Decyzja 2000/637/WE w sprawie stosowania art. 3 ust. 3 lit. e) dyrektywy 1999/5/WE w stosunku do urządzeń radiowych objętych regionalnym porozumieniem dotyczącym usług radiotelefonicznych na wodnych drogach śródlądowych

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2000.269.50

Akt obowiązujący
Wersja od: 21 października 2000 r.

DECYZJA KOMISJI
z dnia 22 września 2000 r.
w sprawie stosowania art. 3 ust. 3 lit. e) dyrektywy 1999/5/WE w stosunku do urządzeń radiowych objętych regionalnym porozumieniem dotyczącym usług radiotelefonicznych na wodnych drogach śródlądowych

(notyfikowana jako dokument nr C(2000) 2718)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2000/637/WE)

(Dz.U.UE L z dnia 21 października 2000 r.)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając dyrektywę 1999/5/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 9 marca 1999 r. w sprawie urządzeń radiowych i końcowych urządzeń telekomunikacyjnych oraz wzajemnego uznawania ich zgodności(1), w szczególności jej art. 3 ust. 3 lit. e),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Szereg Państw Członkowskich zamierza wprowadzić w życie wspólne przepisy i zasady bezpieczeństwa osób i towarów na wodnych drogach śródlądowych.

(2) Harmonizacja usług radiotelefonicznych przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa żeglugi na wodnych drogach śródlądowych, w szczególności w przypadku złych warunków pogodowych.

(3) Wziąwszy udział w regionalnej konferencji w Bazylei, która odbyła się zgodnie z art. S6 Regulaminu Radiotelekomunikacyjnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego ITU, szereg Państw Członkowskich, na terytorium których odbywa się żegluga śródlądowa, zamierza zatwierdzić i wprowadzić w życie porozumienie dotyczące usług radiotelefonicznych na wodnych drogach śródlądowych (zwane dalej "porozumieniem").

(4) Porozumienie obejmuje wyłącznie urządzenia przewidziane do zainstalowania na statkach żeglugi śródlądowej w Państwach Członkowskich, w których porozumienie ma być wprowadzone w życie oraz operujących w zakresach częstotliwości ustalonych w porozumieniu.

(5) Wszystkie urządzenia operujące w tych zakresach częstotliwości powinny odpowiadać celom niniejszego porozumienia i wdrożyć automatyczny nadawczy system identyfikacji (ATIS), jak zdefiniowano w załączniku B do ETS 600 698, oraz nie mogą operować powyżej określonej maksymalnej mocy transmisyjnej w kategoriach usług: "statek - statek", "statek - zarząd portu" i "łączność pokładowa".

(6) Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Komitetu ds. Oceny Zgodności Telekomunikacyjnej i Nadzoru Rynku,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł  1

Niniejszą decyzję stosuje się do sprzętu radiowego wykorzystywanego na drogach wodnych, objętego porozumieniem dotyczącym usług telekomunikacyjnych na wodnych drogach śródlądowych, zawartym w Bazylei dnia 6 kwietnia 2000 r., w Państwach Członkowskich, w których porozumienie ma zostać wprowadzone w życie.

Artykuł  2
1.
Sprzęt łączności radiowej operujący w pasmach częstotliwości ustalonych w porozumieniu dotyczącym usług radiotelefonicznych na wodnych drogach śródlądowych powinien wdrożyć automatyczny nadawczy system identyfikacji (ATIS).
2.
Urządzenia łączności radiowej operujące w kategoriach usług: "statek - statek", "statek - zarząd portu" i "łączność pokładowa", przewidziane w porozumieniu dotyczącym usług radiotelefonicznych na wodnych drogach śródlądowych, nie mogą nadawać przy mocy nadawczej większej niż 1 wat.
Artykuł  3

Wymogi art. 2 niniejszej decyzji stosuje się od dnia jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

Artykuł  4

Niniejsza decyzja skierowana jest do Państw Członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 22 września 2000 r.

W imieniu Komisji
Erkki LIIKANEN
Członek Komisji

______

(1) Dz.U. L 91 z 7.4.1999, str. 10.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.