Opracowanie "Program rozwoju szkolnictwa wyższego do 2020 r.".

Akty korporacyjne

KRASP.2015.5.22

Akt nieoceniany
Wersja od: 22 maja 2015 r.

UCHWAŁA
ZGROMADZENIA PLENARNEGO KRASP
z dnia 22 maja 2015 r.
w sprawie opracowania "Program rozwoju szkolnictwa wyższego do 2020 r."

Po zapoznaniu się z
-
Uchwałą Komitetu Sterującego z dnia 8 grudnia 2014 r. w sprawie przyjęcia wyników prac nad "Programem rozwoju szkolnictwa wyższego do 2020 r." (opracowanym przez Fundację Rektorów Polskich w następstwie decyzji Zgromadzenia Plenarnego KRASP)

oraz

-
Uchwałą Prezydium KRASP z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie przyjęcia opracowania "Program rozwoju szkolnictwa wyższego do 2020 r.",

a także z treścią opracowania w pięciu częściach, będącego wynikiem realizacji projektu,

Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich przyjmuje Program przedstawiony przez Fundację Rektorów Polskich, uznając zadanie powierzone Fundacji przez Zgromadzenie Plenarne KRASP w dn. 26 kwietnia 2013 r. za wykonane.

Zgromadzenie wyraża podziękowanie autorom projektu Programu, w tym liderom i członkom zespołów realizujących poszczególne jego części, za wysiłek związany z opracowaniem przedłożonych dokumentów, stanowiących istotny wkład w debatę publiczną nad kierunkami rozwoju systemu szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Zgromadzenie dziękuje też uczelniom, które wsparły to przedsięwzięcie merytorycznie, materialnie lub organizacyjnie.

Przyjmując przedstawiony Program, Zgromadzenie uznaje, że realizowana od dwóch kadencji praktyka opracowywania - przy wsparciu uczelni członkowskich -kompleksowego zbioru powiązanych ze sobą dokumentów programowych stała się potwierdzeniem aktywności i wizytówką działalności KRASP na rzecz kształtowania polityki edukacyjnej i naukowej w naszym kraju.

Zgromadzenie uznaje, że Program - przedstawiony już Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - powinien zostać przekazany Pani Premier, Panu Prezydentowi RP, Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich oraz innym zainteresowanym instytucjom i organizacjom. Powinien także stać się przedmiotem debaty publicznej, prowadzonej z udziałem środowisk akademickich i zewnętrznych interesariuszy uczelni. Wyniki tej debaty powinny zostać podsumowane przez KRASP, a wskazane w jej toku szczególnie istotne propozycje rozwiązań przedstawionych przez autorów Programu - uwzględnione w dalszych dyskusjach i działaniach.