Decyzja 1/2022 (2022/1287) w sprawie przyznania wzajemnego dostępu do rynku w odniesieniu do dostaw dla instytucji administracji centralnej zgodnie z załącznikiem XVI-B do Układu o stowarzyszeniu między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej oraz ich państwami członkowskimi, z jednej strony, a Gruzją, z drugiej strony

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2022.195.104

Akt obowiązujący
Wersja od: 8 czerwca 2022 r.

DECYZJA RADY STOWARZYSZENIA UE-GRUZJA nr 1/2022
z dnia 8 czerwca 2022 r.
w sprawie przyznania wzajemnego dostępu do rynku w odniesieniu do dostaw dla instytucji administracji centralnej zgodnie z załącznikiem XVI-B do Układu o stowarzyszeniu między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej oraz ich państwami członkowskimi, z jednej strony, a Gruzją, z drugiej strony [2022/1287]

RADA STOWARZYSZENIA,

uwzględniając Układ o stowarzyszeniu między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej oraz ich państwami członkowskimi, z jednej strony, a Gruzją, z drugiej strony, w szczególności jego art. 146, 406 i art. 419 ust. 5,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Układ o stowarzyszeniu między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej oraz ich państwami członkowskimi, z jednej strony, a Gruzją, z drugiej strony (zwany dalej "układem"), został podpisany w dniu 27 czerwca 2014 r. i wszedł w życie w dniu 1 lipca 2016 r.

(2) W preambule do układu uznano zobowiązanie Gruzji do stopniowego zbliżania jej przepisów w odpowiednich sektorach do prawodawstwa Unii, zgodnie z układem, oraz do jego skutecznego wdrażania, przyczyniając się w ten sposób do zapewnienia wszystkim obywatelom Gruzji, w tym społeczności podzielonych konfliktem, korzyści płynących ze ściślejszego stowarzyszenia politycznego oraz integracji gospodarczej Gruzji z Unią.

(3) Zgodnie z art. 147 układu Strony układu postanawiają, że będą stopniowo i równocześnie dążyć do skutecznego i wzajemnego otwarcia swoich rynków.

(4) Zgodnie z art. 146 układu Gruzja ma zapewnić stopniowe zbliżanie swoich przepisów dotyczących zamówień publicznych do dorobku prawnego Unii w dziedzinie zamówień publicznych, oraz zapewnić, aby zbliżanie przepisów do dorobku prawnego Unii odbywało się w następujących po sobie etapach, jak określono w ramach czasowych zawartych w załączniku XVI-B do układu. Zgodnie z decyzją nr 2/2021 Komitetu Stowarzyszenia w składzie rozstrzygającym kwestie dotyczące handlu z dnia 8 października 2021 r. Komitet Stowarzyszenia w składzie rozstrzygającym kwestie dotyczące handlu dokonał pozytywnej oceny dotyczącej zakończenia przez Gruzję etapu 1 określonego w załączniku XVI-B do układu.

(5) Zgodnie z art. 419 ust. 5 układu Rada Stowarzyszenia, na mocy uprawnień przyznanych jej w art. 406 i 408 układu, powinna podjąć decyzję o dalszym otwarciu rynku w przypadkach przewidzianych w tytule IV (Handel i zagadnienia związane z handlem) układu,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł  1

Niniejszym przyznaje się wzajemny dostęp do rynku w odniesieniu do zamówień publicznych na dostawy dokonywane przez instytucje administracji centralnej w Unii Europejskiej do Gruzji oraz w odniesieniu do zamówień publicznych na dostawy dokonywane przez gruzińskie instytucje administracji centralnej do Unii Europejskiej na terytoriach określonych w art. 429 układu.

Artykuł  2

Niniejszą decyzję sporządza się w językach: angielskim, bułgarskim, chorwackim, czeskim, duńskim, estońskim, fińskim, francuskim, greckim, hiszpańskim, litewskim, łotewskim, maltańskim, niderlandzkim, niemieckim, polskim, portugalskim, słowackim, słoweńskim, szwedzkim, rumuńskim, węgierskim, włoskim i gruzińskim, przy czym każdy z tych tekstów jest jednakowo autentyczny.

Artykuł  3

Niniejsza decyzja wchodzi w życie z dniem jej przyjęcia.

Sporządzono w Brukseli dnia 8 czerwca 2022 r.
W imieniu Rady
Stowarzyszenia
Przewodniczący
I. GARIBASHVILI

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.