Rozporządzenie 422/67/EWG określające uposażenie przewodniczącego i członków Komisji, a także prezesa, sędziów, rzeczników generalnych i sekretarza Trybunału Sprawiedliwości

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.1967.187.1

Akt utracił moc
Wersja od: 7 października 2012 r.

ROZPORZĄDZENIE NR 422/67/EWG, NR 5/67/EURATOM RADY
z dnia 25 lipca 1967 r.
określające uposażenie przewodniczącego i członków Komisji, a także prezesa, sędziów, rzeczników generalnych i sekretarza Trybunału Sprawiedliwości, prezesa, członków i sekretarza Sądu oraz prezesa, członków i sekretarza Sądu do spraw Służby Publicznej Unii Europejskiej 1

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Tekst niniejszego aktu prawnego nie uwzględnia wszystkich zmian. Niektóre akty zmieniające nie zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - polskim wydaniu specjalnym, ponieważ instytucje UE uznały zmiany wynikające z nich za pochłonięte przez akty zmieniające opublikowane w kolejnych tomach tego wydawnictwa.

.................................................

RADA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Jedną Radę i Jedną Komisję Wspólnot Europejskich(1), w szczególności jego art. 6 oraz art. 20 i 21 Protokołu w sprawie przywilejów i immunitetów Wspólnot Europejskich(2),

a także mając na uwadze, co następuje:

Rada ustala uposażenia, dodatki i emerytury przewodniczącego i członków Komisji, a także prezesa, sędziów, rzeczników generalnych i sekretarza Trybunału Sprawiedliwości oraz wszelkie należności płatne zamiast wynagrodzenia,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1 2

Członkowie Komisji i Trybunału, począwszy od dnia objęcia funkcji aż do ostatniego dnia miesiąca, w którym zaprzestają ich pełnienia, mają prawo do wynagrodzenia podstawowego, dodatków rodzinnych i innych dodatków.

Do celów niniejszego rozporządzenia, związki niemałżeńskie są traktowane jak małżeństwa, pod warunkiem że wszystkie warunki wymienione w art. 1 ust. 2 lit. c) załącznika VII do regulaminu pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich są spełnione. Nie będący w związku małżeńskim partner członka lub byłego członka, uznawany jest za małżonka w ramach systemu ubezpieczeń chorobowych, gdy spełnione są warunki wymienione w pkt i), ii) i iii) ust. 2 lit. c) tego artykułu.

Artykuł  2 3
1. 4
Podstawowe miesięczne uposażenie członków Komisji jest równe sumie wynikającej z zastosowania następujących wskaźników do podstawowego wynagrodzenia urzędnika Wspólnot Europejskich trzeciego stopnia grupy zaszeregowania 16:
Przewodniczący138 %,
Wiceprzewodniczący125 %,
Pozostali członkowie112,5 %.
2. 5
Podstawowe miesięczne uposażenie członków Trybunału Sprawiedliwości jest równe sumie wynikającej z zastosowania następujących wskaźników do podstawowego wynagrodzenia urzędnika Wspólnot Europejskich trzeciego stopnia grupy zaszeregowania 16:
Prezes138 %,
Wiceprezes125 %,
Sędzia lub rzecznik generalny 112,5 %,
Sekretarz101 %.
3.
Jednakże od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 30 kwietnia 2006 r., wyrażenie "trzeciego stopnia grupy zaszeregowania 16" w ust. 1 i 2 ma brzmienie "trzeciego stopnia grupy zaszeregowania A*16".
Artykuł  3 6

Członkowie Komisji i Trybunału Sprawiedliwości są uprawnieni do zasiłków rodzinnych ustalonych zgodnie z przepisami art. 67 regulaminu pracowniczego i art. 1-3 załącznika VII do tego regulaminu.

Artykuł  4
1.
Członkowie Komisji lub Trybunału mają prawo do dodatku na mieszkanie w wysokości 15 % wynagrodzenia podstawowego.
2. 7
Członkowie Komisji otrzymują miesięczny fundusz reprezentacyjny w wysokości:
Przewodniczący1418,07 euro
Wiceprzewodniczący 911,38 euro
Pozostali członkowie 607,71 euro
3. 8
Członkowie Trybunału Sprawiedliwości otrzymują miesięczny fundusz reprezentacyjny w wysokości:
Prezes1418,07 euro
Wiceprezes 911,38 EUR
Sędzia lub rzecznik generalny 607,71 euro
Sekretarz 554,17 euro

Sędziowie będący prezesami Izb Trybunału oraz pierwszy rzecznik generalny otrzymują ponadto podczas pełnienia swoich funkcji dodatek funkcyjny w wysokości 810,74 euro miesięcznie.

4. 9
Świadczenia określone w ust. 2 i 3 są corocznie zwiększane przez Radę stanowiącą większością kwalifikowaną, z uwzględnieniem wzrostu kosztów utrzymania
Artykuł  4a 10

Wynagrodzenia podstawowe określone w art. 2, zasiłki rodzinne określone w art. 3 oraz dodatki określone w art. 4 ust. 1, regulowane są według wskaźników ustalonych przez Radę zgodnie z art. 64 i art. 65 Regulaminu Pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich w odniesieniu do urzędników zatrudnionych w Belgii.

Artykuł  4b 11

Artykuł 17 załącznika VII do regulaminu pracowniczego stosuje się odpowiednio do przewodniczącego i członków Komisji oraz prezesa, sędziów, rzeczników generalnych oraz sekretarza Trybunału Sprawiedliwości oraz prezesa, członków i sekretarza Sądu.

Artykuł  5

Przy obejmowaniu i przy zaprzestaniu pełnienia funkcji członkowie Komisji lub Trybunału mają prawo do:

a)
dodatku z tytułu kosztów zagospodarowania. Wysokość dodatku przy obejmowaniu funkcji jest równa wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia podstawowego, a w przypadku zaprzestania pełnienia funkcji jest równa jednomiesięcznemu wynagrodzeniu podstawowemu;
b) 12
do zwrotu kosztów podróży swoich i członków swej rodziny, przedstawionych przez członka Komisji lub Rady, a także do zwrotu wydatków poniesionych na przeprowadzkę osobistych ruchomości, włącznie z kosztami ubezpieczenia od zwykłego ryzyka (kradzież, zniszczenie, pożar).

W przypadku odnowienia mandatu członek nie ma prawa do jakiegokolwiek dodatku określonego w niniejszym artykule. Tak samo jest w przypadku mianowania go na członka innej instytucji Wspólnot, jeżeli tymczasowa siedziba tej instytucji znajduje się w mieście, w którym członek ten był wcześniej zobowiązany mieszkać w związku z pełnioną funkcją oraz jeżeli przed kolejnym mianowaniem nie dokonał on ponownej przeprowadzki.

Artykuł  6

Członek Komisji lub Trybunału, który w ramach pełnienia swoich funkcji zostaje wezwany do wyjazdu poza tymczasową siedzibę swojej instytucji ma prawo do:

a)
zwrotu kosztów podróży;
b)
zwrotu wydatków hotelowych (pokój hotelowy, obsługa i opłaty, za wyłączeniem wszystkich pozostałych kosztów);
c) 13
dieta służbowa za każdy pełny dzień nieobecności jest równa 105 % dziennej diety służbowej ustanowionej w regulaminie pracowniczym urzędników Wspólnot Europejskich będących w delegacji.
Artykuł  7
1. 14
Przez trzy lata począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym kończy on piastowanie urzędu, były członek Komisji lub Trybunału Sprawiedliwości otrzymuje miesięczne świadczenie pomostowe ustalone zgodnie z następującymi procedurami:
40 % podstawowego wynagrodzenia, jakie otrzymywał w momencie kiedy zakończył sprawowanie urzędu, jeżeli jego okres pracy jest krótszy niż dwa lata,
45 % tego samego wynagrodzenia, jeżeli okres ten wynosi ponad dwa lata lecz mniej niż trzy lata,
50 % tego samego wynagrodzenia, jeżeli okres ten wynosi ponad trzy lata lecz mniej niż pięć lat,
55 % tego samego wynagrodzenia, jeżeli okres ten wynosi ponad pięć lat lecz mniej niż dziesięć lat,
60 % tego samego wynagrodzenia, jeżeli okres ten wynosi ponad dziesięć lat a mniej niż piętnaście lat,
65 % tego samego wynagrodzenia w pozostałych przypadkach.
2.
Prawo do dodatku ustaje w przypadku uzyskania przez byłego członka Komisji lub Trybunału mandatu w jednej z instytucji Wspólnot lub z chwilą jego śmierci. W przypadku uzyskania mandatu dodatek jest wypłacany do dnia objęcia funkcji; w przypadku śmierci ostatnia wypłata jest dokonywana za miesiąc, w którym nastąpiła śmierć.
3.
Jeżeli w trakcie tego trzyletniego okresu dana osoba podejmuje nową działalność zarobkową, wówczas kwota, o którą jego miesięczne wynagrodzenie brutto (tzn. przed odjęciem podatku) wraz z dodatkiem określonym w ust. 1, przekracza wynagrodzenie, przed odjęciem podatku, jakie otrzymywała ona jako członek Komisji lub Trybunału z na mocy art. 2, 3 i 4 ust. 1, odejmowana jest od dodatku. Przy określaniu wysokości wynagrodzenia otrzymywanego z tytułu nowej działalności uwzględnia się wszystkie formy wynagrodzenia, z wyjątkiem tych, które stanowią zwrot kosztów.
4.
Członek Komisji lub Trybunału, z chwilą ustania jego funkcji, 1 stycznia każdego roku, a także przy każdej zmianie sytuacji majątkowej, składa przewodniczącemu instytucji, w której był zatrudniony, deklarację obejmującą wszystkie elementy otrzymywanego wynagrodzenia o pochodzeniu zawodowym, z wyjątkiem elementów, które stanowią zwrot kosztów.

Od dodatku przejściowego nie odejmuje się dochodów, które były pełnoprawnie otrzymywane przez byłego członka podczas pełnienia funkcji członka Komisji lub Trybunału.

Niniejsza deklaracja musi zostać sporządzona w dobrej wierze i ma charakter poufny. Zawarte w niej informacje nie mogą zostać użyte do celów innych, niż przewidziane niniejszym rozporządzeniem, ani być przekazywane osobom trzecim.

5. 15
Przez cały okres trzech lat wspomniany w ust. 1, były Członek Komisji lub Trybunału jest uprawniony do zasiłków rodzinnych przewidzianych w art. 3.
Artykuł  8
1.
Członkowie Komisji lub Trybunału po zakończeniu pełnienia ich funkcji mają prawo do dożywotniej emerytury, płatnej począwszy od dnia, w którym osiągną wiek 65 lat.
2. 16
Jednakże mogą oni zwrócić się o uzyskanie emerytury od 60 roku życia. W takim przypadku emerytura zostaje wyliczona przy użyciu mnożnika określonego zgodnie z poniższą tabelą:
60 lat0,70
61 lat0,75
62 lata0,80
63 lata0,87
64 lata0,95.
Artykuł  9 17

Za każdy pełny rok pełnienia funkcji emerytura wynosi 4,275 % ostatniego wynagrodzenia podstawowego oraz 1/12 tej kwoty za każdy pozostały pełny miesiąc. Maksymalna kwota tak określonej emerytury wynosi 70 % ostatnio pobranego wynagrodzenia podstawowego.

Jeśli zainteresowany sprawował różne funkcje w Komisji lub Trybunale Sprawiedliwości, wynagrodzenie, jakie należy brać pod uwagę przy wyliczaniu emerytury uwzględnia proporcjonalnie okresy sprawowania przez zainteresowanego różnych funkcji. Niniejszy akapit, na wniosek członków Komisji lub Trybunału, nie zostanie zastosowany, jeśli sprawują oni swe funkcje w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia lub jeśli opuścili swe funkcje przed tym dniem.

W drodze odstępstwa od akapitu pierwszego, dla członków Komisji i Trybunału Sprawiedliwości pełniących swoje funkcje przed dniem 1 maja 2004 r., oraz do zakończenia pełnienia przez nich swoich funkcji w Komisji i Trybunale Sprawiedliwości, wysokość emerytury stanowi 4,5 % ostatnio otrzymywanego wynagrodzenia podstawowego za każdy pełny rok pełnienia funkcji.

Artykuł  10 18

Członek Komisji lub Trybunału dotknięty inwalidztwem uznanym za całkowite lub powodującym niemożność pełnienia funkcji, który z tego powodu rezygnuje lub zostaje zmuszony do rezygnacji z funkcji, jest objęty następującym systemem, licząc od dnia rezygnacji:

a)
jeżeli inwalidztwo jest uznane za trwałe, ma on prawo do dożywotniej emerytury wyliczonej zgodnie z art. 9, przy gwarantowanym minimum w wysokości 30 % ostatniego otrzymanego wynagrodzenia podstawowego. Ma prawo do maksymalnej emerytury, jeżeli niezdolność wynika z kalectwa lub choroby nabytej w ramach pełnienia swoich funkcji;
b)
jeżeli inwalidztwo jest czasowe, do czasu wyzdrowienia ma on prawo do renty w wysokości 60 % ostatniego otrzymanego wynagrodzenia podstawowego, jeżeli kalectwo lub choroba zostały nabyte w ramach pełnienia funkcji lub też w wysokości 30 % w pozostałych przypadkach. Renta zostaje zastąpiona dożywotnią emeryturą wyliczoną na warunkach przedstawionych w art. 9, jeżeli beneficjent renty ukończył 65 rok życia lub jeżeli minęło siedem lat od przyznania renty.
Artykuł  11 19

Członkowie Komisji lub Trybunału mają prawo do zasiłków chorobowych, świadczeń z tytułu choroby zawodowej, wypadku przy pracy oraz narodzin dziecka lub śmierci na podstawie systemu zabezpieczenia społecznego przewidzianego w regulaminie pracowniczym urzędników Wspólnot Europejskich.

Akapit pierwszy stosuje się również do byłych członków Komisji lub Trybunału, którzy korzystają ze świadczeń na podstawie systemu emerytalnego przewidzianego w art. 8 lub na podstawie świadczeń przejściowych przewidzianych w art. 7 lub na podstawie systemu rent inwalidzkich przewidzianego w art. 10.

Jednakże byli członkowie Komisji i Trybunału zostają objęci postanowieniami art. 72 regulaminu pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich, pod warunkiem że nie wykonują oni pracy zarobkowej i nie mogą zostać objęci krajowym systemem ubezpieczeń chorobowych.

Jednakże były członek Komisji lub Trybunału, który pełnił swą funkcję co najmniej do 63 roku życia lub jest uprawniony do świadczeń na podstawie systemu rent inwalidzkich przewidzianego w art. 10 zachowuje, bez ograniczeń, uprawnienie do świadczeń chorobowych na podstawie systemu przewidzianego w regulaminie pracowniczym. Jeżeli były członek Komisji lub Trybunału nie otrzymuje świadczenia przejściowego przewidzianego w art. 7 i nie jest uprawniony do świadczeń na podstawie systemu emerytalnego przewidzianego w art. 8 ani na podstawie systemu rent inwalidzkich przewidzianego w art. 10, jest on zobowiązany do płacenia połowy wysokości składek niezbędnych do pokrycia takich ryzyk. Składki są określane na podstawie ostatniego świadczenia przejściowego, z uwzględnieniem kolejnych dostosowań.

Były członek Komisji lub Trybunału, który zakończył funkcję przed osiągnięciem 63 roku życia oraz który na koniec okresu, w którym otrzymywał świadczenie przejściowe przewidziane w art. 7, nie jest uprawniony do świadczeń na podstawie systemu emerytalnego przewidzianego w art. 8 ani na podstawie systemu rent inwalidzkich przewidzianego w art. 10, może nadal korzystać z ochrony przewidzianej w akapitach drugim i trzecim niniejszego artykułu, pod warunkiem że nie wykonuje żadnej pracy za wynagrodzeniem. W takim przypadku musi on płacić składki w pełnej wysokości niezbędnej do pokrycia przewidzianego w art. 72 ust. 1 regulaminu pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich. Składki określa się na podstawie ostatniego świadczenia przejściowego z uwzględnieniem kolejnych dostosowań.

Artykuł  12

Jeżeli przyczyna inwalidztwa lub śmierci członka jest przypisana osobie trzeciej, Wspólnoty, w ramach zobowiązań, jakie nakłada na nie system emerytur, pełnoprawnie zastępują członka Komisji lub Trybunału, bądź osoby uprawnione, w działaniach przeciw odpowiedzialnej osobie trzeciej.

Artykuł  13

Dodatek przejściowy przewidziany w art. 7, emerytura przewidziana w art. 8 oraz emerytury i renty przewidziane w art. 10 nie mogą być kumulowane. Jeżeli członek Komisji lub Trybunału na prawo jednocześnie ubiegać się o korzystanie z jednego lub wielu przedstawionych powyżej przepisów, stosuje się wyłącznie przepis najbardziej dla niego korzystny.

Artykuł  14

W przypadku śmierci członka Komisji lub Trybunału przed wygaśnięciem mandatu, jego małżonek pozostający przy życiu lub dzieci będące na utrzymaniu otrzymują do końca trzeciego miesiąca po miesiącu śmierci wynagrodzenie, do którego członek Komisji lub Trybunału miałby prawo na mocy przepisów art. 2, 3 i art. 4 ust. 1.

Artykuł  15
1. 20
Pozostajacy przy życiu małżonek i pozostające na utrzymaniu dzieci w momencie śmierci członka lub byłego członka Komisji lub Trybunału, który w chwili śmierci posiadał prawo do emerytury, korzystają z renty rodzinnej.

Renta ta wynosi:

dla pozostającego przy życiu małżonka60 %
dla każdej półsieroty gdy zarówno matka jak i ojciec nie żyją10 %
dla każdej sieroty bez ojca i matki 20 %

emerytury nabytej w zastosowaniu art. 9 przez członka lub byłego członka Komisji lub Trybunału na dzień jego śmierci.

Jednakże w przypadku śmierci członka Trybunału Obrachunkowego podczas trwania jego kadencji

renta rodzinna dla pozostającego przy życiu małżonka wynosi 36 % wynagrodzenia podstawowego wypłacanego w okresie, w którym nastąpiła śmierć,
renta rodzinna dla pierwszej sieroty po matce i ojcu wynosi przynajmniej 12 % wynagrodzenia podstawowego wypłacanego w okresie, w którym nastąpiła śmierć. W przypadku gdy pozostało kilka sierot po matce i ojcu, łączna wysokość renty rodzinnej zostaje rozdzielona równo pomiędzy uprawnione sieroty.
2.
Całkowita kwota tych rent rodzinnych nie może przekroczyć wysokości emerytury członka lub byłego członka Komisji lub Trybunału, na podstawie której są one wyliczone. Maksymalna kwota rent rodzinnych płatnych jest rozdzielana między beneficjentów proporcjonalnie do podanych powyżej wartości procentowych.
3.
Renty rodzinne są przyznawane począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po śmierci; jednakże w przypadku zastosowania przepisów przewidzianych w art. 14, korzystanie z rent zostaje odroczone do pierwszego dnia czwartego miesiąca po miesiącu, w którym nastąpiła śmierć.
4.
W przypadku śmierci osoby uprawnionej prawo do renty rodzinnej wygasa z końcem miesiąca, w którym nastąpiła śmierć. Ponadto prawo sieroty do renty wygasa z końcem miesiąca, w którym osiągnie ona wiek 21 lat. Prawo to zostaje przedłużone na czas trwania jej szkolenia zawodowego, najpóźniej do końca miesiąca, w którym osoba ta ukończy 25 rok życia.

Renta pozostaje płatna sierocie, która z powodu choroby lub kalectwa nie może samodzielnie się utrzymywać.

5. 21
Prawa do renty rodzinnej nie przyznaje się osobie, która poślubiła byłego członka Komisji lub Trybunału posiadającego w chwili ślubu prawa do emerytury na mocy przepisów niniejszego rozporządzenia, ani też dzieciom narodzonym w tym związku, chyba że śmierć członka Komisji lub Trybunału nastąpi po pięciu latach małżeństwa.
6. 22
Pozostający przy życiu małżonek ponownie wstępujący w związek małżeński traci prawo do renty rodzinnej. Otrzymuje wówczas jednorazową kwotę równą podwójnej kwocie rocznej renty rodzinnej.
7. 23
W przypadku gdy członek pozostawi pozostającego przy życiu małżonka, a także sieroty z poprzedniego małżeństwa lub inne osoby uprawnione do renty po nim, lub w przypadku gdy pozostawi sieroty z różnych małżeństw, całkowita kwota renty zostaje rozdzielona analogicznie do przepisów art. 22, 27 i 28 załącznika VIII regulaminu pracowniczego urzędników.
8. 24
Pozostający przy życiu małżonek i dzieci pozostające na utrzymaniu członka lub byłego członka Komisji lub Trybunału są uprawnione do świadczeń chorobowych na podstawie systemu zabezpieczenia społecznego przewidzianego w regulaminie pracowniczym urzędników Wspólnot Europejskich, jeżeli nie są uprawnione do świadczeń o tym samym charakterze oraz tej samej wysokości na podstawie innego systemu zabezpieczenia społecznego.
Artykuł  16

Członek Komisji lub Trybunału, który został zwolniony z funkcji z powodu poważnego uchybienia traci wszelkie prawo do dodatku przejściowego i do dodatku z tytułu wysługi lat; jednakże skutki tego przepisu nie mogą zostać rozciągnięte na pozostałe uprawnione osoby.

Artykuł  17

Jeżeli Rada postanowi o podwyższeniu wynagrodzenia podstawowego jednocześnie podjęta zostanie decyzja o odpowiednim podwyższeniu nabytych emerytur.

Artykuł  18

Wypłata świadczeń przewidzianych niniejszym systemem emerytur i rent obciąża budżet Wspólnot. Państwa Członkowskie wspólnie gwarantują wypłatę tych świadczeń zgodnie z kluczem repartycyjnym określonym dla finansowania takich wydatków.

Artykuł  19 25
1.
Płatność należnych sum na mocy art. 2, 3, 4, 5, 11 i 14 są dokonywana jest w EUR.
2.
Do kwot należnych na mocy art. 7, 8, 10 i 15 nie stosuje się współczynnika korygującego.

Kwoty te są wypłacane na rzecz beneficientów zamieszkałych w Unii Europejskiej w EUR, na konto bankowe w państwie zamieszkania.

Dla beneficientów zamieszkałych poza Unią Europejską, emerytury są wypłacane w EUR, na konto bankowe w państwie zamieszkania. Emerytura, w drodze wyjątku może zostać wypłacona w EUR na konto bankowe w państwie, gdzie instytucja ma swoą siedzibę lub w walucie państwa zamieszkania emeryta, przeliczonej po najbardziej aktualnych kursach wymiany wykorzystywanych przy wykonywaniu budżetu ogólnego Wspólnot Europejskich.

Artykuł  19a 26

Artykuł 66a regulaminu pracowniczego urzędników stosuje się mutatis mutandis w stosunku do przewodniczącego i członków Komisji, prezesa, sędziów, rzeczników generalnych, sekretarza Trybunału Sprawiedliwości, prezesa, członków oraz sekretarza Sądu.

Artykuł  20

Niniejsze rozporządzenie stosuje się do byłych członków Komisji Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, Komisji Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej, Wysokiej Władzy lub Trybunału Sprawiedliwości, a także do osób uprawnionych, które w chwili wejścia w życie niniejszego rozporządzenia są objęte przepisami rozporządzenia Rady nr 63 (EWG)(3), rozporządzenia Rady nr 14 (Euratom)(4), decyzji specjalnej Rady Ministrów (EWWiS) z dnia 22 maja 1962 r.(5) lub rozporządzenia Rady nr 62 (EWG) i rozporządzenia Rady nr 13 (Euratom)(6).

Artykuł  21

Rozporządzenie określające warunki i procedurę stosowania podatku na rzecz Wspólnot stosuje się do członków Komisji i Trybunału. Do czasu wejścia w życie tego rozporządzenia stosuje się rozporządzenie nr 32 (EWG) i rozporządzenia nr 12 (Euratom)(7).

Artykuł  21a 27
1.
Z zastrzeżeniem ust. 2 i 3 przepisy niniejszego rozporządzenia dotyczące prezesa, członków i sekretarza Trybunału Sprawiedliwości stosuje się do prezesa, członków i sekretarza Sądu.
2. 28
Miesięczne podstawowe wynagrodzenie prezesa, wiceprezesa, członków i sekretarza Sądu jest równe kwocie wynikającej z zastosowania następujących wartości procentowych do podstawowego wynagrodzenia urzędnika Unii Europejskiej trzeciego stopnia grupy zaszeregowania 16:
Prezes:112,5 %,
Wiceprezes:108 %,
Członkowie:104 %,
Sekretarz:95 %.
3. 29
Miesięczny dodatek reprezentacyjny określony w art. 4 ust. 3 wynosi:
Przewodniczący:607,71 euro,
Wiceprezes:573,98 EUR,
Członkowie:554,17 euro,
Sekretarz471,37 euro.

Sędziowie-przewodniczący izb Sądu otrzymują dodatkowo, w czasie ich kadencji, dodatek funkcyjny w wysokości 739,47 euro miesięcznie.

Artykuł  21b 30
1. 31
Artykuły 14, 15, 16, 17 i 19 załącznika XIII do regulaminu pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich stosuje się odpowiednio do przewodniczącego i członków Komisji oraz prezesa, sędziów, rzeczników generalnych oraz sekretarza Trybunału Sprawiedliwości oraz prezesa, członków i sekretarza Sądu.
2.
Artykuły 20, 24 i 25 załącznika XIII do regulaminu pracowniczego urzędników Wspólnot Europejskich stosuje się odpowiednio do beneficjentów kwot należnych zgodnie art. 7, 8, 10 i 15.
Artykuł  21c 32
1. 33
Z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, przepisy niniejszego rozporządzenia dotyczące prezesa, członków i sekretarza Trybunału Sprawiedliwości oraz prezesa, członków i sekretarza Sądu są stosowane wobec prezesa, członków i sekretarza Sądu Służby Cywilnej.
2.
Podstawowe miesięczne wynagrodzenie prezesa, członków i sekretarza Sądu Służby Cywilnej równa się kwocie wynikającej z zastosowania następujących stawek procentowych w stosunku do podstawowego miesięcznego wynagrodzenia urzędnika Wspólnot Europejskich zatrudnionego na trzecim stopniu szesnastej grupy zaszeregowania (A*16, trzeci stopień, do 30 kwietnia 2006 r.):
prezes: 104 %,
członkowie: 100 %,
sekretarz: 90 %.
3.
Miesięczny dodatek reprezentacyjny określony w art. 4 ust. 3 wynosi:
prezes: 554 EUR,
członkowie: 500 EUR,
sekretarz: 400 EUR.

Prezes Sądu Służby Cywilnej oraz prezesi izb trzyosobowych otrzymują ponadto podczas swojej kadencji dodatek funkcyjny wynoszący 500 EUR miesięcznie.

Artykuł  22

Niniejsze rozporządzenia wchodzi w życie dnia 6 lipca 1967 r.

Rozporządzenie Rady (EWG) nr 63, rozporządzenie Rady (Euratom) nr 14, decyzja specjalna Rady Ministrów Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali z dnia 22 maja 1962 r. oraz rozporządzenie Rady nr 62 (EWG) oraz rozporządzenie Rady nr 13 (Euratom), z wyjątkiem art. 20, tracą moc.

Decyzja specjalna Rady Ministrów Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali z dnia 13 i 14 października 1958 r. pozostaje w mocy.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 25 lipca 1967 r.

W imieniu Rady
Fr. NEEF
Przewodniczący
______

(1) Dz.U. 152 z 13.7.1967, str. 2.

(2) Dz.U. 152 z 13.7.1967, str. 13.

(3) Dz.U. 62 z 19.7.1962, str. 1724/62.

(4) Dz.U. 62 z 19.7.1962, str. 1730/62.

(5) Dz.U. 62 z 19.7.1962, str. 1734/62.

(6) Dz.U. 62 z 19.7.1962, str. 1713/62.

(7) Dz.U. 45 z 14.6.1962, str. 1461/62.

1 Tytuł:

- zmieniony przez pkt 1 rozporządzenia nr 4045/88 z dnia 19 grudnia 1988 r. (Dz.U.UE.L.88.356.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 stycznia 1989 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 1 rozporządzenia nr 202/2005 z dnia 18 stycznia 2005 r. (Dz.U.UE.L.05.33.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 lutego 2005 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 1 rozporządzenia nr 904/2012 z dnia 24 września 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.269.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 października 2012 r.

2 Art. 1 zmieniony przez art. 1 pkt 1 rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.
3 Art. 2:

- zmieniony przez art. 1 lit. a) rozporządzenia nr 723/71 z dnia 30 marca 1971 r. (Dz.U.UE.L.71.80.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 kwietnia 1971 r.

- zmieniony przez art. 1 lit. a) rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1972 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.

4 Z dniem 29 grudnia 2009 r. od stosowania art. 2 ust. 1 wprowadzono odstępstwo zgodnie z art. 1 ust. 2 decyzji nr 2009/910/UE z dnia 1 grudnia 2009 r. (Dz.U.UE.L.09.322.36).
5 Art. 2 ust. 2 zmieniony przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia nr 904/2012 z dnia 24 września 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.269.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 października 2012 r.
6 Art. 3 zmieniony przez art. 1 lit. b) rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1972 r.
7 Art. 4 ust. 2:

- zmieniony przez art. 1 lit. d) rozporządzenia nr 723/71 z dnia 30 marca 1971 r. (Dz.U.UE.L.71.80.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1970 r.

- zmieniony przez art. 1 lit. c) rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1972 r.

- zmieniony przez art. 1 lit. a) rozporządzenia nr 3911/90 z dnia 21 grudnia 1990 r. (Dz.U.UE.L.90.375.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1990 r.

- zmieniony przez art. 1 lit. a) rozporządzenia nr 3762/92 z dnia 21 grudnia 1992 r. (Dz.U.UE.L.92.383.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1992 r.

- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2778/98 z dnia 17 grudnia 1998 r. (Dz.U.UE.L.98.347.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1999 r. Kwoty wyrażone we frankach belgijskich zostały przeliczone na euro po kursie 1 euro = 40,3399 franków belgijskich określonym w art. 1 rozporządzenia 2866/98 z dnia 31 grudnia 1998 (Dz.U.UE.L.98.359.1), które nie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - polskim wydaniu specjalnym.

8 Art. 4 ust. 3:

- zmieniony przez art. 1 lit. d) rozporządzenia nr 723/71 z dnia 30 marca 1971 r. (Dz.U.UE.L.71.80.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1970 r.

- zmieniony przez art. 1 lit. c) rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1972 r.

- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 142/76 z dnia 20 stycznia 1976 r. (Dz.U.UE.L.76.15.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1975 r.

- zmieniony przez art. 1 lit. b) i c) rozporządzenia nr 3911/90 z dnia 21 grudnia 1990 r. (Dz.U.UE.L.90.375.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1990 r.

- zmieniony przez art. 1 lit. b) i c) rozporządzenia nr 3762/92 z dnia 21 grudnia 1992 r. (Dz.U.UE.L.92.383.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1992 r.

- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2778/98 z dnia 17 grudnia 1998 r. (Dz.U.UE.L.98.347.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1999 r. Kwoty wyrażone we frankach belgijskich zostały przeliczone na euro po kursie 1 euro = 40,3399 franków belgijskich określonym w art. 1 rozporządzenia 2866/98 z dnia 31 grudnia 1998 (Dz.U.UE.L.98.359.1), które nie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - polskim wydaniu specjalnym.

- zmieniony przez art. 1 pkt 3 rozporządzenia nr 904/2012 z dnia 24 września 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.269.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 października 2012 r.

9 Art. 4 ust. 4 dodany przez art. 1 lit. d) rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1972 r.
10 Art. 4a dodany przez art. 1 lit. e) rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1972 r.
11 Art. 4b:

- dodany przez art. 1 pkt 3 rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 4 rozporządzenia nr 904/2012 z dnia 24 września 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.269.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 października 2012 r.

12 Art. 5 lit. b) zmieniona przez art. 2 rozporządzenia nr 2163/70 z dnia 27 października 1970 r. (Dz.U.UE.L.70.238.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1970 r.
13 Art. 6 lit. c):

- zmieniona przez art. 2 pkt 1 rozporządzenia nr 1416/81 z dnia 19 marca 1981 r. (Dz.U.UE.L.81.142.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 1981 r.

- zmieniona przez art. 1 pkt 4 rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.

14 Art. 7 ust. 1 zmieniony przez art. 2 lit. a) rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1973 r.
15 Art. 7 ust. 5 dodany przez art. 2 lit. b) rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1973 r.
16 Art. 8 ust. 2 zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2163/70 z dnia 27 października 1970 r. (Dz.U.UE.L.70.238.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1970 r.
17 Art. 9:

- zmieniony przez art. 3 rozporządzenia nr 2163/70 z dnia 27 października 1970 r. (Dz.U.UE.L.70.238.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1970 r.

- zmieniony przez art. 3 rozporządzenia nr 1546/73 z dnia 4 czerwca 1973 r. (Dz.U.UE.L.73.155.8) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1973 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 5 rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.

18 Art. 10 zmieniony przez art. 4 rozporządzenia nr 2163/70 z dnia 27 października 1970 r. (Dz.U.UE.L.70.238.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1970 r.
19 Art. 11:

- zmieniony przez art. 5 rozporządzenia nr 2163/70 z dnia 27 października 1970 r. (Dz.U.UE.L.70.238.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1970 r.

- zmieniony przez art. 1 ust. 1 rozporządzenia nr 2426/91 z dnia 29 lipca 1991 r. (Dz.U.UE.L.91.222.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 grudnia 1989 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 6 rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.

20 Art. 15 ust. 1:

- zmieniony przez art. 6 rozporządzenia nr 2163/70 z dnia 27 października 1970 r. (Dz.U.UE.L.70.238.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1970 r.

- zmieniony przez art. 3 rozporządzenia nr 723/71 z dnia 30 marca 1971 r. (Dz.U.UE.L.71.80.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 kwietnia 1971 r.

- zmieniony przez art. 2 pkt 2 rozporządzenia nr 1416/81 z dnia 19 marca 1981 r. (Dz.U.UE.L.81.142.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 1981 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 7 lit. a) rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.

21 Art. 15 ust. 5 zmieniony przez art. 1 pkt 7 lit. b) rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r. Zmiany nie zostały naniesione na tekst ze względu na swą bezprzedmiotowość.
22 Art. 15 ust. 6 zmieniony przez art. 1 pkt 7 lit. c) rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.
23 Art. 15 ust. 7:

- dodany przez art. 2 pkt 3 rozporządzenia nr 1416/81 z dnia 19 marca 1981 r. (Dz.U.UE.L.81.142.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 czerwca 1981 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 7 lit. d) rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.

24 Art. 15 ust. 8:

- zmieniony przez art. 2 ust. 1 rozporządzenia nr 2426/91 z dnia 29 lipca 1991 r. (Dz.U.UE.L.91.222.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 grudnia 1989 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 7 lit. e) rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.

25 Art. 19 zmieniony przez art. 1 pkt 8 rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.
26 Art. 19a:

- dodany przez art. 1 ust. 1 rozporządzenia nr 3822/81 z dnia 15 grudnia 1981 r. (Dz.U.UE.L.81.386.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.

- zmieniony przez art. 1 ust. 1 rozporządzenia nr 1084/92 z dnia 28 kwietnia 1992 r. (Dz.U.UE.L.92.117.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1992 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 5 rozporządzenia nr 904/2012 z dnia 24 września 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.269.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 października 2012 r.

27 Art. 21a:

- dodany przez pkt 2 rozporządzenia nr 4045/88 z dnia 19 grudnia 1988 r. (Dz.U.UE.L.88.356.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 stycznia 1989 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 6, 7 i 8 rozporządzenia nr 904/2012 z dnia 24 września 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.269.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 października 2012 r.

28 Art. 21a ust. 2 zmieniony przez art. 2 lit. a) rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.
29 Art. 21a ust. 3:

- zmieniony przez art. 2 rozporządzenia nr 3911/90 z dnia 21 grudnia 1990 r. (Dz.U.UE.L.90.375.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1990 r.

- zmieniony przez art. 2 rozporządzenia nr 3762/92 z dnia 21 grudnia 1992 r. (Dz.U.UE.L.92.383.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1992 r.

- zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 2778/98 z dnia 17 grudnia 1998 r. (Dz.U.UE.L.98.347.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1999 r. Kwoty wyrażone we frankach belgijskich zostały przeliczone na euro po kursie 1 euro = 40,3399 franków belgijskich określonym w art. 1 rozporządzenia 2866/98 z dnia 31 grudnia 1998 (Dz.U.UE.L.98.359.1), które nie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - polskim wydaniu specjalnym.

30 Art. 21b dodany przez art. 1 pkt 9 rozporządzenia nr 1292/2004 z dnia 30 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.243.23) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 maja 2004 r.
31 Art. 21b ust. 1 zmieniony przez art. 1 pkt 9 rozporządzenia nr 904/2012 z dnia 24 września 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.269.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 października 2012 r.
32 Art. 21c dodany przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia nr 202/2005 z dnia 18 stycznia 2005 r. (Dz.U.UE.L.05.33.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 lutego 2005 r.
33 Art. 21c ust. 1 zmieniony przez art. 1 pkt 10 rozporządzenia nr 904/2012 z dnia 24 września 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.269.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 października 2012 r.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.