Art. 5. - Organ ds. TEMPEST - Decyzja 2022/640 w sprawie przepisów wykonawczych dotyczących ról i obowiązków głównych podmiotów w obszarze bezpieczeństwa

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2022.117.106

Akt obowiązujący
Wersja od: 19 kwietnia 2022 r.
Artykuł  5

Organ ds. TEMPEST

1. 
Wdrażane są środki bezpieczeństwa TEMPEST w celu ochrony CIS, w których przetwarza się informacje z klauzulą tajności CONFIDENTIEL UE/EU CONFIDENTIAL lub wyższą; środki te można wdrażać w przypadku informacji z klauzulą tajności RESTREINT UE/EU RESTRICTED.
2. 
Organ ds. TEMPEST odpowiada za zatwierdzanie środków podejmowanych w celu ochrony przeciwko narażeniu EUCI na szwank za sprawą niezamierzonych emisji elektromagnetycznych.
3. 
Na wniosek właściciela CIS, w którym przetwarza się EUCI, organ ds. TEMPEST wydaje specyfikację środków bezpieczeństwa TEMPEST odpowiednich do danego poziomu klauzuli tajności informacji.
4. 
Organ ds. TEMPEST przeprowadza badanie techniczne w ramach akredytacji stref bezpieczeństwa i CIS, w których przetwarza się EUCI z klauzulą tajności CONFIDENTIEL UE/EU CONFIDENTIAL lub wyższą, i po uzyskaniu pozytywnych wyników tych badań wydaje certyfikat TEMPEST.
5. 
Certyfikat TEMPEST zawiera co najmniej:
a)
datę przeprowadzenia badania;
b)
opis środków bezpieczeństwa TEMPEST wraz z planami obiektów;
c)
termin ważności certyfikatu;
d)
wskazanie wszelkich zmian, które będą skutkować unieważnieniem certyfikatu;
e)
podpis w imieniu organu ds. TEMPEST.
6. 
Lokalny pełnomocnik ochrony lub organizator posiedzeń odpowiedzialny za zorganizowanie niejawnego posiedzenia we współpracy z lokalnym pełnomocnikiem ochrony może zwrócić się z wnioskiem do organu ds. TEMPEST o zbadanie pomieszczeń, w których posiedzenie ma się odbyć, w celu zapewnienia, aby takie pomieszczenia były technicznie zabezpieczone.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.