Rozporządzenie wykonawcze 2019/386 ustanawiające zasady dotyczące podziału kontyngentów taryfowych na niektóre produkty rolne uwzględnionych w unijnej liście koncesyjnej WTO po wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa z Unii oraz zasady dotyczące pozwoleń na przywóz wydanych i uprawnień do przywozu przyznanych w ramach tych kontyngentów taryfowych

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2019.70.4

Akt obowiązujący
Wersja od: 1 stycznia 2021 r.

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2019/386
z dnia 11 marca 2019 r.
ustanawiające zasady dotyczące podziału kontyngentów taryfowych na niektóre produkty rolne uwzględnionych w unijnej liście koncesyjnej WTO po wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa z Unii oraz zasady dotyczące pozwoleń na przywóz wydanych i uprawnień do przywozu przyznanych w ramach tych kontyngentów taryfowych

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1308/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiające wspólną organizację rynków produktów rolnych oraz uchylające rozporządzenia Rady (EWG) nr 922/72, (EWG) nr 234/79, (WE) nr 1037/2001 i (WE) nr 1234/2007 1 , w szczególności jego art. 187 lit. a) i c),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/216 2  stanowi, że kontyngenty taryfowe uwzględnione w unijnej liście koncesyjnej załączonej do Układu ogólnego w sprawie taryf celnych i handlu 1994 mają być podzielone między Unię a Zjednoczone Królestwo na podstawie udziału UE-27 w wykorzystaniu kontyngentu określonego w załączniku do tego rozporządzenia.

(2) W związku z tym należy wprowadzić środki w celu wdrożenia podziału odpowiednich kontyngentów taryfowych na niektóre produkty rolne określonych w części A załącznika do rozporządzenia (UE) 2019/216. W szczególności należy ustanowić, że ilości objęte kontyngentem taryfowym określone w rozporządzeniach otwierających odpowiednie kontyngenty taryfowe zostają zastąpione nowymi ilościami wynikającymi z podziału wdrożonego na mocy niniejszego rozporządzenia.

(3) W ramach niektórych kontyngentów taryfowych uwzględnionych w unijnej liście koncesyjnej załączonej do Układu ogólnego w sprawie taryf celnych i handlu 1994 określone ilości przydzielono poszczególnym państwom trzecim w ramach międzynarodowych zobowiązań Unii. Konieczne jest zatem rozdzielenie tych konkretnie przydzielonych ilości między Unię a Zjednoczone Królestwo na podstawie podziału określonego w rozporządzeniu (UE) 2019/216 i z uwzględnieniem historycznych przepływów handlowych między tymi państwami trzecimi, Unią a Zjednoczonym Królestwem.

(4) Jako że dzień, od którego odpowiedni artykuł rozporządzenia (UE) 2019/216 prawdopodobnie zacznie mieć zastosowanie, może przypaść w okresie obowiązywania kontyngentu, który rozpoczął swój bieg, należy określić szczegółowe zasady wdrożenia podziału ilości, które nie zostały jeszcze przydzielone w tym dniu, w odniesieniu do kontyngentów taryfowych, których okres obowiązywania rozpoczyna się przed dniem, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216, a kończy się po tym dniu. Jednakże w takich przypadkach podzielone ilości kontyngentu taryfowego nie powinny przekraczać nowych ilości dostępnych dla UE-27, określonych w niniejszym rozporządzeniu dla każdego kontyngentu taryfowego zarządzanego przy pomocy metody "równoczesnego badania", z uwzględnieniem ilości przydzielonych w państwach członkowskich innych niż Zjednoczone Królestwo przed dniem, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216.

(5) Aby zapewnić podmiotom gospodarczym pewność prawa i przejrzystość, Komisja powinna opublikować ilości dostępne po podziale tych kontyngentów taryfowych w ciągu dwóch dni roboczych od dnia, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216.

(6) Konieczne jest również ustanowienie zasad dotyczących ważności praw i obowiązków wynikających z pozwoleń na przywóz wydanych oraz uprawnień do przywozu przyznanych przez organy wydające pozwolenia w Zjednoczonym Królestwie lub przez organy wydające pozwolenia w innych państwach członkowskich.

(7) W celu zapewnienia, aby od dnia, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216, przywóz w ramach kontyngentów taryfowych uwzględnionych w unijnej liście koncesyjnej załączonej do Układu ogólnego w sprawie taryf celnych i handlu 1994, był realizowany wyłącznie przez podmioty gospodarcze mające siedzibę w Unii, należy wprowadzić szczegółową zasadę dotyczącą ważności pozwoleń na przywóz i uprawnień do przywozu przeniesionych na podmioty gospodarcze mające siedzibę w Zjednoczonym Królestwie i niewykorzystanych do tego dnia.

(8) Aby zapewnić podmiotom gospodarczym pewność prawa i przejrzystość, należy wyjaśnić, że z wyjątkiem przypadków, w których pozwolenia na przywóz zostały wydane, a uprawnienia do przywozu zostały przyznane przez organy wydające pozwolenia w Zjednoczonym Królestwie, nadal mają zastosowanie obowiązujące przepisy Unii w zakresie praw i obowiązków wynikających z pozwoleń na przywóz i uprawnień do przywozu, w tym praw dotyczących zabezpieczeń. Ponadto należy ustanowić przepisy dotyczące pozwoleń na przywóz przeniesionych na podmioty gospodarcze mające siedzibę w Zjednoczonym Królestwie.

(9) Porozumienie w formie wymiany listów dotyczące konsultacji między Wspólnotą Europejską a Królestwem Tajlandii w ramach art. XXIII GATT 3 , zatwierdzone decyzją Rady 96/317/WE 4 , przewiduje otwarcie dodatkowego rocznego autonomicznego kontyngentu taryfowego na skrobię z manioku w wysokości 10 500 ton, z czego 10 000 ton jest zarezerwowanych dla Tajlandii, a 500 ton jest dostępnych dla wszystkich państw trzecich. Do celów zarządzania wspomniane 500 ton dodano do kontyngentu taryfowego WTO o numerze porządkowym 09.0132 (CN 1108 14 00 - skrobia z manioku), który należy rozdzielić w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa z Unii. Dlatego kontyngent taryfowy w wysokości 500 ton (CN 1108 14 00 - skrobia z manioku) musi zostać oddzielony od ilości, które należy rozdzielić w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa z Unii, i jako taki powinien zostać udostępniony pod odrębnym numerem porządkowym.

(10) Niniejsze rozporządzenie należy stosować od dnia, od którego zastosowanie ma art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216.

(11) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Podział kontyngentów taryfowych

1. 
Kontyngenty taryfowe na niektóre produkty rolne uwzględnione w unijnej liście koncesyjnej załączonej do Układu ogólnego w sprawie taryf celnych i handlu 1994 zostają podzielone między Unię a Zjednoczone Królestwo w następujący sposób:
a)
podzielone ilości kontyngentów taryfowych zarządzanych przy pomocy metody "równoczesnego badania" określono w załączniku I;
b)
podzielone ilości kontyngentów taryfowych zarządzanych przy pomocy metody "kto pierwszy ten lepszy" określono w załączniku II.
2. 
Ilości objęte kontyngentem taryfowym określone w rozporządzeniach otwierających kontyngenty taryfowe, o których mowa w załącznikach I i II do niniejszego rozporządzenia, zastępuje się ilościami określonymi w trzeciej kolumnie tych załączników.
3.  5
 Na zasadzie odstępstwa od ust. 1, jeżeli okres obowiązywania danego kontyngentu taryfowego rozpoczyna się przed dniem, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216, a kończy się po tym dniu, podział ilości, które mają zostać przydzielone od tego dnia w ramach danego kontyngentu taryfowego, ustala się dla Unii w następujący sposób:
a)
jeżeli ilości przydzielone w państwach członkowskich innych niż Zjednoczone Królestwo przed dniem, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216, są równe lub wyższe od ilości określonej w kolumnie trzeciej załącznika I do niniejszego rozporządzenia w odniesieniu do kontyngentów taryfowych zarządzanych metodą "równoczesnego badania" lub załącznika II do niniejszego rozporządzenia w odniesieniu do kontyngentów taryfowych zarządzanych metodą "kto pierwszy ten lepszy", żadne dodatkowe ilości nie są dostępne do przydziału;
b)
jeżeli ilości przydzielone w państwach członkowskich innych niż Zjednoczone Królestwo przed dniem, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216, są mniejsze niż ilość określona w kolumnie trzeciej załącznika I do niniejszego rozporządzenia w odniesieniu do kontyngentów taryfowych zarządzanych metodą "równoczesnego badania" lub załącznika II do niniejszego rozporządzenia w odniesieniu do kontyngentów taryfowych zarządzanych metodą "kto pierwszy, ten lepszy", ilość dostępną do przydziału stanowi różnica między ilością określoną w kolumnie trzeciej załącznika I lub załącznika II do niniejszego rozporządzenia a ilościami już przydzielonymi w tych państwach członkowskich.

Jeżeli jednak ilości przydzielone w Zjednoczonym Królestwie przed dniem, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216, są większe niż różnica między ilością dla UE-28 określoną w unijnej liście koncesyjnej WTO a ilością UE-27 określoną w trzeciej kolumnie załącznika I lub załącznika II do niniejszego rozporządzenia, te ilości stanowiące nadwyżkę odlicza się od ilości dostępnej do przydziału w państwach członkowskich innych niż Zjednoczone Królestwo począwszy od dnia, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216.

W ciągu dwóch dni roboczych od dnia, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216, Komisja publikuje, za pomocą odpowiedniej publikacji internetowej, w odniesieniu do każdego kontyngentu taryfowego, o którym mowa w akapicie pierwszym niniejszego ustępu, ilości dostępne w dniu, od którego stosuje się art. 1 ust. 2 tego rozporządzenia.

Artykuł  2

Pozwolenia na przywóz wydane i uprawnienia do przywozu przyznane przed rozpoczęciem stosowania art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216

1. 
Prawa i obowiązki wynikające z pozwoleń na przywóz wydanych i uprawnień do przywozu przyznanych przez organy wydające pozwolenia w Zjednoczonym Królestwie w ramach kontyngentów taryfowych, o których mowa w załącznikach I i II do niniejszego rozporządzenia, wygasają w Unii niezwłocznie po rozpoczęciu stosowania art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216.
2. 
Prawa i obowiązki wynikające z pozwoleń na przywóz wydanych i uprawnień do przywozu przyznanych przez organy wydające pozwolenia w państwach członkowskich innych niż Zjednoczone Królestwo w ramach kontyngentów taryfowych, o których mowa w załącznikach I i II do niniejszego rozporządzenia, pozostają ważne w Unii.

Jednakże w przypadku gdy przed rozpoczęciem stosowania art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216 takie pozwolenia zostały przeniesione na podmioty gospodarcze mające siedzibę w Zjednoczonym Królestwie, prawa i obowiązki wynikające z tych pozwoleń wygasają w Unii niezwłocznie po rozpoczęciu stosowania art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216.

Artykuł  3

Zmiana rozporządzenia Komisji (WE) nr 1085/2010

W załączniku do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1085/2010 6  dodaje się nowy wiersz w brzmieniu:

Numer porządkowy

Kod CN/Produkt

Pochodzenie

Stawka celna

Roczny kontyngent

taryfowy (w tonach,

waga netto)

"09.0135

1108 14 00 Skrobia z manioku

Wszystkie kraje trzecie

Stawka celna równa stawce celnej wg klauzuli największego uprzywilejowania (KNU) pomniejszonej o kwotę 100 EUR za tonę

500"

Artykuł  4

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia, od którego zastosowanie ma art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/216.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli dnia 11 marca 2019 r.
W imieniu Komisji
Jean-Claude JUNCKER
Przewodniczący

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

Kontyngenty taryfowe zarządzane przy pomocy metody "równoczesnego badania" z pozwoleniami

Numer porządkowy kontyngentu taryfowegoPodstawa prawna/rozporządzenie otwierająceNowa ilość dla UE-27Udział UE-27

w kontyngencie

taryfowym (1)

09.4451Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 593/2013 (2)2 481 ton34,7 %
09.4450Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/201316 936 ton99,6 %
Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/201312 453 tony100 %
09.4452Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/20132 022 tony87,9 %
Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/20133 584 tony87,9 %
09.4002Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/201311 481 ton99,8 %
09.4455Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/2013711 ton71,1 %
09.4454Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/2013846 ton65,1 %
09.4453Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/20138 951 ton89,5 %
09.4003Rozporządzenie Komisji (WE) nr 431/2008 (3)43 732 tony79,7 %
09.4001Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/20131 405 ton62,4 %
09.4004Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 593/2013200 ton100 %
09.4057Rozporządzenie Komisji (WE) nr 412/2008 (4)15 443 tony30,9 %
09.4058Rozporządzenie (WE) nr 412/20084 233 tony30,9 %
09.4020Rozporządzenie Komisji (WE) nr 748/2008 (5)800 ton100 %
09.4460Rozporządzenie (WE) nr 748/2008700 ton100 %
09.4038Rozporządzenie Komisji (WE) nr 442/2009 (6)12 680 ton36 %
09.4170Rozporządzenie (WE) nr 442/20091 770 ton36 %
09.4282Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2017/1585 (7)Rok 2020:

55 548 ton

Rok 2021:

68 048 ton

Od 2022 r.:

80 548 ton (8)

100 %
09.4067Rozporządzenie Komisji (WE) nr 533/2007 (9)4 054 tony64,9 %
09.4068Rozporządzenie (WE) nr 533/20078 253 tony96,3 %
09.4069Rozporządzenie (WE) nr 533/20072 427 ton89,7 %
09.4410Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1385/2007 (10)14 479 ton86,7 %
09.4411Rozporządzenie (WE) nr 1385/20074 432 tony86,9 %
09.4412Rozporządzenie (WE) nr 1385/20072 868 ton86,9 %
09.4070Rozporządzenie (WE) nr 533/20071 781 ton100 %
09.4420Rozporządzenie (WE) nr 1385/20074 227 ton86,1 %
09.4421Rozporządzenie (WE) nr 1385/2007597 ton85,3 %
09.4422Rozporządzenie (WE) nr 1385/20072 121 ton85,3 %
09.4169Rozporządzenie Komisji (WE) nr 536/2007 (11)21 345 ton100 %
09.4211Rozporządzenie Komisji (WE) nr 616/2007 (12)129 930 ton76,1 %
09.4212Rozporządzenie (WE) nr 616/200768 385 ton73,8 %
09.4213Rozporządzenie (WE) nr 616/2007824 tony99,5 %
09.4217Rozporządzenie (WE) nr 616/200789 950 ton97,5 %
09.4218Rozporządzenie (WE) nr 616/200711 301 ton97,5 %
09.4214Rozporządzenie (WE) nr 616/200752 665 ton66,3 %
09.4215Rozporządzenie (WE) nr 616/2007109 441 ton68,4 %
09.4216Rozporządzenie (WE) nr 616/20078 471 ton74 %
09.4251Rozporządzenie (WE) nr 616/200710 969 ton69,4 %
09.4261Rozporządzenie (WE) nr 616/2007236 ton69,4 %
09.4252Rozporządzenie (WE) nr 616/200759 699 ton94,9 %
09.4254Rozporządzenie (WE) nr 616/20078 019 ton57,3 %
09.4260Rozporządzenie (WE) nr 616/20071 669 ton59,6 %
09.4253Rozporządzenie (WE) nr 616/2007163 tony55,3 %
09.4255Rozporządzenie (WE) nr 616/20071 162 tony55,3 %
09.4262Rozporządzenie (WE) nr 616/2007260 ton55,3 %
09.4257Rozporządzenie (WE) nr 616/20070 ton0 %
09.4256Rozporządzenie (WE) nr 616/20078 572 tony63,5 %
09.4263Rozporządzenie (WE) nr 616/2007159 ton72,1 %
09.4258Rozporządzenie (WE) nr 616/2007300 ton50 %
09.4264Rozporządzenie (WE) nr 616/20070 ton0 %
09.4259Rozporządzenie (WE) nr 616/2007278 ton46,4 %
09.4265Rozporządzenie (WE) nr 616/200758 ton46,4 %
09.4015Rozporządzenie Komisji (WE) nr 539/2007 (13)114 669 ton84,9 %
09.4401Rozporządzenie (WE) nr 539/20077 000 ton100 %
09.4402Rozporządzenie (WE) nr 539/200715 500 ton100 %
09.4590Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2535/2001 (14)68 536 ton99,998 %
09.4599Rozporządzenie (WE) nr 2535/200111 360 ton100 %
09.4182Rozporządzenie (WE) nr 2535/200121 230 ton63,2 %
09.4195Rozporządzenie (WE) nr 2535/200125 947 ton63,2 %
09.4591Rozporządzenie (WE) nr 2535/20015 360 ton100 %
09.4592Rozporządzenie (WE) nr 2535/200118 438 ton100 %
09.4593Rozporządzenie (WE) nr 2535/20015 413 ton100 %
09.4594Rozporządzenie (WE) nr 2535/200111 741 ton58,7 %
09.4515Rozporządzenie (WE) nr 2535/20011 670 ton41,7 %
09.4522Rozporządzenie (WE) nr 2535/2001500 ton100 %
09.4595Rozporządzenie (WE) nr 2535/200114 941 ton99,6 %
09.4514Rozporządzenie (WE) nr 2535/20014 361 ton62,3 %
09.4521Rozporządzenie (WE) nr 2535/20013 711 ton100 %
09.4596Rozporządzenie (WE) nr 2535/200119 525 ton100 %
09.4104Rozporządzenie Komisji (WE) nr 341/2007 (15)13 403 tony100 %
09.4099Rozporządzenie (WE) nr 341/20075 744 tony100 %
09.4105Rozporządzenie (WE) nr 341/200728 389 ton84,1 %
09.4100Rozporządzenie (WE) nr 341/200712 167 ton84,1 %
09.4106Rozporządzenie (WE) nr 341/20072 598 ton61,6 %
09.4102Rozporządzenie (WE) nr 341/20071 113 ton61,6 %
09.4157Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1979/2006 (16)28 880 ton100 %
09.4193Rozporządzenie (WE) nr 1979/20061 520 ton100 %
09.4194Rozporządzenie (WE) nr 1979/2006252 tony100 %
09.4158Rozporządzenie (WE) nr 1979/20064 779 ton100 %
09.4123Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1067/2008 (17)571 943 tony99,99 %
09.4125Rozporządzenie (WE) nr 1067/20082 285 665 ton96,4 %
09.4133Rozporządzenie (WE) nr 1067/2008129 577 ton100 %
09.4126Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2305/2003 (18)306 812 ton99,9 %
09.4131Rozporządzenie Komisji (WE) nr 969/2006 (19)269 214 ton96,8 %
09.4120 (20)Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1296/2008 (21)500 000 ton100 %
09.4121 (22)Rozporządzenie (WE) nr 1296/20082 000 000 ton100 %
09.4122 (23)Rozporządzenie (WE) nr 1296/2008300 000 ton100 %
09.4148Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 1273/2011 (24)1 416 ton86,6 %
09.4127Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/201115 888 ton41 %
09.4128Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/201118 798 ton87,6 %
09.4129Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/2011240 ton23,5 %
09.4130Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/20111 805 ton100 %
09.4138Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/2011-(25)-
09.4112Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/20114 682 tony84,9 %
09.4116Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/2011990 ton41,5 %
09.4117Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/20111 458 ton82,4 %
09.4118Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/20111 370 ton85,9 %
09.4119Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/20113 041 ton88,5 %
09.4166Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/201122 442 tony88 %
09.4168Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/201126 581 ton83,6 %
09.4149Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/201148 729 ton93,7 %
09.4150Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/201114 993 tony93,7 %
09.4152Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/201110 308 ton93,7 %
09.4153Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/20118 434 tony93,7 %
09.4154Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/201111 245 ton93,7 %
09.4317Rozporządzenie Komisji (WE) nr 891/2009 (26)4 961 ton50 %
09.4318 (do 2023/2024 r.)Rozporządzenie (WE) nr 891/2009308 518 (27) ton92,4 %
09.4318 (od 2024/2025 r.)Rozporządzenie (WE) nr 891/2009380 555 (28) ton92,4 %
09.4319Rozporządzenie (WE) nr 891/200968 969 (29) ton100 %
09.4320Rozporządzenie (WE) nr 891/2009260 390 (30) ton89,8 %
09.4321Rozporządzenie (WE) nr 891/20095 841 ton58,4 %
09.4329 (do 2021/2022 r.)Rozporządzenie (WE) nr 891/200972 037 (31) ton92,4 %
09.4329 (2022/2023)Rozporządzenie (WE) nr 891/200954 028 (32) ton92,4 %
09.4330 (2022/2023)Rozporządzenie (WE) nr 891/200918 009 (33) ton92,4 %
09.4330 (2023/2024)Rozporządzenie (WE) nr 891/200954 028 (34) ton92,4 %
09.4079Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 480/2012 (35)1 000 ton100 %
(1) Do celów prezentacji wartości procentowe zostały zaokrąglone do jednego miejsca po przecinku. Wielkość kontyngentu taryfowego dla UE-27 została jednak obliczona na podstawie dokładnych wartości procentowych.

(2) Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 593/2013 z dnia 21 czerwca 2013 r. otwierające kontyngenty taryfowe na wysokiej jakości świeżą, chłodzoną i mrożoną wołowinę i mrożone mięso bawole oraz ustalające zarządzanie nimi (Dz.U. L 170 z 22.6.2013, s. 32).

(3) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 431/2008 z dnia 19 maja 2008 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentem taryfowym na przywóz mrożonego mięsa wołowego i cielęcego objętego kodem CN 0202 i produktów objętych kodem CN 0206 29 91 (Dz.U. L 130 z 20.5.2008, s. 3).

(4) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 412/2008 z dnia 8 maja 2008 r. otwierające kontyngent taryfowy na przywóz mrożonej wołowiny przeznaczonej do przetwarzania i ustalające zarządzanie tym kontyngentem (Dz.U. L 125 z 9.5.2008, s. 7).

(5) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 748/2008 z dnia 30 lipca 2008 r. w sprawie otwarcia kontyngentu taryfowego na przywóz mrożonych cienkich przepon wołowych objętych kodem CN 0206 29 91 i zarządzania nim (Dz.U. L 202 z 31.7.2008, s. 28).

(6) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 442/2009 z dnia 27 maja 2009 r. w sprawie otwarcia kontyngentów taryfowych w sektorze wieprzowiny oraz administrowania nimi (Dz.U. L 129 z 28.5.2009, s. 13).

(7) Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2017/1585 z dnia 19 września 2017 r. otwierające unijne kontyngenty taryfowe na świeżą i mrożoną wołowinę i cielęcinę oraz wieprzowinę pochodzącą z Kanady i ustalające administrowanie tymi kontyngentami oraz zmieniające rozporządzenie (WE) nr 442/2009 i rozporządzenia wykonawcze (UE) nr 481/2012 i (UE) nr 593/2013 (Dz.U. L 241 z 20.9.2017, s. 1).

(8) W odniesieniu do roku 2019 zostanie podzielona tylko część kwoty przypadająca WTO (5 549 ton ekwiwalentu wagi tuszy).

(9) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 533/2007 z dnia 14 maja 2007 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentami taryfowymi w sektorze mięsa drobiowego (Dz.U. L 125 z 15.5.2007, s. 9).

(10)Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1385/2007 z dnia 26 listopada 2007 r. ustanawiające szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 774/94 w odniesieniu do otwarcia i zarządzania niektórymi wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi z sektora mięsa drobiowego (Dz.U. L 309 z 27.11.2007, s. 47).

(11) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 536/2007 z dnia 15 maja 2007 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentem taryfowym na mięso drobiowe przydzielonym Stanom Zjednoczonym Ameryki (Dz.U. L 128 z 16.5.2007, s. 6).

(12) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 616/2007 z dnia 4 czerwca 2007 r. otwierające i ustalające zarządzanie wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi na mięso drobiowe pochodzące z Brazylii, Tajlandii i pozostałych państw trzecich (Dz.U. L 142 z 5.6.2007, s. 3).

(13) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 539/2007 z dnia 15 maja 2007 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentami taryfowymi w sektorze jaj i albumin jaj (Dz.U. L 128 z 16.5.2007, s. 19).

(14) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2535/2001 z dnia 14 grudnia 2001 r. ustanawiające szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1255/1999 odnośnie do ustaleń dotyczących przywozu mleka i przetworów mlecznych i otwarcia kontyngentów taryfowych (Dz.U. L 341 z 22.12.2001, s. 29).

(15) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 341/2007 z dnia 29 marca 2007 r. otwierające i ustanawiające zarządzanie kontyngentami taryfowymi i wprowadzające system pozwoleń na przywóz i świadectw pochodzenia czosnku i niektórych innych produktów rolniczych przywożonych z krajów trzecich (Dz.U. L 90 z 30.3.2007, s. 12).

(16) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1979/2006 z dnia 22 grudnia 2006 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentami taryfowymi na grzyby zakonserwowane przywożone z państw trzecich (Dz.U. L 368 z 23.12.2006, s. 91).

(17) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1067/2008 z dnia 30 października 2008 r. otwierające oraz ustalające zarządzanie wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi na pszenicę zwyczajną o jakości innej niż wysoka pochodzącą z państw trzecich i wprowadzające odstępstwo od rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 (Dz.U. L 290 z 31.10.2008, s. 3).

(18) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2305/2003 z dnia 29 grudnia 2003 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentem taryfowym Wspólnoty na przywóz jęczmienia z państw trzecich (Dz.U. L 342 z 30.12.2003, s. 7).

(19) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 969/2006 z dnia 29 czerwca 2006 r. otwierające i ustalające sposób zarządzania kontyngentem taryfowym w odniesieniu do przywozu kukurydzy pochodzącej z państw trzecich (Dz.U. L 176 z 30.6.2006, s. 44).

(20) Art. 185 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013, Portugalia.

(21) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1296/2008 z dnia 18 grudnia 2008 r. ustanawiające szczegółowe zasady stosowania kontyngentów taryfowych w zakresie przywozu kukurydzy i sorgo do Hiszpanii oraz przywozu kukurydzy do Portugalii (Dz.U. L 340 z 19.12.2008, s. 57).

(22) Art. 185 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013, Hiszpania.

(23) Art. 185 rozporządzenia (UE) nr 1308/2013, Hiszpania.

(24) Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 1273/2011 z dnia 7 grudnia 2011 r. otwierające niektóre kontyngenty celne na przywóz ryżu i ryżu łamanego oraz stanowiące o administrowaniu nimi (Dz.U. L 325 z 8.12.2011, s. 6).

(25) Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 1273/2011 przewiduje, że w październiku każdego roku pozostałe ilości niewykorzystane w poprzednich podokresach w odniesieniu do kontyngentów taryfowych o numerach porządkowych 09.4127, 09.4128, 094129 i 09.4130 są przydzielane erga omnes pod numerem kontyngentu taryfowego 09.4138.

(26) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 891/2009 z dnia 25 września 2009 r. w sprawie otwierania niektórych wspólnotowych kontyngentów taryfowych w sektorze cukru i administrowania nimi (Dz.U. L 254 z 26.9.2009, s. 82).

(27) Wielkość ta obejmuje odpowiedni udział kontyngentu taryfowego erga omnes nr 09.4320 przydzielonego Brazylii na mocy rozporządzenia (WE) nr 891/2009.

(28) Wielkość ta obejmuje odpowiedni udział kontyngentu taryfowego erga omnes nr 09.4320 przydzielonego Brazylii na mocy rozporządzenia (WE) nr 891/2009.

(29) Wielkość ta obejmuje odpowiedni udział kontyngentu taryfowego erga omnes nr 09.4320 przydzielonego Kubie na mocy rozporządzenia (WE) nr 891/2009.

(30) Wielkość ta została odjęta od odpowiednich udziałów przydzielonych Brazylii i Kubie na mocy rozporządzenia (WE) nr 891/2009.

(31) Wielkość ta obejmuje odpowiedni udział kontyngentu taryfowego erga omnes nr 09.4320 przydzielonego Brazylii na mocy rozporządzenia (WE) nr 891/2009.

(32) Wielkość ta obejmuje odpowiedni udział kontyngentu taryfowego erga omnes nr 09.4320 przydzielonego Brazylii na mocy rozporządzenia (WE) nr 891/2009.

(33) Wielkość ta obejmuje odpowiedni udział kontyngentu taryfowego erga omnes nr 09.4320 przydzielonego Brazylii na mocy rozporządzenia (WE) nr 891/2009.

(34) Wielkość ta obejmuje odpowiedni udział kontyngentu taryfowego erga omnes nr 09.4320 przydzielonego Brazylii na mocy rozporządzenia (WE) nr 891/2009.

(35) Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 480/2012 z dnia 7 czerwca 2012 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentem taryfowym na ryż łamany objęty kodem CN 1006 40 00 do produkcji przetworów spożywczych objętych kodem CN 1901 10 00 (Dz.U. L 148 z 8.6.2012, s. 1).

ZAŁĄCZNIK  II

Kontyngenty taryfowe zarządzane przy pomocy metody "kto pierwszy ten lepszy"

Numer porządkowy kontyngentu taryfowegoPodstawa prawna/rozporządzenie otwierająceNowa ilość dla UE-27Udział UE-27

w kontyngencie

taryfowym (1)

09.0114Rozporządzenie Komisji (WE) nr 438/2009 (2)710 szt. pogłowia100 %
09.0115Rozporządzenie (WE) nr 438/2009711 szt. pogłowia100 %
09.0113Rozporządzenie Komisji (WE) nr 437/2009 (3)24 070 szt. pogłowia100 %
09.0122Rozporządzenie (WE) nr 442/200915 067 ton100 %
09.0123Rozporządzenie (WE) nr 442/20096 133 tony100 %
09.0119Rozporządzenie (WE) nr 442/20097 000 ton100 %
09.0118Rozporządzenie (WE) nr 442/20093 780 ton75,6 %
09.0121Rozporządzenie (WE) nr 442/20096 161 ton100 %
09.0120Rozporządzenie (WE) nr 442/2009164 tony5,5 %
09.2019

09.2181

Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 1354/2011 (4)92 tony100 %
09.2011

09.2101

09.2102

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1354/201117 006 ton73,9 %
09.2012

09.2105

09.2106

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1354/20113 837 ton20 %
09.1922

09.2115

09.2116

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1354/2011Na 2019 r.: 7 828 (5) ton87,6 %
09.0693

09.2125

09.2126

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1354/201148 ton48,3 %
09.2013

09.2109

09.2110

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1354/2011114 184 tony50 %
09.2014

09.2111

09.2112

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1354/20114 759 ton82,1 %
09.2015

09.2171

09.2175

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1354/2011200 ton100 %
09.2016

09.2178

09.2179

Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1354/2011178 ton89,2 %
09.0055Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1831/96 (6)4 292 tony99,9 %
09.0094Rozporządzenie (WE) nr 1831/96464 tony98,2 %
09.0056Rozporządzenie (WE) nr 1831/961 192 tony95,8 %
09.0059Rozporządzenie (WE) nr 1831/96500 ton44,1 %
09.0057Rozporządzenie (WE) nr 1831/96500 ton100 %
09.0035Rozporządzenie (WE) nr 1831/969 696 ton80,8 %
09.0708Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1475/2007 (7)3 096 027 ton53,8 %
09.0126Rozporządzenie (WE) nr 1475/20070 ton0 %
09.0127Rozporządzenie (WE) nr 1475/2007275 805 ton78,8 %
09.0128Rozporządzenie (WE) nr 1475/2007124 552 tony85,5 %
09.0129Rozporządzenie (WE) nr 1475/200730 000 ton100 %
09.0130Rozporządzenie (WE) nr 1475/20071 691 ton84,6 %
09.0124Rozporządzenie (WE) nr 1475/2007252 641 ton42,1 %
09.0131Rozporządzenie (WE) nr 1475/20074 985 ton99,7 %
09.0041Rozporządzenie (WE) nr 1831/9685 958 ton95,5 %
09.0025Rozporządzenie (WE) nr 1831/9620 000 ton100 %
09.0027Rozporządzenie (WE) nr 1831/9614 931 ton99,5 %
09.0039Rozporządzenie (WE) nr 1831/968 156 ton81,6 %
09.0060Rozporządzenie (WE) nr 1831/96885 ton59 %
09.0061Rozporządzenie (WE) nr 1831/96666 ton95,7 %
09.0062Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1831/96810 ton81 %
09.0058Rozporządzenie (WE) nr 1831/9674 tony14,9 %
09.0063Rozporządzenie (WE) nr 1831/961 387 ton55,5 %
09.0040Rozporządzenie (WE) nr 1831/96105 ton13,1 %
09.0092Rozporządzenie (WE) nr 1831/962 820 ton99,4 %
09.0033Rozporządzenie (WE) nr 1831/961 500 ton100 %
09.0093Rozporządzenie (WE) nr 1831/966 436 ton91,4 %
09.0067Rozporządzenie (WE) nr 1472/20030 %
09.0074Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2133/2001 (8)50 000 ton100 %
09.0075Rozporządzenie (WE) nr 2133/2001300 000 ton100 %
09.0076Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1064/2009 (9)20 789 ton40,9 %
09.2905Rozporządzenie Komisji (WE) nr 440/96 (10)20 000 ton100 %
09.2903Rozporządzenie (WE) nr 440/96100 000 ton100 %
09.0090Rozporządzenie Komisji (WE) nr 937/2006 (11)10 000 ton100 %
09.0071Rozporządzenie (WE) nr 2133/2001888 ton68,3 %
09.0043Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2094/2004 (12)231 ton2,3 %
09.0132Rozporządzenie Komisji (UE) nr 1085/2010 (13)6 632 tony82,9 %
09.0132Rozporządzenie (UE) nr 1085/20101 658 ton82,9 %
09.0072Rozporządzenie (WE) nr 2133/2001458 068 ton96,4 %
09.0083Rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 1273/20115 ton66,7 %
09.0073Rozporządzenie (WE) nr 2133/20012 746 ton98,1 %
09.0070Rozporządzenie (WE) nr 2133/20012 670 ton98,9 %
09.0089Rozporządzenie (WE) nr 2133/20011 393 tony67,7 %
09.0097Rozporządzenie Komisji (WE) nr 218/2007 (14)4 689 hektolitrów11,7 %
09.0095Rozporządzenie (WE) nr 218/200715 647 hektolitrów78,2 %
09.0098Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1518/2007 (15)13 808 hektolitrów99,99 %
(1) Do celów prezentacji wartości procentowe zostały zaokrąglone do jednego miejsca po przecinku. Wielkość kontyngentu taryfowego dla UE-27 została jednak obliczona na podstawie dokładnych wartości procentowych.

(2) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 438/2009 z dnia 26 maja 2009 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentami taryfowymi na przywóz byków, krów i jałówek niektórych ras alpejskich i górskich, przeznaczonych do celów innych niż ubój (Dz.U. L 128 z 27.5.2009, s. 57).

(3) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 437/2009 z dnia 26 maja 2009 r. w sprawie otwarcia kontyngentu taryfowego na przywóz młodych byków opasowych oraz administrowania tym kontyngentem (Dz.U. L 128 z 27.5.2009, s. 54).

(4) Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 1354/2011 z dnia 20 grudnia 2011 r. otwierające unijne roczne kontyngenty taryfowe w odniesieniu do owiec, kóz, mięsa baraniego i koziego (Dz.U. L 338 z 21.12.2011, s. 36). W odniesieniu do kontyngentów taryfowych na owce otwartych i zarządzanych na mocy tego rozporządzenia istnieje wiele numerów porządkowych kontyngentów taryfowych związanych z jedną ilością.

(5) Kontyngent taryfowy dla Chile zwiększa się o 200 t rocznie.

(6) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1831/96 z dnia 23 września 1996 r. otwierające i ustalające zarządzanie wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi w ramach GATT na niektóre owoce i warzywa oraz przetwory owocowe i warzywne od 1996 r. (Dz.U. L 243 z 24.9.1996, s. 5).

(7) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1475/2007 z dnia 13 grudnia 2007 r. otwierające, począwszy od roku 2008, kontyngent taryfowy na maniok pochodzący z Tajlandii (Dz.U. L 329 z 14.12.2007, s. 15).

(8) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2133/2001 z dnia 30 października 2001 r. otwierające i ustalające zarządzanie niektórymi wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi i pułapami taryfowymi w sektorze zbóż oraz uchylające rozporządzenia (WE) nr 1897/94, (WE) nr 306/96, (WE) nr 1827/96, (WE) nr 1970/96, (WE) nr 1405/97, (WE) nr 1406/97, (WE) nr 2492/98, (WE) nr 2809/98 i (WE) nr 778/1999 (Dz.U. L 287 z 31.10.2001, s. 12).

(9) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1064/2009 z dnia 4 listopada 2009 r. otwierające i ustalające sposób administrowania wspólnotowym kontyngentem taryfowym na przywóz jęczmienia browarnego pochodzącego z krajów trzecich (Dz.U. L 291 z 7.11.2009, s. 14).

(10) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 440/96 z dnia 11 marca 1996 r. otwierające i ustalające zarządzanie wspólnotowymi kontyngentami taryfowymi na niektóre mieszanki kiełków słodowych i pośladu jęczmiennego (Dz.U. L 61 z 12.3.1996, s. 2).

(11) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 937/2006 z dnia 23 czerwca 2006 r. otwierające i ustalające sposób zarządzania wspólnotowym kontyngentem taryfowym w odniesieniu do glutenu kukurydzianego pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Ameryki (Dz.U. L 172 z 24.6.2006, s. 9).

(12) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2094/2004 z dnia 8 grudnia 2004 r. otwierające i ustalające zarządzanie kontyngentem taryfowym w wysokości 10 000 ton ziaren owsa obrobionych w inny sposób, oznaczonych kodem CN 1104 22 98 (Dz.U. L 362 z 9.12.2004, s. 12).

(13) Rozporządzenie Komisji (UE) nr 1085/2010 z dnia 25 listopada 2010 r. otwierające i ustalające administrowanie niektórymi rocznymi kontyngentami taryfowymi na przywóz słodkich ziemniaków, manioku, skrobi z manioku i innych produktów objętych kodami CN 0714 90 11 i CN 0714 90 19 i zmieniające rozporządzenie (UE) nr 1000/2010 (Dz.U. L 310 z 26.11.2010, s. 3).

(14) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 218/2007 z dnia 28 lutego 2007 r. otwierające wspólnotowe kontyngenty taryfowe na wina i ustalające zarządzanie tymi kontyngentami (Dz.U. L 62 z 1.3.2007, s. 22).

(15) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1518/2007 z dnia 19 grudnia 2007 r. otwierające kontyngent taryfowy na wermut i określające sposób zarządzania nim (Dz.U. L 335 z 20.12.2007, s. 14).

1 Dz.U. L 347 z 20.12.2013, s. 671.
2 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/216 z dnia 30 stycznia 2019 r. w sprawie podziału kontyngentów taryfowych uwzględnionych w unijnej liście koncesyjnej WTO po wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa z Unii oraz zmieniające rozporządzenie Rady (WE) nr 32/2000 (Dz.U. L 38 z 8.2.2019, s. 1).
3 Dz.U. L 122 z 22.5.1996, s. 16.
4 Dz.U. L 122 z 22.5.1996, s. 15.
5 Art. 1 ust. 3 zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2099/2020 z dnia 15 grudnia 2020 r. (Dz.U.UE.L.2020.425.19) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2021 r.
6 Rozporządzenie Komisji (UE) nr 1085/2010 z dnia 25 listopada 2010 r. otwierające i ustalające administrowanie niektórymi rocznymi kontyngentami taryfowymi na przywóz słodkich ziemniaków, manioku, skrobi z manioku i innych produktów objętych kodami CN 0714 90 11 i CN 0714 90 19 i zmieniające rozporządzenie (UE) nr 1000/2010 (Dz.U. L 310 z 26.11.2010, s. 3).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.