Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych (DGT) w Luksemburgu - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora - Dyrekcja C (grupa zaszeregowania A*14).

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2006.112A.1

Akt nienormatywny
Wersja od: 12 maja 2006 r.

DYREKCJA GENERALNA DS. TŁUMACZEŃ PISEMNYCH (DGT) W LUKSEMBURGU

Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora - Dyrekcja C (grupa zaszeregowania A*14)

COM/2006/10024

(2006/C 112 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 12 maja 2006 r.)

Reprezentujemy Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych. Misją dyrekcji jest: - zaspokajanie potrzeb Komisji w dziedzinie tłumaczeń i porad językowych w odniesieniu do wszystkich rodzajów komunikacji pisemnej; - wspieranie i umacnianie wielojęzyczności w Unii Europejskiej oraz przyczynianie się do przybliżenia polityki Unii obywatelom, wzmacniając w ten sposób jej legitymację, przejrzystość i skuteczność.

Proponujemy stanowisko dyrektora, któremu będzie podlegać nowa Dyrekcja C "Tłumaczenia Pisemne", osoba ta będzie koordynować działalność departamentu języka włoskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, greckiego, słoweńskiego, maltańskiego, czeskiego i słowackiego. Dyrektor, ściśle współpracując z dyrekcjami tłumaczeń pisemnych A i B, zapewni organizację i monitorowanie zleceń w zakresie tłumaczeń, a także będzie zarządzać działaniami szefów departamentów językowych, wielu działów i personelu przekraczającego 500 osób pracujących w Brukseli i Luksemburgu.

Poszukujemy osoby, która będzie musiała wykazać się: - zadowalającymi wynikami jako kierownik, zarządca i pośrednik zarządzający dużymi zespołami; - bardzo dobrą umiejętnością określenia strategii i realizacji działań w dziedzinie, która należy do jej kompetencji; - doskonałą zdolnością kierowania dyrekcją i wielokulturowym personelem oraz rzetelnymi kompetencjami w dziedzinie organizacji; - świetną znajomością zasad i praktyk zarządzania zasobami ludzkimi oraz bardzo dobrą umiejętnością rozwijania i utrzymywania ducha współpracy; - doskonałą znajomością polityki Komisji i bardzo dobrym zrozumieniem związanych z nią zagadnień.

Kwalifikujący się kandydaci muszą spełniać następujące wymagania: - obywatelstwo jednego z dziesięciu nowych państw członkowskich Unii Europejskiej (Cypru, Republiki Czeskiej, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Polski, Słowacji, Słowenii, Węgier); - dyplom ukończenia studiów wyższych dający prawo wstępu na studia doktoranckie; - co najmniej dwanaście lat doświadczenia zawodowego, liczone od momentu uzyskania dyplomu ukończenia studiów wyższych, na stanowisku, na którym wymagane są wyżej wymienione kwalifikacje, z czego co najmniej sześć lat na stanowisku zarządczym lub doradczym wyższego szczebla; - biegła znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej i zadowalająca znajomość co najmniej jednego innego języka urzędowego.

Dyrektor zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi w niej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia dla urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania A*14 określono w Regulaminie pracowniczym. Szczegółowy opis zakresu obowiązków, kryteriów wyboru i procedury zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej:

http://europa.eu.int/comm/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm.

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa dnia 14 czerwca 2006 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona o godz. 12.00 w południe czasu brukselskiego.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.