Komunikat zrzeszenia prawników polskich

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.ZUS.1989.3.7

Akt utracił moc
Wersja od: 26 czerwca 1989 r.

KOMUNIKAT
Zrzeszenia Prawników Polskich

Stałe zainteresowanie zakładów pracy problematyką ubezpieczeń społecznych związane z jednej strony z zachodzącymi zmianami przepisów, a z drugiej ze stosowaniem tych przepisów przy załatwianiu spraw pracowników zakładu, nakłada na służbę socjalną zakładów pracy obowiązek zaznajamiania się ze zmianami w stanie prawnym z zakresu ubezpieczenia społecznego. Celem uaktualnienia wiadomości z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych i podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników socjalnych w tej dziedzinie, Zarząd Wojewódzki Zrzeszenia Prawników Polskich od kilkunastu lat prowadzi stałe Seminarium Prawa Ubezpieczeń Społecznych. Założeniem programowym Seminarium jest przedstawianie i komentowanie zachodzących zmian w przepisach prawnych odnoszących się do ubezpieczeń społecznych, całościowe omawianie niektórych istotnych dla praktyki zagadnień prawnych, wyjaśnianie występujących wątpliwości, udzielanie odpowiedzi na pytania, a także zapoznawanie z orzecznictwem sądowym oraz ogłaszanymi publikacjami z zakresu ubezpieczeń społecznych.
Seminarium ma charakter zaocznego dokształcania zawodowego bez odrywania od normalnych zajęć w zakładzie pracy.

Okresem organizacyjnym Seminarium jest okres roku.

Program Seminarium przewiduje:

a)
przekazywanie uczestnikom Seminarium materiałów szkoleniowych,
b)
przeprowadzanie konsultacji z uczestnikami Seminarium w kilkunastu ośrodkach na terenie kraju,
c)
korespondencyjne udzielanie odpowiedzi na zgłaszane pytania prawne.

W ramach programu Seminarium uczestnicy otrzymują 3 do 4 zeszytów z materiałami szkoleniowymi.

Spotkania konsultacyjne organizowane są w miarę przekazywania materiałów szkoleniowych. Przewiduje się 3-4 takie spotkania. Organizowane są one w następujących miastach: Gdyni, Katowicach, krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu.

zgłoszenia uczestnictwa w Seminarium w 1989 r. należy dokonać na deklaracji (wg podanego wzoru), wraz z należną opłatą możliwie do dnia 15 sierpnia 1989 r. Nadesłanie deklaracji jest niezbędne dla prowadzenia na ich podstawie kartoteki ewidencyjnej uczestników Seminarium.

Opłata za Seminarium obejmuje koszty materiałów szkoleniowych oraz bezpośrednich konsultacji (bez kosztów dojazdu, noclegów itp.) i pisemnych odpowiedzi na zgłoszone pytania - wynosi 9.900 zł, w tym 500 zł wpisowe. Opłatę tę należy przekazać przelewem bankowym na konto Zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia Prawników Polskich 00-028 Warszawa, ul. Bracka 20a - Państwowy Bank Kredytowy Warszawa III Oddział 370015-9797-132.

W przelewach i przekazach prosimy podać czytelnie kogo wpłata dotyczy z powołaniem Seminarium Prawa Ubezpieczeń Społecznych.

Powyższa opłata skalkulowana została wg aktualnie znanej nam wysokości kosztów. Gdyby w okresie trwania Seminarium wystąpiła znaczna ich podwyżka, nie możemy wykluczyć konieczności stosowanego podwyższenia opłaty, mimo że będziemy dokładać wszelkich starań, aby to nie musiało nastąpić.

Ilość miejsc ograniczona.

wzór deklaracji

(pominięty)