Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Wejherowie, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2018 r. pod poz. 797.

Akty korporacyjne

Sędz.2019.3.19

Akt nieoceniany
Wersja od: 19 marca 2019 r.

UCHWAŁA Nr 336/2019
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 19 marca 2019 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Wejherowie, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2018 r. pod poz. 797

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 84) Krajowa Rada Sądownictwa:
1. przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o powołanie Pani Marii Teresy Karwackiej do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Wejherowie;

2. nie przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Dalii Elżbiety Audy, Pani Sylwii Urszuli Stolarskiej i Pana Mariusza Żurawskiego do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Wejherowie.

UZASADNIENIE

I

Na jedno wolne stanowisko sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Wejherowie, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2018 r. pod poz. 797, zgłosili się:

- Pani Dalia Elżbieta Auda - asesor Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu,

- Pani Maria Teresa Karwacka - referendarz sądowy,

- Pani Sylwia Urszula Stolarska - radca prawny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie,

- Pan Mariusz Żurawski - adwokat Izby Adwokackiej w Koszalinie.

II

W celu przygotowania sprawy do rozpatrzenia na posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa, Przewodniczący Rady wyznaczył zespół, zawiadomił Ministra Sprawiedliwości o jego powołaniu oraz o sprawach indywidualnych przekazanych zespołowi w celu przygotowania ich do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady. Minister Sprawiedliwości nie przedstawił opinii w trybie art. 31 ust. 2b ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 84; dalej: ustawa o KRS).

Podczas posiedzenia 18 marca 2019 r. zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa omówił wszystkich kandydatów, stwierdził, że zgromadzone materiały są wystarczające do zajęcia stanowiska w sprawie, odbył naradę i przeprowadził głosowanie. Podczas głosowania członkowie zespołu na: Panią Dalię Elżbietę Audę nie oddali głosów "za" ani "przeciw", oddając 4 głosy "wstrzymujące się", Panią Marię Teresę Karwacką oddali 3 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 1 głosie "wstrzymującym się", Panią Sylwię Urszulę Stolarską oddali 1 głos "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 3 głosach "wstrzymujących się", a na Pana Mariusza Żurawskiego nie oddali głosów "za", oddając 4 głosy "przeciw", przy braku głosów "wstrzymujących się".

W wyniku powyższego głosowania zespół przyjął stanowisko o rekomendowaniu Krajowej Radzie Sądownictwa na wolne stanowisko sędziego sądu rejonowego, objęte niniejszym konkursem, Pani Marii Teresy Karwackiej.

Przedstawiając powyższe, zespół kierował się dyspozycją art. 35 ustawy o KRS, zgodnie z którym, jeżeli na stanowisko sędziowskie zgłosił się więcej niż jeden kandydat, zespół opracowuje listę rekomendowanych kandydatów, przy ustalaniu kolejności na liście kierując się przede wszystkim oceną ich kwalifikacji, a ponadto uwzględniając doświadczenie zawodowe, w tym w stosowaniu przepisów prawa, dorobek naukowy, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także opinię kolegium właściwego sądu oraz ocenę właściwego zgromadzenia ogólnego sędziów.

W uzasadnieniu stanowiska zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa podkreślił, że rekomendowana kandydatka spełnia przesłanki powołania na stanowisko sędziego sądu rejonowego, w szczególności posiada odpowiednią wiedzę prawniczą, zróżnicowane doświadczenie zawodowe, stosowny staż zawodowy, a jej praca i kwalifikacje zostały ocenione jako bardzo dobre przez sędziów wizytatorów. W ocenie zespołu kandydatka ta daje gwarancję prawidłowego wykonywania obowiązków orzeczniczych na poziomie sądu rejonowego.

III

1. Podejmując niniejszą uchwałę, Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, że kandydaci spełniają wymagania ustawowe powołania na stanowisko sędziego sądu rejonowego, określone w art. 61 § 1 i § 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 52, ze zm.) oraz w art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1139, ze zm.).

Dokonując oceny kandydatów, Rada kierowała się także kryteriami wymienionymi w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS: ocenami kwalifikacyjnymi, doświadczeniem zawodowym, w tym w stosowaniu przepisów prawa, dorobkiem naukowym, opiniami przełożonych, rekomendacjami, publikacjami oraz uzyskanym poparciem środowiska sędziowskiego.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przedstawiony wniosek o powołanie Pani Marii Teresy Karwackiej do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu rejonowego w Sądzie Rejonowym w Wejherowie.

Pani Maria Teresa Karwacka urodziła się w 1981 r. w Gdyni. W 2005 r. ukończyła z wynikiem dobrym plus wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od lipca do września 2005 r. pracowała jako referent w oddziale towarzystwa ubezpieczeń i reasekuracji w Gdyni. Od października 2005 r. do stycznia 2007 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta radcy prawnego w spółce akcyjnej w Gdańsku. Z dniem 1 lutego 2007 r. została zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Gdyni na stanowisku asystenta sędziego. Powierzone obowiązki wykonywała w I Wydziale Cywilnym. Po odbyciu pozaetatowej aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku, we wrześniu 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. Nadal pracowała na stanowisku asystenta sędziego w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Gdyni. Z dniem 10 lutego 2011 r. została mianowana referendarzem sądowym w tym Sądzie. Orzeka w I Wydziale Cywilnym.

Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych organizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Kwalifikacje zawodowe Pani Marii Teresy Karwackiej zostały ocenione jako bardzo dobre przez Panią sędzię Bożenę Bojko-Szczegiecką - wizytatora do spraw wieczystoksięgowych Sądu Okręgowego w Gdańsku. Sędzia wizytator stwierdziła, że kandydatka wykazuje bardzo dobrą znajomość prawa cywilnego, posiada umiejętność stosowania prawa w praktyce, a jej dotychczasowe doświadczenie i cechy osobowości dają podstawę do wniosku, że będzie prawidłowo wypełniała obowiązki sędziego sądu rejonowego. W konkluzji Pani sędzia wyraziła przekonanie, że Pani Maria Teresa Karwacka w pełni zasługuje na powołanie na to stanowisko. Pozytywną opinię o kandydatce sporządziła Przewodnicząca I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Gdyni.

2. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów.

Pani Maria Teresa Karwacka, przedstawiona do powołania w niniejszym postępowaniu nominacyjnym, posiada odpowiednią wiedzę prawniczą, popartą wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym podczas wykonywania obowiązków asystenta sędziego i referendarza sądowego, jej praca i kwalifikacje zostały ocenione jako bardzo dobre przez sędziego wizytatora i została pozytywnie zaopiniowana przez Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła również doświadczenie zawodowe i kwalifikacje pozostałych kandydatów.

Pani Dalia Elżbieta Auda urodziła się w 1973 r. w Gdańsku. W 1999 r. ukończyła z wynikiem dobrym wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od czerwca do września 2001 r. była zatrudniona na stanowisku starszego referenta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gdańsku. Od września 2002 r. do lutego 2003 r. pracowała jako nauczyciel język angielskiego w zespole szkół ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku, we wrześniu 2007 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. Z dniem 1 czerwca 2009 r. została zatrudniona w Sądzie Okręgowym w Gdańsku na stanowisku asystenta sędziego. Powierzone obowiązki wykonywała w pionie karnym, zarówno w wydziałach pierwszoinstancyjnych, odwoławczych, a także w wydziale wykonawczym. W dniu 1 stycznia 2016 r. uzyskała awans zawodowy na stanowisko starszego asystenta sędziego. Od 1 sierpnia 2018 r. powierzone obowiązki wykonywała w XII Wydziale Gospodarczym Odwoławczym. Z dniem 24 października 2018 r. została mianowana asesorem w Prokuraturze Rejonowej w Bolesławcu.

Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych organizowanych m.in. przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. W 2016 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe w zakresie prawa własności intelektualne i prawa nowych technologii, zorganizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Praca i kwalifikacje Pani Dalii Elżbiety Audy zostały ocenione przez Pana sędziego Marka Grodzińskiego - wizytatora do spraw gospodarczych Sądu Okręgowego w Gdańsku. Sędzia wizytator wyraził przekonanie, że kandydatka posiada dobry poziom wiedzy z zakresu prawa karnego i prawa gospodarczego oraz wszechstronne i gruntowne przygotowanie do pracy na stanowisku sędziego. Liczne opinie, co do zasady pozytywne, o Pani Dalii Elżbiecie Audzie sporządzili sędziowie, z którymi kandydatka współpracowała przez szereg lat, pełniąc obowiązki asystenta i starszego asystenta sędziego. Zdarzały się jednak opinie, w których zwracano uwagę na nieterminowe wywiązywania się przez kandydatkę z powierzonych zadań czy też na przeciętny poziom sporządzania przez nią projektów uzasadnień (opinie z 2017 r.). W jednej opinii zwrócono uwagę na konieczność dalszego pogłębiania przez kandydatkę wiedzy w zakresie prawa karnego (opinia z 2017 r.). W aktualnych opiniach z maja 2018 r., sporządzonych przez Przewodniczącą XI Wydziału Wykonawczego Sądu Okręgowego w Gdańsku i sędzię orzekająca w tym Wydziale, praca kandydatki została oceniona jako dobra, a poziom posiadanej przez nią wiedzy prawniczej jako odpowiedni, zastrzeżono przy tym, że kandydatka wymaga czasem nadzoru - gdy skupienie się na szczegółach sprawy osłabia jej tempo pracy.

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła, że Pani Dalia Elżbieta Auda legitymuje się wieloletnim stażem pracy i posiada stosowne doświadczenie zawodowe, ale, w przeciwieństwie do wybranej kandydatki, jej praca nie została oceniona bardzo wysoko, a podczas głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku uzyskała mniej głosów "za".

Pani Sylwia Urszula Stolarska urodziła się w 1978 r. w Warszawie. Od października 1998 r. do końca sierpnia 2004 r. pracowała w kancelarii radcy prawnego w Warszawie jako prawnik. W 2002 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku ukończyła na tym Wydziale także studia prawa angielskiego i prawa europejskiego, również z wyróżnieniem. Od stycznia do maja 2004 r. pracowała jako referent prawny w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od września 2004 r. do końca lutego 2009 r. była zatrudniona na stanowisku asystenta sędziego w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Warszawie, we wrześniu 2008 r. złożyła egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie z 27 października 2008 r. została wpisana na listę radców prawnych. W dniu 25 listopada 2008r. złożyła ślubowanie i uzyskała prawo wykonywania zawodu. Jednak od tego dnia do 28 lutego 2009 r. posiadała zawieszone prawo wykonywania zawodu, z uwagi na zatrudnienie na stanowisku asystenta sędziego w Sądzie Najwyższym. Zawód radcy prawnego wykonuje od 1 marca 2009 r. Z tym dniem została zatrudniona w Banku Pocztowym S.A. na stanowisku radcy prawnego. Stanowisko to zajmuje do chwili obecnej.

Kandydatka podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach zawodowych.

Praca i kwalifikacje Pani Sylwii Urszuli Stolarskiej zostały ocenione jako dobre przez sędziów Sądu Okręgowego w Gdańsku: Panią Magdalenę Chrzanowską - wizytatora do spraw cywilnych oraz Panią Katarzynę Brzozowską - wizytatora do spraw pracy i ubezpieczeń społecznych. Sędziowie wizytatorzy stwierdzili, że kandydatka ma duże doświadczenie zawodowe, posiada szeroką i ugruntowaną wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, prawa handlowego i prawa bankowego, wykazując także znajomość regulacji z innych dziedzin prawa, prawidłowo wywiązuje się z obowiązków radcy prawnego i stale podnosi kwalifikacje zawodowe.

Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, że Pani Sylwia Urszula Stolarska, podobnie jak kandydatka przedstawiona do powołania, legitymuje się wieloletnim i zróżnicowanym doświadczeniem zawodowym, a jej praca jest oceniana pozytywnie, jednakże, w przeciwieństwie do wybranej kandydatki, uzyskała niewielką liczbę głosów "za" podczas głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku. W niniejszym postępowaniu nominacyjnym pozostaje do obsadzenia tylko jedno stanowisko sędziowskie i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby.

Pan Mariusz Żurawski urodził się w 1984 r. w Wejherowie. W 2009 r. ukończył z wynikiem dostatecznym plus wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W grudniu 2012 r. ukończył aplikację adwokacką, którą odbył w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Koszalinie. W marcu 2014 r. złożył egzamin adwokacki z wynikiem negatywnym. W marcu 2015 r. ponownie złożył egzamin adwokacki, tym razem z wynikiem pozytywnym. Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie z 29 kwietnia 2015 r. został wpisany na listę adwokatów. W dniu 11 czerwca 2015 r. złożył ślubowanie i uzyskał prawo wykonywania zawodu. Od 10 sierpnia 2015 r. prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Lęborku.

Z materiałów zgromadzonych w toku postępowania nominacyjnego nie wynika, czy kandydat wywiązuje się z obowiązku podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Praca i kwalifikacje Pana Mariusza Żurawskiego zostały ocenione przez sędziów Sądu Okręgowego w Gdańsku: Pana Janusza Zimnego - wizytatora do spraw karnych i Pana Przemysława Jasinkiewicza - wizytatora do spraw egzekucyjnych. Sędziowie wizytatorzy stwierdzili, że kandydat posiada niedługie doświadczenie w pracy jako adwokat, a przedstawione do analizy sprawy były dość proste pod względem ich obszerności i mało skomplikowane pod względem prawnym. W żadnej z przedstawionych spraw kandydat nie został ustanowiony obrońcą z wyboru - występował w nich tylko z urzędu. Sędziowie wizytatorzy pozytywnie ocenili duży odsetek ugód zawieranych przez kandydata oraz rzetelność i staranność przy wykonywaniu przez niego obowiązków zawodowych. W konkluzji wyrazili jednak przekonanie, że choć Pan Mariusz Żurawski spełnia kryteria formalne do ubiegania się o powierzenie mu stanowiska sędziego sądu rejonowego, to jego zgłoszenie należy uznać w chwili obecnej za przedwczesne.

Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła, że Pan Mariusz Żurawski, w przeciwieństwie do kandydatki wybranej do przedstawienia, nie legitymuje się wieloletnim i zróżnicowanym doświadczeniem zawodowym, a sędziowie wizytatorzy zaznaczyli, że jego zgłoszenie należy uznać w chwili obecnej za przedwczesne. Dodatkowo, uzyskał niekorzystny wynik podczas głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku.

3. Krajowa Rada Sądownictwa wzięła również pod uwagę oceny z wyższych studiów prawniczych, studiów podyplomowych, kursów i szkoleń oraz egzaminów zawodowych.

Oceny uzyskane przez kandydatów zostały zaprezentowane wyżej. Najwyższą ocenę na dyplomie ukończenia wyższych studiów prawniczych uzyskała Pani Sylwia Urszula Stolarska. Pani Dalia Elżbieta Auda, Pani Maria Teresa Karwacka i Pani Sylwia Urszula Stolarska złożyły egzamin sędziowski z wynikiem dobrym. Pan Mariusz Żurawski uzyskał najniższe oceny zarówno ze studiów prawniczych, jak i z egzaminu zawodowego.

Kandydatka przedstawiona do powołania otrzymała wprawdzie niższą ocenę na dyplomie ukończenia wyższych studiów prawniczych niż Pani Sylwia Urszula Stolarska, ale uzyskała większą liczbę głosów poparcia podczas głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku.

4. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku na posiedzeniu 30 listopada 2018 r. zaopiniowało: Panią Dalię Elżbietę Audę 5 głosami "za" i 5 głosami "przeciw", Panią Marię Teresę Karwacką 8 głosami "za" i 2 głosami "przeciw", Panią Sylwię Urszulę Stolarską 2 głosami "za" i 8 głosami "przeciw", a Pana Mariusza Żurawskiego jednogłośnie 10 głosami "przeciw".

Kandydatka wybrana do przedstawienia z wnioskiem o powołanie uzyskała najwyższą liczbę głosów "za" podczas głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku.

W dniu 10 grudnia 2018 r. Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Gdańskiego podjęło uchwałę w sprawie wstrzymania się z opiniowaniem kandydatów do pełnienia urzędu na stanowiska sędziów w sądach rejonowych okręgu gdańskiego. W związku z tym w niniejszym postępowaniu nominacyjnym gremium to nie przeprowadziło głosowania nad kandydatami. Zgodnie z brzmieniem art. 35 ust. 3 ustawy o KRS Rada ma możliwość rozpoznania sprawy pomimo braku odpowiedniej oceny kandydatów dokonanej przez organ samorządu sędziowskiego. Brak opinii kolegium właściwego sądu lub oceny właściwego zgromadzenia ogólnego sędziów, albo innych dokumentów, nie stanowi bowiem przeszkody do dokonania oceny przydatności kandydatów na stanowisko sędziowskie w postępowaniu nominacyjnym, a w konsekwencji do dokonania wyboru najlepszego kandydata i przedstawienia go Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o powołanie (por. stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 10 stycznia 2019 r. dotyczące skutków podjęcia przez organ samorządu sędziowskiego uchwały o odroczeniu zaopiniowania kandydatów na wolne stanowiska sędziowskie}.

5. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Marii Teresy Karwackiej zadecydował całokształt okoliczności sprawy, w szczególności, oceniane łącznie: zróżnicowane doświadczenie zawodowe, obejmujące pełnienie obowiązków na stanowisku asystenta sędziego oraz referendarza sądowego, wysokie kwalifikacje, ocenione jako bardzo dobre przez sędziego wizytatora i w opiniach służbowych, a także wieloletni staż pracy i wynik głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku. Rada wybrała Panią Marię Teresę Karwacką, ponieważ jest najlepszą kandydatką w tym konkursie.

W niniejszym postępowaniu nominacyjnym pozostawało do obsadzenia tylko jedno stanowisko sędziowskie i Rada mogła dokonać wyboru tylko jednej osoby: Pani Dalia Elżbieta Auda nie uzyskała tak wysokiej oceny swojej pracy i kwalifikacji, jak wybrana kandydatka, i otrzymała mniej głosów poparcia podczas głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku; Pani Sylwia Urszula Stolarska, choć prezentuje kwalifikacje zawodowe porównywalne z kwalifikacjami wybranej kandydatki, otrzymała mniej głosów poparcia podczas głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku; Pan Mariusz Żurawski zaś, w przeciwieństwie do wybranej kandydatki, nie legitymuje się wieloletnim i zróżnicowanym doświadczeniem zawodowym, wizytatorzy uznali jego zgłoszenie za przedwczesne a ponadto uzyskał niekorzystny wynik podczas głosowania Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku

6. Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa w dniu 19 marca 2019 r. na:

- Panią Dalię Elżbietę Audę nie oddano głosów "za" ani "przeciw", oddając 15 głosów "wstrzymujących się", w rezultacie czego nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Panią Marię Teresę Karwacką oddano 15 głosów "za", nie oddając głosów "przeciw" ani "wstrzymujących się", w rezultacie czego uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów,

- Panią Sylwię Urszulę Stolarską oddano 3 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 12 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pana Mariusza Żurawskiego nie oddano głosów "za", oddając 3 głosy "przeciw", przy 12 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust. 1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; Dz. U. z 2019 r. poz. 84).