Opinia Komitetu Doradczego ds. Praktyk Ograniczających Konkurencję i Pozycji Dominujących wydana na posiedzeniu w dniu 10 lipca 2020 r. dotycząca projektu decyzji w sprawie AT.40410 - Etylen - Sprawozdawca: Republika Czeska.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2021.24.11

Akt nienormatywny
Wersja od: 22 stycznia 2021 r.

Opinia Komitetu Doradczego ds. Praktyk Ograniczających Konkurencję i Pozycji Dominujących wydana na posiedzeniu w dniu 10 lipca 2020 r. dotycząca projektu decyzji w sprawie AT.40410 - Etylen
Sprawozdawca: Republika Czeska

(2021/C 24/07)

(Dz.U.UE C z dnia 22 stycznia 2021 r.)

1.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że zachowanie, którego dotyczy projekt decyzji, stanowi pojedyncze i ciągłe naruszenie polegające na zawieraniu antykonkurencyjnych porozumień i/lub na stosowaniu praktyk uzgodnionych między przedsiębiorstwami w rozumieniu art. 101 TFUE.
2.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z oceną Komisji co do zakresu definicji produktu i zakresu geograficznego pojedynczego i ciągłego naruszenia, którego dotyczy projekt decyzji.
3.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że przedsiębiorstwa, o których mowa w projekcie decyzji, uczestniczyły w pojedynczym i ciągłym naruszeniu przepisów art. 101 TFUE, jak opisano w tym projekcie.
4.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że celem naruszenia było ograniczenie konkurencji w rozumieniu art. 101 TFUE.
5.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że naruszenie mogło w stopniu odczuwalnym wpływać na handel między państwami członkowskimi UE.
6.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z oceną Komisji w odniesieniu do czasu trwania naruszenia.
7.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z projektem decyzji Komisji w sprawie naruszenia w odniesieniu do jej adresatów.
8.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że należy nakazać zaprzestanie naruszenia, a na adresatów projektu decyzji należy nałożyć grzywnę za naruszenie, w którym uczestniczyli.
9.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją co do zastosowania wytycznych z 2006 r. w sprawie metody ustalania grzywien nakładanych na mocy art. 23 ust. 2 lit. a) rozporządzenia (WE) nr 1/2003.
10.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją co do podstawowych kwot grzywien.
11.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją co do określenia czasu trwania naruszenia do celów obliczenia wysokości grzywien.
12.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że w przedmiotowej sprawie nie występują okoliczności obciążające ani łagodzące, z wyjątkiem ponownego popełnienia przestępstwa przez jedną ze stron, jak opisano w projekcie decyzji.
13.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją w odniesieniu do zastosowania pkt 37 wytycznych w sprawie grzywien z 2006 r.
14.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją w odniesieniu do zmniejszenia grzywien w oparciu o obwieszczenie w sprawie łagodzenia kar z 2006 r.
15.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją w odniesieniu do zmniejszenia grzywien w oparciu o obwieszczenie o postępowaniach ugodowych z 2008 r.
16.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją co do ostatecznych kwot grzywien.
17.
Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zaleca publikację swojej opinii w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.