§ 6. - Tryb postępowania wierzycieli w zakresie egzekucji administracyjnej świadczeń pieniężnych. (Instrukcja dla wierzycieli).

Monitor Polski

M.P.1960.47.224

Akt utracił moc
Wersja od: 16 maja 1962 r.
§  6.
1.
Celem utrzymania w ewidencji wniosków wysłanych do egzekucji wierzyciel dołącza do nich spis tytułów wykonawczych. Spis taki sporządza się w 2 egzemplarzach, z których pierwszy przeznaczony jest dla wydziału finansowego, a drugi dla wierzyciela. Dla każdego wydziału finansowego sporządza się oddzielne spisy na luźnych kartach na każdy rok. W ten sposób postępuje się także wtedy, gdy do spisu jest dołączony tylko jeden wniosek egzekucyjny. Wnioski egzekucyjne opatruje wierzyciel numeracją ciągłą. Numerem wniosku jest numer kolejny spisu. W wydziale finansowym ewidencję wniosków tworzy się z otrzymywanych spisów tytułów wykonawczych. Wydział finansowy powinien podać każdemu wierzycielowi po otrzymaniu od niego pierwszego tytułu wykonawczego (tytułów wykonawczych) numer jego teczki w wykazie teczek wydziału z nadmienieniem, że numer ten powinien być wymieniony na każdym następnym spisie tytułów wykonawczych, nadsyłanych do wydziału finansowego. Numer ten jest stały dla każdego wierzyciela. Numer tytułu wykonawczego wierzyciela tworzą oddzielone kreskami skośnymi: symbol "W", numer bieżący spisu tytułów i dwie ostatnie cyfry roku – np. Nr W/77/59. Prowadzona w powyższy sposób ewidencja tytułów wykonawczych "W" powinna umożliwić wierzycielowi ustalenie, w których wydziałach finansowych znajdują się jego wnioski egzekucyjne i na jaką sumę, a wydziałowi finansowemu – ile jest w egzekucji wniosków danego wierzyciela i na jaką sumę.
2.
Jeżeli dłużnik wierzyciela "W" przeniósł się do okręgu innego wydziału finansowego, wydział finansowy zwraca tytuł wierzycielowi z podaniem nowego adresu dłużnika.