Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2021 r., poz. 362.

Akty korporacyjne

Sędz.2021.10.12

Akt nieoceniany
Wersja od: 12 października 2021 r.

UCHWAŁA Nr 1353/2021
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 12 października 2021 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2021 r., poz. 362

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269), Krajowa Rada Sądownictwa:
1. przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o powołanie Pani Anny Zofii Halabowskiej-Scibskiej do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie;

2. nie przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Jolanty Agnieszki Grys do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.

UZASADNIENIE

I

Postępowanie przed Krajową Radą Sądownictwa

Na jedno wolne stanowisko sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2021 r. pod poz. 362, zgłosiły się:

- Pani Jolanta Agnieszka Grys - starszy referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Częstochowie oraz

- Pani Anna Zofia Halabowska-Scibska - starszy asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Myszkowie.

W celu przygotowania sprawy do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady, Przewodniczący Rady wyznaczył zespół, zawiadomił Ministra Sprawiedliwości o jego powołaniu oraz o sprawach indywidualnych przekazanych zespołowi w celu przygotowania ich do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady. Minister Sprawiedliwości nie przedstawił opinii w trybie art. 31 ust. 2b ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269; dalej: ustawa o KRS).

Zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa na posiedzeniu w dniu 11 października 2021 r., po wnikliwym zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami i ich przeanalizowaniu, omówił szczegółowo kandydatki, odbył naradę i uznał, że materiały są wystarczające do zajęcia stanowiska w sprawie. Podczas głosowania członkowie zespołu na Panią Jolantę Agnieszkę Grys oddali 1 głos "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 2 głosach "wstrzymujących się", a na Panią Annę Zofię Halabowską-Ścibską oddali 2 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 1 głosie "wstrzymującym się". W wyniku powyższego głosowania, zespół przyjął stanowisko o rekomendowaniu Krajowej Radzie Sądownictwa na jedno wolne stanowisko sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie Pani Anny Zofii Halabowskiej-Ścibskiej. Wniosek taki, w ocenie zespołu, jest w pełni uzasadniony treścią załączonych ocen kwalifikacyjnych, informacjami dotyczącymi posiadanego przez kandydatki doświadczenia zawodowego, w tym doświadczenia w stosowaniu przepisów prawa, opiniami służbowymi, a także opinią Kolegium Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Przedstawiając powyższe, zespół kierował się dyspozycją art. 35 ustawy o KRS, zgodnie z którym, jeżeli na stanowisko sędziowskie zgłosił się więcej niż jeden kandydat, zespół opracowuje listę rekomendowanych kandydatów, przy ustalaniu kolejności na liście kierując się przede wszystkim oceną ich kwalifikacji, a ponadto uwzględniając doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa, dorobek naukowy, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także opinię kolegium właściwego sądu.

W uzasadnieniu stanowiska zespół wskazał, że za rekomendowaniem Pani Anny Zofii Halabowskiej-Ścibskiej przemawiały (ocenione łącznie): odpowiedni staż oraz bogate i zróżnicowane doświadczenie zawodowe, w szczególności wieloletnia praca w wydziale karnym, wysoka ocena kwalifikacyjna, z której wynika wszechstronna, rozległa i ugruntowana wiedza prawnicza, pozytywne opinie służbowe oraz poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Podejmując niniejszą uchwałę, Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, że kandydatki spełniają wymagania ustawowe, określone w art. 61 § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2072; dalej: p.u.s.p.) oraz art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1139, ze zm.).

Dokonując oceny kandydatek, Rada kierowała się także kryteriami, wymienionymi w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS, w tym: ocenami kwalifikacyjnymi, doświadczeniem zawodowym kandydatek, opiniami przełożonych, a także uzyskanym poparciem środowiska sędziowskiego.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa - podzielając stanowisko zespołu - uznała, że Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przedstawiony wniosek o powołanie Pani Anny Zofii Halabowskiej-Ścibskiej do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.

II

Charakterystyka kandydatek

Pani Anna Zofia Halabowska-Scibska urodziła się w 1980 r. w Myszkowie. W 2004 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. W 2005 r. ukończyła na tym Uniwersytecie studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania, z wynikiem pozytywnym. Od 1 grudnia 2005 r. do 28 lutego 2006 r. była zatrudniona w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach jako referent stażysta. Po ukończeniu aplikacji sądowej, w 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z ogólną oceną dostateczną plus. Od 1 marca 2006 r. do 31 marca 2007 r. zajmowała stanowisko asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Katowicach, pracując w wymiarze 14 etatu, a od 1 kwietnia 2007 r. do 30 czerwca 2009 r. - w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach, z tym, że do 31 października 2007 r. - w wymiarze 14 etatu, a do 1 listopada 2007 r. - w pełnym wymiarze czasu pracy. Będąc zatrudnioną na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Katowicach, a po jego zniesieniu w Sądzie Rejonowym Katowice- Wschód w Katowicach wykonywała obowiązki: od 1 marca 2006 r. do 31 października 2007 r. w V Wydziale Grodzkim (Cywilnym), od 1 listopada 2007 r. do 12 października 2008 r. w VI Wydziale Gospodarczym, a od 13 października 2008 r. do 30 czerwca 2009 r. w II Wydziale Cywilnym Nieprocesowym. Od 1 lipca 2009 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego, a od 1 maja 2016 r. - starszego asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Będzinie, w którym wykonywała obowiązki w wydziale karnym, a wyjątkowo w pionie cywilnym. Od 1 maja 2019 r. jest zatrudniona na stanowisku starszego asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Myszkowie. Od 1 do 7 maja 2019 r. i od 1 listopada 2019 r. do 31 lipca 2020 r. pracowała w I Wydziale Cywilnym w pełnym wymiarze czasu pracy, a w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia 2020 r. w II Wydziale Karnym w pełnym wymiarze czasu pracy. W okresie od 8 maja do 31 października 2019 r. pracowała, a od 25 stycznia 2021 r. ponownie pracuje w wydziale cywilnym w wymiarze 0,6 etatu, a w wydziale karnym w wymiarze 0,4 etatu. Otrzymała pozytywne opinie służbowe.

Ocenę kwalifikacji Pani Anny Zofii Halabowskiej-Scibskiej w zakresie spraw cywilnych sporządziła Pani Anna Polak - sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie. Wynika z niej, że przeprowadzona analiza projektów orzeczeń i uzasadnień sporządzonych przez kandydatkę pozwala na bardzo dobrą ocenę jej pracy. Pani asystent prezentuje dobry poziom wiedzy merytorycznej z zakresu prawa cywilnego materialnego, jak również znajomość przepisów procedury cywilnej. Wszystkie przygotowane przez nią projekty orzeczeń zostały zredagowane w sposób czytelny i nie budzą wątpliwości interpretacyjnych. Projekty uzasadnień wyroków i postanowień mają prawidłową konstrukcję. Na aprobatę zasługują także rozważania prawne. Opiniowana umiejętnie nawiązuje do poglądów piśmiennictwa i orzecznictwa. W sporządzonych projektach posługuje się językiem prawniczym. Dostrzeżone uchybienia nie zmieniają pozytywnej oceny. Mogą one wynikać ze znacznego obciążania pracą oraz faktu, że niektóre z badanych projektów orzeczeń i uzasadnień były sporządzane w połowie 2019 r., a Pani asystent współpracowała z sędziami I Wydziału Cywilnego od 1 maja 2019 r. Wcześniej, przez 10 lat wykonywała obowiązki asystenta sędziego w Wydziale Karnym, a w pionie cywilnym pracowała od 1 marca 2006 r. do 30 czerwca 2009 r. Dodatkowo, od 8 maja do 31 października 2019 r. i od 25 stycznia 2021 r. współpracuje równolegle z sędziami wydziału cywilnego w wymiarze 0,6 etatu i z sędziami wydziału karnego w wymiarze 0,4 etatu, co jest pewnym utrudnieniem oraz wymaga śledzenia na bieżąco zmian przepisów w prawie karnym i cywilnym. Dla oceny Pani Anny Zofii Halabowskiej-Ścibskiej na stanowisko sędziego, nie bez znaczenia pozostają opinie, jakie wyrazili sędziowie, z którymi współpracowała w Sądzie Rejonowym w Myszkowie. Wszyscy sędziowie ocenili pracę opiniowanej bardzo dobrze, akcentując, że jest osobą pracowitą, sumienną, rzetelną, obowiązkową, samodzielną i stanowczą w podejmowaniu decyzji, kreatywną. Ponadto zwrócili uwagę na dobrą organizację pracy i jej przymioty osobiste. W arkuszach ocen za okres zatrudnienia w Sądzie Rejonowym w Myszkowie od 1 maja 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. Pani asystent uzyskała pozytywne oceny w zakresie pracy merytorycznej, organizacji pracy i kultury urzędowania. Reasumując, sędzia opiniująca pozytywnie oceniła kandydaturę Pani Anny Zofii Halabowskiej-Scibskiej na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Częstochowie. Opiniowana legitymuje się znacznym doświadczeniem zawodowym na stanowisku asystenta sędziego, dobrą znajomością przepisów prawa i orzecznictwa. Z należytą starannością i dokładnością wykonuje powierzone jej obowiązki. Ponadto z załączonych do zgłoszenia opinii przełożonych, wydawanych na różnych etapach pracy opiniowanej także w Sądzie Rejonowym Kato wice-Wschód w Katowicach i Sądzie Rejonowym w Będzinie, wynika, że Pani Anna Zofia Halabowska-Ścibska jest osobą bardzo pracowitą, dobrze zorganizowaną, wykonuje swoje obowiązki zawodowe z dużym zaangażowaniem. Jest przy tym skromna, bezkonfliktowa, taktowna. Cechują ją wysoka kultura osobista. Zdaniem sędzi oceniającej pracę kandydatki, posiada ona odpowiednią wiedzę teoretyczną, praktyczną, która w połączeniu z jej przymiotami osobowościowymi daje podstawy do wskazania, że posiada odpowiednie kwalifikacje do zajmowania stanowiska sędziego.

Ocenę kwalifikacji kandydatki w zakresie spraw karnych sporządziła Pani Beata Jarosz - wizytator do spraw karnych Sądu Okręgowego w Częstochowie. Wynika z niej, że Pani asystent przedstawiła dość bogaty i różnorodny zbiór projektów orzeczeń oraz uzasadnień, pozwalający stwierdzić, że nie tylko wykazuje się bardzo dobrą znajomością prawa, ale także umiejętnością stosowania go w praktyce. Kandydatka, dokonując interpretacji prawa, umiejętnie sięga do poglądów orzecznictwa, czy doktryny, ale w razie potrzeby wykazuje się niezwykle cenną jak na kandydata na sędziego umiejętnością samodzielnej interpretacji przepisów. Ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe, gdyż od 2006 r. wykonuje zawód asystenta sędziego. Ze wszystkich opinii sporządzonych przez sędziów z nią współpracujących wynika, że posiada wszelkie cechy niezbędne do tego, aby objąć urząd sędziego. Reasumując, mając na względzie wyniki oceny pracy Pani asystent, pozytywne opinie o jej pracy, sporządzone przez sędziów, z którymi współpracowała, analizę dotychczasowej bogatej drogi zawodowej kandydatki i jej predyspozycje osobowościowe, sędzia opiniująca uznała, że jest ona bardzo dobrą kandydatką na stanowisko sędziego sądu rejonowego i należy ją zaopiniować pozytywnie.

Pani Jolanta Agnieszka Grys posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak - w ocenie Rady - w niniejszej procedurze konkursowej nie spełnia wszystkich kryteriów wyboru w stopniu uzasadniającym przedstawienie do powołania Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Pani Jolanta Agnieszka Grys urodziła się w 1977 r. w Częstochowie. W 2001 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Od czerwca do września 2002 r. odbywała staż absolwencki w Sądzie Rejonowym w Częstochowie na stanowisku pracownika biurowego. Od stycznia 2003 r. do listopada 2004 r. pracowała w dziale zamówień publicznych Politechniki Częstochowskiej na stanowisku samodzielnego referenta. Po odbyciu aplikacji sądowej, w 2004 r. złożyła egzamin sędziowski z ogólną oceną dobrą. Od 16 listopada 2004 r. do 16 czerwca 2006 r. była zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Częstochowie Wydział Zamiejscowy w Kłobucku na stanowisku asystenta sędziego. Wykonywała obowiązki w Wydziale Grodzkim Cywilno-Kamym. Z dniem 19 czerwca 2006 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Częstochowie. Obowiązki orzecznicze wykonuje w IX Wydziale Ksiąg Wieczystych. Z dniem 8 marca 2017 r. została mianowana starszym referendarzem sądowym. W 2010 r. ukończyła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie studia podyplomowe w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego z oceną celującą. Prowadziła szkolenia z zakresu tematyki ksiąg wieczystych, prowadzone przy współpracy z firmą szkoleniową 4 Edu Sp. z o.o. w Gliwicach oraz szkolenia dla aplikantów adwokackich przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Częstochowie. Otrzymała pozytywne opinie służbowe.

Ocenę kwalifikacji Pani Jolanty Agnieszki Grys sporządził Pan Karol Kołodziejczyk - sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie. Wynika z niej, że ilość i wydajność pracy opiniowanej, sprawność postępowania i jego jakość uprawnia do wystawienia bardzo dobrej oceny pracy Pani referendarz. Ocena ta jest tożsama z oceną zawartą w poprzednich sprawozdaniach. Opiniowana jest bardzo obowiązkowa, dokładna i sumienna w pracy, charakteryzuje się wysokim poziomem kultury osobistej, a jej postawa w czasie wykonywania obowiązków służbowych i poza pracą nie budzi żadnych zastrzeżeń. Nie toczyły się też wobec niej postępowania dyscyplinarne, jak również nie było skarg zgłaszanych w trybie administracyjnym. Należy mieć też na względzie, że opiniowana podnosi stale swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach, a także podyplomowych studiach dla sędziów. Powyższe, zdaniem sędziego opiniującego, w pełni uzasadnia pozytywne zarekomendowanie Pani Jolanty Agnieszki Grys na stanowisko sędziego sądu rejonowego.

III

Porównanie kandydatek

W każdym postępowaniu nominacyjnym Krajowa Rada Sądownictwa dokonuje oceny kandydatów na podstawie załączonych materiałów, ocenianych indywidualnie. Rada jest wyposażona w prawo swobodnej oceny zgromadzonego materiału i możliwość nadania decydującego znaczenia określonym, wybranym kryteriom ustawowym, na podstawie których podejmuje uchwałę. Od stanu faktycznego konkretnej sprawy zależy, jakie kryteria są stosowane przez Radę w danym postępowaniu, w szczególności co do rozpatrywanych łącznie kryteriów, na które składają się kwalifikacje, doświadczenie zawodowe, poparcie środowiska sędziowskiego oraz dane potwierdzające zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Uczestniczki postępowania, pretendujące do objęcia stanowiska sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, spełniają formalnie wszystkie kryteria wyboru, a zatem zadaniem Rady było przeprowadzenie weryfikacji i dokonanie wyboru tej osoby, która spełnia wszystkie kryteria - oceniane łącznie - najpełniej i w najwyższym stopniu.

Kryteria, przyjęte przez Krajową Rade Sądownictwa, przy ocenie kandydatek:

1. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatek.

Osoba przedstawiona do powołania posiada bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowisku asystenta i starszego asystenta sędziego w pionie cywilnym i karnym. Wysokie i wszechstronne umiejętności zawodowe Pani Anny Zofii Halabowskiej-Scibskiej znajdują odzwierciedlenie w uzyskanych przez nią ocenach kwalifikacyjnych. Wynika z nich, że prezentuje wysoki poziom wiedzy prawniczej i umiejętności zawodowych, jest sumienna i pracowita. Powyższe potwierdza także szereg uzyskanych przez nią opinii służbowych. Wprawdzie jej staż zawodowy w sądownictwie jest krótszy niż Pani Jolanty Agnieszki Grys, to jednak zakres jej doświadczenia zawodowego i spektrum spraw, z jakimi miała styczność zdecydowanie przemawia za jej kandydaturą. Jak wynika z bardzo dobrych ocen kwalifikacyjnych, Pani Anna Zofia Halabowska-Ścibska sprawnie porusza się zarówno w problematyce z zakresu prawa cywilnego, jak i karnego. Jej przygotowanie i praktyka zawodowa są zatem o wiele szersze niż kontrkandydatki nieprzedstawionej z wnioskiem o powołanie. Pani Jolanta Agnieszka Grys, poza krótkim okresem pracy na stanowisku asystenta sędziego w wydziale grodzkim (od listopada 2004 r. do czerwca 2006 r.), od ponad piętnastu lat zajmuje się wyłącznie sprawami wieczystoksięgowymi. Jej doświadczenie zawodowe nie jest zatem tak szerokie i wszechstronne jak wybranej kandydatki. Także uzyskanie przez Panią Jolantę Agnieszkę Grys wyższej oceny z egzaminu sędziowskiego nie zmieniło stanowiska Rady, albowiem egzaminy te nie były złożone w zbliżonym okresie, a więc trudno było porównywać w tym zakresie wyniki. Rada podjęła zatem decyzję, kierując się oceną aktualnego poziomu wiedzy i umiejętności zawodowych kandydatek. Zdaniem Rady to Pani Anna Zofia Halabowska-Ścibska wykazuje się szerszą wiedzą prawniczą oraz wszechstronniejszym przygotowaniem zawodowym - co ma szczególnie istotne znaczenie przy powołaniu na pierwsze stanowisko sędziowskie. Ocena Rady koresponduje także z opinią Kolegium Sądu Okręgowego w Częstochowie, które także oceniło wyżej Panią Annę Zofię Halabowską-Scibską niż Panią Jolantę Agnieszkę Grys.

W ocenie Rady, te wszystkie okoliczności zadecydowały o uznaniu Pani Anny Zofii Halabowskiej-Ścibskiej za kandydatkę spełniającą w niniejszej procedurze konkursowej kryteria wyboru w stopniu uzasadniającym przedstawienie Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej do powołania.

2. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Kolegium Sądu Okręgowego w Częstochowie na posiedzeniu 2 lipca 2021 r. pozytywnie zaopiniowało uczestniczki postępowania - oddając na Panią Jolantę Agnieszkę Grys 5 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i 2 głosach "wstrzymujących się", przyznając jej 25 pkt. na 35 pkt. możliwych do zdobycia, a na Panią Annę Zofię Halabowską-Ścibską 6 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i 1 głosie "wstrzymującym się", przyznając jej 28 pkt. na 35 pkt. możliwych do zdobycia.

Jak wynika z powyższego, Pani Anna Zofia Halabowska-Ścibska uzyskała wyższe niż kontrkandydatka poparcie tego gremium.

3. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pani Anna Zofia Halabowska-Ścibska posiada wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w praktyce zawodowej, dające rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Zofii Halabowskiej -Scibskiej zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności najbardziej bogate, różnorodne i wszechstronne doświadczenie zawodowe, szeroka wiedza prawnicza zarówno z zakresu prawa cywilnego, jak i karnego, wnioski płynące z wysokiej oceny jej pracy i kwalifikacji zawodowych, opinie służbowe i najwyższe poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Częstochowie.

IV

Wyniki głosowania Rady

Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa w dniu 12 października 2021 r. na:

- Panią Jolantę Agnieszkę Grys oddano 3 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 10 głosach "wstrzymujących się" (przy udziale 13 osób), w rezultacie czego nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Panią Annę Zofię Halabowską-Ścibską oddano 12 głosów "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 2 głosach "wstrzymujących się" (przy udziale 14 osób), w rezultacie czego uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę, jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust. 1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; Dz. U. z 2021 r. poz. 269).