Ogłoszenie jednolitego tekstu "Regulaminu postępowania rad okręgowych izb radców prawnych i Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawach wpisu na listę radców prawnych i listę aplikantów radcowskich, prowadzenia tych list oraz stosowanych wzorów dokumentów".

Akty korporacyjne

Radc.2006.11.25

Akt nieoceniany
Wersja od: 25 listopada 2006 r.

UCHWAŁA Nr 517/VI/2006
Krajowej Rady Radców Prawnych
z dnia 25 listopada 2006 roku
w sprawie: ogłoszenia jednolitego tekstu "Regulaminu postępowania rad okręgowych izb radców prawnych i Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawach wpisu na listę radców prawnych i listę aplikantów radcowskich, prowadzenia tych list oraz stosowanych wzorów dokumentów"

Na podstawie art. 60 pkt 8 lit. d) z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 123, poz. 1059 z późn. zm.) - ogłasza się tekst jednolity "Regulaminu postępowania rad okręgowych izb radców prawnych i Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawach wpisu na listę radców prawnych i listę aplikantów radcowskich, prowadzenia tych list oraz stosowanych wzorów dokumentów". Tekst jednolity uwzględnia treść Uchwały Nr 485/V/2006 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 13 września 2002 r. w sprawie postępowania rad okręgowych izb radców prawnych i Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawach wpisu na listę radców prawnych i listę aplikantów radcowskich, prowadzenia tych list oraz stosowanych wzorów dokumentów wraz z załącznikiem Nr 1, a także zmiany wprowadzone uchwałami Krajowej Rady Radców Prawnych:
- Nr 27/VI/2003 r. z dnia 12 grudnia 2003 r.,

- Nr 491/VI/2006 r. z dnia 25 stycznia 2006 r.,

oraz Nr 508/VI/2006 r. z dnia 9 października 2006 r.

ZAŁĄCZNIK 

UCHWAŁA Nr 485/V/2002

Krajowej Rady Radców Prawnych

z dnia 13 września 2002 r.

(tekst ujednolicony)

w sprawie postępowania rad okręgowych izb radców prawnych i Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawach wpisu na listę radców prawnych i listę aplikantów radcowskich, prowadzenia tych list oraz stosowanych wzorów dokumentów

Na podstawie art. 60 pkt. 8 lit. a i d ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 123, poz. 1059) Krajowa Rada Radców Prawnych uchwala, co następuje:

§ 1.
Postępowanie rad okręgowych izb radców prawnych i Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawach wpisu na listę radców prawnych i listę aplikantów radcowskich, prowadzenia tych list oraz stosowanych wzorów dokumentów, określa regulamin stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
§  2.
Ustala się wzór zawiadomienia rady izby o wykonywaniu zawodu radcy prawnego i jego formach, stanowiący załącznik nr 2 do niniejszej uchwały.
§  3.
Ustala się wzór wypisu z listy radców prawnych, stanowiący załącznik nr 3 do niniejszej uchwały.
§  4.
Ustala się wzory: legitymacji radcy prawnego, legitymacji aplikanta radcowskiego oraz zaświadczenia o prawie do wykonywania zawodu radcy prawnego, stanowiące załącznik nr 4-6 do niniejszej uchwały.

Upoważnia się Prezydium KRRP do określenia procedur wprowadzenia w życie nowego wzoru legitymacji radcy prawnego i aplikanta radcowskiego.

Dotychczasowe legitymacje radcy prawnego i aplikanta radcowskiego zachowują ważność do dnia określonego jako data ważności legitymacji.

§  5.
Traci moc:
1)
uchwała Nr 42/II/89 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 3 października 1989 r. w sprawie Regulaminu postępowania Krajowej Rady Radców Prawnych i rad okręgowych izb radców prawnych w należących do ich właściwości sprawach radców prawnych i aplikantów radcowskich, oraz prowadzenia list radców prawnych i aplikantów radcowskich,
2)
uchwała nr 455/IV/97 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 6 grudnia 1997 r. w sprawie określenia i wprowadzenia do stosowania wzoru wypisu pełnego, o którym mowa w pkt 5 uchwały nr 425/IV/97 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 21 października 1997 r.
§  6.
Uchwała w chodzi w życie z dniem 1 stycznia 2003 roku, z tym że legitymacje radcy prawnego i aplikanta radcowskiego wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują swoją ważność do dnia 31 grudnia 2003 roku.

Załącznik  Nr 1

REGULAMIN

postępowania rad okręgowych izb radców prawnych i Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawach wpisu na listę radców prawnych i listę aplikantów radcowskich, prowadzenia tych list oraz stosowanych wzorów dokumentów

Rozdział  1.

Przepisy ogólne.

§  1.
Regulamin określa postępowanie w sprawach:
1)
wpisu na listę radców prawnych (art. 24 ustawy o radcach prawnych, zwanej dalej "ustawą"),
2)
zawieszenia prawa do wykonywania zawodu (art. 28 ustawy),
3)
skreślenia z listy radców prawnych (art. art. 29 i 30 ust. 1 ustawy),
4)
wpisu na listę aplikantów radcowskich (art. 33 ustawy),
5)
skreślenia z listy aplikantów radcowskich (art. 37 ustawy),
6)
przeniesienia wpisu,
7)
opiniowania wniosku o wpis na listę adwokatów lub notariuszy, a także
8)
prowadzenia listy radców prawnych i listy aplikantów radcowskich (art. 24 ust. 2

ustawy).

§  2.
W sprawach określonych w § 1 pkt 1-7 Regulaminu organy samorządu radców prawnych stosują przepisy kodeksu postępowania administracyjnego z uwzględnieniem terminu załatwienia spraw wynikających z art. 31 i 311 ustawy.
§  3.
Postępowanie w sprawach określonych w § 2 pkt 1-7 jest dwuinstancyjne. Od uchwały rady okręgowej izby radców prawnych, zwanej dalej "radą", przysługuje odwołanie do Krajowej Rady Radców Prawnych, zwanej dalej "KRRP".

Rozdział  2.

Wpis na listę radców prawnych.

§  4.
1.
Wszczęcie postępowania następuje na wniosek zainteresowanego.
2.
Wniosek o wpis na listę radców prawnych składa się wraz z następującymi dokumentami:
1)
kwestionariuszem osobowym według wzoru stosowanego w sprawach pracowniczych,
2)
życiorysem zawierającym przebieg pracy zawodowej,
3)
oryginałem dyplomu ukończenia studiów prawniczych, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 1 ustawy lub jego uwierzytelnionym przez uczelnię lub notariusza odpisem,
4)
wyciągiem z Krajowego Rejestru Karnego z datą nie wcześniejszą niż 3 miesiące przed jego złożeniem,
5)
dwoma zdjęciami legitymacyjnymi,
6)
dokumentem potwierdzającym złożenie jednego z egzaminów: radcowskiego, adwokackiego, sędziowskiego, prokuratorskiego lub notarialnego,
7)
dokumentem potwierdzającym miejsce zamieszkania uzasadniającego właściwość miejscową izby,
8)
oświadczeniem, czy i w jakich izbach wnioskodawca starał się albo stara się o wpis na listę radców prawnych i z jakim skutkiem,
9)
oświadczeniem o zakończonych lub toczących się przeciwko wnioskodawcy postępowaniach karnych lub dyscyplinarnych,
10)
dokumentem stwierdzającym posiadanie tytułu uprawniającego do wpisu w przypadku wniosku osób, o którym mowa w art. 25 ust. 1 ustawy,
11)
opinią rady izby adwokackiej lub notarialnej, jeżeli wnioskodawca jest członkiem tych samorządów.

Jeżeli wniosek nie czyni zadość wymogom określonym w ust. 2, dziekan rady (zwany dalej "dziekanem"), wzywa wnioskodawcę do usunięcia braków w terminie 7 dni, pouczając go o skutkach prawnych ich nie usunięcia.

W razie nie usunięcia braków w terminie, o którym mowa w ust. 3 wniosek pozostawia się bez rozpoznania.

§  5.
Dziekan ogłasza w lokalu rady oraz na stronie internetowej izby informacje o wymaganiach zawartych w § 4 oraz o skutkach braku we wniosku. Biuro rady udostępnia zainteresowanym do wglądu niniejszy Regulamin.
§  6.
Dziekan podaje do publicznej wiadomości, przez ogłoszenie w siedzibie rady, informację o złożeniu wniosku o wpis na listę radców prawnych. Ogłoszenie pozostaje na tablicy ogłoszeń przez czternaście dni. Zgłoszone uwagi bądź zastrzeżenia dołącza się do akt sprawy.
§  7.
1.
Postępowanie w sprawie o wpis na listę radców prawnych prowadzi zespół radców prawnych wyznaczony przez dziekana. Zespołowi temu przewodniczy członek rady.
2.
Do zadań zespołu należy badanie, czy wnioskodawca spełnia przesłanki określone w art. 24 ust. 1 pkt 1, 3-6 i art. 25 ust. 1 i 3 ustawy.
§  8.
W celu zbadania istnienia przesłanek, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5 ustawy, zespół przeprowadza z wnioskodawcą rozmowę dotyczącą jego dotychczasowej pracy, a w razie potrzeby wynikającej z akt sprawy - także karalności, w tym dyscyplinarnej oraz stosunku do obowiązków wynikających z ustawy i zasad etyki radcy prawnego. W miarę potrzeby i możliwości bada również jego akta osobowe z okresu ostatnich pięciu lat. Z rozmowy sporządza się protokół, który załącza się do akt.
§  9.
Przewodniczący zespołu przedstawia radzie akta sprawy wraz z propozycją podjęcia uchwały o wpisie lub o jego odmowie. Uchwała rady winna spełniać wymogi określone w art. 107 k.p.a., a w szczególności winna zawierać w uzasadnieniu argumentację dotyczącą istnienia ustawowych przesłanek wpisu na listę radców prawnych bądź ich braku.
§  10.
1.
Dziekan zawiadamia, co najmniej siedem dni przed terminem, wnioskodawcę o terminie i miejscu posiedzenia rady, na którym będzie rozpoznany jego wniosek i na którym może on być obecny dla złożenia wyjaśnień.
2.
Uchwałę w sprawie wpisu doręcza się wnioskodawcy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
§  11.
W razie wniesienia odwołania dziekan przekazuje KRRP w terminie siedmiu dni, akta sprawy wraz z uchwałą, chyba że kieruje odwołanie na najbliższe posiedzenie rady dla jego rozpatrzenia w trybie art. 132 k.p.a.
§  12.
Przepisów §§ 7, 8 i 9 zd. 1, nie stosuje się przy rozpatrywaniu wniosków o wpis na listę radców prawnych złożonych bezpośrednio po odbyciu aplikacji radcowskiej i zdaniu egzaminu radcowskiego.
§  13.
Rada izby zawiadamia, w terminie 30 dni, Ministra Sprawiedliwości o uchwale o wpisie na listę jak i o odmowie wpisu. Wpis uważa się za dokonany, jeżeli Minister Sprawiedliwości nie wyrazi sprzeciwu w terminie 30 dni od daty otrzymania uchwały wraz z aktami osobowymi.

Rozdział  3.

Skreślenie z listy radców prawnych, zawieszenie prawa do wykonywania zawodu, przeniesienie wpisu.

§  14.
Postępowanie w sprawie skreślenia z listy radców prawnych wszczyna się z urzędu lub na wniosek radcy prawnego. W przypadku wszczęcia postępowania z urzędu, dziekan zawiadamia zainteresowanego o wszczęciu takiego postępowania i zakreśla mu termin siedmiu dni na złożenie ewentualnych wyjaśnień i wniosków. Zawiadamia go także o terminie i miejscu posiedzenia rady, na którym będzie rozpoznawana jego sprawa i na którym może być on obecny oraz składać wyjaśnienia.
§  15.
Postępowanie w sprawie zawieszenia prawa do wykonywania zawodu wszczyna się z urzędu lub na wniosek radcy prawnego. Do postępowania stosuje się odpowiednio przepis § 13 Regulaminu.

"§ 16. 1. Postępowanie w sprawie przeniesienia wpisu na listę radców prawnych w razie zmiany miejsca zamieszkania radcy prawnego, powodującej zmianę właściwości izby wszczyna się na wniosek tego radcy prawnego. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie zmiany miejsca zamieszkania.

2. Ustala się następujący tryb postępowania w sprawie przeniesienia wpisu:

1) Radca prawny składa wniosek do izby właściwej dla jego nowego miejsca zamieszkania, która występuje do rady izby, w której posiada on wpis na listę o przekazanie jego kompletnych akt osobowych,

2) W razie potrzeby rada izby przed rozpatrzeniem wniosku może żądać od radcy prawnego uzupełnienia tych akt,

3) Rada izby po rozpatrzeniu wniosku podejmuje uchwałę w przedmiocie przeniesienia wpisu na prowadzoną w tej izbie listę radców prawnych,

4) Uchwałę w przedmiocie wpisu doręcza się radcy prawnemu. Ostateczną uchwałę o przeniesieniu wpisu przekazuje się radzie izby, w której radca prawny był dotąd wpisany na listę, wskazując datę, w której stała się ona ostateczna,

5) Rada izby, w której radca prawny był dotąd wpisany na listę podejmuje uchwałę o skreśleniu z listy radców prawnych z dniem, w którym uchwała o przeniesienie wpisu stała się ostateczna,

6) Dziekani rad izb, o których mowa w ustępach poprzedzających, zarządzają na podstawie podjętych uchwał dokonanie odpowiednich wpisów i adnotacji w aktach osobowych.

3. Postępowanie, o którym mowa w ust. 1, może zostać wszczęte z urzędu w przypadku, gdy rada izby poweźmie wiarygodną informację o zmianie miejsca zamieszkania radcy prawnego. Przed wszczęciem postępowania z urzędu, rada izby wzywa pisemnie radcę prawnego do wystąpienia w wyznaczonym terminie ze stosownym wnioskiem, a po bezskutecznym upływie terminu rada izby wszczyna postępowanie z urzędu".

§  17.
W sprawach, o których mowa w §§ 13-14 stosuje się odpowiednio przepisy Regulaminu odnoszące się do wpisu na listę.

Rozdział  4.

Wpis na listę aplikantów radcowskich i przeniesienie wpisu.

§  18.
1.
Wszczęcie postępowania następuje na wniosek kandydata.
2.
Po przeprowadzeniu konkursu na aplikantów radcowskich, rada izby podejmuje uchwałę w przedmiocie wpisu na listę aplikantów radcowskich.
3.
Rozpatrzeniu podlegają wnioski o wpis na listę aplikantów radcowskich złożone przez kandydatów, którzy zgłosili się w danej radzie izby do konkursu na aplikantów radcowskich i do niego przystąpili.
4.
Wpisani na listę aplikantów radcowskich zostają ci spośród kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik konkursu, o którym mowa w ustawie, jeśli spełniają przesłanki wpisu określone w § 24 ust. 1 ustawy.
5.
W razie potrzeby rada izby może żądać od kandydata przedłożenia dodatkowych

dokumentów lub przeprowadzić postępowanie wyjaśniające, stosując odpowiednio przepisy

dotyczące wpisu na listę radców prawnych.

§  19.
Do postępowania o przeniesienie wpisu na listę aplikantów radcowskich, stosuje się odpowiednio przepisy § 16 z następującymi zmianami:
1)
Postępowanie prowadzone jest wyłącznie na wniosek aplikanta radcowskiego,
2)
Wniosek o przeniesienie wpisu powinien zawierać uwiarygodnione wskazanie okoliczności uzasadniających to przeniesienie,
3)
Przeniesienie wpisu może nastąpić również na listę prowadzoną przez radę izby, na obszarze której aplikant nie ma miejsca zamieszkania,
4)
Uchwała rady izby przenosząca wpis na listę aplikantów radcowskich prowadzoną w tej izbie podejmowana jest pod warunkiem, iż rada izby, w której aplikant posiada wpis na listę podejmie uchwałę wyrażającą zgodę na przeniesienie z konkretną datą.
§  20.
Do postępowania, o którym mowa w § 18 i § 19 stosuje się odpowiednio przepisy Regulaminu dotyczące wpisu na listę i przeniesienia wpisu radcy prawnego.

Rozdział  5.

Skreślenie z listy aplikantów radcowskich.

§  21.
Postępowanie w sprawie skreślenia z listy aplikantów wszczyna się z urzędu lub na wniosek.
§  22.
W toku postępowania o skreślenie z urzędu, opinie o aplikancie przedkłada jego patron oraz członek rady izby odpowiedzialny za prowadzenie aplikacji.
§  23.
Do postępowania stosuje się odpowiednio przepisy o skreśleniu z listy radcy prawnego określone w §§ 9-11, 13 i 14 Regulaminu.

Rozdział  6.

Opiniowanie wniosku o wpis na listę adwokatów lub notariuszy.

§  24.
Opinię o radcy prawnym ubiegającym się o wpis na listę adwokatów lub notariuszy wydaje prezydium rady izby, na wniosek zainteresowanego, z uwzględnieniem przepisów k.p.a. odnoszących się do zaświadczeń.
§  25.
Opinia, opracowana na podstawie akt radcy prawnego, powinna zawierać dane dotyczące przebiegu wykonywania zawodu, oraz wskazywać okoliczności, które mogą być uznane za przeszkodę do uwzględnienia wniosku o wpis bądź też informować o braku danych o takich okolicznościach.
§  26.
Opinię sporządza się i doręcza wnioskodawcy w ciągu 14 dni od wpływu wniosku o jej wydanie, a jej kopię dołącza się do akt radcy prawnego.

Rozdział  7.

Prowadzenie listy radców prawnych i aplikantów radcowskich.

§  27.
Lista radców prawnych prowadzona przez właściwą dla miejsca zamieszkania radę zawiera osiem działów obejmujących:
1)
numer kolejny odpowiadający numerowi wpisu i numerowi akt radcy prawnego,
2)
nazwisko i imię (imiona) radcy prawnego oraz datę i miejsce urodzenia,
3)
adres zamieszkania radcy prawnego w dniu wpisu na listę,
4)
numer i datę uchwały o wpisie i podstawę prawną wpisu,
5)
numer i datę uchwały o zawieszeniu prawa do wykonywania zawodu i podstawę prawną zawieszenia,
6)
numer i datę uchwały o przeniesieniu wpisu, ze wskazaniem izby, do której, lub z której wpis przeniesiono,
7)
numer i datę uchwały o skreśleniu z listy i podstawę prawną skreślenia,
8)
formy wykonywania zawodu przez radcę prawnego lub informację o jego niewykonywaniu.
§  28.
Lista aplikantów radcowskich zawiera odpowiednio oznaczone działy 1-4, 6 i 7 listy radców prawnych, oraz dział 8 obejmujący miejsce odbywania aplikacji oraz imię i nazwisko patrona.
§  29.
Wraz z listą radców prawnych i listą aplikantów radcowskich, rada prowadzi akta radcy prawnego, do których składane są dokumenty uzasadniające wpis i stanowiące jego podstawę, a nadto inne dokumenty określone odrębnymi uchwałami organów samorządu. Lista radców prawnych i lista aplikantów radcowskich mogą być prowadzone metodą tradycyjną, metodą zapisu komputerowego albo obydwoma metodami.
§  30.
1.
Wpisy są dokonywane na zarządzenie dziekana, w oparciu o stosowną uchwałę organu samorządu.
2.
W przypadku danych objętych działem 8, wpis następuje na podstawie

zawiadomienia radcy prawnego o wykonywaniu zawodu i jego formie, wg wzoru

stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały.

3.
Jeżeli z zawiadomienia, o którym mowa w ust. 2, wynika, że kancelaria lub spółka

posiada filię/oddział w okręgu innej izby - dziekan zawiadamia o tym właściwą izbę.

§  31.
Radcy prawnemu wpisanemu na listę radców prawnych wydaje się, po złożeniu przez niego ślubowania, zaświadczenie stwierdzające prawo do wykonywania zawodu oraz legitymację. Aplikantowi radcowskiemu wydaje się legitymację po złożeniu ślubowania.
§  32.
Lista radców prawnych i lista aplikantów radcowskich mają charakter jawny w zakresie danych potwierdzających fakt wpisu oraz formę wykonywania zawodu.
§  33.
Na wniosek radcy prawnego, rada wydaje mu wypis z listy radców prawnych, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do uchwały. Wypisy mogą być pełne i ograniczone zgodnie z treścią wniosku.
§  34.
Rady sporządzają corocznie i przekazują sądom w okręgu izby, imienny wykaz radców prawnych uprawnionych do wykonywania zawodu. Wykaz zawiera nazwiska i imiona radców prawnych, numery wpisów oraz informację o prawie świadczenia pomocy prawnej osobom fizycznym.

Załącznik  Nr 2

..............................

Nazwisko i imię radcy prawnego

..............................

Nr wpisu

..............................

Adres

Rada

Okręgowej Izby Radców Prawnych

w ............................

Spełniając obowiązek wynikający z art. 8 ust. 3 ustawy z

dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (tekst jednolity Dz.

U. z 2002 r. Nr 123, poz. 1059)

zawiadamiam, że:

1. Wykonuję zawód na podstawie stosunku pracy

...................................

(określenie pracodawcy i jego adres)

począwszy od dnia .................

Zaprzestałem wykonywać zawód na podstawie umowy o pracę z

...................................

(określenie pracodawcy i jego adres)

z dniem ...........................

2. Wykonuję zawód na podstawie umowy cywilnoprawnej

poczynając od dnia .................

Zaprzestałem wykonywać zawód na podstawie umowy

cywilnoprawnej z dniem ..............

3. Wykonuję zawód w kancelarii radcy prawnego poczynając od

dnia .......................

- nazwa kancelarii ........................................

- adres kancelarii (filii, oddziałów) .....................

- tel. (fax/mail) .........................................

Zaprzestałem wykonywać zawód w kancelarii radcy prawnego

z dniem ...................................................

4. Wykonuję zawód w spółce, o której mowa w art. 8 ust. 1

ustawy o radcach prawnych:

poczynając od dnia .................

- nazwa spółki .....................

- rodzaj spółki ....................

- imiona i nazwiska (nazwy) wspólników ............

- data i numer wpisu do KRS .......................

- adres spółki (filii, oddziałów) .................

- tel. (fax./mail) ...................

Zaprzestałem wykonywać zawód w spółce .... od dnia ........

5. Nie wykonuję zawodu radcy prawnego od dnia ................

6. Wnoszę o umieszczenie w spisie radców prawnych na stronach

internetowych rady izby i Krajowej Rady Radców Prawnych

następujących danych:

- forma wykonywania zawodu ...............................,

- adres kancelarii lub spółki ............................,

- środki łączności z kancelarią lub spółką ...............,

- odesłanie do mojej strony internetowej ..................

........................... ............................

data i miejsce zawiadomienia podpis zawiadamiającego

Załącznik  Nr 3

Rada

Okręgowej Izby Radców Prawnych

w ............................

................., dnia .......... 200 r.

WYPIS Z LISTY RADCÓW PRAWNYCH

Nr rej. .....

Na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o

radcach prawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 123,

poz. 1059) oraz § 30 ust. 2 zał. nr 1 do uchwały Nr /V/2002 r.

Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia września 2002 r. -

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w ........................

zaświadcza, że

w prowadzonej przez nią liście radców prawnych zostały

ujawnione następujące dane:

Dział 1/ .....................................................

(numer wpisu)

Dział 2/ .....................................................

(nazwisko i imię /imiona/ radcy prawnego oraz data i

miejsce urodzenia)

Dział 3/ .....................................................

(adres zamieszkania radcy prawnego)

Dział 4/ .....................................................

(oznaczenie uchwały o wpisie na listę radców

prawnych)

Dział 5/ .....................................................

(oznaczenie uchwały o zawieszeniu prawa do

wykonywania zawodu)

Dział 6/ .....................................................

(oznaczenie uchwały o przeniesieniu wpisu, ze

wskazaniem OIRP, do której wpis przeniesiono)

Dział 7/ .....................................................

(oznaczenie uchwały o skreśleniu z listy radców

prawnych)

Dział 8/ .....................................................

(forma wykonywania zawodu w zakresie wynikającym z

zawiadomienia, data rozpoczęcia i zaprzestania jego

wykonywania w danej formie lub data zaprzestania

wykonywania zawodu)

Wypis niniejszy ma charakter zaświadczenia w rozumieniu art.

217 k.p.a.

(pieczęć okrągła Rady OIRP z Godłem Państwa)

......................

(Dziekan Rady)

Otrzymują:

1. adresat

2. Urząd Skarbowy

4. ZUS a/a

Załącznik  Nr 4

(grafikę pominięto)

Załącznik  Nr 5

(grafikę pominięto)

Załącznik  Nr 6

RADA OKRĘGOWEJ IZBY RADCÓW PRAWNYCH

w ......................

zawiadamia, że

iż, Pan/Pani mgr .............................................

na podstawie uchwały z dnia .............. nr ................

został/a wpisany/a na listę radców prawnych pod nr ...........

i złożył/a ślubowanie.

Uprawnia to do wykonywania zawodu radcy prawnego

(art. 3 ust. 1 w zw. z art. 23 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r.

o radcach prawnych - Dz. U. z 2002 r. Nr 123, poz. 1059

ze zm.).

Dziekan Rady

Okręgowej Izby Radców Prawnych

w ............................

..........., dnia ..............