Nowe narodowe rewersy obiegowych monet euro.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2006.316.21

Akt nienormatywny
Wersja od: 22 grudnia 2006 r.

Nowe narodowe rewersy obiegowych monet euro

(2006/C 316/09)

(Dz.U.UE C z dnia 22 grudnia 2006 r.)

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

grafika

Nowe narodowe rewersy obiegowych monet euro wyemitowanych przez Księstwo Monako

Obiegowe monety euro posiadają status prawnego środka płatniczego na terenie całej strefy euro. W celu poinformowania opinii publicznej oraz podmiotów obracających monetami w ramach prowadzonej działalności Komisja ogłasza wszystkie nowe wzory monet euro(1).

Państwo emitujące: Księstwo Monako

Data emisji: grudzień 2006 r.

Opis wzorów

1 EURO CENT, 2 EURO CENT, 5 EURO CENT

Godła suwerennych książąt znajdują się w miejscu centralnym monety. Napis "MONACO" wraz z oznaczeniem roku 2006 tworzą półkola odpowiednio nad i pod godłem. Po lewej stronie medalu widnieje znak Mennicy Paryskiej, a po prawej stronie znak grawera. Na obwodzie monety znajduje się dwanaście gwiazd flagi europejskiej.

10 EURO CENT, 20 EURO CENT, 50 EURO CENT

Monogram księcia Alberta znajduje się w centralnej części monety. Napis "MONACO" wraz z oznaczeniem roku 2006 tworzą półkola odpowiednio nad i pod monogramem. Po lewej stronie medalu widnieje znak Mennicy Paryskiej, a po prawej stronie znak grawera. Na obwodzie monety znajduje się dwanaście gwiazd flagi europejskiej.

1 EURO, 2 EURO

Wewnętrzna strona monety przedstawia wizerunek księcia Alberta z prawego profilu. Napis "MONACO" wraz z oznaczeniem roku 2006 tworzą półkola odpowiednio nad i pod godłem. Po lewej stronie medalu widnieje znak Mennicy Paryskiej, a po prawej stronie znak grawera. Na zewnętrznym otoku monety znajduje się dwanaście gwiazd flagi europejskiej.

Napis na brzegu monety o nominale 2 euro: 2, sześciokrotnie powtórzone, zwrócone na przemian ku górze i w dół.

grafika

______

(1) Patrz Dz.U. C 373 z 28.12.2001, str. 1-30 zawierający odniesienie do wszystkich narodowych rewersów, które zostały wyemitowane w 2002 r.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.