Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2021 r., poz. 8.

Akty korporacyjne

Sędz.2021.7.30

Akt nieoceniany
Wersja od: 30 lipca 2021 r.

UCHWAŁA Nr 1122/2021
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 30 lipca 2021 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2021 r., poz. 8

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269), Krajowa Rada Sądownictwa:
1. przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o powołanie Pana Pawła Wojciechowskiego do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie;

2. nie przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Magdaleny Rzepnickiej do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie.

UZASADNIENIE

I Postępowanie przed Krajową Radą Sądownictwa

Na jedno wolne stanowisko sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2021 r. pod poz. 8, zgłosili się:

- Pani Marta Czepułkowska-Ślusarek - referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Lubinie, - Pani Magdalena Rzepnicka - referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Lubinie oraz - Pan Paweł Wojciechowski - starszy referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym w Głogowie.

W związku z cofnięciem zgłoszenia przez Panią Martę Czepułkowską-Ślusarek, Krajowa Rada Sądownictwa uchwałą nr 523/2021 z dnia 30 kwietnia 2021 r. umorzyła postępowanie wszczęte w sprawie z jej zgłoszenia.

W celu przygotowania sprawy do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady, Przewodniczący Rady wyznaczył zespół, zawiadomił Ministra Sprawiedliwości o jego powołaniu oraz o sprawach indywidualnych przekazanych zespołowi w celu przygotowania ich do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady. Minister Sprawiedliwości nie przedstawił opinii w trybie art. 31 ust. 2b ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269; dalej: ustawa o KRS).

Na posiedzeniu w dniu 26 lipca 2021 r. zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa, po wnikliwym zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami i ich przeanalizowaniu, omówił szczegółowo kandydatów, odbył naradę i uznał, że materiały są wystarczające do zajęcia stanowiska w sprawie. Podczas głosowania członkowie zespołu na Panią Magdalenę Rzepnicką oddali 1 głos "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 2 głosach "wstrzymujących się", a na Pana Pawła Wojciechowskiego oddali 3 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw" ani "wstrzymujących się". W wyniku powyższego głosowania, zespół przyjął stanowisko o rekomendowaniu Krajowej Radzie Sądownictwa na jedno wolne stanowisko sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie Pana Pawła Wojciechowskiego. Wniosek taki, w ocenie zespołu, jest w pełni uzasadniony treścią załączonych ocen kwalifikacyjnych, informacjami dotyczącymi posiadanego przez kandydatów doświadczenia zawodowego, w tym doświadczenia w stosowaniu przepisów prawa, opiniami służbowymi, a także opinią Kolegium Sądu Okręgowego w Legnicy.

Przedstawiając powyższe, zespół kierował się dyspozycją art. 35 ustawy o KRS, zgodnie z którym, jeżeli na stanowisko sędziowskie zgłosił się więcej niż jeden kandydat, zespół opracowuje listę rekomendowanych kandydatów, przy ustalaniu kolejności na liście kierując się przede wszystkim oceną ich kwalifikacji, a ponadto uwzględniając doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa, dorobek naukowy, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także opinię kolegium właściwego sądu.

W uzasadnieniu stanowiska zespół wskazał, że za rekomendowaniem Pana Pawła Wojciechowskiego przemawiają w szczególności (ocenione łącznie): uzyskana ocena kwalifikacyjna; doświadczenie życiowe i zawodowe, wynikające między innymi z zatrudnienia w Banku Zachodnim S.A. Oddział w Głogowie, Zakładzie Karnym w Głogowie oraz w Sądzie Rejonowym w Głogowie; dłuższy staż pracy na stanowisku referendarza sądowego/starszego referendarza sądowego (odpowiednio od sierpnia 2010 r. oraz od października 2020 r.); ocena bardzo dobra na dyplomie ukończenia wyższych studiów prawniczych; podnoszenie kwalifikacji przez ukończenie dwóch kierunków studiów podyplomowych; pozytywna opinia Kolegium Sądu Okręgowego w Legnicy.

Kolegium Sądu Okręgowego w Legnicy zaopiniowało Panią Magdalenę Rzepnicką, oddając 9 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się" oraz Pana Pawła Wojciechowskiego, oddając 9 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się". Uczestnicy niniejszej procedury konkursowej uzyskali zatem identyczne poparcie tego gremium.

Podejmując niniejszą uchwałę, Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, że obydwoje kandydaci spełniają wymagania ustawowe, określone w art. 61 § 1 pkt 1-6 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2072) oraz art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1139, ze zm.).

Dokonując oceny kandydatów, Rada kierowała się także kryteriami, wymienionymi w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS, w tym: ocenami kwalifikacyjnymi, doświadczeniem zawodowym kandydatów, opiniami przełożonych, a także uzyskanym poparciem środowiska sędziowskiego.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa podzieliła stanowisko zespołu członków i uznała, że Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przedstawiony wniosek o powołanie Pana Pawła Wojciechowskiego do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie.

II

Charakterystyka kandydatów

Pan Paweł Wojciechowski urodził się 26 lutego 1973 r. w Głogowie. Od 16 listopada 1993 r. do 31 sierpnia 1996 r. był zatrudniony w Banku Zachodnim S.A. II Oddział w Głogowie na stanowisku kontrolera rachunkowego. W 1999 r. ukończył wyższe studia na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie zarządzania jednostkami gospodarczymi na Uniwersytecie Wrocławskim z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. W 2001 r. ukończył wyższe studia prawnicze na tym Uniwersytecie z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. Od 1 czerwca 2002 r. do 31 lipca 2010 r. pełnił służbę w Służbie Więziennej na stanowisku starszego inspektora w dziale ewidencji Zakładu Karnego w Głogowie. Postanowieniem z dnia 30 czerwca 2004 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu z dniem 3 lipca 2004 r. stopień podporucznika Służby Więziennej. W 2005 r. ukończył studia podyplomowe dla pracowników samorządu terytorialnego. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Legnicy, we wrześniu 2008 r. złożył egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym plus. W 2009 r. złożył egzamin radcowski z wynikiem pozytywnym. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu z dnia 22 stycznia 2010 r. został wpisany na listę radców prawnych tej Izby. Z dniem 1 sierpnia 2010 r. został mianowany referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Głogowie. Orzekał początkowo w V Wydziale Ksiąg Wieczystych (do 30 listopada 2014 r.), a obecnie pełni obowiązki w I Wydziale Cywilnym (od 1 grudnia 2014 r.) tego Sądu. W 2015 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa podatkowego. Z dniem 1 października 2020 r. został mianowany starszym referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Głogowie. Podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

Ocenę kwalifikacji Pana Pawła Wojciechowskiego sporządziła Pani Sabina Ziser - sędzia Sądu Okręgowego w Legnicy, która stwierdziła, że wykonywana przez opiniowanego - począwszy od 1 sierpnia 2010 r. - praca na stanowisku referendarza sądowego, początkowo w Wydziale Ksiąg Wieczystych, a następnie w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Głogowie, została pozytywnie oceniona w poprzednich opiniach. Obecną pracę kandydata na stanowisku referendarza sądowego w I Wydziale Cywilnym należy również ocenić pozytywnie. Wyniki jego pracy w badanych okresach były bardzo dobre. Zaskarżalność wydawanych przez niego orzeczeń jest niska. Z uwagi na dobrą organizację pracy kandydat nie dopuszcza do powstania żadnych zaległości i opanował przypadający na niego wpływ spraw. Swoje obowiązki wykonuje w sposób sumienny, rzetelny i systematyczny. W konkluzji opiniująca podniosła, że - biorąc pod uwagę całokształt pracy kandydata na stanowisku referendarza sądowego - należy stwierdzić, że Pan Paweł Wojciechowski ma kwalifikacje do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Ocenę taką uzasadniają również przedstawione opinie o kandydacie, sporządzone przez jego przełożonych, z którymi współpracuje na co dzień, którzy w sposób najbardziej miarodajny są w stanie ocenić jego pracę.

Uzupełniającą ocenę kwalifikacji Pana Pawła Wojciechowskiego również sporządziła Pani Sabina Ziser - sędzia Sądu Okręgowego w Legnicy, która wskazała, że wyniki pracy opiniowanego w badanym okresie były bardzo dobre. Zaskarżalność wydawanych przez niego orzeczeń jest bardzo niska a stabilność orzecznictwa wysoka. Z uwagi na dobrą organizację pracy kandydat nie dopuszcza do powstania żadnych zaległości i opanował przypadający na niego wpływ spraw. Swoje obowiązki wykonuje w sposób sumienny, rzetelny i systematyczny. Pierwsze zarządzenia w sprawie wydaj e w okresie kilku dni od zarejestrowania sprawy, to samo dotyczy nakazów zapłaty czy postanowień w przedmiocie klauzuli wykonalności. Stale rozwija swoje umiejętności i wiedzę, o czym świadczy między innymi to, że przejął w Wydziale obowiązki związane z obrotem prawnym z zagranicą i wykonuje je dobrze. W konkluzji opiniująca podniosła, że - biorąc pod uwagę całokształt pracy kandydata na stanowisku referendarza sądowego - należy stwierdzić, że Pan Paweł Wojciechowski ma kwalifikacje do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Ocenę taką uzasadniają również przedstawione opinie o kandydacie, sporządzone przez jego przełożonych, z którymi współpracuje na co dzień, którzy w sposób najbardziej miarodajny są w stanie ocenić jego pracę.

Pani Magdalena Rzepnicka posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu rejonowego, jednak - w ocenie Rady - w niniejszej procedurze konkursowej nie spełnia wszystkich kryteriów wyboru w stopniu uzasadniającym przedstawienie do powołania Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Pani Magdalena Rzepnicka urodziła się 11 czerwca 1978 r. w Lubinie. W 2002 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim z oceną dobrą plus, uzyskując tytuł magistra. W latach 2002-2004 współpracowała - na podstawie umowy cywilnoprawnej - z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy jako asystent. Od 8 października 2002 r. do 31 stycznia 2005 r. była zatrudniona w KGHM Polska Miedź S.A. Oddział - Zakłady Górnicze "RUDNA" na stanowisku specjalisty do spraw obsługi prawnej na powierzchni. Od 1 lutego 2005 r. do 4 stycznia 2010 r. pracowała w KGHM Polska Miedź S.A. Biurze Zarządu w Lubinie, kolejno na stanowiskach specjalisty i starszego specjalisty (od 16 listopada 2005 r.). Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Legnicy, we wrześniu 2006 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem ogólnym dobrym plus. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu z dnia 6 listopada 2006 r. została wpisana na listę radców prawnych tej Izby. W 2009 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa podatkowego. Od 15 maja 2009 r. do 31 grudnia 2018 r. wykonywała zawód radcy prawnego we własnej kancelarii. Ponadto była zatrudniona na stanowisku radcy prawnego w DGP Dozorbud Grupa Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy (od 1 stycznia 2010 r. do 28 lutego 2011 r.) oraz w W&K Industrietechnik Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu,

Oddział w Lubinie (od 13 marca 2012 r. do 12 czerwca 2013 r.). Jako radca prawny współpracowała także z następującymi podmiotami: Panek S.A. (od września 2010 r. do września 2011 r., obsługa prawna); Kancelaria Radcy Prawnego dr Piotr Sikora (od stycznia 2010 r. do lipca 2016 r., umowa o współpracy); Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Cuprum w Lubinie (od maja 2012 r. do listopada 2018 r.). Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu, uchwałą z dnia 16 stycznia 2014 r., postanowiła przenieść wpis kandydatki z listy radców prawnych, prowadzonej przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu na listę radców prawnych, prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu. Uchwałą z dnia 20 grudnia 2018 r. - na wniosek kandydatki - zawieszono (z dniem 31 grudnia 2018 r.) jej prawo do wykonywania zawodu radcy prawnego w związku z podjęciem zatrudnienia w organach wymiaru sprawiedliwości. Z dniem 1 stycznia 2019 r. została mianowana referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Lubinie, w którym początkowo orzekała w V Wydziale Ksiąg Wieczystych (do 30 września 2020 r.), a obecnie (od 1 października 2020 r.) pełni obowiązki w I Wydziale Cywilnym. Kandydatka podnosi kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach.

Ocenę kwalifikacji Pani Magdaleny Rzepnickiej sporządziła Pani Małgorzata Gliwińska - sędzia wizytator do spraw gospodarczych Sądu Okręgowego w Legnicy, która stwierdziła, że przedstawione do oceny akta spraw dotyczą spraw gospodarczych, pracowniczych, cywilnych oraz rodzinnych. Sprawy te są bardzo różnorodne, niektóre nie miały skomplikowanego charakteru i kończyły się wydaniem nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, ewentualnie zawarciem ugody lub wydaniem orzeczenia na pierwszej rozprawie, inne natomiast były skomplikowane pod względem faktycznym oraz prawnym i wymagały znacznego nakładu pracy ze strony opiniowanej, co pozwoliło na pozytywną ocenę kandydatki w zakresie posiadania wiedzy prawniczej i możliwości jej zastosowania w praktyce. Analiza akt oraz sporządzonych opinii prawnych pozwala na stwierdzenie, że opiniowana posiada niewątpliwie wiedzę prawniczą, którą w analizowanych sprawach oraz sporządzonych opiniach wykorzystuje i stosuje w praktyce. Właściwie kwalifikuje sprawy i dostatecznie je uzasadnia, właściwie ocenia sytuacje prawne i faktyczne. Sędzia wizytator wskazała, że dokonała analizy zawartych w aktach i sporządzonych przez opiniowaną pism procesowych. Ich lektura nasuwa pozytywne uwagi. Pisma są sporządzone prawidłowo, zawierają ustalenia faktyczne podane w sposób konkretny i precyzyjny w odniesieniu do realiów sprawy. Rozważania zawierają prawidłowy wywód prawny oraz właściwe wnioski, odpowiednie do zarzutów i potrzeb konkretnego postępowania. Pisma procesowe są sporządzone w poprawnym stylu, z poszanowaniem zasad pisowni i gramatyki. Wszelkie polecenia sądu są wykonywane terminowo. Opiniowana stawia się na wyznaczone rozprawy i aktywnie w nich uczestniczy, składając wnioski dowodowe i zadając pytania przesłuchiwanym osobom. Składa środki zaskarżenia adekwatne do stanu sprawy i należycie je uzasadnia, z przytoczeniem podstawy prawnej i faktycznej. W konkluzji sędzia wizytator stwierdziła, że zakres wykonywanych obowiązków opiniowanej na stanowisku radcy prawnego, a także obecnie wykonywanych obowiązków referendarza sądowego pozwoliły jej nabyć doświadczenie potrzebne w pracy związanej z gromadzeniem i oceną dowodów, rozstrzyganiem problemów prawnych, podejmowaniem decyzji i uzasadnianiem stanowiska - tj. umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku sędziego.

III

Porównanie kandydatów

W każdym postępowaniu nominacyjnym Krajowa Rada Sądownictwa dokonuje oceny kandydatów na podstawie załączonych materiałów, ocenianych indywidualnie. Rada jest wyposażona w prawo swobodnej oceny zgromadzonego materiału i możliwość nadania decydującego znaczenia określonym, wybranym kryteriom ustawowym, na podstawie których podejmuje uchwałę. Od stanu faktycznego konkretnej sprawy zależy, jakie kryteria są stosowane przez Radę w danym postępowaniu, w szczególności co do rozpatrywanych łącznie kryteriów, na które składają się kwalifikacje, doświadczenie zawodowe, poparcie środowiska sędziowskiego oraz dane potwierdzające zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Uczestnicy postępowania, pretendujący do objęcia stanowiska sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie, spełniają formalnie wszystkie kryteria wyboru, a zatem zadaniem Rady było przeprowadzenie weryfikacji i dokonanie wyboru tej osoby, która spełnia wszystkie kryteria - oceniane łącznie - najpełniej i w najwyższym stopniu.

Kryteria, przyjęte przez Krajową Rade Sadownictwa, przy ocenie kandydatów:

1. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się oceną kwalifikacyjną oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów.

Pan Paweł Wojciechowski - przedstawiony do powołania - posiada doświadczenie życiowe i zawodowe, wynikające między innymi z zatrudnienia w Banku Zachodnim S.A. II Oddział w Głogowie, Zakładzie Karnym w Głogowie oraz w Sądzie Rejonowym w Głogowie. Krajowa Rada Sądownictwa szczególne znaczenie w niniejszej procedurze konkursowej przyznała doświadczeniu orzeczniczemu kandydatów, zdobytemu w trakcie pracy na stanowisku referendarza sądowego (starszego referendarza sądowego - w przypadku wybranego kandydata). Mając to na względzie i nie deprecjonując doświadczenia zawodowego Pani Magdaleny Rzepnickiej, w tym wynikającego z wykonywania zawodu radcy prawnego, Krajowa Rada Sądownictwa odnotowała, że Pan Paweł Wojciechowski posiada dłuższy staż pracy na stanowisku referendarza sądowego/starszego referendarza sądowego (odpowiednio od sierpnia 2010 r. oraz od października 2020 r.) niż Pani Magdalena Rzepnicka, która wykonuje obowiązki referendarza sądowego od stycznia 2019 r. Ponadto Rada miała na uwadze, że Pan Paweł Wojciechowski ukończył dwa kierunki studiów wyższych, przy czym studia prawnicze z oceną bardzo dobrą (kontrkandydatka z oceną dobrą plus), a także dwa kierunki studiów podyplomowych. Wysokie kwalifikacje merytoryczne Pana Pawła Wojciechowskiego znajdują odzwierciedlenie w uzyskanych ocenach kwalifikacji oraz opiniach służbowych. W ocenach kwalifikacji podkreślono, że zaskarżalność wydawanych przez niego orzeczeń jest bardzo niska a stabilność orzecznictwa wysoka. Zwrócono również uwagę, że wobec dobrej organizacji pracy kandydat nie dopuszcza do powstania żadnych zaległości i opanował przypadający na niego wpływ spraw. Swoje obowiązki wykonuje i systematyczny. Opiniująca podkreśliła także, że Pan Paweł Wojciechowski stale rozwija umiejętności i wiedzę, o czym świadczy między innymi to, że przejął w Wydziale obowiązki związane z obrotem prawnym z zagranicą i wykonuje je dobrze. Kandydat uzyskał także pozytywną opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Legnicy.

Zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa wiedza teoretyczna, jaką posiada Pan Paweł Wojciechowski, w połączeniu z doświadczeniem praktycznym w stosowaniu prawa, zdobytym w pracy orzeczniczej referendarza sądowego a obecnie starszego referendarza sądowego, jak również podnoszenie kwalifikacji między innymi przez ukończenie dwóch kierunków studiów podyplomowych oraz uczestnictwo w szkoleniach dają gwarancję należytego wykonywania przez niego zawodu sędziego.

W ocenie Rady, te wszystkie okoliczności zadecydowały o uznaniu Pana Pawła Wojciechowskiego za kandydata spełniającego w niniejszej procedurze konkursowej kryteria wyboru w stopniu uzasadniającym przedstawienie Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej do powołania.

2. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Legnicy.

Kolegium Sądu Okręgowego w Legnicy na posiedzeniu 29 marca 2021 r. zaopiniowało Panią Magdalenę Rzepnicką - oddając 9 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się" oraz Pana Pawła Wojciechowskiego - oddając 9 głosów "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się". Obydwoje uczestnicy niniejszej procedury konkursowej uzyskali identyczne poparcie tego gremium, a zatem nie było to kryterium różnicujące ich kandydatury.

3. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pan Paweł Wojciechowski posiada kwalifikacje merytoryczne oraz doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w praktyce zawodowej, dające rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Głogowie.

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Pawła Wojciechowskiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności uzyskane oceny kwalifikacyjne, doświadczenie zawodowe i życiowe, dłuższy staż pracy na stanowisku referendarza sądowego oraz starszego referendarza sądowego, ocena bardzo dobra na dyplomie ukończenia wyższych studiów prawniczych, podnoszenie kwalifikacji przez ukończenie dwóch kierunków studiów podyplomowych, a także jednogłośne poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Legnicy.

IV

Wyniki glosowania Rady

Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa w dniu 30 lipca 2021 r. na:

- Panią Magdalenę Rzepnicką oddano 3 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 11 głosach "wstrzymujących się" (przy udziale 14 osób), w rezultacie czego nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pana Pawła Wojciechowskiego oddano 13 głosów "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 1 głosie "wstrzymującym się" (przy udziale 14 osób), w rezultacie czego uzyskał wymaganą bezwzględną większość głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę, jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust. 1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; Dz. U. z 2021 r. poz. 269).