Decyzja wykonawcza 2021/1084 zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641 dotyczącej środków nadzwyczajnych w odniesieniu do ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w niektórych państwach członkowskich

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2021.235.14

Akt jednorazowy
Wersja od: 2 lipca 2021 r.

DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2021/1084
z dnia 30 czerwca 2021 r.
zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641 dotyczącej środków nadzwyczajnych w odniesieniu do ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w niektórych państwach członkowskich

(notyfikowana jako dokument nr C(2021) 4947)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(Dz.U.UE L z dnia 2 lipca 2021 r.)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/429 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie przenośnych chorób zwierząt oraz zmieniające i uchylające niektóre akty w dziedzinie zdrowia zwierząt ("Prawo o zdrowiu zwierząt") 1 , w szczególności jego art. 259 ust. 1 lit. c),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Wysoce zjadliwa grypa ptaków jest wirusową chorobą zakaźną ptaków wywierającą poważny wpływ na rentowność gospodarstw drobiarskich, co z kolei wywołuje zakłócenia w handlu wewnątrz Unii oraz w wywozie do państw trzecich. Wirusy wysoce zjadliwej grypy ptaków mogą zakażać ptaki migrujące i być przez nie następnie przenoszone na duże odległości podczas ich jesiennych i wiosennych migracji. Dlatego występowanie wirusów wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikiego ptactwa stwarza stałe ryzyko bezpośredniego i pośredniego wprowadzenia tych wirusów do gospodarstw, w których utrzymuje się drób lub ptaki żyjące w niewoli. W przypadku wystąpienia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków istnieje ryzyko, że czynnik chorobotwórczy rozprzestrzeni się na inne gospodarstwa, w których utrzymuje się drób lub ptaki żyjące w niewoli.

(2) W rozporządzeniu (UE) 2016/429 ustanowiono nowe ramy prawne dotyczące zapobiegania chorobom przenoszącym się lub przenoszonym na zwierzęta lub na ludzi oraz ramy prawne dotyczące zwalczania takich chorób. Wysoce zjadliwa grypa ptaków wchodzi w zakres definicji choroby umieszczonej w wykazie w tym rozporządzeniu i podlega ustanowionym w nim przepisom dotyczącym zapobiegania chorobom i ich zwalczania. Ponadto rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2020/687 2  uzupełnia rozporządzenie (UE) 2016/429 w odniesieniu do przepisów dotyczących zapobiegania niektórym chorobom umieszczonym w wykazie i ich zwalczania, w tym środków zwalczania chorób HPAI.

(3) Decyzję wykonawczą Komisji (UE) 2021/641 3  przyjęto w ramach rozporządzenia (UE) 2016/429 i ustanowiono w niej środki zwalczania chorób w odniesieniu do ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków.

(4) W szczególności w decyzji wykonawczej (UE) 2021/641 przewiduje się, że obszary zapowietrzone i zagrożone ustanowione przez państwa członkowskie w następstwie wystąpienia ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków, zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2020/687, powinny obejmować co najmniej obszary wymienione jako obszary zapowietrzone i zagrożone w załączniku do wspomnianej decyzji wykonawczej.

(5) Załącznik do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641 został niedawno zmieniony decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2021/989 4  w związku z wystąpieniem kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu i ptaków żyją- cych w niewoli w Niderlandach i Polsce, które to ogniska należało uwzględnić w tym załączniku.

(6) Od dnia przyjęcia decyzji wykonawczej (UE) 2021/989 Polska powiadomiła Komisję o wystąpieniu nowego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w gospodarstwie, w którym utrzymuje się drób lub ptaki żyjące w niewoli, w województwie małopolskim tego państwa członkowskiego.

(7) Ponadto Niemcy powiadomiły Komisję o wystąpieniu nowego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w gospodarstwie, w którym utrzymuje się drób lub ptaki żyjące w niewoli, w kraju związkowym Dolna Saksonia tego państwa członkowskiego.

(8) Nowe ogniska choroby w Niemczech i Polsce występują poza obszarami obecnie wymienionymi w załączniku do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641, a właściwe organy tych państw członkowskich wprowadziły niezbędne środki zwalczania chorób wymagane zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2020/687, w tym ustanowiły obszary zapowietrzone i zagrożone wokół tych nowych ognisk.

(9) Komisja zbadała środki zwalczania chorób wprowadzone przez Niemcy i Polskę we współpracy z tymi państwami członkowskimi i stwierdziła, że granice obszarów zapowietrzonych i zagrożonych wyznaczone przez właściwe organy Niemiec i Polski znajdują się w wystarczającej odległości od gospodarstw, w których potwierdzono niedawne wystąpienie ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków.

(10) Aby zapobiec niepotrzebnym zakłóceniom w handlu wewnątrz Unii, a także uniknąć wprowadzenia przez państwa trzecie nieuzasadnionych barier w handlu, konieczne jest niezwłoczne określenie na poziomie Unii, we współpracy z Niemcami i Polską, nowych obszarów zapowietrzonych i zagrożonych ustanowionych przez te państwa członkowskie zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2020/687.

(11) Należy zatem zmienić wykaz obszarów zapowietrzonych i zagrożonych dla Niemiec i Polski w załączniku do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641.

(12) W związku z powyższym należy zmienić załącznik do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641, aby zaktualizować podział na obszary na poziomie Unii w celu uwzględnienia nowych obszarów zapowietrzonych i zagrożonych należycie ustanowionych przez właściwe organy Niemiec i Polski zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2020/687 oraz czasu trwania ograniczeń mających na nich zastosowanie.

(13) Należy zatem odpowiednio zmienić decyzję wykonawczą (UE) 2021/641.

(14) Ze względu na pilny charakter sytuacji epidemiologicznej w Unii w odniesieniu do rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków ważne jest, aby zmiany wprowadzone niniejszą decyzją w załączniku do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641 stały się skuteczne tak szybko, jak jest to możliwe.

(15) Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł  1

Załącznik do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641 zastępuje się tekstem znajdującym się w załączniku do niniejszej decyzji.

Artykuł  2

Niniejsza decyzja skierowana jest do państw członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 30 czerwca 2021 r.
W imieniu Komisji
Stella KYRIAKIDES
Członek Komisji

ZAŁĄCZNIK

"ZAŁĄCZNIK

Część  A

Obszary zapowietrzone, o których mowa w art. 1 i 2:

Państwo członkowskie: Niemcy
Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 39 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
NIEDERSACHSEN
Landkreis Osnabrück

- Beginn im Norden, Kreisgrenze zum Kreis Steinfurt, Tecklenburger Straße

- Richtung Osten, entlang der Tecklenburger Straße bis Kreuzung Schulstraße

- Schulstraße Richtung Süden bis zur Brücke Bahnstrecke Osnabrück-Münster

- dem Verlauf der Bahnstrecke Richtung Georgsmarienhütte folgend bis zur Gemeindegrenze Georgsmarienhütte

- Gemeindegrenze Georgsmarienhütte Richtung Süden bis zur Osnabrücker Straße

- Osnabrücker Straße folgend bis zum zweiten Kreisverkehr Schulstraße

- Schulstraße Richtung Westen bis Kreisverkehr Natruper Straße

- Natruper Straße Richtung Westen bis Kreuzung Neuer Kamp

- Neuer Kamp Richtung Süden bis Kreuzung mit der Straße Am Borgberg

- Am Borgberg östlich Richtung Kreuzung Loheiden Knapp

- Loheiden Knapp Richtung Süden bis zur Kreuzung Holperdorper Straße

- Holperdorper Straße weiter Richtung Süden bis zur Kreuzung Gretzmanns Esch

- Gretzmanns Esch Richtung Süden bis Kreuzung Hohner Weg

- Hohner Weg bis Kreisgenze zum Kreis Steinfurt

16.7.2021
NORDRHEIN-WESTFALEN
Landkreis Steinfurt

An der Landesgrenze NRW / Niedersachsen, der Kreisgrenze zum Landkreis Osnabrück in Hagen a. T. W. der Sudenfelder Strasse in südlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung Hohner Weg. Den Hohner Weg in südwestlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung Scholbrucher Strasse. Der Scholbrucher Strasse in westlicher Richtung folgend bis zur Osnabrücker Strasse. Der Osnabrücker Strasse in nordöstlicher Richtung folgend bis Abzweigung Talstrasse, der Talstrasse in nordwestlicher Richtung folgend, am Übergang Tunnelweg der Talstrasse in nordwestlicher Richtung weiter folgend. An der T Kreuzung der Talstrasse in nördlicher Richtung weiter folgend bis zur Herkenstrasse. Der Herkenstrasse in westlicher Richtung bis zur L 589. Der Herkenstrasse (L 589) in nördlicher Richtung weiter folgend bis zur Leedener Strasse (L 589). Der Leedener Strasse in nördlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung Dunkbachstrasse. In nördlicher Richtung der Dunkbachstrasse folgend. Der Dunkbachstrasse in nördlicher Richtung weiter folgend bis zur Grafenstrasse. Der Grafenstrasse in westlicher Richtung folgend bis zur BAB 1. Der BAB 1 in nördlicher Richtung folgend bis zur Hagelstrasse. Der Hagelstrasse (K 28) in östlicher Richtung folgend bis zur Münsterstrasse, welche im Verlauf in die Hasberger Strasse übergeht (östlicher Richtung) bis zum Abzweig Tecklenburger Strasse. Der Tecklenburger Strasse in östlicher Richtung folgend bis zum Goldbach (Kreisgrenze Landkreis Osnabrück bzw. Landesgrenze NRW / Niedersachsen).

16.7.2021
Państwo członkowskie: Francja
Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 39 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
Les communes suivantes dans le département: Pyrénées-Atlantiques (64)
BIDACHE; CAME5.7.2021

Państwo członkowskie: Litwa

Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 39 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
Jurbarko rajono savivaldybė - Jurbarkų ir Jurbarko miesto seniūnijos18.6.2021

Państwo członkowskie: Niderlandy

Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 39 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
1. Vanaf kruising Leidsestraatweg/ Gerverscop, Gerverscop volgen in noordelijke richting tot aan Rodendijk.

2. Rodendijk volgen in noordelijke richting tot aan Laag Nieuwkoop.

3. Laag Nieuwkoop volgen in oostelijke richting overgaand in Laag Nieuwkoopsebuurtweg tot aan Schenkeldijk.

4. Schenkeldijk volgen in noordelijke richting tot aan Haarrijn(water).

5. Haarrijn volgen in oostelijke richting tot aan Amsterdam Rijnkanaal.

6. Amsterdam Rijnkanaal volgen in zuidelijke richting tot aan Zuilense Ring.

7. Zuilense Ring volgen in westelijke richting tot aan Ruimteweg.

8. Ruimteweg volgen in zuidelijke richting tot aan Lage Weidseslag.

9. Lage Weidseslag volgen in zuidelijke richting overgaand in Atoomweg tot aan Plutoniumweg.

10. Plutoniumweg volgen in westelijke richting tot aan A2.

11. A2 volgen in zuidelijke richting tot aan A12.

12. A12 volgen in westelijke richting tot aan Reijerscopse overgang.

13. Reijerscopse overgang volgen in noordelijke richting overgaand in Raadhuislaan overgaand in Kerkweg tot aan Dorpsstraat.

14. Dorpsstraat volgen in westelijke richting overgaand in Leidsestraatweg tot aan Gerverscop.

9.7.2021

Państwo członkowskie: Polska

Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 39 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
W województwie mazowieckim, w powiecie sierpeckim, mławskim i żuromińskim:
Całe terytorium administracyjne następujących gmin: Lubowidz, Lutocin, Kuczbork-Osada, Szreńsk, Strzegowo, Radzanów, Bieżuń, Żuromin, Siemiątkowo i Wiśniewo

Część terytorium gmin Zawidz, Raciąż i Rościszewo położona w promieniu 3 km wokół punktów o następujących współrzędnych GPS:

18.6.2021
- 52.891231 N, 19.884990 E
- 52,951 N, 19,822 E
- 52,905 N, 19,893 E
- 52.919399 N, 19.978657 E
- 52,898 N, 20,131 E

W województwie mazowieckim, w powiecie mławskim:

Część powiatu mławskiego położona w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: - 53.106585 N, 20.341439 E, - 53.095992 N, 20.341070 E, - 53.100187 N, 20.357614 E, - 53.076395 N, 20.424769 E - 53.078 N, 20.347 E - 53,082 N, 20,451 E18.6.2021

W województwie warmińsko-mazurskim:

Część powiatu działdowskiego i nowomiejskiego położone w promieniu 3 km wokół ognisk o współrzędnych GPS:

- N 53.348056, E 19.816944,

- N 53,388 E 19,814

- N 53,349 E 19,815

- N 53,384 E 19,817

- N 53,352 E 19,824

26.5.2021
Całe terytorium następujących gmin w powiecie nowomiejskim: Nowe Miasto Lubawskie i Kurzętnik.

Część terytorium gminy Biskupiec w powiecie nowomiejskim położona w promieniu 3 km wokół punktów o współrzędnych GPS N: 53,439 E: 19,462 oraz N53.488611 E19.386944 Część terytorium gminy Lubawa w powiecie iławskim położona w promieniu 3 km wokół punktu o współrzędnych GPS N53.473889 E19.624722.

16.6.2021

W województwie mazowieckim oraz łódzkim, w powiecie kutnowskim i gostynińskim:

Części powiatów gostynińskiego i kutnowskiego położone w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS:

- N: 52,363 E: 19,44

- N: 52,377 E: 19,467

- N:

52.34729 E: 19.43396

- N:

52.35392 E: 19.42987

- N:

52.35345 E: 19.42772

22.6.2021
W województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim i sokołowskim:
Części powiatów siedleckiego i sokołowskiego położone w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52,281 E: 22,3412.6.2021
W województwie mazowieckim w powiecie ciechanowskim:
Częśc powiatu ciechanowskiego położona w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.978333 E: 20.6038899.6.2021
W województwie mazowieckim w powiecie makowskim:
Częśc powiatu makowskiego położona w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.987222 E: 21.14805620.6.2021
W województwie mazowieckim w powiecie sieldeckim:
Części powiatu siedleckiego położone w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.213816 E: 22.19898416.6.2021
W województwie małopolskim w powiecie gorlickim:
Część powiatu gorlickiego położona w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS:

49.583611 N 21.110556 E

14.7.2021

CZĘŚĆ  B

Obszary zagrożone, o których mowa w art. 1 i 3:

Państwo członkowskie: Niemcy
Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 55 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
NIEDERSACHSEN
Landkreis und Stadt Osnabrück

- Beginn im Norden, Grenze Kreis Steinfurt, Stadt Osnabrück, Eversburger Straße

- Eversburger Straße östlich bis zur Brücke Bahnstrecke Osnabrück-Ibbenbüren/Rheine

- Von dort weiter Wersener Landstraße Richtung Süd-Osten bis Kreisverkehr Landwehr Straße Leyer Straße

- Wersener Straße zweite Ausfahrt folgend bis zur L88

- Dem Verlauf der Wersener Straße (L 88) folgend bis Übergang in Pagenstecher Straße

- Pagenstecher Straße südöstlich folgend bis An der Bornau

- An der Bornau geht über in Natruper Straße bis zur Kreuzung Rißmüllerplatz

- Natruper-Tor-Wall übergehend in Heger-Tor-Wall in südöstlicher Richtung zur Kreuzung Neuer Graben

- Neuer Graben Richtung Nordosten bis Übergang in Wittekindstraße,

- Wittekindstraße folgend bis Kreuzung Goethering (Berliner Platz)

- Goethering in südöstlicher Richtung bis Übergang Konrad-Adenauer -Ring, von dort weiter bis Übergang Petersburger Wall und dort westlich bis zur Kreuzung Johannisstraße

- Johannisstraße in südlicher Richtung bis Übergang Iburger Straße

- Iburger Straße bis Fußweg Verlängerung Alte Bauernschaft

- Verlauf der Alte Bauernschaft folgend bis über den Fußweg zur Straße Kreuzung Am Schö- lerberg/Frankfurter Heerstraße

- Frankfurter Heerstraße Richtung Süden bis zum Fußweg Zum Klee

- Fußweg Zum Klee folgend Richtung Süden bis zur Kreuzung Alte Rothefelder Straße (K346)

- Alte Rothefelder Straße (K346) Richtung Osten bis zum Kreisverkehr Bielefelder Straße/ Brüsseler Straße

- Brüsseler Straße südwestliche Richtung bis Kreisverkehr

- Kreisverkehr 2. Ausfahrt Richtung Süden Alte Heerstraße bis Übergang in den Eschweg

- Eschweg bis Kreuzung Glückaufstraße (L 95);

- Glückaufstraße (L 95) in östliche Richtung bis Kreuzung Heinrich-Schmedt-Straße

- Heinrich-Schmedt-Straße Richtung Süden bis Kreuzung Wellendorfer Straße

- Wellendorfer Straße (K 331) Richtung Osten bis Kreuzung Im Strehland

- Im Strehlande Richtung Süden bis Kreuzung Borgloher Straße (K333)

- Borgloher Straße (K333) Richtung Westen bis zur Kreuzung mit B 51 (Osnabrücker Straße/ Teutoburger-Wald-Straße)

- B 51 Osnabrücker Straße Richtung Süden bis Gemeindegrenze Georgsmarienhütte/Bad Iburg;

- Gemeindegrenze Georgsmarienhütte/Bad Iburg Richtung Südwesten bis Gewässer Föhrenteichsbach

- Verlauf Gewässer Föhrenteichsbach Richtung Süden bis zum Zufluss in den Freedenbach

- Freedenbach südwestlich bis Wassertretstelle Hagenberg/Bergstraße

- Bergstraße Richtung Süden bis Kreisverkehr Bielefelder Straße

- Bielefelder Straße Richtung Westen bis zur Kreuzung B 51 (Münster Straße)

- B 51 (Münster Straße) südlich bis Kreuzung Alter Postdamm

- Alter Postdamm in südwestliche Richtung bis zur Kreisgrenze Landkreis Osnabrück/Kreis Steinfurt

25.7.2021
Landkreis Osnabrück

- Beginn im Norden, Kreisgrenze zum Kreis Steinfurt, Tecklenburger Straße

- Richtung Osten, entlang der Tecklenburger Straße bis Kreuzung Schulstraße

- Schulstraße Richtung Süden bis zur Brücke Bahnstrecke Osnabrück-Münster

- dem Verlauf der Bahnstrecke Richtung Georgsmarienhütte folgend bis zur Gemeindegrenze Georgsmarienhütte

- Gemeindegrenze Georgsmarienhütte Richtung Süden bis zur Osnabrücker Straße

- Osnabrücker Straße folgend bis zum zweiten Kreisverkehr Schulstraße

- Schulstraße Richtung Westen bis Kreisverkehr Natruper Straße

- Natruper Straße Richtung Westen bis Kreuzung Neuer Kamp

- Neuer Kamp Richtung Süden bis Kreuzung mit der Straße Am Borgberg

- Am Borgberg östlich Richtung Kreuzung Loheiden Knapp

- Loheiden Knapp Richtung Süden bis zur Kreuzung Holperdorper Straße

- Holperdorper Straße weiter Richtung Süden bis zur Kreuzung Gretzmanns Esch

- Gretzmanns Esch Richtung Süden bis Kreuzung Hohner Weg

- Hohner Weg bis Kreisgenze zum Kreis Steinfurt

Od 17.7.2021 do 25.7.2021
NORDRHEIN-WESTFALEN
Landkreis Steinfurt

Ab der Landesgrenze NRW / Niedersachsen bzw. der Kreisgrenze zum Landkreis Osnabrück in Hagen a. T. W. der Strasse auf den Äckern in südlicher Richtung folgend bis zur Strasse Alter Postdamm. Den Alten Postdamm in westlicher Richtung folgend bis zur Landesgrenze NRW/ Niedersachsen (Bach Brookbieke). Der Landesgrenze NRW / Niedersachsen (Bach Brookbieke) in südlicher Richtung folgend bis zur ersten Bachmüdung. Dem Bach Brookbieke in westlicher Richtung folgend bis zur 2. Bachmündung zum Mühlenbach. Dem Mühlenbach in westlicher Richtung weiter folgend bis zur Strasse Baggerien. Der Strasse Baggerien in südlicher Richtung folgend überlaufend in die Strasse Voßhaarweg. Dem Voßhaarweg in südlicher Richtung folgend bis zum Bullerbach. Dem Bullerbach in westlicher Richtung folgend, an der ersten Mündung dem Bullerbach weiter in nordwestlicher Richtung folgend, an der zweiten Mündung dem Bullerbach in westlicher Richtung weiter folgend. An der dritten Mündung dem Bulerbach in westlicher Richtung weiter folgend bis zum Meckelweger Kirchweg. Dem Meckelweger Kirchweg in westlicher Richtung folgend bis zum Warendorfer Weg. Dem Warendorfer Weg in südlicher Richtung folgend bis zum Glandorfer Damm. Dem Glandorfer Damm (B 475) in westlicher Richtung folgend bis zur Kreuzung Kattenvenner Strasse. Der Kattenvenner Strasse in nördlicher Richtung folgend bis zum Bullerbach. Dem Bullerbach in westlicher Richtung folgend über die Hohner Strasse (K 32) hinweg bis zur Bachmündung. Dem Bullerbach weiter in westlicher Richtung folgend bis zur Bachmündung übergehend in den Mühlenbach. Dem Mühlenbach in westlicher Richtung folgend bis zur Ringler Strasse. Der Ringeler Strasse in nördlicher Richtung folgend bis zum Ringeler Damm. Dem Ringeler Damm in westlicher Richtung folgend bis zur Überleitung in den Setteler Damm. Dem Setteler Damm in westlicher Richtung folgend, über die Erpenbecker Strasse und der Ladberger Strasse hinweg bis zur Strasse am Hagen. Der Strasse am Hagen in nördlicher Richtung folgend bis zur Strasse Aldruper Damm. Dem Aldruper Damm in südwestlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung in die Strasse Up de Au. Der Strasse Up de Au in nördlicher Richtung folgend bis zur Rethstrasse. Der Rethstrasse in nordöstlicher Richtung folgend bis zum Aldruper Mühlenbach. Dem Aldruper Mühlenbach in westlicher Richtung folgend bis zur zweiten Bachmündung, weiter in südwestlicher Richtung bis zur vierten Bachmündung. Dem Aldruper Mühlenbach in nördlicher Richtung folgend bis zur BAB 1. Der BAB 1 in nordöstlicher Richtung folgend bis zum Saerbecker Damm. Dem Saerbecker Damm in nordwestlicher Richtung folgend bis zur Wechter Strasse. Der Wechter Strasse in nordöstlicher Richtung folgend bis zum Sonnenhügeldamm. Dem Sonnenhügeldamm in westlicher Richtung folgend bis zum Arelmanns Weg. Dem Arelmanns Weg in nordöstlicher Richtung folgend bis zur Waldmannstrasse. Der Waldmannstrasse in nordwestlicher Richtung folgend bis zur Wechter Mark. Der Wechter Mark in nördlicher Richtung folgend bis zur Ibbenbürener Strasse. Die Ibbenbürener Strasse in westlicher Richtung folgend, übergehend in Wechter Strasse. Die Wechter Strasse westlich folgend bis zur Abzweigung Im Bocketal. Der Strasse Im Bocketal (K 24) in nördlicher Richtung folgend. An der Kreuzung der Strasse Im Bocketal in nordöstlicher Richtung folgend bis zum Kreisverkehr (mit L 504). Dem Kreisverkehr in nordöstlicher Richtung folgend bis zum Bach Ibbenbürener Aa. Der Ibbenbürener Aa in südöstlicher Richtung folgend bis zur Strasse Aatal. Der Strasse Aatal in nördlicher Richtung folgend bis zur BAB 30. Der BAB 30 in östlicher Richtung folgend bis zur Tecklenburger Strasse. Der Tecklenburger Strasse (L 796) in nördlicher Richtung folgend bis zur Velper Strasse. Der Velper Strasse in östlicher Richtung folgend bis zur Alstedder Strasse. Der Alstedder Strasse in nördlicher Richtung folgend bis zur Strasse Kleekamp. Dem Kleekamp in östlicher Richtung folgend bis zur ersten Abzweigung und dort dem Kleekamp in nördlicher Richtung weiter folgend. An der nächsten Abzweigung dem Kleekamp in nördlicher Richtung weiter folgend bis zur Permer Strasse. Der Permer in östlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung Blomenkamp. Dem Blomenkamp in nördlicher Richtung folgend. An der ersten Abzweigung dem Blomenkamp in östlicher Richtung folgend bis zur nächsten Abzweigung, dann dem Blomenkamp in nördlicher Richtung weiter folgend bis zur Strasse Schafberg. Der Strasse Schafberg in westlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung Morgensternstrasse. Der Morgensternstrasse in nördlicher Richtung folgend bis zum Mühlenweg. Dem Mühlenweg in nordwestlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung am Stollenkamp. Der Strasse am Stollenkamp in östlicher Richtung folgend bis zur Langenbrücker Strasse. Der Langebrücker Strasse in östlicher Richtung folgend bis zur ersten Abzweigung. Der Langenbrücker Strasse in nördlicher Richtung folgend bis zum Stollenbach. Dem Stollenbach in östlicher Richtung folgend. An der ersten Bachmündung dem Stollenbach in nordöstlicher Richtung folgend bis zum Hülskrappenweg. Dem Hülskrappenweg in südlicher Richtung folgend bis zum Sennlicher Weg. Dem Sennlicher Weg in östlicher Richtung folgend, an der ersten Mündung dem Sennlicher Weg in südlicher Richtung weiter folgend bis zur Tecklenburger Strasse. Der Tecklenburger Strasse (L 584) in nordöstlicher Richtung folgend bis zum Kreisverkehr. Den Kreisverkehr an der ersten Ausfahrt in südöstlicher Richtung in die Lotter Strasse verlasse. Der Lotte Strasse folgend bis zum Bach Diekwiesengraben. Dem Bach Diekwiesengraben in östlicher Richtung folgend über die Wersener Strasse (L 597) hinweg bis zum Fluss Düte. Dem Fluss Düte in nördlicher Richtung folgend bis zur Eversburger Strasse. Der Eversburger Strasse in östlicher Richtung folgend bis zur Landesgrenze NRW / Niedersachsen bzw. zur Kreisgrenze zum Landkreis Osnabrück.

25.7.2021
Landkreis Steinfurt

An der Landesgrenze NRW / Niedersachsen, der Kreisgrenze zum Landkreis Osnabrück in Hagen a. T. W. der Sudenfelder Strasse in südlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung Hohner Weg. Den Hohner Weg in südwestlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung Scholbrucher Strasse. Der Scholbrucher Strasse in westlicher Richtung folgend bis zur Osnabrücker Strasse. Der Osnabrücker Strasse in nordöstlicher Richtung folgend bis Abzweigung Talstrasse, der Talstrasse in nordwestlicher Richtung folgend, am Übergang Tunnelweg der Talstrasse in nordwestlicher Richtung weiter folgend. An der T Kreuzung der Talstrasse in nördlicher Richtung weiter folgend bis zur Herkenstrasse. Der Herkenstrasse in westlicher Richtung bis zur L 589. Der Herkenstrasse (L 589) in nördlicher Richtung weiter folgend bis zur Leedener Strasse (L 589). Der Leedener Strasse in nördlicher Richtung folgend bis zur Abzweigung Dunkbachstrasse. In nördlicher Richtung der Dunkbachstrasse folgend. Der Dunkbachstrasse in nördlicher Richtung weiter folgend bis zur Grafenstrasse. Der Grafenstrasse in westlicher Richtung folgend bis zur BAB 1. Der BAB 1 in nördlicher Richtung folgend bis zur Hagelstrasse. Der Hagelstrasse (K 28) in östlicher Richtung folgend bis zur Münsterstrasse, welche im Verlauf in die Hasberger Strasse übergeht (östlicher Richtung) bis zum Abzweig Tecklenburger Strasse. Der Tecklenburger Strasse in östlicher Richtung folgend bis zum Goldbach (Kreisgrenze Landkreis Osnabrück bzw. Landesgrenze NRW / Niedersachsen).

Od 17.7.2021 do 25.7.2021

Państwo członkowskie: Francja

Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 55 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687

Les communes suivantes dans le département: Landes (40)

Cauneille

Hastingues Oeyregave Orthevielle Peyrehorade Sorde-l'Abbaye

14.7.2021

Les communes suivantes dans le département: Pyrénées-Atlantiques (64)

BIDACHE; CAMEOd 6.7.2021 do 14.7.2021
ARANCOU; ARRAUTE-CHARRITTE; AUTERRIVE; BARDOS; BERGOUEY-VIELLENAVE; CARRESSE-CASSABER; ESCOS; GUICHE; LABASTIDE-VILLEFRANCHE; LABETS-BISCAY; LEREN; MASPARRAUTE; OREGUE; SAINT-DOS; SAINT-PE-DE-LEREN; SAMES14.7.2021

Państwo członkowskie: Litwa

Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 55 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
Jurbarko rajono savivaldybė - Girdžių ir Skirsnemunės seniūnijos; Šakių rajono savivaldybė - Kidulių ir Sudargo seniūnijos9.7.2021
Jurbarko rajono savivaldybė - Jurbarkų ir Jurbarko miesto seniūnijosOd 19.6.2021 do 9.7.2021

Państwo członkowskie: Niderlandy

Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 55 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
1. Vanaf grens provincie Zuid-Holland/ Utrecht de Rietveld (N458) volgen in oostelijke richting tot aan Zegveldseuitweg.

2. Zegveldseuitweg volgen in noordelijke richting overgaand in Hoofdweg tot aan Miland- weg.

3. Milandweg volgen in oostelijke richting tot aan Korte Meentweg.

4. Korte Meentweg volgen in oostelijke richting overgaand in Lange Meentweg tot aan Ingenieur Enschedeweg.

5. Ingenieur Enschedeweg volgen in noordelijke richting tot aan Oud Huizerweg.

6. Oud Huizerweg volgen in oostelijke richting overgaand in uitweg overgaand in Ter Aarse Zuwe tot aan Korte Zuwe.

7. Korte Zuwe volgen in oostelijke richting overgaand in Kerklaan tot aan Julianalaan.

8. Julianalaan volgen in zuidelijke richting tot aan Dorpsstraat.

9. Dorpsstraat volgen in oostelijke richting tot aan Ter Aarseweg.

10. Ter Aarseweg volgen in zuidelijke richting amsterdam Rijnkanaal overstekend tot aan Rijksstraatweg.

11. Rijksstraatweg volgen in noordelijke richting tot aan Bloklaan.

12. Bloklaan volgen in oostelijke richting tot aan Veendijk.

13. Veendijk volgen in noordelijke richting tot aan Oud Loosdrechtsedijk.

14. Oud Loosdrechtsedijk volgen in oostelijke richting tot aan Nootweg.

15. Nootweg volgen in oostelijke richting tot aan Rading.

16. Rading volgen in zuidelijke richting tot aan Noodweg.

17. Noodweg volgen in zuidelijke richting tot aan Utrechtseweg.

18. Utrechtseweg volgen in zuidelijke richting tot aan Graaf Florisweg.

19. Graaf Florisweg volgen in oostelijke richting tot aan A27.

20. A27 volgen in zuidelijke richting tot aan A12.

21. A12 volgen in westelijke richting tot aan N408.

22. N408 volgen in zuidelijke richting tot aan Zuidstedeweg.

23. Zuidstedeweg volgen in westelijke richting overgaand in Wijkerslootweg overgaand in Weg naar de poort overgaand in Weg der verenigde naties tot aan Baronieweg.

24. Baronieweg volgen in westelijke richting tot aan Boveneind noordzijde.

25. Boveneind noordzijde volgen in westelijke richting overgaand in Dorp ovengaand in Boveneind Noordzijde tot aan Damweg.

26. Damweg volgen in noordelijke richting tot aan Utrechtse straatweg.

27. Utrechtse straatweg volgen in westelijke richting tot aan Johan Vierbergenweg.

28. Johan Vierbergenweg volgen in noordelijke richting overgaand in Tuurluur overgaand in verlengde Tuurluur de A2 overstekend tot aan Burgermeester van Zwietenweg.

29. Burgermeester van Zwietenweg volgen in westelijke richting tot aan Molendijk.

30. Molendijk volgen in noordelijke richting overgaand in Grens Zuid-Holland/Utrecht (water) tot aan Rietveld.

18.7.2021
1. Vanaf kruising Leidsestraatweg/ Gerverscop, Gerverscop volgen in noordelijke richting tot aan Rodendijk.

2. Rodendijk volgen in noordelijke richting tot aan Laag Nieuwkoop.

3. Laag Nieuwkoop volgen in oostelijke richting overgaand in Laag Nieuwkoopsebuurtweg tot aan Schenkeldijk.

4. Schenkeldijk volgen in noordelijke richting tot aan Haarrijn(water).

5. Haarrijn volgen in oostelijke richting tot aan Amsterdam Rijnkanaal.

6. Amsterdam Rijnkanaal volgen in zuidelijke richting tot aan Zuilense Ring.

Od 10.7.2021 do 18.7.2021
7. Zuilense Ring volgen in westelijke richting tot aan Ruimteweg.

8. Ruimteweg volgen in zuidelijke richting tot aan Lage Weidseslag.

9. Lage Weidseslag volgen in zuidelijke richting overgaand in Atoomweg tot aan Plutoniumweg.

10. Plutoniumweg volgen in westelijke richting tot aan A2.

11. A2 volgen in zuidelijke richting tot aan A12.

12. A12 volgen in westelijke richting tot aan Reijerscopse overgang.

13. Reijerscopse overgang volgen in noordelijke richting overgaand in Raadhuislaan overgaand in Kerkweg tot aan Dorpsstraat.

14. Dorpsstraat volgen in westelijke richting overgaand in Leidsestraatweg tot aan Gerverscop.

Państwo członkowskie: Polska

Obszar obejmujący:Data, do której środki mają zastosowanie zgodnie z art. 55 rozporządzenia delegowanego (UE) 2020/687
W województwie mazowieckim, w powiecie żuromińskim, sierpeckim, płońskim i mławskim:
Całe terytorium administracyjne następujących gmin: Lipowiec Kościelny, Wiśniewo, Stupsk, Szydłowo, Grudusk, Regimin, Wieczfnia Kościelna, Szczutowo i miasto Mława.

Pozostałe terytorium gmin Rościszewo, Raciąż i Zawidz wykraczające poza obszar w promieniu 3 km wokół punktów o następujących współrzędnych:

- 52.891231 N, 19.884990 E

- 52,951 N, 19,822 E

- 52,905 N, 19,893 E

- 52.919399 N, 19.978657 E

- 52,898 N, 20,131 E.

Część terytorium gmin Glinojeck i Ciechanów położona w promieniu 10 km wokół punktów o następujących współrzędnych GPS:

- 52,916 N, 20,225 E

- 52,936 N, 20,307 E

4.7.2021
Całe terytorium administracyjne następujących gmin: Lubowidz, Lutocin, Kuczbork-Osada, Szreńsk, Strzegowo, Radzanów, Bieżuń, Żuromin, Siemiątkowo i Wiśniewo.

Część terytorium gmin Zawidz, Raciąż i Rościszewo położona w promieniu 3 km wokół punktów o następujących współrzędnych GPS:

- 52.891231 N, 19.884990 E

- 52,951 N, 19,822 E

- 52,905 N, 19,893 E

- 52.919399 N, 19.978657 E

- 52,898 N, 20,131 E

Od 19.6.2021 do 4.7.2021
Część powiatu mławskiego położona w promieniu 3 km wokół ognisk o współrzędnych GPS: - 53.106585 N, 20.341439 E - 53.095992 N, 20.341070 E - 53.100187 N, 20.357614 E - 53.076395 N, 20.424769 E - 53.078 N, 20.347 E - 53,027 N, 20,293 E - 53,082 N, 20,451 EOd 19.6.2021 do 4.7.2021
W województwie warmińsko-mazurskim powiaty nidzicki, działdowski, nowomiejski, iławski:
Całe terytorium administracyjne następujących gmin: Janowiec Kościelny, Iłowo-Osada, Kozłowo, Działdowo, Rybno, Grodziczno, Lidzbark, Płośnica.

Pozostałe terytorium gminy Lubawa wykraczające poza obszar położony w promieniu 3 km wokół punktu o współrzędnych GPS 53,473889 N 19,624722 E

Obszar gmin Iława i Kisielice położony na południe od drogi 16.

Pozostałe terytorium gminy Biskupiec wykraczające poza obszar położony w promieniu 3 km wokół punktów o współrzędnych GPS 53,488611 N 19,386944 E i N: 53,439 E: 19,462

4.7.2021

W województwie warmińsko-mazurskim:

Części powiatu działdowskiego i nowomiejskiego położone w promieniu 3 km wokół ognisk o współrzędnych GPS:

- N 53.348056, E 19.816944,

- N 53,388 E 19,814

- N 53,349 E 19,815

- N 53,384 E 19,817

- N 53,352 E 19,824

Od 27.5.2021 do 16.6.2021
Całe terytorium następujących gmin w powiecie nowomiejskim: Nowe Miasto Lubawskie i Kurzętnik.

Część terytorium gminy Biskupiec w powiecie nowomiejskim położona w promieniu 3 km wokół punktów o współrzędnych GPS N: 53,439 E: 19,462 oraz N53.488611 E19.386944 Część terytorium gminy Lubawa w powiecie iławskim położona w promieniu 3 km wokół punktu o współrzędnych GPS N53.473889 E19.624722.

Od 17.6.2021 do 4.7.2021

W województwie mazowieckim oraz łódzkim, w powiatach kutnowskim, gostynińskim oraz płockim:

Części powiatów kutnowskiego, gostynińskiego oraz płockiego położone w promieniu 10 km wokół ognisk o współrzędnych GPS:

- N: 52,363 E: 19,44

- N: 52,377 E: 19,467

- N:

52.34729 E: 19.43396

- N:

52.35392 E: 19.42987

- N:

52.35345 E: 19.42772

1.7.2021
Części powiatów gostynińskiego i kutnowskiego położone w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS:

- N: 52,363 E: 19,44

- N: 52,377 E: 19,467

- N:

52.34729 E: 19.43396

- N:

52.35392 E: 19.42987

- N:

52.35345 E: 19.42772

Od 23.6.2021 do 1.7.2021

W województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim i sokołowskim:

Części powiatów siedleckiego i sokołowskiego położone w promieniu 10 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52,281 E: 22,3426.6.2021
Części powiatów siedleckiego i sokołowskiego położone w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52,281 E: 22,34Od 13.6.2021 do 26.6.2021

W województwie mazowieckim w powiecie ciechanowskim, mławskim i przasnyskim:

Części powiatów ciechanowskiego, mławskiego i przasnyskiego położone w promieniu 10 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.978333 E: 20.6038894.7.2021
Częśc powiatu ciechanowskiego położona w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.978333 E: 20.603889Od 9.6.2021 do 4.7.2021
W województwie mazowieckim w powiecie makowskim i przasnyskim:
Części powiatów makowskiego i przasnyskiego położone w promieniu 10 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.987222 E: 21.14805629.6.2021
Częśc powiatu makowskiego położona w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.987222 E: 21.148056Od 21.6.2021 do 29.6.2021
W województwie mazowieckim w powiecie siedleckim, węgrowskim i sokołowskim oraz miasto Siedlce:
Części powiatów siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego i miasto Siedlce położone w promieniu 10 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.213816 E: 22.1989843.7.2021
Części powiatów siedleckiego położone w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: N: 52.213816 E: 22.198984Od 17.6.2021 do 3.7.2021
W województwie małopolskim w powiecie gorlickim i nowosądeckim:
Części powiatów gorlickiego i nowosądeckiego położone w promieniu 10 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: 49.583611 N 21.110556 E23.7.2021
Część powiatu gorlickiego położona w promieniu 3 km wokół ogniska o współrzędnych GPS: 49.583611 N 21.110556 EOd 15.7.2021 do 23.7.2021
1 Dz.U. L 84 z 31.3.2016, s. 1.
2 Rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2020/687 z dnia 17 grudnia 2019 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/429 w odniesieniu do przepisów dotyczących zapobiegania niektórym chorobom umieszczonym w wykazie oraz ich zwalczania (Dz.U. L 174 z 3.6.2020, s. 64).
3 Decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2021/641 z dnia 16 kwietnia 2021 r. dotycząca środków nadzwyczajnych w odniesieniu do ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w niektórych państwach członkowskich (Dz.U. L 134 z 20.4.2021, s. 166).
4 Decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2021/989 z dnia 17 czerwca 2021 r. zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej (UE) 2021/641 dotyczącej środków nadzwyczajnych w odniesieniu do ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w niektórych państwach członkowskich (Dz.U. L 218 z 18.6.2021, s. 41).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.