Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na dwa stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Lublinie, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2020 r., poz. 28.

Akty korporacyjne

Sędz.2020.11.18

Akt nieoceniany
Wersja od: 18 listopada 2020 r.

UCHWAŁA NR 887/2020
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 18 listopada 2020 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na dwa stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Lublinie, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2020 r., poz. 28

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 84 ze zm.), Krajowa Rada Sądownictwa:
1. przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o powołanie Pani Iwony Kamili Iwaniak-Burskiej i Pani Joanny Ewy Parkot do pełnienia urzędu na dwa stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Lublinie,

2. nie przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Anny Brenk do pełnienia urzędu na dwa stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Lublinie.

UZASADNIENIE

I

Na dwa wolne stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Lublinie, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2020 r. pod poz. 28, zgłosili się: - Pani Anna Brenk - sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, - Pani Iwona Kamila Iwaniak-Burska - sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód

w Lublinie,

- Pani Joanna Ewa Parkot - radca Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

II

W celu przygotowania sprawy do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady, Przewodniczący Rady wyznaczył zespół, zawiadomił Ministra Sprawiedliwości o jego powołaniu oraz o sprawach indywidualnych przekazanych zespołowi w celu przygotowania ich do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady. Minister Sprawiedliwości nie przedstawił opinii w trybie art. 31 ust. 2b ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 84 ze zm.; dalej: "ustawa o KRS").

Na posiedzeniu 16 listopada 2020 r. zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa zapoznał się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami, które przeanalizował, uznał je za niewystarczające, przeprowadził naradę i jednomyślnie (3 głosy "za") postanowił odroczyć posiedzenie zespołu do czasu nadesłania akt osobowych wszystkich kandydatów.

Na posiedzeniu 18 listopada 2020 r. zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa zapoznał się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami, które przeanalizował, uznał je za wystarczające (nadesłano akta osobowe wszystkich kandydatów), przeprowadził naradę i postanowił rekomendować Krajowej Radzie Sądownictwa przedstawienie Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Iwony Kamili Iwaniak-Burskiej (3 głosy "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się") i Pani Joanny Ewy Parkot Burskiej (3 głosy "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się") na dwa stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Lublinie (M.P. z 2020 r. poz. 28). Kandydatura Pani Anny Brenk (1 głos "za", 0 głosów "przeciw", przy 2 głosach "wstrzymujących się") nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości.

Przedstawiając powyższe stanowisko zespół uwzględnił dyspozycję art. 35 ust. 1 ustawy o KRS, zgodnie z którym, przy ocenie kandydatur kierował się przede wszystkim ocenami kwalifikacji, a ponadto uwzględnił doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa, dorobek naukowy, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia oraz opinię kolegium właściwego sądu.

W uzasadnieniu stanowiska zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa wskazał, że w jego ocenie Pani Iwona Kamila Iwaniak-Burska i Pani Joanna Ewa Parkot spełniają wszystkie kryteria powołania na urząd sędziego sądu okręgowego w wyższym stopniu niż Pani Anna Brenk, która posiada zdecydowanie krótsze doświadczenie zawodowe w pracy związanej ze stosowaniem przepisów prawa.

Pani Iwona Kamila Iwaniak-Burska legitymie się dwudziestopięcioletnim doświadczeniem orzeczniczym - zajmowała stanowisko asesora sądowego, a obecnie stanowisko sędziego sądu rejonowego. Wielokrotnie orzekała w Sądzie Okręgowym w Lublinie w ramach jednodniowych delegacji do wykonywania obowiązków sędziowskich, a od 1 stycznia 2020 r. jest delegowana do wykonywania obowiązków sędziowskich w Sądzie Okręgowym w Lublinie na podstawie delegacji stałej. Uzyskała pozytywną ocenę kwalifikacji.

Pani Joanna Ewa Parkot posiada osiemnastoletnie doświadczenie prawnicze - pracowała między innymi na stanowisku asystenta sędziego oraz radcy i starszego radcy w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa (obecnie w Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej), uzyskała pozytywną ocenę kwalifikacji, która podkreśliła wysoki poziom merytoryczny jej kandydatury. Ponadto kandydatka posiada doświadczenie dydaktyczne wynikające z pracy jako wykładowca.

Pani Anna Brenk legitymuje się czternastoletnim doświadczeniem prawniczym, w tym ponad trzynastoletnim doświadczeniem orzeczniczym wynikającym z zajmowania stanowiska asesora sądowego i sędziego sądu rejonowego. Wielokrotnie orzekała w Sądzie Okręgowym w Lublinie w ramach jednodniowych delegacji do wykonywania obowiązków sędziowskich, a od 1 września 2019 r. jest delegowana do wykonywania obowiązków sędziowskich w tym Sądzie na podstawie delegacji stałej. Posiada doświadczenie dydaktyczne, jest autorką kilku publikacji i uczestniczyła w szeregu konferencji. Uzyskała pozytywną ocenę kwalifikacji.

III

1. Krajowa Rada Sądownictwa stwierdziła, że kandydatki biorące udział w konkursie spełniają wymagania ustawowe określone w art. 63 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 365 ze zm., dalej: "p.u.s.p."). Rada podejmując niniejszą uchwałę kierowała się kryteriami wymienionymi w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS i uwzględniła uzyskane przez kandydatki oceny kwalifikacji, doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa, opinie przełożonych i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także miała na uwadze stanowisko Kolegium Sądu Okręgowego w Lublinie.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa uznała, podzielając stanowisko zespołu jej członków, że z wnioskiem

o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Lublinie zostaną przedstawione: Pani Iwona Kamila Iwaniak-Burska i Pani Joanna Ewa Parkot.

2. Pani Iwona Kamila Iwaniak-Burska urodziła się w 1967 r. w Lublinie. W 1993 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. W latach 1993-1994 r., przed rozpoczęciem pracy w sądownictwie powszechnym, pracowała na stanowisku asystenta na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Lublinie złożyła we wrześniu 1995 r., egzamin sędziowski z łączną oceną bardzo dobrą. W latach 1995-1997 zajmowała stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim - orzekała w Wydziale Cywilnym i Wydziale Ksiąg Wieczystych, przy czym w latach 1996-1999 pełniła funkcję Przewodniczącej Wydziału Ksiąg Wieczystych. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 czerwca 1997 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim, w którym orzekała w Wydziale Ksiąg Wieczystych. Z dniem 1 września 1999 r. została przeniesiona do Sądu Rejonowego w Lublinie, w którym orzekała w II Wydziale Cywilnym i Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Z dniem 1 stycznia 2011 r. została przeniesiona do Sądu Rejonowego Lublin- Zachód w Lublinie, w którym orzekała w VIII Wydziale Cywilnym, przy czym od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2019 r. pełniła funkcję Kierownika Sekcji Egzekucyjno- Zabezpieczającej tego Wydziału. W latach 2010-2019 była wielokrotnie delegowana do wykonywania obowiązków sędziowskich w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Od 1 stycznia 2020 r. jest delegowana do wykonywania obowiązków sędziowskich w Sądzie Okręgowym w Lublinie na podstawie delegacji stałej i orzeka w I Wydziale Cywilnym tego Sądu. Kandydatka podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniach.

Ocenę kwalifikacji Pani Iwony Kamili Iwaniak-Burskiej sporządziła Pani Katarzyna Makarzec - sędzia wizytator do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie, która, w oparciu o przedstawione dane statystyczne, wyniki badań aktowych oraz opinie służbowe przełożonych, stwierdziła, że merytoryczna jakość orzecznictwa kandydatki, dokładność i pracowitość, duża kultura osobista i umiejętność pracy w zespole, dają pełne podstawy do stwierdzenia, że spełnia ona wymogi stawiane osobom ubiegającym się o stanowisko sędziego sądu okręgowego.

Pani Joanna Ewa Parkot urodziła się w 1978 r. w Lublinie. W 2002 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra, przy czym otrzymała dyplom uznania za bardzo dobre wyniki w nauce podczas studiów w latach akademickich 1997/1998-2001/2002. W latach 2002-2003 była zatrudniona jako wykładowca w Wyższej Szkole Społecznej w Suwałkach. W 2004 r. była zatrudniona na stanowisku podinspektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie. W latach 2004-2005 pracowała jako wykładowca w Wydziale Zamiejscowym Nauk Prawnych i Ekonomicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Tomaszowie Lubelskim. Od 18 kwietnia 2006 r. do 30 listopada 2009 r. zajmowała stanowisko asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Lublinie, przy czym powierzone jej obowiązki wykonywała w II Wydziale Cywilnym-Odwoławczym. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie złożyła we wrześniu 2007 r., egzamin sędziowski z łączną oceną dobrą plus. W 2008 r. została wpisana na listę radców prawnych (zawieszone prawo do wykonywania zawodu radcy prawnego). Z dniem 1 grudnia 2009 r. została mianowana radcą Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa w Głównym Urzędzie Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, przy czym z dniem 1 października 2014 r. została awansowana na stanowisko starszego radcy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Z dniem 1 stycznia 2017 r., w związku z przekształceniem Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa w Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej stała się, na podstawie art. 126 ust. 3 ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 2261) radcą Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1 lutego 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. pełniła funkcję członka Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej w Prokuratorii Generalnej; od 1 września 2017 r. do 31 grudnia 2019 r. pełniła funkcję wizytatora Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Kandydatka podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniach.

Ocenę kwalifikacji Pani Joanny Ewy Parkot sporządziła Pani Grażyna Lipianin - sędzia wizytator do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie, która stwierdziła, że wyniki pracy kandydatki, w tym wysoki poziom merytoryczny pism procesowych, trafność decyzji i dbałość o należyte zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa, poziom merytoryczny sporządzanych opinii prawnych, czynności podejmowane ze starannością na rozprawach oraz bardzo dobre oceny pracy uzyskane w poszczególnych jednostkach świadczą o pracy efektywnej, realizowanej z dużym zaangażowaniem. Zdaniem sędzi wizytator posiada ona szeroką wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w pracy. Konkludując stwierdziła, że dokonana przez nią analiza akt spraw i przedstawionych opinii prawnych oraz pracy zawodowej uprawnia do stwierdzenia, że Pani Joanna Ewa Parkot posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe do objęcia stanowiska sędziego w sądzie okręgowym.

3. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacji oraz doświadczeniem zawodowym kandydatek.

Rada, po zapoznaniu się z treścią ocen kwalifikacji, aktami osobowymi oraz dokumentacją złożoną przez uczestniczki postępowania stwierdziła, że posiadają one kwalifikacje zawodowe i spełniają ustawowe wymagania do ubiegania się o stanowisko sędziego sądu okręgowego. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa, w niniejszej procedurze konkursowej lepszymi kandydatkami są: Pani Iwona Kamila Iwaniak-Burska i Pani Joanna Ewa Parkot. Powyższe wynika z tego, że wybrane kandydatki legitymują się dłuższym od kontrkandydatki prawniczym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Powyższa konstatacja wynika z dwudziestopięcioletniego doświadczeniem orzeczniczego Pani Iwony Kamili Iwaniak-Burskiej (zajmowała stanowisko asesora sądowego, a obecnie stanowisko sędziego sądu rejonowego) oraz wykonywania, przez Panią Joannę Ewę Parkot pracy między innymi na stanowisku asystenta sędziego oraz radcy i starszego radcy w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa (obecnie w Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej) przez łącznie osiemnaście lat. Zarówno Pani Iwona Kamila Iwaniak-Burska jak i Pani Joanna Ewa Parkot uzyskały pozytywne oceny kwalifikacji, w których podkreślono ich kwalifikacje na poziomie adekwatnym do stanowiska sędziego sądu okręgowego.

Pani Anna Brenk urodziła się w 1980 r. w Stargardzie Szczecińskim. W 2003 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując tytuł magistra. W latach 2003-2006 pracowała jako pracownik biurowy w kancelarii adwokackiej w Lublinie. Po odbyciu aplikacji sądowej w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie złożyła we wrześniu 2006 r., egzamin sędziowski z łączną oceną bardzo dobrą plus. Od 1 października 2006 r. do 31 marca 2007 r. pracowała na stanowisku asystenta sędziego, początkowo w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Lublinie, a następnie w II Wydziale Karnym Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Od 1 kwietnia 2007 r. do 7 lipca 2009 r. zajmowała stanowisko asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim, przy czym powierzone jej obowiązki wykonywała między innymi w II Wydziale Karnym i I Wydziale Cywilnym. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 czerwca 2009 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim, w którym orzekała w I Wydziale Cywilnym oraz III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Od 1 czerwca 2011 r. do 30 września 2011 r., była delegowana do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, w którym orzekała w VI Wydziale Cywilnym. Z dniem 1 października 2011 r. została przeniesiona na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, w którym orzekała między innymi w II Wydziale Cywilnym i VI Wydziale Cywilnym. W sądzie tym pełniła także funkcje: Przewodniczącego VI Wydziału Cywilnego (od 1 lipca 2012 r. do 31 grudnia 2013 r.) i Wiceprezesa (od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2017 r.). W latach 2013-2019 była wielokrotnie delegowana do wykonywania obowiązków sędziowskich w Sądzie Okręgowym w Lublinie, w którym orzekała między innymi w II Wydziale Cywilnym i II Cywilnym-Odwoławczym. Od 1 września 2019 r. jest delegowana do stałego wykonywania obowiązków sędziowskich w Sądzie Okręgowym w Lublinie, w którym orzeka w IX Wydziale Gospodarczym. Kandydatka podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniach. Brała udział w szeregu ogólnopolskich konferencji. Jest autorką kilku publikacji dotyczących elektronicznego postępowania upominawczego. Legitymuje się doświadczeniem dydaktycznym wynikającym m.in. z prowadzenia w latach 2013-2015 szkoleń dla referendarzy sądowych z zakresu elektronicznego postępowania upominawczego oraz zajęć praktycznych dla aplikantów radcowskich I roku aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie w okresie od 30 maja 2019 r. do 30 czerwca 2019 r. W 2015 r. odbyła staż w Wiedniu polegający na wykonaniu prezentacji i referatów w języku angielskim na temat polskich rozwiązań w zakresie postępowania nakazowego, upominawczego, elektronicznego postępowania upominawczego oraz egzekucji w ramach udziału w obradach Międzynarodowego Funduszu Walutowego, z udziałem przedstawicieli Departamentu Prawnego Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wymiaru sprawiedliwości Austrii, Chorwacji, Cypru, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Włoch, Ukrainy.

Ocenę kwalifikacji Pani Anny Brenk sporządziła Pani Anna Podolska-Kojtych - sędzia wizytator do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Lublinie, która w oparciu o dane statystyczne, wyniki badań aktowych, opinię służbową bezpośredniej przełożonej oraz opinie przełożonych, stwierdziła, że uzyskiwana wysoka jakość orzecznictwa, odbyte delegacje w Sądzie Okręgowym w Lublinie, brak istotnych zastrzeżeń co do sposobu prowadzenia postępowań, dokładność i pracowitość, bardzo dobra terminowość sporządzania uzasadnień i stabilność orzecznictwa, brak stwierdzenia przewlekłości postępowania i wydania orzeczeń niezgodnych z prawem, stałe poszerzanie wiedzy w ramach szkoleń oraz duża kultura osobista upoważniają do pozytywnego zaopiniowania Pani Anny Brenk na stanowisko sędziego sądu okręgowego. Sędzia wizytator pozytywnie oceniła wyniki pracy kandydatki zarówno w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie, jak również w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Konkludując stwierdziła, że kandydatka spełnia wymogi i warunki do objęcia stanowiska sędziego sądu okręgowego.

4. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Lublinie.

Na posiedzeniu Kolegium Sądu Okręgowego w Lublinie 5 października 2020 r. Pani Anna Brenk uzyskała 11 głosów "za", 0 głosów "przeciw", przy braku głosów "wstrzymujących się", Pani Iwona Kamila Iwaniak-Burska uzyskała 11 głosów "za", 0 głosów "przeciw", przy braku głosów "wstrzymujących się", a Pani Joanna Ewa Parkot uzyskała 6 głosów "za", 1 głos "przeciw", przy 3 głosach "wstrzymujących się".

Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że mniejsze poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Lublinie udzielone Pani Joannie Ewie Parkot w świetle ustalonych w niniejszej sprawie okoliczności, nie sprawia, że nie wypełnia ona w wyższym stopniu kryteria, o których mowa w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS od nieprzedstawionej z wnioskiem o powołanie Pani Anny Brenk. Wybrana kandydatka również uzyskała pozytywną opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Lublinie, a ponadto pozostałe okoliczności sprawy, zaprezentowane wyżej, przemawiają za jej kandydaturą. Rada jednocześnie uznała, że poparcie udzielone Pani Iwonie Kamili Iwaniak-Burskiej przez Kolegium Sądu Okręgowego w Lublinie dodatkowo potwierdza jej wysokie kwalifikacje zawodowe.

4. O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pani Iwony Kamili Iwaniak-Burskiej i Pani Joanny Ewy Parkot do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Lublinie zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności wzięte pod uwagę łącznie: wysoko oceniony przez sędziów sporządzających oceny kwalifikacji poziom wiedzy prawniczej oraz dotychczasowe wieloletnie doświadczenie zawodowe tych kandydatek. Legitymują się one dłuższym od kontrkandydatki - Pani Joanny Brenk - prawniczym doświadczeniem zawodowym, co wynika z przedstawionego przebiegu ich drogi zawodowej.

5. Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa 18 listopada 2020 r. na kandydaturę:

- Pani Anny Brenk oddano 5 głosów "za", 1 głos "przeciw", przy 9 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Pani Iwony Kamili Iwaniak-Burskiej oddano 11 głosów "za", nie oddano głosów "przeciw", przy 4 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów,

- Pani Joanny Ewy Parkot oddano 11 głosów "za", 1 głos "przeciw",

przy 3 głosach "wstrzymujących się", w rezultacie czego kandydatura ta uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust. 1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; Dz.U. z 2019 r., poz. 84, ze zm.).