Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2015 r., poz. 659.

Akty korporacyjne

Sędz.2016.2.18

Akt nieoceniany
Wersja od: 18 lutego 2016 r.

UCHWAŁA Nr 150/2016
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 18 lutego 2016 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2015 r., poz. 659

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. Nr 126, poz. 714 ze zm.), Krajowa Rada Sądownictwa postanowiła:
1. przedstawić Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku kandydaturę Pana Pawła Marka Mierzejewskiego,

2. nie przedstawiać Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku kandydatur:

- Pani Magdaleny Dobek-Rak,

- Pana Krzysztofa Pawła Kaszubowskiego,

- Pani Małgorzaty Król,

- Pani Bożeny Mathei,

- Pana Adama Miłosza Osika,

- Pani Elżbiety Rojowskiej,

- Pani Diany Ewy Trzcińskiej,

- Pani Karoliny Marii Wielgosz-Rogocz,

- Pana Wojciecha Marcina Wycichowskiego.

UZASADNIENIE

I

Na jedno wolne stanowisko sędziowskie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2015 r. pod poz. 659 zgłosiło się dziesięcioro kandydatów.

II

Zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa na posiedzeniu w dniu 15 lutego 2016 r. po omówieniu kandydatur biorących udział w konkursie stwierdził, że zgromadzone materiały są niewystarczające do zajęcia stanowiska w sprawie i wystąpił do Rady z wnioskiem o wyrażenie zgody na zaproszenie na posiedzenie Zespołu Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku oraz Pana Pawła Marka Mierzejewskiego i Pani Bożeny Mathei. Na rozmowę zaproszono kandydatów, którzy uzyskali najwyższe poparcie środowiska sędziowskiego (Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku). Na posiedzeniu nie stawili się przedstawiciele Krajowej Rady Radców Prawnych i Krajowej Rady Prokuratury, powiadomieni o terminie prawidłowo. Wniosek Zespołu został uwzględniony przez Krajową Radę Sądownictwa.

W dniu 17 lutego 2016 r. Zespół wysłuchał Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku oraz w trybie wideokonferencji zaproszonych kandydatów. Zespół zapoznał się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami, które przeanalizował, przeprowadził naradę i postanowił jednogłośnie rekomendować Krajowej Radzie Sądownictwa kandydaturę Pana Pawła Marka Mierzejewskiego na stanowisko sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku.

Przedstawiając powyższe Zespół kierował się dyspozycją art. 35 ust.l i 2 pkt 1 i 2 ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, zgodnie z którym, jeżeli na stanowisko sędziowskie zgłosił się więcej niż jeden kandydat, zespół opracowuje listę rekomendowanych kandydatów, kierując się przede wszystkim oceną ich kwalifikacji, a ponadto uwzględniając doświadczenie zawodowe, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także opinię kolegium właściwego sądu oraz ocenę właściwego zgromadzenia ogólnego sędziów.

W uzasadnieniu stanowiska Zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa wskazał, że za rekomendowaniem kandydatury Pana Pawła Marka Mierzejewskiego przemawiały przede wszystkim jego doświadczenie zawodowe oraz bardzo dobra ocena kwalifikacyjna, z której wynika, że wyróżnia się on wysokim poziomem wiedzy w dziedzinie prawa administracyjnego. Zespół uwzględnił również, że kandydat otrzymał oceny bardzo dobre na dyplomie ukończenia studiów i z egzaminu sędziowskiego, posiada stopień doktora nauk prawnych i jest w trakcie przygotowywania pracy habilitacyjnej, jest również autorem licznych publikacji prawniczych. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego w Gdańskiej Szkole Administracji oraz czterosemestralne studia specjalne z zakresu instytucji i prawa europejskiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydat uzyskał ponadto najwyższe poparcie Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, a także bardzo dobrą ocenę Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Na posiedzeniu Zespołu nie stawili się przedstawiciele Krajowej Rady Radców Prawnych i Krajowej Rady Prokuratury powiadomieni o terminie prawidłowo.

III

1. Krajowa Rada Sądownictwa stwierdziła, że kandydaci biorący udział w konkursie spełniają wymagania ustawowe określone w art. 6 § 1 i § 2 ustawy z dnia 25 lipca 2007 r. - Prawo o ustroju sądów administracyjnych (Dz.U. z 2014 r., poz. 1647). Rada, podejmując niniejszą uchwałę, kierowała się kryteriami wymienionymi w art. 35 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa i uwzględniła uzyskane przez kandydatów oceny kwalifikacyjne, ich doświadczenie zawodowe, opinie przełożonych, oceny na dyplomach ukończenia studiów i z egzaminów zawodowych oraz opinie Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa, podzielając stanowisko Zespołu uznała, że z wnioskiem o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku zostanie przedstawiona kandydatura Pana Pawła Marka Mierzejewskiego.

Pan Paweł Marek Mierzejewski urodził się w 1979 r. w Płocku. W 2003 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu z wynikiem bardzo dobrym. W 2004 r. ukończył w Centrum Studiów Europejskich im. J. Monneta przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu czterosemestralne studia specjalne z zakresu instytucji i prawa europejskiego z wynikiem bardzo dobrym. Po odbyciu w latach 2003-2006 aplikacji sądowej pozaetatowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku w 2006 r. złożył egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym. W latach 2003-2008 odbywał studia doktoranckie z zakresu nauk prawnych na Uniwersytecie Gdańskim. W 2008 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej "Minister Skarbu Państwa jako organ administracji gospodarczej. Studium prawne."

Kandydat od 1 sierpnia 2005 r. jest zatrudniony w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku. Obowiązki wykonywał w III Wydziale tego Sądu: do 30 września 2006 r. na stanowisku asystenta sędziego, od 1 października 2006 r. do 30 września 2011 r. na stanowisku asystenta sędziego-specjalisty do spraw orzecznictwa, od 1 października 2011 r. do 4 listopada 2012 r. w charakterze starszego asystenta sędziego. Z dniem 5 listopada 2012 r. został mianowany na stanowisko referendarza sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku, gdzie do chwili obecnej orzeka w Wydziale III, wykonując także obowiązki asystenta sędziego względem sędziów orzekających w tym Wydziale.

Równolegle z pracą w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku Pan Paweł Marek Mierzejewski prowadzi działalność naukową i dydaktyczną. Od 1 lutego 2005 r. do 30 czerwca 2006 r. prowadził na Uniwersytecie Gdańskim ćwiczenia z prawa gospodarczego publicznego. Od 1 lutego 2008 r. jest adiunktem w Katedrze Prawa Administracyjnego i Postępowania Administracyjnego w Wyższej Szkole Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Prowadzi ćwiczenia z ustrojowego prawa administracyjnego, materialnego prawa administracyjnego, procedury administracyjnej oraz wykłady i zajęcia proseminaryjne z postępowania administracyjnego, postępowania przed sądami administracyjnymi oraz prawa o gospodarce nieruchomościami. Od 1 marca 2009 r. jest również wykładowcą w Gdańskiej Szkole Wyższej, pracuje w Katedrze Nauk Administracyjnych i prowadzi zajęcia seminaryjne, wykładowe i ćwiczeniowe z zakresu materialnego, proceduralnego i ustrojowego prawa administracyjnego oraz postępowania przed sądami administracyjnymi. Ponadto od 1 marca 2009 r. do 30 czerwca 2011 r. prowadził zajęcia wykładowe na studiach stacjonarnych i podyplomowych z zakresu ustroju i postępowania przed sądami administracyjnymi oraz postępowania administracyjnego i prawa administracyjnego w Wyższej Szkole Prawa i Dyplomacji w Gdyni, a od 1 marca 2009 r. do 30 czerwca 2012 r. zajęcia wykładowe i ćwiczeniowe z zakresu nauki o administracji, legislacji administracyjnej, konstytucyjnego systemu organów państwowych i ustrojowego prawa administracyjnego w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku.

W 2011 r. ukończył w Gdańskiej Szkole Administracji studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego z wynikiem pozytywnym. Jest autorem licznych publikacji prawniczych, obecnie przygotowuje monografię habilitacyjną "Sprawa sądowoadministracyjna. Studium z zakresu nauk prawnych."

Z oceny kwalifikacyjnej sporządzonej przez sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku Tamarę Dziełakowską i Mariolę Jaroszewską wynika, że wykształcenie opiniowanego, jego praca zawodowa i naukowa, a także duży dorobek piśmienniczy sprawiają, że spełnia on wymagania stawiane kandydatom na stanowisko sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Zdaniem sędziów sporządzających ocenę Pan Paweł Marek Mierzejewski jest bardzo dobrze przygotowany merytorycznie, posiada ogromną wiedzę z zakresu prawa administracyjnego, którą potrafi zastosować w praktyce. Jest również odpowiedzialny i zdyscyplinowany w podejściu do pracy zawodowej i naukowej.

Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na posiedzeniu w dniu 4 grudnia 2015 r. przyznało kandydatowi ocenę bardzo dobrą. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na posiedzeniu w dniu 14 grudnia 2015 r. zaopiniowało jego kandydaturę: 18 głosami "za" w obecności 25 członków Zgromadzenia.

3. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów.

Pan Paweł Marek Mierzejewski posiada różnorodne doświadczenie zawodowe, które zdobył wykonując obowiązki zarówno asystenta sędziego, jak i referendarza sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gdańsku. Ponadto prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną, jest doktorem nauk prawnych, wykładowcą akademickim, autorem licznych publikacji naukowych, obecnie jest w trakcie opracowywania monografii habilitacyjnej. Jego wysokie kompetencje potwierdza uzyskana ocena kwalifikacyjna. Wynika z niej, że Pan Paweł Marek Mierzejewski jest bardzo dobrze przygotowany do objęcia stanowiska sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i posiada szeroką wiedzę z zakresu prawa administracyjnego. Kandydat uzyskał najwyższą - bardzo dobrą ocenę Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Wynika z niej, że wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy w dziedzinie prawa administracyjnego. Posiada odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne oraz bogaty dorobek naukowy, a orzeczenia i uzasadnienia przez niego sporządzane są w najwyższym stopniu profesjonalne. Ponadto jest odpowiedzialny, sumienny i zaangażowany w wykonywanie obowiązków służbowych. Pan Paweł Marek Mierzejewski w 2004 r. ukończył studia specjalne z zakresu instytucji i prawa europejskiego w Centrum Studiów Europejskich przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w 2011 r. studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego w Gdańskiej Szkole Administracji.

Rada uwzględniła, że pozostali kandydaci biorący udział w postępowaniu otrzymali dobre oceny kwalifikacyjne. Rada wzięła również pod uwagę, że Pan Krzysztof Paweł Kaszubowski, Pani Małgorzata Król, Pani Elżbieta Rojowska i Pani Diana Ewa Trzcińska posiadają stopnie naukowe doktorów nauk prawnych. Ponadto, poza Panią Bożeną Matheą, wszyscy kontrkandydaci biorący udział w konkursie uzyskali zdecydowanie niższe oceny Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i poparcie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, jak też niższe oceny Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku niż Pan Paweł Marek Mierzejewski. Rada uznała, że w odróżnieniu od pozostałych uczestników postępowania kandydat ten otrzymał bardzo dobrą ocenę kwalifikacyjną, posiada odpowiednie doświadczenie zawodowe i wyróżniającą wiedzę z zakresu prawa administracyjnego, a ponadto zarówno Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, jak i Zgromadzenie Ogólne Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uznało jego kandydaturę za bardziej odpowiednią do objęcia stanowiska sędziego w tym Sądzie.

Pani Bożena Mathea - sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku uzyskała drugi wynik podczas głosowania na Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, otrzymując 4 głosy mniej niż kandydat przedstawiony z wnioskiem o powołanie oraz dobre oceny Kolegium i Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Rada uznała jednak, że kandydatka ta nie wykazuje się tak wysokim poziomem wiedzy z zakresu prawa administracyjnego, jak Pan Paweł Marek Mierzejewski, co osobiście przyznała w trakcie wysłuchania na posiedzeniu Zespołu. Ponadto opiniujący, wystawiając jej ogólnie dobrą ocenę kwalifikacyjną, zwrócili uwagę, że nie wszystkie uzasadnienia orzeczeń zostały przez nią sporządzone w terminie, a ponadto kandydatka w wielu sprawach korzystała z możliwości odroczenia publikacji orzeczenia. Rada nie stwierdziła również, aby Pani Bożena Mathea podjęła działania zmierzające do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu prawa administracyjnego. Z powyższych względów Rada nie miała wątpliwości, że z uwagi na doświadczenie zawodowe i poziom wiedzy z zakresu prawa administracyjnego bardziej odpowiednim kandydatem do objęcia stanowiska sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku jest Pan Paweł Marek Mierzejewski.

4. Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomach wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych.

Pan Paweł Marek Mierzejewski otrzymał oceny bardzo dobre na dyplomie ukończenia studiów i z egzaminu sędziowskiego. Oceny bardzo dobre na dyplomach ukończenia studiów otrzymali również: Pani Magdalena Dobek-Rak, Pan Krzysztof Paweł Kaszubowski, Pani Małgorzata Król, Pani Diana Ewa Trzcińska, Pan Wojciech Marcin Wycichowski, oceny dobre uzyskali: Pani Bożena Mathea, Pan Adam Miłosz Osik, Pani Karolina Maria Wielgosz-Rogocz. Pani Elżbieta Rojowska otrzymała ocenę dostateczną na dyplomie ukończenia studiów.

Wszyscy kandydaci, poza Panią Karoliną Wielgosz-Rogocz, która uzyskała ocenę bardzo dobrą, otrzymali niższe od Pana Pawła Marka Mierzejewskiego oceny z egzaminów zawodowych (oceny dobre).

5. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także skalę poparcia udzielonego kandydatom przez Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i Zgromadzenie Ogólne Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

Na posiedzeniu Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku kandydat przedstawiony z wnioskiem o powołanie otrzymał ocenę bardzo dobrą. Pozostali kandydaci otrzymali odpowiednio: Pani Magdalena Dobek-Rak ocenę dostateczną plus; Pan Krzysztof Paweł Kaszubowski ocenę dopuszczającą; Pani Małgorzata Król ocenę dostateczną; Pani Bożena Mathea ocenę dobrą; Pan Adam Miłosz Osik ocenę dostateczną plus; Pani Elżbieta Rojowska ocenę dopuszczającą; Pani Diana Ewa Trzcińska ocenę dostateczną plus; Pani Karolina Maria Wielgosz-Rogocz ocenę dostateczną; Pan Wojciech Marcin Wycichowski ocenę dostateczną plus.

Podczas głosowania na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, na którym obecnych było 25 członków Zgromadzenia, Pan Paweł Marek Mierzejewski otrzymał 18 głosów "za". Pozostali kandydaci otrzymali: Pani Magdalena Dobek-Rak 7 głosów "za"; Pan Krzysztof Paweł Kaszubowski 1 głos "za"; Pani Małgorzata Król 0 głosów "za"; Pani Bożena Mathea 14 głosów "za"; Pan Adam Miłosz Osik 7 głosów "za"; Pani Elżbieta Rojowska 0 głosów "za"; Pani Diana Ewa Trzcińska 4 głosy "za"; Pani Karolina Maria Wielgosz- Rogocz 3 głosy "za"; Pan Wojciech Marcin Wycichowski 10 głosów "za".

6. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie kandydatury Pana Pawła Marka Mierzejewskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności jego bogate doświadczenie zawodowe, ocena kwalifikacyjna wskazująca na wysokie kompetencje i wiedzę z zakresu prawa administracyjnego, oceny bardzo dobre na dyplomie ukończenia studiów i z egzaminu sędziowskiego, stopień doktora nauk prawnych, a także najwyższe poparcie Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

Pozostali kandydaci, w ocenie Rady, nie spełniają kryteriów ustawowych wskazanych w art. 35 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa w tak wysokim stopniu jak Pan Paweł Marek Mierzejewski. Uzyskali bowiem bądź niższe od kandydata przedstawionego z wnioskiem o powołanie, poparcie Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, bądź też w ogóle nie uzyskali poparcia.

7. Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa w dniu 18 lutego 2016 r. na kandydaturę:

- Pani Magdaleny Dobek-Rak nie oddano głosów "za", natomiast oddano 1 głos "przeciw" i 19 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pana Krzysztofa Pawła Kaszubowskiego nie oddano głosów "za" i "przeciw", natomiast oddano 20 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pani Małgorzaty Król nie oddano głosów "za", natomiast oddano 2 głosy "przeciw" i 18 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pani Bożeny Mathei nie oddano głosów "za" i "przeciw", natomiast oddano 20 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pana Pawła Marka Mierzejewskiego oddano 20 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów,

- Pana Adama Miłosza Osika nie oddano głosów "za", natomiast oddano 1 głos "przeciw" i 19 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pani Elżbiety Rojowskiej nie oddano głosów "za", natomiast oddano 2 głosy "przeciw" i 18 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pani Diany Ewy Trzcińskiej nie oddano głosów "za", natomiast oddano 1 głos "przeciw" i 19 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pani Karoliny Marii Wielgosz-Rogocz nie oddano głosów "za", natomiast oddano 1 głos "przeciw" i 19 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pana Wojciecha Marcina Wycichowskiego nie oddano głosów "za", natomiast oddano 1 głos "przeciw" i 19 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa postanowiła jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust. 1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; Dz.U. Nr 126, poz. 714, ze zm.).