Zgłoszenie kandydata na członka Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.

Akty korporacyjne

Lekarz.2023.11.21

Akt nieoceniany
Wersja od: 21 listopada 2023 r.

UCHWAŁA Nr 170/23/P-IX
PREZYDIUM NACZELNEJ RADY LEKARSKIEJ
z dnia 21 listopada 2023 r.
w sprawie zgłoszenia kandydata na członka Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15

Na podstawie art. 5 pkt 10, art. 39 ust. 1 pkt 4 oraz art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich (Dz. U. z 2021 r. poz. 1342, z późn. zm.) oraz art. 6 ust. 9 ustawy 30 sierpnia 2019 r. o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 (Dz. U. z 2019 r., poz. 1828, z późn. zm.) uchwala się, co następuje:
§  1. 
Zgłasza się kandydaturę dr n. med. Aleksandry Krasowskiej, prof. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na członka Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.
§  2. 
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

UZASADNIENIE

Dr n. med. Aleksandra Krasowska jest profesorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako psychiatra w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie oraz w Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aleksandra Krasowska jest koordynatorem i Sekretarzem Merytorycznym Szkoły Podyplomowej Seksuologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach której prowadzi zajęcia dotyczące fizjologii seksualności człowieka, dysfunkcji seksualnych, zaburzeń preferencji seksualnych oraz seksuologii sądowej. Współpracuje z Poradnią Seksuologii i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego, gdzie prowadzi badania z zakresu nowoczesnych metod diagnostyki preferencji seksualnych, uzależnienia od seksu oraz innych zaburzeń wpływających na jakoś współżycia. W 2016 roku obroniła doktorat dotyczący podejmowania decyzji i przetwarzania emocji w grupie osób, które dokonały przestępstw seksualnych. Jest współredaktorką (wraz z dr n. med. Andrzejem Depko) podręcznika Seksuologia sądowa Tom 1-3, za kilka tygodni wydany zostanie tom 4, a w przyszłym roku tom 5.