Rozkładanie na raty zaległych składek członkowskich.

Akty korporacyjne

Podat.2008.10.7

Akt nieoceniany
Wersja od: 7 października 2008 r.

UCHWAŁA Nr 1638/2008
KRAJOWEJ RADY DORADCÓW PODATKOWYCH
z dnia 7 października 2008 r.
w sprawie rozkładania na raty zaległych składek członkowskich

Na podstawie § 21 ust. 3 pkt 5 Statutu Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz w związku z art. 36 pkt 3 ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (Dz. U. z 2008 r. Nr 73, poz. 443, z późn. zm.) uchwala się, co następuje:
§  1.
1.
Krajowa Rada Doradców Podatkowych wyznacza do rozpatrywania wniosków, o których mowa w § 1 ust. 2 i rozkładania na raty zaległych składek członkowskich osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych, wskazane w § 28 ust. 2 Statutu Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
2.
Warunkiem rozpatrzenia wniosku o rozłożenia na raty zaległych składek członkowskich jest dokonanie przez doradcę podatkowego zapłaty kwoty stanowiącej minimum równowartość 25 % sumy zaległych składek członkowskich.
3.
Doradca podatkowy może złożyć kolejny wniosek o rozłożenie na raty zaległych składek członkowskich nie wcześniej niż po upływie 4 lat od dnia złożenia poprzedniego wniosku.
4.
Spłaty zaległych składek członkowskich dokonuje się w miesięcznych ratach płatnych w terminach płatności bieżących składek członkowskich.
5.
Minimalna wysokość raty nie może być niższa niż aktualnie obowiązująca wysokość miesięcznej składki członkowskiej.
6.
Zaległe składki członkowskie można rozłożyć na minimalnie 3 i nie więcej niż 12 rat, uwzględniając ust. 4 i 5.
§  2.
1.
Zawiadomienie o rozłożeniu na raty zaległych składek członkowskich przekazuje się doradcy podatkowemu w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia ustalenia planu spłaty.
2.
Zawiadomienie o rozłożeniu na raty zaległych składek członkowskich zawiera pouczenie o warunkach spłaty i konsekwencjach ich naruszenia, o których mowa w § 3.
§  3.
1.
Doradca podatkowy, któremu rozłożono na raty zapłatę zaległości z tytułu składek członkowskich obowiązany jest do zapłaty rat w wysokości i terminie określonym w zawiadomieniu o rozłożeniu na raty zaległych składek członkowskich oraz do terminowego opłacania bieżących składek członkowskich.
2.
Naruszenie któregokolwiek z obowiązków, o których mowa w ust. 1, powoduje natychmiastową wymagalność pozostałej do zapłaty kwoty zaległości z tytułu składek członkowskich.
§  4.
Zasady rozkładania na raty zaległych składek członkowskich mogą być stosowane również wobec osób skreślonych z listy doradców podatkowych.
§  5.
1.
Wzór wniosku określa załącznik do uchwały.
2.
Doradca podatkowy obowiązany jest załączyć do wniosku dowód wpłaty kwoty, o której mowa w § 1 ust. 2.
§  6.
W sprawach nieregulowanych niniejszą uchwałą stosuje przepisy kodeksu cywilnego.
§  7.
Traci moc uchwała nr 1488/2008 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 12 lutego 2008 r. w sprawie rozkładania na raty zaległych składek członkowskich.
§  8.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 8 października 2008 r.

ZAŁĄCZNIK

WZÓR

........................................................................

(miejscowość i data)

........................................................................

(imię i nazwisko doradcy podatkowego, nr wpisu)

.....................................................................

(adres do korespondencji)

KRAJOWA RADA DORADCÓW PODATKOWYCH

w Warszawie

Stosownie do postanowień § 1 ust. 2 uchwały nr 1638/2008 Krajowej Rady Doradców Podatkowych w sprawie rozkładania na raty zaległych składek członkowskich, zwanej dalej "uchwałą", wnoszę o rozłożenie na raty moich zaległości z tytułu nieopłaconych składek członkowskich.

Zaległość na dzień złożenia przeze mnie wniosku wynosi.........................zł i dotyczy okresu od............................do.........................................

Zaległość po uwzględnieniu wpłaty, o której mowa w § 1 ust. 2 uchwały wynosi ......................................zł.

Proponowana przeze mnie liczba rat ........................................

Do wniosku załączam dowód wpłaty, o którym mowa w § 5 ust. 2 uchwały.

Uzasadnienie do wniosku

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

...................................................

(podpis doradcy podatkowego)