Rozdział 3 - Ochrona wytworzonych blankietów dokumentów publicznych - Wymagania w zakresie bezpieczeństwa wytwarzania blankietów dokumentów publicznych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2019.1266

Akt obowiązujący
Wersja od: 9 lipca 2019 r.

Rozdział  3

Ochrona wytworzonych blankietów dokumentów publicznych

§  17. 
1. 
Wytworzone blankiety dokumentów publicznych, o których mowa w art. 5 ust. 3 ustawy, są przechowywane w szafach spełniających wymagania, o których mowa w § 11 ust. 1 lub 2, znajdujących się w pomieszczeniu, o którym mowa w § 10 ust. 1 lub 2.
2. 
Wytworzone blankiety dokumentów publicznych, o których mowa w art. 5 ust. 4 ustawy, są przechowywane w szafach spełniających wymagania, o których mowa w § 11 ust. 1 lub 2, znajdujących się w pomieszczeniu, o którym mowa w § 10 ust. 1 lub 2.
3. 
Dostęp do wytworzonych blankietów dokumentów publicznych mają pracownicy imiennie upoważnieni przez wytwórcę.
§  18. 
1. 
Wytworzone blankiety dokumentów publicznych są po zakończeniu dziennej produkcji rozliczane i przekazywane pracownikowi upoważnionemu do ich przechowywania.
2. 
Transport wewnętrzny wytworzonych blankietów dokumentów publicznych wykonuje pracownik imiennie upoważniony przez wytwórcę do tej czynności.
3. 
Czynność, o której mowa w ust. 1, jest dokumentowana. Potwierdzenie przekazania zawiera datę i godzinę przekazania, liczbę przekazanych blankietów dokumentów publicznych oraz imię, nazwisko i podpis osoby przekazującej i osoby przyjmującej blankiety dokumentów publicznych.
§  19. 
W przypadku prowadzenia prób i badań jakościowych wytworzone blankiety dokumentów publicznych wykorzystywane do ich przeprowadzenia są trwale oznaczane, a po zakończeniu prób i badań sporządza się sprawozdanie, do którego są dołączane wykorzystane blankiety albo niszczone w sposób określony w § 13 ust. 1.
§  20. 
1. 
Wytworzone blankiety dokumentów publicznych są po przeliczeniu tych blankietów lub ich opakowań zbiorczych wydawane na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego upoważnionemu przedstawicielowi emitenta dokumentu publicznego lub upoważnionemu przedstawicielowi podmiotu wskazanego przez emitenta.
2. 
Protokół, o którym mowa w ust. 1, zawiera datę i godzinę wydania, liczbę wydanych blankietów dokumentów publicznych oraz imię, nazwisko i podpis osoby wydającej i osoby odbierającej blankiety dokumentów publicznych.