Sprostowanie do rezolucji Rady w sprawie zaktualizowanego podręcznika z zaleceniami w zakresie międzynarodowej współpracy policyjnej oraz w zakresie działań prewencyjnych i kontrolnych związanych z aktami przemocy i zakłóceniami porządku podczas międzynarodowych meczów piłki nożnej, które dotyczą co najmniej jednego państwa członkowskiego (podręcznik UE w sprawie meczów piłki nożnej).

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2017.79.6

Akt jednorazowy
Wersja od: 29 listopada 2016 r.

Sprostowanie do rezolucji Rady w sprawie zaktualizowanego podręcznika z zaleceniami w zakresie międzynarodowej współpracy policyjnej oraz w zakresie działań prewencyjnych i kontrolnych związanych z aktami przemocy i zakłóceniami porządku podczas międzynarodowych meczów piłki nożnej, które dotyczą co najmniej jednego państwa członkowskiego ("podręcznik UE w sprawie meczów piłki nożnej")

(Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej C 444 z dnia 29 listopada 2016 r.)

(2017/C 79/06)

(Dz.U.UE C z dnia 14 marca 2017 r.)

Strona 13, pkt 3.14a "Umowy dwustronne" otrzymuje brzmienie:

"3.14a. Umowy dwustronne

Zdecydowanie zaleca się, by na wczesnym etapie przygotowań państwa biorące udział w imprezie zawarły z organami państwa organizującego imprezę dwustronną umowę określającą zasady wymiany informacji, rozmieszczenia oddziałów policji oddelegowanych z państwa kibiców przyjezdnych i uzgadniającą inne sprawy z zakresu współpracy policyjnej w związku z imprezą. Takie umowy dwustronne mogą również obejmować obszary współpracy rządowej i sądowej. Opracowany zostanie wzór umowy dwustronnej. Będzie on zawierał wykaz kwestii, które powinny być rozważane i uzgadniane przez obie strony. Wzór nie będzie umową modelową, lecz raczej ma służyć jako pomoc w negocjacjach dwustronnych.".

Strona 15, akapit drugi otrzymuje brzmienie:

"Szczegółowe wskazówki na ten temat przedstawiono w zaleceniu Rec (2015) 1 Stałego Komitetu Rady Europy w sprawie bezpieczeństwa, ochrony i obsługi podczas meczów piłki nożnej i innych imprez sportowych.".

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.