Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Płocku, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2020 r., poz. 585.

Akty korporacyjne

Sędz.2021.2.18

Akt nieoceniany
Wersja od: 18 lutego 2021 r.

UCHWAŁA NR 170/2021
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 18 lutego 2021 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Płocku, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2020 r., poz. 585

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269), Krajowa Rada Sądownictwa:
1. przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o powołanie Pani Justyny Anny Wawrzyńczak do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Płocku,

2. nie przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pana Pawła Jerzego Karolczyka, Pana Tomasza Grzegorza Mynca i Pani Barbary Ziemińskiej-Mrozek do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Płocku.

UZASADNIENIE

I

Na jedno wolne stanowisko sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Płocku, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2020 r. pod poz. 585, zgłosili się:

- Pan Paweł Jerzy Karolczyk - sędzia Sądu Rejonowego w Żyrardowie,

- Pan Tomasz Grzegorz Mync - sędzia Sądu Rejonowego w Mławie,

- Pani Justyna Anna Wawrzyńczak - sędzia Sądu Rejonowego w Płocku,

- Pani Barbara Ziemińska-Mrozek - sędzia Sądu Rejonowego w Płońsku.

II

W celu przygotowania sprawy do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady, Przewodniczący Rady wyznaczył zespół, zawiadomił Ministra Sprawiedliwości o jego powołaniu oraz o sprawach indywidualnych przekazanych zespołowi w celu przygotowania ich do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady. Minister Sprawiedliwości nie przedstawił opinii w trybie art. 31 ust. 2b ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269; dalej: "ustawa o KRS").

Na posiedzeniu 11 stycznia 2021 r. zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa zapoznał się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami, które przeanalizował, uznał je za wystarczające, przeprowadził naradę i postanowił rekomendować Krajowej Radzie Sądownictwa przedstawienie Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Justyny Anny Wawrzyńczak (3 głosy "za", 0 głosów "przeciw", 0 głosów "wstrzymujących się") na stanowisko sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Płocku (M.P. z 2020 r., poz. 585). Kandydatury: Pana Pawła Jerzego Karolczyka (1 głos "za", 0 głosów "przeciw", 2 głosy "wstrzymujące się"), Pana Tomasza Grzegorza Mynca (0 głosów "za", 0 głosów "przeciw", 3 głosy "wstrzymujące się") oraz Pani Barbary Ziemińskiej-Mrozek (1 głos "za", 0 głosów "przeciw", 2 głosy "wstrzymujące się") nie uzyskały wymaganej bezwzględnej większości głosów.

Przedstawiając powyższe stanowisko zespół uwzględnił dyspozycję art. 35 ustawy o KRS, zgodnie z którym, przy ocenie kandydatur kierował się przede wszystkim ocenami kwalifikacji, a ponadto uwzględnił doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa, dorobek naukowy, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia oraz opinię kolegium właściwego sądu.

W uzasadnieniu stanowiska zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa wskazał, że w jego ocenie Pani Justyna Anna Wawrzyńczak spełnia wszystkie kryteria powołania na urząd sędziego sądu okręgowego w najwyższym stopniu spośród osób uczestniczących w niniejszej procedurze konkursowej - legitymuje się 16-letnim stażem orzeczniczym wynikającym z zajmowania stanowiska asesora sądowego i sędziego sądu rejonowego oraz posiada ponaddwuletnie doświadczenie orzecznicze wynikające z delegowania do Sądu Okręgowego w Płocku. Kandydatka uzyskała wysoką ocenę kwalifikacji, w której podkreślono między innymi jej doświadczenie w orzekaniu w wielu sprawach złożonych pod względem faktycznym i prawnym. Ponadto Pani Justyna Anna Wawrzyńczak uzyskała najwyższe poparcie w trakcie głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Płocku. Zespół stwierdził, że pozostali kandydaci nie wypełniają w tak wysokim stopniu kryteriów powołania na stanowisko sędziego sądu okręgowego, a w szczególności nie legitymują się tak długim stażem pracy na stanowiskach o tak szerokim zakresie obowiązków orzeczniczych, jak rekomendowana kandydatka.

III

1. Krajowa Rada Sądownictwa stwierdziła, że kandydaci biorący udział w konkursie spełniają wymaganie ustawowe określone w art. 63 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2072; dalej: "p.u.s.p."). Rada podejmując niniejszą uchwałę kierowała się kryteriami wymienionymi w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS i uwzględniła uzyskane przez kandydatów oceny kwalifikacji, doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa, opinie przełożonych i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także miała na uwadze stanowisko Kolegium Sądu Okręgowego w Płocku.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa uznała, podzielając stanowisko zespołu jej członków, że Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przedstawiony wniosek o powołanie Pani Justyny Anny Wawrzyńczak do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Płocku.

2. Pani Justyna Anna Wawrzyńczak urodziła się w 1977 r. w Częstochowie. W 2001 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim z wynikiem dobrym plus, uzyskując tytuł magistra. W latach 2003-2004 była zatrudniona na stanowisku asystenta do spraw biurowych i prawnych w kancelarii adwokackiej w Kutnie. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Płocku, złożyła we wrześniu 2004 r. egzamin sędziowski z łączną oceną dobrą. W latach 2004-2008 zajmowała stanowisko asesora sądowego - początkowo w Sądzie Rejonowym w Gostyninie, a następnie w Sądzie Rejonowym w Płocku. Powierzone obowiązki wykonywała w wydziałach karnych tych Sądów. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 maja 2008 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Płocku. Obowiązki orzecznicze wykonywała w II Wydziale Karnym. Od 1 kwietnia 2013 r. do 31 maja 2018 r pełniła funkcję Przewodniczącej tego Wydziału. Od 1 czerwca 2018 r. jest delegowana do orzekania w II Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Płocku. Podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniach.

Ocenę kwalifikacji Pani Justyny Anny Wawrzyńczak sporządziła Pani Iwona Olenderek - sędzia wizytator do spraw karnych Sądu Okręgowego w Płocku, która stwierdziła, że kandydatka jest bardzo dobrym sędzią, charakteryzującym się równocześnie takimi przymiotami jak: ogromna pracowitość, zaangażowanie i obowiązkowość oraz wykazującym duże zamiłowanie do zawodu i charakteryzującym się wysoką kulturą osobistą. Nieprzerwanie od 1 grudnia 2004 r. orzeka w sprawach karnych. Sędzia wizytator podkreśliła, że Pani Justyna

3 Anna Wawrzyńczak charakteryzuje się pracowitością, zdecydowaniem i decyzyjnością w wykonywanej przez nią pracy sędziowskiej. Jest doświadczonym i sprawnym orzecznikiem oraz posiada doświadczenie wynikające z pełnienia funkcji Przewodniczącej II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Płocku. Orzekała w wielu sprawach złożonych pod względem faktycznym i prawnym, w tym wielotomowych i wieloosobowych. Sędzia wizytator podkreśliła, że kandydatka bardzo dobrze radzi sobie z dużym ciężarem gatunkowym spraw podległych Sądowi Okręgowemu w Płocku, w którym orzeka w ramach delegacji już od ponad 2 lat, wskazując przy tym na wysoki poziom wiedzy prawniczej, niezwykłą odpowiedzialność, pracowitość i dokładność. Opiniowana osiągnęła dobre wyniki w postępowaniu odwoławczym i bardzo dobre we wszystkich pozostałych analizowanych płaszczyznach pracy orzeczniczej. Konkludując, sędzia wizytator stwierdziła, że Pani Justyna Anna Wawrzyńczak swoją dotychczasową wieloletnią pracą wykazała, że zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego sądu okręgowego.

Pan Paweł Jerzy Karolczyk urodził się w 1980 r. w Łowiczu. W 2004 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. W latach 2006-2009 był zatrudniony na stanowisku asystenta sędziego - początkowo w Sądzie Rejonowym w Sochaczewie, a następnie w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie (w obydwu tych Sądach obowiązki wykonywał w wydziałach karnych). W 2007 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu podatków i prawa podatkowego. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Płocku, złożył we wrześniu 2008 r. egzamin sędziowski z łączną oceną dobrą. Od 1 kwietnia 2009 r. do 18 września 2013 r. zajmował stanowisko referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie (V Wydział Ksiąg Wieczystych i Wydział Cywilny). Od maja 2012 r. do 18 września 2013 r. pełnił funkcję Przewodniczącego V Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Żyrardowie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 września 2013 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Żyrardowie. Orzeka w I Wydziale Cywilnym, przy czym od 19 września 2016 r. do 31 sierpnia 2018 r. pełnił funkcję Przewodniczącego V Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Żyrardowie. Od 2 października 2018 r. pełni funkcję Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie. Podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach prawniczych. Jest autorem publikacji z 2006 r. dotyczącej sprzeciwu od wyroku nakazowego.

Ocenę kwalifikacji Pana Pawła Jerzego Karolczyka sporządziła Pani Renata Wanecka - sędzia wizytator do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Płocku. Opiniująca stwierdziła, że kandydat podczas wykonywania obowiązków w I Wydziale Cywilnym oraz w V Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Żyrardowie styka się z bardzo różnorodną problematyką, przy czym wykazuje dużą umiejętność organizowania pracy i szybkiego podejmowania decyzji, pracowitość, sumienność i ambitność. Sędzia wizytator podkreśliła uzyskanie przez kandydata pozytywnej opinii Prezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie, w której podkreślono, między innymi, jego wyniki co do wydajności i stabilności orzecznictwa, które przekraczają średnią wydziałową. Zwrócono także uwagę na terminowość sporządzania uzasadnień, wysoki poziom wiedzy prawniczej oraz zaangażowanie w powierzone mu zadania. Kandydat charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą, nawiązuje pozytywne relacje interpersonalne z innymi sędziami oraz pracownikami sądu. Sędzia wizytator pozytywnie oceniła jakość orzecznictwa kandydata, mimo że w okresie objętym oceną uchylono do ponownego rozpoznania orzeczenia w dwóch sprawach oraz zmieniono w trzynastu. Podkreśliła, że w referacie opiniowanego sędziego znajdują się sprawy o dość dużym stopniu trudności, wymagające wnikliwej oceny prawnej, którą nie zawsze w całości podziela Sąd II instancji, przy czym w żadnej z ocenianych spraw przyczyną zmiany lub uchylenia orzeczenia do ponownego rozpoznania nie było rażące naruszenie prawa. Opiniująca zwróciła także uwagę na dobrą jakość uzasadnień, zawierających argumentację, która jest logiczna i pozwala prześledzić tok rozumowania sądu. Konkludując, sędzia wizytator stwierdziła, że kandydat jest bardzo dobrze przygotowany do pracy orzeczniczej i posiada kwalifikacje do objęcia stanowiska sędziego sądu okręgowego.

Pan Tomasz Grzegorz Mync urodził się w 1977 r. w Działdowie. W 2001 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu z wynikiem dobrym, uzyskując tytuł magistra. W latach 2002-2003 pracował jako specjalista do spraw prawnych w firmie handlowo-usługowej w Bieżuniu. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Płocku, złożył we wrześniu 2004 r. egzamin sędziowski z łączną oceną dostateczną. W latach 2004-2009 zajmował stanowisko referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Mławie. Obowiązki orzecznicze wykonywał w VII Zamiejscowym Wydziale Ksiąg Wieczystych w Żurominie i w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Mławie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 2009 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Mławie. Od 1 sierpnia 2009 r. pełnił obowiązki Przewodniczącego Wydziału Ksiąg Wieczystych w Mławie oraz Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych w Żurominie, przy czym obowiązki Przewodniczącego Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych w Żurominie Sądu Rejonowego w Mławie wykonywał do 10 maja 2010 r., a Wydziału Ksiąg Wieczystych w Mławie do 31 sierpnia 2018 r. Orzekał w I Wydziale Cywilnym oraz w III Wydziale Cywilnym i Rodzinnym, zaś aktualnie orzeka w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Mławie. Był wielokrotnie delegowany do orzekania w Sądzie Okręgowym w Płocku. Od 11 sierpnia 2014 r. pełni funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Mławie. W 2016 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu procesu karnego. Podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniach.

Ocenę kwalifikacji Pana Tomasza Grzegorza Mynca sporządziła Pani Joanna Cieślak - sędzia wizytator do spraw karnych Sądu Okręgowego w Płocku, która stwierdziła, że kandydat jest bardzo dobrym sędzią, charakteryzującym się takimi przymiotami jak: pracowitość, systematyczność, zaangażowanie, obowiązkowość. Pan Tomasz Grzegorz Mync pracując przez wiele lat w różnych wydziałach wykazał się bardzo dobrą wiedzą z zakresu prawa karnego i cywilnego. Kandydat od wielu lat łączy pracę orzeczniczą z obowiązkami Prezesa Sądu Rejonowego, a wcześniej Przewodniczącego Wydziału Ksiąg Wieczystych. Opiniująca stwierdziła, że kandydat jest bardzo dobrym organizatorem pracy oraz jest odporny na stres i obciążenie dużą liczbą obowiązków, zaś pełnienie powyższych obowiązków funkcyjnych w żadnej mierze nie obniżyło jego poziomu orzeczniczego. Jest osobą bardzo odpowiedzialną, pracowitą i obowiązkową, a jego kultura urzędowania nie nasuwa żadnych zastrzeżeń. Konkludując, sędzia wizytator stwierdziła, że Pan Tomasz Grzegorz Mync zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego sądu okręgowego.

Pani Barbara Ziemińska-Mrozek urodziła się w 1978 r. w Katowicach. W 2002 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. W 2002 r. była zatrudniona w Wydziale Organizacyjno-Prawnym Starostwa Powiatowego w Płońsku, na stanowisku młodszego referenta. W latach 2003-2004 była zatrudniona w Mazowieckiej Regionalnej Kasie Chorych (w Wydziale Lecznictwa Uzdrowiskowego na stanowisku inspektora) przejętej z dniem 1 kwietnia 2003 r. przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Płocku, złożyła we wrześniu 2005 r. egzamin sędziowski z łączną oceną dostateczną. W latach 2005-2006 była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Ciechanowie. Obowiązki wykonywała w I Wydziale Cywilnym. Od 15 maja 2006 r. do 24 sierpnia 2010 r. zajmowała stanowisko referendarza sądowego w Sądzie Rejonowym w Płońsku, w którym obowiązki orzecznicze wykonywała w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 czerwca 2010 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Płońsku. Orzekała w I Wydziale Cywilnym,

III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich oraz IV Wydziale Ksiąg Wieczystych. Obecnie orzeka w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Płońsku. Podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniach. Posiada także doświadczenie dydaktyczne, wynikające z prowadzenia szkolenia dla radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie dotyczącego elektronicznej księgi wieczystej.

Ocenę kwalifikacji Pani Barbary Ziemińskiej-Mrozek sporządził Pan Radosław Jeznach - sędzia Sądu Okręgowego w Płocku. Opiniujący stwierdził, że Pani sędzia jest dobrą kandydatką do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego; posiada odpowiednie kwalifikacje i umiejętności gwarantujące właściwe wykonywanie funkcji orzeczniczych na tym stanowisku. Posiada szeroką i ugruntowaną wiedzę prawniczą w zakresie prawa materialnego oraz procesowego (w tym z zakresu postępowania egzekucyjnego w związku ze sprawowanym nadzorem nad komornikami), a także wysokie umiejętności organizowania swojej pracy. Jest ponadto osobą pracowitą, sumienną, zaangażowaną, obowiązkową i o wysokiej kulturze osobistej, stale podnoszącą swoje kompetencje zawodowe. Sędzia opiniujący podkreślił, że kandydatka posiada duże doświadczenie nie tylko w sprawach rozpoznawanych w wydziale cywilnym, ale także w sprawach wieczystoksięgowych i rodzinnych - legitymuje się zatem posiadaniem pogłębionej wiedzy z zakresu prawa rzeczowego oraz rodzinnego.

3. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacji oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów.

Rada, po zapoznaniu się z treścią ocen kwalifikacji, aktami osobowymi oraz dokumentacją złożoną przez uczestników postępowania, stwierdziła, że posiadają oni kwalifikacje zawodowe i spełniają ustawowe wymagania do ubiegania się o stanowisko sędziego sądu okręgowego. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa, w niniejszej procedurze konkursowej najlepszą kandydatką jest Pani Justyna Anna Wawrzyńczak. Uzyskała ocenę kwalifikacji, która potwierdza wysokie kwalifikacje zawodowe, wskazuje przy tym na posiadane przez nią doświadczenie zdobyte w ramach delegacji do orzekania w Sądzie Okręgowym w Płocku. Wybrana kandydatka zdobyła zatem wiedzę niezbędną do orzekania w sprawach o dużym ciężarze gatunkowym, złożonych pod względem faktycznym i prawnym, w tym wielotomowych i wieloosobowych.

4. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Płocku.

Na posiedzeniu Kolegium Sądu Okręgowego w Płocku 16 listopada 2020 r. Pan Paweł Jerzy Karolczyk uzyskał 5 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i 8 głosach "wstrzymujących się", Pan Tomasz Grzegorz Mync uzyskał 5 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i 8 głosach "wstrzymujących się", Pani Justyna Anna Wawrzyńczak uzyskała 12 głosów "za", 1 głos "przeciw", przy 1 głosie "wstrzymującym się", a Pani Barbara Ziemińska- Mrozek uzyskała 5 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i 8 głosach "wstrzymujących się".

Pani Justyna Anna Wawrzyńczak uzyskała zatem najwyższe poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Płocku.

5. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Justyny Anny Wawrzyńczak do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Płocku zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wzięte pod uwagę łącznie: wysoko oceniony przez sędzię sporządzającą ocenę kwalifikacji poziom wiedzy prawniczej oraz dotychczasowe wieloletnie doświadczenie zawodowe. Pani Justyna Anna Wawrzyńczak legitymuje się 16-letnim doświadczeniem orzeczniczym obejmującym szeroki zakres spraw, wynikającym z zajmowania stanowisk asesora sądowego i sędziego sądu rejonowego.

Krajowa Rada Sądownictwa stwierdziła, że pozostali kandydaci ustępują pod względem posiadanego doświadczenia orzeczniczego przedstawionej do powołania Pani Justynie Annie Wawrzyńczak, którą dodatkowo wyróżnia ponad dwuletni okres delegacji do orzekania w Sądzie Okręgowym w Płocku. Ponadto, wybrana kandydatka uzyskała pozytywną ocenę kwalifikacji oraz najwyższe poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Płocku.

6. Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa 18 lutego 2021 r. na:

- Pana Pawła Jerzego Karolczyka oddano 6 głosów "za", nie oddano głosów "przeciw", przy 13 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów,

Pana Tomasza Grzegorza Mynca oddano 3 głosy "za", nie oddano głosów "przeciw", przy 16 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Panią Justynę Annę Wawrzyńczak oddano 17 głosów "za", nie oddano głosów "przeciw", przy 2 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów,

- Panią Barbarę Ziemińską-Mrozek oddano 1 głos "za", nie oddano głosów "przeciw", przy 17 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust.1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; Dz. U. z 2021 r. poz. 269).