnioski nie będą oceniane anonimowo.

13. Kryteria oceny: Informacje o obowiązujących kryteriach (oraz ich odpowiednich punktacjach, progach i łącznym progu) dla każdego instrumentu znajdują się w załączniku Mob-B programu prac.

14. Orientacyjny harmonogram oceny wniosków i zawierania umów:

– Wstępne wyniki oceny: Oczekuje się, że wyniki pierwszego etapu będą dostępne w maju 2005 r., a drugiego etapu w ciągu około 6 miesięcy od terminu składania wniosków

– Podpisanie umów: Oczekuje się, że pierwsze umowy związane z niniejszym zaproszeniem wejdą w życie latem 2005 r.

ZAŁĄCZNIK  VII

INFORMACJE O SKŁADANIU WNIOSKÓW DOTYCZĄCYCH GRANTÓW W DZIEDZINIE REINTEGRACJI EUROPEJSKIEJ IM. MARIE CURIE

1. Program szczegółowy: Kształtowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej

2. Dział: Działania związane z zasobami ludzkimi i mobilnością

3. Tytuł ogłoszenia: Zaproszenie do składania wniosków dotyczących grantów w dziedzinie reintegracji europejskiej im. Marie Curie

4. Oznaczenie ogłoszenia: FP6-2004-Mobility-11

5. Data publikacji: 15 października 2004 r.

6. Terminy składania wniosków: Zaproszenie otwarte z terminem składania wniosków 19 stycznia 2005 r., 19 kwietnia 2005 r., 19 lipca 2005 r., 19 października 2005 r., 19 stycznia 2006 r., 19 kwietnia 2006 r. i 19 lipca 2006 r., godz. 17:00 (czas lokalny w Brukseli). Otrzymane wnioski będą oceniane partiami. Badacze, którzy zgodnie z zasadami decydującymi o kwalikacji, opisanymi w innej części niniejszego dokumentu, byliby uprawnieni do złożenia wniosku w ramach niniejszej akcji pomiędzy 19 lipca 2006 r. a 31 grudnia 2006 r., mają prawo do złożenia wniosku do lipca 2006 r.

7. Orientacyjny budżet całkowity: 10 mln euro (z czego około 1/4 na każdy termin zamknięcia) w 2005 r. oraz 13 mln euro (z czego około 1/4 na każdy z dwóch pierwszych terminów składania wniosków i około ½ na ostatni termin) w 2006 r.

8. Instrumenty: zob. punkt 2.3.4.1. programu prac.

9. Minimalna liczba uczestników: zob. warunki określone w punkcie 2.3.4.1 programu prac.

10. Ograniczenia uczestnictwa (rodzaje organizacji, przedmiot działalności, państwa trzecie): zob. warunki przewidziane w punktach 2.3.4.1. i 2.5 programu prac.

11. Umowy konsorcjalne: Od uczestników działań w zakresie badań naukowych i rozwoju technologicznego, będących następstwem niniejszego ogłoszenia, nie wymaga się zawarcia umów konsorcjalnych.

12. Procedura oceny wniosków: Ocena nastąpi po zakończeniu jednoetapowego procesu składania wniosków. Wnioski nie będą oceniane anonimowo. Wnioski będą oceniane w sposób ciągły i wybierane w partiach po terminach zamknięcia.

13. Kryteria oceny: Informacje o obowiązujących kryteriach (oraz ich odpowiednich punktacjach, progach i łącznym progu) dla każdego instrumentu znajdują się w załączniku Mob-B programu prac.

14. Orientacyjny harmonogram oceny wniosków i zawierania umów:

– Wstępne wyniki oceny: Oczekuje się, że będą dostępne w ciągu około 3 miesięcy od terminu składania wniosków.

– Podpisanie umów: Oczekuje się, że pierwsze umowy związane z niniejszym zaproszeniem wejdą w życie w pierwszej połowie 2005 r.

ZAŁĄCZNIK  VIII

INFORMACJE O SKŁADANIU WNIOSKÓW DOTYCZĄCYCH GRANTÓW W DZIEDZINIE REINTEGRACJI MIĘDZYNARODOWEJ IM. MARIE CURIE

1. Program szczegółowy: Kształtowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej

2. Dział: Działania związane z zasobami ludzkimi i mobilnością

3. Tytuł ogłoszenia: Zaproszenie do składania wniosków dotyczących grantów w dziedzinie reintegracji międzynarodowej im. Marie Curie

4. Oznaczenie ogłoszenia: FP6-2004-Mobility-12

5. Data publikacji: 15 października 2004 r.

6. Terminy składania wniosków: Zaproszenie otwarte z terminem składania wniosków 19 stycznia 2005 r., 19 kwietnia 2005 r., 19 lipca 2005 r., 19 października 2005 r., 19 stycznia 2006 r., 19 kwietnia 2006 r. i 19 lipca 2006 r., godz. 17:00 (czas lokalny w Brukseli). Otrzymane wnioski będą oceniane partiami. Badacze, którzy zgodnie z zasadami decydującymi o kwalikacji, opisanymi w innej części niniejszego dokumentu, byliby uprawnieni do złożenia wniosku w ramach niniejszej akcji pomiędzy 19 lipca 2006 r. a 31 grudnia 2006 r., mają prawo do złożenia wniosku do lipca 2006 r.

7. Orientacyjny budżet całkowity: 10 mln euro (z czego około 1/4 na każdy termin zamknięcia) w 2005 r. oraz 13 mln euro (z czego około 1/4 na każdy z dwóch pierwszych terminów składania wniosków i około ½ na ostatni termin) w 2006 r.

8. Instrumenty: zob. punkt 2.3.4.2. programu prac.

9. Minimalna liczba uczestników: zob. warunki określone w punkcie 2.3.4.2 programu prac.

10. Ograniczenia uczestnictwa (rodzaje organizacji, przedmiot działalności, państwa trzecie): zob. warunki przewidziane w punktach 2.3.4.2. i 2.5 programu prac.

11. Umowy konsorcjalne: Od uczestników działań w zakresie badań naukowych i rozwoju technologicznego, będących następstwem niniejszego ogłoszenia, nie wymaga się zawarcia umów konsorcjalnych.

12. Procedura oceny wniosków: Ocena nastąpi po zakończeniu jednoetapowego procesu składania wniosków. Wnioski nie będą oceniane anonimowo. Wnioski będą oceniane w sposób ciągły i wybierane w partiach po terminach zamknięcia.

13. Kryteria oceny: Informacje o obowiązujących kryteriach (oraz ich odpowiednich punktacjach, progach i łącznym progu) dla każdego instrumentu znajdują się w załączniku Mob-B programu prac.

14. Orientacyjny harmonogram oceny wniosków i zawierania umów:

– Wstępne wyniki oceny: Oczekuje się, że będą dostępne w ciągu około 3 miesięcy od terminu składania wniosków.

– Podpisanie umów: Oczekuje się, że pierwsze umowy związane z niniejszym zaproszeniem wejdą w życie w pierwszej połowie 2005 r.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.