Decyzja 2004/305/WE w sprawie zawarcia Porozumienia w formie wymiany listów dotyczącego tymczasowego stosowania Protokołu określającego na okres od dnia 1 stycznia 2004 r. do dnia 31 grudnia 2008 r. możliwości połowowe i wkłady finansowe przewidziane w umowie między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Republiką Gwinei w sprawie połowów na wodach przybrzeżnych Gwinei

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2004.99.9

Akt jednorazowy
Wersja od: 22 marca 2004 r.

DECYZJA RADY
z dnia 22 marca 2004 r.
w sprawie zawarcia Porozumienia w formie wymiany listów dotyczącego tymczasowego stosowania Protokołu określającego na okres od dnia 1 stycznia 2004 r. do dnia 31 grudnia 2008 r. możliwości połowowe i wkłady finansowe przewidziane w umowie między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Republiką Gwinei w sprawie połowów na wodach przybrzeżnych Gwinei

(2004/305/WE)

(Dz.U.UE L z dnia 3 kwietnia 2004 r.)

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 37 w powiązaniu z art. 300 ust. 2,

uwzględniając wniosek Komisji,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Zgodnie z art. 15 akapit drugi umowy między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Republiką Gwinei w sprawie połowów na wodach przybrzeżnych Gwinei(1), obie strony przeprowadziły negocjacje w celu określenia poprawek lub uzupełnień, które należy wprowadzić do tej umowy.

(2) W wyniku tych negocjacji dnia 27 czerwca 2003 r. parafowano nowy Protokół.

(3) Protokół daje rybakom wspólnotowym możliwość połowów na wodach będących pod władzą i jurysdykcją Gwinei na okres od dnia 1 stycznia 2004 r. do dnia 31 grudnia 2008 r.

(4) Nowy Protokół powinien zostać zatwierdzony tak szybko jak to możliwe w celu zagwarantowania ciągłości działalności połowowej statków wspólnotowych. W tym celu obie Strony parafowały Porozumienie w formie wymiany listów dotyczące tymczasowego stosowania parafowanego Protokołu począwszy od dnia 1 stycznia 2004 r.

(5) Należy określić metodę przydzielania możliwości połowych poszczególnym Państwom Członkowskim na podstawie tradycyjnego przydziału możliwości połowowych w ramach Umowy w sprawie rybołówstwa.

(6) Porozumienie w formie wymiany listów powinno zostać zatwierdzone z zastrzeżeniem jego ostatecznego zawarcia przez Radę,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Niniejszym w imieniu Wspólnoty zatwierdza się Porozumienie w formie wymiany listów dotyczącego tymczasowego stosowania Protokołu określającego na okres od dnia 1 stycznia 2004 r. do dnia 31 grudnia 2008 r. możliwości połowowe i wkłady finansowe przewidziane w umowie między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Republiką Gwinei w sprawie połowów na wodach przybrzeżnych Gwinei.

Tekst Porozumienia w formie wymiany listów jest dołączony do niniejszej decyzji.

Artykuł  2
1.
Możliwości połowowe wymienione w Protokole na rok 2004 są przyznane Państwom Członkowskim w sposób następujący:

a) ryby/głowonogi:

– Hiszpania: 844 ton rejestrowych brutto (TRB),

– Włochy: 750 ton rejestrowych brutto (TRB),

– Grecja: 906 ton rejestrowych brutto (TRB);

b) połów krewetek:

– Hiszpania: 1 050 ton brutto (TRB),

– Portugalia: 300 ton rejestrowych brutto (TRB),

– Grecja: 150 ton rejestrowych brutto (TRB);

c) sejnery poławiające tuńczyka:

– Francja: 17 statków,

– Hiszpania: 17 statków;

d) tuńczykowce dokonujące połowów haczykowych na wędki i sznury:

– Francja: 7 statków,

– Hiszpania: 7 statków;

e) taklowce powierzchniowe:

– Hiszpania: 8,

– Portugalia: 1.

2.
Jeśli wnioski o licencje, złożone przez powyższe Państwa Członkowskie nie wyczerpią wszystkich możliwości połowowych ustalonych w Protokole, Komisja może rozważyć wnioski o licencje złożone przez inne Państwo Członkowskie.
Artykuł  3

Niniejszym upoważnia się Przewodniczącego Rady do wyznaczenia osób umocowanych do podpisania Porozumienia w formie wymiany listów, aby stało się wiążące dla Wspólnoty.

Sporządzono w Brukseli, dnia 22 marca 2004 r.

W imieniu Rady
J. WALSH
Przewodniczący

______

(1) Dz.U. L 111 z 27.4.1983, str. 1.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.