Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku asesorskim w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2017 r. poz. 1035.

Akty korporacyjne

Sędz.2019.5.22

Akt nieoceniany
Wersja od: 22 maja 2019 r.

UCHWAŁA Nr 514/2019
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 22 maja 2019 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku asesorskim w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2017 r. poz. 1035

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 84, ze zm.), Krajowa Rada Sądownictwa:
1. przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o powołanie Pana Damiana Szymona Bronowickiego do pełnienia urzędu na stanowisku asesorskim w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim;

2. nie przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Małgorzaty Anny Janiszewskiej-Michalskiej oraz Pana Krzysztofa Bronisława Rogalskiego do pełnienia urzędu na stanowisku asesorskim w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim.

UZASADNIENIE

I

Na jedno wolne stanowisko asesorskie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2017 r. pod poz. 1035, zgłosili się:

- Pan Damian Szymon Bronowicki - referendarz sądowy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim,

- Pani dr Małgorzata Anna Janiszewska-Michalska - radca prawny - Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu oraz

- Pan Krzysztof Bronisław Rogalski - referendarz sądowy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim.

II

W celu przygotowania sprawy do rozpatrzenia na posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa, Przewodniczący Rady wyznaczył zespół, zawiadomił Ministra Sprawiedliwości o jego powołaniu oraz o sprawach indywidualnych przekazanych zespołowi w celu przygotowania ich do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady. Minister Sprawiedliwości nie przedstawił opinii w trybie art. 31 ust. 2b ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 84, ze zm.; dalej: ustawa o KRS).

Podczas posiedzenia 22 maja 2019 r. zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami i ich przeanalizowaniu, omówił wszystkich kandydatów, stwierdził, że zgromadzone materiały są wystarczające do zajęcia stanowiska w sprawie, odbył naradę i przeprowadził głosowanie. W posiedzeniu zespołu nie uczestniczył przedstawiciel Krajowej Rady Radców Prawnych, prawidłowo zawiadomiony o jego terminie w związku z rozpatrywaniem kandydatury osoby wykonującej zawód radcy prawnego. Podczas głosowania członkowie zespołu na: Pana Damiana Szymona Bronowickiego oddali 3 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw" ani "wstrzymujących się", Panią Małgorzatę Annę Janiszewską-Michalską nie oddali głosów "za" ani "przeciw", przy 3 głosach "wstrzymujących się" a na Pana Krzysztofa Bronisława Rogalskiego nie oddali głosów "za" ani "przeciw", przy 3 głosach "wstrzymujących się".

W wyniku powyższego głosowania zespół przyjął stanowisko o rekomendowaniu Krajowej Radzie Sądownictwa na jedno wolne stanowisko asesorskie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim, objęte niniejszym konkursem, Pana Damiana Szymona Bronowickiego. Wniosek taki, w ocenie zespołu, jest w pełni uzasadniony treścią załączonej oceny kwalifikacyjnej, informacjami dotyczącymi posiadanego przez kandydata doświadczenia zawodowego, w tym doświadczenia w stosowaniu przepisów prawa, opiniami służbowymi, a także uzyskanym poparciem środowiska sędziowskiego.

Przedstawiając powyższe, zespół kierował się dyspozycją art. 35 ustawy o KRS, zgodnie z którym, jeżeli na stanowisko sędziowskie zgłosił się więcej niż jeden kandydat, zespół opracowuje listę rekomendowanych kandydatów, przy ustalaniu kolejności na liście kierując się przede wszystkim oceną ich kwalifikacji, a ponadto uwzględniając doświadczenie zawodowe, w tym w stosowaniu przepisów prawa, dorobek naukowy, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także opinię kolegium właściwego sądu oraz ocenę właściwego zgromadzenia ogólnego sędziów.

W uzasadnieniu stanowiska zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa podkreślił, że rekomendowany kandydat wypełnia wymagania stawiane osobom kandydującym na stanowisko asesora w wojewódzkim sądzie administracyjnym, a nadto daje gwarancję odpowiedniego sprawowania tego urzędu. Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu obowiązków asystenta sędziego i referendarza sądowego, w wypadku kandydata, zostało poprzedzone także innym doświadczeniem zawodowym. Ponadto kandydat prezentuje wysoki poziom walorów osobowościowych, co potwierdziła dołączona do akt osobowych opinia.

III

1. Podejmując niniejszą uchwałę, Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, że kandydaci spełniają wymagania ustawowe określone w art. 6a ustawy z dnia 25 lipca 2002 r. - Prawo o ustroju sądów administracyjnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2107, ze zm.), zaś Pan Damian Szymon Bronowicki wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy w dziedzinie administracji publicznej oraz prawa administracyjnego i innych dziedzin prawa związanych z działaniem organów administracji publicznej.

Dokonując oceny kandydatów, Rada kierowała się także kryteriami wymienionymi w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS: ocenami kwalifikacyjnymi, doświadczeniem zawodowym, w tym doświadczeniem w stosowaniu przepisów prawa, dorobkiem naukowym, opiniami przełożonych, rekomendacjami, publikacjami oraz uzyskanym poparciem środowiska sędziowskiego.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa podzieliła stanowisko zespołu i uznała, że Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przedstawiony wniosek o powołanie Pana Damiana Szymona Bronowickiego do pełnienia urzędu na stanowisku asesora w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim.

Pan Damian Szymon Bronowicki urodził się 25 września 1979 r. w Nowym Tomyślu. W 2004 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Od 4 października 2004 r. do 30 czerwca 2005 r. był zatrudniony na stanowisku asystenta sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Bydgoszczy. Od 1 lipca 2005 r. pracuje w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim, początkowo jako specjalista, od 10 maja 2006 r. do 31 sierpnia 2008 r. jako asystent sędziego, od 1 września 2008 r. do 16 września 2012 r. jako starszy specjalista (p.o. asystenta sędziego), od 17 września 2012 r. do 31 grudnia 2012 r. jako asystent sędziego a od 1 stycznia 2013 r. do 30 czerwca 2017 r. jako starszy asystent sędziego. Z dniem 1 lipca 2017 r. został mianowany referendarzem sądowym w tym Sądzie.

W 2009 r. zdał egzamin dla asystentów sędziego, organizowany przez Naczelny Sąd Administracyjny, z którego uzyskał ocenę dobrą.

W 2012 r. był uczestnikiem szkolenia, zorganizowanego przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie a w 2015 r. odbył staż urzędniczy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu, zakończony złożeniem egzaminu z oceną bardzo dobrą.

Ponadto, jako wykładowca prowadził szkolenia z zakresu sądowoadministracyjnego i jest autorem publikacji, obejmujących zagadnienia administracyjne.

Ocenę kwalifikacji Pana Damiana Szymona Bronowickiego sporządził Pan Dariusz Skupień - sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, stwierdzając, że kandydat spełnia wszystkie wymogi powołania do pełnienia urzędu na stanowisku asesora wojewódzkiego sądu administracyjnego. Jest osobą bardzo zdolną, inteligentną, wyróżniającą się umiejętnością logicznego rozumowania i szybkiego podejmowania decyzji, która wszechstronnie analizuje problemy prawne, występujące w rozpoznawanych sprawach. Jest dociekliwy w swoim postępowaniu, wnikliwie bada i rozpatruje pod względem prawnym pojawiające się do rozstrzygnięcia zagadnienia. Posiada umiejętność prawidłowego dokonywania wykładni norm prawnych, nie ma trudności z trafnym doborem przekonującej argumentacji, wykorzystując poglądy prezentowane w judykaturze oraz doktrynie. Dał się poznać jako osoba rzetelna, odpowiedzialna i godna zaufania oraz jako prawnik o zdecydowanie wysokich kwalifikacjach, niemający problemów z metodyką pracy orzeczniczej.

Pozytywną opinię o pracy kandydata wystawił również Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, który podkreślił, że Pan Damian Szymon Bronowicki jest wyróżniającym się kandydatem na stanowisko asesora sądowego. Posiadana przez niego wiedza, umiejętności, doświadczenie zawodowe i życiowe oraz cechy osobowościowe dają rękojmię właściwego pełnienia urzędu.

2. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów.

Pan Damian Szymon Bronowicki, przedstawiony do powołania w niniejszym postępowaniu nominacyjnym, posiada wiedzę prawniczą, popartą wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym podczas wykonywania obowiązków asystenta sędziego i referendarza sądowego, jego praca i kwalifikacje zostały ocenione jako bardzo dobre przez sędziego opiniującego oraz pozytywnie przez Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim. Kandydat podnosi swoje kwalifikacje zawodowe.

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła również doświadczenie zawodowe i kwalifikacje pozostałych kandydatów.

Pani Małgorzata Anna Janiszewska-Michalska urodziła się 3 sierpnia 1977 r. w Szamocinie. W 2001 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. Pracę zawodową rozpoczęła w 2001 r. w Kancelarii Adwokackiej w Poznaniu, zajmując stanowisko prawnika i specjalizując się w zakresie prawa cywilnego, karnego i prawa pracy. W latach 2001-2002 pracowała w Akademii Sieci Cisco. W latach 2002-2006 pełniła funkcję pełnomocnika Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2006 r., na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt. "Status prawny palestry w Polsce stanisławowskiej" oraz po złożeniu wymaganych egzaminów, uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został jej nadany stopień naukowy doktora nauk prawnych. W 2007 r. pracowała jako starszy referent administracyjny na Politechnice Poznańskiej, gdzie zajmowała się obsługą prawną i administracyjną projektu Akademia Sieci Cisco. W latach 2008-2010 była zatrudniona w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Poznaniu na stanowisku starszego specjalisty w Wydziale Orzecznictwa Administracyjnego. Ponadto w latach 2008-2010 pracowała jako prawnik w kancelarii radcy prawnego. Od listopada 2010 r. pracowała w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Poznaniu na stanowisku zastępcy kierownika. Aktualnie zajmuje stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Orzecznictwa Administracyjnego. Była także pracownikiem szkół wyższych: w latach 2001-2006 pracowała jako wykładowca akademicki w Katedrze Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a w latach 2008-2015 jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Ponadto w latach 2003-2007 pracowała jako nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w społecznym gimnazjum i liceum ogólnokształcącym, prowadzonym przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu. W latach 2007-2010 była zatrudniona jako nauczyciel przedmiotów prawnych w Policealnej Szkole Zawodowej Progres i AP Edukacja w Poznaniu.

Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu z dnia 27 czerwca 2011 r. została wpisana na listę radców prawnych tej Izby.

W 2017 r. rozpoczęła na Politechnice Poznańskiej studia podyplomowe "Realizacja inwestycji celu publicznego oraz procedury FIDIC i Banku Światowego".

Praca i kwalifikacje Pani Małgorzaty Anny Janiszewskiej-Michalskiej zostały ocenione przez Pana Krzysztofa Dziedzica - sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, który stwierdził, że kandydatka wykazuje się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa budowlanego, postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji. Wiedza ta obejmuje także orzecznictwo sądów administracyjnych w przedmiotowym zakresie. Poza wysokim poziomem wiedzy w dziedzinie administracji publicznej oraz prawa administracyjnego i innych dziedzin prawa związanych z działaniem administracji publicznej, także przebieg dotychczasowej pracy zawodowej i dydaktycznej opiniowanej wskazują, że spełnia ona wymagania stawiane kandydatom ubiegającym się o stanowisko asesora w wojewódzkim sądzie administracyjnym.

Kandydatka otrzymała pozytywne opinie służbowe, z których wynika, że prezentuje wysoki poziom wiedzy z zakresu prawa.

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła, że Pani Małgorzata Anna Janiszewska-Michalska, w przeciwieństwie do kandydata wybranego do przedstawienia Prezydentowi RP, nie legitymuje się tak wieloletnim i zróżnicowanym doświadczeniem zawodowym związanym stricte ze stosowaniem prawa administracyjnego w praktyce zawodowej.

Pan Krzysztof Bronisław Rogalski urodził się 1 września 1978 r. w Tychach. W 2002 r. ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z oceną dobrą, uzyskując tytuł magistra. W latach 2003-2006 odbył pozaetatową aplikację sądową w okręgu Sądu Okręgowego w Szczecinie, zakończoną złożeniem egzaminu sędziowskiego z łącznym wynikiem dobrym. Od 1 października 2003 r. do 31 lipca 2005 r. był zatrudniony w Urzędzie Miasta Świnoujścia, w Wydziale Podatków, Opłat Lokalnych i Budżetu. Od 1 sierpnia 2005 r. pracuje w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim, przy czym od 15 czerwca 2007 r. do 31 lipca 2008 r. był zatrudniony na stanowisku asystenta sędziego a od 1 sierpnia 2008 r. do 30 czerwca 2017 r. na stanowisku starszego asystenta sędziego. Z dniem 1 lipca 2017 r. został mianowany referendarzem sądowym w tym Sądzie.

W 2009 r. zdał egzamin dla asystentów sędziego, organizowany przez Naczelny Sąd Administracyjny, z którego uzyskał ocenę dobrą.

Ocenę kwalifikacji kandydata sporządził Pan Sławomir Pauter - sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, stwierdzając, że Pan Krzysztof Bronisław Rogalski posiada obszerną wiedzę prawniczą w zakresie prawa administracyjnego (materialnego i procesowego), doświadczenie zawodowe oraz cechy osobowościowe, dające rękojmię należytego wykonywania obowiązków asesora. Kandydat otrzymał także pozytywną opinię, sporządzoną przez Wiceprezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, który podkreślił, że rekomenduje go z oceną ogólną bardzo dobrą jako kandydata do objęcia stanowiska asesora sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim.

Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, że Pan Krzysztof Bronisław Rogalski, podobnie jak kandydat przedstawiony do powołania, legitymuje się wieloletnim i zróżnicowanym doświadczeniem zawodowym a jego praca jest oceniana pozytywnie, jednakże, w przeciwieństwie do wybranego kandydata, uzyskał niewielką liczbę głosów "za" podczas głosowania Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim. W niniejszym postępowaniu nominacyjnym pozostaje do obsadzenia tylko jedno stanowisko asesorskie i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby.

3. Krajowa Rada Sądownictwa wzięła również pod uwagę oceny, uzyskane przez kandydatów na dyplomach ukończenia wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych.

Pan Damian Szymon Bronowicki ukończył studia z oceną dobrą. Nie składał egzaminu zawodowego w rozumieniu ustawy, co zresztą nie stanowi wymogu stawianego kandydatom na asesora sądowego. Złożył jednak egzamin dla asystentów sędziego, organizowany przez Naczelny Sąd Administracyjny, z którego uzyskał ocenę dobrą.

Pani Małgorzata Anna Janiszewska-Michalska ukończyła studia z oceną dobrą. Nie składała egzaminu zawodowego. W 2011 r. została wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu z uwagi na spełnienie warunków określonych w art. 25 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2115 ze zm.).

Pan Krzysztof Bronisław Rogalski ukończył studia z oceną dobrą. Taki sam wynik uzyskał z egzaminu sędziowskiego. W 2009 r. zdał egzamin dla asystentów sędziego, organizowany przez Naczelny Sąd Administracyjny, z którego uzyskał ocenę dobrą.

W związku z powyższym, oceny uzyskane przez kandydatów na dyplomach ukończenia wyższych studiów prawniczych oraz z egzaminów zawodowych nie różnicują ich w sposób istotny dla wyniku niniejszego postępowania nominacyjnego.

4. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także opinię Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim oraz ocenę Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim.

Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim na posiedzeniu 28 maja 2018 r. zaopiniowało: Pana Damiana Szymona Bronowickiego 4 głosami "za", Panią Małgorzatę Annę Janiszewską-Michalską 2 głosami "za", 1 głosem "przeciw" i 1 głosem "wstrzymującym się" a Pana Krzysztofa Bronisława Rogalskiego 4 głosami "za".

Na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 8 października 2018 r. kandydaci uzyskali odpowiednio: Pan Damian Szymon Bronowicki 8 głosów "za", 1 głos "przeciw" i 1 głos "wstrzymujący się", Pani Małgorzata Anna Janiszewska-Michalska nie otrzymała głosów "za", otrzymując 7 głosów "przeciw" i 3 głosy "wstrzymujące się" a Pan Krzysztof Bronisław Rogalski uzyskał 3 głosy "za", 6 głosów "przeciw" i 1 głos "wstrzymujący się".

Kandydat wybrany do przedstawienia z wnioskiem o powołanie uzyskał zatem najwyższą liczbę głosów "za" podczas głosowania zarówno Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, jak i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim.

5. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pana Damiana Szymona Bronowickiego zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: zróżnicowane doświadczenie zawodowe, obejmujące pełnienie obowiązków na stanowisku asystenta sędziego oraz referendarza sądowego, wysokie kwalifikacje merytoryczne, potwierdzone w ocenie jego pracy i kwalifikacji zawodowych oraz w opinii służbowej Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, a także wieloletni staż pracy i wynik głosowania zarówno Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, jak i Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim. W niniejszym postępowaniu nominacyjnym pozostawało do obsadzenia tylko jedno stanowisko i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby. Pan Damian Szymon Bronowicki - zdaniem Rady - jest najlepszym kandydatem w tym konkursie. Wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy w dziedzinie administracji publicznej oraz prawa administracyjnego i innych dziedzin prawa związanych z działaniem organów administracji publicznej. Jest autorem publikacji, obejmujących zagadnienia administracyjne, prowadził również szkolenia w tym zakresie. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe.

6. Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa w dniu 22 maja 2019 r. na:

- Pana Damiana Szymona Bronowickiego oddano 11 głosów "za", 2 głosy "przeciw" i 3 głosy "wstrzymujące się", w rezultacie czego uzyskał wymaganą bezwzględną większość głosów,

- Panią Małgorzatę Annę Janiszewską-Michalską oddano 3 głosy "za", 1 głos "przeciw" i 12 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pana Krzysztofa Bronisława Rogalskiego nie oddano głosów "za", oddając 3 głosy "przeciw" i 13 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust. 1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; (Dz. U. z 2019 r. poz. 84 ze zm.).